Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Žmogus ir medicina
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 12:57 

Arwis rašė:
Kai kuriu nusisnekejimas baisus.... Zmones vartojo alkoholi dar pries atsirandant civilizacijai todel straipsnio ir mano teiginys kad absoliuti dauguma zmoniu yra vartoje alkoholi yra teisingas todel nematau cia reikalo draskytis del faktu neatitikimo nes siaip jau, kaip minejau, teiginys yra teisingas.
Saltinis WHO(Pasaulio sveikatos organizacija): Alkoholio suvartojimas per metus litrais per zmogu:

Nuolatinis tvirtinimas, jog "aš teisus, aš teisus" neargumentuojant, daro diskusiją beprasmę ir kelią klausimą dėl kai kurių respondentų brandos.

Kiekvienoje šalyje gyvena skirtingų tautų žmonės, tad viltis, jog galima rasti šalį, kurioje bus 0,00 proc. yra naivi.

Jei 1,6 proc. arba 50.000 žmonių yra niekas, yra kažkas negerai su aplinkos suvokimu bei vertybių skale ir belieka palinkėti sėkmės "saikingai vartojant".
  • 0

Paskutinį kartą redagavo vaniLinas 2013-02-22, 13:12. Iš viso redaguota 1 kartą.

Vartotojo avataras

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 13:04 

vaniLinas rašė:
..... ir belieka palinkėti sėkmės "saikingai vartojant".

Ko čia ginčijatės ir vyniojat į vatą.
Taip ir sakyk - negerk bl....
Kam esu sakęs dar nė vienas nepaklausė.
Man sako nerūkyk, o mesti negaliu.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +107

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 13:10 

perihellis rašė:
kiekvienas viską matuojat pagal savo aplinką, tai ir gaunasi tokie nuomonių skirtumai :) Savo aplinkoj turiu tiek geriančių, tiek negerenčių žmonių. Bet kažkaip nepuolu jų nurašinėt, kad šita alkoholikas, o tas kitas dar labiau nesveikas, nė lašo negeria..Negi yra tik juoda balta?
Matai, iš diskusijos akivaizdu, kad kai kurie savo aplinkoje nėra net matę negeriančio ir nelabai suvokia, kad galima negerti, nes tai iškrenta iš fantazijos ribų. Tad blaivumas, kaip natūrali būsena, tampa nebenormali.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 13:52 

Cirkas, o ne diskusija :D
„Priduskutuoti“ du puslapiai, nes straisnyje parašyta Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime buvo apsvaigęs nuo alkoholio.. Ar būtina tai priimti kaip asmeninį įžeidimą?

Jei dar nebuvai apsvaigęs, tai gal vieną dieną būsi? (Nespjauk į šulinį...)
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +374

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 14:49 

Simplicity rašė:
„Priduskutuoti“ du puslapiai, nes straisnyje parašyta Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime buvo apsvaigęs nuo alkoholio.. Ar būtina tai priimti kaip asmeninį įžeidimą?

Jei tu kiekvieno penktadienio vakarą prisiliuobi tiek kad namo nebe pareini. Tai nesakyk, kad ir kiti tai daro.
Antra čia tokie kaip tu užvedė šita diskusija. Kiti tik konstatavo faktą, kad jie ar jų pažįstami negeria arba geria saikingai. Tad nėra ko čia aiškinti, kad visi geria.
Dabar išeina toks jog teigi:

Cituoti:
Pasakiau, kad visi geria - vadinasi visi geria. Ir nedrįskit man prieštarauti.

Čia toks tavo pasakymas, jei ji apibendrinsi.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1800

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 15:52 

MantasNo rašė:
Cia kai kuriem akivaizdziai reiketu pavartot alko.
Kolega, kaip tik atvirkščiai.

Reikia sakyti, kad išsiblaivytų, nes mažasis penktadienis jau praėjo. Dabar likusios dvi dienos bus pats įkarštis prisigerti iki žemės graibymo. Sekmadienį blaivysis, o pirmadienį su ištinusiom galvom bei užgertu balsu į darbą..

