Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 90 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-30, 22:06 
     
vytautas50 rašė:
007 rašė:
Na matai kokie mes lietuviai daromės teisingi :) Ir patys vis dažniau įstatymų laikomės ir iš savo kaimynų tikimės drausmės. Ar gi čia problema? :-D

Taip esam labai teisingi :-) Pvz nuvaro mūsų samdiniai į kokį Afganistaną absoliučiai nieko bendro neturinčią su mumis teritoriją ir žudo vietinius. Seniau bent buvo galima pasiteisinti kad rusai per prievartą ima į kariuomenę išveža kariauti. Dabar tai daro lietuviai savo noru už pinigus. Kas mes esam tos kitos šalies gyventojų atžvilgiu? Teisuoliai? Ar eiliniai užkariautojai? Anksčiau tai darėm vienoje su vienais, dabar darom su kitais.


Na, sakykime, kad tai, ką tamsta paminėjai yra minusas. Reikėtų ir pliusų rasti. Ar jų pats neįžvelgi visiškai? Galų gale, tiek oficiali priežastis tiek galimi susitarimai už uždarų durų tikrai nėra daroma iš piktumo kažkam. Tiesiog taip tikimasi vieną dieną sulaukti ir naudos. O gal ir sulaukta. Lengva iš šalies kritikuoti, bet negali kiekvienas mūsų žingsnis būti apgailėtinai neteisingas ir negali kiekvienas pilietis žinoti visų valstybės valdymo niuansų. Šį kartą ir aš nestoju mūru už tokį Lietuvos pasirinkimą, tiesiog nematau kažkokios didžiulės bėdos dėl tų karių, nors ir naudos kol kas nepastebėjau.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-03-27, 16:24
Pranešimai: 275
Reputacija: +112
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-30, 22:42 
     
007 rašė:
Tai taip ir nesupratau kaip Ukraina tuos rusus su savais kiršino...


Prieš tai Ukraina darę tokias pat dalykus kaip Latvija. Panaikinama Rusų kalba ir propaguojama Ukrainiečių kultūra bei teisės virš Rusų. Dėl to, demografinė trintis darėsi vis stipresnė ir Rusai vis sunkiau pradėjo sugyventi su Ukrainiečiais. Dėl to ir sakau, kad Ukraina nieko nepadarė tam, kad Rusai gyvenantys Ukrainoje būtų lojalūs jai. O dabar, dar ir ta žiauri propaganda paišo Rusija vien tik juodai ir kaltina Rusus dėl visko blogo. Ši tendencija buvo ir prieš tai, bet dabar ypač tapo ryški.


Cituoti:
O kalbant apie praeitį... Remtis istorija gali bet kas ir bet kur. Visi teisūs. Taigi šiai dienai daugelis netgi vengia užsiiminėti tokiomis diskusijomis, nes paprasčiausiai bergždžias reikalas arba paskutinis šiaudas kada nėra argumentų. Prikišti istoriją, kur realiai net nelyginami dalykai yra tas pats kas nieko nepasakyti. Faktą žinom vieną, kad Krymas okupuotas nelegaliai. O jau Lietuvą kaip agresyvią valstybę palikime viduramžiams, nes lyginti su dabartine Rusija tiesiog vaikiška.


O nenori Rusijos teisti pagal istorine prizme? Kodėl reikia staiga naujus standartus sukurti Rusijai?

Cituoti:
Tas matyti. Bet, jeigu visi vadovautųsi tavo logika, ir kada užsimanę galėtų atplėšti, kurti ar dalintis valstybes vadovaujantis demografiniais pretekstais, tai pasaulis uždustų nuo konfliktų. Apie ekonomiką net nekalbu. Vien Azijoje kiek save galinčių priskirti skirtingoms etninėms grupėms, o gyvena Indijoje Kinijoje ar toje pačioje Rusijoje.
Kad ir kokie svarbūs gali būti demografiniai nesutarimai, jie turi būti abišaliai. Išskyrus tuo atveju, jei Krymas būtų jėga atimtas iš Rusijos, tai savaime suprantama, kad draugiškumas tokiu atveju nebūtų pirmoje vietoje.Tai ir pešiasi valstybės ištisus amžius. Kaip dėl Falklando salų Argentina ir D.Britanija. Mano modeliu viskas būtų paprasta, jeigu regionas turi prieiga prie savosios valstybės ir nori prie jos prisijungti, tai ji ir priklauso jai. Mano modeliu nebūtų tų karų Yugoslavijoje kai per prievarta yra laikomos šalys nenorinčios būti joje. Čečėnijos karas irgi buvo ilgas ir skausmingas Rusijai. Vieni tik nuostoliai tam, kad Imperija išlaikytu kitataučius savo sudėtyje. O žmonės nenori atsiskirti nuo šalies vien dėl to, kad jie yra kitos tautybės. Iš referendumo neseniai vykusio UK matome, kad niekas šiaip sau neatsiskiria ir žmonės be rimtų priežasčių nekuria separatistinių valstybių. O ten kur nori atsiskirti kaip pavyzdžiui Irake, tai ten yra pasekmė ilgo nekompetetingo valdymo bei opresijos pagal jų etnine prigimti.


Cituoti:
Ir kas man iš to, kad parodysi JAV blogus darbelius? Manai pateisinsiu Rusijos elgesį Ukrainos atžvilgiu? Nei velnio. Lengviausia pirštais badyti į visus aplinkui ir dar subendrinti žodžiu "vakarai". Tą nuolatinį vakarų kišimą bet kurioje temoje apie Rusijos siautėjimą žargonu galėčiau pavadinti tiesiog "atmazke".


