Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 47 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Redakcijos akiratis
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 14:02 

Dzinglazz rašė:
Sveiki,

Pats emigravau prieš 1.5 metų į UK nors prieš tai buvau įsitikinęs kad niekad to nedarysiu. Problema čia paprasta. Vargsti, gauni aukštąjį išsilavinimą (nenusiperki). Susirandi padorų darbą jei pasiseka. Pradirbi kelis metus ir matai kad turi pinigų šiam mėnesiui. Tada supranti kad tau jau nebe'niolika ir kad laikas planuoti apie nuosavą būstą nes jei nemiegi pas mamą ant pečiaus (kaip daugelis lietuvių laiko Norma) tai moki nemažai nuomos. Tada padarai paskaičiavimus ir supranti kad vieno kambario būtą prie geriausių norų nusipirksi po 10 metų, arba eini į banką ir pasirašai sielos pardavimo sutartį n'metų laikotarpiui. Nei vienas iš šitų kelių man netiko.

Draugai 'čiešino' pastoviai - vianas būsto nenusipirksi - 'čia normalu', - "Susirask antrą pusę ir paskola nebus tokia sunki." For real?

Straipsnis pamiršo paminėti kad emigrantai išlaiko lietuvą. Ir kažin koks biudžetas/balansas būtų jei visi tie pabėgeliai liktų lietuvoje, vietoje to kad išlekia į kitą šalį keliems metams ir padirbę mažiau kvalifikacijos rekalaujančius darbus, pamatę pasaulio, grįžta ir pasistato namą be paskolos. Tuos pinigus kažkaip visi pamiršta. O kur tie pinigai kur vaikai siunčia savo neturtingiems tėvams kas mėnesį? Kur tie pinigai kur vyras savo šeimai siunčia?

Mes nepalikom lietuvos numirti. Mes palikom ją kad galėtum grįžti tvirtai stovėdami ant kojų. Kad nereikėtų vogti ar kita nelegalia veikla užsiimti norint išgyventi (nelegalus biznis lietuvoje klęsti). Mes grįšim dirbti už mažesnį atlyginimą, grįšim palaikyti valstybės ir tradicijų. Grįšim sukurti naują šeimą, naują Lietuvą.

+1, tikra teisybė.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 14:03 

lmn rašė:
faktas rašė:
Kad tai normalu, sakyti tikrai negalima - skaičiai aiškiai viršija visas normos ribas.

Kiek, koks skaičius yra norma?
Koks skaičius emigravo, pvz pernai?

Tu moki skaityti?

"Normali emigracija neturi viršyti pasaulinio vidurkio – 3 proc."

"2011 m. „Eurostat” duomenimis, neigiamą NETO migraciją (kada iš šalies išvyksta žmonių daugiau, nei jų į jas atvyksta) tarp ES šalių turėjo tik šešios valstybės (Lietuva - -23,7; Airija - -7,5; Kipras - -4,1; Latvija - -3,5; Bulgarija - -3,2; Lenkija - -0,1)"

Matai, kiek skiriasi reikšmės ar ne? Plius, čia tik šešios valstybės...
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +3

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 14:26 

kažkas kalba nesąmones, kad -23 migracijos indeksas yra normalu. Tai nėra normalu tai unikalu. Lygiai tai pat kaip ir savižudybių Skačius Lietuvoje. Tokie Skačiai būtų suprantami tik karo atveju.
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 14:32 

faktas rašė:
lmn rašė:
faktas rašė:
Kad tai normalu, sakyti tikrai negalima - skaičiai aiškiai viršija visas normos ribas.

Kiek, koks skaičius yra norma?
Koks skaičius emigravo, pvz pernai?

Tu moki skaityti?

"2011 m. „Eurostat” duomenimis, neigiamą NETO migraciją (kada iš šalies išvyksta žmonių daugiau, nei jų į jas atvyksta) tarp ES šalių turėjo tik šešios valstybės (Lietuva - -23,7; Airija - -7,5; Kipras - -4,1; Latvija - -3,5; Bulgarija - -3,2; Lenkija - -0,1)"

Duomenys vertinti pagal 2010 metų emigraciją. Natūralu. Nors išlikome pirmoje vietoje (2011 metais), tačiau jau mūsų rodiklis yra -12.6, Latvijos - -11.2. Įdomu kokie duomenys yra kitų šalių praėjusiais metais. Mūsų praėjusių metų rodiklis - -7.2. Tuo tarpu ankstesnių metų rodikliai vidutiniškai laikėsi ~3.

Duomenys:
http://db1.stat.gov.lt/statbank/selectv ... 3=&rvar14=

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/tgm/ta ... e=tsdde230
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +865

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 17:05 

pora pastebėjimų.

Slack rašė:
Tokio lygio Emigracija tikrai nėra normalu.
Bet manu dėlto, kalti nevaldomi Lietuvos bankai . pražystu žmonių kurie išvyksta iš Lietuvos vien dėlto, kad negali susimokėti banko paskolos.

Ne bankuose esmė, jie ir taip tas palūkanas sumažinę kiek įmanoma kad būtų kuo mažesnė rizika, čia esmė darbo rinkoje, tiksliau sakant esmė žmogaus atlyginime, mes gauname 5x mažiau nei vidutinis europietis, o mokame labai panašias kainas už prekes..
Zabediejus rašė:
Pats turiu paskolą, kuri neadekvati turto kainai. Ir žinai, banko nekaltinu. Neliepė jis man imti paskolos, neliepė pirkti pervertinto buto. Pats padariau nesąmonę, pats už tai ir moku. Mums reiktų vieną kartą nustoti ieškoti kaltų ir pradėti naudotis galva. Tada bus ir mažiau priešų ir mažiau pridarytų nesąmonių.

Tai pasidalinkit įdėjomis tamsta ką reikėtų daryt? ar jūsų galva nelabai veikia? Pasakykit tamsta kaip susitaupyt 300k litų būstui? Arba pasakykit kur galima nusipirkti gerai apšiltintų palapinių, nes tiems 60proc. gyventojų kurie gauna minimumą kitos išeities be banko paskolos nelabai įmatau..

Shinigami rašė:
O man regis, kad jis viską teisingai parašė. Visi čia verkia, verkia ir verkia, bet nieko patys nedaro ir nesiūlo. Pasiūlyk kaip viską sutvarkyti (realias, įgyvendinamas įdėjęs) ir bandyk jas įgyvendinti.
Emigracija buvo ir bus. Nes be jos visi žmonės vis dar gyventu tik Afrikoje.

