Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 315 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Fizika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-07, 19:07 

Adom rašė:
Fobus rašė:
Adom, tai tau rimtas klausimas: Kai matai, kaip biblija keitėsi per amžius (išmestos ar perrašytos knygos, redaguotos, verstos), kai matai, kaip kiekvienas gali ir interpretuoji ją kaip nori (tavo žodžiai), ką tu galvoji? Ar manai, kad ji yra dievo įrodymas?

Ir ar supranti, kodėl mes jos nepriimame kaip už įrodymą?

Aš manau, kad biblijoje kiekvienas mato tai, ką nori matyti. Savaime biblija, kaip makulatūra, nėra Dievo įrodymas. Dievo įrodymas yra tau asmeniškai, arba tu tai jauti, arba ne. Nuo mano žodžių "Dievas gyvas! Dievas yra!" tau nei šilta, nei šalta.

Suprantu, kad jūs jos nepriimate už įrodymą. Ir tai yra gerai. Būtų blogiau, jei priimtumėte aklai, matom iš istorijos, prie ko tai privedė.

Kodėl nepriimate už įrodymą? Nes nenorite priimti. Ar aš galiu priimti į savo skrandį pilną stalą egzotiškų Azijos patiekalų, jeigu mano pilvas ir taip pilnas? Vat kai atsiranda alkis, kai nebeužtenka to, ką turiu, prasideda ieškojimas. Ir kai tas ieškojimas atveda prie pasakų knygos, kai esi tam pasiruošęs, ten randi tai, kas tave pasotina. To perduoti neįmanoma. Arba nori, arba ne. Ir galbūt po metų man neužteks biblijos, bet šiai dienai ten randu tai, ko reikia.

Neatsakei nei į vieną iš dviejų punktų...
1. Kai taip biblija keičiasi per amžius ir galima kaip nori interpretuoti ir bet ką pateisinti, kodėl tu vis dar taip tiki, kad tai, kad parašyta biblijoje yra tiesa?

Aš suprantu, kad tu manai, jog "man ji sukelia jausmus" yra tavo atsakymas. Bet aš klausiau ne ką ji tau duoda, bet kodėl tu ja vis tiek taip pasitiki, jei negali žinoti (o pasidomėjus istorija ...), ar tai teisybė (...aišku, kad ne).

2. Ar tu supranti mūsų poziciją? Kodėl mes taip?
Dabar tavo atsakymas - mes nepriimame, nes nenorime priimti... (ar tai atsakymas!?) Nes mes neieškome atsakymų ir tiesos...
Iš to darau išvadą, kad tu nesupranti mūsų. Mus netenkina biblija, nes
1. Mes matome, koks tai nepatikimas šaltinis. Juo galima įrodyti ir paremti bet ką, išsiginti bet ką. Jis drastiškai keitėsi per amžius, vienuoliai perrašinėdami pridėdavo komentarus paraštėse, ne taip išversdavo, po to dar kiti vienuoliai vėl perrašinėdami tuos komentarus įtraukdavo į bibliją, ne taip perskaitydavo ir pan. O kur dar religiniai autoritetai apskritai išbraukdavo visas knygas ar pridėdavo naujų.
2. Mes matome, kiek daug biblijoje faktų, kurie prieštarauju moksliniam pasaulio supratimui. Žemė yra visatos centras? Ne, nei žemė, nei saulė nėra visatos centras. Žmogų sukūrė dievas? Ne, mes evoliucijos būdu atsiradome iš kitų gyvybės formų. Žemei mažiau nei 10tūkst. metų? Ne, geologijos mokslas ir visa eilė kitokių įrodymų rodo, kad žemei milijardai metų. Nojaus arka? Ne, rūšių yra tūkstančiai, ir visos jos negalėjo tilpti į kad ir kokį didelį laivą. Pažiūrėk šitai:

3. Be biblijos daugiau nėra šaltinių, todėl tai kad biblija sako, kad dievas egzistuoja, o tas dievas sako, kad biblija yra jo įrodymas yra paradoksas, loginė klaida (circular argument)

Ir tai tik keli. Ar dabar supranti mūsų poziciją? Kad mums reikia tvirtesnio įrodymo?

3. Pridėsiu dar trečią klausimą. Kodėl tau pakanka tik to, kokius tau jausmus sukelia biblija? Kodėl tai, kad ji tau sukelia jausmus, pakanka, kad tu eitum įtikinėti kitus?
  • 0

Reputacija: +3

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-07, 23:51 

Adom rašė:
P.S. kirtikliams, kurie klausimus užduoda su išankstiniu nusistatymu ir su ketinimu išjuokti ar pažeminti, o ne iš nuoširdaus, tikro noro gauti atsakymą, atsakymo deja nebus...

