Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 140 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Mobilusis ryšys
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-02, 04:13 

lmn rašė:
Štai jums geras pavyzdys, kaip galima manipuliuoti statistika. Yra 100 telefonų. 75 su Android, 15 su iOS. Pusė Android klientų yra labai patenkinti, 8/10 iOS klientų yra labai patenkinti. Kurių daugiau?
Daugiau Androidu patenkintų, bet procentais - daugiau iOS patenkintų.

Šiaip normalios statistikos yra skaičiuojamos procentais, o tik tada iš procentų paverčiama į kiek nepatenkintų žmonių iš dešimties, kad durnesniems būtų lengviau suprasti.

O jei nori išsiaiškinti kaip buvo atlikti tyrimai ir ar nepridarė klaidų, tai eik pas juos ir aiškinkis, o ne straipsniuose kurie remiasi galutiniais rezultatais.

Realiai, tai turėjo būti atlikti daugmaž taip:
Kokia rinkos dalis priklauso android ir ios, tada tarkim, apklausti 0.01% (pagal galimybes) vartotojų. Tada gautus rezultatus paversti statistiškai į procentus, kiek nepatenkintų. O ne eiti gatve ir apklausti 10 tų ir 10 tų... Nes tada statistinė paklaida gausis didesnė, nes vienos pusės buvo apklausta didesnis procentas vartotojų ir statistika tikslesnė...

Bet įtariu, kad čia kažkokių sliekų ieškote, nereikia man net jokių statistikų, aš pats esu ta statistika ir daug pažįstu žmonių kurie nepatenkinti androidais, bet ios kaip ir nepažįstu nei vieno.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-03, 11:59 

nu prirasyta :D Rinka pati parodo kas geriausia ;) Atmetant visokius nesveikus fanus, dauguma perka kas labiausiai atitinka kainos ir kokybes santyki...
  • 0

Reputacija: +80

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-03, 12:23 

zaliaakis rašė:
nu prirasyta :D Rinka pati parodo kas geriausia ;) Atmetant visokius nesveikus fanus, dauguma perka kas labiausiai atitinka kainos ir kokybes santyki...

patogumas irgi yra kokybes faktorius, o tai yra subjektyvi nuomone. Beje, paprastas zmogus daznai nesupranta ka tie skaiciai reiskia, todelne visus papirksi didesniais skaiciukais.
  • 0

Reputacija: +410

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-03, 13:49 

g3n1us rašė:
Bet įtariu, kad čia kažkokių sliekų ieškote, nereikia man net jokių statistikų, aš pats esu ta statistika ir daug pažįstu žmonių kurie nepatenkinti androidais, bet ios kaip ir nepažįstu nei vieno.

O pats esi reprezentatyvi statistika, ar tik gimtadienio paradokso atvejis? Galbūt esi tokioje aplinkoje, kur vertinami iPhone'ai, o Androido galimybių niekam nereikia, ir dėl to jis per sudėtingas? O gal tarp jų nėra nė vieno iPhone vartotojo, tad ir nėra kam skųstis? Gal normalizavai savo statistiką pagal lytį, amžių, pajamas, akių spalvą? Ne?

Tai ir straipsnio autoriai nenormalizavo. Apklausa gadget'ų forume - visai nereprezentatyvi, nes joje dalyvavo daugiausia tie, kas jau prieš pirkdami žinojo, ką perka, ir ko tikisi. Kaip rašiau aukščiau - aš jau prieš pirkdamas žinojau, kad kai kuriais Androido ir ypač Samsung aspektais nusivilsiu, visų pirma todėl, kad aš pats IT'šnikas, visų antra todėl, kad devynios auklės (Samsung+Google+Omnitel+3rd party) - vaikas be galvos, visų trečia - nes neabejojau, kad prisisiųsiu neaiškios kokybės apps'ų, skinų ir t.t., iš kurių paskui 90% išmesiu kuo toliau, ketvirta - nes lyginsiu su anksčiau turėtais Symbianais ir Blackberriais.

