Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Mobilusis ryšys
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-12, 22:28 

kionig rašė:
Jomajo rašė:
deja lieka pinigu tik naujai kortelei isigyti :)
Turbūt pigios ir meilužės.. :D

savo darba atlieka :)
  • 0

Reputacija: +13

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-12, 22:38 

kionig rašė:
O, man labai patiko rwc pavyzdys su Šveicarija.

O man nepatiko. Ir?

kionig rašė:
O, kodėl manai, kad neduos? Tai tipo, manai, kad nauda bus niekinė, tai vis tiek reikia sėdėti rankas sudėjus?

Tai jei nauda niekinė, kam taip daryti?

kionig rašė:
Kur sąžiningiems vartotojams bus sudaromos papildomos kliūtys? Aš pvz, nusipirkau L.A.B.A.S kortelę gal prieš 7 metus. Buvau pametęs su visu telefonu. Nuėjau į Bitės saloną ir paprašiau, kad man išduotų kortelę su tuo pačiu numeriu. Nei jie laužėsi, nei spardėsi, o paprasčiausiai išdavė su tuo pačiu tel. nr. ir turiu iki šiol. Man per tiek laiko nebuvo poreikio turėti antrą bet kokią kitą kortelę. Tiesa, turėjau iš omnitelio, bet ir tą pamečiau, o trūkumo ir nepajaučiau.

Na va, duodi pavyzdį, kaip patogu dabar. O primesk Šveicarijos pavyzdį - eitum į policiją pareiškimą rašyti (nes nepranešęs baudą gautum), dar turėk registracijos vietą patvirtinantį dokumentą, o tik tada eitum į Bitės saloną. Ir dar visi užsirašytų tavo asmens duomenis, kad žinotų, jog žioplas :)

kionig rašė:
Aišku visų poreikiai skirtingi, bet tikrai nematau, kad vienam kas mėnesį reikėtų po naujos kortelės. Tai, kur čia problemos sąžiningiems vartotojams?

Kam nereikia, tie abonentines sutartis pasirašę.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-12, 22:57 

immortallt rašė:
Brangs paslauga... Na pabrangs kortelės įsigijimas.

Pabrangs - čia privalumas?

immortallt rašė:
Įsigyti ją galėsi praktiškai visur ten pat, kur ir iki tol.

Omnitel sako, kad prekybcentriai neprekiautų: http://mokslas.delfi.lt/technologijos/r ... d=61825895

immortallt rašė:
O perparduoti 100 vnt - bus duomenys KAM!

parduosiu 100 vnt pagal skelbimą. Iš kur atsiras duomenys kam pardaviau? Aš pats nežinosiu kas tie pirkėjai.

immortallt rašė:
Įsiveš iš užsienio ir ką? Duaguma ES šalių reikalauja tokios pačios registracijos ir maišais neįsiveši.

Galės vežti iš ten, kur nereikalauja.

immortallt rašė:
O kur dar roaming'o tarifas... Minutė kainuos nuo lito, tai atsiperkamumas stipriai kris.

gautųsi vietiniai pokalbiai, koks dar roaming'as (skambutis iš LT į LT)

immortallt rašė:
Suklastoti dokumentai tarsi taškomi visur, be to už juos gresia baudžiamoji atsakomybė, taigi atitinkamai ir kainuos visad. Ypač, kad dabartiniai tapatybę patvirtinantys dokumentai nėra pigūs klastoti. Taigi dar toliau, pelningumas tokios veiklos krenta.

čia įdomi prielaida, būtų įdomu sužinoti bent apytikslius skaičius. Tarkim, kortelių gavimas kainuoja šimtus litų, o išvilioja tūkstančius. Kiek registracija pabrangins kortelių gavimą?

immortallt rašė:
O nusikalstatumas mažėja ne tada, kai padidėja šansai, kad tave pagaus, o kai tai nebeapsimoka daryti. Jei tave garantuotai pagaus, bet iš to uždirbsi ir sugebėsi nuslėpti 200,000 - tai visai neblogai pasėdėti jei tik kokius metus gausi. Bet jei pvz uždirbsi tik 10,000 per metus ir 10% tikimybė, kad pagaus ir gausi metus kalėjimo tada - vis tiek neitin apsimoka.

