Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-16, 22:09 
     
Ne raštas neišnyks.Pritariu rwc. :) Jis keisis, bet neišnyks ilgai. :) Gal kada nors, kažkas bus išrasta, kas tai galėtų pilnai pakeisti su dideliu naudos koficientu. :) Bet nieko nesugalvoju.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-10-10, 15:53
Pranešimai: 507
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-16, 22:16 
     
Na artimiausius 300-400 metu tai tikrai nemanau kad reiktu rastoatsisakyt. o Jei koks nors iskrypelis nori panaikint rasta tai tegu savo vaikus isleidzia i tokia kur nereikia nei skaityt savo akim nei rasyt sava ranka ir tegu paziuri kas gausis is jo vaiku ir jei jie bus uz bezdzione protingesni tada as jy pasveikinciau..
Tai nebent tolimos ateities ambicija
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-06-04, 11:51
Pranešimai: 3004
Miestas: Pasvalio r
Reputacija: +401
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-16, 23:14 
     
Kiesza skaitymas lieka, rasymas lieka kompiuterinis. Gosh skaitykit ir isigilinkit.

Seip nemanau, kad galutinai isnyks, bet ranka rasytas rastas tikrai bus naudojamas vis maziau ir maziau. Nes net ir neivaldes 10 pirstu technikos spausdinu greiciau, nei rasau ranka. Buna paskaitu, kur daug konspektuotis reikia, tai tik su kompu ir spejau. Bandziau ranka speti - be sansu.
Plius pvz mano mintys buna pakankamai padrikos ir greitai vystosi, su kompu speju jas isreiksti, ranka rasyti jau nespeju ir dali minciu "pametu".
O del to kaip atrodo rastas, nu tai mano rastas tikrai tragiskas, nors gan gerai iskaitomas. Jeigu norit pasakyt, kad zemas intelektas mano, nu tai nzn nzn :D Nesu genijus, bet auksciau vidutinio be didesniu pastangu traukiu.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14749
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2452
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-16, 23:40 
     
Keista, kaip galima mokėti tik skaityti. Juk matai, kaip radiė atrodo ir ją nupieši. Gal ten visokių gramatikos taisyklių nežinos, bet nupiešti raidę, o iš raidžių sujungti žodį juk nereikalauja pastangų, jei žinai kaip tos raidės atrodo.

Kita tema, tai kai išsitobulina žmonės, jog "rankos juda pačios". Perskaitęs šį straipsnį supratau, kad aš nemoku rašyti ranka :D Kai man prireikia ką nors užrašyti ranka (O tai būna labai labai retai), tai susikoncentruoju ir kiekvieną raidę atskirai paišau.
Tuo tarpu su klaviatūra rašau nežiūrėdamas į ją. Šimta kartų greičiau užrašyti tekstą klaviatūra, nei ranka. Nekalbant apie įskaitomumą.

Aš ir tos nuomuonės, kad rašymas ranka greitai nunyks. Jau dabar man gyvenime ranka prireikia rašyti labai labai retai. (ir 80% visų mano rašymų ranka tai būna vardas pavardė ir parašas prie kokių nors sutarčių)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-05-30, 20:46
Pranešimai: 1335
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-17, 00:38 
     
Dvi istorijos apie greitį ir įskaitomumą

Kažkada irgi maniau, kad nebemoku rašyti. Pasirašyti banke (nebūtinai vardas+pavardė+parašas), sukeldavo problemų. Parašas degradavo iki kelių vingių, ir tų pačių skirtingų. Kol nepradėjau parke ant suoliuko spręsti kalbos kursų užduočių - per gerą valandą pradėjau rašyti greitai (apie 20 ž./min.) ir kaligrafiškai - greičiau nei smegenys sugalvodavo kiekvieną formą (vadinasi, dar prastai kalbėjau, o ir gramatikai/rašybai dėmesio skyriau daugiau nei kalbėdamas buityje). Vadinasi, praktikos reikalas.