Ir vis dėl to - iPhone nepirkčiau, nes nesu iš tų, kurie demonstruotųsi brangiu žaisliuku, girtų jį ir teisintų, net purslai tyška - užsimerkdami prieš bet kokius trūkumus vien todėl, kad tai Styvo kūrinys. Gi Styvas toks geras, toks nuostabus - kaip Lenonas, Leninas ir Jėzus viename.
  • 0

Reputacija: +403

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-03, 17:54 

Purslai dažniausiai tyška tik tiems, kurie turi kažkokią mistinę nepaaiškinamą neapykantą viskam, kas turi obuolio ženklą... :) Apple heiteris niekada nepasikuklins kam nors užklijuoti labai negražią etiketę vien dėl naudojamo kompiuterio/telefono/planšeto... Toks žmogus drąsiai pasakys "jei turi iPhone - tu idiotas", o didžiausia ironija tame, kad toks kitus įžeidinėjantis žmogus savęs jokiu būdu nelaiko fanatiku :)

PS. rvc, o manai, kad nebūna žmonių, kurie nusiperka Galaxy S3, kad juo pasipuikuotų? Manai, kad iki iPhone nebuvo žmonių, kurie pirkdavo tūkstančius kainuojančią nokia, kurią naudodavo tik skambučiams?
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +30

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-03, 18:19 

Paprastas_zmogus rašė:
Purslai dažniausiai tyška tik tiems, kurie turi kažkokią mistinę nepaaiškinamą neapykantą viskam, kas turi obuolio ženklą... :) Apple heiteris niekada nepasikuklins kam nors užklijuoti labai negražią etiketę vien dėl naudojamo kompiuterio/telefono/planšeto... Toks žmogus drąsiai pasakys "jei turi iPhone - tu idiotas", o didžiausia ironija tame, kad toks kitus įžeidinėjantis žmogus savęs jokiu būdu nelaiko fanatiku :)

PS. rvc, o manai, kad nebūna žmonių, kurie nusiperka Galaxy S3, kad juo pasipuikuotų? Manai, kad iki iPhone nebuvo žmonių, kurie pirkdavo tūkstančius kainuojančią nokia, kurią naudodavo tik skambučiams?
Heiterių yra abiejose pusėse, taip, nemėgstančių apple produktų ko gero daugiau, bet yra kaip yra. Maigiau iPhonų, draugai turi/turėjo. Nu telefonas kaip telefonas, veikia gerai, tačiau ne man toks, kadangi mėgstu explorint įrenginį labiau ir man stock atsibosta/nebepakanka galiausiai, todėl renkuosi Android įrenginius. Turiu dabar pigų androidą, bet jo per akis. Jeigu ir rinksiuosi androidą ateity, tai ko gero Google serijos telefoną.

O jei kalbant apie pačias operacines sistemas, tai abi su savo pliusais. iOS labiau nušlifuota, nulaižyta, kai tuo tarpu Androidas universalesnis ir lankstesnis. Žmonės renkasi tai, kas jiem patogiau. : )
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-03, 19:23 

ir dar vedroidovodai pamirsta ir net nenori pripazinti, kad "gerio korporacija" darydama vedroida stengiasi ne del ju, o del saves. nu niekaip jie negali sau pripazint, kad guglui vedroidas yra tik dar vienas irankis reklamos rinkai plest :) jie sventai itikeje, kad visas darbas kuriant vedroida yra del ju. o guglas i anonimusa ziuri kaip i ...
  • 0

Reputacija: -84

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-04, 02:49 

Paprastas_zmogus rašė:
Purslai dažniausiai tyška tik tiems, kurie turi kažkokią mistinę nepaaiškinamą neapykantą viskam, kas turi obuolio ženklą... :)

Turiu nepaaiškinamą neapykantą visiems pervertintiems ženklams - Oracle, Microsoft, Intel, HP, Dolce Gabana... Net ir šitame kontekste nematau reikalo Apple laikyti kažkuo išskirtiniais. Būtum MS fanboyus - išskirčiau būtent MS kaip mažiausiai išskirtinį.