Taigis rwc sakė, kad užpelenguoti - minučių reikalas. Turbūt, iš operatoriaus gauti duomenis ilgiau užtruktų :) O dar dalis sėdi kalėjimuose - fiksuotose vietose. Tai ar tikrai papildoma registracija kuo nors padės?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-12, 23:27 

Oho, kiek ia sukciu lankosi.
  • 0

Reputacija: +2208

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-12, 23:30 

rwc rašė:
lmn rašė:
rwc rašė:
Šveicarai ir aktyvių kortelių skaičių riboja. Norint nusipirkti antrą SIM per kažkiek laiko, reikia raštiško pasiaiškinimo. Tai bet kiek ir neprisipirksi - bet kam ir neskambinėji, ir joks bomžas tau nepirks.

Tai ačiū. Pradėkim vėl televizorius, mašinas pirkti pagal paskyras.

Prie ko čia paskyros?

Kadangi manau, kad tamsta gyvenęs sovietuose ilgiau už mane, tai neturėtų būti sunku teisingai interpretuoti mano mintį.

rwc rašė:
Beje - su televizoriais ten irgi panašiai, nes yra nemažas valstybinis abonementinis mokestis, berods, apie 60 Lt./mėn., kurį reikia susimokėti bendrijai. Kartais daro reidus per bendrijas - kažkokiu būdu atseka, kas turi televizorius ir paprašo parodyti kvitus. Kadangi visų taip nesugaudysi, tai irgi reikalauja kiekvieną nusipirktą deklaruoti - kieno vardu pirkta, kokiu adresu bus laikoma ir t.t.. Net ir teliko nereikia - elektros kištukų adapterių - ir tų nenusipirksi be apskaitos ir neparodęs parduotuvėje prietaiso, kuriam to kištuko reikia (buitinės įrangos saugumas - virš visko, ir anaiptol ne kiekvienas moka su ja tvarkingai elgtis).

o dabar aš nesupratau, prie ko čia abonentinis? Straipsnis apie prepaid korteles.
Kištukų taip pat norėčiau laisvai nusipirkti, nes neapsidžiaugčiau, jei reiktų viryklę ar radiatorius tempti į parduotuvę :) Man patinka saugumas, bet jei niekas nenusitrenkė nusipirkęs kištuką iš "Senukų", tai gal ir nereikia jų pardavimo reglamentuoti/riboti?
Geri pavyzdžiai, gal tikrai batoną šveicarai perka su pasu...

rwc rašė:
Tik mentalitetas šveicarų ne tarybinis. Kultūringi žmonės, išsilavinę, gerbia įstatymus, tvarkingai moka mokesčius, išmesdami buitinį prietaisą visuomet nukerpa įtampos laidą ir išmeta atskirai - tam, kad sugedusio daikto nenusitemptų koks vargdienis ir neprisidarytų bėdos (bei kad pakliūtų į perdirbimo gamyklas, o ne pakrūmiuose voliotųsi).

va va, EPA jau mėnesį mano skalbyklę išvežinėja. Bet ką tai bendro turi su SIM kortelėm?

rwc rašė:
Tvarka yra tvarka, ir jiems baisiai nepatinka, kai atvažiavęs buvusios Prancūzijos kolonijos bomžas ją pažeidinėja. Užregistruoti perkamą prietaisą jiems nesukelia problemų. Priešingai - bendruomenėse jie patys renka parašus, kad būtų įvedami nauji apribojimai. Ypač nuomojamų butų savininkai. Realios problemos tik imigrantams nelegalams, kurie pirma turi įrodyti, kad nežada pasilikti ilgiau nei 3 mėnėsius, o paskui - kad jiems būtinai reikia išsinuomoti butą (paprastai niekas nenuomoja mažiau nei pusmečiui), naujo teliko ar vietinio telefono numerio.

