Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 25 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Karyba ir technologijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-30, 18:34 
     
tik kameros nieko nerodytų, būtų uždengtos, būriui nuvažiavus į šumską kažkas išlys iš jūros, tada prasidės neaiškios riaušės Ignalinoj, o kaleningrado pasieniečiai netyčia pramiegos kovinius narus.
Bandant apsiginti grupuotė X pareikš, kad užminavo dujų terminalą ir nori nepriklausomos klaipėdos krašto.... Sėja jie didelę anarchiją ir kryme jiem sekėsi :(
 • 0Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-07-13, 13:38
Pranešimai: 4832
Reputacija: +1579
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-30, 18:56 
     
Aš tikiu jog Lietuva apsigintu ir ją apgintu. Ir nereikia nuvertinti mūsų Tėvynės. Aš ir pats ją ginčiau plikom rankom.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-08-24, 16:01
Pranešimai: 80
Reputacija: +15
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-30, 20:05 
     
Aš irgi manau, kad Lietuva tikrai pajėgi aspiginti nuo tokio tipo grėsmių. Suvaldyti 2 - 3 karštuosius taškus šalies teritorijoje, kuriuose būtų iki 1000 priešo karių kariuomenė tikrai pajėgi. Parengimas mūsų karių tikrai geras, bėda - kiekis bei sunkioji technika, tačiau hibridinio karo atveju tai nėra labai akutalu. Žinoma tai negalioja plataus mąsto invazijai.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-03-27, 21:17
Pranešimai: 171
Reputacija: +7
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-30, 21:08 
     
Kaip galima Lietuva lygint su Krymu? Ten buvo Rusijos karo uostas. Cia pas mus nieko Rusijos nera. Panikos bei dezinformacijos skleidimas.. Galima parasyt rasineli kaip zmones nuo ateiviu gintusi :) idomiau butu ;)
 • 0
Užsiregistravo: 2012-10-14, 12:08
Pranešimai: 211
Reputacija: -28
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-30, 22:05 
     
Tikiuosi kad čia taip mąsto tik pirmokas,kitaip mums vargas.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-12, 19:14
Pranešimai: 220
Miestas: Kaišiadorys
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-30, 22:20 
     
TAURAS rašė:
Kaip galima Lietuva lygint su Krymu? Ten buvo Rusijos karo uostas. Cia pas mus nieko Rusijos nera. Panikos bei dezinformacijos skleidimas.. Galima parasyt rasineli kaip zmones nuo ateiviu gintusi :) idomiau butu ;)

Vat toks optimistas buvo prieš 73 metus.Gavo tokį pendelį,vos ne vos išsikaponojo.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-12, 19:14
Pranešimai: 220
Miestas: Kaišiadorys
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-31, 00:16 
     
Labai gerai, kad yra apmastomi galimi scenarijai, bet viskas vyktu tikrai sudėtingiau.

Per korumpuotus LT pasieniečius būtu įvežami ne tabako gaminiai, bet ginklai, kuriais apginkluojami jau pirmiau atvyke į LT asmenys - diversantai. Tokia netrukdomai galėtu užminuoti susisiekimo kelius greitojo reagavimo - pastiprinimo būriams.

Kaip ir logiška manyti, kad niekas taip akivaizdžiai sienos nekirstu, prieš tai neužsitikrinę maskuojančiais veiksmais. Nukreipti spec. pajėgų dėmesį į fiktyvius pranešimus, kuriuos gali inicijuoti arba tie patys diversantai iš vidaus, arba korumpuoti mūsų pareigūnai.

Dar klausimas, kiek galima pasitikėti net aukšto rango mūsų politikais ir CCCP laikų mokyklas baigusiais karininkais?
Dar reikėtu nenuvertinti tai, kad pasienio ruožuose gyvena ir mokesčių nelabai norintys mokėti asmenys (kontrabandininkai), kurie gali lengvai palaikyti priešų gretas ir tikėtina, kad jie gali turėti savigynai arba medžioklei skirtų šaunamųjų ginklų.