Parodysiu, kad mes esame hipokritiški Rusijos atžvilgiu. Mums nusispjauti kol tarptautine teise yra pažeidinėjimą jeigu tai darome patys. O dieve padėk jei taip pat elgiasi ir Rusija! Medija nenutils diena bei naktį rašydami propoganda apie ją. Dėl to jūs niekados ir nesusikalbėsite su Rusais, nes esate patys hipokritiški ir jums į tai yra nusispjauti. O dialogo mirimas lydi tiktais į konfliktą kaip matėme iš PK 1 bei PK2 prieš karo politine situacija.


Cituoti:
Na matai kokie mes lietuviai daromės teisingi :) Ir patys vis dažniau įstatymų laikomės ir iš savo kaimynų tikimės drausmės. Ar gi čia problema? :-DKalbame valstybių atžvilgiu, ne asmeniniu. Be to, Rusija irgi laikosi visų įsipareigojimų palyginus su mumis. Rusija ne daugiau pažeidinėja tarptautines taisykles nei mes ir dėl to, nėra man prasmės teisti Rusijos. Tuoj patys pulsime kokia ankščiau negirdėta užsienio valstybe nei karo nepaskelbę nei turėdami tam priežasties. Todėl pakentėk ir mažiau pulk Rusija, tada prižadėsiu per daug nesišaipyti iš savų.
 • 0
Užsiregistravo: 2014-03-02, 21:11
Pranešimai: 716
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-31, 09:14 
     
Ernestass rašė:
007 rašė:
Kalbame valstybių atžvilgiu, ne asmeniniu. Be to, Rusija irgi laikosi visų įsipareigojimų palyginus su mumis. Rusija ne daugiau pažeidinėja tarptautines taisykles nei mes ir dėl to, nėra man prasmės teisti Rusijos. Tuoj patys pulsime kokia ankščiau negirdėta užsienio valstybe nei karo nepaskelbę nei turėdami tam priežasties. Todėl pakentėk ir mažiau pulk Rusija, tada prižadėsiu per daug nesišaipyti iš savų.


tai kad tavo "savi" ir yra rusija.

ir išsivysčiusiame pasaulyje nelabai rasi daugiau šalių pažeidusių tiek tarptautinių susitarimų kaip rusija.

rusija normaliame pasaulyje, kaip koks protiškai atsilikęs brolis su neprognozuojamais agresijos protrūkiais. Gėda dėl jo, sukelia vien problemas, kai nieks nemato kankina naminius gyvūnus, niekam jo nereikia, bet ir nusikratyti negali, nehumaniška..
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-24, 15:39
Pranešimai: 978
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-01, 20:56 
     
Ernestass rašė:
Prieš tai Ukraina darę tokias pat dalykus kaip Latvija. Panaikinama Rusų kalba ir propaguojama Ukrainiečių kultūra bei teisės virš Rusų.


Kokios tos teisės virš rusų? Negirdėjau, kad rusų kalba panaikinta nei Latvijoje nei Ukrainoje. Ir nežinojau, kad savos kultūros propagavimas gali būti įžeidimu.

Cituoti:
Ukraina nieko nepadarė tam, kad Rusai gyvenantys Ukrainoje būtų lojalūs jai


Ir tai suteikė teisę Rusijai ją užpulti?

Cituoti:
O dabar, dar ir ta žiauri propaganda paišo Rusija vien tik juodai ir kaltina Rusus dėl visko blogo.


O Rusijoj kitaip?

Cituoti:
O nenori Rusijos teisti pagal istorine prizme? Kodėl reikia staiga naujus standartus sukurti Rusijai?


Naujus standartus? Kokius? Neimk Krymo ir palik ramybėj Ukrainą? Čia žiauriai visi užsisėdę ant vargšės Rusijos :-)

Cituoti:
Mano modeliu


Vėl tie niekam tikę pavyzdžiai, kurie visiškai neatitinka temos. Mes apie Rusiją ir vėl badymas į kitus. Štai, visi pateisinkit Rusiją. Negalima prisidengiant rusakalbiais daryti ką nori. Esminė klaida kurią darai pateisindamas Rusiją yra ta, kad vertini ne pagal problemos mastą, o pagal pavyzdžius iš kitur. Jei taip kiekvieną kartą tai žiūrėk Rusija ir Vokietijoj pradės rusakalbius ginti.

Cituoti:
Parodysiu, kad mes esame hipokritiški Rusijos atžvilgiu.


Esam kritiški. Ir vien dėl to, kad daugelis neteisia JAV ar NATO, dar nereiškia, kad neturi teisės kritikuoti Rusijos, o ši, elgtis Europoje kaip nori prisidengdama geradario įvaizdžiu. Aš neprivalau niekam pasakoti atskiro požiūrio į kitas šalis ir traukti įvykius iš istorijos kada kalbu būtent apie Rusiją.

Cituoti:
Be to, Rusija irgi laikosi visų įsipareigojimų palyginus su mumis. Rusija ne daugiau pažeidinėja tarptautines taisykles nei mes ir dėl to, nėra man prasmės teisti Rusijos.


Yra. Ji savo įsipareigojimų nesilaiko. Todėl kritika teisinga. Nevalia nei Rusijai, nei mums pažeidinėti susitarimus. Visiems tas pats. Nėra Rusija išskirtinė pasaulyje, kad badyti pirštais į jai palankius atitikmenis ir tvirtinti, kad viskas yra normalu, tokia politika, taip šalys elgiasi.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-03-27, 16:24
Pranešimai: 275
Reputacija: +112
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-01, 21:24 
     
Ernestai, kadangi žmonės šokinėja nuo tilto, šok ir tu. Bent jau tu taip mąstai.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14834
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2482
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-01, 21:28 
     
Cituoti:
Kokios tos teisės virš rusų? Negirdėjau, kad rusų kalba panaikinta nei Latvijoje nei Ukrainoje. Ir nežinojau, kad savos kultūros propagavimas gali būti įžeidimu.