Ne, čia nėra neapykanta. Oponento emocijų išlaisvinimas: rodos, nesakau apie jo mylimą markę nieko blogo, netgi atvirai pripažįstu, kad ji kažkuo geresnė už konkurentus - ir štai ką gaunu: esu heiteris, nes šventvagiškai drįstu lyginti, o dar neduok die, jei užsimenu, kad konkretus tos firmos flagmanas neatitinka mano poreikių... Nes kaip aš, eilinis vartotojas, apskritai drįstu turėti specifinių poreikių, kurių nenumatė kažkoks sudievintas Bilas, Laris, Erikas, Laris, Styvas, Styvas, Seržas arba Styvas (to the face: net ne šeštas!).
Cituoti:
Toks žmogus drąsiai pasakys "jei turi iPhone - tu idiotas", o didžiausia ironija tame, kad toks kitus įžeidinėjantis žmogus savęs jokiu būdu nelaiko fanatiku :)

Sakyk ką nori, negaliu būti iškart 3 ar pan. konkurentų fanatiku. Kai MS arba Apple pradės gaminti produktus, kurie man neatrodys per kvaili ir varžantys, ir kai matysiu, kad moku už naudą, o ne už madą - tada nusipirksiu. Galėsi mane vadinti Google, Blackberry ir Apple fanatiku iškart, jei taip patogiau.
Cituoti:

Be abejo. Ir nesuprantu jų. Jei ne profesinis interesas sekti tendencijas, nebūčiau Gio upgreidinęs į S3 (tiesą sakant, nematau jokių pranašumų, vertų kainos skirtumo). Girtis 5 mm platesniu ekranu - tikrai kvaila.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-04, 03:03 

Dėl puikavimosi, tai visokių būna, bet tenka pripažinti, kad visi pastebėjo, kad ten yra kuo puikuotis, nes apie tai tik ir šnekat.. Seniau visi šnekėjo apie tai, kad iphone yra šūdas ir mokami pinigai tik už dizainą, po to pasipylė nusivylusių androidu, tada pradėjo lyginti OS, dabar tiesiog sako, kad man per mažai funkcionalumo... tik neaišku kokį ten funkcionalumą jie naudoja... romus turbūt perašinėja, nes stockai šūdas.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-04, 11:04 

rwc rašė:
Turiu nepaaiškinamą neapykantą visiems pervertintiems ženklams - Oracle, Microsoft, Intel, HP, Dolce Gabana... Net ir šitame kontekste nematau reikalo Apple laikyti kažkuo išskirtiniais. Būtum MS fanboyus - išskirčiau būtent MS kaip mažiausiai išskirtinį.

Tada tu turi problemų, nes jausti neapykantą prekės ženklui yra kvaila.

Cituoti:
Ne, čia nėra neapykanta. Oponento emocijų išlaisvinimas: rodos, nesakau apie jo mylimą markę nieko blogo, netgi atvirai pripažįstu, kad ji kažkuo geresnė už konkurentus - ir štai ką gaunu: esu heiteris, nes šventvagiškai drįstu lyginti, o dar neduok die, jei užsimenu, kad konkretus tos firmos flagmanas neatitinka mano poreikių... Nes kaip aš, eilinis vartotojas, apskritai drįstu turėti specifinių poreikių, kurių nenumatė kažkoks sudievintas Bilas, Laris, Erikas, Laris, Styvas, Styvas, Seržas arba Styvas (to the face: net ne šeštas!).

Kiekvienas turi savo poreikius. Kiekvienas turi savo favoritus. Tik kad keistai atrodai, kai vis bandai užstumti ant nemėgstamos kompanijos vartotojų.

Cituoti:
Sakyk ką nori, negaliu būti iškart 3 ar pan. konkurentų fanatiku. Kai MS arba Apple pradės gaminti produktus, kurie man neatrodys per kvaili ir varžantys, ir kai matysiu, kad moku už naudą, o ne už madą - tada nusipirksiu. Galėsi mane vadinti Google, Blackberry ir Apple fanatiku iškart, jei taip patogiau.