Tai pasiūlyk ką nors :) aš tau suteiksiu nobelio premiją, kad tu nebūdamas valdžioje sugebi valstybinės reikšmės problemas spręst :). Manau nelabai suprantat tamsta kam skirta valdžia ir kokia jos pareiga, tavo kaip piliečio pareiga būti geriausiu toje srityje kurią darai, tame darbe kuriame dirbi, tai yra jūsų jurisdikcija kurioje jūs privalot būti geriausiu. Taigi aš nelabai suprantu, kodėl paprasti avo darbą išmanantys žmonės yra apkaltinami didelėmis šildymo sąskaitomis, brangiu kuru, mažomis algomis ir didele emigracija, jeigu kiekvienas už tai būtų atsakingas tai neužtektų viso gyvenimo išmokti teorijai šioms problemoms spręsti, taigi prieš rašant ir reikėtų pagalvot kokio b*bio aš einu į tuos rinkimus jeigu esu pats už viską atsakingas ir kokio b*bio man ta valdžia reikalinga? Manau atsakius į šiuos klausimus taps aišku, kad valdžios darbas pasirūpinte terpia kurioje gyvena jos pilietis, ir ne kitaip, o iš to jau galima daryt atitinkamas prielaidas, kad atsakomybė dėl brangaus šildymo, kasmet gendančios infrastruktūros kylančių kainų ir nemažėjančios emigracijos yra būtent valdžios rankose, o ne tavo kaimyno statybininko (ir neduok dieve statybininkams spręsti emigracijos klausimų..). Reikia realių įgyvendinamų įdėjų? na kokią įdėją gali padaryti vienas pilietis neturėdamas jokios juridinės galios? ko gero surengti piketą, surengti koncertą, padalinti lankstinukus emigrantams.. ką dar siūlai? o gal jau reikia pagalvot apie tai kad reikia statyt "berlyno sieną" paprastos įdėjos jau nebepadės.. čia turi įdėjas siūlyti valdantieji kurie turi realią galią pvz uždraust maisto produktų importą ir tuo pačiu skirt milijardines lėšas maisto produktų gamybai Lietuvoje. Čia tik tarp kitko įdėja kuri manau galėtų išspręst lenkiškų produktų invazijos klausimus, gaila kai mes patys nesugebame pasigaminti sau maisto produktų ir juos pigiau yra importuoti iš Lenkyno.. Nepaisant to būtų sukurta darbo vietų, pinigai neišplauktų iš valstybės kaip kad dabar, prie to paties būtų sukurta ir infrastruktūra ateičiai..

Cituoti:
O valdžią turim tokią, kokią išrenkam. T.y. tokią kokios esam verti. Neadvokatauju niekam. Tik noriu, kad pagaliau suprastume - kaip stengiamės, ką renkam, tą ir turim. Tik tiek.

Tai gal tada pasakyk ką rinkt ir prašau argumentų.. beje kurie čia iš mūsų kalti kad Lietuvoje minimumas 1000lt o kainos tokios kaip užsienyje? Valdžią renkam valdymui, o ne kiaušų krapštymui, taigi prašom valdantieji susiimkit ir prisiimkit atsakomybę už savo veiksmus, nes tik jūs vairuojat autobusą pavadinimu valstybė, o ne tas keleivis sėdintis paskutinėje sėdynėje..

Creatium rašė:
Antras dalykas - "darymas" ir "nedarymas" dėl emigracijos. Ką autorius siūlo daryti, kad stabdyti emigraciją? Komentatoriai jau čia pastebėjo, kad NIEKO. Ir keista, kad autorius visiškai nemato kas buvo padaryta iki šiol, kad emigracija mažėtų:
1. Stabilizuotas šalies ūkis, užtikrintas augimas.
2. Stabilizuotas skolinimasis ir finansai. Mažėjantis deficitas ir poreikis skolintis.
3. Daug maž aptvarkytas šalies valdymas, optimizuota veikla.
4. Sutvarkyta šalies valdomų įmonių veikla. Pagaliau atsirado normalūs dividendai.
5. Pradėta remti naujas verslo įmones (jų, beje, pastaruoju metu buvo įsteigta labai daug - informacijos nuoroda ).
6. Pradėti energetiniai projektai.

Visų pirma autorius yra toks pat žmogus kaip tu, todėl jis nepateikia mokslinių skaičiavimų kokie planai padėtų ar kokie planai būtų vertingi gerinant valstybės situaciją, jis neturi tam autoriteto, todėl jis tik išsakė sav nuomonę, tai yra priminė kad situacija yra prasta ir kad ją reikia keisti, per tuos metus nuo pat pirmų šių straipsnių atsiradimų valdžia ėmėsi tikrai mažai kad pagerintų situaciją.
Iš kur trauki tu tuos duomenis? Ūkis per pastaruosius metus nei kiek nepakito, žiūrint iš paprasto žmogaus padėties. Sakai sumažėjo poreikis skolintis? kažin ar tik ne dėl to kad kartu sumažėjo ir Lietuvos populiacija, o gal būt tam įtakos turėjo ir kelių bankų griūtis.. aptvarkytas šalies valdymas? kaip? Verslo įmonės rimtai? geriau padaryk auditą kurios iš tų įmonių dirba, nepastebėjot niekas kad nuėjus įsipilti kuro į diegalinę, perkant parduotuvėje maistą ar kokias buitines prekes, kasininkės beveik kas kart jūsų paklausia ar jums reikia sąskaitos faktūros? atsiprašau aną dieną pirkau šokoladą už 4lt, kasininkė atsisuko ir paklausė ar man reikai sąskaitos faktūros, vos nenulūžau iš juoko, suprask broliai lietuviai taip naudojasi įmonėmis kad net pirkdami šokoladą jie jį rašo ant įmonės vardo kad galia metų galėtų susigrąžinti sumokėtą pvm. Štai pagrindinė priežastis dėl kurios padidėjo naujai įkuriamų įmonių ir kitokių UABų, dar prieš gerą pusmetį niekas niekad neklausdavo ar jums reikia sąskaitos faktūros, dabar tai jau vos ne būtinybė pasiteiraut.. Kitas aktualus dalykas, kiek yra įsteigta įmonių kurių dėka žmonės nuslepia pvz mokesčius, pvz Petras turi X įmonę, jo draugas jonas perka spintą už 1000 pinigų, na ką petras sako jonai davai rašyk ant mano firmos gale metų 200lt pasiimsi.. o kiek yra tokių "davai rašyk ant mano įmonės, nuo likusios sumos man 10proc. nuskaičiuosi būsim atsiskaitę..".. taupo kaip kas gali, uždarbiauja irgi kaip kas gali..

Windas rašė:
butu like galimybe spausciau ant Zebediejus cia labai gerai matosi.. ar tie rusu konspiraciju pazeisti zmones kur galvoja, kad kalti bankai, valdzia ir t.t. ir pasauleziura platesne turintys zmones.. ash uz pasauleziura.. kur galima zmogui individualiai spresti kur jis nori buti ka jis nori daryti ir niekam nepriklausyt.. kam musu tevai kovoje uz nepriklausomybe (pats dar gimias prie ruso bet vistiek) jei mes norim buti kazkam priklausomi... Man dirbti, kad kiti geriau gyventu lietuvoj? nematau cia nieko logisko.. nori senatveje gerai gyvent uzdirbk kol jaunas, nepatinka salygos emigruok kitur kur geresnes salygos maziau verkit.. oj lietuvoj sunku pragyvent kodel sunku? gal del to kad nesimokiai ir dirbi juodus darbus? visi verkia verkia.. toks jausmas, kad zliumbiku valstybe cia, o ne zmoniu kurie kazka darytu, kad gerintu situacija.. visi burbet galim to moke rusu babushkos mus.. burbti burbti ir nieko nedaryti.