Tikiuosi, kad mūsų karo strategai turi puikias galvas ir tikiuosi, kad kazarmuose ne baltąją stiklinėmis geria :)
 • 0
Užsiregistravo: 2014-12-31, 00:06
Pranešimai: 1
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-31, 02:08 
     
Liu rašė:
Tikiuosi, kad mūsų karo strategai turi puikias galvas ir tikiuosi, kad kazarmuose ne baltąją stiklinėmis geria :)


Patikinius: Tikrai ne :)
 • 0


_________________
"Maybe it's not politicians who suck, maybe something else sucks around here. Like... The public" - George CarlinUžsiregistravo: 2010-10-22, 22:25
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Reputacija: +475
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-31, 08:20 
     
Aprašytas scenarijus nėra baisus, šimtą diversantų greitai nukenksmintų. Šiaip dėl visa ko reikia paruošti papildomą šimtą supersnaiperių, tai pats efektyviausias ir pigiausias būdas stabdyti veržimąsi. Daug blogiau būtų sustojęs ir išsilaipinęs karinio tranzito traukinys su sunkiąja technika. Pridėkime neramumų pakurstymą strateginiuose objektuose, ir turėsime rimtą galvosopį. Tačiau, mano manymu, yra du svarbūs stabdantys faktoriai: narystė NATO ir rusų finansų krachas.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-07-19, 10:53
Pranešimai: 201
Miestas: Alytus
Reputacija: +40
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-31, 11:42 
     
Ir iš kur tokių kaip eimundukas išlenda? :D

Cituoti:
Aprašytas scenarijus nėra baisus, šimtą diversantų greitai nukenksmintų.

Na visų pirma, kas kūrė tokį scenarijų, švelniai tariant yra dramaturgas. Netikiu, kad dešimtyse tikrų karinių operacijų dalyvavę žmonės, su turima NATO informacija taip lepteltu, kad hibridinis karas prasidėtu aiškiai ginkluotiems vyrams (ir ar moterims) įžengus taip tiesiog per pasienį. Visados, pirma keliauja ginklai, tik tada atsiradę tais ginklais mokantys užsiima pozicijas.
Jei vis dėl to mestu nedidelį desantą su Specnaz būrio vyrais, jie tikrai patys nekėblintu per sieną link operacijos vietos. Iš jos traukiantis, tada jau maža, gali ir taip tekti, jei kas neišeitu. Visi, ypač spec būriai tikrai žino, kad sienos ne stulpeliais ir banaliais siūlais šiais laikais saugomos.

Cituoti:
Šiaip dėl visa ko reikia paruošti papildomą šimtą supersnaiperių, tai pats efektyviausias ir pigiausias būdas stabdyti veržimąsi.

1) Snaiperių paruošimas vienas brangiausių, nes tam gabumus turinčių nėra daug (vien būdo savybės: psichologinis pasirengimas, savitvarda, begalinė kantrybė... ). Jau nekalbant, kad tai ir vienas ilgiausių, nes čia ypač reikalinga didelė praktika, ir ne vien šaudykloje. Be to snaiperis ir koreguotojas yra vienas darinys, tad tavo atveju švelniai tariant reiktu 200 paruoštų žmonių. Pagal dabartinę tvarką, gerai per pratybas pasirodžiusiems siūloma mokytis tapti taikliuoju šauliu (t.y Lietuva net nerengia tikrųjų snaiperių). Taigi, iš kelių šimtų žmonių, vos keliolika atrenkama mokytis, o baigia vienas kitas. Šia nebent gero dešimtmečio planas būtu.
2) Snaiperio efektyvumas - netikėtumas. Gyvąją jėga, ypač jei yra parama bent vienu sunkiuoju ginklu, sunaikinti labai lengva, todėl snaiperiai jau senai nebeina į pirmas gretas retinti eilinių. Tad didelis kiekis snaiperių kaip tik paralyžuotu abiejų pusių veiksmus, ir persvara būtu atiduota spėjusiems užimti pozicijas separatistams ar diversantams.