Kitas. Dar anksčiau, testavau vieną tokią eksperimentinę sistemą, panašią kaip įsivaizduoju ateities rašymo/stenografijos įrenginius. Žodžiu, yra tablet pc klonas (toks plokščias plonas A4 jautrus ekranas) su prijungta standartine qwerty klaviatūra. Softas - kažkas panašaus į sukergtą OCR (atpažinti štrichams), DI, analizuojantis tekstus ir štrichus (kuris automatiškai apsimoko ir kaupia frazių masyvą ir sąryšius), ir kažkas panašaus į kinietiškų hieroglifų įvedimo sistemą, kur gyvai pasirodo meniu su pasiūlymais, ir "laisva" ranka spaudydamas mygtukus pasirenki iš pasiūlymų. Kokiai prezentacijai ar SMS'ams, aišku, sistema naudos daug neduoda. Bet sukurpti ilgesnį tekstą labai greita, kur kas greičiau nei standartine QWERTY (kurios naudojimo efektyvumu labai nesigiriu). Fainiausia dalis buvo, kai pamačiau, kokius "simbolius" išties vedžiau - pasirodo, dauguma raidžių buvo vieno štricho, arba net ištisi junginiai susiliedavo į sunkiai žmogui atskiriamas kilpeles. Ilgainiui net kairės rankos pagalbą su žodžių pasirinkimu pradėjau naudoti labai retai - daugiausia backspace ir retoms žodžių formoms. Kitas įdomumas - kai paimi tikrą popieriaus lapą arba kito žmogaus ištreniruotą DB ;] Ranka bėga pati, aplenkdama mintį, o rezultatai, aišku, tragiški. Gaila, kad smartphonui to neišeina pritaikyt dėl dydžio ir galingumo - tikrai naudočiau. Vienas trūkumas (kaip ir kitų sistemų) - kad ekrane negali "paskleisti lapų".

Bet iš principo, manau kad ateity bus būtent tokios sistemos, taigi raštas ranka neišnyks.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-17, 00:49 
     
rwc rašė:
Dvigubas nulis rašė:
Na, nesinori visko prognozuot tiksliai, bet visgi manau, jog kažkuriuo momentu išnyks ranka rašomas raštas. Tiesiog per dideli kaštai (popieriaus, rašymo priemonių gaminimo įmonės, celiuliozės reikalingumas), kad tai nepasikeistų.

Liks planšetiniai kompai, magnetinės lentos. Manau, kad priešingai, išnyks mobilių įrenginių klaviatūros. Visai buvau pripratęs SMS rašyti su pagaliuku ekrane - taip žymiai greičiau, be to, gali ir paveiksliuką prie teksto nusipiešti. Juk negrįš elektroniniai įrenginiai prie programavimo BASIC'u kaip santakos laikais? COLOR 7; CIRCLE 50,50,25 ;] Įsivaizduoju, kaip paprastą schemutę reiktų suprogramuoti su mobilaus klaviatūra ;] O gal visi nešiosis normalaus dydžio laptopus su pele ir klaviatūra?


Na, aš kalbėjau kiek tolesnę ateitį. Kam rašyti, jei gali viską mintimis perduoti, ir žodžius, ir vaizdą? Kalbant apie mokymosi procesą, tai jis irgi, manau, turėtų pasikeist. Bus pereita prie labiau individualaus mokymo. Kadangi tai būtų beveik neįmanoma padaryti, skiriant kiekvienam mokiniui po mokytoją, mokymasis vyks su kompiuteriu ir primityviu DI.

Cituoti:
Cituoti:
Manau, kad nereiks nė 20 metų, kai jau galės kiekvienas turėt mintis skaitantį įrenginį. Tai tokių problemų kaip lėtumas rašant formules, nebus. Tik spėk mąstyt.

