Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 75 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-15, 18:52 

Pauliusgl rašė:
3. kelis metus negeriant, visiškai nelieka jokio noro gert. Nereikia tai suprast, kaip pasišlykštėjimą alkoholiu ar pan., tiesiog jis nesukelia jokių emocijų, kaip koki grikiai. Net būnant labai prastos emocinės būsenos visiškai nekyla jokios minties apie alkoholį.

Man irgi labai panašiai. Tik gaila, kad dauguma geriančių to niekada nebus pajėgūs suprasti, todėl toliau apsimetinėdami, kad jie nori suprasti, bandys perlaužti tave pradėti gerti :D. Pastangas, kurias jie tam įdeda, būtų galima palyginti su prekeiviais, kurie važinėjasi po įstaigas ir darbo metu naglai lenda į akis. O aiškinti beprasmiška, jei ir supras tam kartui - greitai pamirš :D.
  • 0

Reputacija: +79

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-15, 21:39 

Pauliusgl rašė:
deivis rašė:
Kai žmogus negeria NEI LAŠO, tai yra kažkas tikrai negerai. Tu jei į mėnesį išgersi viena, du alaus - čia blogai?

Tokie žmonės išviso negeria, nes:

A) Yra alkoholikai, kurie paragavę bent truputį neturės saiko sustoti.
B) Turi kažkokius įdomius įsitikinimus kurie yra sunkiai paaiškinami logiškai.

Esi puikus pavyzdys, kaip visuomenė nesugeba suprasti negerenčių. Pvz. aš negeriu jau 6 metus, tiesą sakant mečiau, kai man buvo 16. Arba gal geriau sakyt, kad net ir nepradėjau, tik pabandžiau. Ir dabar negeriu nei lašo ne dėl to, kad bijau prarast saiką arba dėl kokių keistų įsitikinimų. Mano įsitikinimai yra labai paprasti ir nekeisti:

1. gėrimas dėl paragavimo yra nieko vertas ir visiškai betikslis. Gert vieną alaus, tai lygiai toks pats tikslas, kaip gert vieną praktiškai bet ko kito - vistiek nieko nepajauti, telieka skonio reikalas.

2. jeigu aš noriu atsigert, kodėl turėčiau gert tai, kas man nėra skanu ir naudinga. Namie būdamas mieliau gersiu arbatą, o parduotuvėj mieliau rinksiuos sultis ir ne dėl to, kad sveikiau, bet dėl to, kad skaniau. Aišku galima ginčytis dėl skonio, tačiau beveik visi sutinka, kad alkoholiniai gėrimai nėra skanūs, kol nepripranti prie jų skonio. O tikslas pratintis prie skonio manau toks pats, kaip mokytis važinėt riedlente, kad būtum kietas gatvės vaikų akyse.

3. kelis metus negeriant, visiškai nelieka jokio noro gert. Nereikia tai suprast, kaip pasišlykštėjimą alkoholiu ar pan., tiesiog jis nesukelia jokių emocijų, kaip koki grikiai. Net būnant labai prastos emocinės būsenos visiškai nekyla jokios minties apie alkoholį.

Tai kodėl aš turėčiau dabar daryt tai, kam visiškai nejaučiu jokio potraukio, nei fizinio, nei emocinio? Visuomenei nepatinka, kad negeriu? Gerai, tegul nepatinka, tačiau tegul nekiša man to kaip kokios krikščionybės.

Dieve mano, ties -"vistiek nieko nepajauti, telieka skonio reikalas." - nebeskaičiau. TAME ir esmė perskaityk mano pirmą punktą, čia jau yra kažkas su žmogumi negerai jeigu jis nebesugeba tvardytis ir turėti saiko. Čia yra jau jo problemos. Alus tarkim yra skanus, kaip ir gira. Profesionalus vynas, jo degustacija tikrai vyksta tik dėl jo skonio o ne prigerimo.

P.S. Tikrai aš prieš gerdamas, alų pirmiausia nemastau taip apie tai, kad va - prigersiu, jis man skanus. Nežiūriu į kažkokius kvailus nubrėžtus standartus ir steorotipus suidariusius visuomėneje, kad iš viso negerti yra super gerai. Pavyzdžiui balta - šlykštu, negeriu ir nematau tame problemų. Bet nee jūs čia bandot įrodinėti visiško negerimo tiesas.
Pasikartosiu, jei jūs po elementaraus silpno SKANAUS gėrimo gurkšnio prarastumėt saikq - tai jau jūsų vidinė problema, ir pritaikę visišką negėrimą - kaip sau veikiantį slopintuvą, nepradėkite kurti naujų visiško negėrimo standartų ir tiesų, tai jūsu susidarę standartai.

