Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 34 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Informacinės technologijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2015-07-21, 14:09 
     
Pala, pala? Kokius aš mokesčius moku? Aš mokesčius moku savo interneto tiekėjui, kad galėčiau naudotis internetu. Dar gal NordVPN'ui abonementinį mokestį moku už paslaugas teikiamas. Daugiau nieko. Už reklamas aš nieko nemoku, ir niekas už jas nemoka. Už reklamas sumoka tik reklamų leidėjas tam portalui, kuriame yra reklamuojamos prekės (pagal tai, kiek buvo jų parduota, lyginant su "click'ais"), bet šios šalys yra surištos paslaugų teisiniais santykiais. Čia tas pats, kas sakyti, man į pašto dėžutę atsiunčia reklaminius laiškus, ir aš už juos turiu susimokėti. WTF?

Ir aš pasirenku, ar man reikia matyti bjauriai brukamas reklamas ant kiekvieno internetinio kampo (beje, čia yra vartotojų teisių pažeidimas), ar nereikia. Žinai dėl ko? Nors tai ir "borders on civil liability", kaip sakiau, bet dėl vieno mažyčio tik man pačiam sau taikomo niuanso - aš nesivadovauju reklamomis, pirkdamas prekes. Mane reklamos biesina ir aš į jas jokio dėmesio nekreipiu. Man jos nereikalingos yra. Ar aš pažeidžiu reklamos kūrėjo teises? Vėlgi, "it borders on civil liability". Ar aš dėl to gailiuosi? Nė velnio.

Apie filmus ir visa kita iš vis čia nusišnekėjimas į pievas, nes aš apie juos nieko nerašiau ir man neįdomu. Visi ir taip puikia suprantame, kad tai piratavimas.
  • 0


_________________
Sic transit gloria mundi.
Ave Caesar, morituri te salutant!
Alea iacta est.

O HMZ ir Imortaliukas žydai. Hamman kvanka


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-08-02, 20:59
Pranešimai: 1144
Reputacija: -17
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-07-21, 14:15 
     
Tarkvinijus Išdidusis rašė:
immortallt rašė:
Tarkvinijus Išdidusis rašė:
Nemanau, tačiau, manau, kad tai būtų civilinis deliktas, nes reklamos kūrėjas praranda taip potencialius klientus, nes žmonės, naudojantys blokuojančias reklamas programas, nemato reklamų, todėl, potencialiai, negali susidomėti siūloma preke ar paslauga. :D

Blyn, pagalvojau dabar, jeigu tu per youtube.com klausaisi muzikos ner per VEVO ar kokį kitą licenzijuotą tiekėją, taigi irgi piratauji :D


Būtent, kad tai ir yra piratavimas. Tu naudojiesi turiniu jį pakeisdamas ir atimdamas pajamas iš turinio kūrėjo.


Nu sorry, bet reklamos nematymas nėra piratavimas. Taip, tai "borders on civil liability", bet tai nėra piratavimas :D


Tie įstatymai nėra skirti kovai su muzikos ar filmų, žaidimų piratavimu, nes pelnų tai beveik nekeičia, netgi dažnai mažina. Užtai labai daug tai kainuoja mokesčių mokėtojams. Niekam visiškai neįdomu ar koks nepilnametis kokį žaidimą pažais ar ką pasiklausys. Bet jie bus pirmieji, kurie nukentės. Visa tokių įstatymų esmė taikyme plačiąja prasme, kai pradedamos taikyti autorinės taisyklės bet kokiai rašliavai, įskaitant naujienas, politines apžvalgas, netgi matematikos skaičiavimo metodams, biznio metodams, egzistuojančiams gamtoje augalams, gyvūnams ir net žmonių DNR.
Pagal dabartinius silpnaprotiškus įstatymus ką paminėjai yra kuo tikriausias piratavimas baudžiamas ne baudomis, o laisvės atėmimu, kaip vagystė. Bet koks rėžimas neleistinos informacijos matymą baudžia kuo griežčiau. Jei to dar nėra, tai nereiškia, kad nebus ateityje ir su tuo neteks susidurti. Neaišku ar pas mus tokie įstatymai jau yra, ar dar tik bus, bet panašu, kad tai nieko gero neduos, o kainuos labai daug.
Estų programuotojas Andrus Nomm jau buvo nuteistas metams "už nežinojimą" ir prisipažinimą, kad matė filmą, ir nemanau, kad jis vienas toks.
  • 0
Užsiregistravo: 2012-11-15, 17:45
Pranešimai: 58
Miestas: Kaunas
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-07-21, 14:23 
     