Nematau praktinės naudos ;]
Mobilaus telefono ir kalbos nepakeis - nes norėsime kontroliuoti, ką kalbame ir ko nenorime išduoti. Tekstinės informacijos taip pat - prieš išleisdami skaitinį, meilą, vis tiek redaguosime. Tekstinė informacija neišnyks, kaip voice mail, voice chat neišstūmė SMS, emailo, IM. Daugumą informacijos vis tiek gausime skaitydami - pabandykit su akliesiems skirtomis technologijoms browzinti. Net ir podcastai nepakeičia teksto, vis tiek jie titruojami, pridedamos anotuotos santraukos. Esant dideliam kiekiu informacijos, žmogus yra įpratęs neskaitydamas nuosekliai rasti reikiamą frazę ar ją suprasti gerai neįsižiūrėjęs, vien iš "formos", ar kelių priebalsių. Suprasti pirmą kartą matomo žmogaus tekstą lengviau skaitant, nei klausant įrašo. Ir t.t., ir t.t..
Mokslininkams pagrindinis įrankis vis tiek liks rašomoji lenta, nes išraiškų sudėtingumas bus per didelis, kad viskas tilptų smegeninėje, be to, rašto greitis vis tiek pakankamas.
Menas vis tiek liks abstraktus ir individualus - taigi minčių skaitytuvai neturės prasmės mene. Didelės paklausos nebus, nes realios naudos bus mažai. Žmogaus teisių, privatumo aktyvistai priešinsis bet kokiam minčių įrašinėjimui ar transliavimui.

Na, aš nepasakiau, jog raštas visiškai išnyks, tiesiog keisis jo rinkimo būdai. Kaip išsiaiškinome tavo duotos nuorodos temoje, norint išmokti greitąjį skaitymą, reikia išmokti nesistengti tarti to, ką skaitai. Tad ir mintimis rašysime viską, ką norėtume tarti.
Apskritai, manau, minčių skaitymo įrenginiai bus plačiai paplitę, daugiau negu mobilieji, dėl:
1) Tyrimai. Suprasti, kas dedasi mūsų smegenyse duotų naudos tiek mokslininkams, tiek plačiajai visuomenei. Jeigu aparatas sugeba skaityti mintis, tai galėtų būti skirtas stebėti ir kitas smegenų dalis.
2) Žaidimai. Kad ir kaip bebūtų, virtualieji žaidimai vis daugiau užima žmonių laiko, kas turėtų tik tęstis. Čia jau neišsemiamos galimybes tokį aparatą panaudoti.
3) Bendravimas ir daiktų valdymas. Pakeis mobiliuosius telefonus ir leis geriau valdyti aplinką.

Jeigu mintis būtų perduodamos, tai nebūtų sunku ir jas patalpinti į atitinkamą laikmeną, taip kad tuo pačiu dingtų ir formulių/dėsnių ir kitų sudėtingų dalykų suvokimo greitumo būtinybė.

Kalbant apie meną, tai jis nelabai paklūsta laikmečiui. Čia nieko neprognozuosiu :)
 • 0


_________________
Registracija bei taisyklės. Jei kas neaišku, rašyk moderatoriai@technologijos.lt


Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-11-17, 17:05
Pranešimai: 1386
Reputacija: +46
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-17, 01:03 
     
Raštas atgis(o iki tol numirti tikrai nespės) kai bus pakankamai gerai išvystytas ranka rašyto rašto atpažinimas kompiuteriuose, telefonuose ir panašiuose įrenginiuose su lietimui jautriais ekranais. Aišku lygiagrečiai vystomas ir balso komandų atpažinimas, bet jis ne visur tinkamas, tarkim pamokoje mokiniai atlieka individualias užduotis, ar šiaip informacijos įvedimas viešoje vietoje.
Dėl to, kad dings raštas manau nereikia jaudintis, na nebent išpopuliarės smegenų implantai, kurių pagalba bus galima perteikti informaciją...
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-04-28, 20:13
Pranešimai: 894
Reputacija: +4
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-17, 01:10 
     
