Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 55 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Požiūris - komentarai ir nuomonės
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2014-06-06, 14:21 
     
Tiesiog senos rinkos prarastos o naujų neatrasta, nes ir taip perpildyta viskas. Be to normaliai visi protingi naudoja rinkų apsaugas nuo svetimų. Likom tik kaip švari rinka pardavimams. Viso šito didelio ale išsilaisvinimo esmė naujas rinkų pasidalinimas. Tiksliau užgrobimas. Naudos supranta iš to mums nulis. Prekių yra bet pinigų joms įsigyti nėra, nes patys praktiškai nieko negaminam ir negalim vykdyti adekvačių mainų. Tam kad palaikyti kažkokią egzistenciją skolinamės. Kaip iš tokios situacijos išspausi eufotiją nelabai įsivaizduoju.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-02-06, 00:34
Pranešimai: 1387
Reputacija: -120
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-06-06, 15:42 
     
Vytautai, tu bukas kaip bato aulas. Tau net su plaktuku kali per galvą, o tu sakai, kad nekala. Tu kalbi apie XIX amžiaus rinkų teorijas, kurios jau įrodyta, kad ilgu laikotarpiu neveiksmingos ir daugiausia naudos iš to gauna ne eiliniai žmonės, o keletas asmenų tik: užsidarai ir neįsileidi pvz cukraus. Apriboji konkurenciją o vietiniai gyventojai vis tiek perka. Užsienyje kaina tarkime 2 litai, o čia kadangi konkurencijos nėra, pardavinėji po 5. Darbo vietos yra - yra, bet moka už cukrų 2,5 karto brangiau. Atidarai rinkas - įmonės gauna konkuruoti, atleidžia dalį darbuotojų, priversta investuoti pinigus į technologijas ir gaminti kokybiškai už 2 litus ir vietoje to, kad keli savininkai lobsta, pirkėjai turi mažesnes kainas. Bet tu nori mažesnių kainų ir protekcionizmo - taip deja nebūna. Negana to, kai užsiimi protekcionizmu, tai atitinkamai ir tavo eksportą apmokestina muitais. Viso to pasekoje, BVP, sukurta vertė/produkcija ar kaip bepavadinsi ženkliai mažėja. O geriausia yra specializacija arba santykinė specializacija - kiekvienas regionas gali kažką gaminti absoliučiai arba santykinai geriau nei kitas. Būtent tai leidžia turėti daugiau, nei viską gamintumeisi pats. Tau iš šūdo trobelės suprantamiau: jei tau šiandien reiktų pasigaminti visus daiktus tavo namie, kiek truktum? Įskaitant susilituoti kompiuterį, modemą ir smartphone'ą, įskaitant ir žaliavas išsikasti, jas apdirbti bei išmokti visa tai pasidaryti? Turbūt keli tūkstantmečiai praeitų. Tuo tarpu specializuojantis tu viską gali užsidirbti per kelis metus.

Ir pas tave demagogijos visokios, mėšlas ir pezalai, kaip 80 metų Stefanija, kurios didžiausias pasiekimas, sovietinis medalis už rekordinį primilžį (iš tikrųjų tą savaitę bulves kasei, bet reikėjo rekordininką padaryti). Jokių argumentų, jokių faktų. Nieko nežinai, vis tiek šneki nesąmones ir net nesugebi normalaus klausimo suformuluoti.

Absoliuti didžioji dalis skolos susidarė būtent tik prasidėjus krizei, kai Socdemai paliko itin nuostabų biudžetą - planinių pajamų ir realių neatitikimas buvo vos ne 50:50, tad teko stipriai skolintis ir BRANGIAI, nes valstybės finansai netvarūs, ateiti neaiški. Buvo kitas variantas - bankrutuoti, tada valstybės tarnautojai negauna algų porą mėnesių, skolintis užsienyje galime po 20% geriausiu atveju, Eurą dešimtmečiui galime pamiršti. Eksportą gali pamiršti.

Negavai ES pinigų? Tutbūt miške gyveni, nes internetas šviesolaidis - ES. Keliai - ES, mokyklos - ES, bibliotekos - ES, maisto produktai mažesnėm kainom nei realiai - ES (jei ne tiesioginės išmokos už pasėlius ir pan., mokėtum ~20-30% brangiau). Švaresni vandens telkiniai - ES, švaresnis vanduo - ES. Ai, bet tu gyveni šūdo trobelėje ir internetu nesinaudoji, tu per kosminę energiją prisijungi prie technologijos.lt ir pūliuoji.

