Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Karyba ir technologijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2014-03-06, 16:51 
     
murava rašė:
Cituoti:
murava murava, gal nebesigėdink savo mąstymu.

Man nėr ko gėdintis, tik nereikia sapalioti apie puikią operacija. Labai lengva tokias operacijas atlikti, kai priešo kareiviai vos durų neatidaro ir sako užeikite mieli sveteliai.
Cituoti:
Nešaudo nė viena pusė, nes žino šūvio kainą.

Tikrai ne viena pusė nešaudo, o tai kas šaudė išlipę iš autobuso? Kas šaudė kai ukrainiečių kariškiai norėjo grįžti į savo bazę ir atidengė ugnį, kad tik ten neitu, nesvarbu, kad į orą, bet nereikia aiškinti, kad nieks nešaudė, kas mėtė garsines granatas ir sužeidė ukrainiečių kariškius? Gal atsakysi Arns?
Cituoti:
O kad Ukrainos armija sutrikusi ir nemažai ten esančių mielai pasitrauktu į kitą pusę, tik nenori likti prie suskilusios geldos, tad kol nieko nereikia daryti, tiesiog būna su visais - faktas.

Sutinku, tai Maidano minusas, armija sutrikusi, jį bijo imtis atsakomybės ir kol kas neryžtinga.
Cituoti:
nes kas šiandien priešas, rytoj gali būti kovos draugas.

Kovos draugas okupuojant rytines Ukrainos žemes, ar taip reikėtu suprasti?

Arns yra rusu propagandos trolis. panasiai kaip ir lrytas komentatoriai. beprasmiska su tokiais gincytis. Juo tiesiog reikia eliminuoti, kad neterstu eterio.
  • 0


_________________
Padėk Dieve varguoliams.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-13, 17:31
Pranešimai: 2598
Reputacija: +229
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-03-06, 19:36 
     
Dėl "puikiai atliktos operacijos", deja, tenka pritarti muravai.

Janukovyčius trumparegiškais žingsniais įsiutino visus, išskyrus norinčiuosius tiesioginio Putino valdymo. Tačiau kas priešinsis Putinui? Susiskaldę Maidano studentai? Saujelė oligarchų, žvelgiančių Vakarų pusėn? Dezertyravę jėgos struktūrų darbuotojai? Jei ES ir NATO nuspręstų veikti ryžtingiau - kieno konkrečiai interesus jie gintų?

Krymas, Padniestrė - tikrų chocholų ten ir su švyturiu nerasi. Viešumoje kalbėti vienu ar kitu slavų dialektu - tik mados klausimas.

Be abejo, turėtume visomis išgalėmis ginti Ukrainos piliečių teisę į suverenitetą ir vientisumą... Tik ar patys jie šitų dalykų nori? Ar mūsų veiksmai neatrodo savanaudiški, kodėl tyli latviai su estais? Mat tai mes nenorime prisileisti Rusijos arčiau, nenorime leisti Putinui pasijusti vienvaldžiu diktatorium regione.

Aš visom keturiom už, kad Ukraina taptų normalia vakarietiška, europietiška valstybe. Ilgalaikėje perspektyvoje išloštume visi, galbūt net Rusija. Deja niekaip negaliu tvirtinti, kad pati Ukraina tam pasiruošus. Gal skambės ciniškai, bet dabar suprantu, kodėl Senoji Europa nerodė didelio entuziazmo priglausti mus byrant TSRS.

Jau lenkai Vakarams tapę stereotipiniais anekdotų ir kriminalinių kronikų personažais. Mes - dar ryčiau, dar toliau nuo civilizacijos. Mums pasisekė tinkamu momentu susitelkti, parodyti, kad iš esmės neturime teritorinių ir etninių konfliktų, kad esame kažkiek "baltos rasės", gal net "baltesnės" nei lenkai. Paskui save atsitempėme latvius, kuriems pavyko užgožti bene milijoną "negrų". Vienintelė Estija buvo kažkiek naudinga Suomijai, artima lingvistiškai ir teritoriškai, pilna nebrangių kvalifikuotų inžinierių, kurių suomiams tuo metu pritrūko.

Dabar Europai totaliai dzin, kuri valstybė kontroliuos Krymą. Kaži, ar ne geriau būtų, jei Ukraina pasidalintų perpus. Tik va, kas tinka Jaučiui - netinka Jupiteriui. Putinas gali sau leisti skaldyti ir valdyti. Europos ne ta kultūra, mes akcentuojame suverenumą, taiką ir savanorišką bendradarbiavimą. Putinas sako "priversiu jus būti rusais", mes mokame tik pasiūlyti - "jei pasistengsit, tapsite europiečiais". Putinui pakanka įkelti vieną mėšliną kerzą į teritoriją, kad užvaldytų drumsdamas vandenis, gi mums vidinių konfliktų draskomos partnerės nereikia.