Visapusiškas straipsnis, taip neradikalaus futurizmo forma aptartos galimybės. Neiššaukia agresyvios skaitančiojo reakcijos, nors aptariami jautrūs visuomenei dalykai :)... Gražiai susietas raštas su technologijos sąvoka, neuro mokslų temos paliestos. Labai sveikinu, daugiau tokių :)
 • 0


_________________
PhyUžsiregistravo: 2009-01-26, 23:20
Pranešimai: 37
Miestas: Vilnius
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-17, 01:12 
     
Azuolas rašė:
Keista, kaip galima mokėti tik skaityti. Juk matai, kaip radiė atrodo ir ją nupieši. Gal ten visokių gramatikos taisyklių nežinos, bet nupiešti raidę, o iš raidžių sujungti žodį juk nereikalauja pastangų, jei žinai kaip tos raidės atrodo.O tu neatsimeni, kaip mokeisi rašyti mokykloje pirmose klasėse, mokytojai po raidę piešė ant lentos ir aiškino nuo kur pradėti ir t.t. kad ir pvz. paimk ir užrašyk tą patį ne su ta ranka, su kuria rašai ir pamatysi, kad rašyti irgi reikia išmokti.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-31, 16:30
Pranešimai: 395
Miestas: Vilnius
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-17, 02:42 
     
Azuolas rašė:
Keista, kaip galima mokėti tik skaityti.

Gal teko skaityt straipsni ne taip seniai, kur buvo rasoma, kaip mazameciai vaikai praleidziantys labai daug laiko prie televizoriaus, neismoksta kalbet.
Kai skaitai, tai akim perbegi teksta ir pasiimi esme, tik beda tame, kad jei pakliuva tame sakinyje koks nezinomas zodis, tai smegenys jo visiskai nefksuoja, jeigu tai nera kokia kritine sakinio dalis. O jei ta sakini tektu pakartot, tai greiciausia nesugebetum.
Dar kodel ziureti, kaip raso ir paciam rasyti yra visiskai skirtingi dalykai todel, kad ziurint tau tereikia atpazint raides, perskaityt sakini ir suprast minti, o rasant reikia sugalvot minti, suformuot sakini, kiekviena zodi isreikst raidemis ir tik po to jau gali tai uzrasyt. Praktiskai atvirksciai viska daryt :D
Kazkas rase protingai, kad ranka rasant ismokstame formuot sakinius, kad paskui kuo maziau taisyt reiktu.
Zinoma velesniam amziuj, kai viska sita ismoksti ir reikia informacija susirinkt greiciau nei ranka sugeba, tai be abejo klavia tura nepamainomas dalykas. Aisku ir cia reikia skirti nemazai laiko ugdyti igudziui, kad pradetu veikt automatinis rezimas smegenyse ir pirstai patys surinktu raidziu seka negalvojant, kur koki klavisa spaust.
 • 0


_________________
Tingumas skatina isradinguma.Užsiregistravo: 2009-10-10, 20:32
Pranešimai: 849
Miestas: Lietuva
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-17, 03:31 
     
Manau čia labai tiktų analogija į kariuomenės apmokymus.
Kariuomenėje apmoko ne tik kaip šaudyti, važinėti tanku ir kviesti artileriją. Kaip vieną iš pagrindų moko kautis be ginklo arba su peiliu. Reikia pridurti, kad su šautuvu daug patogiau kare, o jeigu dar mokėsi ir tanku naudotis, tai iš jo išlipsi tik nebent pavalgyti. Tačiau vis tiek moko kautynių peiliu. Kodėl? Didelė tikimybė, kad kareivis to net niekada nepanaudos. Tačiau vis tiek tankas gali sugesti, tada reikės pėstute eiti su šautuvu rankoje, o galiausiai ir kulkos gali baigtis. Tada dėkosi instruktoriams, kad išmokė kaip su peiliu kariauti. Net jeigu taip niekada ir neatsitiks apmokymas paprasčiausiu šaltuoju ginklu padeda pasiruošti psichologiškai. Ko šautuvas ir tankas nelabai padeda.