Taigi, prieš diskutuojant būtų gerai, kad prasiblaivytumėt, nes diskusija nenuosekli :)
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +263

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 16:03 

Shinigami rašė:
Simplicity rašė:

Jei tu kiekvieno penktadienio vakarą prisiliuobi tiek kad namo nebe pareini. Tai nesakyk, kad ir kiti tai daro.
Antra čia tokie kaip tu užvedė šita diskusija. Kiti tik konstatavo faktą, kad jie ar jų pažįstami negeria arba geria saikingai. Tad nėra ko čia aiškinti, kad visi geria.
Dabar išeina toks jog teigi:

Cituoti:
Pasakiau, kad visi geria - vadinasi visi geria. Ir nedrįskit man prieštarauti.

Čia toks tavo pasakymas, jei ji apibendrinsi.

Prie ko čia aš ir tokie kaip aš (kokie yra tie, kurie yra kaip aš?)? :D Aš tik parašiau, kad du lapus pridiskutavot apie orą, nes straipsnyje parašyta Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime buvo apsvaigęs nuo alkoholio. ir mane iškart prie kryžiaus kaip didžiausią alkoholiką? :D Jei taip, tai tokiems kaip tu geriau gert ir nepradėt...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 16:09 

vaniLinas rašė:
Arwis rašė:
Kai kuriu nusisnekejimas baisus.... Zmones vartojo alkoholi dar pries atsirandant civilizacijai todel straipsnio ir mano teiginys kad absoliuti dauguma zmoniu yra vartoje alkoholi yra teisingas todel nematau cia reikalo draskytis del faktu neatitikimo nes siaip jau, kaip minejau, teiginys yra teisingas.
Saltinis WHO(Pasaulio sveikatos organizacija): Alkoholio suvartojimas per metus litrais per zmogu:

Nuolatinis tvirtinimas, jog "aš teisus, aš teisus" neargumentuojant, daro diskusiją beprasmę ir kelią klausimą dėl kai kurių respondentų brandos.

Kiekvienoje šalyje gyvena skirtingų tautų žmonės, tad viltis, jog galima rasti šalį, kurioje bus 0,00 proc. yra naivi.

Jei 1,6 proc. arba 50.000 žmonių yra niekas, yra kažkas negerai su aplinkos suvokimu bei vertybių skale ir belieka palinkėti sėkmės "saikingai vartojant".

Kaip tai neargumentuoju? Pateikiau statistika, ar tiesiog pasirinkai ja ignoruoti? Paveiksliuke aiskiai matosi kad visas pasaulis vartoja alkoholi, kas reiskia kad kiekvienas gyvenime yra isgeres ar net prisigeres. Velgi jai esi tas kuris to nera dares - nerpiimk asmeniskai.

Nesvarbu kad salyse gyvena skirtingu tautu zmones, taciau priklausomai nuo tautines daugumos - mazuma prie vidurkio neprives. Tarkim kad 10% zmoniu visa sali privestu prie 2.5 litro per metus alkoholio reiketu kad tie 10% isgertu po 25litrus per metus.

Ir velgi grysti prie dideliu numeriu kaip 50 000, o kaip jai as palyginciau 50 000 su 3 200 000? Stai sitas 50 000 ir nublanksta. Truputeli suapvalinsiu kad paprasciau suprasti butu. 2 zmones is 100 turi padidinta alkoholizmo rizika bet 98 neturi. Kaip cia parasciau pasakius kad problemos nera. Ir cia ne kisenines filosofijos situacija kai optimistas mato stikline pusiau pilna o pesimistas pusiau tuscia. Cia yra pilna stikline sveiku ir saikingai vartojanciu ir pora kurie yra rizikoje, taip kad net pesimistiskai cia net nera ko iziureti.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +28

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 16:45 

vaniLinas rašė:
Pateik įrodymų alkoholio kontekste. Tavo asmeninė nuomonė nedomina.

Yra apskaičiuota norma kuri nekenkia sveikatai, vyrams trys, moterims du alkoholio vienetai per parą (kiek yra vienas vienetas galima rasti čia http://www.agora-fobija.lt/default.asp? ... ID=68&Code).

vaniLinas rašė:
Kuo reklama skiriasi nuo propagandos? Ar teko girdėti apie reklamos veikimo mechanizmus?