Janukovyčius padarė didelę klaidą leisdamas įsibanguoti smurtui. Vakarų požiūriu, dabar jis karo nusikaltėlis. Europa būtų užmerkus akis, jei Janukovyčius būtų paskelbęs priešlaikinius rinkimus, paleidęs geltonkasę, būtų perrinktas pats arba kažkas iš jo "šeimos", nu ir tegu atiduoda jis tą Krymą, tegu stoja į kokias nori SNG... Nebūtų pažeidinėjamos žmogaus teisės ir tarpvalstybinės konvencijos - "gerbtume" suverenumą ir nesikištume į kitos valstybės "vidaus reikalus".

Putinas su Osetijom, Družbom, Krymais, Sachalinais, Chodorkovskiais... bando Vakarų kantrybės ribas. Ir žino, kada laikas atsitraukti. NATO kišis? Aišku, kad ne. Lyderiai "krikščioniškai" priims kiekvieną spjūvį į veidą, atsakydami simbolinėmis akcijomis: diplomato vizitu, nota, bauda kuriai nors "valstybinei" įmonei... Iš esmės, leis Putinui užbaigti savo grobuoniškus tikslus, paskui susitaikys.

mes galime padaryti? Krymo "nebeišvaduosime", bet privalome pasinaudoti privilegijuotu statusu kaip ES, NATO, o tuoj ir euro zonos nariai. Parodyti sąjungininkams, kad tai, kas dabar yra "nepriklausomos valstybės vidaus konfliktas" ar "nepriklausomų valstybių tarpusavio", kitąsyk gali tapti ES narės problema. Kas reiškia, visos ES, pačios ES problema.

Svarstot, kas nuo ko labiau priklausomas. Jokia valstybė negali būti gyvybinga be eksporto. Putinas tą supranta, todėl tiesia dujotiekius, steigia visokias muitų sąjungas. Jis kaip velnias kryžiaus bijo eksporto sankcijų, muitų ir t.t.. Dabar ideali proga visai Europai pademonstruoti, ko verta skambiai deklaruojama vienybė, pasmerkti praeities šrioderius ir širakus, pasimokyti iš jų klaidų ir galų gale susitarti dėl bendro veiksmų plano, kai vykdoma ekonominė, politinė ar dar kokia nors agresija prieš konkrečią ES valstybę. Kol kas toks vaizdzialis, kad Vakarų Europa jaučiasi saugi už naujųjų narių nugaros, o jos reikalai labiau rūpi štatams ir UK.
  • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-03-11, 00:07 
     
murava

Aš nemanau, kad Rusai galėjo ką daugiau padaryti. Jiems matomai yra duoti įsakymai neišprovokuoti konflikto, o tai jau milžiniškas minusams jiems. Apskritai, jokia rimta kariuomenė neleistų "neatpažintiems kariams" užiminėti strateginių šalies objektų. Mano akyse, jie turi visas teises pažeidėjus ,,nuleisdinti'' ant žemės, bet žinoma, šandieniame pasaulyje, politika yra svarbesnė netgi už karinę logiką, šalies okupacijos metu.
Atsakau į seniau man užduotą klausimą apie europos ekonominės bėdos. Žinoma, norėjosi daug ankščiau tą padaryti, bet kartais tiesiog nerandi tam laiko. Taigi, mano akimis šios yra pagrindinės bėdos kurios kamuoja Europos ekonomiką:
Skolos
Žalioji energetika
Bedarbystė


Pirmasis faktorius, bedarbystė. Europa jau senai yra įklimpusi į rekordinę bedarbystę. JAV sėkmingai ją mažina. Netgi jūsų peikiama Rusija vietoje to, kad kentėtu nuo tų pačių problemų, susiduria apskritai su atvirkštinėmis problemomis. Ji baigia pasiekti full-employement, tai yra, Rusija susiduria su darbuotoju trūkumu. Tai savo ruoštu nenatūraliai išpūstų darbų kainas bei verstų valstybę atidaryti sienas užseniečiams. Tai ypač opi bėda norint plėsti kariuomenę, kadangi ji ypač įšsiurbia potencialius darbuotojus iš darbo rinkos. Tiesa sakant, EU šviesoje, netgi Lietuvos rezultatai neatrodo blogai.