Na nebent tau tikrai niekas nepatinka IŠ SKONIO kas yra su alkoholiu ir tik dėl tu tu išviso negeri, tada neturiu nieko prieš, bet dažniausiai negėrimo priežastis būna visai kita.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo deivis 2014-12-15, 22:04. Iš viso redaguota 2 kartus.

Reputacija: +10

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-15, 21:44 

HiTech rašė:
deivis rašė:
Kai žmogus negeria NEI LAŠO, tai yra kažkas tikrai negerai. Tu jei į mėnesį išgersi viena, du alaus - čia blogai?

Tokie žmonės išviso negeria, nes:

A) Yra alkoholikai, kurie paragavę bent truputį neturės saiko sustoti.
B) Turi kažkokius įdomius įsitikinimus kurie yra sunkiai paaiškinami logiškai.

Viskam yra savo ribos ir aukso vidurys, kam tie kraštutinumai - negeriu išviso arba tiek, kad po to kojos pinas.

Jei turi proto ir valios visada gali tai daryti su saiku.

Pats kvailiausias alkoholizmo pateisinimas, kokį tik gali sugalvoti GERIANTIS asmuo.

O tu man pasakyk, ar daugiau yra žmonių, kurie negeria, nes turi kažkokių problemų, ar tų kurie geria nes turi kažkokių problemų.

Žmonės turintys psichologinių problemų yra linkę į alkoholizmą o ne į blaivininkystę, žmonės turintys emocinių problemų, dažniausiai bando jas išspręsti alkoholiu. Žmonės turintys fizinių problemų ir dėl to kompleksuodami irgi viską bando paslėpt už taurelės. Taigi, visi kurie turi problemų yra linkę į šią priklausomybę, o didžioji dauguma fiziškai bei psichiškai sveikų individų, sėkmingai gyvena be alkoholio.

Didžiausia negeriančių problema yra tai, kad jie rūpinasi savo sveikata (čia geriantieji tai įvardytų, kaip problemą) arba jiems tiesiog tai nepatinka daryt.

Man asmeniškai nepatinka nei alkoholio skonis (pradedant alum ir baigiant tekila), nei stadija kai būni apsvaigęs nuo alkoholio, o įvertinus žalą organizmui išvis to brūdo nebesinori.

Beje, jei žmonės negertų, policijai darbo metu liktų tik nosį krapštyt. Teisėsaugai reikėtų kovot tik su organizuotu nusikalstamumu.

O ir tokios laidos, kaip tv pagalba ar 24 valandos, nebeturėtų ką rodyti.

Paskaityk postą virš. Jei tu tikrai net alaus negeri dėl to, kad jis tau tikrai neskanus tada sveikinu, aš tame nieko blogo neįžvelgiu. Bet DAŽNIAUSIAI, kai pasidomi kodėl tam tikras asmuo negeria, tai būna skaudi praeitis.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo deivis 2014-12-15, 22:09. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-15, 21:48 

vytra rašė:
mch0lic from Africa rašė:
Lietuvoje priklausomybė nuo alkoholio iš vis yra tabu, žmonės toliau geria, tuo didžiuojasi ir nemato tame nieko blogo...

Paveikslėlis

- Taip, tikrai Afrika blaivi, bet Lietuvoje geresnė padėtis nei Prancūzijoje..

p.s.
.. tačiau pilnai pritariu, kad nei ilsėtis, nei švesti, nei linksmintis nemokam be šnapso, ko nėra laisvąjame pasaulyje.

deivis rašė:
Kai žmogus negeria NEI LAŠO, tai yra kažkas tikrai negerai.

- Taip, tų žmonių organizmas nesugeba skaidyti alkoholio, todėl jie nesupranta kaip tai gali gerti kiti?

Cituoti:
A) Yra buvę alkoholikai, kurie paragavę bent truputį neturės galimybės sustoti.

