Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 190 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Fizika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-25, 17:16 

Aidas rašė:
Na, ir kur aiškus Levašovo paaiškinimas?

Levašovas tai paaiškina, bet va paaiškinkite Jūs, jeigu viskas labai aišku.
  • 0

Reputacija: +7

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-25, 17:20 

Aidas rašė:

Taip pirma būtų idomu pažiūrėt Levašovo paaškinimą.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo _alvydas_ 2013-01-25, 17:31. Iš viso redaguota 1 kartą.

Vartotojo avataras

Reputacija: +53

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-25, 17:21 

AlvydasR rašė:
Aidas rašė:

Levašovas tai paaiškina, bet va paaiškinkite Jūs, jeigu viskas labai aišku.

Kaip aš galiu paaiškinti ką paaiškina Levašovas. :D
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +99

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-25, 17:33 

Aidas rašė:

To niekas neprašo. Paaiškinte kas jum suprantama, Einšteino formulę: E= mc^2.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-25, 17:36 

AlvydasR rašė:
Aidas rašė:

To niekas neprašo. Paaiškinte kas jum suprantama, Einšteino formulę: E= mc^2.

Suprantu tiek, kad remiantis šia formule buvo suprojektuoti branduolinis ginklas ir branduolinės jėgainės. Tai čia kiek man žinoma. Greičiausiai ši formulė pasitarnavo ir platesniuose vandenyse.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-25, 17:43 

Aidas rašė:
Suprantu tiek, kad remiantis šia formule buvo suprojektuoti branduolinis ginklas ir branduolinės jėgainės. Tai čia kiek man žinoma. Greičiausiai ši formulė pasitarnavo ir platesniuose vandenyse.

Aš klausiu ne kur ją pritaikė, ne ar ji teisinga, o kodėl ji tokia. Kodėl energija yra masė ir prie ko čia šviesa. Ta šviesa gal čia iš viso atsitiktinai sutapo. Energija yra masė iš konstantos. Na ta konstanta atsitiktinai sutapo su šviesos greičio kvadratu ir viskas . Jokios prasmės... o gal kažkokia yra. Tai kaip ten ?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-25, 17:47 

AlvydasR rašė:
Aidas rašė:

Aš klausiu ne kur ją pritaikė, ne ar ji teisinga, o kodėl ji tokia. Kodėl energija yra masė ir prie ko čia šviesa. Ta šviesa gal čia iš viso atsitiktinai sutapo. Energija yra masė iš konstantos. Na ta konstanta atsitiktinai sutapo su šviesos greičio kvadratu ir viskas . Jokios prasmės... o gal kažkokia yra. Tai kaip ten ?

Ar aš aiškiaregis? Gal ir atsitiktinai sutapo, o gal ne. Žinau tiek, kad ši formulė buvo matematiškai išvesta ir patvirtinta praktikoje.
Matai, aš vartotojas, ne kūrėjas - naudojosi tuo, kas sukurta.
Levašovo paaiškinimo, kaip supratau, nelaukti.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-25, 17:50 

Aidas rašė:
Ar aš aiškiaregis? Gal ir atsitiktinai sutapo, o gal ne. Žinau tiek, kad ši formulė buvo matematiškai išvesta ir patvirtinta praktikoje.

Na va, paaiškinti negalite, o rašėte, kad viskas aišku. Levašovo versija parašysiu sekmadienį, dabar nebeturiu kada.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-25, 23:04 

AlvydasR rašė:
Aidas rašė:

Na va, paaiškinti negalite, o rašėte, kad viskas aišku. Levašovo versija parašysiu sekmadienį, dabar nebeturiu kada.