Antrasis faktorius, skolos. Europa yra prasiskolinus ir niekaip negražina savo skolų. Tai yra vis didėjantis plyšys pro kurį yra švaistomi pinigai. Žinoma, tai toli gražu neprilygsta JAV ar UK skoloms dėl kurių valstybei gali tektis imtis drastiškų veiksmų, tačiau tai toli gražu neprilygsta sveikoms, beskolėmis ekonomikoms kaip šiuo metu pavyzdį rodo Rusija. Kai kurioms valstybėmis tai ypač opi bėda. Su narciziškumu bei pesimistine recesija, nesimato nei kaip EU atiduos savo skolas nei kaip išmokės Ukrainos skolas. Bet žinoma, kaip Amerika, kiškimės į kito kiemą, kai savo kieme betvarkė. Męs darome tas pačias klaidas dėl kurių męs kritikuojame JAV, tai tik dar vienas mūsų hipokritiškumo pavyzdys.Žalioji energetika yra Europos stumiama nesąmonė. Ne tik, kad ji nėra realius energijos gavybos metodas, bet ir dar jis kainuoja biudžetui nemažai. Kai tuo tarpu išmintingesnės valstybės ne tik, kad priverčia savo jėgaines atsipirkti, bet dar ir uždirba per tolimesnį jų eksplotavimą. Jos ne tik turi laisvę padėti rinkai mažinant bendras gavybos išlaidas, bet ir norint, jos gali užsidirbti didinant energijos kainas. Branduolinė energetika neabejotinai yra pranašesnė už žaliąją, kad netgi yra įtartina kaip EU sugebėjo įkristi į tokį liūną. Žalieji karteliai ir TSRS stiliaus ekonomika dominuoja Europos energetikos srityje ir tikriausiai dominuos ateityje.Žinoma, Europa vis dar recesijoje. Ji iš lėto atsigauna, tačiau man sunku yra išlikti optimistišku kai ant jos pečių yra uždedami dideli energijos kaštai bei didžiulės skolos. Kartu, ji svaidosi dar didesniais pažadais. Dėl šių priežasčių aš nemanau, kad Europa yra įgali gelbėti Ukrainą. Ji turi milijoną bėdų pas save, o užsikrauti dar vieną skęstančią ekonomiką ant savo pečių...na, džiaukimės dėl vokiečių praktiškumo ir sėkmės ir tikėkimės, kas ji nespjaus į tą Europą.Aš tikiuosi, kad nepalikau teiginių be tinkamų šaltinių. Sunku nuspręsti kur pacituoti, o kur ne. Jei koks teiginys bus abejotinas, kritikuokite ir aš ne tik nurodysiu šaltinius kuriais susidariau savo nuomonę, bet ir bandysiu ją apginti.
  • 0
Užsiregistravo: 2014-03-02, 21:11
Pranešimai: 757
Reputacija: +12
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-03-11, 17:47 
     
Ernestai s, bėdos įvardytos teisingai, tik darai klaidą visas ES valstybes maudamas ant vieno kurpalio ir bandydamas skaičiuoti kriterijais, kurie tinka JAV, KLDR, Rusijai, CH, TSRS - bet jokiu būdu ne ES.

Nėra ES vieningos švietimo sistemos, soc. draudimo, nėra net realios valdžios, net valiutos!

Tikras patriotas save vadins lietuviu, vokiečiu - bet ne europiečiu. Kalbės savo kalba, valgys savotiškus barščius.

Narstom paraidžiui. Ispanui ar italui atrodo normalu, kad moteris gali nedirbti. Vokiečiui ar austrui - kad mokyklos absolventas prieš įsidarbindamas ar studijas keletą metelių paatostogaus bastydamasis egzotiškuose kraštuose. Va ir bedarbystė, kurioje nieko blogo.

Energetika. Vienos šalys turi naftos, anglių, dujų ir nežada mažinti jų gavybos, kol yra paklausa. Kitos stato reaktorius. Trečios bando išsunkti vatus iš gamtinių kataklizmų. Ketvirtos pabandė ir vėl suka atgal.

Skolos... Kurios atrodo baisios skaičiais, bet yra vidinės. Statistinis lietuvis ar graikas skolingas vokiečiui, bet jam atidirba. Priešingai nei statistinis amerikonas, skolingas kiniečiui, iš kurio tik perka.