- Nepainiokime sąvokų, regis esate apsišvietę?

a) negeriantis visai - abstinentas;
b) geriantis saikingai - sveikas žmogus;
c) geriantis daug - girtuoklis;
d) negalintis negerti (pakitusi medžiagų apykaita sukėlusi priklausomybę) - alkoholikas;

p.s.
.. abstinentai paprastai būna pikti ir dirglūs, jie visus ne iš savo ratelio niekinamai ir neteisingai vadina "alchoGolikais".

:)

Tą ir turėjau omeny, ačiū už pataisymą.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-15, 21:52 

vytautas50 rašė:
vytra rašė:
.. abstinentai paprastai būna pikti ir dirglūs, jie visus ne iš savo ratelio niekinamai ir neteisingai vadina "alchoGolikais".

Sakyčiau atvirkščiai man visiškai vienodai žmogus geria ar ne. Svarbu kad savo gėrimu man nekelia problemų. O va kad ir saikingai geriantys negeriantiems pastoviai bando daryti spaudimą. Tipo "jei visiškai negeri esi kažkaip nesveikas". :-) Aišku ima juokas iš tokios logikos.

Sutinku. Iš tikro man irgi nėra skirtumo, žmogus geria, negeria, jo - pasirinkimas.

Tik po kol kas, kiek esu sutikęs apstinentų, jie tikrai kitokie žmonės, sutrikę, sudirgę. Todėl iš dalies abstinentuose lygiai taip pat įžvelgiu problemų.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 03:05 

deivis rašė:
Tik po kol kas, kiek esu sutikęs apstinentų, jie tikrai kitokie žmonės, sutrikę, sudirgę. Todėl iš dalies abstinentuose lygiai taip pat įžvelgiu problemų.

Tai gal jie naujai iškepti abstinentai?
Taip pat, reikia įvertint, kad nevisada abstinencija yra pakitusios emocinės būsenos priežastis. Kartais abstinencija gali būti tos emocinės būsenos pasekmė arba išvis tarpusavyje nesusiję dalykai. Asmeniškai pažįstu žmogų, kuriam prasidėjo depresija ir jis visiškai metė gert.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 12:12 

Pauliusgl rašė:
.. pažįstu žmogų, kuriam prasidėjo depresija ir jis visiškai metė gert.

- O gal kai metė gerti visiškai, prasidėjo depresija?

p.s.
.. jei rimtai, tai sveikas organizmas be problemų susidorija su alkoholiu, taigi reikalauti jo nenaudoti maždaug tas pats kaip reikalauti negerti pieno (pasirodo tokių judėjimų irgi yra).

• 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 13:43 

deivis rašė:

Paskaityk postą virš. Jei tu tikrai net alaus negeri dėl to, kad jis tau tikrai neskanus tada sveikinu, aš tame nieko blogo neįžvelgiu. Bet DAŽNIAUSIAI, kai pasidomi kodėl tam tikras asmuo negeria, tai būna skaudi praeitis.

..ir kai pasakai, kad negeri šiaip, ne dėl to, kad kažkas buvo blogai, tada normalūs žmonės kažkaip sutrinka,- kaip čia taip,- nei iš šio, nei iš to ? Galų gale, kai neberanda prie ko prikibti, tada ištraukia dar vieną kozirį : - kokie tie negeriantys įkyrūs, kiša savo gyvenimo būdą, būktai jie vieninteliai teisūs. Vien jau tas pasakymas "negeriu" jiems sukelia susierzinimą. Aišku, vartojantys alkoholinius gėrimus, savo gyvenimo būdo niekada nepropaguoja, niekada nesiūlo vartoti ir niekada niekam nesako kad tai gerai.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 13:51 

giedrius.saugai rašė:
..ir kai pasakai, kad negeri šiaip, ne dėl to, kad kažkas buvo blogai, tada normalūs žmonės kažkaip sutrinka, - kaip čia taip, - nei iš šio, nei iš to? Galų gale, kai neberanda prie ko prikibti, tada ištraukia dar vieną kozirį: - kokie tie negeriantys įkyrūs, kiša savo gyvenimo būdą.