nepagaunu - darai prielaidą, kad pas mus telefoniniai sukčiai - imigrantai?

rwc rašė:
Kad jie labai nepalankiai žiūri į imigrantus, ypač iš skurdesnių Vokietijos regionų, afrikiečius, turkus, naujuosius rusus ir lenkus - irgi faktas.

pas mus irgi ne pyragai šiuo klausimu, bet tai neturėtų būti pagrindas rinkti asmens duomenis (man būtų šiurpu, jei rasistiniu pagrindu ribotume SIM prekybą ar pan.)

rwc rašė:
Labai vertina vietinės bendruomenės stabilumą, vienybę ir saugumą. Ko lietuviams (ypač emigrantams ir vilniečiams) tikriausiai nesuprast. Juk šeimai, atsikrausčiusiai prieš keletą metų, nereikia kasmet po naują teliką - tai kokios problemos? O suvaržymai nuo problemų apsaugo nemažai. Ir bent jau man tokia tvarka po to, kai normaliai įsikūriau - susitvarkiau dokumentus, praėjau bandomąjį darbe, įsikirtau į vietinius įstatymus bei taisykles, išsinuomojau butą ir susimokėjau avansą už 9 mėnesius, ir susipirkau ar iš draugų susirankiojau buitinę techniką - tikrai pradėjo patikti. Kur kas labiau nei lietuviškas bardakas, kai komunalkių gyventojai vos ne po savo langais atvirai šika (gi valdiška! gi ir kiti taip daro!).

čia lygini, kaip šveicarai saugosi nuo imigrantų bardako su lietuvių š...mu po savo langais? Gal geriau nenagrinėkim mentaliteto temos.

rwc rašė:
Apsauga nuo tokių, kurie pasinaudoja savaitę, pridaro negerų darbelių ir išmeta, kol niekas nepagavo. Žmogui, turinčiam tą patį numerį keletą metų ir bijančiam kad teisėsauga gali jo klausytis - jokio skirtumo, ar tas numeris registruotas jo vardu, ar ne. Per pažįstamus jį sužinoti poros dienų darbas, teisėsaugai turint orderį ir prieinant prie išklotinių - išvis minučių.

Naudojasi savaitę, suseka per kelias minutes, bet tai vis viena baisi problema? Neįtikina.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-12, 23:31 

immortallt rašė:
Oho, kiek ia sukciu lankosi.

turbūt, tik aš vienas toks. Kalėjime daug laisvo laiko turiu :D
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-12, 23:48 

lmn rašė:
O man nepatiko. Ir?
Ir dėl ko tau nepatiko? O, kas tau patinka? T. y. šios tematikos atžvilgiu.
lmn rašė:
Tai jei nauda niekinė, kam taip daryti?
Aš nesakiau, kad niekinė, bet kaip supratau tu taip galvoji. Ir ragini nieko nedaryti - nedaryti dėl ekonominių atžvilgių.

Cituoti:
Na va, duodi pavyzdį, kaip patogu dabar. O primesk Šveicarijos pavyzdį - eitum į policiją pareiškimą rašyti (nes nepranešęs baudą gautum), dar turėk registracijos vietą patvirtinantį dokumentą, o tik tada eitum į Bitės saloną. Ir dar visi užsirašytų tavo asmens duomenis, kad žinotų, jog žioplas :)
Ir nueičiau, ir parašyčiau aš tą pareiškimą, o ne kaip užsispyręs avinas galvočiau, kad pasaulis turėtų pasikeisti aplinkuj, o ne aš pats.

Ir kas tie visi užsirašytų duomenis? Dabar pagalvok kur tau nereikia rašyti duomenų?