Bendra recesija, aišku, vyksta. Kodėl? Nes per gerai gyvename. Turime daug, o dirbti mažai. Ir mažai bedirbdami galime nusipirkti daug. Kas gali nutikti blogiausio - kad šitaip pavirsime JAV ar TSRS. Kur suvienodėtume ir visi pavirstume skurdžiais, turinčiais tik skolintą.
  • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-03-11, 22:30 
     
rwc

Tačiau kai kalba vyksta apie sąjungininkus, yra išskiriama tiktais JAV ir EU. Taigi, jeigu kalbame apie Europos zoną bendrai kaip vieną jėgą, manau, kad vidurkinimas tinka sprendžiant visos sąjungos gyvybingumą. Tačiau jei ne, na tai tik patvirtina mano teiginius, kad Europa nėra vieninga. Męs norėtumėme būti viena jėga, viena valstybė, girtis savo Nato bei eurozona. Norime būti galingi kaip Amerikiečiai tačiau bėda yra, kad niekas nenori prisiimti naštos už kitus. Ir dabar Europa irsta, svarstoma išstoti iš Eurozonos, pykimasis dėl kitų valstybių skolų ir t.t. Kaip tokia sąjunga gali reprezentuoti vieną galią? Dėl to aš abejoju ne tik Nato vieningumu ir efektyvumu, bet ir pačios sąjungos ištverme. Kai reikės žalą interpretuoti bendrai, tuoj pasigirs savanaudiški nusiskundimai ir spyriojimasis.


Ir dabar yra liūdna matyti, kad europiečiai yra suinteresuoti, kad sąjunga spręstu ekonomines bėdas, o ne integracines. Tai žinoma suprantama, tačiau kada męs tapsime viena valstybę panašia į JAV jeigu niekados nesvarstysime šio klausimo? Ne, geriau vykimės tokias kvailas idėjas kaip ekologija bei taršos mažinimas nei, kad geriau iš esmės spręstume tokias didžias idėjas kaip senojo žemyno suvienijimas.


Dar baisiau, ar jūs esate toks optimistiškas, kad Europa turės valios išgyventi negandas kartu? Smagu yra prikišti, kad Rusija nieko neturi prieš mus ekonominiame kare, bet faktas tas, kad ji vistiek gali įkasti vos ne visoms valstybės. Kas daugiau, valstybėms tokioms kaip mūsų, Rusija yra kritinis partneris. Ar męs pasiryžę šalti žiemą dėl Europos? Ar Europa yra pasiryžusi siųsti milijardus mums vien iš solidarumo? Dėl ankščiau išvardintų priežasčių ir įsitikinimo, kad vakarai yra narciziški, aš nemanau, kad jie sugebėtų tiek pasiekti. Vėl kokie prancūzai pradės pardavinėti karines paslaptis, vėl kokia tauta nenorės griauti savo gerovės dėl kitų. Bus sukurtas precedantas kuris griaus Europos vienybę ir stiprins Rusijos poziciją.


Taip, aš sutinku dėl kultūrinių skirtumų tačiau kiek jie lemia mūsų susiskaldymą? Aš asmeniškai bendrauju su ERASMUS studentais ir galiu pasakyti, kad kultūriniai skirtumai yra juokingi palyginus su charakterio savybėmis bei ydomis.
Aš manau, kad susiskaldymas kyla iš savanaudiškumo ir nepakankamos integracijos bei mentaliteto. Mentalitetas yra įtakojamas kitų veiksnių, manau daugiausia kalbos, nei kokios kultūros skirtumo.Taip, visos valstybės turi unikalius energijos gavybos metodus, tačiau tas propogandinis žalosios energijos stūmimas vyksta jau kurį laiką. Man asmeniškai labai gaila Vokietijos, tokia industrinė šalis, bet suklupo ant tokio absurdiško dalyko- gražios idėjos.Skolos išlieka skolomis. Jos yra tik valstybės pinigų švaistymas ir disciplinos stokos simptomas. Aišku, geriau, kad moki saviems, bet apskritai, jokia šalis neturėtų būti prasiskolinusi kaip UK.
Žinoma, visi gerai norime gyventi. Tačiau tai ką apibūdini yra labai gilios bėdos simptomas. Europa yra narciziška. Ji neturi tos vienos šalies, ekonomikos koncepcijos kaip tai turėjo TSRS. Ji nenori pripažinti savo klaidų, o ypač tai, kad ji pamažu daro tas pačias klaidas, kuriąs padarė JAV. Europa turi pasenusį pasaulio suvokimą bei nėra pasirengusi keistis. Deja, bijau, kad vakarų laikas oficialiai baigiasi, jų mentalitetas neleis jiems laiku pasikeisti, o senosios ir naujosios jėgos, tokios kaip Rusiją bei Kiniją jau kelia savo sparnus iš naujo.
  • 0
Užsiregistravo: 2014-03-02, 21:11
Pranešimai: 757
Reputacija: +12
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'