Sakai platesnę pasaulėžiūrą? :D kuom ji platesnė, paklausk pas tą anglą kuriam dirbi ar jis nori kad tu pas jį šalyje gyventum, pamatysi kaip platesnės pasaulėžiūros žmonės atsakinėja, tie patys kurias taip žaviesi :D prie to paties paklausk pas juos kaip jie pasiekė to ką turi dabar, dėl kad emigravo ar dėl to kad laikėsi visi kartu kaip tauta, manau atsakymas aiškus. Dar prie to paties pagalvok ar tie 10-15 metų kuriuos praleidai skindamas braškes bus tau įskaičiuoti senatvėje į pensiją, arba kas tau tą pensiją mokės.. Čia nežliumbia niekas, jeigu remtų į sibirą tai niekas ir nieko nesakytų, problema ta kad dabar turi savo noru iš savo šalies save "išsitremt", o tai jau darosi nepriimtina, ne dėl to kad sunku ar baisu, o dėl to kad čia mano gimtinė ir mano žemė, emigracija pats paprasčiausias būdas nusiplaut rankas..

shinigami rašė:
Tiek daug emigravo, bet bedarbių vis tiek daug. Tai kiek butu bedarbių, kuriuos reiktu išlaikyti valstybei, jei nebūtu emigracijos
Na matai, bedarbiai nelabai turi galimybių bilietui užsidirbt.. kitas dalykas, didesnė populiacija, reikia daugiau personalo jai prižiūrėti, papildomi žmonės papildomos darbo vietos praktiškai visuose sektoriuose. Beje jau senai sakiau kad reikia nafik tas pašalpas naikint ir bedarbius įdarbint juodiems darbams, pvz miestus tvarkyt, eini per kauną trinkelės išklišę, nafik 10 bedarbių tegu eina ir perdėlioja, velniai nematė tos kokybės, tegul dirba už tą pašalpą, bent dirbs ir bent kažkiek bus geresnė situacija..

vv2 rašė:
- tikiuosi supranti, jog taip yra todėl, kad nėra Lietuvos politinės-ekonominės vizijos.

p.s.
.. negali šalis egzistuoti iš Gariūnų vertelgų, kurie net čia visiems siūlo važiuoti į Gariūnus!

štai realus sprendimo būdas, prašom valdžios gyvnėjai pasakyti kokius veiksmus aš turėčiau atlikt kad galėčiau tokį planą įgyvendint? po to teisinkite valdžią ir kaltinkite paprastus darbinguosius :)

shinigami rašė:
O iš kur ištraukti tą viziją jei dauguma piliečių tik ir žiūri kaip pasipriešinti bet kokiems pasikeitimams, o labiausiai verslininkams. Vyriausybė gali prigalvoti įvairiausių vizijų ir planų, bet jei jiems visiems visuomenė priešinsis kaip išmanydama. Kas iš to?
o kokių ilgalaikių ekonominių projektų valstybės masto vyriausybė siūlė per paskutinius 20 metų?

modis rašė:
O dėl Kubilizmo. Rinkimai parodė žiaurią tiesą. Kaimo ir miesto atskirtį. Nzn blogai/gerai ar yra kaltų, bet faktas, Kaune ir Vilniuje triuškinamą pergalę pasiekė Konservatoriai (Klaipėdoje gerai LLS pasirodė) daugiamandatė Vienmandatė Ty miestai palaikė buvusią vyriausybę, tai išeina, kad jiems jų valdymas buvo priimtinas.

Nemanau kad taip vertint rinkimus teisinga, visų pirma 50proc. mieste dirbančiųjų sudaro žmonės gyvenantys tų miestų rajonuose kurie kas dieną važiuoja į darbą, tai jau vien čia tavo lyginimo tikslumas sumažėja N procentų, kitas dalykas viskas priklauso nuo reklamos, tie kurie dirba į valdžią nekreipia dėmesio, jiems nesvarbu koncervatoriai ar socdemai, svarbu kad eitų dirbti.. ir dar kitas dalykas, dauguma žmonių kuriuos pažįstu ir kurie balsavo už koncervatorius, balsavo už juos su tokia motyvacija "na koncervai prisidirbo, tai dabar mes juos išrinksim kitai kadencijai kad srėbtų tai ką pridirbo".. taigi.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo blizzard 2013-02-19, 17:06. Iš viso redaguota 1 kartą.

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 17:06 

Dzinglazz rašė:
Straipsnis pamiršo paminėti kad emigrantai išlaiko lietuvą.

Čia kaip pažiūrėsi - "iš niekur" atsirandantys pinigai iš principo kelia infliaciją ir blogina sąlygas tiem kurie juos užsidirba patys, o ne gauna perlaidas iš užsienio.
  • 0

Reputacija: +387

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 18:05 

blizzard rašė:
Zabediejus rašė:
Pats turiu paskolą, kuri neadekvati turto kainai. Ir žinai, banko nekaltinu. Neliepė jis man imti paskolos, neliepė pirkti pervertinto buto. Pats padariau nesąmonę, pats už tai ir moku. Mums reiktų vieną kartą nustoti ieškoti kaltų ir pradėti naudotis galva. Tada bus ir mažiau priešų ir mažiau pridarytų nesąmonių.

Tai pasidalinkit įdėjomis tamsta ką reikėtų daryt? ar jūsų galva nelabai veikia? Pasakykit tamsta kaip susitaupyt 300k litų būstui? Arba pasakykit kur galima nusipirkti gerai apšiltintų palapinių, nes tiems 60proc. gyventojų kurie gauna minimumą kitos išeities be banko paskolos nelabai įmatau..

Išeitis paprasta - arba skoliniesi arba ne. Gali nuomotis kaip daro užsieniečiai kol neuždirbi tiek, kad paskolos nebijotum. Ir svarbiausia - naudotis galva žiūrint į butų/namų kainas ir realiai įvertinant savo pajėgumus. Gaila, bet tą galiu parašyti tik pats nuo to nukentėjęs :)
  • 0

Reputacija: +85

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 18:29 

Na atleisk bet skamba keistokai, tu siūlai žmogui kuris gauna na tarkime tuos 2000 per mėnesį (nekalbu apie tuos kurie gauna mažiau) nuomotis butą už minimum 400lt/mėn + komunaliniai ir tuo pačiu metu dar galvot apie atsidėjimą būstui? Matai bėda ta kad dauguma Lietuvoje į rankas gauna na max iki 4000lt/mėn ir tokių yra gana mažai, na tai tokie dar gali imti paskolą ant savęs, didžiajai daugumai būsto paskola įmanoma tik turint antrą pusę kurios pajamos irgi būtų panašios +-2000lt, tada galima galvot apie šiokią tokią paskolą. Bet nereikia pamiršt kad su antra pusę atsiranda ir papildomi poreikiai ar šeimos pagausėjimas, taigi paskaičiavus vėl gaunasi ne kažkas..

Nuoma tai ne panacėja, užsieniečiai gali nuomotis ir turi nuomotis nes jiems nuoma kainuoja pigiau nei nuosavą būstą išlaikyti (daugumoje šalių), pas mus nuoma yra palyginus brangus malonumas lyginant su atlyginimais. kitas dalykas nuoma nėra tokia populiari nes daug kas turi namus iš ankščiau (sovietinių laikų).
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 21:05 

Apskritai tai užknisa tokie straipsnių autoriai, kaip kad šio. Pilna tų verkšlentojų aplink, bet bandančių suprasti procesus, o dar geriau - siūlančių sprendimus, tai su žiburiu nerasi.