Kalba eina apie įteisintos kalbos statusą valstybėje. Bet žinoma galima apsimesti kvailučiu, jog "kalbėti gi galima". Tačiau atsiminkime kas dedasi ir Lietuvoje su vietiniais lenkais, nepakankamas jų mokėjimas taisyklingai vartoti valstybinę kalbą, užkerta labai daug kelių siekiant mokslo, karjeros. Būtent todėl daug skirtingų kalbų bei svarbiausia stambių grupių interesus įprasta ginti įteisinant tiesiog antrąją kalbą, bent jau su tam tikru pereinamuoju laikotarpiu. Ukrainos rytuose daug etinių rusų, kurie ukrainietiškai niekados nemokėjo, nes nebuvo niekados tokios valstybės, o ir iki tol kol buvo bent jau "de facto" rusų viena iš oficialių, ją mokėsi kas norėjo. Juk vėl gi, kiek lietuvių solidarizuojasi ir šalia gimtosios, mokosi ir stambiausios etninės grupės, lenkų kalbą? Tas pats nutiko ir Ukrainoje, susikalba visi kokia kalba bekalbėtu, todėl ypatingo dėmesio nebuvo skiriama ukrainiečių kalbai.

Cituoti:
Ir tai suteikė teisę Rusijai ją užpulti?

Šiaip jau įvykių daug, ir visų pirma nacionaliniai bruzdėjimai išsprogdino valstybę, o ne kažkas užpuolė. Atsimink pavasarį ir ką, autonomijos šalininkus ar Ukrainos karius, rytuose labiau toleravo žmonės? Taigi, kai jau vyksta kova ir vyksta parama, jokiu užpuolimu tai nėra skaitoma, nors kokia valstybės pozicija, iš ties pasimato.

Cituoti:
Naujus standartus? Kokius? Neimk Krymo ir palik ramybėj Ukrainą? Čia žiauriai visi užsisėdę ant vargšės Rusijos

Šiaip visos šalys gina savo tautines mažumas užsienyje. Rusijai teko tą padaryti tiekiant ginklus. Na ką padarysi. Savo laiku Turkija taip Kiprą rėmė. Balkanuose vyko panašūs konfliktai.
Kitaip sakant visur, kur kietakakčiai pripažįsta tik nacionalinius vienos tautos interesus. Kur sprendžiama dialogu, šiek tiek ramiau, nors baskai, airiai ir su nuolaidom nenoriai sutiko ir sutinka. Ukrainos naujoji valdžia nė nemėgino ieškoti kompromisų, ir konfliktas atsirado.

Cituoti:
Mes apie Rusiją ir vėl badymas į kitus. Štai, visi pateisinkit Rusiją. Negalima prisidengiant rusakalbiais daryti ką nori.

Visa šiuolaikinė teisė daugiau mažiau precendento principu veikia. Taigi žiūrėti į tai kaip buvo elgtasi panašiais atvejais, ir kurie poelgiai buvo naudingi, visados guls į konflikto sureguliavimą. Kurie pripažįsta vien tik jėgos principą, ankščiau ar vėliau vėl turi konfliktą.

Cituoti:
Aš neprivalau niekam pasakoti atskiro požiūrio į kitas šalis ir traukti įvykius iš istorijos kada kalbu būtent apie Rusiją.

Kalbant be konteksto ir šūdvabalis yra įžeidimas ir pajuoka iš vabalo, tačiau susipažinus su visu kontekstu, pavadinimas nei įžeidžiantis nei atgrasus lieka. Taip ir čia, jei baksnoji į "pažeidimus" ir aiškini " ką reikia daryti", visados reikia lyginti su kitais, kaip tai buvo vertinta. Juk ir teisme, aiškinamasin ir aplinkybes, ne vien faktus, ir neretai jos vienos svarbiausių bylos medžiagų.

Cituoti:
Yra. Ji savo įsipareigojimų nesilaiko. Todėl kritika teisinga. Nevalia nei Rusijai, nei mums pažeidinėti susitarimus. Visiems tas pats. Nėra Rusija išskirtinė pasaulyje, kad badyti pirštais į jai palankius atitikmenis ir tvirtinti, kad viskas yra normalu, tokia politika, taip šalys elgiasi.

Žinoma geriausia, kad visi elgtusi tik gerai ir teisingai. Bet faktas lieka faktu, kad kartais už savo interesus reikia pakovoti. Jei vienos laužo, kodėl kitos tik pagal taisykles veikdamos visad privalo pralaimėti? Kai bus perkurtos taisyklės ir priežiūra taip, kad visi išties būtu daug lygesni geopolitiniai žaidėjai, tada tokiais lūžiniais momentais ir bus galima kalbėti, jog viskas išsispręs be įsikišimo iš šalies.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-01, 22:35 
     
  Net nežinau ar verta kiekvieną teiginį aptarinėti atakirai, nes bendras vaizdas sutrumpintai visvien išlieka toks pats Kaip ir Ernestass, kad Rusija elgiasi visiškai normaliai, negalima jos kaltinti niekuo, nes taip ar panašiai elgiais kitos šalys ir, kad Ukraina pati prisiprašė.