Trumpai - jūs esate patys kalti, kad egzistuoja tokie įstatymai ir nieks nenori keistis.
  • 0


_________________
Aš už laisvą Lietuvą Rusijos sudėtyje!
I support Putin and green peasants!
Karbauskis rules again! I am with him too!Užsiregistravo: 2010-02-08, 03:13
Pranešimai: 2790
Reputacija: +609
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-07-21, 15:30 
     
Tarkvininau... Neturiu ką pasakyti...
Tai naujienų portalai egzistuoja iš oro? Jie uždirba iš reklamos rodymo klientams. O tu naglas užsimeti adblock'ą ir realiai naudoji jų turinį ne taip, kaip jie tau leidžia. Reiškia, tu pažeidi turinio naudojimo sąlygas, kas jau yra piratavimas. Lygiai taip pat kaip pažeidi turinio naudojimo sąlygas, kai piratauji.
O pateisink save kaip tik nori. Tik neveidmainiauk.
  • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14340
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2265
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-07-21, 15:56 
     
immortallt rašė:
Tarkvininau... Neturiu ką pasakyti...
Tai naujienų portalai egzistuoja iš oro? Jie uždirba iš reklamos rodymo klientams. O tu naglas užsimeti adblock'ą ir realiai naudoji jų turinį ne taip, kaip jie tau leidžia. Reiškia, tu pažeidi turinio naudojimo sąlygas, kas jau yra piratavimas. Lygiai taip pat kaip pažeidi turinio naudojimo sąlygas, kai piratauji.
O pateisink save kaip tik nori. Tik neveidmainiauk.


Tu durnas, ar skaityti nemoki? Aš sakau, kad tai civilinis deliktas, o tu su savo piratavimais vėl varai. Gerai, tebūna piratavimas, nuo to man nei šilta nei šalta.

Ir deja, turinio nepažeidžiu tol, kol toks punktas nėra įrašytas į to tinklalapio "Terms and Conditions", todėl nereikia čia lia lia.

Beje, didysis reklamų propaguotojau http://betanews.com/2015/04/21/adblock- ... t-illegal/
  • 0


_________________
Sic transit gloria mundi.
Ave Caesar, morituri te salutant!
Alea iacta est.

O HMZ ir Imortaliukas žydai. Hamman kvanka


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-08-02, 20:59
Pranešimai: 1144
Reputacija: -17
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-07-22, 00:51 
     
Su piratavimu beprasmiška kovoti didelėmis baudomis, visuotiniu sekimu, gąsdinimu ir raganų medžiokle. Tikrų piratų, kurie iš to susikrauna pelnus, vis tiek visų neišgaudysi. Teismuose atsiduria vaikigaliai, pirataujantys dėl mados slapčia nuo tėvų, paprasti vartotojai, nesuvokiantys, jog daro kažką blogo, ir studenčiokai, kuriems sistema nepalieka kito pasirinkimo.

Kodėl naujų filmų DVD, kino seansai ir serialų TV transliacijos iki mūsų atkeliauja pusmečiu ar visu sezonu vėliau nei JAV ar UK? Galėtum nusipirkti DVD iš ebay – bet tai irgi, pasirodo, piratavimas (nes DVD negali kirsti zonų). Ir nesvarbu, kad už tą DVD jau sumokėta, plius dar primoku pardavėjui ir siuntinių firmai, kitiems tarpininkams – vis tiek negaliu legaliai žiūrėti!