Yra griežti reklamos normatyvai, ypač alkoholio reklamos.

vaniLinas rašė:
Taip, žmonės laisvi rinktis. Bet laisvi rintis pradėti ar nepradėti vartoti. Po to renkasi nebe jie. Alkoholis priklauso psichoaktyvių medžiagų grupei, kurios sukelia priklausomybę (taip pat kaip ir nelegalios narkotinės medžiagos). Jei manai, kad vartoji "saikingai", "kultūringai", apsilankyk priklausomybių centruose, pasikalbėk su ten besigydančiais, kurie buvo saikingi, gėrė kultūringai. 2011 metais 100.000-ių gyventojų teko 1.622 lėtiniu alkoholizmu sergantys asmenys. Daugiau nei 50.000 visoje Lietuvoje, kuri pagal išgerto alkoholio kiekį vienam 15 ir vyresniam gyventojui yra 4 vietoje nuo galo tarp 27 EU šalių. O Europa yra labiausiai prasigėrusi pasaulio dalis. Nes "ne reklama pagrindinis veiksnys" ir "žmonės laisvi rinktis". Kaip matai - puikiai renkasi. :}

Kodėl jaunimas geria, čia jau socialinė problema, trūksta švietimo, užimtumo ir t.t. aišku kai kurie alkoholio gamintojai tuo naudojasi, bet suprask, kad čia verslas.
  • 0

Reputacija: +23

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 16:50 

Man tai kaikurie jūs primenat pederastus (taip taip, ne gėjus, o pederastus). Vieni sėkmingai geria (heteroseksualai pagal mastelius), kiti sėkmingai negeria (homoseksualai), o treti rėkia, kad visi aplinkui geria, kad jie alkoholikai, kad juos reikia išblaivyti, kad mes vargšai nes mes negeriam (ne taip, kaip kokie pederastai). Beje, tiek vieni, tiek kiti kažkoki labai įžeidūs. Dar gal juodaodžius būtų galima pridėti su ta balta kava arba tik pamėgink padovanot beždžionėlę ar pasiūlyt bananą. kažkokia paranoja dėl kiekvienos frazės ar veiksmo. Nu jei negeriat nė lašo, tai negerkit ir nekiškit kitiem asvo gyvenimo būdo, kas mėgsta išgert lygiai taip galėtų sugebėt nekišt kitiem savųjų pomėgių.
Kai koki girti kaimiečiai susiginčinę, pas ką arklys geresnis, pas ką karvė daugiau pieno duoda.

http://www.tzz.lt/p/pederastas
  • 0

Reputacija: +8

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 18:32 

nondescript rašė:
Yra apskaičiuota norma kuri nekenkia sveikatai, vyrams trys, moterims du alkoholio vienetai per parą (kiek yra vienas vienetas galima rasti čia http://www.agora-fobija.lt/default.asp? ... ID=68&Code).

Tame puslapyje tik pateikta kalkuliacija, nėra nuorodos į tyrimą, matomai jis yra senas.

Toksikologiškai saugi alkoholio riba yra 2,5 gramai gryno alkoholio per parą, o tai yra mažiau nei pusė valgomojo šaukšto degtinės. Ji nėra akumuliuojama.
Jei smalsu - paieškosiu tyrimo nuorodos.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 19:01 

perihellis rašė:
Man tai kaikurie jūs primenat pederastus (taip taip, ne gėjus, o pederastus). Vieni sėkmingai geria (heteroseksualai pagal mastelius), kiti sėkmingai negeria (homoseksualai), o treti rėkia, kad visi aplinkui geria, kad jie alkoholikai, kad juos reikia išblaivyti, kad mes vargšai nes mes negeriam (ne taip, kaip kokie pederastai). Beje, tiek vieni, tiek kiti kažkoki labai įžeidūs. Dar gal juodaodžius būtų galima pridėti su ta balta kava arba tik pamėgink padovanot beždžionėlę ar pasiūlyt bananą. kažkokia paranoja dėl kiekvienos frazės ar veiksmo. Nu jei negeriat nė lašo, tai negerkit ir nekiškit kitiem asvo gyvenimo būdo, kas mėgsta išgert lygiai taip galėtų sugebėt nekišt kitiem savųjų pomėgių.
Kai koki girti kaimiečiai susiginčinę, pas ką arklys geresnis, pas ką karvė daugiau pieno duoda.