  Manau tai absoliuti nesąmonė ir dar kvepianti rasizmu. Visų pirma, paties ruso identitetas yra per daug išaukštintas. Jeigu jau Ukrainoje gyvena rusas, o gal tiesiog laiko save rusu ir kalba rusiškai, o ta šalis turi istorinių saitų su pačia Rusija tai niekam nevalia siūlyti tokią tvarką, kokia nepatiktų tam rusui ar ukrainiečiui laikančiu save rusu. Kitaip gresia karinis konfliktas. Šiaip jau Rusija pasmerkė savo rusakalbius laikytis Ukrainos įstatymų tą dieną kada pripažino šios šalies suverenitetą. O tokios bėdos kokios atsirado tikrai nebuvo vertos karinio konflikto. Taigi toks prisidengimas yra daugiau gėdingas negu kilnus. Ir kas baisiausia, persmelktas imperalistinio mentaliteto. Atseit Rusija turi teisę savo regione tvarkytis savais metodais. Lygtais tos šalys, kurios nėra "vakarai" yra Rusijos įtakos zonoje ir iš dalies priklauso nuo jos dūdelės.

  Galų gale, kiekvienas labiau įsigilinęs į šią situaciją suvokia, kad viskas ne dėl rusakalbių, o paprasčiausiai strateginių ir geopolitinių tikslų. Tik fanatizmas arba Stokholmo simdromas kaišioja kojas ir verčia ilgai ir nuobodžiai ginčytis ir įrodinėti Rusijos kilnumą.
  • 0  Vartotojo avataras

  Užsiregistravo: 2014-03-27, 16:24
  Pranešimai: 275
  Reputacija: +112
     
   
  Į viršų
    Standartinė   Parašytas: 2015-01-01, 23:08 
       
  007, darai klaidingas išvadas. Na nežinau, gal apie kai kuriuos ir teisingas, tačiau nei aš nei kiek skaičiau Ernestass, niekur tokių teiginių nesakėm, bet komentuoji lyg būtu taip. Reikalas toks, kad Ukrainoje kilo vidinis skilimas tarp ukrainiečių tautos ir Ukrainos gyventojų, būtent čia ir kilo neramumai, kurie iš vienos pusės stovint Rusijai už vietinius rusakalbius, kitoje naujosios santvarkos ukrainiečių šalininkams, pamažu peraugo į karinį konfliktą. Tai nėra pateisinama, bet kol kas nors rems už netaikų sprendimą pasisakančius ukrainiečius, tol panašu teroro politika tęsis (abipusė), ir niekas neišsispręs. Tegu ir nebūtu tų "išaldytų respublikų", kurios matosi iš toli, bet kol bus ne valstybingumo, o tautinimo politikos toleravimas...
  Taigi, jei nebūtu norinčių kariauti, niekam ir siūlomų ginklų nereiktu. Klaidinga apsimesti, jog čia Rusijos interesas - karinis konfliktas. Kariniai konfliktai naudingiausi tik vidaus jėgoms, išorinės turi geresnių ir greitesnių rezultatų duodančių svertų.

  Dar viena didelė loginė klaida "Rusija pasmerkė savo rusakalbius laikytis Ukrainos įstatymų tą dieną kada pripažino šios šalies suverenitetą". Kaip suverenitetas pripažintas, taip jo galima ir nebe pripažinti. Visa problema yra ta, kad pačios valstybės "pasiėmė" teritorijas su gyventojais, tačiau nesutinka pripažinti jog tai gali būti kitos tautos, kitos kultūros, kitos kalbos, kitų papročių ar pan., ir pradeda nacionalistinę politiką. Tai vienas paprasčiausių būdų, kaip konsoliduojamos jėgos ir kyla separatizmas. Ar Prancūzija aiškina Kanadai kaip su jos Kvebeku elgtis? Ne, nes visų pirma Kanada Kvebeką pripažįstą kaip savitą regioną, ir nebando per prievartą jį tapti kažkuo kitu. Kaip Šveicarija neišyra toleruodami tiek skirtingų regionų? Nes supranta, kad valstybę kuria piliečiai, o ne etniniai šveicarai, kuriuos bent imituoti visi kiti privalo...
  • 0


  _________________
  Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


  Vartotojo avataras

  Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
  Pranešimai: 6318
  Reputacija: +153
     
   
  Į viršų
    Standartinė   Parašytas: 2015-01-01, 23:36 
       
  Negerbiamas Arnai, trumpai tariant tamsta nusišneki.
  Kokia dar "trintis", koks dar "vidinis skilimas" ir kaip "pamažu peraugo į karinį konfliktą"? Nereikia čia pasakų.

  Priminsiu faktines įvykių aplinkybes.
  Kol Ukrainą valdė Kremliaus statytinis Janukovičius, o prieš Janukovičių - kitas Kremliaus statytinis Kučma, tol Rytų Ukrainos surusėjusiems ukrainiečiams bei rusams nebuvo jokių problemų nei su ukrainiečių kalba, nei su fantastiniu ukrainietiškuoju "nacionalizmu".
  Tačiau vos tik nuvertus Kremliaus statytinius Kijeve ir NEPASIKEITUS KASDIENIAM GYVENIMUI RYTŲ UKRAINOJE staiga atsirado ir "trintis" ir "vidinis skilimas". Ypač po to kai Rytų Ukrainoje veiklą pradėjo KGB (oops FSB) "atsargos" pulkininkas Igoris "Strelkovas" Girkinas su savo galvažudžių buriu iš Rusijos (pats prisipažino interviu kaip organizavo pats "revoliuciją" Rytų Ukrainoje).