Esi nedėkingas apsirijęs vartotojas, kuriam viską turi įduoti ir dar pasakyti, kad turi ačiū pasakyti. Tau reiktų 2 savaites pagyventi miške tik su gertuve žiemą. Tada gal suprasi, kiek daug tau visi visko duoda ir koks nedėkingas esi už šį pernelyg patogų gyvenimą.
  • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14844
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2487
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-06-06, 16:10 
     
Žiūriu, čia panašiai kaip kokiam bobučių susirinkime (tik tiek, kad nerašot kas pasimirė) :D
Privatizacija ir visokių kombinatų ir kooperatyvų griūtis per Lietuvą nusirito dar gerokai iki 2004 metų. Netikit? Žiūrėkit tą patį internetą.
Draugai, siūlau visiems grįžti prie planinės ekonomikos, nes prie ruso gi visi darbą turėjo, į kurortus važinėjo, vaikus gimdė, o Lietuva visą Tarybų Sąjungą maitino (dabar gi galėtų Rusiją su Europa maitint). Būtina sušaukti neeilinį CK suvažiavimą ir specialiu potvarkiu atstatyti Lansbergio sugriautus kolūkius, kad kaimo žmonės turėtų darbo. Žinoma, nereikėtų pamiršti įsivesti rublio, nes kai buvo rubliai, tai maistas kapeikas kainavo.
Ką dar būtų galima iš tų laikų susigrąžinti... Va, vaikų šventės Spalio revoliucijos proga labai gražios būdavo— visi tik vėliavėlėm mojavo ir miesto parkų estradose patriotines dainas traukė. Dar, žinoma, reikėtų kiekvienai mamai už trečią į pasaulį paleistą vaiką duoti naują butą ar bent jau alytnamį. Tai paskatins gimstamumą, galėsim vėl atidaryti uždarytus (ar pastatyti naujus) pieno kombinatus (kurių didesniuose Lietuvos miestuose buvo net po kelis), penkiametes kaimo mokyklas, vėl bus darbo statybininkams ir bus pinigų. Bus vėl taip gerai kaip buvo prie ruso. Ura, tovarišči!
  • 0


_________________
Avast! — turbūt geriausia nemokama kompiuterio apsauga.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-01, 12:48
Pranešimai: 4712
Reputacija: +369
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-06-06, 17:52 
     
aurimokas rašė:
Na ką, žiūrim į Alytų. Sovietmečiu buvo pramoninis miestas, kuriame buvo sutelkta itin daug Lietuvos pramonės gamyklų. Miestas klestėjo ir greit išsiplėtė. Čia veikė mėsos kombinatas, pieno kombinatas, medvilnės kombinatas (vėliau pervadintas AB "Alytaus Tekstilė"), veikė Chemijos gamykla ir dabartinė "Alita" (nepamenu kaip anksčiau vadinosi). Mieste buvo pilna veiksmo, jaunimas turėjo ką veikti ir kur nueiti.

Ką turim Alytuj dabar? Mėsos kombinatas - bankrutavo. Pieno kombinatas - bankrutavo. Medvilnės kombinatas - nepatikėsit, bet ir tas bankrutavo. AB "Alytaus Chemija" merdėja (kažkada dirbo apie 50 žmonių, dabar likę maksimum 15). Alita dar šiaip taip laikosi, bei veikia Coca-Cola gamykla.