"Galvos smegenims funkcionuojant normaliai, mūsų mąstymo procesai yra harmoningi (jausmų, pojūčių, suvokimo sferose, elgsenoje). Sveikos psichikos žmogui nesunku atskirti tikrovę nuo fantazijos, jis adekvačiai reaguoja į aplinką, teisingai suvokia save ir savo santykį su aplinkiniais.
Susirgus šizofrenija, ši pusiausvyra sutrinka, ir liga gali pasireikšti labai įvairiais simptomais - nuo nedidelių mąstymo, gyvensenos pakitimų iki visiško negebėjimo suvokti realų mus supantį pasaulį, valdyti savo jausmus, bendrauti."
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 20:47 

tai tu nematai pokemonų?
  • 0

Reputacija: +8

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 22:34 

vaje vaje kaip negerai, zmogus kartais isgeria, DEGRADAS! cirkininkai jus :) blaivininkai mat atsirado didieji, genijai lietuvos kurie kalnus vercia nes jie vat negeria, o tie bludai isgeria ir yra nezmones, jie gi negali kasko nuveikt, jie gi kartais ISGERIA.
pagal tokia logika Hemingvejus isvis debilas, nes jis visa gyvenima daug gere. F.Dostojevskis irgi buvo linkes isgerti nemazai. tas irgi turbut maziau uz situs didzius lietuvos protus nuveike gyvenime.
  • 0

Moderatorius
Vartotojo avataras

Reputacija: +399

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 23:10 

Na kad jau pradėjome bartis, tai dar pakiršindamas visus pasakysiu jog nė vienas pasisakiusių neužsiminė apie fiziologinius procesus smegenyse kurie skatina alkoholio ir kitų narkotizuojančių medžiagų vartojimą.
Visų pirma alkoholikas ar narkomanas nėra laisvas - vartoti ar nevartoti, tai nulemia procesai kuriuos narkotizuojanti medžiaga įjungia smegenyse.
Alkoholikas ar narkomanas visada yra kažkiek zombis(priklausomai nuo stadijos)- laisvas tiek kiek laidžia jo priklausomybės stadija.
  • 0

Reputacija: -2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 23:49 

Cituoti:
Rizika tapti priklausomu nuo alkoholio tikrai padidės, nes pavyks išvengti alkoholio vartojimo padarinių.

Prie alkoholio dar vienas narkotikas... Šauni ateitis...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-23, 03:52 

Kiek girdėjau, kaikuriems negeriantiems alkoholis yra šlykštus dėl to jo ir nevartoja. Tai jei nežinojot kaikuriems jis yra skanus. Jei mėgstų picą, nes ji yra skani, aš esu narkomanas priklausomas nuo picos? Alkoholis, ypač alus, man yra skanu ir jei nebūna normalios progos atsigerti aš ir negeriu vienas savo kambaryje - bet atsisakyti tokio mažo kiekio prie progos nematau reikalo jei man tai yra malonu. Smegenų veikla kol kas nesiskundžiu. O ar čia didžiuotis ar verkt, jog negeri/geri - nežinau. Nemanau, jog geriančius galima nurašyti kaip idiotus, visgi daug garsių žmonių vartojo alkoholį. Pats R. Feynmanas buvo jau betampantis alkoholiku. Nors gal būtų pralenkės visus savo protu - kas čia žino.
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-23, 11:13 

MrT rašė:
Kiek girdėjau, kaikuriems negeriantiems alkoholis yra šlykštus dėl to jo ir nevartoja. Tai jei nežinojot kaikuriems jis yra skanus. Jei mėgstų picą, nes ji yra skani, aš esu narkomanas priklausomas nuo picos? Alkoholis, ypač alus, man yra skanu ir jei nebūna normalios progos atsigerti aš ir negeriu vienas savo kambaryje - bet atsisakyti tokio mažo kiekio prie progos nematau reikalo jei man tai yra malonu. Smegenų veikla kol kas nesiskundžiu. O ar čia didžiuotis ar verkt, jog negeri/geri - nežinau. Nemanau, jog geriančius galima nurašyti kaip idiotus, visgi daug garsių žmonių vartojo alkoholį. Pats R. Feynmanas buvo jau betampantis alkoholiku. Nors gal būtų pralenkės visus savo protu - kas čia žino.