  Bet kokiam protaujančiam žmogui yra akivaizdu, kad karas Rytų Ukrainoje yra suorganizuotas iš Rusijos su tikslu arba nuversti dabartinę daugumos ukrainiečių palaikomą vyriausybę arba priversti vyriausybę pakeisti politiką į prorusišką.
  Neabejoju jeigu Porošenko staiga pakeistu kursą į prorusišką politiką, tai visos "trintys" ir "vidiniai skilimai" Rytų Ukrainoje išnyktų kaip dūmas. Gi pats Putinas numetė tokias užuominas per susitikimą Minske.
  • 0
  Užsiregistravo: 2010-09-22, 13:41
  Pranešimai: 1106
  Reputacija: +35
     
   
  Į viršų
    Standartinė   Parašytas: 2015-01-02, 00:20 
       
  Skeleton rašė:
  Bet kokiam protaujančiam žmogui yra akivaizdu, kad karas Rytų Ukrainoje yra suorganizuotas iš Rusijos su tikslu arba nuversti dabartinę daugumos ukrainiečių palaikomą vyriausybę arba priversti vyriausybę pakeisti politiką į prorusišką.
  Neabejoju jeigu Porošenko staiga pakeistu kursą į prorusišką politiką, tai visos "trintys" ir "vidiniai skilimai" Rytų Ukrainoje išnyktų kaip dūmas. Gi pats Putinas numetė tokias užuominas per susitikimą Minske.

  Ne tik pats Lugandonijos „paradas“ yra organizuojamas iš Maskvos, bet ir pirmaisiais smuikiais ten griežia RF kariai (besimokydami arba atostogaudami). Yra krūva vaizdinės medžiagos apie separatistų šarvuotą techniką, jos kilmę, o taip pat ir paties Putino pasisakymų Krymo ir Lugandonijos tema. Visas pasaulis mato ir supranta kas vyksta Ukrainoje ir kas už to stovi. Nesupranta tik Arns ir dar keli t.lt dalyviai, kurie į dienos šviesą išlenda tik tada, kai čia pasirodo koks nors straipsnis apie Rusiją, Ukrainą ar medinį rublį.
  • 0


  _________________
  Avast! — turbūt geriausia nemokama kompiuterio apsauga.


  Vartotojo avataras

  Užsiregistravo: 2010-04-01, 12:48
  Pranešimai: 4712
  Reputacija: +369
     
   
  Į viršų
    Standartinė   Parašytas: 2015-01-02, 00:31 
       
  Neobjektyvusis Skeleton, gal nereik meluoti, ir sakyk, kad anie nė nebandė keisti likusios visuomenės sanklodos nuo tarybinių laikų? Tad nors įstatymu tik Janukovičius įtvirtino rusų kaip valstybinę kalbą, tačiau iki tol visiem buvo realiai dzin kokia sakykim kalba kalbi, ar sąlyginai vienodai už ką balsuoji. Po revoliucijos, akivaizdžiai buvo parodyta, kad visą valdžią perima, na net nežinau, negražu, bet telieka vartoti ukrų terminą, reiškiantį tautišką ukrainietį, uždraudžiama toleruoti rusų kalbą valstybinėse įstaigose, gubernatoriais iškart paskiriami aniems ištikimi žmonės. Numarinami Odesos riaušių tyrimas, kas šaudė Kijeve, nepradedamas tyrimas dėl regionų partijos narių persekiojimo Kijeve maidančikų ir t.t. Niekas iš naujosios valdžios nė nemėgina domėtis rytų regionų rūpesčiais (o būtent jų balsais išrinkta valdančiąją daugumą, o paskui tiesiog Rados daugumą). Todėl natūraliai atsirado trintis. Toje trintyje ir buvo vietinių paimti ginklai, kuriuos labai rėmė radikalūs atvykėliai ir iš Rusijos. Kas dedasi dabar, jau yra košė, kurios niekas nevaldo, ir tiesa sakant niekas ir nenori.

  Nuversti vyriausybę galima suorganizuoti ir stabilesniais būdais, jau nekalbant, kad jie ir efektyvesni. Iš vis, jei būtu Rusijos toks tikrasis interesas, nė nebūtusi priėmę į savo sudėtį Krymo, nes tai visuomet buvo jų placdamas, o ir su juo, rusiškų regionų tiek ekonominis tiek žmogiškasis svertas būtu labai įtakojęs, kad per rinkimus jei ne vėl valdytu, tai bent jau turėtu tokį svertą, su kuriuo visus svarbiausius sprendimus galėtu užblokuoti.
  Tad čia vien pasakos vaikams, kad va problema viena, pašalinam ir viskas bus gerai. Iš tiesų ten daug problemų, o Rusijos norai tebuvo tik vienas paskutinių lašų, galų gale perpildžiusių visko taurę.