Juokinga net pasidarė :-D Aš pats užaugau šitam mieste. Ir galiu pasakyt, kad šmeižtas čia ką pats rašai. Kas liko Alytuj? AB „Alytaus gelžbetonis“, UAB „Alkesta“, UAB „Lamksti linija“, UAB „Traidenis“, AB „Kauno grūdai“, UAB „Daisotra“, UAB „Lisiplast“, UAB „Svenheim“, UAB „Sofa Brands“, UAB „Stora Enso Timber“, UAB „Graanul Invest“, UAB „Litalka Elektronik“, UAB „Koslita“, AB „Alita“, UAB „Coca Cola HBC Alytus“, AB „Astra“, „Alytaus tekstilė“ it taip toliau... Pavardinau didesnes įmones. 4,6 proc. Lietuvos produkcijos pagaminama būtent Alytuj. Beje, palaipsniui plaukia investicijos iš užsienio. UAB „Premium oils“ ir UAB „Hansa Flex Hidraulinės Jungtys“ kiek girdėjau irgi žada įsikurti arba jau įsilūrė Alytuj.

aurimokas rašė:
Jaunimas savaitgalius leidžia automobilių aikštelėse prie taip vadinamo "Stiklinio" pastato, arba statybinių medžiagų parduotuvės. Kai kurie surengia nelegalias drago varžybas pramonės rajone prie Regitros, nes yra tik vienas naktinis klubas, kuris veikia dažniausiai kartą per mėnesį. Yra pristatyta visokių Čili, CanCan ir panašaus tipo picerijų, tačiau jaunimui tos plastmasinės picos jau per gerklę lenda. Nėra net normalaus baro, kur galėtum vkare su draugais nueit pasėdėt ir išgert po vieną, kitą bokalą alaus.


Ką reiškia nėra? Kiekvienam pagal poreikius. Mano sesuo gyvena Alytuje, niekur kitur gyventi ir nenori. Nueina ir į spektaklį ir po parką pavaikšto ir kokteilių barą nueina. Aš žinau, kad tos pačios vietos ten greitai atsibosta. Bet kai tokioje vietoje gyveni, kada Vilnius - 100km, Kaunas 70, Druskininkai - 50, tai nematau bėdos pakeist aplinką savaitgalį. Labai geros sąlygos sportuot, pigus pragyvenimas. Alaus išgert tikrai yra kur nueiti. Bet jeigu tos pačios vietos atsibosta, tai užtikrinu, ne dėl įstojimo į ES.

aurimokas rašė:
Esmė, kad įstojus į ES užsirišo visi tranzitiniai eksporto keliai į Rusiją, kuri būtent ir buvo pagrindinė visų šitų pramonėje pagamintų produktų importuotoja. Taip, ES pristatė Alytuj pristatė nesąmoningų žiedų ir kvailų kelio praplatėjimų - susiaurėjimų, kai važiuojant 3 juosta turi staigiai mestis į dešinę, nes staiga lieka tik viena juosta, tačiau tai nesprendžia tos problemos, kad Alytuj apart sandėlininko, kasininko ir vairuotojo kitokio darbo sunkiai rasi.


Alytuj dirba daug įvairių profesijų žmonių. Ir atvirai pasakius, tikrų specialistų ten trūksta. Daugkas išvažiuoja į didesnius miestus. Darbo taip lengvai bet kokio nesusirasi. Bet čia ne dėl prastos ekonominės būklės, o dėl to, kad reikia darbuotojų tam tikrų specialybių, kurių nėra. O vadybininkų pilna Lietuva. Taip, kad ne ES kalta. Visos sąlygos gyventi ir gyventi gerai. Pasiūlyčiau pasivažinėti po Lietuvos šiaurę, kai kuriuos aukštaitijos miestus ir tada per naujo pažiūrėti į Alytų. Aš užtikrinu, čia, žmonės gyvena gerai. Bet tie kurie netingi arba išsilavinę arba bent nėra dundukai. Visokių žmonių visur yra ir visokių reikia. O verkia, pastebėjau tie, kurie nori turėti daug nieko nenuveikdami. Tada ar ES ar Seimas, ar prezidentė, visi kalti.
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-03-27, 16:24
Pranešimai: 275
Reputacija: +112
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-06-07, 12:47 
     
Net šiurpas nukrečia nuo tokių pono vytauto ar aurimoko komentarų.

Ypač legendinis - "Nesigilinant į detale pats faktas kad iš es aš negavau nei lito". Tai ką tau turėjo į banko sąskaitą tiesiog pervesti pinigų, kad pajustum ES naudą, čia geras.

Tingiu dar kažką komentuot po tokių perlų, o dar apie NATO kai papezėjo, gali tą pati pasakyti Gruzijai ir Ukrainai.
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-02-06, 14:24
Pranešimai: 1179
Reputacija: +379
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 55 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Berserkas ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'