Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Žmogus ir medicina
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-04-23, 00:31 

Jau norėjau rokiruotis, bet moderatoriui atsakysiu.
Kaip atrodo šimtamečiai? Ar jie žaliavalgiai?
Man 59 metai ir atmintis buvo - hm... Dabar ne tik gerėja akyse, bet energijos perteklius ir kraujospūdis žemesnis, nei kada nors. Savijauta - tikrai geresnė, nei buvo 40-ies. Bet dar pasikartosiu - reikia išbandyti savo kailiu. Kitaip nepatikėsi. Sakau nuoširdžiai, širdį ant stalo padėjęs... Ir tegul perkūnas vietoje nutrenkia, jeigu ką meluoju.
P.S. Alkoholio, kaip karų ir narkotikų neišnaikinsi. Bet tai problema tų, kas juos vartoja - tikiuosi moderatoriai yra sveikai mąstantys?.. Ir taip - faktorių, lemiančių gyvenimo trukmę yra daugiau, bet aš kalbu apie pagrindinius, kurie lemia, ar gyvensi ilgiau už protėvius. Beje, mano tėvas mirė 47 metų - insultas. Man 13- mečiui tai padarė įspūdį - kodėl tiek mažai, negi ir aš?..
  • 0

Reputacija: +19

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-04-23, 01:06 

arduain rašė:
Kaip atrodo šimtamečiai? Ar jie žaliavalgiai?
Aš apeliavau į tavo pasakymą, kad 100 metų ne riba. Iš tikrųjų, ne visiems, ir ne visada bei atitinkamomis sąlygomis išeina nugyventi daugiau negu 100-tą metų. Pažiūrėk į japonus, ar jie ten žaliavalgiai? Nors jų maisto racionas gana kitoks negu mūsų.

Cituoti:
Man 59 metai ir atmintis buvo - hm... Dabar ne tik gerėja akyse, bet energijos perteklius ir kraujospūdis žemesnis, nei kada nors.
Atmintis yra nevienalytis dalykas ir gana sudėtingas. Neįsivaizduoju kaip atmintį gerina maistas, bet aspkritai nelavinama atmintis labai greitai sumenksta. Be to, atmintis yra trumpalaikė ir ilgalaikė. Dabar pasakyk kurią iš jų maisto pakeitimas lemia į gerąją pusę?

Dėl kraujospūdžio, tai yra liga, kuri vadinama hipertenzija. Ir ją lemia ne vienas faktorius. Žaliavalgystė gal ir padeda sumažinti tų neigiamų faktorių įtaką, bet tai nėra panacėja. Galima ir kitais būdais apsisaugoti. O, svarbiausia, kad maistas būtų kuo mažiau kaloringas, dėl kurių arterijose ir sėda blogasis cholesterolis.

Cituoti:
Savijauta - tikrai geresnė, nei buvo 40-ies. Bet dar pasikartosiu - reikia išbandyti savo kailiu. Kitaip nepatikėsi.
Kai buvai 40-ies, tikriausiai kavą siurbiai litrais :D Matyt, ir būdamas 40-ties galėdavai labiau išnaudoti organizmą už jo ribų, nei dabar.

Cituoti:
Sakau nuoširdžiai, širdį ant stalo padėjęs... Ir tegul perkūnas vietoje nutrenkia, jeigu ką meluoju.
Aš nesakiau, kad tu meluoji. Tik nereikia čia visko taip hiperbolizuoti, kad žaliavalgystė tai išgynimas.

Jeigu žmonės vartotų racionaliai visapusišką maistą ir degintų kalorijas, tai problemų jie kaip tik mažiau turėtų arba išvis jų nebūtų. Bet taip nėra. Viską daro atvirkščiai nei turėtų. Čia ne žaliavalgystę reikia kišti, o ugdyti valią nuo persivalgymo. Nuosekliai sportuoti arba bent jau mankštą daryti, kas būtų didelis indėlis į geresnę savijautą.

Cituoti:
P.S. Alkoholio, kaip karų ir narkotikų neišnaikinsi.
Utopija. Teks greičiausiai su tuo susitaikyti.

Cituoti:
Bet tai problema tų, kas juos vartoja
Problema tų, kurie vartoja nesaikingai. Po to tampa ne tik jų problema, o ir visuomenės.