  Na jei tiki, kad Putinas viską valdo... Ką čia kalbėtis, jokių faktų ir šiaip analitinio mąstymo neįkrausi. O jei ragino Porošenką kiek apsiraminti su kariuomenės siuntimu, tai labai logiška, kad ir situacija gerėtu. Juk už karą vietiniam tikrai mieliau taika (ar čia pasakysi, kad be šito tikras ukrainietis gali ir apseiti?). Jei visos pusės ieškos taikių sprendimų, agresyvios karinės politikos šalininkai turės apsiraminti ar net pasitraukti. Jei ir toliau Ukrainos teritorinis vientisumas ir galimybė paskirti vadovus bus svarbiau už Ukrainos piliečius ir jų nuomonę bei lūkesčius, konfliktas liepsnos.
  Simplicity, čia man regis kaip tik kai kurie etatiniai Rusijos nekentėjai labiausiai mėtosi nepagrįstais kaltinimais, skiedžia aukščiausio lygio įžeidinėjimus. Tad kadangi esi tik šiek tiek nuosaikusis tos gvardijos dalyvis, panašu nesuprasti smulkaus skirtumo tarp organizuoja ir remia. Vienas geriausių istorinių pavyzdžių - Talibanas, kurį virkaudami palaikė kovoje su TSRS, bet kai jis atsigręžė prieš juos pačius, teko keisti plokštelę iš "padėkim" į "kariaukim". Bet jei suprasi, jog organizavimas nuo paramos skiriasi, viskas stos į savas vietas.
  • 0


  _________________
  Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


  Vartotojo avataras

  Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
  Pranešimai: 6318
  Reputacija: +153
     
   
  Į viršų
    Standartinė   Parašytas: 2015-01-02, 00:44 
       
  Arns rašė:
  nei aš nei kiek skaičiau Ernestass, niekur tokių teiginių nesakėm, bet komentuoji lyg būtu taip.

  Aišku, kad būtent taip nesakėt, tačiau Rusijos pateisinimas kiekviename žingsnyje arba jos užstojimas prie tokių išvadų ir veda. Kitaip dialoge atsirastų bent kažkoks kompromisas, o ne priešprieša. O juk dažniausiai yra dvi pusės: už Rusiją ir prieš.

  Cituoti:
  Ukrainoje kilo vidinis skilimas tarp ukrainiečių tautos ir Ukrainos gyventojų

  Ir visi jie Ukrainos piliečiai. Nori nenori, turi pripažinti, kad tokios problemos apsieina ir be konfliktų. Turėtum greitai rasti įvairių pavyzdžių ir tokiai situacijai, jei būtų noro.

  Cituoti:
  Klaidinga apsimesti, jog čia Rusijos interesas - karinis konfliktas.

  Klaidinga apsimesti, kad įšaldytas konfliktas Ukrainoje nėra palankus Rusijai.

  Cituoti:
  Kaip suverenitetas pripažintas, taip jo galima ir nebe pripažinti.

  Galima, bet jau pripažinta. Nebent turi omeny, kad galima apsigalvoti. Na, bet tikrai ne su kareiviais tos šalies teritorijoje. Yra ir kitų būdų. Tas ir veda prie minties, kad visi legalūs ir civilizuoti būdai nepasmerkiant tūkstančių žmonių mirti ir išsprendžiant tokias, sakyčiau ne kritines abiejų tautų problemas civilizuotai, galbūt ne per vienerius metus Rusijai netinka, o silpnina jos strateginius ir geopolitinius tikslus regione. Ir galiausiai, pasirodo, viskas apsisuka taip, kad rusakalbiai tampa įrankiu ir tuo pat metu savo veiksmų pateisinimu, nes bet kaip kitaip jų negali paaiškinti nei vakarų visuomenei, nei patiems rusams Rusijoje. Belieka daryti tai ką reikia daryti pasitelkiant kryptingu visuomenės švietimu. Be abejo, Ukrainai nelieka nieko kito kaip atsakyti tuo pačiu ir piešti Rusiją tamsiomis spalvomis, nes kitu atveju, net ir savi pradės tikėti rusiškos žiniasklaidos gana logiškai perteikiamu vaizdu. O tai jau būtų didžiulė problema.

  Cituoti:
  Visa problema yra ta, kad pačios valstybės "pasiėmė" teritorijas su gyventojais, tačiau nesutinka pripažinti jog tai gali būti kitos tautos, kitos kultūros, kitos kalbos, kitų papročių ar pan., ir pradeda nacionalistinę politiką.

  Čia reikia pažymėti du dalykus. 1. Nacionalistų yra visur; 2. Iš tiesų, rusai nebuvo masiškai engiami.
  Viskas kas suerzino pačius rusakalbius, tai bandymai sustiprinti ukrainiečių kalbos vartojimą, kas automatiškai mažina rusų kalbos vartojimą. Ir kiek pamenu, jokie konkretūs įstatymai priimti nebuvo (jeigu klystu, pataisyk). Taigi, tokie nesutarimai tiesiog negali sukelti didelių konfliktų. Ypač, kada vis vien nekyla problemų naudoti savo gimtąją kalbą visur ir visada. Taigi, problema dar net atsiradusi realiai nebuvo.
  O nacionalistai, nors ir neišvengiami visuomenėje, jų tikrai nėra tiek daug kiek bandoma parodyti. Atseit visa vakarinė Ukrainos dalis - fašistai. Kaip tik atsirado didžiulė priešprieša, kada vos tik pasakęs rytuose, kad palaikai pro-vakarietiškos Ukrainos idėją, iškart į kaulus gauni ir be jokio gailesčio, nes fašistas.

  Cituoti:
  Ar Prancūzija aiškina Kanadai kaip su jos Kvebeku elgtis? Ne, nes visų pirma Kanada Kvebeką pripažįstą kaip savitą regioną, ir nebando per prievartą jį tapti kažkuo kitu. Kaip Šveicarija neišyra toleruodami tiek skirtingų regionų? Nes supranta, kad valstybę kuria piliečiai, o ne etniniai šveicarai, kuriuos bent imituoti visi kiti privalo...

