Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 34 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Redakcijos akiratis
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-04, 17:04 
     
1. Tu skaitei ką rašiau apie bendrą valstybės kapitalą?
2. Pabėgelis gali ir neieškoti darbo, o gauti paslaugų paketą už 530 eurų, plius 70 grynais ir sau kebabus nelegaliai kepti.
3. Skaičiai pateikti. O dar yra dosniųjų, kurie ir 50 000 pabėgelių nori.
4. Bedarbius, invalidus, vaikus, pabėgelius. Kokią jie teisę turi imt iš dirbančiųjų, jau nekalbant apie svetimšalius.
5 . Kodėl aš negaliu atsirėžt valstybės žemės ploto ir paskelbti savo nuosavybe? Kas valstybės turtu gali naudotis?
6. Kodėl turiu laikytis įstatymų? Kas man mainais duota bus? Kodėl negliu reikalauti, jeigu matau kad įstatymų vingrybės parankios ne viesiems, o sukurtos privelgijuotiems.
  • 0


_________________
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam,
kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę,
teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-08-10, 21:11
Pranešimai: 81
Reputacija: +5
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-04, 20:25 
     
Kiek man yra žinoma pinigai ant medžių neauga. Jei nori kam nors duoti pinigų visu pirma juos pats turi gauti.

Kaip jų gauti? Tai jau kitas reikalas. Vieni gauna iš naudingųjų išteklių, jei jų daug turi. Kiti gauna už technologinius išradimus. Kiti juos gauna už intelektinius produktus. Ir t.t.

Skirtingi darbai yra skirtingai įvertinti. Vieni produktai skirti masiniam naudojimui kiti lokaliam naudojimui. Vienus pagaminti reikia daug lėšų, kitiems nedaug lėšų (lyginant su pelnu).

Dėja, Lietuvoje nėra naudingųjų išteklių už kuriuos butu galima daug uždirbti. Lietuvoje nekuriamos aukštosios technologijos masiniam naudojimui. Yra aukštu technologijų, bet jos lokalaus naudojimo, tad ir pelningumas nėra didelis. Tas pats ir su intelektiniais kūriniais ypač kai masiškai paplitęs piratavimas.

Lietuvoje verslininkai godus ir nesirūpina našumo didinimu? Tai kad kiekvienas dirbantys yra verslininkas. Nes dirbantys parduoda savo darbo jėga, žinias ir įgūdžius už su klientu (darbdavių) sutarta kainą. Jei aiškini kad kažkuris verslininkas nemoka daryti verslo, tai reiškia, kad tu moki tai daryti geriau (kitaip neaiškintum kaip dirbti) tai gali pats pradėti savo verslą ir jį daryti tobulai. Kas trukdo? Mano bendradarbė susitiko su savo kursioku kuris dirba kelių projektavime. Jei tuo metu savo darbe reikėjo suprojektuoti kelią, bet ji kelių neprojektuoja. Tai nežino kaip tai daryti, tai paklausė savo buvusio kursioko. O jis atsakė, kad tegu pasirašo su juo sutartį dėl kelio projektavimo už atlygi, nes nemokamai savo žinių nedalina. Bei tas pats kursiokas jei pasakė, kad jam ankstesniame darbe atlyginimas pasidarė per mažas (nes jo žinios ir įgūdžiai patobulėjo ir kaina pasidarė per maža už juos) tad išėjo iš darbo ir pasidarė laisvai samdomu darbuotojų. Ir dabar uždirba daugiau nei anksčiau. Nes žino ką jis moka ir gali ir žino kiek tai yra verta.
  • +1


_________________
Propaganda


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-29, 19:55
Pranešimai: 5465
Reputacija: +1684
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-04, 21:06 
     
hamann rašė:
o vat ką verslininkas daro su savo verslu tai yra tik jo pačio reikalas ir niekeno kito. tau juk nieks neaiškina kur algą turėtum išleisti. Kai tu įkursi verslą ir pirksi meilužėms bmw, tau irgi nieks neturės teisės aiškint kaip elgtis su savo nuosavybe.

Siaip tai ne - verslininkas turintis darbuotoju turi atsakomybe uz darbuotojus. Todel pagal bendra logika jis privalo parupinti pakankamai pneumatiniu plaktuku jei tam yra galimybes, nes tada ne tik pats daugiau uzdirbtu bet ir darbuotojai kurdami daugiau vertes galetu daugiau uzsidirbt ir geriau gyvent.
Bet deja protingu verslininku yra reta. Paciam yra teke dirbt pas toki skrudza kuris sau nauju masinu kolekcija prisipirkes skundziasi kokie sunkus laikai. Nors galejo uz maza 20k litu investicija padidint visu darbo nasuma 500%+
  • +1


_________________
Kai žmogus yra miręs, jis to nejaučia, tik aplinkiniams sunku. Kai žmogus durnas, viskas yra lygiai taip pat. Ir tada yra arns bei jo draugelis katė, bet juos visus aplenkė immortallt.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015-07-22, 19:13
Pranešimai: 455
Reputacija: +29
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-04, 21:38 
     
Shinigami rašė:
Kiek man yra žinoma pinigai ant medžių neauga. Jei nori kam nors duoti pinigų visu pirma juos pats turi gauti.