Betgi bandoma diskutuoti ne dėl skonio ir ne todėl, kad šiuo metu "saikingai" geriantiems neveikia smegenys. Jos veikia ir veiks, klausimas tik kaip.
Dauguma atvejų dalis daužo galvą į pušį ir bando paneigti tai, kas yra įrodyta ir ko jie nežino ir nenori žinoti. Bet taip yra.

Alus patinka dėl kartumo, kurį suteikia apyniai. O bet tačiau alų vartojantis vyras, savo organizmo vyrišką hormoną ženkliu laipsniu keičia į moterišką. Iš visų gėrimų negatyviausiai vyrų ir moterų organizmo lytinius hormonus veikia būtent alus. Vyrams vystosi moteriški požymiai, taip pat impotencija, o pas moteris grubėja balsas, charakteris, kinta veido plaukuotumas. Alų vartojančio vyro organizme vyrišką hormoną testosteroną palaipsniui pakeičia moteriškieji estrogenai, tai tik laiko klausimas.
Jei panagrinėtum, kaip vystosi priklausomybės, atrastum įdomių dalykų: iš pradžių alų gėrei dėl kompanijos, "kietumo", puikios reklamos (alus ir pergalės vienija) nors jis buvo bjaurus, vėliau pradėjai gerti kartkartėmis po stiklinaitę. Tolerancija alkoholiui didėja ir ilgainiui stiklinės bus mažoka, reikės keleto, nes pasiekti tokią pačią "atsipalaidavimo" būsena reikia daugiau gryno alkoholio. Po kelių metų juokiesi iš tokių parašymų kaip šie, bet alučio reikia reguliariai, nors dar laisvai gali daryti ilgokas pertraukas. Toliau seka klasikinis scenarijus.

Dvi taurės vyno ar pusė litro lengvo alaus pavojingai sudrumsčia sąmonę. 0,04 proc. alkoholio koncentracijos kraujyje pakanka, kad žmonės nepajustų darantys klaidų. http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/2419657.stm
Prasideda "džigito" kelias.
Laisvai galima tvirtinti, jog po bokalo alaus "aš jaučiuosi lygiai taip pat". Bet tyrimai, kuriais grindžiamos tokios išvados, parodo, jog tavo reakcija į išorės veiksnius, pojūčiai yra kitokie. Tai, ką tu jauti ir tai, kaip yra iš tikrųjų, yra du skirtingi dalykai. Netikėti galima, bet jei tyrimas validus, jis yra replikuojamas, t.y. - jį galima pakartoti n kartų ir gauti tokius pat rezultatus.

60 proc. dabar saikingai geriančiųjų ilgainiui išsivysto priklausomybė - jie tampa alkoholikais. Nė vienas nenorėjo, gėrė kultūringai, bet tapo. Vėlgi - diskusija ne apie tai - tapsi tu priklausomu ar netapsi, bet apie tai, jog yra tokia rizika. Lietuvoj turim 50.000 alkoholikų, bet, anot vieno išminčiaus, tai fignia, menkniekis. Bet čia jau "pažengę" alkoholikai, neretam baltos kumelės yra įprastas reiškinys.
Alkoholis tiesiogiai įtakoja į 60 skirtingų pavadinimų ligas, mat yra kancarogenas (sukelia vėžį). Taigi vėl - ne apie gasdinimus kalbama, o apie tai, kad tu sąmoningai prisiimi riziką. Kodėl taip elgiesi - tai jau kitas klausimas ir kita diskusija.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-23, 12:58 