Oba, net to nesitikėjau. :( Tiesiog iškilo toks klausimas, ir tikėjausi kad sugebėsi paaiškinti visa šitai, ar to nėra biblijoje? O gal apie Adomą ir Ievą kas parašyta - yra didžiulis išsigalvojimas nežinant kaip atsirado žmonės, todėl ir net negali paaiškinti, nes pats suvoki jog ten tiesiog graži pasakėlė parašyta šituo reikalu. .

Ir noriu dar karta paklusti to paties : kaip atisrado Baltaodžiai, Juodaodžiai ir Mongoloidai. Jie pradžioje buvo tik Adomas ir Ieva. Nors pabandyk tai padaryti, o ne bėk į krūmus išgirdęs nepatogų klausimą.. :-)

Jeigu būčiau norėjęs išjuokti, būčiau su Š. sumaišęs tavo visas teorijas, išvadinęs pasakų knygom ir visus pavadinęs imbicilais bei pateikęs viduramžiais pridėtų naujovių į Bibliją, ko anksčiau nebuvo. Bet to nepadariau. :eek:
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +394

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 10:10 

Kirtiklis rašė:
Ir noriu dar karta paklusti to paties : kaip atisrado Baltaodžiai, Juodaodžiai ir Mongoloidai. Jie pradžioje buvo tik Adomas ir Ieva.

- Na "mokslininke" ir paklausei.. :)

p.s.
.. rasės yra išvedamos tiesiog per keletą kartų, priklauomai nuo gamtinių (geografinių?) sąlygų. Tik ateistai/rasistai sugalvojo apie rasių hierarhija tikslu plėsti savo hegemoniją.

:???:
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +21

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 10:55 

vvv2 rašė:
Kirtiklis rašė:
Ir noriu dar karta paklusti to paties : kaip atisrado Baltaodžiai, Juodaodžiai ir Mongoloidai. Jie pradžioje buvo tik Adomas ir Ieva.

- Na "mokslininke" ir paklausei.. :)

p.s.
.. rasės yra išvedamos tiesiog per keletą kartų, priklauomai nuo gamtinių (geografinių?) sąlygų. Tik ateistai/rasistai sugalvojo apie rasių hierarhija tikslu plėsti savo hegemoniją.

:???:

Oi kaip nusišnekėjai. Rasės atsiranda per daugelį kartų, kai žmonėms keliaujant link šiaurinių platumų, tamsi oda nebepadėdavo pagaminti tiek vitamino D. Žmonės išmirdavo dėl to susijusiomis ligomis ir oda pradėjo šviesėti.

O krikščionybė dar gerokai prieš tai (turėjai galvoje hitlerį?) įteisino požiūrį, kad juodaodžiai žemiau baltųjų. Kodėl? Nes juk dievas sukūrė mus pagal save. O kadangi žydai buvo baltieji, ir paskui sekė krikščionys baltieji, pradėta žiūrėti į juodaodžius kaip į prastesnius dievo sutvėrimus. Juk jie ne pagal dievo atvaizdą sukurti!

Siūlau tau, vvv2, pasilikti prie fizikos..
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 11:01 

Fobus rašė:

Kokios dar fizikos? Jis gi programistas ...
  • 0

Reputacija: +614

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 11:13 

Fobus rašė:
vvv2 rašė:
.. rasės yra išvedamos tiesiog per keletą kartų.

Oi kaip nusišnekėjai. Rasės atsiranda per daugelį kartų

- Ačiū.

:eek:
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 12:11 

- rašė:
Fobus rašė:

Kokios dar fizikos? Jis gi programistas ...

Aš esu matęs jį daugiausia diskutuojant apie fiziką. Kai ne mano sritis, pasirodė visai normaliai. Nors gali būti, kad palieka įspūdį, tik kai nesupranti.

O šiaip koks jis programistas? Štai jo tinklapis - http://vvv2.lhosting.info/
Baisu, 1998 m. žmonės geresnius kūrė...
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 12:18 

vvv2 rašė:
Fobus rašė:
vvv2 rašė:
.. rasės yra išvedamos tiesiog per keletą kartų.

Oi kaip nusišnekėjai. Rasės atsiranda per daugelį kartų

- Ačiū.

:eek:

Kai sakau daugelį - tai dešimtys tūkstančių metų. Kai tu sakai keletas kartų? Jei karta - 20m, tai kiek čia? Max pora šimtų metų...
Sakau, diskutuoji aukštomis frazėmis, bet kai reikia apie paprastus dalykus pakalbėti...

Dar pridėsiu:
" rasės yra išvedamos" - dar negaliu suprasti - tai rasistinis ar antihumanistinis požiūris? Nori pasakyti, kad kokie afrikiečiai ar kiniečiai buvo išvesti kaip gyvuliai? Žinai, kuo toliau, tuo labiau tu man panašėji į aplinkoje sunkiai besigaudantį...
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 12:27 

Fobus rašė:
Nori pasakyti, kad kokie afrikiečiai ar kiniečiai buvo išvesti kaip gyvuliai?