Tai, kas vyksta su Lietuvos emigracija, stengiuosi paaiškinti mažesniais pavyzdžiais. Tarkim - aš esu iš mažo Lietuvos miestelio, bet dabar esu įsitaisęs Vilniuje. Tai savaime suprantama - lokali emigracija. Nes emigravau iš mažo miestelio į Vilnių.

Klausimas - kodėl aš nelikau tame miestelyje? Klausimas - o ką tas miestelis man galėjo pasiūlyti. Jame buvo klijų fabrikas - bet palikus SSRS jo produkcija buvo visiška atgyvena ir jis neatlaikė pasaulinės konkurencinės kovos. Tada miestelyje yra paukštynas. Ši įmonė konkurencinę kovą atlaikė. Manau kad tokios didelės įmonės sugebėjimas išlikti stabilizavo miestelio populiaciją. Toliau tęsiant - miestelis dar turi keletą parduotuvių, ir kitų paslaugų/aptarnavimo sferos veiklų. Tačiau bendrai paėmus - man to miestelio galimybės yra juokingas, lyginant su tuo ką man siūlo Vilnius. Vilniuje net ta pačia valytoja uždirba daugiau. Ir tas daugiau - skaičiuojamas kartais. Taip sutinku - ir pragyvenimo kaina atitinkama.

Lietuva europos mąstu yra lygiai toks pats mažas miestelis, kaip mano gimtasis. Lietuva turi keletą įdomesnių įmonių, ant kurių mes visi ir stovim. O vat Europoje tų įmonių - neįsivaizduojami kiekiai.

Klausimas visiems? Ar valdžia kalta, kad mes realiai turim per mažą industriją, galinčia pasiūlyti konkurencingą produktą pasauliui? Galime sakyti - tai valdžia ir Landsbergis kaltas. Bet tikroji priežastis manau visai kita - industrija, kurią paveldėjom iš sovietų sąjungos, buvo nekonkurencinga likusio pasaulio atžvilgiu. Kitas dalykas - mūsų vadybiniai, gamybiniai, moksliniai ir visi kiti gebėjimai, kuriuos paveldėjom iš Sovietų sąjungos - buvo per silpni ir nekonkurencingi pasaulio ekonomikos erdvėje. REZULTATAS? Lietuvai teko atsikratyti nelankstaus, nekonkurencingo verslo ir likti su krūva laisvos darbo jėgos. Tą darbo jėgą galėjo išnaudoti tik nauja, konkurencinga, industrija. Deje, bet tapti konkurencingais reikia žinių, įgūdžių, technologijų, išteklių ir laiko. Viskas po truputi. Valstybė nestatys verslo - ji gali tik jį skatinti per savo mokesčių politiką. Bet ir čia valstybės rankos surištos, nes negali nuleisti mokesčių nevaldomai, nes turi iš kažko juk gauti pajamas.
Taigi - turėjome daug laisvos darbo jėgos, mažai industrijos, kuri tą darbo jėgą panaudotų, turėjome valdžią, kurios galimybės skatinti verslą apribotos ir prie viso to atsidaro mūsų sienos į Europą.
Nori nenori - bet manau, kad emigracijos tikėjosi ir apie jos grėsmę buvo informuotos visos politinės partijos, kokias tik turėjom Lietuvoje. Bet į europą vis tiek veržėmės. Ir dabar manau sunkiai rasim Lietuvį, kuris sakytų, kad į europą mums nereikėjo integruotis. Tad tokiems verksniams kaip šio straipsnio autorius galiu pasakyti - TU ESI EILINIS SENO SUKIRPIMO VERSKSNYS, KURIS NIEKO NERAUKIA APIE LIETUVĄ IR JĄ SUPANČIUS IŠORINIUS VEIKSNIUS.

Tačiau, nesakau, kad situacijos spręsti nereikia. Emigracija yra blogai ir su tuo sutinku lygiai taip pat kaip ir straipsnio autorius. Tiesiog norisi, kad nustotume ieškoti kaltų, nes jei tokių kaltų ir yra, tai jie yra atsakingi už maksimum 1% visos emigracijos kiekių. Visa kita - tai yra pasekmės skaudžios Lietuvos istorijos.

Na ir dabar įsivaizduokime, kad nustojome ieškoti kaltų. Kas tada? Dialogas. Sprendimų paieškos, pastangos, idėjos, veiksmai, iniciatyvos. Vardan vieno tikslo - kaip Lietuvoje didinte pasaulinio lygio produkto kūrimą.

Jei netingėsiu, gal dar parašysiu tiek pat teksto apie tai, ką siūlau ir aš iš savo pusės.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 21:14 

Gass rašė:
<..>Jei netingėsiu, gal dar parašysiu tiek pat teksto apie tai, ką siūlau ir aš iš savo pusės.

Tai iš karto straipsnį rašyk :)
  • 0

Reputacija: +74

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 21:29 

Cituoti:
Klausimas - kodėl aš nelikau tame miestelyje? Klausimas - o ką tas miestelis man galėjo pasiūlyti. Jame buvo klijų fabrikas - bet palikus SSRS jo produkcija buvo visiška atgyvena ir jis neatlaikė pasaulinės konkurencinės kovos. Tada miestelyje yra paukštynas. Ši įmonė konkurencinę kovą atlaikė. Manau kad tokios didelės įmonės sugebėjimas išlikti stabilizavo miestelio populiaciją. Toliau tęsiant - miestelis dar turi keletą parduotuvių, ir kitų paslaugų/aptarnavimo sferos veiklų. Tačiau bendrai paėmus - man to miestelio galimybės yra juokingas, lyginant su tuo ką man siūlo Vilnius. Vilniuje net ta pačia valytoja uždirba daugiau. Ir tas daugiau - skaičiuojamas kartais. Taip sutinku - ir pragyvenimo kaina atitinkama.

Lietuva europos mąstu yra lygiai toks pats mažas miestelis, kaip mano gimtasis. Lietuva turi keletą įdomesnių įmonių, ant kurių mes visi ir stovim. O vat Europoje tų įmonių - neįsivaizduojami kiekiai.

Klausimas visiems? Ar valdžia kalta, kad mes realiai turim per mažą industriją, galinčia pasiūlyti konkurencingą produktą pasauliui? Galime sakyti - tai valdžia ir Landsbergis kaltas. Bet tikroji priežastis manau visai kita - industrija, kurią paveldėjom iš sovietų sąjungos, buvo nekonkurencinga likusio pasaulio atžvilgiu.

Na viskas gražu yra tik vienas bet, tavo miestelis su lietuva dalinasi bendru biudžetu, tuo tarpu UK su lietuva bendru biudžetu nesidalina.. čia tik vienas pavyzdys.

O kas kaltas? :D industrija atsiranda savaime? kitose šalyse ją pastatė ateiviai ar kaip? taip valdžia kalta kad mes negalime konkuruoti su likusiu pasauliu taip ji kalta didžiąja dalimi to, o žinai dėl ko ji kalta visapusiškai? dėl to kad mes negalima konkuruot su pasauliu net savoje rinkoje gamindami tuos pačius produktus...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 22:19 

faktas rašė:
Tu moki skaityti?