Pažiūrėk į visu Bukus Feisus, kurie savo pavardęs ir duomenis atidavė korporacijai, kuri iš jų uždirba! O, kai tu pateiksi duomenis kokiai policijos nuovadoj, kurie ir taip galės prieiti prie visų tavo duomenų reikalui esant, o va visos įmonės galės tik prie, kuriuos tu suteiksi.

Apskritai yra asmens duomenų apsaugos įstatytamas ir jis nustato kaip turi elgtis įmonės su jais.

Cituoti:
kionig rašė:
Aišku visų poreikiai skirtingi, bet tikrai nematau, kad vienam kas mėnesį reikėtų po naujos kortelės. Tai, kur čia problemos sąžiningiems vartotojams?

Kam nereikia, tie abonentines sutartis pasirašę.
O, aš va nesu pasirašęs :) Bent jau prie vieno dalyko nesu pririštas.
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +200

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-13, 10:31 

tai jei korteliu registracijos ir visos sistemos islaikymo kaina virsija per ta pati laika apvogtu asmenu pinigine verte, tai paprasciau tiesiog tais pinigais kompensuot ju nuostolius. ir bus paprasta, apmoka rysio tiekejas, tad jis bus suinteresuotas, kad to nebutu, o jei rysio tiekejas pasiskundzia policijai ir ji nieko nedaro, kompensuoja policija.
griztamojo rysio reikia ir tiek
  • 0

Reputacija: +50

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-15, 07:03 

Prie ko čia sukčiai?! Visi numeriai su pavardėmis - štai kiekvienos sekimo kontoros svajonė ;-)
Arba anonimai - paskųsk kokį valdininką iš savo vardinio numerio... ;-)
Visuotinė registracija anksčiau ar vėliau vis tiek bus. 1984...
Visas klausimas - kada.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-17, 19:58 

lmn rašė:
Kadangi manau, kad tamsta gyvenęs sovietuose ilgiau už mane, tai neturėtų būti sunku teisingai interpretuoti mano mintį.

Tai supratau, supratau. Matai, jų įstatymai nedraudžia turėti keletą televizorių, ir neliepia norint jį įsigyti stovėti eilėje ar lošti loterijoje (pameni, kad ir tokie bajeriai būdavo? galėdavai išlošti teisę nusipirkti šaldytuvą, automobilį arba žaliųjų žirnelių).

Viskas iš esmės dėl apskaitos, muitų, mokesčių ir gamtosaugos - kad pas gyventojus nesikauptų elektroninis chlamas. Pridavinėk senus ir pirk naujus telikus nors ir kas savaitę. Arba susipirk kad ir 10, bet nenustebk, kad tave dažniau patikrins - ar tvarkingai susimoki dešimtkart didesnį valstybinės TV abonentinį mokestį, ir ar tikrai televizoriai stovi tame regione, kur deklaruota, o ne tame, kuriame mokestis mažesnis.
Cituoti:
o dabar aš nesupratau, prie ko čia abonentinis? Straipsnis apie prepaid korteles.

O prie to, kad ir vienur, ir kitur gali įžvelgti (1) sekimą, (2) laisvių įsigyti daiktą suvaržymą, (3) rinkos iškraipymą. Straipsnis būtų niekinis, jei potekstėje nebūtų paranojos.
Cituoti:
Kištukų taip pat norėčiau laisvai nusipirkti, nes neapsidžiaugčiau, jei reiktų viryklę ar radiatorius tempti į parduotuvę :)

Tu norėtum, o vietiniai norėtų, kad mokėtum tokius pačius taršos mokesčius (įskaičiuotus į kainą) kaip ir jie; jie norėtų, kad kiekvienas prietaisas atitiktų saugumo reikalavimus (pvz., kiekvienas prietaisas privalo būti įžemintas - turėti tris kištuko kojeles), o ne kokių nors lenkų ar portugalų; jie norėtų, kad netemptum elektronikos laužo į butą (iš perėjimo gali nesunkiai pasidaryti kištuką, ir įstatymas reikalauja išmetant elektronikos prietaisą, jo laidą nupjauti); jie norėtų, kad elektroniką pirktum parduotuvėje, o ne vežtumeis kinietiškas padielkas. Yra daug prasmės, dėl ko jie nestoja į ES ir pasirašinėja daugiausia dvišales tarptautines muitų ir pan. sutartis su atskiromis ES valstybėmis.