Na ok, sakai matematikas, tada turėtų būti nesunku iš Levašovo prielaidų išvesti, kad ir kūno kinetinės energijos formulę arba kažkokį jos analogą
>>http://lt.wikipedia.org/wiki/Kinetinė_energija
(paskutinė formulė)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-28, 14:22 

_alvydas_ rašė:
Na ok, sakai matematikas, tada turėtų būti nesunku iš Levašovo prielaidų išvesti, kad ir kūno kinetinės energijos formulę arba kažkokį jos analogą
>>http://lt.wikipedia.org/wiki/Kinetinė_energija
(paskutinė formulė)

Visa, kas parašyta žemiau yra mano subjektyvūs pastebėjimai. Jeigu čia ąš nusišneku, dėl to Levašovo nekaltinkite.
Tai, kad masė yra energija, formulė elementari: energija yra masė padauginta iš koeficiento. Pagal Levašovą energija yra vakuumo tamprumo/tankio/matavimo gradientas. Duobutė vakuume tą gradientą ir sudaro – tai yra gryna energija. Užpildyta duobutė pirminėmis materijomis – hibridinė materija, yra „užšaldyta“ energija. Ta duobutė apie save sukuria stovinčią bangą, kurią mes vadiname gravitacija. Taip energija virsta mase. Analogija būtų - kai įspaudžiate pirštą į pripūstą balioną. Jaučiate spaudimo jėgą. Kai pirštą pašalinsite, jėga atsilaisvins. Taip pat vyksta ir branduolinės reakcijos metu. Kai skyla sunkesnis elementas, susidaro lengvesni elementai ir dalis gradiento - energijos atsilaisvina.
Kaip tai susiję su šviesos greičiu? Kadangi bangos sklidimo greitis priklauso nuo terpės savybių. Nuo tų pačių savybių priklauso ir hibridinės materijos susidarymas.
Dėl kinetinės energijos formulės nieko tvirtinti negaliu, nes man trūksta kompetencijos.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-28, 14:44 

Ačiū, AlvydaiR, už atsakymą.
Matau, nuo Levašovo tavęs neatkalbėsiu. O gal to visai ir nereikia.
O tavo postą kritikuoti mano kompetencija per menka.
Galėčiau tik prisikabinti ar buvo atlikti realūs minėtų (Levašovo) fizikinių sąvokų matavimai.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-28, 16:25 

Aidas rašė:
Ačiū, AlvydaiR, už atsakymą.
Matau, nuo Levašovo tavęs neatkalbėsiu. O gal to visai ir nereikia.
O tavo postą kritikuoti mano kompetencija per menka.
Galėčiau tik prisikabinti ar buvo atlikti realūs minėtų (Levašovo) fizikinių sąvokų matavimai.

Modelio matavimai negali būti daromi. Modelis numato santykius. Konkrečiais matavimais galima nustatyti konkrečias santykio konstantų reikšmes taikymams. Modelio pagalba galima numatyti tam tikrus reiškinius ir tikrinti ar jie pasireikš. Taip pat modelį galima tikrinti jau žinomais faktais, ar modelis juos numato/aprašo/paaiškina.
Yra toks „mokslinio bandymo“ metodas, kai bandai viską iš eilės ir žiūri, ar kas naudingo gausis. Pvz., tokiu būdu Edisonas, išbandęs šimtus medžiagų, „atrado“, kad volframas tinka elektros lemputei. Tačiau tokias būdais, pvz. transformatoriaus neatrasi ir, jeigu ne Tesla, kuris suprato elektros esmę, tai visi ir dabar naudotume tik pastovią srovę, elektros perdavimas būtų komplikuotas, transformavimas taip pat. Tokias pat būdais daromos ir naujos cheminės medžiagos, „genetiniai patobulinimai“ ir t.t. Kaip tai veikia, konkrečioje situacijose sužinome iš karto, todėl taikome, tačiau kokie pašaliniai efektai, be pilno supratimo, nežinome. To pasekmė - nuodijama gamta, nuodijami žmonės ir t.t.
Ką tokio naujo numato/paaiškina Levašovas su savo modeliu? Labai daug ką, na kad ir pvz. juodąją materiją - kitus pasaulius. Atomas – hibridinė materija, nėra pasyvus, jis vibruoja. Tiek patvirtinta. Toliau – ne. Jo dažnis priklauso nuo sudėties. Atomas sudarytas iš 6 pirminių materijų vibruos dažniau, negu iš 7 ir t.t. Taip materialios sferos, kaip radijo stotys, egzistuoja kartu, bet viena kitai nematomos ir tik per įtaką vakuumui – gravitaciją, jas galima aptikti. Kadangi skirtingos materialios sferos turi skirtingas fizines savybes, tai ir šviesos greitis jose bus skirtingas. Pvz. 6 sferoje (sudarytoje iš 6 pirminių materijų) šviesos greitis bus didesnis, bet mes su prietaisais pagamintais iš 7 sferos hibridinės materijos tiesiog negalime to nustatyti. Manau, kad būtent materijos savybės ir riboja maksimalų šviesos greitį, kurį mes galime fiksuoti, o ne patį greitį, kokiu gali sklisti bangos vakuumu. Jeigu tai tiesa, tai visi eksperimentai, užfiksuoti didesnį šviesos greitį yra beviltiški.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-28, 16:40 