Cituoti:
tikiuosi moderatoriai yra sveikai mąstantys?..
O, ką reiškia sveikas mąstymas?

Jei supratau gerai, tai galimas atsakymas ir taip, ir ne. Ne, nes rašinėjimas man naktimis sveikatos neprideda :D

Alkoholis netampa bėda, jei jis saikingai vartojamas. O, kodėl pvz nepasimėgaujus kokybišku alkoholiu?

Pvz, jei ir aš vienuose dalykuose neturiu žalingų įpročių, tai jų yra kituose, kurių neina riboti.

Cituoti:
Ir taip - faktorių, lemiančių gyvenimo trukmę yra daugiau, bet aš kalbu apie pagrindinius, kurie lemia, ar gyvensi ilgiau už protėvius. Beje, mano tėvas mirė 47 metų - insultas. Man 13- mečiui tai padarė įspūdį - kodėl tiek mažai, negi ir aš?..
Na tai gerai, aš labai jau neprieštaravau prieš tuos pagrindinius faktorius.

Insultas gana klastinga liga. Bet tų ligų yra ir daugiau. Įprastai senatvėje daugiausiai didžiausios problemos būna su širdimis, jei teko girdėti kodėl jie vadinami "širdininkais".
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +198

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-04-23, 02:47 

Ir vėl veliuosi į bereikalingas ir nevaisingas diskusijas...
Kraujospūdis. Mano amžiuje daktarai kažkodėl daro toleranciją didesniam - kodėl? Mano kraujospūdis dabar nesiekia 120/80, dažniausiai yra mažesnis. Būdavo didesnis, veik visada.
Alkoholiu esu gyvenime pasimėgavęs ir žinau, kad nieko gero, neverta. Su rūkymu tas pats, mečiau tris kartus, dabar galutinai. Užtai dabar galiu pasimėgauti atsigaunančiu organizmu - jis dainuoja. Man visi siūlo eiti pasitikrinti pas daktarus - tiek ilgai "blogai" maitinantis turi būti problemų. Žinai? Juokas ima, tiesą pasakius. Lengvai numinu geru tempu savo dviratį 70 km. ir nejaučiu nuovargio - sakytų kas, netikėčiau irgi - taip nebūna, tokiame amžiuje tik kraujospūdį matuotis ir į polikliniką, kaip į darbą...
Sveikas mąstymas, pozityvus - dabar taip madinga sakyti. Jeigu aš tau rytais į akis pažiūrėjęs, vis paklausiu - ar gerai jautiesi? Kažkaip negerai atrodai... Po savaitės nueisi pas savo daktariuką, tas būtinai ras ligą ir prirašys vaistų - ir suksis karuselė, kol suprasi - viskas, laikas dėti šaukštą. O jeigu žiūri į viską su nesveiku optimizmu, žinodamas, kad darai tai specialiai, tada taip irgi atsitinka - viskas gerai, puiku ir nuostabu. Ir pats sveikas ir tavo šuo gražiai loja, o kaimynų vaikai krykščia, o ne rėkauja. Tai yra mano 1 punktas.
Apie žaliavalgystę nebenoriu - daviau nuorodą. Pasakysiu tiek - esu sunkiai dirbęs statybose - svoris augo vis tiek, nors nuovargis jau buvo chroniškas - daugiau ir sunkiau nebėra kur. Dabar beveik nedirbu (sunkiai), tik pasportuoju su dviračiu - svoris 10 kG nukritęs ir laikosi, jau seniai. Todėl kalorijos su svoriu nieko bendro neturi - maistas (netinkamas, negyvas), kurį nespėja organizmas apdoroti, grūdamas į visokias vietas lašinių pavidalu ir trumpina gyvenimą. Ilgaamžiai būna dažniausiai kaip dviračiai kūdi, ar ne keista?..
Beje, japonai daug vartoja jūros produktų, žolių jūrinių irgi. Bet Dabar Fukušima viską sustatys į vietas - radiacija ne draugas.
100 metų yra ta norma, kurią kiekviena turi nugyventi. Be daktarų ir be ligų - žaliavalgystės pasekmė. Vyniok ant ūso, jei ką :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-04-23, 11:45 