Jeigu atvažiuoji kaip turistas, studentas ar su komandiruote - kiek tau tų adapterių reikia? Vieno, max. dviejų (telefonui ir laptopui)? Tiek jų tau paskolins kad ir viešbučio registratūroje. O jeigu reikia šimto arba po 10 kasdien - vadinasi, įvežinėji masiškai, turbūt esi perekūpčikas, galbūt vengi mokesčių (pvz., muitų ir taršos akcizų) bei kontrolės. Niekas netrukdo steigti savo verslą, vežtis prekes iš ES ir legaliai permontuoti prietaisų maitinimo laidus, vedant griežtą apskaitą bei atsakant už prekių saugumą, atitikimą standartams. Pagauni, kiek ES vidaus problemų jie taip pas save išsprendžia?
Cituoti:
Man patinka saugumas, bet jei niekas nenusitrenkė nusipirkęs kištuką iš "Senukų", tai gal ir nereikia jų pardavimo reglamentuoti/riboti?

Gal tau paieškoti statistikos, kiek kyla gaisrų dėl netvarkingos elektros įrangos, arba kiek kinietiškų pakrovėjų perkaista? Aš, pavyzdžiui, esu sugadinęs poros kompų baterijas, nes nusipirkau ne tokių (ar "ne visai tokių kaip parašyta") kinietiškų pakrovėjų. Todėl jie reikalauja, kad parduotuvėje parodytum patį prietaisą - ar jis įžemintas, ar jo laidas nesutrūkinėjęs, neapsvilęs, neapvyniotas izoliacija, ar jo vartojamą galią tas adapteris atlaikys (gal reikia brangesnio, su saugikliu ir tokio, kurio į rozetę komunalkės sienoje neįkiši?). Bei - ar tikrai prietaisas saugus naudoti be įžeminimo.

Jei viską darai legaliai - nepatogumų minimumas, tik pardavėjui šiek tiek daugiau biurokratijos. Sunku laptopą arba ragelį į parduotuvę atsinešti?
Cituoti:
Geri pavyzdžiai, gal tikrai batoną šveicarai perka su pasu...

Transporto nuolatinį perka su pasu. Vėlgi lietuviškam mentalitetui nesuprast - juk jei ant nuolatinio neužrašysi pavardės ir nebus nuotraukos, tai gali paskolinti kitam.

O jiems ar nuolatinis, ar SIM kortelė, ar studento pažymėjimas, ar registracijos liudijimas yra beveik asmens dokumentas, galiojantis panašiai, kaip pas mus galioja vairuotojo pažymėjimas. Pvz., su juo gali įrodyti, kad turi 18 ir nusipirkti cigarečių. Todėl realiai jie pasų beveik niekad nesinešioja, nes piniginėje ar kišenėje praktiškai visada turi bent porą dokumentų, įrodančių tapatybę, amžių ir t.t..

Kaip su SIM kortele įrodyti tapatybę kur nors kitur nei skambinant į valstybinę įstaigą ar banką - tiesą sakant, neįsivaizduoju, bet jau ir tai pliusas, kad kai kurias operacijas gali atlikti nevažiuodamas su pasu į vietą. Savaime suprantama, kad ne bet kam leidžiama prieiti prie tų duomenų.

Ir, beje, formaliai mes taip pat negalime nusipirkti alaus ar filtro cigaretėms be asmens tapatybę patvirtinančio dokumento su nuotrauka ir įrašu apie amžių.
Cituoti:
va va, EPA jau mėnesį mano skalbyklę išvežinėja. Bet ką tai bendro turi su SIM kortelėm?