- Ir kuo tau, kaip ateistui, žmogaus rasė skiriasi nuo gyvulio veislės?

p.s.
.. man tas pats ar blondinas ar brunetas ar kinietis ar indėnas..

:B:
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 12:46 

vvv2 rašė:

Greičiausiai niekuo tik vieni žodžiai naudojami žmonių skirtumams apibūdinti, o kiti gyvūno. Čia tas pats, kad paklaustum kuo skiriasi ėdimas nuo valgymo.
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 12:55 

vvv2 rašė:
Fobus rašė:

p.s.

Ir keista, kad aš tokių žodžių nenaudoju apibūdinti žmonėms, kai tu - naudoji...

Ir pametei tą argumentą apie kartas. Nebėra jau kaip apsiginti? Ir tu taip pastoviai, ignoruoji, kai tau įrodyta kitaip, nukreipi kalbą į ką nors kita.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 13:08 

Fobus rašė:
vvv2 rašė:
Fobus rašė:

p.s.

Ir keista, kad aš tokių žodžių nenaudoju apibūdinti žmonėms...

- Žodis savaime nieko nereiškia, kažkokiam kratiniui (žodžiui) reikšmę suteikia kiekvienas individualiai, priklausomai nuo patirties ir sugebėjimų.

Cituoti:
Ir pametei tą argumentą apie kartas.

- Nemanau, kad tavo apibrėžimas kuo nors esmingo skiriasi nuo manojo, kad vertėtų dar diskutuoti.

p.s.
.. tema buvo apie rasių atsiradimą, mano nuomone rasės nėra nieko reikšmingesnio nei odos tamsumas at barzdos spalva.

8.)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 15:31 

vvv2 rašė:
Fobus rašė:
vvv2 rašė:
Fobus rašė:

p.s.

Ir keista, kad aš tokių žodžių nenaudoju apibūdinti žmonėms...

- Žodis savaime nieko nereiškia, kažkokiam kratiniui (žodžiui) reikšmę suteikia kiekvienas individualiai, priklausomai nuo patirties ir sugebėjimų.

Cituoti:
Ir pametei tą argumentą apie kartas.

- Nemanau, kad tavo apibrėžimas kuo nors esmingo skiriasi nuo manojo, kad vertėtų dar diskutuoti.

p.s.
.. tema buvo apie rasių atsiradimą, mano nuomone rasės nėra nieko reikšmingesnio nei odos tamsumas at barzdos spalva.

8.)

Taip, ką tu tuo nori pasakyti reiškia, ne pats žodis. Ir koks kontekstas. Tai ką tu tuo norėjai pasakyti, kai parašei, kad rasės išvedamos? Kas jas išveda?

Ir nematai skirtumo tarp šimtų metų ir dešimčių tūkstančių metų?

Taip, biologiškai, nėra tokio dalyko kaip rasė. Juodaodis gali turėti daugiau DNA panašumų su baltaodžiu ir azijiečiais nei kad su kitais afrikiečiais.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 16:09 

Fobus rašė:
Tai ką tu tuo norėjai pasakyti, kai parašei, kad rasės išvedamos? Kas jas išveda? Ir nematai skirtumo tarp šimtų metų ir dešimčių tūkstančių metų?

- Natūraliai užtrunka tūkstantmečius, dirbtinai užtenka kelių kartų..

p.s.
.. spėju negirdėjai apie genetinius eksperimentus su žmonėmis?

:-(
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-08, 18:47 

vvv2 rašė:
Fobus rašė:
Tai ką tu tuo norėjai pasakyti, kai parašei, kad rasės išvedamos? Kas jas išveda? Ir nematai skirtumo tarp šimtų metų ir dešimčių tūkstančių metų?

- Natūraliai užtrunka tūkstantmečius, dirbtinai užtenka kelių kartų..

p.s.
.. spėju negirdėjai apie genetinius eksperimentus su žmonėmis?

:-(

Tai tu nori pasakyti, kad iš juodaodžių afrikiečių kažkas per kelias genetinių eksperimentų pagalba padarė baltaodžius ir azijiečius? Ko taip aptakiai kalbi?

Kodėl tu visada suki uodegą? Tiesiai per aplinkui vis įterpdamas kažkokias nesąmones? Nori pasirodyti paslaptingesnis? Protingesnis? Kai paklausiu, kodėl juos kažkas išvedė, ir kas tas kažkas, kodėl negali tiesiai šviesiai atsakyti, ką tu turi galvoje tai sakydamas? Bijai, kad būsi išjuoktas, jei tikrąją savo nuomonę pasakysi? Kaip kad tada su ta ale matrica ir kažkokiu programiniu interfeisu?
  • 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 315 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'