- Tamsta būtum visiškai teisus, jei ne vienas didelis didelis bet.. O būtent: geriantys tikrai neateina pas tave į namus ir tikrai nesiūlo tau išgerti ir tikrai neklausinėja ar tu geri. Tai tik negeriantys visur kišasi: seka, šmeižia išgeriančius, kišasi į jų asmeninį gyvenimą, aiškina jiems ką galima valgyti ir ko negalima gerti. Negana to, jie dar ateina į šventes ir vaidina šventuosius angelus archangelus, nors eidami puikiai žinojo, kad eina į išgėrimą.

p.s.
.. gėrimas blogai, jei tuo pažeidžiami veikiantys įstatymai, bet dar blogiau, jei įstatymų "gynybai" pažeidžiami dar rimtesni, asmens laisves ginantys įstatymai.

• 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 14:02 

I tema is t.lt psl

http://www.technologijos.lt/z/patarimai ... eo?l=2&p=1

Paveikslėlis
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +45

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 14:10 

vytra rašė:
giedrius.saugai rašė:
..ir kai pasakai, kad negeri šiaip, ne dėl to, kad kažkas buvo blogai, tada normalūs žmonės kažkaip sutrinka, - kaip čia taip, - nei iš šio, nei iš to? Galų gale, kai neberanda prie ko prikibti, tada ištraukia dar vieną kozirį: - kokie tie negeriantys įkyrūs, kiša savo gyvenimo būdą.

- Tamsta būtum visiškai teisus, jei ne vienas didelis bet.. O būtent: geriantys tikrai neateina pas tave ir tikrai nesiūlo ir neklausinėja ar tu geri. Tai negeriantys kišasi, seka, šmeižia išgeriančius, kišasi į jų asmeninį gyvenimą, aiškina jiems ką valgyti ir ko negerti. Negana to, jie dar ateina į šventes ir vaidina šventuosius angelus, nors puikiai žinojo, kad eina į išgėrimą.

Mažas klausimukas: ar aš atėjau pas tavęs tau pamokslauti, ar tu pas mane? Juk tu prisikabinai dabar prie manęs, o ne aš prie tavęs ;) Pamačiau straipsnį, parašiau dvi mano manymu pagrindines problemas kodėl Lietuvoje tiek geriama. Ir tada sulaukiau replikų. Ne į tai, ką išdėsčiau, bet nukreiptas į tuos , kurie negeria. Ir tai kaip tik ir patvirtina tai ką parašiau: Lietuvoje negerti yra tikrai rimtas iššūkis ;)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 14:22 

Butu juokinga, jei nebutu graudu....

Paveikslėlis

Ok, uzteks tas reklamas ziureti, laikas adblock junktis...
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +45

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 14:25 

giedrius.saugai rašė:
Mažas klausimukas: ar aš atėjau pas tavęs tau pamokslauti, ar tu pas mane?

- Tu pirmas parašei, kad geriantys prie tavęs kabinėjasi.. Aš tai paaiškinau smulkiau..

Cituoti:
Pamačiau straipsnį, parašiau dvi mano manymu pagrindines problemas kodėl Lietuvoje tiek geriama.

- Gal nemoku skaityti, bet kodėl Lietuvoje daug geriama tu neparašei. Tu parašei tik apie diskonfortą, kai nueini į išgertuves ir negeri.

Cituoti:
Ir tada sulaukiau replikų. Ne į tai, ką išdėsčiau, bet nukreiptas į tuos , kurie negeria.

- Diskusijų forumas tam ir skirtas, kad "susilaukti replikų". Deja, replikos nebuvo "nukreiptos prieš teisę negerti", replikos buvo nukreiptos tik dėl situacijos daugiaprasmiškumo.

Cituoti:
Ir tai kaip tik ir patvirtina tai ką parašiau: Lietuvoje negerti yra tikrai rimtas iššūkis ;)

- Taip, pagrindinai dėl visuotino asmenybės žlugdymo, nes CCCP okupacijai asmenybės buvo pavojingos, ir nesvarbu kokia ta asmenybė, svarbu kad ji susilietų į vieningą purvą.