Gerbiamas vaniLinai, kodėl Jums atrodo, kad yra tik du alkoholio vartotojų tipai,— žlugęs alkoholikas ir totalus abstinentas? Alkoholio neįmanoma vartoti saikingai? Nesąmonė! Daugelis į alkoholizmo liūną įklimpsta, nes turi psichologinių problemų ir stresą užmušinėja alumi ar kuo stipraus, arba alkoholį laka kaip vandenį.
Sėdėjimas su buteliu alaus per kiekvienas krepšinio varžybas ar renginį gal ir nėra labai gerai, bet viena ar dvi vyno taurės vakarieniaujant restorane— tikrai nieko blogo.
Studijų metais liuobdavom taip, kad net baisu prisimint :) Šiandien ant vienos rankos pirštų galiu suskaičiuoti tuos praėjusio pusmečio vakarus, kai gėriau alkoholio. Ar aš jau alkoholikas? Jau rizikos grupėj?
Alkoholį vartojome visi be išimties — pradedant miško briedžiais Norvegijoje, ir baigiant tokiais kaip Jūs, tamsta vaniLinai. Taip nekenčiamo, vyrus moterimis paverčiančio ir vėžį sukeliančio alkoholio, yra net pačių nekalčiausio sirupo nuo kosulio sudėtyje. Taip piktieji alkoholio pramonės magnatai mus jau nuo mažens pratina prie tos Dievo rykštės...

Papildyta
Kelios teisingos GOOGLE užklausos ir štai rezultatas:

Health
Moderate drinkers tend to have better health and live longer than those who are either abstainers or heavy drinkers. In addition to having fewer heart attacks and strokes, moderate consumers of alcoholic beverages (beer, wine and distilled spirits or liquor) are generally less likely to suffer strokes, diabetes, arthritis, enlarged prostate, dementia (including Alzheimer's disease), and several major cancers.
— Prof. David J. Hanson, Ph.D. http://www2.potsdam.edu/hansondj/AlcoholAndHealth.html

Ar aš teigiu, kad alkoholis yra gėris? —Ne. Tačiau apsiputojus aiškinti, kad čia vos ne velnio lašai irgi nėra gerai. Niekaip nesuprantu kas pagimdo tokius religinius (ideologinius) fanatikus, kuriems atrodo jog juos kažkas pasiuntė į Žemę puolusiųjų gelbėti?
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-23, 13:58 

Simplicity rašė:
Gerbiamas vaniLinai, kodėl Jums atrodo, kad yra tik du alkoholio vartotojų tipai,— žlugęs alkoholikas ir totalus abstinentas? Alkoholio neįmanoma vartoti saikingai? Nesąmonė! Daugelis į alkoholizmo liūną įklimpsta, nes turi psichologinių problemų ir stresą užmušinėja alumi ar kuo stipraus, arba alkoholį laka kaip vandenį.
Sėdėjimas su buteliu alaus per kiekvienas krepšinio varžybas ar renginį gal ir nėra labai gerai, bet viena ar dvi vyno taurės vakarieniaujant restorane— tikrai nieko blogo.
Studijų metais liuobdavom taip, kad net baisu prisimint :) Šiandien ant vienos rankos pirštų galiu suskaičiuoti tuos praėjusio pusmečio vakarus, kai gėriau alkoholio. Ar aš jau alkoholikas? Jau rizikos grupėj?
Alkoholį vartojome visi be išimties — pradedant miško briedžiais Norvegijoje, ir baigiant tokiais kaip Jūs, tamsta vaniLinai. Taip nekenčiamo, vyrus moterimis paverčiančio ir vėžį sukeliančio alkoholio, yra net pačių nekalčiausio sirupo nuo kosulio sudėtyje. Taip piktieji alkoholio pramonės magnatai mus jau nuo mažens pratina prie tos Dievo rykštės...