Va va, jei EPA už kiekvieną išvežtą daiktą atsiimtų iš valstybės depozitą, tai staigiai sutvarkytų. Kaip minėjau, yra įrangos mokestis, kurį sumoka pirkėjas, ir iš jo finansuojamas surinkimas bei utilizavimas. Velniškai pelningas verslas, ir turbūt aišku, kam reikalinga apskaita bei kontrolė. Kitaip vežtumeis visokį neveikiantį šlamštą iš kokios Prancūzijos sąvartynų ir vogtum valstybės pinigus.

Su SIM kortelėm, aišku kad nieko bendro, išskyrus patį principą.

Motyvai visiškai skirtingi - vienu atveju apskaita, kitu - nusikaltimų prevencija.
Cituoti:
nepagaunu - darai prielaidą, kad pas mus telefoniniai sukčiai - imigrantai?

Ne, motyvai gi skirtingi. Kad imigrantams nelegalams prietaisų apskaita bei registracija sukelia didelių nepatogumų, o vietiniams - lygiai nulį, tai tik šalutinis efektas. Netiesioginė nelegalų diskriminacija, prie ko čia sukčiai? Norėdamas įsigyti televizorių ar vietinį telefono numerį, privalai deklaruoti gyvenamąją vietą ir įsidarbinti ar kitaip legalizuotis (nes kitaip neturėsi dokumento). Nepatinka - sėdėk roaminge.

Iš kitos pusės yra šiek tiek bendrumo. Įsivaizduoji, kad telefoniniai sukčiai skambinėtų iš kokių nors lenkiškų roamingų po 4 Lt. į minutę arba prašytų padiktuoti lenkiškų papildymo kodų?
Cituoti:
pas mus irgi ne pyragai šiuo klausimu, bet tai neturėtų būti pagrindas rinkti asmens duomenis (man būtų šiurpu, jei rasistiniu pagrindu ribotume SIM prekybą ar pan.)

Turbūt neįsivaizduoji, kiek jų ir taip surenkama pagal "judesį" sąskaitose, greituosius kreditus, komunalinius ir abonentinius mokesčius, nuomos sutartis, lizingus ir t.t.. Dirbau tuo užsiimančiai įstaigai - tai kraupiausia yra ne tai, kad valstybinės įstaigos visus tuos duomenis turi ar teismai - bet ir bet kas, pasirašęs su paslaugų teikėjais duomenų perdavimo sutartį. Tarp jų - ir visokie omniteliai, ir tos pačios greitųjų kreditų bendrovės. Jei netiki - užeik į http://www.manocreditinfo.lt . Jei neklystu, privatiems asmenims viena ataskaita per metus nemokama. Tad jei nori, kad niekas nežinotų apie tavo asmeninį gyvenimą, privalai pats nepatraukti jų dėmesio - laikyti sąskaitas ofšore, neimti jokių paskolų, nesudarinėti jokių sutarčių, savo vardu nepirkti lizingu. Tik ar sveiko proto žmogus, neturintis kokio nors šešėlinio gyvenimo, to apsiimtų?

O telefonu išvis nesinaudok, nes pakanka porą kartų su juo suvažinėti iš namų į darbą ar paskambinti keletu tarnyboms žinomų numerių - ir tu jau teoriškai susektas nepriklausomai, ar tavo paties numeris joms žinomas, ar ne. Vienintelis būdas išvengti sekimo - pastoviai keisti numerius ir lankomas vietas ir analogiškai pačiam neskambinti įtartinais numeriais. Kalėjimams problema dėl vietos atpuola - nes kaip įrodysi, kuris iš kalinių skambinėja, nepagavęs už rankos?

apie asmenį galima sužinoti - nesuvaldysi, tad saugikliai turi būti (ir realiai yra) kitur: kas ir kokiais atvejais gali tai padaryti. Tai reiškia, kad net ir spec. tarnybos negali nuslėpti, kad vienu ar kitu asmeniu pasidomėjo. Normaliose, nepolicinėse valstybėse tai labai griežtai kontroliuojama - neplanuotais auditais, duomenų užklausų nepriklausomu dubliavimu ir t.t.. Praktiškai (idealiu atveju, ar tikrai taip yra - nežinau) duomenis valdanti ar jų prašanti įstaiga net nežino - gal ji audituojama šiuo metu, o gal buvo audituota vakar.