Jeigu pakeisim peilį į rašymą ranka, šautuvą į klaviatūra, o tanką į mintis skaitantį aparatą viskas labai gražiai matosi :) . Pirmiau reikia išmokti rašyti ranka, o tik po to gali naudotis visokiais triukais pagreitinančiais darbą. Rašymas ranka padeda tuos pagrindus, kaip turi dėstyti savo mintis. Tai grynai mokymosi instrumentas, nors retais atvėjais ir gali turėti praktinę vertę.

Aš bent asmeniškai neįsivaizduoju matematikos ar fizikos be lentos ir sąsiuvinio. Lygčių išvedinėjimas yra tarsi minties rutuliojimas. Kai viskas nuosekliai vyksta, labai nesunku viską suprasti ir įsiminti. Kai pavyzdžiui tą patį perskaitai knygoje, kur yra viskas jau atspausdinta, daug sunkiau tampa viską suprasti.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-11-21, 01:43
Pranešimai: 332
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-17, 03:48 
     
Dvigubas nulis rašė:
Na, aš kalbėjau kiek tolesnę ateitį. Kam rašyti, jei gali viską mintimis perduoti, ir žodžius, ir vaizdą? Kalbant apie mokymosi procesą, tai jis irgi, manau, turėtų pasikeist. Bus pereita prie labiau individualaus mokymo. Kadangi tai būtų beveik neįmanoma padaryti, skiriant kiekvienam mokiniui po mokytoją, mokymasis vyks su kompiuteriu ir primityviu DI.

Mintimis perduosi: niežti koją, liūdna, neaiškiai prisimenu objektą, kurio nėra kitų galvelėse. Būtent kalba ir simboliai suteikia individualiai abstrakčioms "gyvuliškoms" mintims kolektyvią prasmę. Atimk iš žmogaus kalbą (ne tik žodinę - mimiką, gestus) ir jis liks beždžioniukas, tesugebantis suskaičiuoti rankų pirštus - suvokti, kad 10 yra daugiau nei 9. Kaip tyrimų priemonė, minčių skaitytuvai bus naudingi, bet ir labai pavojingi. Be griežtos kontrolės niekas jų neleis naudoti - nes tai tolygu konfidencialios informacijos išgavimui be sutikimo.
Cituoti:
Manau, kad nereiks nė 20 metų, kai jau galės kiekvienas turėt mintis skaitantį įrenginį. Tai tokių problemų kaip lėtumas rašant formules, nebus. Tik spėk mąstyt.

Turėtų būti keistas ir nenaudingas kito asmens minčių srautas. Juk kiekvieno asmens neuronuose yra individualių sąsajų. Jei kažką išmąstysiu pagal savo Pitagoro teoremos suvokimą - galbūt patikėsi rezultatais, bet kaži kiek turėsi mąstyti, kad sukauptum mano patirtį ir atgamintum logišką seką iš abstrakčių vaizdinių. T.y., turėsi savo smegeninėje gauti visos mano smegeninės kloną. Todėl kad ir mintimis, bet vis tiek bendrausime žodžiais - iš anksto susitartomis sąvokomis ir sąryšiais. Perduoti emociją gal ir įdomu, bet kaži ar buityje naudinga. Be to, susiderinti didelėms žmonių grupėms būtų sudėtinga. Kaži, ar be vertėjo susišnekėtume ne tik su kiniečiu, bet ir su žmogumi iš kito socialinio sluoksnio.

O dar įsivaizduok auditoriją - kiekvienas nesupranta skirtingo dalyko ir visi tik pertraukinėja, dar kažkas paprasčiausiai sapnuoja, kitas nevalingai "garsiai mąsto", trečias baisiai nori į tuliką... Malkowitch Malkowitch...
Cituoti:
Na, aš nepasakiau, jog raštas visiškai išnyks, tiesiog keisis jo rinkimo būdai. Kaip išsiaiškinome tavo duotos nuorodos temoje, norint išmokti greitąjį skaitymą, reikia išmokti nesistengti tarti to, ką skaitai. Tad ir mintimis rašysime viską, ką norėtume tarti.

