Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 13 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 11:16 

Pasikeitė vartotojų skonis... Reiškia jau mutavom jei natūralių produktų nenorim. Kaip viščiukas broileris: nugaiš bet neles grudų bulvių ar ktū natūralių lesalų. Duok jam kombikormo su augimo priedais ir modifikuota soja.
  • 0

Reputacija: +9

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 13:49 

anksčiau ledai buvo daug skanesni, nesvarbu už kokią kainą pirkdavai - visi buvo skanūs. Palyginimui, tie patys Dadu ledai buvo daug skanesni negu dabar...Dar Optima ledai buvo skanūs - blombyras apie 80 ct kainavo, o kur prastesni iki 40 ct gerai nepamenu - tada tai buvo laikai :D O dabar kainos užkeltos ir daugumos ledų skonis jau nebe tas.
  • 0

Reputacija: +5

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 14:10 

cosmosas21 rašė:
anksčiau ledai buvo daug skanesni, nesvarbu už kokią kainą pirkdavai - visi buvo skanūs. Palyginimui, tie patys Dadu ledai buvo daug skanesni negu dabar...Dar Optima ledai buvo skanūs - blombyras apie 80 ct kainavo, o kur prastesni iki 40 ct gerai nepamenu - tada tai buvo laikai :D O dabar kainos užkeltos ir daugumos ledų skonis jau nebe tas.

Tai Optimos ledai vis dar yra. Tie skanesnieji kainuoja 69 ct berots (ir man jie labai skanūs), o tie prastesni... visai nedomina :D
  • 0

Reputacija: +36

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 14:18 

cosmosas21 rašė:

Yra toks dalykas kaip selektyvinė atmintis ir skonio suvokimo pokyčiai bėgant laikui. Kai buvau vaikas - saldu buvo lygu skanu. Daug kam buvo taip pat. Todėl dabar nusiperki - nu nebeskanūs tie ledai, visiškai pamirštama, kad apskritai saldumynų tiek nebemėgstame kiek anksčiau.
Homo sovietikus net ir ne vaikai susiduria su panašia problema: visuotinio deficito laikais saldumynai, ypač bent minimaliai normalesni buvo įvykis. Jei yra deficitas, tai žmogus ir š... gavęs džiaugsis, bus jam skanu.

O vardan linksmumo anekdotas:
Žurnalistai klausia 100mečio senuko:
- Kada buvo geriau dabar, ar prie ruso?
Diedukas atsako:
- Žinoma kad prie ruso, prie ruso aš dar mergų norėjau ir galėjau....

O tiems, kas nesuprato apie pasikeitusius žmonių poreikius: technologas tiesiog sako, kad žmonės nebeturi tokio poreikio riebiems ledams. Praėjo tie laikai, kai kaimiečiai vienas prieš kitą puikuodavosi kuo daugiau sviesto užsitepdami arba grietinės įsidėdami. Tai reiškė turtą. Dabar tai nereiškia nieko, tik kai kas vis dar nesugeba išlipti iš vyžų...
  • 0

Reputacija: +471

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 15:28 

Ar_as? rašė:
cosmosas21 rašė:

+1
Pritariu. Kadangi nesu sentimentalus, tai skoni prisimenu gerai. Ir tą sovietinį ant pagaliuko su citrininiu glaistu nuo kurio vemdavau, ir tą už 6 kapeikas blombyrą, 11 kapeikų ''Eskimo'', deficitinius apelsinus ir t.t.. Dabar ledai daug skanesni, didesnis pasirinkimas ir t.t. Bet matyt pasamonė kiekvienam diktuoja grįžt į vaikystę ir peikt viską, kas nebėra taip kaip prieš 20-30 metų.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +210

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 16:09 

Aš nesu iš sovietinių laikų, gimęs nepriklausomos Lietuvos laikais, bet kai nueinu į parduotuvę, kurioje yra panašių į tų laikų ledus. Nusipirkus jų supranti, kad jie yra skanesni už lietuviškus ir negalit teigt, kad nori žmogus grįžti į vaikystę, nes aš esu gimęs jau laisvoje Lietuvoje ir nėra kur grįžti...
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 16:10 

Cituoti:
O tiems, kas nesuprato apie pasikeitusius žmonių poreikius: technologas tiesiog sako, kad žmonės nebeturi tokio poreikio riebiems ledams. Praėjo tie laikai, kai kaimiečiai vienas prieš kitą puikuodavosi kuo daugiau sviesto užsitepdami arba grietinės įsidėdami. Tai reiškė turtą. Dabar tai nereiškia nieko, tik kai kas vis dar nesugeba išlipti iš vyžų...