• 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 14:35 

Perskaičiau diskusiją ir net nežinau kuria pusę palaikau. Tikriausiai reiktų apsistoti ties tuo jog kekvienas žmogus turėtu daryti tai kas jam asmeniškai yra malonu ir su saiku. Esu iš to žmonių tarpo kur seniau studentaudamas geriau kekvieną savaitgalį ir daug , dabar labai retai bet visdėlto išgeriu. Minusu milijonas , bloga savijauta , daug išleistu finansų aišku ir sveikatos neprideda... Bet atsipalaidavimo budas man patinkantis. Lengvai išgėręs žmogus yra daug nuoširdesnis , atviresnis ir nesukaustytas. Žinoma sakysit jog negeriantis žmogus gali toks būti taip pat , bet kažkodėl tokių sutikt neteko... Tačiau teko labai daug pamatyti begalo gerų žmonių kurie išgėrę tampa agresyvus, pagiežingi ir su visa kita puokšte bjaurių savybių, Galima kaltinti alchoholį , tačiau tuomet kodėl ne visi tokie ? Tai vienas iš būdų daug artimiau pažinti asmenybę su kuria nori susieti savo ateitį kažkokiais ryšiais verslo , draugystės , meiles ir kt) Taip pat vienas iš nedaugelio pliusų kuriuos davė alchoholis: su jo pagalba susipažinau su daug svarbių ir reikalingų žmonių kurių draugyste man palengvina , pageriną gyvenima ir jo kokybę. Nelabai isivaizduoju kaip kitaip bučiau turėjęs galimybe su jais susipažinti... Taigi viskas prie visko manau jog saikingai kažką darant neatsiras labai didelių problemų ir galima gauti truputėli naudos. Piknaudžiavimas yra didelis blogis... ir tai faktas. O dėl visiškos abstinencijos nors gėda sakyt ( gal mano smegenys praplautos) , o gal tėsiog nemegstu radikalumo. Tai nėra kažkoks labai didelis pasiekimas kuriuo reiktu didžiuotis ir pasakoti kiek daug naudos tai duoda. Išgerus per vestuves ar kitą svarbią proga nemanau jog tapsite daug blogesniu žmogum nei abstinentas. O ir sveikas organizmas jam mirtinos grėsmės tikrai nesukelsite išsivalys pats kaip ir nuo betkokio kito dalyko kurį valgome
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 15:28 

vytra rašė:
giedrius.saugai rašė:
Mažas klausimukas: ar aš atėjau pas tavęs tau pamokslauti, ar tu pas mane?

- Tu pirmas parašei, kad geriantys prie tavęs kabinėjasi.. Aš tai paaiškinau smulkiau..

Cituoti:
Pamačiau straipsnį, parašiau dvi mano manymu pagrindines problemas kodėl Lietuvoje tiek geriama.

- Gal nemoku skaityti, bet kodėl Lietuvoje daug geriama tu neparašei. Tu parašei tik apie diskonfortą, kai nueini į išgertuves ir negeri.

Cituoti:
Ir tada sulaukiau replikų. Ne į tai, ką išdėsčiau, bet nukreiptas į tuos , kurie negeria.

- Diskusijų forumas tam ir skirtas, kad "susilaukti replikų". Deja, replikos nebuvo "nukreiptos prieš teisę negerti", replikos buvo nukreiptos tik dėl situacijos daugiaprasmiškumo.

Cituoti:
Ir tai kaip tik ir patvirtina tai ką parašiau: Lietuvoje negerti yra tikrai rimtas iššūkis ;)

- Taip, pagrindinai dėl visuotino asmenybės žlugdymo, nes CCCP okupacijai asmenybės buvo pavojingos, ir nesvarbu kokia ta asmenybė, svarbu kad ji susilietų į vieningą purvą.

1. Tau asmeniškai nieko nerašiau pirmas. O kas būtų jei pasakyčiau, kad geriantys ateina į namus ir siūlo iš gerti ir sako : -o gal pradėjai, gal apsigalvojai? Mano manymu, jeigu taip jau nori sužinoti,- patys didžiausi alkoholikų ir abstinentų kritikai yra tie taip save laikantys "saikingais" vartotojais. Tokia mano nuomonė.
2. Citata apie priežastis "Yra dvi priežastys kodėl taip daug Lietuvoje geriama : pirma būti "baltai varnai", ir antra,- svarbiausia- vertybių sistemos krizė,- kai alkoholis vertinamas kaip gėris, draugas. Kol galvosi, kad alkoholis yra gėris, tol mesti nepavyks ".
3. Nė viena replika nebuvo nukreipta į tas priežastis, kurias išdėsčiau, tačiau buvo bandoma parodyti, kad negeriantys ir yra "baltos varnos".
4. Klausimukas : o kokia CCCP okupavo Angliją? Juk ten kas met vartojimas tik didėja. Ar ir ten kalta tarybinė Rusija ?
Kai po CCCP išardymo praėjo 25 metai, o vartojimas ne tik kad nemažėja, o didėja, tai rodo, kad priežastis nebeta. Be to tas žemėlapis pasenęs ,- Lietuva jau aplenkė Rusiją ir tai parašė net Lrytas
Geros dienos :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 15:52 