Mėgstamą serialą noriu žiūrėti tada, kai jis dar aktualus. Noriu diskutuoti apie naują seriją dabar, o ne kai viso likusio pasaulio fanai ją bus peržiūrėję ir išdiskutavę, išnarstę kiekvieną paslėptą bajeriuką. Taigi, arba piratauju siųsdamasis torrentus/žiūrėdamas nelegaliuose portaluose arba nežiūriu išvis. Praeis dar 3 metai – pažiūrėsiu legaliai su prastu vertimu per vietinę kabelinę ir nemokamai.

Muzika. Tarkim, kaip melomanas, sutikčiau iš kiekvienos algos nusipirkti originalų CD. Internetas gali pasiūlyti geriau: sumoku CD kainos dydžio abonentinį mokestį ir duokite neribotai klausytis to, ko noriu. Tokios paslaugos lyg ir yra... bet arba ten nėra mano mėgstamo autoriaus, arba paslauga apribota Lietuvoje, arba nėra patogaus būdo atsiskaityti, arba operatorius tokią paslaugą teikia, bet riboja duomenų kiekį.

O su programom, tai tereikia elementaraus visuomenės švietimo, ir įvesti tvarką e-valdžios struktūrose bei mokyklose. Man iš principo dzin, tegul univeruose moko su MacBookais, tegul tokius susiperka ir valdžiažmogiai. Tačiau tiek bazinis kompiuterinis raštingumas, tiek e-valdžia turi būti orientuota į atvirus standartus ir legalią nemokamą kompiuterinę įrangą. Paprastam vartotojui, kuriam tereikia pasižiūrėti Youtube, pagūglinti, parašyti laišką, susimokėti mokesčius, totaliai vienodai MacOS, Ubuntu ar Windows. Dauguma sėdi su Windows ar MacOS, nes prie jų yra pripratę ir jiems nereikia perversmų įpročiuose ir žiniose.

Maniškė mokslų daktarė Lietuvoje buvo užkietėjusi Windowsistė, ir nepiršk jokių linuxų, tegu ir legalių (nes Windowsų užteko viskam, su jais dirbo mokykloje, univere, rašė bakalaurą ir magistrą). Išsikraustė į užsienio univerą, dirbo darbe su Unixais (padorus mokslinis softas po Windowsais nebėga), namie su Windowsais (lengviau, atseit, susišnekėt) – tol, kol Windowsai sugriuvo ir ji be didelių bėdų vietoj Windowsų susikalė Linuxą (nes pirataut softą nepratusioje subkultūroje daugiau vargo parsisiųsti torrentą ir nucrackint nei susiinstaliuot ir susitvarkyt su Ubuntu wizardais). Dabar tas univeras pereidinėja prie MacBookų, ji kurį laiką buvo balta varna (Ubuntu ar MacOS – koks skirtumas, tas pats UNIX). Galų gale, prisireikė atnaujinti laptopą, tai ji nuėjo į iDeal'ą Akropolyje ir nusipirko pirmą pasitaikiusį MacBook'ą, kad būtų paprasčiau su kolegom ir univero infrastruktūra susišnekėt. Jokių perėjimo nesklandumų!

Taip kad mano patirtis sako, jog OS ar Office piratauti daugumai absoliučiai nėra jokio poreikio. Tik įprotis ir bandos instinktas. Ir durna valdžia bei tingi profesūra. Koks profesoriams skirtumas, kokia programa surašiau fizikos laboratorinio ataskaitą – PDF'ą, ODT ir spausdintą? Kodėl e-valdžios biurokratai, užuot nusipirkę kokybišką produktą iš patikimos firmos, kreipiasi į šaraškino kontoras, kurios „įsisavina“ lėšas taip ir neišbandžiusios, ar portalas veiks su MacOS, Chrome, FoxIT? Nes valdžiažmogiai ir profesūra Lietuvoje nieko daugiau be Windows, Word ir IE nežino.

Čia aš nekalbu apie profesionalaus softo piratavimą (ir galbūt specialybinius modulius univeruose, kuriems toks softas būtinas). Profesionalus -> skirtas profesionalams -> kurie iš jo valgo duoną -> taigi, gali ir nusipirkti. Arba, potencialus darbdavys gali nupirkti/paskolinti.