Papildyta
Kelios teisingos GOOGLE užklausos ir štai rezultatas:

Health
Moderate drinkers tend to have better health and live longer than those who are either abstainers or heavy drinkers. In addition to having fewer heart attacks and strokes, moderate consumers of alcoholic beverages (beer, wine and distilled spirits or liquor) are generally less likely to suffer strokes, diabetes, arthritis, enlarged prostate, dementia (including Alzheimer's disease), and several major cancers.
— Prof. David J. Hanson, Ph.D. http://www2.potsdam.edu/hansondj/AlcoholAndHealth.html

Ar aš teigiu, kad alkoholis yra gėris? —Ne. Tačiau apsiputojus aiškinti, kad čia vos ne velnio lašai irgi nėra gerai. Niekaip nesuprantu kas pagimdo tokius religinius (ideologinius) fanatikus, kuriems atrodo jog juos kažkas pasiuntė į Žemę puolusiųjų gelbėti?

Mano žodžiuose matote tai, ką norite matyti, kaip minėjo Shinigami, pirmiausia reikia atidžiai skaityti.
Dabar saikingai vartojantys alkoholį turi potencialią galimybę tapti alkoholiku - tai teigiu ne aš, taip teigia tyrimas. Ar jūs tapsit ar ne, parodys laikas, tik rizika kiek per didelė bei pernelyg brangi visokeriopai. Daugelis teigia, jog taip nebus, tačiau statistika ir ilgalaikiai tyrimai rodo ką kitą. Jūsų valia tikėti ar netikėti, tačiau dėl to rizika nedingsta.

Kalbant apie tyrimus, visuomet verta pasidomėti, kas yra to tyrimo užsakovas: alkoholio industrija ar visuomenės sveikata besirūpinančios įstaigos. Tikriausia nemanote, jog industrija skelbs jiems nepalankius tyrimų rezultatus. Taip pat verta pasidomėti tyrimo metodika, tyrimų įvertinimu ir kur jie publikuojami (Delfyje ar Lancet žurnale). Nes "tyrimų", kad reikia gerti tik "mūsų gaminamą jonizuotą stebuklingą vandenį" taip pat yra, jie įtaigūs, tačiau... Juk žinote, jog vanduo ir sudarytas iš jonų, tad ar pirksite šlapią vandenį ar sūrią druską?

Ar perskaitėte kur nors mano teiginį, jog išgeriantys dvi taures vyno per vakarą buvo pavadinti alkoholikais? Perskaitėte tai, jog dabar išgeriantys dvi taures šiuo metu, rizikuoja, jog ateityje šis kiekis gali padidėti ir taip rašau remdamasis tyrimų, statistine medžiaga. Dalis čia rašančiųjų nesuvokia priklausomybės atsiradimo mechanizmų, nes neturi nei kvalifikacijos, nei noro pasigilinti kiek daugiau į problemą, kuri įvardijama kaip pati opiausia.
Kaip pavyzdį pateiksiu didžiosios dalies suvokimą, jog gerdami alkoholį jie atsipalaiduoja. Nors realybėje taip nėra, nes kūnas iš tikrųjų patiria stresą, nes padidėja kraujospūdis, išsiskiria adrenalinas bei kiti hormonai. Tai sendina organizmą. Tiesiog subjektyviai jaučiame atsipalaidavimą, nors kūnas, pavartojęs alkoholio yra streso būsenoje - alkoholis slopina nusiraminimo jausmą. Streso būklėje žmogus jaučiasi blogai, nes stresas skatina bėgti arba gintis. Tai yra automatinė reakcija. Nežinant bazinės biochemijos, tai atrodo briedas ir apie tai galėsit paskaityti žemiaus esančiuose postuose jei jų bus. Kaip pavyzdys migdomieji - jie užmigdo, bet nepailsina, nes veikia kiti mechanizmai. Migdomieji užmigdo sąmonę, tačiau žmogus atsikelia pavargęs. Nežinant to, kaltinami daktarai, farmacijos pramonė bei kiti.
Grįžtame prie to, kad tai, ką jaučiame ir tai, kas iš tikro vyksta yra du visiškai netapatūs dalykai. Todėl natūralu, kad daugumai to nesuprantant, sulaukiam tokios, sakyčiau, neadekvačios reakcijos, kuomet kaltinama religiniu ideologiniu fanatizmu, tamsumu bei kitais nebūtais dalykais.