giedrius.saugai rašė:
4. Klausimukas : o kokia CCCP okupavo Angliją? Juk ten kas met vartojimas tik didėja.
Geros dienos :)

- Kaip nebūtų keista, bet jie irgi totaliai okupuoti.. Tai baubas, vienas iš bjaurių izmų, vardu "global_izmas".

• 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 17:12 

Gal nekišam į šias temas tikybos, nežemiškų gyvių (kurių beje dar nieks nematė), bei dvasių. Su alkoholiu tai niekaip nesusiję.

P.S. bandau suprast, bet nevisada išeina, Vytra!!! Prašome mintis dėstyti kiek aiškiau.
  • 0

Reputacija: +826

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 17:34 

tomzaslt rašė:
...Lengvai išgėręs žmogus yra daug nuoširdesnis , atviresnis ir nesukaustytas...

Kai mano pusbrolis išheria, tada pradeda priekabiaut, anksčiau dar visaip kuteno, bet niekaip jo nesustabdysi, po kelių minučių pamiršta ką jam sakei. Žodžiu nemalonu kai jis išgėręs. Jam tai gal ir malonu, jis iš tikrųjų toks atviras ir drasus pasisaro, visi kompleksai tarsi dingsta, sako tai, ko ir nesakytų kitom aplinkybėm. Bet kiek kvailysčių žmonės per istoriją padarė būdami girti.
  • 0

Reputacija: -30

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 17:35 

sub rašė:
Gal nekišam dvasių. Su alkoholiu tai niekaip nesusiję.

- Kodėl gi? Dauguma alkoholikų mato "baltus arklius"..

Cituoti:
Prašome mintis dėstyti kiek aiškiau.

- Tik labai nedidelė ir nereikšminga statistiškai grupelė mūsų pasaulyje girtauja dėl skonio, mados ar malonumo. Žmogus ima girtauti galutinai pasidavęs, kai pilnai įsitikina bet kokios veiklos pilna beprasmybe. Taip atsitinka praradus laisvę, praradus idealus, praradus viltį. Anglija nėra okupuota tiesiogei, bet ir Angliją valdo globalizmas, atimantis bet kokią viltį ką nors nuveikti.

• 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-16, 22:09 

vytra rašė:
sub rašė:
Gal nekišam dvasių. Su alkoholiu tai niekaip nesusiję.

- Kodėl gi? Dauguma alkoholikų mato "baltus arklius"..

Cituoti:
Prašome mintis dėstyti kiek aiškiau.

- Tik labai nedidelė ir nereikšminga statistiškai grupelė mūsų pasaulyje girtauja dėl skonio, mados ar malonumo. Žmogus ima girtauti galutinai pasidavęs, kai pilnai įsitikina bet kokios veiklos pilna beprasmybe. Taip atsitinka praradus laisvę, praradus idealus, praradus viltį. Anglija nėra okupuota tiesiogei, bet ir Angliją valdo globalizmas, atimantis bet kokią viltį ką nors nuveikti.

Balti arkliai labiau gal psichologijos padarinys nei dvasios.

Dėl kitko galiu tik pritarti, bet kai kuriems Anglijoje yra pavykę kažką nuveikti, net mūsiškiams. Nesureiksminciau globalizmo kaip alkoholizmo įtakos.
  • 0

Reputacija: +826

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-18, 19:24 

Kaip visada, straipsnyje perdedama, bet kartu yra ir nepatogiai daug tiesos.

Lietuvoje vartojama tikrai per daug. Bent dalis to tikrai iškilo iš sovietmečio, bet tai tikrai ne vienintelė priežastis. Aš pats tai absoliutus abstinentas, pats niekada net neragavęs - ir nenoriu - dar patiks. Ir tai įtariu kad galiu turėti polinkį į alkoholizmą - giminėje yra alkoholikų, o ir pats tėvas nusmurgęs alkoholikas. Visą vaikystę sugadino, ir aš pats pilnas kompleksų dėl to. Taigi nevartoju, nevartosiu, ir nepropaguoju vartojimo jau vien dėl asmeninės skaudžios patirties.