Kam mums duotos rankos, akių rainelės, klausa? Manau, kad kalbėjimas liks pagrindine priemone. Raštas liks kaip kalbos užfiksavimo ir indeksavimo priemonė. Atsiras tik daugiau būdų redaguoti tekstą ir vaizdinę informaciją: galbūt tiesiog kalbėsime į kokį voice recognition, gyvai matydami atpažįstamą tekstą (būtent matydami, kad netrukdytų mąstyti ir kalbėti - kaip dabar rinkdami tekstą, akimis sekame vaizdą monitoriuje). Galbūt akimis "stabdysime" įrašymą, taisysime... Turime nuostabius padargus, tereikia juos išnaudoti.

Einant arčiau "minčių skaitymo" - manau, kad turėsime asociatyvius sąvokų bankus, eidami fotografuosime, "bukmarkinsime", įrašinėsime pojūčius, kaupsime "sausą" informaciją, o paskui ją mintimis trauksime ir "klijuosime" į kalbą/raštą. Valingai kaupsime informaciją, ir valingai ja dalinsimės. Toks kaip filmuojantis bioninis smartfonas su integruotu gūglu. Manau, vistiek paišysime ir rašysime, galbūt rankomis "dėliodami" objektus ir sąvokas. Tikėtina, kad tai nebus fonetinė abėcėlė, galbūt labiau logografinė, "žodžių" ir "sakinių" stumdymas įsivaizduojamame 2D/3D "popieriuje".
Cituoti:
1) Tyrimai. Suprasti, kas dedasi mūsų smegenyse duotų naudos tiek mokslininkams, tiek plačiajai visuomenei. Jeigu aparatas sugeba skaityti mintis, tai galėtų būti skirtas stebėti ir kitas smegenų dalis.

Kiek naudos toks aparatas duotų užmautas ant sraigės? Tyrimams, ypač elgesio modelių, suvokimo - taip. Bet tam nereikia viso smegenų turinio perrašyti į tyrėjo galvą. Priešingai, nei norint susikalbėti. Ir - o jei kas "nuhackins" ir nusiurbs daugiau nei nori atiduoti?
Cituoti:
2) Žaidimai. Kad ir kaip bebūtų, virtualieji žaidimai vis daugiau užima žmonių laiko, kas turėtų tik tęstis. Čia jau neišsemiamos galimybes tokį aparatą panaudoti.

Virtuali realybė + pojūčių perdavimas, ir užtenka. Kalbėtis galima ir balsu. Plius ta pati saugumo problema. O kas, jei žaidėjas kitame laido gale tave kažkaip paveiks, įvarys neurozę
Cituoti:
3) Bendravimas ir daiktų valdymas. Pakeis mobiliuosius telefonus ir leis geriau valdyti aplinką.

Paprasčiau nervų galūnese prikabinti imtuvus, paduot vaizdą ir garsą linzėmis, ausinėmis.
Cituoti:
Jeigu mintis būtų perduodamos, tai nebūtų sunku ir jas patalpinti į atitinkamą laikmeną, taip kad tuo pačiu dingtų ir formulių/dėsnių ir kitų sudėtingų dalykų suvokimo greitumo būtinybė.