Nuvažiavai į pievas. Aš asmeniškai ledų valgau nedaug. Todėl jei valgau ledą, jis turi būti pagamintas iš natūralios grietinėlės, kad valgant aš tą grietinėlę jausčiau. Sušaldyto vandens ar pieno man visai nesinori. Kaip tai, kad žmonės nori aukštos kokybės produkto, susiję su puikavimuisi?..

Žinai, kodėl tokių ledų paklausa yra nedidelė? Didžiąja dalimi todėl, kad tiesiog žaliavos kainos pagaminti tokį ledą išaugintų pačio ledo kainą labai smarkiai(ir dabar tokių yra, tik jie tikrai nėra populiariausi). O lietuviai neturi pinigų.

O apie skonį maisto produktų anų, sovietinių laikų ir dabartinių tikrai neteigsiu, nes negyvenau tais laikais - nėra kaip palyginti.
  • 0

Reputacija: +458

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 17:02 

Arthuras rašė:
Cituoti:

Nuvažiavai į pievas. Aš asmeniškai ledų valgau nedaug. Todėl jei valgau ledą, jis turi būti pagamintas iš natūralios grietinėlės, kad valgant aš tą grietinėlę jausčiau. Sušaldyto vandens ar pieno man visai nesinori. Kaip tai, kad žmonės nori aukštos kokybės produkto, susiję su puikavimuisi?..

Žinai, kodėl tokių ledų paklausa yra nedidelė? Didžiąja dalimi todėl, kad tiesiog žaliavos kainos pagaminti tokį ledą išaugintų pačio ledo kainą labai smarkiai(ir dabar tokių yra, tik jie tikrai nėra populiariausi). O lietuviai neturi pinigų.

O apie skonį maisto produktų anų, sovietinių laikų ir dabartinių tikrai neteigsiu, nes negyvenau tais laikais - nėra kaip palyginti.

Teisybė, yra dabar pavyzdžiui kokybiškų ledų, kaina apie 20lt už 500ml, pagaminti iš naturalių, aukštos kokybės medžiagų, sertifikuoti Faretrade, bet ar daug mūsų šalyje yra žmonių, kurie bent retkarčiais tokius nusipirktų? Visi tik rėktų- čia ponams turtuoliams, čia nesąmonė, prie ruso tiek ir tiek kapeikų ledai kainavo, niekas nesuvokia kokia yra aukščiausios kokybės kaina...
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +20

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 17:13 

Šiaip kokybiškas ledas (250ml) neturėtų kainuoti daugiau ~4-5 lt. Nes 250ml natūralios grietinėlės mažmeninėje prekyboje kainuoja 3 lt, na dar vaflis už 10-20ct ir priedai. Tai jei jau kaina dar didesnė, tai aš geriau nusipirksiu grietinėlės, šokolado ar kondensuoto pieno ir pan. ir ledus pasidarysiu pats. :) Ne kažkoks kulinarinis stebuklas tie ledai.
  • 0

Reputacija: +458

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 18:28 

zamzungas rašė:
Teisybė, yra dabar pavyzdžiui kokybiškų ledų, kaina apie 20lt už 500ml, pagaminti iš naturalių, aukštos kokybės medžiagų, sertifikuoti Faretrade, bet ar daug mūsų šalyje yra žmonių, kurie bent retkarčiais tokius nusipirktų? Visi tik rėktų- čia ponams turtuoliams, čia nesąmonė, prie ruso tiek ir tiek kapeikų ledai kainavo, niekas nesuvokia kokia yra aukščiausios kokybės kaina...