Kitas dalykas tai kad nesuprantu to argumento, jog alkoholis atlaisvina žmogų, parodo jo tikrąsias spalvas, leidžia atsipalaiduoti ir pasilinksminti. Na, jei jau reikia būti apsvaigusiam kad išvis praleistum gerai laiką, tai kam čia linksma - tau ar alkoholiui? O ir sakyti kad tik taip pamatysi tikrąjį žmogų irgi diskutuotina - žmogų visgi sudaro ir jo sugebėjimas valdyti savo impulsus.

Dėl visuomenės požiūrio tikrai neramu - nors mano aplinkoje niekas pernelyg nekreipė dėmesio kad visiškai negeriu, jog susitikus reikia išgerti niekam kažkodėl nekyla klausimų. O jau dėl vieno dalyko tai aktyviai kovoju su seneliais - kai tik ateina svečiai, tuoj ieško butelio pavaišinti. Jei jie sako kad jau nebenori, užtenka, vis tiek pila, bruka, rodos, įsižeis jei neišgersi. Tai šlykštu - ko gi taip mokoma prie stalo sėdintiems vaikams? Aš suprantu kad tai kilo iš tų laikų kai geras alkoholinis gėrimas buvo prestižinis, bet tai nepateisina tokių iškrypimų.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +13

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-19, 10:10 

JediMindaugas rašė:
Lietuvoje vartojama tikrai per daug.

Tai kad nelabai, pagal statistiką mes labai neišsiskiriam iš kitų Europos valstybių.

JediMindaugas rašė:
ir aš pats pilnas kompleksų dėl to. Taigi nevartoju, nevartosiu, ir nepropaguoju vartojimo jau vien dėl asmeninės skaudžios patirties.

Vargu ar tavo kompleksai gali būti teisėta priežastis ką nors drausti man...

JediMindaugas rašė:
Kitas dalykas tai kad nesuprantu to argumento, jog alkoholis atlaisvina žmogų, parodo jo tikrąsias spalvas, leidžia atsipalaiduoti ir pasilinksminti. Na, jei jau reikia būti apsvaigusiam kad išvis praleistum gerai laiką, tai kam čia linksma - tau ar alkoholiui? O ir sakyti kad tik taip pamatysi tikrąjį žmogų irgi diskutuotina - žmogų visgi sudaro ir jo sugebėjimas valdyti savo impulsus.

Žmogus yra labai kompleksinis gyvūnas, jame yra irracionalumo ir racionalumo kokteilis. Jei visą laiką būsi racionalus - greičiausiai stogas nuvažiuos. Alkoholis yra depresantas, t.y. slopina racionalų mąstymą, leidžia pailsėti nuo mąstymo ir tai yra teigiama alkoholio pusė. Be alkoholio (ar kitų depresantų) vidutinis žmogus pakeltų kur kas mažesnį krūvį ir reikalautų kur kas didesnio poilsio kiekio, o šiais laikais tai didelė prabanga. Tarkim man, parašius kokį didelės apimties sudėtingą dokumentą reikia kažkaip nustoti mąstyti apie atitinkamą sritį ir pereiti prie kitos srities, kito dokumento. Išvažiuoti dviem savaitėm į mišką kiekvieną kartą nesigauna, tam reikėtų kaip minimum trijų mėnesių atsotogų per metus, belieka tik alkoholis, kuris chemiškai sustabdo mąstymą ir leidžia "perkrauti smegenis".

JediMindaugas rašė:
O jau dėl vieno dalyko tai aktyviai kovoju su seneliais - kai tik ateina svečiai, tuoj ieško butelio pavaišinti. Jei jie sako kad jau nebenori, užtenka, vis tiek pila, bruka, rodos, įsižeis jei neišgersi. Tai šlykštu - ko gi taip mokoma prie stalo sėdintiems vaikams? Aš suprantu kad tai kilo iš tų laikų kai geras alkoholinis gėrimas buvo prestižinis, bet tai nepateisina tokių iškrypimų.