Cituoti:
Daug blogiau būtų sustojęs ir išsilaipinęs karinio tranzito traukinys su sunkiąja technika.

1) Tu bent kartą matei kaip pakraunami traukiniai? Nes net kokį automobilį nuvaryti, tegu ir iš sustojusio traukinio, be pagalbinės technikos vos ne misija neįmanoma. O tu kalbi apie tankus.
2) Tarkim vežasi ir kraną, sustoja, išsikrauna viską (lyg tokį karinį krovinį per sieną praleistu "be plano", ir apsimestu jog nemato, kad traukinys ant bėgių kelias valandas stovi (ir nevyktu bent jau patikrinti, kodėl karinis konvojus sustojęs ir sakosi pats susiremontuos lokomotyvą (p.s nežinau kaip karinius, bet civilinius sąstatus per Lietuvą traukia Lietuvos geležinkelių traukiniai, ir tik ant sienos perkabinamas vėl rusiškas)). Koks gali būti hibridinis karas, kai visi žino kieno kas iškrovė tą technika ir su ja nuvažiavo? Jau tada iškart be cirkų normaliai prasidėtu puolimas, jūrų ir oro desantininkų išlaipinimas...
Cituoti:
Pridėkime neramumų pakurstymą strateginiuose objektuose, ir turėsime rimtą galvosopį.

Kokie neramumai strateginiuose objektuose? :)) Švelniai tariant grįžk prie pasakų knygų, nes jei yra galios valdyti strateginius objektus, jau niekam nė nereiktu karinio demonstravimo, kai gali diktuoti šitiem dalykams. Tam jie ir strateginiai, kad nėra lengva į juos patekti, jų priežiūra saugumu ir patikimumu (taip, ir žmonių dirbančių) rūpinasi valstybės institucijos...

Cituoti:
Tačiau, mano manymu, yra du svarbūs stabdantys faktoriai: narystė NATO ir rusų finansų krachas

Jei kas norės, įgyvendins. Tame ir esmė, kad hibridinis karas pigus. Pvz vienas F-22 kainuoja 150 mln dolerių, vienas Abrams M-1 beveik 9 mln dolerių. Padalink šia sumą tarkim 200 žmonių, sakykim už 6 mėnesių darbą. Kokia alga gautusi? Dar už vieną, tegu ir tanką, kiek lengvųjų ginklų ir užtaisų gali pripirkti? T
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-31, 11:55 
     
svarbu, kad sraigtasparnis apšaudytas lieka nepažeistas :D aš net sapnuoju realesnius sapnus negu autorius svaigsta "straipsnyje" :D Ir jo, rusai pultų po 10 desantininkų, kad eitų lengviau susitvarkyti mums, nes antraip bus nesąžininga. Ir dar judėtų labai lėtai per Nemuną, kad spėtų atvažiuoti pagalba, nes žaisti į vienus vartus nuobodu.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-07-01, 09:30
Pranešimai: 148
Reputacija: +5
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-31, 12:51 
     
na čia minimas vienas iš galimų scenarijų. Vėlgi karas kai "tavęs nėra toje valstybėje ir tu esi prieš karo veiksmus" tai reikėtų ir sudaryti tokį įvaizdį.. jei žali savigynos būrių žmogeliukai" eina ukrainoje su kalašnikovais tai gal iš sandėlių paimta gal dar kažką.. jei pas mus su kalašais eitų dar gali pasakyt kad turgui pirko.. bet igla, rpg, ags ir kitokio barachlo (BMP kamazų, uralų) pas mus sandėliuse nėra iš karto turėtų būt kontrastas.. tai grįžtant prie apšaudyto sraigtasparnio jei buvo apšaudytas iš automatinių šautuvų didelė galimybė kad ir liko nenumuštas.. o jei jau rimtesnė technika tai kaip ir sustojusio sąstato atveju jau nebehibridinis.. o tiesiog nepaskelbtas karas...
 • 0
Užsiregistravo: 2008-07-14, 10:06
Pranešimai: 2913
Reputacija: +1285
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-31, 13:24 
     
SaMaras rašė:
na čia minimas vienas iš galimų scenarijų.

Čia pasaka prieš miegą, o ne scenarijus. Nebent po trumpo įvado kai peržengia pėstininkai ir pradeda kovoti, iškart iš paskos atseka sunkioji technika, kuri pasiruošusi būtent įvilioti į spąstus turimus kitos valstybės gynybinius resursus, kurių šiaip nemestu, jei žinotu kad ne su vien automatais tektu susidurti.
Cituoti:
Vėlgi karas kai "tavęs nėra toje valstybėje ir tu esi prieš karo veiksmus" tai reikėtų ir sudaryti tokį įvaizdį.. jei žali savigynos būrių žmogeliukai" eina ukrainoje su kalašnikovais tai gal iš sandėlių paimta gal dar kažką.. jei pas mus su kalašais eitų dar gali pasakyt kad turgui pirko.. bet igla, rpg, ags ir kitokio barachlo (BMP kamazų, uralų) pas mus sandėliuse nėra iš karto turėtų būt kontrastas..

Lygiai taip pat kaip visi Afganistane, Sirijoj, Libijoj "stebėjosi" iš kur pas sukilėlius atsiranda tiems kraštams menkai būdinga technika. O kai kurios valstybės, dėka religinių, taikos ar pan motyvų ginkluote be problemų rėmė. Tiesiog lietuviai pirmą kartą "praregėjo", nes kadangi iki tol "draugiškos" valstybės tą darė, įprasta "morali" žiniasklaida teikėsi iškirpti atseit diktatorių skleidžiamą propagandą. Dėka Ukrainos įvykių, dauguma pirmą kartą net nesidomėdami sužino, jog už rėmimą, net atvirai pasakytą, tegalima pirštu pagrumoti ir pakalbėti kaip tai neprisideda prie taikaus konflikto išsprendimo...
Tad apeliuoti, kad va neįprasta ginkluotė, kažką visi darykim, yra iliuzija. Visados tikrasis mūšis vyksta su sukilusiom jėgom bei kas už jų stovi. Ginkluotė, karo žiaurumai tėra žiniasklaidos susidomėjimo objektai, kurie labai menkai turi įtakos kai išties sėdama spręsti konflikto. Nes tie kurie išties turi teisę priiminėti sprendimus, ne žiniasklaidos reikalus sužino, o iš tam ir skirtų tarnybų raportų bei pateiktų įžvalgų, analizių.

Cituoti:
tai grįžtant prie apšaudyto sraigtasparnio jei buvo apšaudytas iš automatinių šautuvų didelė galimybė kad ir liko nenumuštas..

Tikro karinio, apsaugoto šarvais, tikrai automatu ir dar naktį nelabai pamuši. Bet kadangi Lietuva tokių neturi, tai jau automatas, nekalbant apie kulkosvaidį ar snaiperinį šautuvą vos ne kiaurai eina. Tad sužeisti pilotus ar bent pažeisti variklį, daugiau nei paprastas dalykas, ypač kai pusiau karinės paskirties orlaivis net svajonėse negali kažkam daryti žalos iš saugaus nuo šūvio atstumo.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-12-31, 20:27 
     
Kažkokia skysta taktika.Grėsmės atveju būtina prie visų tiltų pasienio ruožuose pastatyti pasalas su granatsvaidžiais ir artilerija.Geležinkelis privalo būti blokuojamas iškart.Kariai privalo būti aprūpinti termoizoliaciniais apsiaustais,kad liktų nepastebimi termovizoriais.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-05-10, 17:27
Pranešimai: 1464
Reputacija: -12
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-03, 19:05 
     
O kaip scenarijus:
Išeina žmonės (šalies piliečiai), nepatenkinti valdžios darbu į gatves su savo reikalavimais, o čia specpajėgos pritaikydamos ginklus (tame tarpe ir šaunamuosius) tuos žmones "patvarko". Gyvi ir negyvi pavadinami žaliaisiais žmogeliukais, vieni palaidojami, kiti nuteisiami. Pasipriešinti negali net policija, nes specpajėgos valdomos tik Prezidento
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-17, 19:54
Pranešimai: 20
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-03, 19:25 
     
Edvardas rašė:
O kaip scenarijus:
Išeina žmonės (šalies piliečiai), nepatenkinti valdžios darbu į gatves su savo reikalavimais, o čia specpajėgos pritaikydamos ginklus (tame tarpe ir šaunamuosius) tuos žmones "patvarko". Gyvi ir negyvi pavadinami žaliaisiais žmogeliukais, vieni palaidojami, kiti nuteisiami. Pasipriešinti negali net policija, nes specpajėgos valdomos tik Prezidento


Spec pajėgos yra valdomos kariuomenės vado, o ne prezidento. O jis nebūtinai turi su ja sutikt. Kaip kad ir Egipto kariuomenės vadas nesutiko su ektremistiniu prezidentu.
 • 0


_________________
"Maybe it's not politicians who suck, maybe something else sucks around here. Like... The public" - George CarlinUžsiregistravo: 2010-10-22, 22:25
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Reputacija: +475
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-03, 19:30 
     
Spec pajėgos yra valdomos kariuomenės vado, o ne prezidento. O jis nebūtinai turi su ja sutikt. Kaip kad ir Egipto kariuomenės vadas nesutiko su ektremistiniu prezidentu.[/quote]

O kas yra kariuomenės vadas ir kam jis pavaldus? :D
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-17, 19:54
Pranešimai: 20
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-03, 19:53 
     
O kaip jums toksai senarijus:

Kyla tautinių mažumų neramumai. Sukurstomas ir nacionalistinių pažiurų jaunimas. Įvyksta susirėmimai su policoja. Tada speznazo vyrukai nukala pora aktyvistų iš visų knfliktuojančių pusių (policijos, lenkų, rusų, nacionalistų). Kyla dar didesni neramumai, prasdeda tautinė nesantaika. Įbaugintos tautinės mažumos pradeda vis labiau rūpintis savo saugumu. Jie taippt supyke dėl aukų. Atsiranda savigynos burių užuomazgų. Atsiranda norų dėl didesnės autonomijos.

Na ir dal prieš neramumus suorganizuojama akcija, kad referndumui nereikėtų 300 000 parašų.

Tautinės mažumos ir prijaučiantys rusams ar šiaip suklaidinti žmonės sugeba surengti referendumą. Referendumo rezultatus Rusija ir prorussiški aktyvistai paskelbia suklastotais.
Lietuva tarptautinis prestižas sugadintas (neti tiek dėl referendumo, bet ir dė laukų).
Prasideda rimtesni kariniai neramumai. Nesantaika tarp nesutarenčių pusių pasiekusi didžiulį lygį. Kyla patriotizmas (ir šovinizmas), nacionalistinių pažiurų partijos patenka į valdžią. Prasideda realūs kariniai susirėmimai (Nereikia užmiršti laba aktyvios rusiškos propogandos tarptautiniu lygiu).

Viso konflikto metu būtu pabrėžiama žydu padėtis Lietuvoje. Santykiai su JAV pablogėtu, o ir pati JAV vis praranda pozicijoas pasaulyje. Santykiai su Lenkija būtu sugadinti visiškai. , atsirastu daug radikalų palaikančių rusišką pusę, per siena vyktu ultru būriai kovoti prieš Lietuvos interesus.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-09-02, 21:58
Pranešimai: 1361
Reputacija: +754
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-03, 20:00 
     
Evil Goku rašė:
O kaip jums toksai senarijus:

Kyla tautinių mažumų neramumai. Sukurstomas ir nacionalistinių pažiurų jaunimas. Įvyksta susirėmimai su policoja. Tada speznazo vyrukai nukala pora aktyvistų iš visų knfliktuojančių pusių (policijos, lenkų, rusų, nacionalistų). Kyla dar didesni neramumai, prasdeda tautinė nesantaika. Įbaugintos tautinės mažumos pradeda vis labiau rūpintis savo saugumu. Jie taippt supyke dėl aukų. Atsiranda savigynos burių užuomazgų. Atsiranda norų dėl didesnės autonomijos.

Na ir dal prieš neramumus suorganizuojama akcija, kad referndumui nereikėtų 300 000 parašų.

Tautinės mažumos ir prijaučiantys rusams ar šiaip suklaidinti žmonės sugeba surengti referendumą. Referendumo rezultatus Rusija ir prorussiški aktyvistai paskelbia suklastotais.
Lietuva tarptautinis prestižas sugadintas (neti tiek dėl referendumo, bet ir dė laukų).
Prasideda rimtesni kariniai neramumai. Nesantaika tarp nesutarenčių pusių pasiekusi didžiulį lygį. Kyla patriotizmas (ir šovinizmas), nacionalistinių pažiurų partijos patenka į valdžią. Prasideda realūs kariniai susirėmimai (Nereikia užmiršti laba aktyvios rusiškos propogandos tarptautiniu lygiu).

Viso konflikto metu būtu pabrėžiama žydu padėtis Lietuvoje. Santykiai su JAV pablogėtu, o ir pati JAV vis praranda pozicijoas pasaulyje. Santykiai su Lenkija būtu sugadinti visiškai. , atsirastu daug radikalų palaikančių rusišką pusę, per siena vyktu ultru būriai kovoti prieš Lietuvos interesus.

Tavo scenarijus yra klasika, naudotas ne vienąsyk :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-17, 19:54
Pranešimai: 20
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-03, 20:20 
     
Edvardas rašė:
Spec pajėgos yra valdomos kariuomenės vado, o ne prezidento. O jis nebūtinai turi su ja sutikt. Kaip kad ir Egipto kariuomenės vadas nesutiko su ektremistiniu prezidentu.


O kas yra kariuomenės vadas ir kam jis pavaldus? :D[/quote]

Aš į šitą klausimą atsakiau toje pačioje žinutėje, genijau. Galima buvo laukt tokio durno klausymo.
 • 0


_________________
"Maybe it's not politicians who suck, maybe something else sucks around here. Like... The public" - George CarlinUžsiregistravo: 2010-10-22, 22:25
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Reputacija: +475
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-03, 20:29 
     
Rukis rašė:
Edvardas rašė:
Spec pajėgos yra valdomos kariuomenės vado, o ne prezidento. O jis nebūtinai turi su ja sutikt. Kaip kad ir Egipto kariuomenės vadas nesutiko su ektremistiniu prezidentu.


O kas yra kariuomenės vadas ir kam jis pavaldus? :D


Aš į šitą klausimą atsakiau toje pačioje žinutėje, genijau. Galima buvo laukt tokio durno klausymo.[/quote]

Graudu, neveltui užsianoniminęs- visiškas temos neišmaymas ir gramatinės klaidos :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-17, 19:54
Pranešimai: 20
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-03, 21:56 
     
Edvardas rašė:
Rukis rašė:
Edvardas rašė:
O kas yra kariuomenės vadas ir kam jis pavaldus? :D


Aš į šitą klausimą atsakiau toje pačioje žinutėje, genijau. Galima buvo laukt tokio durno klausymo.


Graudu, neveltui užsianoniminęs- visiškas temos neišmaymas ir gramatinės klaidos :)


Graudus tai tik tu, karybos "išmaneli". Apart pilstymo iš tuščio į kiaurą iš tavęs daugiau nieko nesulaukėm. Gal pasidalinsi savo išmąnymu apie krašto gynybą? Labai jautiesi kompetentingas. Toks kompetentingas, kad net nežinai kas kam pavaldus karinėje struktūroje.
Cituoti:
Sprendimus, kada panaudoti kariuomenę, priima Lietuvos Respublikos Seimas ir Lietuvos Respublikos Prezidentas. Operaciniu vadovavimo lygmeniu Lietuvos Respublikos Prezidento ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro duotos užduotys įgyvendinamos kariuomenės vado įsakymais. Jungtinio štabo viršininkas yra atsakingas už operacinį vadovavimą jam pavestoms pajėgoms ir efektyvų karinių operacijų įvykdymą. Jis nustato konkrečias visų jo operaciniam vadovavimui pavestų junginių ir dalinių kovines užduotis. Ekspedicinėms operacijoms vykdyti Lietuvos kariuomenės (ginkluotųjų pajėgų) vienetai įstatymų nustatyta tvarka gali būti perduodami NATO ATO ATO , ES , JT ar kitų valstybių institucijų operaciniam vadovavimui. Šalies gynybos operacijoms vykdyti, jei įvedamos NATO ATO ATO pajėgos, Lietuvos kariuomenės operacinės pajėgos perduodamos NATO ATO ATO operaciniam vadovavimui ir valdymui.
- Lietuvos kariuomenės doktrina

Čia tam kad daugiau nebenusišnekėtum.

Tad gal tau metas būtų grįžti į Delfį :))

P.S. Atsiprašau už gramatines klaidas kurios bado akis (Atsiprašymas skirtas visiems kitiems, tik ne tau, Edvarduk ;) )
 • 0


_________________
"Maybe it's not politicians who suck, maybe something else sucks around here. Like... The public" - George CarlinUžsiregistravo: 2010-10-22, 22:25
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Reputacija: +475
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-03, 22:16 
     
P.S. Atsiprašau už gramatines klaidas kurios bado akis (Atsiprašymas skirtas visiems kitiems, tik ne tau, Edvarduk ;) )[/quote]
Neatsiprašinėk, klaidomis įžeidi ne skaitančius, o Lietuvių kalbą ir parodai savo išprusimą :)
Aš tik norėjau, kad pats pripažintum, kad šiuo įstatymu kariškiai yra pastatyti aukščiau visų TAIKOS METU. Tu tai ir padarei :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-17, 19:54
Pranešimai: 20
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-01-03, 22:34 
     
Edvardas rašė:
Rukis rašė:
P.S. Atsiprašau už gramatines klaidas kurios bado akis (Atsiprašymas skirtas visiems kitiems, tik ne tau, Edvarduk ;) )

Neatsiprašinėk, klaidomis įžeidi ne skaitančius, o Lietuvių kalbą ir parodai savo išprusimą :)
Aš tik norėjau, kad pats pripažintum, kad šiuo įstatymu kariškiai yra pastatyti aukščiau visų TAIKOS METU. Tu tai ir padarei :)


Aukščiau visų? Kas per?

Tai ne civilinis kodeksas, o karinė doktrina. Gal būt dėl to joje į civilius ir nesiorentuota?!

Karo metu karyboje civiliai minimi tik tada, kai juos reikia evakuoti, kai jie talkina mums (partizanai) arba kai jie padeda/prisijungia prie priešo.
Visa kita yra civilinės vyriausybės, policijos, VST, VSD, bei iš dalies VSAP ir VAD pajėgų reikalas.
 • 0


_________________
"Maybe it's not politicians who suck, maybe something else sucks around here. Like... The public" - George CarlinUžsiregistravo: 2010-10-22, 22:25
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Reputacija: +475
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 25 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 
cron

Reputation System ©'