  Nereikia lyginti tokių šalių su Ukraina ir Rusija. Visų pirma, tos šalys turi daug ilgesnį valstybingumo laikotarpį, nei Ukraina. Piliečiai ir be Prancūzijos pagalbos galėtų už save stipriai pastovėti, o valdžią suvokia kaip jiems tarnaujančią, o ne atvirkščiai, todėl ir kiekvieno piliečio interesas yra daug svarbesnis.
  • 0  Vartotojo avataras

  Užsiregistravo: 2014-03-27, 16:24
  Pranešimai: 275
  Reputacija: +112
     
   
  Į viršų
    Standartinė   Parašytas: 2015-01-02, 12:21 
       
  Cituoti:
  Aišku, kad būtent taip nesakėt, tačiau Rusijos pateisinimas kiekviename žingsnyje arba jos užstojimas prie tokių išvadų ir veda. Kitaip dialoge atsirastų bent kažkoks kompromisas, o ne priešprieša. O juk dažniausiai yra dvi pusės: už Rusiją ir prieš.

  Tame ir yra reikalas, kad tu esi vienas nedaugelio objektyvesnių (kiek galima) diskusijų dalyvių, kiti neretai ne tik neskaito kas rašoma, bet dar ir sugebama tarp eilučių bandyti įsprausti savo susidarytą vaizdinį. Taip ir gaunasi jog jie patys su savimi padiskutuoja, o va iš to padaro išvadą, kad aš ar dar kas kitas taip sakė... :)

  Cituoti:
  Ir visi jie Ukrainos piliečiai. Nori nenori, turi pripažinti, kad tokios problemos apsieina ir be konfliktų.

  Tai aš jau senai kartoju, tik nelabai kas klausosi, beje tą patį pabrėžia ir tikri politologai ar vietoje apsilankę žurnalistai, jog Ukraina kitokia nei - Lietuva. Dauguma nesuvokiat, kad 1) Ukrainos valstybė niekad tokiose ribose neegzistavo, valstybingumas daugiau kildinamas iš mito apie Kijevo Rusią, bet tų ryšių jau senai nebėra. Tad istorinio, tautinio ar pan pagrindo lipdyti valstybei nėra 2) Tai daugiatautė valstybė, kurioje ukrainiečių tautos atstovų iki 50%, kiti yra ukrainiečiai, bet pilietybės principu, tačiau tautiškai kilę iš visai kitų tautų, ir jiems ukrainiečių tautos paveldas - svetimas 3) Niekas iki šiol, net ir dabar, nebandė reformuoti Ukrainos TSR, kuri tiesiog pakeitus komunistų partiją ir atsiribojusi nuo tiesioginio pavaldumo Maskvai liko gyvuoti. Būtent todėl, Vakarų Ukraina vos ne vienbalsiai balsuodavo už vienas partijas, Rytų už kitas. Bendra Ukrainos teritorija buvo suvokiama kaip turtų dalybų objektas, ir niekas išties nebandė kurti bendros Ukrainos. Ši paskutinė revoliucija, labai aiškus bandymas vakariečių perimti ir jėga primesti ukrainiečių tautos mąstymą likusiems piliečiams. Būtent todėl su dideliu nepasitikėjimu visos pusės žvelgia vieni į kitus (t.y neapsiriboti mąstymu, kad kas ginklo nepaėmė, jau staiga pritaria Ukrainos valdžios sprendimams, tiesiog karo fone taip nesimato priešpriešos)

  Cituoti:
  Klaidinga apsimesti, kad įšaldytas konfliktas Ukrainoje nėra palankus Rusijai.

  Jis visai nepalankus. Taip, Rusijai nėra gerai pamesti iš savo orbitos Ukrainą, tačiau tiek buvo ekonominių ir net politinių svertų, kad karas visus ryšius beveik nukapoja, ir reiks pradėti viską iš naujo, tik jau nuo silpnesnių pozicijų (na bent jau dabartinės jėgos, net šimteriopai padidintos, tikrai neperimtu visos Ukrainos).

  Cituoti:
  veda prie minties, kad visi legalūs ir civilizuoti būdai nepasmerkiant tūkstančių žmonių mirti ir išsprendžiant tokias, sakyčiau ne kritines abiejų tautų problemas civilizuotai, galbūt ne per vienerius metus Rusijai netinka, o silpnina jos strateginius ir geopolitinius tikslus regione

  Va būtent, kad Rusijai karas bene mažiausiai reikalingas, jis jos interesams kenkia net labiau nei bet kuriai kitai valstybei. Tačiau būtent karinė konfrontacija labai padeda kovojančioms tarpusavyje Ukrainos jėgoms, tad vienokio ar kitokio lygio ryšių su didele kaimyne blokavimas ar bent neigiamas atvaizdas gali padėti susikrauti politinį kapitalą, jei tik protingai bus daromas.

  Cituoti:
  Ir galiausiai, pasirodo, viskas apsisuka taip, kad rusakalbiai tampa įrankiu ir tuo pat metu savo veiksmų pateisinimu, nes bet kaip kitaip jų negali paaiškinti nei vakarų visuomenei, nei patiems rusams Rusijoje.

  Jei peržvelgtumei istoriją, rastumei krūvas pavyzdžių, kad taip buvo visada. Suprask, Lietuva ne to lygio žaidėja, kad išeivius galėtu politiniams tikslams panaudoti. Tačiau pažvelk, kad ir į Lenkiją. Kad ir kaip kenkia geopolitiniams santykiams, ji priversta atstovauti lenkais save laikančiuosius bet kurioje kitoje valstybėje, tame tarpe ypač kaimynėse, kuriose palikti savi žmonės per teritorijų dalybas darytas didžiųjų žaidėjų. Čia ir pasireiškia tas fenomenas, kad kuo daugiau galios, tuo daugiau atsakomybės už sprendimus, ir tuo daugiau privaloma veikti.