Jei sakai, kad neatitinka tavo poreikių, tai prie ko čia "mada" ?
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-04, 12:50 

Paprastas_zmogus rašė:
Tada tu turi problemų, nes jausti neapykantą prekės ženklui yra kvaila.

Taip, būtent - šiandien pusės prekinių ženklų patologiškai nekenčiu, o kitos pusės esu patologinis fanbojus. Nejuokingai skamba? Šiandien vienų, rytoj kitų ;]

Na, tiesiog taip jau gaunasi, kad iš visų Oracle gaminių man reikalingas ir naudingas tik 1 (Java EE), iš Microsoft - gal tik Win7 ir MSO2003, iš Google - paieška, Maps, GMail, GDocs ir Android, iš Samsung - bet kuris Galaxy (ne dėl gerumo, bet dėl prieinamumo). Taip jau sutapo, kad šiuo metu Apple nepasiūlo nieko, ką norėčiau ar aplinkybės verstų įsigyti. kai tik pasiūlys - tai ir įsigysiu, kokios problemos? Nemyliu visų išvardytų kompanijų dėl jų politikos (Oracle ir MS - turbūt aišku už ką; Google - už jų požiūrį į vartotojo privatumą; Apple - už tai, kad vartotoją laiko kvailu vaiku bei tų pačių priežasčių kaip MS). Tau dėl to skauda?

Matyt, skauda - nes labai jau aštriai reaguoji į vienos konkrečios kompanijos kritiką, lyg ji būtų kuo nors kitokia nei likusios.
Cituoti:
Kiekvienas turi savo poreikius. Kiekvienas turi savo favoritus. Tik kad keistai atrodai, kai vis bandai užstumti ant nemėgstamos kompanijos vartotojų.

Naudok tu tą iPhone. Angliškame ofise turbūt esu vienintelis su Androidu - ir tai nesukelia man jokių problemų. Daugiau problemų žmonai, nes ji vienintelė negavo darbinio iBook'o. Tiesiog nekreipiam dėmesio, kas ką naudoja, ir nepykstame patraukti per dantį, kai kažko neišeina padaryti. Po Ubuntu problemos su Skype, iBook'ai nesusišneka su *.tar.gz. Idealių sistemų nebūna.
Cituoti:
Jei sakai, kad neatitinka tavo poreikių, tai prie ko čia "mada" ?

Tuo, kad iPhone neturi nieko, ko neturėtų pagrindiniai konkurentai. Apskritai Apple "inovacijos" yra blefas. Tai, kai masiškai produktas perkamas vien todėl, kad jis gražus, brangus ir gerai išreklamuotas - vien iš baimės nepasirodyti "pigesniu" už aplinkinius - kas tai, jei ne mada?

Ir, tuo labiau, nusipirkus produktą, kad nebūtų gėda, išsijuosus aiškinti, koks jo gamintojas šventas... Iki tokių absurdų, kai pradedami neigti akivaizdūs ir gerai dokumentuoti nelabai šventi faktai.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-04, 13:39 

Na ir įsijautei... :)

Prie ko čia mada ir reklama, jei androidas tiesiog neveikė man kaip telefonas ir turėjau iškeisti į kitą - iphone? :-)

Priešingai! Mada yra pirkti visokius samsunginius androidus! nei veikia normaliai nei ką.. Už ką ten mokėti tokius didelius pinigus? :o
Jei jau perki brangų telefoną, tai nepagailėk kelių šimtų litų ir nusipirk tokį kuris bent nestringa ir veikia, kaip turėtų veikti visi telefonai!
  • 0

Paskutinį kartą redagavo g3n1us 2013-02-04, 13:50. Iš viso redaguota 1 kartą.

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-04, 13:45 

rwc rašė:
Apple - už tai, kad vartotoją laiko kvailu vaiku bei tų pačių priežasčių kaip MS). Tau dėl to skauda?

Laiko kvailu vaiku? Kažkaip kvailai skamba.
Man tai žinok nieko neskauda. Ir tiesą sakant neapykantos nejaučiu jokiai kompanijai.