Mokame skaityti, mokame. Bet mokame ir plačiau pažvelgti. Kaip tik šiandien per "Negaliu tylėti" berods Lukošius pasakė, nors ir kitame kontekste, bet ir čia tinka (bandau iš atminties, nebus žodis žodin): "lietuviai, netgi tas pats žemiausias kriminalis sluoksnis, degradai, kur jau blogiau negali būti, netgi tie susikaupia, susirenka ir nesėdi vienoje vietoje tik verkdami kaip blogai ar nusigėrinėdami iš paskutinių pinigų, bet išvažiuoja ieškoti geriau". Tai rodo, kad lietuviai vis tik yra ir ambicingi ir pakankamai veiklūs.
Verkiantiems, kad Lietuva (ar straipsnyje įvardinta "valdžia") nesirūpina žmonėmis, tai atleiskit, bet niekas jumis ir neprivalo rūpintis, apart to, jog kol vaikas gaunate teisę į nemokamą sveikatos apsaugą bei nemokamą vidurinį išsilavinimą. O toliau... Na mano nuomone socialinė apsauga ir turi būti tokia, kad leistų žmogui nenumirti iš bado ir šalčio, bet ne daugiau. Žmogus turi būti suinteresuotas ieškoti galimybių, o ne norėti gyventi iš pašalpų.
  • 0

Reputacija: +87

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 22:42 

blizzard rašė:
Na atleisk bet skamba keistokai, tu siūlai žmogui kuris gauna na tarkime tuos 2000 per mėnesį (nekalbu apie tuos kurie gauna mažiau) nuomotis butą

Visuomet galima likti pas tėvus keliais metais ilgiau ir ne tik nemokėti nuomos, bet dar ir dalinits komunalinius, bei kaupti patirtį bei ieškoti geriau apmokamo darbo. Arba emigruoti, jei nervai nelaiko kai tėvai šalia. Teisė rinktis...

blizzard rašė:
kitas dalykas nuoma nėra tokia populiari nes daug kas turi namus iš ankščiau (sovietinių laikų).

Tai kur problema? Perki mažame miestelyje butą už per metus gyvenimo su tėvais sutaupytą kainą vietoj nuomos + taupų automobilį arba jei reikia dar pigiau - mėnesinį traukinio bilietą iki miesto.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 22:47 

blizzard rašė:
O kas kaltas? :D industrija atsiranda savaime? kitose šalyse ją pastatė ateiviai ar kaip? taip valdžia kalta kad mes negalime konkuruoti su likusiu pasauliu taip ji kalta didžiąja dalimi to, o žinai dėl ko ji kalta visapusiškai? dėl to kad mes negalima konkuruot su pasauliu net savoje rinkoje gamindami tuos pačius produktus...

Va ir prisikasame prie fakto, kad kitose šalyse pramonę pastatė verslininkai ir išradėjai.
  • 0

Reputacija: +30

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 23:05 

blizzard rašė:
(...)
Manau nelabai suprantat tamsta kam skirta valdžia ir kokia jos pareiga, tavo kaip piliečio pareiga būti geriausiu toje srityje kurią darai, tame darbe kuriame dirbi, tai yra jūsų jurisdikcija kurioje jūs privalot būti geriausiu. Taigi aš nelabai suprantu, kodėl paprasti avo darbą išmanantys žmonės yra apkaltinami didelėmis šildymo sąskaitomis, brangiu kuru, mažomis algomis ir didele emigracija, jeigu kiekvienas už tai būtų atsakingas tai neužtektų viso gyvenimo išmokti teorijai šioms problemoms spręsti, taigi prieš rašant ir reikėtų pagalvot kokio b*bio aš einu į tuos rinkimus jeigu esu pats už viską atsakingas ir kokio b*bio man ta valdžia reikalinga? Manau atsakius į šiuos klausimus taps aišku, kad valdžios darbas pasirūpinte terpia kurioje gyvena jos pilietis,
(...)

Ar nesusimąstei kada netyčia, kad iš "valdžios" tikiesi kažko fantastiškai magiško?
Kodėl manai kad valstybės tarnyboje dirba "geriausi" arba aplamai kvalifikuoti darbuotojai? Gi nėra jokio mechanizmo kuris skatintų priimti į valstybės aparatą kvalifikuotus darbuotojus. Privati įmonė gali sužlugti, bankrutuoti, o su valstybės įstaiga nieko blogo negali atsitikti, kad ir kaip blogai ji bedirbtų. Vis tiek neturėsite kitos išeities kaip tik naudotis valstybinės kontoros "paslaugomis".

Galų gale ir politikus liaudis gi renka dažniau pagal išvaidzą ne pagal išsilavinimą arba kvalifikaciją.

Antra, kodėl valdininkai turėtų būti motivuoti stengtis atlikti savo darbą? Privačioje imonėje blogai atlikus darbą gali atleisti, o valstybinėje įstaigoje kol nesusipykai su viršininku ir atitinki formalius kriterijus, tol gali miegoti darbe.
Be to miegoti darbe dažnai saugiau nei kažką aktyviai daryti.
Va toks naivuolis Vasiliauskas, paskirtas Lietuvos Banko vadovu, ėmėsi darbo užuot mėgojęs. Koks rezultatas? Skaitėte spaudoje kiek srutų ant jo galvos išpilta? Garantuoju kad paskutiniams idealistų patriotų likučiams valstybės tarnyboje atšoko noras kažką daryti ir aplamai dėl kažko stengtis, pamačius Vasiliausko pavyzdį.

Normalioje šalyje tamsta kaip protaujantis individas PATS atsakai už save.
Jeigu ko nežinai ar nesugebi - samdaisi specialistą (architektą, advokatą ir t.t.)
  • 0

Reputacija: +30

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-19, 23:31 

Skeleton rašė:
blizzard rašė:

Va ir prisikasame prie fakto, kad kitose šalyse pramonę pastatė verslininkai ir išradėjai.

Išradėjai ir verslininkai.. :D nejuokaukit chebra nejuokaukit, o dėl ko jie tą pramonę statė? iš įdėjos ar jiems buvo sukurta tinkama terpė tą pramonę vystyti ir iš jos uždirbti?

Skelton rašė:
Ar nesusimąstei kada netyčia, kad iš "valdžios" tikiesi kažko fantastiškai magiško?
o ko daugiau iš valdžios tikėtis? ji man nubrėžia įstatymų ribą, ji renka mano mokesčius, ji mane atstovauja, bet va niekaip negali tos papildomos darbo vietos man sukurt, pasirodo tam reikia mokėt magiškų triukų... aš tai kaip tik žinau tokį vieną vadinasi "spyris į šikną atsakingiems asmenims" manau būtų efektyvus tiems kurie nesusipranta ką veikt valdžioje, labai paprastas triukas, tik kad niekas jo be manęs nemoka ir nebando praktikoje pritaikyt..
Cituoti:
Kodėl manai kad valstybės tarnyboje dirba "geriausi" arba aplamai kvalifikuoti darbuotojai?
o tai kas ten dirba tokie?

Štai kiek problemų randame kurių sprendimas ne toks jau ir sudėtingas manau, reikia tik užsiimt atitinkamiems asmenims..
sigun rašė:
Visuomet galima likti pas tėvus keliais metais ilgiau ir ne tik nemokėti nuomos, bet dar ir dalinits komunalinius, bei kaupti patirtį bei ieškoti geriau apmokamo darbo. Arba emigruoti, jei nervai nelaiko kai tėvai šalia. Teisė rinktis...