Ir prie ko čia rasistinis pagrindas? Arba turi tvarkingus dokumentus - arba ne.
Cituoti:
čia lygini, kaip šveicarai saugosi nuo imigrantų bardako su lietuvių š...mu po savo langais? Gal geriau nenagrinėkim mentaliteto temos.

Taip, lietuviai, ypač miestiečiai, yra suknisti egoistai. Visuomenės, bendruomenės, giminės ar valstybės interesai jiems dzin, kol neužkabina pačių. O kai užkabina - keikia, kad valstybė ar bendruomenė jais nesirūpina. Štai ir dabar - vai vai vai kokia kokia tragedija, kad perkant prepaid kortelę reikės parodyti pasą, pasirašyti sutartį. Bet kad kaimyno vaikui kažkoks žulikas skambinėja, gąsdina ir įkalbinėja atiduoti tėvų pinigus - dzin. Priešingai: cha cha cha, kaip juokinga - dar pasityčiokim iš jo durnumo, taip jam ir reikia. Beveik tiek pat, kaip kad kaimyno namas degtų.

Dar palinkėkime žulikėliui sėkmės, kad spėtų nuleisti kortelę unitazan, kol niekas už rankos nepagavo ir ištirptų minioje tarp kitų įtartinų žulikų. Juk nepagautas - ne vagis.

Jei šveicaras, pamatęs vagį, iškviestų farus - jis taptų dienos didvyriu, apie jo poelgį vietos laikraščiai rašytų ir jam bendruomenė balių iškeltų. Jei lietuvis - jis būtų išvadintas ožiu ir kaimynai su juo nesisveikintų. Va toks vat ir mentaliteto skirtumas.
Cituoti:
Naudojasi savaitę, suseka per kelias minutes, bet tai vis viena baisi problema? Neįtikina.

Taip, baisi. Nėra įkalčių - nėra įrodymų. Gal dar uždrauskime kriminalistams pirštų atspaudus imti? Juk pagal juos galima susekti ir visai nekaltus žmones.

Ir manai, kad žulikai ta pačia kortele savaitę naudojasi? Kai gali nusipirkti kaladę po 5 Lt., kuriuos po to gali išnaudoti? Kol kažkam kils įtarimas, jis iškvies policiją, duos parodymus ir policija puls jį gaudyti - ta kortelė seniausiai bus pakeista nauja.

Ir gal pateiksi pavyzdį, kodėl taip mėtyti pėdas (išpakuoti kortelę, iškalbėti, įdėti kitą) turėtų eilinis sąžiningas pilietis, kurio niekas iki tol nesekė?

mobilunkai tokios sistemos įvedimo išlaikymo kaštai būtų minus kažkiek tūkstančių litų, nes tiesiog prepaid kortelės būtų prilygintos abonentinėms, ir tvarka būtų dar paprastesnė nei dabar.

TasKitas, jokiais 1984 net nekvepia. Anoniminės linijos todėl ir yra anoniminės, kad pagal idėją gali į jas skambinti ir iš abonento, ir iš tarnybinio numerio. Kaži tik, ar skambutis būtų kažkaip užmaskuotas išklotinėse...

Ir dar man baisiai įdomu, kaip jie surenka įrodymus neišduodami, dėl kokio atvejo vykdomas patikrinimas. Jei kontrolieriai norėtų - nesunkiai galėtų paožinti.