Kionig, sveikas mąstymas, tai mąstyti kaip jis.
Mane dar draugė viena bandė užverbuoti, bandžiau iškart sakyti, kad nereikia kalbėti šia tema, bet gavos taip, kad susipykom. Nes negali priimti fakto, kad aš apie maistą žinau daugiau už ją ir įrodžiau, kad jai sudaryta mityba vieno neva kieto žaliavalgio nepilnavertė, ypač kai jinai turi polinkį į mažakraujystę.
  • 0

Reputacija: +2181

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-04-23, 12:44 

mažakraujystę pas veganus kiek žinau tai sukelia vitamino B12 trūkumas, kurio negamina augalinis maistas mūsų teritorijoje. Azijoje šio vitamino gausiai gaunama iš jūros produktų, tokių kaip pvz. melsvadumbliai - spirulina, kuri ten jau yra auginama spec. baseinuose. Pas mus ji prieinama tik tablečių pavidale. Taigi štai jums nauja verslo niša Lietuvoje. :)
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-04-23, 15:26 

Šiai diskusijai labai tinka garsi Nyčės citata: "Kas manęs nepražudo - padaro mane stipresniu". Tiesa, visgi gyvename atrankos ir evoliucijos principu sudėtame pasaulyje ir vien tik "gėrio" vaikymasis pranašumo nepridės, nors ir jaučiu simpatiją "sveikai mitybai"
  • 0

Reputacija: +9

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-04-23, 16:59 

As geriu, rukau, valgau saslykus, sportuoju ir .tt.

Bet pasakysiu viena 1000 kartu sveikiau maitintis zaliavalgiui, tik as va nesuprantu iskart visi piestu stojasi, taigi pabandykit o poto irodinekit. Pats nepabandysiu Valios neturiu kaip ir tie kurie cia gincus varo. Sekmes jums.
  • 0

Reputacija: -34

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-04-23, 18:07 

Na, olandiškas (čia tik bendrinis apibūdinimas) daržoves gali virti, kepti, ar valgyt žalias - vitaminų jose vis vien nėra :D Belgai, bene, padarė tyrimus, kad dabartinės daržovės praradę iki 99% vitaminų :D
Mėsos kokybė... Na ten antibiotikai, pašarai iš gyvulių kaulų karvėms... Man drąsiau valgyti apvirtą ar pakeptą :D
Tėvai, beje, valgė neteisingai, pagal dabartinį mokslą, štai todėl ir sveikesni buvo?! :D
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-04-23, 20:48 

PupuDede rašė:
As geriu, rukau, valgau saslykus, sportuoju ir .tt.

Bet pasakysiu viena 1000 kartu sveikiau maitintis zaliavalgiui, tik as va nesuprantu iskart visi piestu stojasi, taigi pabandykit o poto irodinekit. Pats nepabandysiu Valios neturiu kaip ir tie kurie cia gincus varo. Sekmes jums.

Gal pabandyk pradžioje lemputę kaitrinę į burną įsikišti ir pažiūrėk ar eis ištraukti. O po to dar gali pabandyti ir glock'ą užtaisytą į burną įsikišti ir paspausti gaiduką, gi ginklas su saugikliu, kai į burną įsidedi nešauna.

Tikiuos nesi tiek lengvatikis ir nebandysi. Nors tada suveiktų evoliucija...
  • 0

Reputacija: +2181

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-04-23, 21:15 

immortallt - tada aš, pagal tavo terminologiją esu įsikišęs į burną kaitrinę lemputę ir vis bandau su Glock'u 17 nusišauti kasdien, jau gretai dveji metai. Gal čia kokia evoliucija/revoliucija, o gal tiktai šiaip nesiseka - vis dar gyvas, gerai jaučiuosi ir eksperimentą tęsiu toliau, dar kokį 100 metų.
PupuDede - tai natūrali žmonių, kurie įtaria, jog tai gali būti tiesa, reakcija. Jau baigiu priprasti, nors ir stengiuosi nebesivelti į diskusijas, bet kartais vis pavyksta.
Dar sykį, bet tiktai tiems, kam įdomu ir tiems, kurie nori gyventi ilgai ir be jokių daktarų.
http://www.sveikalinija.lt/index.php?sg=16
  • 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'