Cituoti:
Matyt, skauda - nes labai jau aštriai reaguoji į vienos konkrečios kompanijos kritiką, lyg ji būtų kuo nors kitokia nei likusios.

Kritika yra kritika. Jei ji teisinga, su ja nepasiginčysi. O kadangi esu gerai susipažinęs su kai kuriais Apple produktais, dažnai tenka matyti kitų žmonių skleidžiamą dezinformaciją. Mane labai neigiamai veikia nusišnekantys žmonės. Netgi nesvarbu, ar tas nusišnekėjimas vyksta kalbant apie Microsoft, Google, Apple ar dar kokią kompaniją. Bet kadangi dauguma komentatorių mažiausiai žino apie Apple, tai ir nusišnekėjimų apie tai yra daugiausia...

Cituoti:
Tuo, kad iPhone neturi nieko, ko neturėtų pagrindiniai konkurentai. Apskritai Apple "inovacijos" yra blefas. Tai, kai masiškai produktas perkamas vien todėl, kad jis gražus, brangus ir gerai išreklamuotas - vien iš baimės nepasirodyti "pigesniu" už aplinkinius - kas tai, jei ne mada?

Netiesa. Yra tikrai nemažai dalykų, kurių konkurentų telefonuose tu negausi "out of the box". Ir yra dalykų, kurių išvis su konkurentais neįmanoma turėti. Kitavertus, produktui ir nebūtina turėti kažko išskirtinio. Užtenka, kad žmogui daiktas patiktų arba, kad kažkurią funkciją atliktų geriau nei kiti. Ką pvz tokio turi S3, ko neturi HTC One X? Nieko. Tai tada išeina, kad ir S3 perkamas dėl mados. Keista tavo logika.
O dėl ko iPhone perkamas... Čia jau palikim spręsti tiems, kurie ir perka, o ne tiems, kurie nemėgsta... Turi statistiką, kur būtų procentais išreikšta, KIEK žmonių dėl kokios priežasties perka iTelefoną? Pasidalink. Iki tol, teiginys "perkama dėl mados" nėra nė kiek vertingesnis už "S3 perkama dėl mados". Be to, tavo teiginys jau pats savaime pastatytas ant to, kad tu visiškai atmeti galimybę, jog galbūt žmonės perka dėl to, kad tai geras produktas, kuris jiems patinka.
Pavyzdžiui aš būtent dėl to ir naudoju, nes man PATINKA. Man patogu ir malonu naudotis. Ir be kai kurių funkcijų ar programų jau negalėčiau. Manai, kad aš toks vienintelis? :D
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-04, 14:00 

g3n1us rašė:
Prie ko čia mada ir reklama, jei androidas tiesiog neveikė man kaip telefonas ir turėjau iškeisti į kitą - iphone? :-)

Numerio rinkimas neveikė, ar kas? Reikėjo nešti į garantinį.

O jei tiesiog nepatiko mygtukų išdėstymas - tai čia nėra neveikimas, nekokybė ar dar kas nors. Dėl skonio nesiginčijama.

HTC, Blackberry, Samsung, WinPhone, iPhone - vienodai geri telefonai, paprastas vartotojas iš gatvės nepajustų skirtumo. Dėl vienintelio kainos/featurų santykio aš asmeniškai rinkčiausi Nexus, bet tingiu ieškoti - Omnitelis su sutarties pratęsimu tokio nesiūlo. Tai ir nesuprantu, kas čia daugiau nei masinė psichozė trenktis per pusę miesto į iDeal, kad sumokėtum trigubą kainą už daiktą, kurio 4/5 funkcijų niekad nenaudosi.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-04, 15:35 

Problematiškas skambinimas dėl strigimų.

Prisigaudę nuogirdų fantazuojate... Jei tingi nexus ieškotis, tai jei perki ne biudžetinius androidus, tai perki dar brangiau, nei aš moku už iphone... omnitelio kainos tikrai nėra mažos, tad iš ideal nevertėtų per daug juoktis...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 140 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'