Jei aš prieš tai ten įdėsiu "Pitagoro teoremos" apibrėžimą, tai ją galėsi pasiimti ir panaudoti mano minčių kontekste. Bet vis tiek tą apibrėžimą turėsi suvokti, permąstyti ir sugrūsti į savo galvą pats.
Cituoti:
Kalbant apie meną, tai jis nelabai paklūsta laikmečiui. Čia nieko neprognozuosiu :)

Neduok die "emociškai pagardinti" modernūs performancai... Prisijungi, ir sapnuoji, kad įkritai nuogas į tuliką, negali išlipti o visi mato ir juokiasi... Paskui menininkas viską patalpina į kokį MindTube. Tada MindBooke pasipila anonimų komentarai, pagardinti iškrypusiomis fantazijomis... ;]
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-17, 11:27 
     
gedas rašė:
O tu neatsimeni, kaip mokeisi rašyti mokykloje pirmose klasėse, mokytojai po raidę piešė ant lentos ir aiškino nuo kur pradėti ir t.t. kad ir pvz. paimk ir užrašyk tą patį ne su ta ranka, su kuria rašai ir pamatysi, kad rašyti irgi reikia išmokti.

Atsimenu, kad buvau išmokęs rašyti prieš pirmą klasę. Tačiau ne rašytinio rašto, o spausdintinio, kaip knygose. Kaip ir minėjau - žiūrėdavau į spausdintines raides ir jas kopijuodavau ant lapo :) Dėl to pamenu ir iškilo problemų, kad man tos rašytinės raidės pasirodė kažkokios neįskaitomos keverzonės ir vistiek rašydavau viską spausdintinėm raidėm, už ką pykdavo mokytojai :D

Matyt kiekvienam žmogui vis kitaip. Kadangi aš ir šiaip prie dailės labai linkęs, galbūt smegenys kitaip tą raštą suvokia
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-05-30, 20:46
Pranešimai: 1335
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-17, 12:12 
     
Raštas neišnyks tikrai, pagalvokit palyginus dar neseniai atsirado :D galbūt atsiras koks "protingas" popierius, kuris galės nutrinti kas užrašyta ar pan. , bet iki visiško rašto pakeitimo .. galbūt kokių 3240 metų ateities megapolyje
 • 0


_________________
In the sky, there is no distinction of east and west; people create distinctions out of their own minds and then believe them to be true.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-02-25, 16:11
Pranešimai: 549
Miestas: Kaunas
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-02, 13:51 
     
isbuks kartos jei bus atsisakyta rasymo ranka.... ir dar galetu prideti papildomai mokintis kaligrafijos, tada bent zmones moketu iskaitomai rasyt...
 • 0
Užsiregistravo: 2011-03-04, 14:21
Pranešimai: 26
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-02, 14:36 
     
Pats raštas išnyks nebent jei išnyks kalba, nematau kitokios priežasties jam išnykti, juk tai turbūt idealiausias būdas perteikti mintis esant atstumui. Tačiau būdai kaip mes rašysim gali keistis ir manau realiausias būdas, kad klaviatūrą keis mintis skaitantis įrenginys. Idealiausiu atvėju toks įrenginys bus ne išorinis, bet vidinis, prijungtas prie neuronu pluošto. Toks įrenginys neskaitytu visų tavo minčių ar įsivaizduojamų dalyku, taip kaip ir burna nekalba visko ką tu įsivaizduoji, ji kalba tik tai ką tu nori pasakyti.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-06-01, 23:43
Pranešimai: 558
Miestas: Vilnius
Reputacija: +52
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-23, 14:47 
     
Na technologijos tobulėja šiais laikais su kiekviena minute ir tikrai bus nenuostabu jog vieną dieną rašymo ranka nebebus lygiai taipat kaip ir knygų . Tačiau šiuos dalykus pakeis kiti dalykai pvz vietoj to , kad pasiimtume į rankas knyga pasiimsime delninį kompiuterį ir ja skaitysime jame. Lygiai taipat bus ir su raštu tobulėjant technologijoms ranka niekas neberašys , o rašys spręs uždavinius , kurs ir t.t pasinaudojant šiuolaikines technologijas/
 • 0
Užsiregistravo: 2011-10-23, 14:19
Pranešimai: 3
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-05, 11:47 
     
valdymas balsu, minciu skaitymas va cia ateitis, rasymas ranka tai robotu darbas :D
 • 0
Užsiregistravo: 2013-03-05, 11:26
Pranešimai: 3
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'