Keliais metais ilgiau tai čia kiek? 15-20 metų? tiek pasilikęs papildomai pas tėvus jau sukauptum kokiam butukui :-D bet tiek pasilikęs pas tėvus jau kaupčiau ne butukui o labai praštmatniom laidutuvėm - ne taip ir toli jos būtų.. :D

sigun rašė:
Tai kur problema? Perki mažame miestelyje butą už per metus gyvenimo su tėvais sutaupytą kainą vietoj nuomos + taupų automobilį arba jei reikia dar pigiau - mėnesinį traukinio bilietą iki miesto.

Butas mažame miestelyje 90proc. atvejų = sovietmečiu statytas barakas, +- 30-50tūkst. litų ir sumirkę sienos. neskaitant to jis bus kokiame Jurbarke, suprask +- 70km į vieną pusę nuo tavo darbovietės, o tai +- važiuoju į darbą kad užsidirbčiau kurui važiuot į darbą..

sigun rašė:
Verkiantiems, kad Lietuva (ar straipsnyje įvardinta "valdžia") nesirūpina žmonėmis, tai atleiskit, bet niekas jumis ir neprivalo rūpintis, apart to, jog kol vaikas gaunate teisę į nemokamą sveikatos apsaugą bei nemokamą vidurinį išsilavinimą. O toliau... Na mano nuomone socialinė apsauga ir turi būti tokia, kad leistų žmogui nenumirti iš bado ir šalčio, bet ne daugiau. Žmogus turi būti suinteresuotas ieškoti galimybių, o ne norėti gyventi iš pašalpų.

Na niekas čia ir nekalba apie pašalpinius, duok man darbo, duok tokio darbo kurio dėka galėčiau sau ateitį susikurt ir dirbt 100proc. legaliai. Rankų miškas - iškirstas.. kodėl tas valstybės rūpinimasis = pašalpa? niekas čia apie jas nekalba, čia eina kalba apie elementarų darbą kurio dabar nėra, o jeigu yra tai toks kad geriau eit tų pašalpų prašyt nei tą darbą dirbt.. suprask už pašalpą ne tik kad dirbt nereikia, ją dar ir į namus atneša..

skeleton rašė:
Normalioje šalyje tamsta kaip protaujantis individas PATS atsakai už save.
O kokioje šalyje didžioji dalis darbo biržoje sėdinčių žmonių turi aukštajį išsilavinimą, o valytojai reikia mokėt bent vieną užsienio kalbą ir turėt bent 2 metų patirtį?
Beje normali šalis yra suinteresuota įdarbinti savo pilietį..
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-20, 10:32 

blizzard rašė:
Na atleisk bet skamba keistokai, tu siūlai žmogui kuris gauna na tarkime tuos 2000 per mėnesį (nekalbu apie tuos kurie gauna mažiau) nuomotis butą už minimum 400lt/mėn + komunaliniai ir tuo pačiu metu dar galvot apie atsidėjimą būstui?

Na, dar galiu pasiūlyti gyventi po tiltu ar šiluminėje trasoje, jei jau žmogui gaila iš savo 2000 algos mokėti už stogą virš galvos (taip, žinau kaip tai sunku). Deja, uždirbančiam 2000 per mėnesį apie savo būstą bent jau didžiuosiuose miestuose reiktų nesvajoti. Reiktų galvoti ir stengtis tuos 2000 paversti 4000 ar 6000. Tokia realybė. Niekas mums nėra pažadėjęs, kad visi gausim po namą su pirčiu kompleksu ir baseinais. Kiekvienas gauname tiek, kiek uždirbame. O uždirbame tiek, kiek mūsų darbas vertas rinkoje.

blizzard rašė:
Matai bėda ta kad dauguma Lietuvoje į rankas gauna na max iki 4000lt/mėn ir tokių yra gana mažai, na tai tokie dar gali imti paskolą ant savęs, didžiajai daugumai būsto paskola įmanoma tik turint antrą pusę kurios pajamos irgi būtų panašios +-2000lt, tada galima galvot apie šiokią tokią paskolą. Bet nereikia pamiršt kad su antra pusę atsiranda ir papildomi poreikiai ar šeimos pagausėjimas, taigi paskaičiavus vėl gaunasi ne kažkas..

O tamstai gimdyti privaloma? Jei jauti, kad neišmaitinsi savo 3 ar 4 vaikų, nes per mažai uždirbi, gal tada koncentruokis į kvalifikacijos kėlimą ir kai jau uždirbsi tiek, kad nesijaustum blogai, tada apie vaikus galvok? Čia nuo žmogaus priklauso. Vienam vis negana pinigų, kito daugiavaikė šeima ir su minimaliom pajamom laiminga, nes jų vertybės visai kitos. Ir čia irgi valdžia ne prie ko. Žinai savo galimybes, žinai norus, tai būk malonus ir gyvent pagal išgales. Nekalbu apie atvejus kai žmogų ištinka nelaimė - invalidumas, liga ar antros pusės netektis. Tam turime pašalpas, įvairias tarnybas ir panašiai. Dėl jų efektyvumo jau kita kalba ir atskira tema.

blizzard rašė:
Nuoma tai ne panacėja, užsieniečiai gali nuomotis ir turi nuomotis nes jiems nuoma kainuoja pigiau nei nuosavą būstą išlaikyti (daugumoje šalių), pas mus nuoma yra palyginus brangus malonumas lyginant su atlyginimais. kitas dalykas nuoma nėra tokia populiari nes daug kas turi namus iš ankščiau (sovietinių laikų).

Štai šito parašymo išvis nesupratau. Nuomojau butą uždirbdamas ir 800 lt ir vėliau gaudamas daugiau. Ir tai buvo normali praktika, nes kitur gyventi tiesiog nebuvo kur. Tiesiog pagal pajamas nuomoji atitinkamą gyvenamą vietą. Pradžioje daliniesi butu su kitu tokiu pačiu, vėliau jau nuomoji nedidelį butuką vienas, o paskui - jau kaip situacija keičiasi. Kur čia nelogiškumas?
Apie tą nuomos nepopuliarumą, nes dauguma turi tarybinius butus, išvis nesupratau. Jei dauguma turi, tai kur tada išvis bėda ir kam jam paskola būstui iš banko (primenu, kad nuo to prasidėjo mudviejų diskusija)?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-20, 10:32 

blizzard rašė:
sigun rašė:

Keliais metais ilgiau tai čia kiek? 15-20 metų? tiek pasilikęs papildomai pas tėvus jau sukauptum kokiam butukui :-D bet tiek pasilikęs pas tėvus jau kaupčiau ne butukui o labai praštmatniom laidutuvėm - ne taip ir toli jos būtų.. :D

Gyvendamas su tėvais sutaupai kaip minimum 500 Lt/mėn -> 6000 Lt/metams. 5 metai ir išeina pigus butas toli. Arba sodas, iki kurio važiuoja autobusai. Jei pradedi nuo 18 metų dirbti, 23-ijų jau gali turėti savo. Arba dar 5 metus pagyvent kartu ir tuomet jau nusipirkt senos statybos bet didmiestyje. Žinoma, jei kažko lauki, gali nepradėt dirbti ir iki 30...
blizzard rašė:
sigun rašė:

Butas mažame miestelyje 90proc. atvejų = sovietmečiu statytas barakas, +- 30-50tūkst. litų ir sumirkę sienos. neskaitant to jis bus kokiame Jurbarke, suprask +- 70km į vieną pusę nuo tavo darbovietės, o tai +- važiuoju į darbą kad užsidirbčiau kurui važiuot į darbą..