Galiu tik patikinti, jog teiginiai "visi", "visada", "visiems" bei kitas absoliutinimas su realybe neturi nieko bendro. :}
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-23, 14:16 

As gerdavau seniau tiek, kad graudu net prisimint. Dabar, be jokiu valios pastangu, sustabdziau alkoholio gerima ir atsigeriu tik retkarciais, prie kompanijos. Idomiausia tai, kad nustojau gert kai isvaziavau studijuot. Pagal tave, VaniLinai, be tevu kontroles turejau tapti degradu/alkoholiku. Deja, tai neivyko ir neivyks. O skoni minejau del to, nes tu manai jog visi geria del narkotines priklausomybes - ko manau nera, nes tai gali buti skanu. Bet neneigiu zalos, smegenu lasteliu gaila, bet tik del to, nes gerdavau kaip arklys. Tam tikras alkoholio vienetu skaicius yra niekinis jei geriama retai.
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-23, 14:39 

MrT rašė:
As gerdavau seniau tiek, kad graudu net prisimint. Dabar, be jokiu valios pastangu, sustabdziau alkoholio gerima ir atsigeriu tik retkarciais, prie kompanijos. Idomiausia tai, kad nustojau gert kai isvaziavau studijuot. Pagal tave, VaniLinai, be tevu kontroles turejau tapti degradu/alkoholiku. Deja, tai neivyko ir neivyks. O skoni minejau del to, nes tu manai jog visi geria del narkotines priklausomybes - ko manau nera, nes tai gali buti skanu. Bet neneigiu zalos, smegenu lasteliu gaila, bet tik del to, nes gerdavau kaip arklys. Tam tikras alkoholio vienetu skaicius yra niekinis jei geriama retai.

Kaip ir rašiau Simplicity, reikia atidžiau skaityti kas rašoma.
Smagu, kad tavo didieji girtuokliavimai baigėsi, nes minėjau, kad 60 proc. turi potencialą tapti priklausomais. Tikėkim, jog dabar esi toje 40 proc. grupėje ir joje liksi.
Tuo ir skiriasi individualus faktorius nuo tendencijų: už tave džiugu, tačiau gaila tų 60 proc. Nes brangu, mat kaip mokesčių mokėtojai turime mokėti už asmeninių malonumų padarinius.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-23, 15:03 

vaniLinai, religiniai fanatikai baksnoja į bibliją ir aiškina, kad visi aplink nusidėjėliai ir degs pragare. Tu baksnoji į savo tyrimus ir alkoholį toleruojančius iškart priskiri prie potencialių alkoholikų. MrT, atsivertė ir jau yra išgelbėtas, o likę vis dar nesuvokia koks didelis pavojus jiems gresia.

p.s.
Prieš rašant apie stresą, patiriamą pavartojus alkoholio, rekomenduoju to alkoholio paragauti. Sausa teorija yra niekas be normalios praktikos :)

p.p.s.
Kaip jau minėjau, žmonės svaiginosi dar tais laikais, kai nebuvo nei rašto, nei mokslinių tyrimų. Žiūrėk, nuo to laiko ne tik, kad nenusigėrėm, bet dar ir ratą išradom.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-23, 15:06 

Simplicity rašė:
vaniLinai, religiniai fanatikai baksnoja į bibliją ir aiškina, kad visi aplink nusidėjėliai ir degs pragare. Tu baksnoji į savo tyrimus ir alkoholį toleruojančius iškart priskiri prie potencialių alkoholikų. MrT, atsivertė ir jau yra išgelbėtas, o likę vis dar nesuvokia koks didelis pavojus jiems gresia.

p.s.
Prieš rašant apie stresą, patiriamą pavartojus alkoholio, rekomenduoju to alkoholio paragauti. Sausa teorija yra niekas be normalios praktikos :)

p.p.s.
Kaip jau minėjau, žmonės svaiginosi dar tais laikais, kai nebuvo nei rašto, nei mokslinių tyrimų. Žiūrėk, nuo to laiko ne tik, kad nenusigėrėm, bet dar ir ratą išradom.

Viliuosi dar gebi atskirti biblijas nuo mokslinių tyrimų..
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-23, 17:48 

Esmė ne knygose,— esmė kaip jomis mojuojama...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'