P.S. telefoniniai nusikaltimai - nebūtinai sukčiavimas. Gali būti šantažas, persekiojimas. Gali būti, kad koks narkobaronas perka kortelę tik tam, kad suderintų susitikimo vietą ir laiką. Daug prigalvoti galima, kokiai veiklai reikia mėtyti pėdas. Pvz., mano žmonai kažkoks idiotas vidury nakties skambinėdavo, kol ji nepradėjo naktimis išjunginėti telefono. Bet ką daryti, kai ryte randi krūvą SMS su, atsiprašant, "erotinėmis fantazijomis" iš nepažįstamo numerio?
  • 0

Reputacija: +403

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-18, 13:28 

rwc rašė:
Ir gal pateiksi pavyzdį, kodėl taip mėtyti pėdas (išpakuoti kortelę, iškalbėti, įdėti kitą) turėtų eilinis sąžiningas pilietis, kurio niekas iki tol nesekė?

Realus pavyzdys, žurnalistas norėjo pasišnekėti su BDSM bendruomenės kai kuriais veikėjais, kurie absoliučiai netroško būti viešai atpažinti. Iš to sekė aukščiau aprašyti veiksmai, kuriuose nebuvo nieko neteisėto, priešingai - jie būvo būtina teisėto intereso - apsaugoti savo privatumą - gynimo priemonė.

Įstatymai yra skirti apsaugoti laisvę, įskaitant bet neapsiribojant susirašinėjimo slaptumu ir privataus gyvenimo neliečiamumu. Jei įstatymai besaugodami paneigia pačią laisvę - tai blogi įstatymai, su kuriais būtina kovoti bet kokiomis priemonėmis, įskaitant bet nepasiribojant fizine prievarta (pvz., policininės valstybės aktyvių rėmėjų nužudymu, fizinės įrangos sunaikinimu ir pan.) ir kitokiais "nusikaltimais" (pvz., atitinkamų IT sistemų sunaikinimu/nulaužimu).
Žr.: JAV nepriklausomybės deklaracija.
Wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Nothing_to_hide_argument
Tolimesniam lengvam paskaitymui rekomenduoju Cory Doctorow Little Brother http://craphound.com/littlebrother/download/

Laisvė turi savo kainą - pasinaudojant laisve be kita ko galima daryti realius nusikaltimus trečiųjų asmenų atžvilgiu. Bet laisvė yra aukščiausia vertybė ir negali būti aukojama dėl nieko kito.
  • 0

Reputacija: +686

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-19, 14:44 

Niemand - ačiū, kad priminei Cory knygą. Ką ji teigia? Kad šiaip ar taip gali būti susektas, kaip besislėptum. Kraupu.

Beje, ją ir kitas Cory Doctorow knygas labai rekomenduoju visiems.

Kaip minėjau, pereiname (jau perėjome) į fazę, kai nebegalime tikėtis, kad Didysis Brolis neišgirs kiekvieno mūsų pirstelėjimo. Turime reikalauti, kad šitie duomenys būtų tvarkomi atsakingai, nes bet kuriuo atveju jie jau yra renkami.

Tuo pačiu turime reikalauti, kad įstatymais būtų ginami Tor ir Wikileaks vartotojai - bet čia atskira tema.

Tavo pavyzdys labai geras (atvirai, nesitikėjau, kad kas nors tokį paminės - nors būtent apie žurnalistų "kiek didesnius" poreikius tuo metu galvojau). Kaip suprantu, turėjai omeny BSDM*? Naudokis VoIP, elementaru.

Iš esmės, žurnalistai turėtų pareikalauti, kad tam tikri (registruoti) jų numeriai turėtų tą pačią apsaugą kaip teisėjų, operatyvininkų, valdžiažmogių, advokatų. Netikiu, kad jie nėra saugomi. Čia turėtų būti IT problema, ne jų.
[hr]* - BDSM ir BSDM yra sinonimai
  • 0

Reputacija: +403

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-07-26, 16:07 

rwc rašė:
.. kažkoks idiotas vidury nakties skambinėdavo, kol nepradėjo naktimis išjunginėti telefono.

- protingiausias sprendimas.

p.s.
.. aš irgi po darbo valandų telefoną visada išjungiu.

:-x
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +21

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'