Dėl visa ko užeik į NT skelbimus, berods dar gyveni 2008 m. kainomis. Ir užuomina, nuo skelbimo kainos dar derėtis galima. Ir rinktis nebūtina kažką už 70km. Būna nedidelių gyvenviečių ir arčiau didžiųjų miestų. Be to jose gali taikyt net ne į daugiabutį. Tuomet su kokiu VW lupiku gyvent tikrai galima. Kolega, beje taip ir gyvena. Soduose už Kauno pasistatė namą ir nemato problemų.
Ai beje, kažkada buvo paskata važinėti kasdien iš Kauno į Vilnių ir didesnė alga būtų atpirkusi važinėjimą, tad vėlgi, kiekvieno teisė rinktis ir skaičiuoti
blizzard rašė:
sigun rašė:

Na niekas čia ir nekalba apie pašalpinius, duok man darbo, duok tokio darbo kurio dėka galėčiau sau ateitį susikurt ir dirbt 100proc. legaliai.

Jeigu ponui kažkas turi duoti darbo, tai ponui į Baltarusiją emigracija šviečia, ten gal dar tebedalina darbus. Likusiame pasaulyje darbą reikia susirasti.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-20, 10:42 

blizzard rašė:
Na niekas čia ir nekalba apie pašalpinius, duok man darbo, duok tokio darbo kurio dėka galėčiau sau ateitį susikurt ir dirbt 100proc. legaliai. Rankų miškas - iškirstas.. kodėl tas valstybės rūpinimasis = pašalpa? niekas čia apie jas nekalba, čia eina kalba apie elementarų darbą kurio dabar nėra, o jeigu yra tai toks kad geriau eit tų pašalpų prašyt nei tą darbą dirbt.. suprask už pašalpą ne tik kad dirbt nereikia, ją dar ir į namus atneša..

Atsimink paprastą dalyką: niekas tau nieko neprivalo. Tu neprivalai dirbti, niekas neprivalo tau duoti darbo. Tu arba kažkam naudingas arba ne. Darbo vietų kūrimas vien dėl to, kad ji būtų yra visiškai nesuderinama su laisvąja ekonomika (išskyrus labai retas išimtis kai valstybė gali sau tą leisti trumpam laikotarpiui, esant sunkmečiui). Jei tu esi reikalingas specialistas (vairuotojas, IT žmogus ar geras vadybininkas) - tau darbo yra. Jei tu galvoji, kad tau darbo turi kažkas duoti vien todėl, kad tu 4 ar 6 metus atsėdėjai aukštojoje, tai tamsta klysti. Turi būti naudingas, tada bus ir darbo. Jei tau darbo nėra, reiškia tamsta nesi naudingas. Tada gali arba sėdėti ir lieti ašaras, kad valdžia neduoda darbo arba mokytis kažko naujo arba važiuoti kitur kur tamstos poreikis yra (pagrindinė šio straipsnio tema). Tavo pasirinkimas.

blizzard rašė:
Beje normali šalis yra suinteresuota įdarbinti savo pilietį..

Visiškai teisingai, bet "įdarbinti" nereiškia "duoti darbo". "Įdarbindavo" tarybų sąjungoje arba Graikijoje kur didelė dalis buvo valdininkų. Apie abi tas "ekonomikas" ir jų baigtį bei efektyvumą turbūt pasakoti nereikia. Įdarbinti "normalios valstybės" atveju reiškia sudaryti sąlygas verslams kurtis ir samdyti žmones. Vienaip ar kitaip tas pas mus vyksta. Kiti kolegos komentatoriai jau rodė statistiką apie naujų įmonių registravimo didėjimą.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-21, 14:39 

Tau niekas nieko neprivalo? Tai kam mum tada valdžia? Jei jie nieko neprivalo. Čia toks išsireiškimas jei nesi reikalingas tai sukis kaip nori arba dvėsk ir sukasi žmonės. Kai tik girdžiu apie narkotikus tai visur jaunimas 20+ Paklauskime kodėl į valdžia iškilo pvz Hitleris? nes jis žadėjo darba ir gerove ir juos davė. Žmonės buvo laimingi kol jam nepavažiavo stogas. Kodėl vyresnioji karta kiek besutinku žmonių vis giria sovietų sajungą? Todėl kad buvo darbo. Tėvas atėjo nei specialistas nei ka. Apmokė ir dirbo ir tapo specialistu. O dabar taip ateik ir sakyk noriu darbo :D Buk specas su patirtim, buk jaunas jei tau 35+ tai net nesvajok apie kažka geresnio dar CV tūrėk pasaulinio lygio ( nevisi mes esam gabūs specai ) Aš kažkada svajojau būt chirurgu. Man jokios reakcijos kai filmuose arba žaidimuose skraido žarnos ir kuno dalys, daug kraujo, mėsos, bet kai realiai pamačiau ta dalyka tai buvo nekaip. Reik suprast kad yra specialybiu kurias nevisi gali imti ar tai nesi gabus kai kuriem dalykam arba neleidžia organizmas. Žmonės visada rinks tuos kurie kurs darbą nes jei paliksim žmones likimo valiai (sukitės kaip norit) kils bėdų. Užsienyje net nebūdamas specu gali dirbt ir išgyvent todėl žmonės ir važiuoja. Čia nei darbo nei atlyginimo o reikalavimai dideli. Dabar toks laikas, kad reikia kvalifikuotų darbuotojų kuriuos nuvilioja užsienis su N kartų didesniais atlyginimais. Neseniai rodė Estija kur jau daktarų visai nebėra. Tad dar karta sakau kad ne mums reikia suktis o valdžiai nes specialistai gali būt nevisi jų kiekis ribotas ir jie gali išvažiuot.
  • 0

Iš senųjų laikų!" – Maironis

Vartotojo avataras

Reputacija: +4

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-05-24, 03:19 

Sveiki visi,

Si diskusija yra dalinai pilstymas is tuscio i kiaura - irodinejat savo tiesas, kai nera del ko gincytis.

Faktas - Lietuvos industrija negali konkuruoti pasaulyje daugelyje sriciu. (Sakyciau IT paslaugu sektorius, jau pasieke pasaulini lygi)

Issigelbejimas - Atverti duris didelioms uzsienio imonems, kurios ateitu cia ir sukurtu tas darbo vietas, pridetine verte ir apyvartines lesas valstybeje. Taipogi kurtu konkurencigus pasaulyje produktus.

Kas jau daroma? - veikia institucijos kaip Investuok Lietuvoje arba Versli Lietuva, kuriuos skatina startupu kurima, bei dideliu kompaniju atvykima (Barclays, IBM, Microsoft ir t.t.).