Tik nesakyk, immortallt, kad Excelis yra profesionalus softas ekonomistams/analitikams. Tipo, kad nėra ar negalit įpirkti specializuotų programų, kurios sugeba viską tą patį ir dar daugiau? Tad ir ne pasiteisinimas, kad LibreOffice nėra padorus Excel pakaitalas, jei tą Excelį naudoji tik savo juodraštiniams skaičiavimams spausdamas jo makrosus iki ribų tiek, kad tampi priklausomas nuo Excelio bugų. Kalbu apie eilinį namų vartotoją ar buhalterį, kuriam Excelis pinigų neneša tiek, kad apsimokėtų pirkti – ir tokį, kuris išnaudoja gal dešimtadalį Excelio galimybių.
  • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-07-22, 01:43 
     
Beje, dėl reklamų blokavimo. Nėra nieko nelegalaus radus reklaminį lapuką pašto dėžutėje jį išmesti lauk neperskaičius (net jei jis įdėtas į normaliai užprenumeruotą žurnalą). Nieko nelegalaus per TV reklamą eiti parūkyti ar pas nykštukus, išjungti garsą ar perjungti kanalą.

Reklamos užsakovai ir transliuotojai gali verstis per galvą, kad atkreiptų mano dėmesį (ar netgi jo neatkreipdami ištransliuotų žinutę). Bet jie negali manęs priversti tos žinutės skaityti 100 kartų per dieną.

Su internetine reklama vartotojo naudai dar daugiau. Be mano prašymo ar sutikimo į mano kompiuterį negali būti siunčiamas joks turinys. Jei paspaudžiau nuorodą į straipsnį trečiųjų šalių serveryje, tai be išankstinio įspėjimo nesu įpareigotas matyti reklamas jame. Puiku, tegu atsiklausia: „Šis straipsnis yra Premium turinys. Jei norite jį skaityti – peržiūrėkite 5 flashines reklamas po 15 sekundžių ir paspauskite kryžiuką kampe bei užregistruokite savo el. paštą, kuriuo jums galėtume siųsti pasiūlymus.“

Va, jeigu pasižadėsiu peržiūrėti reklamas ir/ar užsiregistruoti, bet apeičiau jų sistemas, ir prisikasčiau prie turinio jas apeidamas – tuomet būtų galima kalbėti apie kažkokį susitarimo pažeidimą ir galbūt netgi tam tikra prasme piratavimą.

Nors aš visgi piratavimu vadinčiau ne patį duomenų pasiekimo faktą (tai yra įsilaužimas ar pan., bet jokiu būdu ne piratavimas), o nelegalų turinio (ar būdo jį pasiekti apeinant apsaugas) platinimą.
  • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-07-22, 08:27 
     
rwc, excel darbe žinoma legalus. Namie prireikia labai retkarčiais kažką atsidaryt ir pasižiūrėt, persiųst.
Dešimtadalio excel pajėgumų išnaudoja jau rimtai su juo dirbantis. Eilinis vartotojas vargu ar 1% išnaudoja.

Taip, ir toliau svajokit apie geros kokybės turinį ir adblock'us.
  • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14340
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2265
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-07-22, 22:30 
     
immortallt rašė:

Taip, ir toliau svajokit apie geros kokybės turinį ir adblock'us.


Ir svajosim. Ir ne tik svajosim, bet ir turėsim.

Apie reklamas, turinį ir reklamų blokavimą - reklamščikai patys kalti, kad sugadino internetines reklamas ir privertė vartotojus slėptis nuo jų. Su geromis web technologijomis nutiko tas pats kas su e-paštu - 99% turinio automatiškai keliauja šiukšlynan ir net nepasiekia vartotojo akių.
  • 0


_________________
Aš už laisvą Lietuvą Rusijos sudėtyje!
I support Putin and green peasants!
Karbauskis rules again! I am with him too!Užsiregistravo: 2010-02-08, 03:13
Pranešimai: 2790
Reputacija: +609
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 34 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'