  Cituoti:
  Viskas kas suerzino pačius rusakalbius

  Atsimeni kinų posakį "nelinkėk gyventi pokyčių laikais"? Lengva iš toli toli, nesusijus kalbėti, kad vienas taškas ar raidė nieko nepakeis. Net taikiu metu, pasižiūrėk kas dedasi su Lietuvos mažumomis, koks kyla pasipriešinimas jei tai nevisai lietuviška. O ten perversmas, viskas vos ne kas valandą keitėsi ir keičiasi. Niekas nežino kada reikia kur ir ką atstovėti. Būtent nuosaikumo jėgų bei politinio valstybingumo jėgų trūkumas tokioje situacijoje pradėjo nebelaikyti tų lūžių valstybėje, kuriuos ramiuoju metu klojo dulkės ir atrodė kaip lygus paviršius.

  Cituoti:
  O nacionalistai, nors ir neišvengiami visuomenėje, jų tikrai nėra tiek daug kiek bandoma parodyti

  Tai suprantama, bet kai tokios nuotaikos, ir ar vienas ant statinės užlipęs liūtas nenuves pulko avelių jo norimu keliu - nežinoma. Todėl ir kalbama, kad reikia baigti dabartinę politiką ir sėsti bei spręsti klausimus, valdžių padalijimą tegu ir decentralizacijos principu, kad per daug neįsigalėtu kuri nors pusė ir nelaužytu tos trapios valstybės imitacijos.

  Cituoti:
  Nereikia lyginti tokių šalių su Ukraina ir Rusija. Visų pirma, tos šalys turi daug ilgesnį valstybingumo laikotarpį, nei Ukraina. Piliečiai ir be Prancūzijos pagalbos galėtų už save stipriai pastovėti, o valdžią suvokia kaip jiems tarnaujančią, o ne atvirkščiai, todėl ir kiekvieno piliečio interesas yra daug svarbesnis.

  Na tikiuosi perskaitęs, ką tiek tau prirašiau suvoksi ir pripažinsi, kaip pripažinai jog Ukraina pati savyje turi bėdą, poreikį kažkaip valstybę reformuoti, jog išties atsirastu tas pamatas nuo kurio pradėtu statytis valstybė. Nes dabar tai nedarnus bendrabutis su krūva sumestų gyventojų, tarp kurių kyla daug nesusipratimų. Pasaulyje yra daug pavyzdžių, kaip valstybė susitaria su visomis savo etninėmis grupėmis kurti pasaulietinę valstybę, nes jei bus kuriama tautinė, tai arba bus kažkokios formos diktatūra arba valstybės skilimas neatlaikius kilusios įtampos.
  • 0


  _________________
  Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


  Vartotojo avataras

  Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
  Pranešimai: 6318
  Reputacija: +153
     
   
  Į viršų
    Standartinė   Parašytas: 2015-01-02, 13:20 
       
  Arns rašė:
  Simplicity, čia man regis kaip tik kai kurie etatiniai Rusijos nekentėjai labiausiai mėtosi nepagrįstais kaltinimais, skiedžia aukščiausio lygio įžeidinėjimus. Tad kadangi esi tik šiek tiek nuosaikusis tos gvardijos dalyvis, panašu nesuprasti smulkaus skirtumo tarp organizuoja ir remia. Vienas geriausių istorinių pavyzdžių - Talibanas, kurį virkaudami palaikė kovoje su TSRS, bet kai jis atsigręžė prieš juos pačius, teko keisti plokštelę iš "padėkim" į "kariaukim". Bet jei suprasi, jog organizavimas nuo paramos skiriasi, viskas stos į savas vietas.


  Kam jau kam, bet tau jau tikrai reiktų patylėt... Ką čiulbėjai kai visi čia „rėkė“, kad Kryme duodasi reguliariosios RF pajėgos be atpažinimo ženklų? O gi tai, kad „neįrodyta“, „nepatvirtinta“ ir t.t. Kur buvo tavo analitinis mąstymas tada? Kamputyje sėdėjo ir rūkė? Šiandien lygiai taip pat krūtine stoji už Rusiją ir lygiai taip pat sakai, kad Lugandonijoj reguliariųjų RF pajėgų nėra. Kol Vova pats per kokį interviu nepripažins, tol visi įrodymai niekiniai? :)
  • 0


  _________________
  Avast! — turbūt geriausia nemokama kompiuterio apsauga.


  Vartotojo avataras

  Užsiregistravo: 2010-04-01, 12:48
  Pranešimai: 4712
  Reputacija: +369
     
   
  Į viršų
    Standartinė   Parašytas: 2015-01-02, 14:04 
       
  Gal jau metas baigti pasipikiravimus? Dar neatsibodo? Kiekvienas bandymas atsakyti raudoniesiems troliams - beviltiškas. Trolis - ir Afrikoje trolis. Ir ši diskusija - puikiausia ataskaita tam tikroms struktūroms kur buvo panaudoti 30 sidabrinių.
  Peace
  • 0


  _________________
  ----------------------------------------
  /usr/bin/Laden


  Vartotojo avataras

  Užsiregistravo: 2009-01-07, 18:08
  Pranešimai: 86
  Miestas: Kaunas
  Reputacija: +2
     
   
  Į viršų
  Rodyti paskutinius pranešimus:
  Rūšiuoti pagal
   


  Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 90 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4

  Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


  Dabar prisijungę

  Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


  Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
  Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
  Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
  Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
   

  Ieškoti:
  Pereiti į:
   
   

  Reputation System ©'