Situacija gereja ir cia, taciau jauni ir issilavine zmones, kurie nenusiteike dirbti kazkam ir turi savo verslo ideju mato sali su pasislykstejimu. Kodel? - Todel, kad valdzia tai didziulis verslo irankis, kiekvienas politikas isipareigojes isleisti 4 istatymus per metus tikrai nedirba vien tik salies naudai, pas ji ateina zmones ir jam pasiulo ideja, kuri kazkam sudarytu salygas padidnti gaunamas pajamas ir igauti pranasuma pries konkurentus. Nesigilinsiu i smulkmenas, taciau apie tai kaip pilama pro sali tikrai turetu buti visiems aisku - sugalvojamas projektas, tarkim aplinkelio aplink Vilniu teisimas siekiant sukurti pinigu iplauka i ekonomika, skelbiamas viesasis konkursas kuri laimi "tinkamiausia darbui" imone, nes viena pasiulymo dalis yra kaina, o kita kokybes vertinimas. Kas ta vertinima atlieka? Kodel tariamai laimi didesne kaina siulanti imone? Nes ji padarys darba zymiai kokybiskiau? - TODEL, KAD VIESASIS KONKURSAS TIK ILIUZIJA - konkursines salygos paruosiamos dar anksti pries konkurso paskelbima, tas pacias salygas paruosia imones laimejusios konkursa, tiap atsiribodami nuo konkurentu.

Kalbama apie biudzeto deficito mazinima, kai valstybe didina mokescius ir nebeskaitna verslo, taciau pro kita puse viskas ispilama ir sukuriama Monopolistine rinka, kurioje naujos imones negali konkuruoti.

Sprendimas? - Visiskas valdzios atsisakymas. Tai padare Honk-Kongas, sumazines mokescius iki rekordiniu zemumu taip pritraukdami dideliu investiciju i sali ir sukele ekonomini lygi. Aisku sumazejo ir valstybes duodamu pasalpu kiekiai. O kai tai reiskia? - Tai tiesiog buvo drastiskas, bet teisingas politiku zingsnis norint islysti is sitos bjaurios ekonomines situacijos, taciau ka tai reikstu Lietuvoje? - o gi tai, jog tie politikai butu patys blogiausi zmones pasaulyje, ateme is visu pasalpas ir pensijas.

Niekas nesiryztu tokiam drastiskam zingsniui, todel ir ekonomine situacija cia nepagers. Negeres dar 20 metu, kol musu seneliai dar gyvuos ir kol neateis naujoji karta, kuri reikalaus tokiu drastisku zingsniu vietoj masiskai rengiamu referendumu pries tokius zingsnius.

Galii kilti klausimas, o kaip konkuruos mazos imones tarp dideliu uzsienio imoniu? - Nekonkuruos ir tam nebus reikalo, dideles pasaulio imones vadovaujasi pelno dalinimosi politika, tai reiskia, kad dirbdamas imoneje, ne tik gausi pastovias pajamas, bet ir bonusa priklausanti nuo tavo indelio i imone. Jauni zmones, nebus suinteresuoti kurti verslo, kai bus galima uzsidirbti pakankamai pinigu ir geroje imoneje.

Sprendimai yra, pasiteisinusiu pavyzdziu irgi yra, problemos aiskios. Kodel dar niekas nevyksta? - Todel, kad niekam tai nenaudinga (is verslininku puses).

Ir nera reikalo cia kaltinti valdzios, ju rankos suristos per viena labai gera verslo iranki - ziniasklaida. Iniciatyvus zmones nieko negali daryti, nes kai tik atsiras kliutis verslui ji bus greitai panaikinta.

Ir emigracijos nera cia ko kaltinti. Nuvaziuoji i UK, istoji i Universiteta, tampi paklausus visame pasaulyje, atsiranda kontaktai bei naujos idejos kurios galu gale leidzia panaudoti ta neidarbinta, aukstos kvalifikacijos bedarbiu publika ir panaudoti ju gabumus paslaugu eksportui i uzsieni.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-01-07, 02:18 

Mes darbuotoju kasta, isgelbesime Lietuva nuo kriziu, laikydami ja sunkiai ant savo peciu. O veliau pavargsime ir ja numesime, kaip jau panaudota skudura, o tada jokios reformos nepades.

As tikejaus, kad Lietuvos ekonomika pakels kinai, atplukdyti laivais, bet, bet. Ciukcia neklaivas, kaip is anekdoto, nepasilieka.

Gaila, kad Lietuva ne palmiu salis. Gal nuo klimato kaitos, gal ir bus palmiu salimi... Dar daug metu praeis, ir sito reginiu pats asmeniskai net nepamatysiu... omg... Zinokite labai daug reiskia ekonomikai saule. Ir turistu daugiau, ir vasara istisus metus, ir 3 derliaus nuemimai per metus, ir mergos su bikiniais laksto... Visur tik bizni galima sukti is bet ko. O cia kai visi nuo salciu pasislepe zmones dazniausiai buna, kaip neseniai cia rase "urvuose" uzsirakine ir pasislepe, prie kompo ir tv prilipe, tai jokio biznio neprasuksi.

Jei Lietuva skolinsis ir toliau is paskolu daveju, tai viena diena, tikrai neisgalesime grazinti skolu. O karai uzdrausti, tad Latijos ir Estijos niekada nebeuzkariausime, kad grazintumeme savo skolu.

Mano paziuros:

Ne eurui (Vel kainos augs dideliu suoliu aukstyn, neaski euro ateitis, kad paskui nebutu, kad mes patys paskutiniai is jos iseitumeme) (Anksciau buvau taip, bet kai euras buvo stiprus ir konkurencingas pries doleri, o dabar tendencija kinta)

Taip Sengenui ir darbo leidimam (Paprasti zmones nori uzdarbiauti uzsienyje, kurie ir kelia ekonomika)

Ne Europos sajungai (Kencia prekyba su artimiausiom kaimynem, kurie atnesa mum daugiausia naudos, o su tolimom ir pagrindinem EU salim turime nedaug prekybiniu keliu ir jos neatnesa daug naudos. sumazina zmoniu srauta, nes viza kainuoja brangiai paprastiem zmonem)

Ne Europos sajungos finansines paramos sistemoms (tik pinigu plovimas, turtingesni tik turtingeja, o biedni nemoka ju gauti, kelia ziauriai infliacija - prekes ir paslaugos kainuoja beveik tiek pat kiek kituose ES, be to artimiausiu laiku net neisgalesime nueiti pas dantistus ir busime, kaip tie - anglai kreivom dantim, nes dantistas ziauriai daug kainuoja ir pinigu neina sutaupyti)

Ne skaluninem duju gavybai ir zvalgybai (Tersia geriama vandeni. Geriamo vandens pasaulio atsargos mazeja ir jos greitai taps nauju skaidriuoju auksu, nes bus aukso vertos. musu gavyba bus tik lasas juroje palyginus su tarptautine rinka, ir jokio dujo pigimo tikrai nebus tik brangimas ir brangimas (infliacija ir kitu milijona priezasciu, bet niekad pigimas)

Ne papildomam naftos isgavimui (Tersia gamta, ir musu paganimami kiekia per mazi, tarptautineje rinkoje, net vienu kainos punktu net negali priversti svyruoti)

Ne atominei elektriniai (Jei vokieciai ir patys japonai ju atsisako, tai mum tikrai nereikia jos siekti)

Ne priverstiniai kariuomenei (Geriausiu gyvenimo metu - isvaistymas, ir taip trumpas gyvenimas)

Taip Lietuvos laisvei!!! Ir demokratinei santvarkai.

Taip referendumams kasmet
  • 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 47 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'