[quote="AlvydasR"][/quote]
Gal kokioj humanitarinėj srytį toks mąstymas, bet čia teorija gali būti atmesta jei netinka su eksperimentu kažkelintas skaičiukas po kablelio.

Tuo pagrindu ieškoma labai tiksliai lyginant skaičiukus ar yra nors koks reiškinys kuris netelpa į teorijos numatymą.

Jei yra nors 1 teorijai viskas, nesvarbu kiek ko prieš tai paaiškino.

Nesant skaičiukų teorija gali būti nepaskandinama, bet ir niekam nereikalinga.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-01-28, 16:41 

Dėkui, AlvydaiR.
Nebesiginčysiu su tavimi. Pripažįstu - per sunkus man Levašovas.
Fizikoje suprantu viską primityviai ir instrumentaliai. Kad ir A.Einšteino formulę dėl masės ir energijos ekvivalentiškumo. Negaliu pasakyti, nei kas yra masė, nei kas yra energija, suprantu tik jų instrumentalų santykį.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-04-06, 13:02 

_alvydas_ rašė:
AlvydasR rašė:

Gal kokioj humanitarinėj srytį toks mąstymas, bet čia teorija gali būti atmesta jei netinka su eksperimentu kažkelintas skaičiukas po kablelio.
Tuo pagrindu ieškoma labai tiksliai lyginant skaičiukus ar yra nors koks reiškinys kuris netelpa į teorijos numatymą.
Jei yra nors 1 teorijai viskas, nesvarbu kiek ko prieš tai paaiškino.

Nesant skaičiukų teorija gali būti nepaskandinama, bet ir niekam nereikalinga.

Na, tai tik vienas racionalus (savo terpėj) požiūris. Bet greta to gali būti ir kitų racionalių būdų.
Teorizavimas gali vykti tiek strateginiu (baziniu) lygiu, tiek vidutiniu, tiek ir taktiniu (technologiniu) lygiu. Panašiai kaip žiūrėti į miško visumą, atskirą medį ir samanas po jais (čia esminiai aspektai kiekviename lygyje bus vis kiti).
O strateginiam lygiui skaičiai „nereikalingi“.
Sakykim, imam kokį kertinį Niutono mechanikos „akmenį“: Visatos entropija auga (II t.d.), šio prasmė juk „aiški ir ežiukui“ (© prof. Jasinavičius). Iš šio (privalomai) galima išvesti, kad Visata turi ir „neentropuotą“ savo dalį. O „neentruopotos“ savasties kertinis akmuo yra sekantis (pvz.) „ ir ežiukui aišku“ dėmuo: visuma yra daugiau, nei jos detalių suma (superadityvumas). Toliau „ir ežiukui yra aišku“ aišku, jog iš visumos atėmus detalių sumą „kažkas“ lieka.
Taigi užsidarius vien taktiniame lygyje (t.y. analizuojant tik atskirą detalę) tas „kažkas“ niekaip negali būti pilnai išanaliziuotas (tas „netinka su eksperimentu kažkelintas skaičiukas po kablelio“ jau yra privalomas). (Pvz. narstant atskirą konkretaus žmogaus ląstelę niekaip negalima išrišti ką mąsto to konkretaus žmogaus sąmonė).
Čia vėlgi (gretimai) veikia kitas „ir ežiukui aišku“ principas: baziniai dalykai visada yra už specializacijos ribų.
Ir t.t.
  • 0

Reputacija: -88

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 190 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'