Tai ne iškrypimas, tai tradicijos, kurių sudėtinė dalis, be kita ko, yra ir mokėjimas gerti, o ne prisigerti. Tokia leksika tik dar kartą įrodo, kad esi labai kompleksuota asmenybė. Taigi vietoj kovos su seneliais geriau pasinaudok kokio psichologo pagalba.
  • 0

Reputacija: +992

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-19, 15:29 

Niemand rašė:

Tai kad nelabai, pagal statistiką mes labai neišsiskiriam iš kitų Europos valstybių.

Treti.
O net jei ir būtume treti iš kitos pusės tai nieko nereikštų. Visa europa per daug naudoja.

Niemand rašė:
Vargu ar tavo kompleksai gali būti teisėta priežastis ką nors drausti man...

Kas čia ką sakė apie draudimą? Mano asmeninė patirtis tik pamokė apie alkoholio žalą ir todėl visiškai nepritariu šiam masiniui jo vartojimui.

Niemand rašė:
Žmogus yra labai kompleksinis gyvūnas, jame yra irracionalumo ir racionalumo kokteilis. Jei visą laiką būsi racionalus - greičiausiai stogas nuvažiuos. Alkoholis yra depresantas, t.y. slopina racionalų mąstymą, leidžia pailsėti nuo mąstymo ir tai yra teigiama alkoholio pusė. Be alkoholio (ar kitų depresantų) vidutinis žmogus pakeltų kur kas mažesnį krūvį ir reikalautų kur kas didesnio poilsio kiekio, o šiais laikais tai didelė prabanga. Tarkim man, parašius kokį didelės apimties sudėtingą dokumentą reikia kažkaip nustoti mąstyti apie atitinkamą sritį ir pereiti prie kitos srities, kito dokumento. Išvažiuoti dviem savaitėm į mišką kiekvieną kartą nesigauna, tam reikėtų kaip minimum trijų mėnesių atsotogų per metus, belieka tik alkoholis, kuris chemiškai sustabdo mąstymą ir leidžia "perkrauti smegenis".

Visų pirma, ne apie tai rašiau.
Visų antra, nesąmonė. Nežinau iš kur tai ištraukėte.

Niemand rašė:
Tai ne iškrypimas, tai tradicijos, kurių sudėtinė dalis, be kita ko, yra ir mokėjimas gerti, o ne prisigerti. Tokia leksika tik dar kartą įrodo, kad esi labai kompleksuota asmenybė. Taigi vietoj kovos su seneliais geriau pasinaudok kokio psichologo pagalba.

Vien tai jog tai yra tradicija, reiškia ne iškrypimas? Ir nepaliaujamas siūlymas kai jau sako kad gana visiškai nieko neturi bendro su mokėjimu gerti. Mokėjimas gerti tai reiškia arba išvis negerti arba retkarčiais viena taurelė vyno ar kito gėrimo, nes tik tokios yra saugios dozės.
Neaišku kam čia reikia psichologinės pagalbos.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +13

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-19, 15:50 

JediMindaugas rašė:
Vien tai jog tai yra tradicija, reiškia ne iškrypimas? Ir nepaliaujamas siūlymas kai jau sako kad gana? retkarčiais viena taurelė vyno ar kito gėrimo, nes tik tokios yra saugios dozės. Neaišku kam čia reikia psichologinės pagalbos.

- Nepriimk asmeniškai, diskusijose rašoma ne tau, net jei oponuoja tau!

p.s.
.. tradicijos yra keistokas reiškinys, kai lietuviai iš Lietuvos nuvažiavo į JAV, vos nemirė iš bado! Ten jų paklausia: "ar norit valgyti", jie iš tradicijos atsakydavo: "ne", tikėdaniesi kad dar pasiūlys, tačiau JAV to nėra, jei ne tai ne.

• 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-19, 19:06 

Dabar nei gerti, nei vartoti tabako nereikia. Tokia mano nuomonė. Kad ir kokios būtų tradicijos, nors ir visa žmonija pradės gerti, gerti nereikia. Tai, kad daro dauguma, nereiškia, kad jie elgiasi teisingai. Kaip tik progresas atsiranda per vienetus, kiti nesubrendo iki kažko labiau teisingo, todėl ir dauguma daro neteisingai.
  • 0

Reputacija: -30

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 75 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'