Ben and Jerry's ledai Airijoj kainuoja 5-6 eurai už 500ml indelį, bet čia jau aukščiausia klasė ir gera rinkodara :) Kokybiškų grietininių ledų galim gauti ir kur kas pigiau (pvz., 5-6 eurai už 800-1000 ml indelį).
Man tik keista kaip jaunimas taip lengvai pasiduoda purvasklaidos įtakai. Nuo kada pageidauti ko nors kokybiško tapo nostalgijos tarybiniams laikams požymiu? Jei jums rašys, kad sūrio produktas yra daug geriau už tikrą sūrį, tai irgi patikėsite? :)
Jei tikėti visa ta užsakyta rašliava, kuri vis pasirodo informaciniuose portaluose, tai lietuviui nėra nieko geriau už tepiu riebalų mišiniu užteptos, medine rūkyta dešra ir sūrio produktu pagardintos duonos riekę :D
Gaila, bet dauguma maisto pramonės atstovų dirba grynai lietuviškai — apgauk jei tik įmanoma ir siek didžiausio įmanomo pelno. Jei būtų kitaip, tai nebūtų alaus iš miltelių, tokių neaiškių pakuočių kaip 0,8-0,9 l pieno už 1 litro kainą, GRIETINĖS produktų ir 500 g indelių su 380-450 g turinio.

p.s.
Senas, bet aktualus straipsnis iš delfi http://pilietis.delfi.lt/naujienos/nauj ... d=51001419
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +360

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 19:57 

Simplicity rašė:
zamzungas rašė:

Ben and Jerry's ledai Airijoj kainuoja 5-6 eurai už 500ml indelį, bet čia jau aukščiausia klasė ir gera rinkodara :) Kokybiškų grietininių ledų galim gauti ir kur kas pigiau (pvz., 5-6 eurai už 800-1000 ml indelį).
Man tik keista kaip jaunimas taip lengvai pasiduoda purvasklaidos įtakai. Nuo kada pageidauti ko nors kokybiško tapo nostalgijos tarybiniams laikams požymiu? Jei jums rašys, kad sūrio produktas yra daug geriau už tikrą sūrį, tai irgi patikėsite? :)
Jei tikėti visa ta užsakyta rašliava, kuri vis pasirodo informaciniuose portaluose, tai lietuviui nėra nieko geriau už tepiu riebalų mišiniu užteptos, medine rūkyta dešra ir sūrio produktu pagardintos duonos riekę :D
Gaila, bet dauguma maisto pramonės atstovų dirba grynai lietuviškai — apgauk jei tik įmanoma ir siek didžiausio įmanomo pelno. Jei būtų kitaip, tai nebūtų alaus iš miltelių, tokių neaiškių pakuočių kaip 0,8-0,9 l pieno už 1 litro kainą, GRIETINĖS produktų ir 500 g indelių su 380-450 g turinio.

p.s.
Senas, bet aktualus straipsnis iš delfi http://pilietis.delfi.lt/naujienos/nauj ... d=51001419

Keista, kai žmogus rašo, kad dabar yra pasirinkimo laisvė: nori moki, perki kokybišką daiktą, ir vistiek kažką užsimena apie tarybinio lagerio rojų, kuriame geriau kažkas buvo nebent alkoholikui kolūkyje. Nori pigiai - perki pigų, et rastesnį. Nori grietininių - perki grietininius. Nori ko nors lengvo - pirk nors ir šerbetus po 50 ct.

Tai esmė ir yra, kad skonis nepablogėjo. Atsirado tiesiog paprastesnių daiktų, mažesne kaina, tam, kad kiekvienas glėtų įsigyti. Čia taspats kas verkti pavažinėjus 20 metų senumo BMW ir dabar persėdus į naują ekonominės klasės škodą, kad vat anais laikais tai MAŠINOS būdavo....
  • 0

Reputacija: +471

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-20, 22:32 

O kas yra žalias pienas?
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ]