Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2015-03-21, 01:01 

Man labai patinka "žėrutinė" gyvybės atsiradimo teorija. Tarp žėručio sluoksių susidaro, vandeninėj aplinkoj, potencialas kuris gali atlikti pirmykštės ląstelės membranos vaidmenį. Atstumas tarp sluoksnių idealiai tinkamas protoląstelei formuotis. Silikatinis mineralas yra aplinka ir žaliava, o gal būt ir katalizatorius, prie atitinkamų sąlygų , formuotis organiniam spiralinės struktūros silicio junginiam, kurie yra panašūs į trumpus nukleotidus ir gali būt matrica tikrų nukleotidų sintezei. Teorija atrodo elegantiška, bet kol kas jos nieks nepatvirtino. Pirminis, aprašantis teoriją, straipsnis kaip tik buvo technologijose atspausdintas prieš pora metų.
  • 0

Reputacija: +11

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-03-21, 20:35 

vytautas50 rašė:
Taip kad esu absoliučiai ramus šioje srityje ir absoliučiai vienodai kas ir kaip galvoja ar vertina. Svarbiausiai ką aš gavau per savus pojūčius. Tuo labiau jie nebuvo slopinami jokiomis medžiagomis, praktikomis, ligomis. Kitaip iš tikro problema pasitikėti tokia informacija.

Jūsų vietoje nebūčiau toks užtikrintas tos informacijos teisumu, visuomet gali būt kažkokia smegenų patologija arba tiesiog kadaise "užsikrėtėte" tam tikra idėja (galimai sąlygota tam tikrų pojūčių) ir susiformavo tam tikros struktūros smegenyse, laikančios "tą kažką" neabejotinu dalyku. Ar kada kritiškai tikrinot savo idėjas, jų prielaidas ir pan.?
Štai kodėl, manau mokslinis mąstymas yra sveiko proto garantija. Jei, tarkim, jūsų įsitinimai/galios/bendravimas su "aukštesnėm jėgom" yra bent kažkiek susįję su mūsų, paprastų mirtingųjų, pasauliu, tai lai šaukite kokią stambaus įvykio prognozę konkrečioje ateityje viešai, arba parašykit kokį revoliucinį veikalą - žodžiu - pasidalinkit su pasauliu. O jei tai nepatikrinama arba nelogiška ir tiesiog nesidalinate niekuom konkrečiu, tai nėra absoliučiai jokios prasmės net kalbėti, mąstyti apie tai :) kaip ir su visais kitais tikėjimais.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-03-21, 21:43 

Abc rašė:
Štai kodėl, manau mokslinis mąstymas yra sveiko proto garantija. Jei, tarkim, jūsų įsitinimai/galios/bendravimas su "aukštesnėm jėgom" yra bent kažkiek susįję su mūsų, paprastų mirtingųjų, pasauliu, tai lai šaukite kokią stambaus įvykio prognozę konkrečioje ateityje viešai, arba parašykit kokį revoliucinį veikalą - žodžiu - pasidalinkit su pasauliu. O jei tai nepatikrinama arba nelogiška ir tiesiog nesidalinate niekuom konkrečiu, tai nėra absoliučiai jokios prasmės net kalbėti, mąstyti apie tai :) kaip ir su visais kitais tikėjimais.

Toks vienas linksmas iš daugelio nutikimų. Čia pradžiai kaip vyko susipažinimas su kažkuo anapusiniu. :-) Kambdaryje visiškai vienas, blaivus nes iš viso neturiu jokių žalingų įpročių. Vidurys vasaros dienos ir aš plepu su švytuokle su kažkuo iš anapus. Klausiu ar gali išjungti kompiuterį. Tuo metu kompiuteris įjungtas ir veikia. Atsako "taip" ir kompiuteris akimirksniu išsijungia. Lengvas šokas. Vėl įsijungiu kompiuterį. Įjungimo mygtukas neveikia. Ištraukiu visiškai iš elektros lizdo ir vėl įjungiu. Esu susidūręs su tokia situacija. Viskas sėkmingai įsijungia. Plepu toliau jau kažkaip atsargiai. Na vienas kartas gal atsitiktinumas. Vėl klausiu ar gali pakartoti kompiuterio išjungimą? Taip. Ir kompiuteris išsijungia. Ir vėl tas specifinis įjungimas. Na du kartai atsitiktinumas. Ar dar galima. Taip. Kompiuteris vėl išsijungia. Kaip tik įeina žmona. Papasakoju kas darosi. Sakau va nieko nedarysiu ir išsijungs kompiuteris. Ir kompiuteris neišsijungia. :-) Žmona suprantama pasuka man prie smilkinio ir išeina. Žmonai išėjus kompiuteris savaime išsijungia. Pamoka man kad tokios demonstracijos skirtos tik man asmeniškai. Niekam nieko aš negaliu ir neturiu įrodyti. Bendrai ta demonstracija su išjungimais tuo ir pasibaigė. Tokie dalykai kartojami "saikingai" kol pagauni kampą. Savotiškai tokia jų taisyklė. Žaidimais niekas neužsiiminėja. Buvo labai konkrečios pamokos kas ir kaip. Ir kaip reaguot į tokią realybę ir panašias situacijas? Jokio sąmonės pakitimo o vyksta tai kas vykti negali nors pvz labai paprasti ir buitiniai. Net kai kurie dalykai vykę tarp žmonių. Matai arba girdi kad vyksta kažkas ne taip o kiti nieko nepastebi. Jiems viskas natūralu, nes jie tiesiog valdymo objektai. Taip kad čia joks tikėjimas o tiesiog per pojūčius gautas žinojimas. Taip yra dalykų kurių negalima patikrinti. Kad ir žemės istorija visiškai kitaip. bet ir mokslas teturi hipotezę ir ne vieną. Bet kadangi su paprastais dalykais viskas tikslu iš anos pusės tai neturiu pagrindo abejoti ir kita informacija. Bent nei mokslo teigiamas variantas mano variantas man didesnės tikimybės nes ana pusė tiesiog pademonstravo gyvai savo galimybes kurias mačiau savo akimis ir kurios tiesiog paneigia mokslą. Tai va tokia paprasta situacija su mano žinojimu bet ne tikėjimu. :-) Iš čia ir ta ramybė bei jokio skirtumo kas dedasi aplinkui. :-)
  • 0

Reputacija: -118

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-03-21, 22:28 

Nevisai į temą, bet pagalvojau: gerai, įmontuojam gyvūnam protą.
Kurie iš jų sugebėtų tuo protu pasinaudoti, kad sukurtų civilizaciją panašią į mūsų?
Na sakykim žmogaus draugas šuva, kad be rankų būtų sunku kažką net pradėti konstruoti.
Kažko atrodo, kad koks bebras dar labiau primeistrautų nei šimpanzė.
Jis jau iškart turėtų ir šiokias tokias rankas ir medžio apdirbimo įrankį, taigi iškart galėtų daryti įdomias konstrukcijas.

Pala, pala... jei tas fantazijas sudėjus į kompiuterinį žaidimą gal sulauktų ne mažiau gerbėjų kaip koks warcraftas ...
Gal pvz. ir pavadinimas toks tiktų, tipo "Future Jungle" ;)
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +54

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-03-23, 12:40 

Kalbant perkeltine prasme, supratime, kaip veikia kompiuteris, chemikai išsiaiškino, kaip ugnikalnių išsiveržimo pagalba, rūdos, silicio ir kitų elementų pagalba Gamta sukūrė kietąjį diską.

Valio!

O, bet, tačiau...

O kas į kietą diską įrašė informaciją?

Ir jei informacija yra universali, kodėl į CD-ROM įrenginį kišant 5 colių diseketę, tas įrenginys nenuskaito informacijos?

Dabar viską konvertuokite į biologinį lygmenį (suprantant kad RNR yra ne informacija, o informacijos nešėjas, ir kurio informaciją "nuskaito" ląstelės tam tikras "įrenginys", tai nesunku taps suvokti, kad DNR statybinė medžiaga - dar ne viskas.)

Taigi, kreacionistams nekrologą rašyti manau yra dar gerokai per anksti.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-03-23, 13:22 

Bakterijų ir giminingų karalysčių gyvūnijos tyrimai rodo, kad pakankama sąlyga gyvybei egzistuoti yra primityvi žiedinė RNR. Svetainėje pasikuitę net rastumėte straipsnį apie "amžiną bakteriją", kuri nepasikeitus nuo pat atsiradimo gyvybės atsiradimo aušros nes tiksliai štapuoja pati save. Ten tiksliai dauginimosi mechanizmas neaprašytas, bet būten žiedinės RNR atvejis. Čia iškyla klausimas, kokio min RNR reikia, kad tai būtų gyvybė. Virusas tai degradavus gyvybė, ar pradinis jos etapas? Gal buvo laikotarpis, kai gyvybė galėjo egzistuoti ne ląstelinėje formoje? Tai yra "techniniai " klausimai. Jiems išspręsti kol kas visiškai užtenka vyraujančios teorijos, taip kad kreacionizmas gali tyliai parūkyti
  • 0

Reputacija: +11

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'