Kaip jų gauti? Tai jau kitas reikalas. Vieni gauna iš naudingųjų išteklių, jei jų daug turi. Kiti gauna už technologinius išradimus. Kiti juos gauna už intelektinius produktus. Ir t.t.

... nes nemokamai savo žinių nedalina. Bei tas pats kursiokas jei pasakė, kad jam ankstesniame darbe atlyginimas pasidarė per mažas (nes jo žinios ir įgūdžiai patobulėjo ir kaina pasidarė per maža už juos) tad išėjo iš darbo ir pasidarė laisvai samdomu darbuotojų. Ir dabar uždirba daugiau nei anksčiau. Nes žino ką jis moka ir gali ir žino kiek tai yra verta.

Atsiprašau, kad patrumpinau citatą, bet turiu kausimą - kiek uždirbtu pats kiečiausias verslininkas ar specialistas negyvenamoje saloje? Tam, kad jie galėtu gauti algas ar kaupti turtus, turi būti iš ko juos numelžti. Ir iš ubagų daug neišmelši, bet ne visiem tai suprantama.
  • +1Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-02-13, 16:43
Pranešimai: 965
Miestas: Vilnius
Reputacija: +63
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-04, 22:21 
     
Auksine Logika rašė:
Bet deja protingu verslininku yra reta. Paciam yra teke dirbt pas toki skrudza kuris sau nauju masinu kolekcija prisipirkes skundziasi kokie sunkus laikai.


Kvailas verslininkas, bet turi naujų mašinų kolekciją? Kažkur galai man nesueina, ar tikrai jis kvailas?

Auksine Logika rašė:
Nors galejo uz maza 20k litu investicija padidint visu darbo nasuma 500%+


Nepagražinai? Papasakok investicija į ką gali padidint darbo našumą 5 kartus?
  • +1
Užsiregistravo: 2013-08-09, 20:12
Pranešimai: 636
Reputacija: +406
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-04, 22:30 
     
lape rašė:
Atsiprašau, kad patrumpinau citatą, bet turiu kausimą - kiek uždirbtu pats kiečiausias verslininkas ar specialistas negyvenamoje saloje? Tam, kad jie galėtu gauti algas ar kaupti turtus, turi būti iš ko juos numelžti. Ir iš ubagų daug neišmelši, bet ne visiem tai suprantama.

Jei, Lape, cia turi minty 800 suomiu euru, tai gaunasi, kad verslininkas duoda nabageliui tuos 800 eu, kad uz lygiai tiek pat tas nabagelis pas ji apsipirktu plius dameta panasiai antra tiek tu 800 eu administravimui.
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-11-30, 19:32
Pranešimai: 2329
Miestas: Klaipėda
Reputacija: +107
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-04, 23:31 
     
Shinigami rašė:
Kiek man yra žinoma pinigai ant medžių neauga. Jei nori kam nors duoti pinigų visu pirma juos pats turi gauti.
<...>

Parašei nemažai, bet esmė ir yra tokia, kad kiekvienas dirba, savo darbu kuria kažkokią vertę ir už tai gauna atlygį. Jeigu dirbi ir tavo sukuriama vertė stipriai viršija atlygį, kurį gauni, tiesiog imi ir kuri savo verslą, individualią įmonę ar kažką, kas padėtų daugiau gauti iš sukuriamos vertės. Na arba prašai atlyginimo kėlimo. Negauni kėlimo - eini kitur, kur tau pakels. Paprasta logika ir jokių emocijų. Būtų puiku ir utopiška, jeigu visi suvoktų tokį paprastą dalyką. Tada bet kokios šalies ekonomika augtų be problemų.

Na bet yra kiek taip. Turime krūvą žmonių, kurie mėgsta skųstis, kad mažai uždirba. Nors... Kiek teko pastebėti, dauguma iš tų besiskundžiančių net nėra girdėję tokios sąvokos kaip "darbo vietos kaina", kas visiškai skiriasi nuo MMA sąvokos. O ką jau kalbėti apie gilesnius dalykus, tokius kaip "vertės sukūrimas", iš ko iš esmės ir yra gaunamas atlyginimas. Bet, žinoma, lengviau kaltinti godumu visus verslininkus ir visus tuos, kurie daugiau uždirba. Tačiau kiek pats iš praktikos pastebėjau, tai geram verslininkui būti godžiam pagal esamą "minimalščikų" supratimą būtų bankroto garantas, o ne dideli pelnai. Tai yra, kiekvienas skaidrus verslininkas visuomet pagal finansines galimybes investuos į technologijų atsinaujinimą, kad tai padėtų kelti darbo našumą. Taip pat investuos į darbuotojų kompetencijos augimą, kad šie dirbtų našiau, sukurtų didesnę vertę. Negana to, netgi po visų šių dalykų verslas darbuotojams pakels atlyginimą, nes tam bus sąlygos, kai darbuotojai kurs didesnę vertę per trumpesnį laiką.

Tiesiog geras verslininkas visada stengsis pritraukti geriausius darbuotojus ir sieks motyvuoti juos siekti verslo strateginių tikslų. Iš praktikos galima paminėti IT sektorių. Kas geriau? Ar projektų vadovui nusisamdyti 100 jaunesniųjų programuotojų, ar kokį vieną senior'ą, turintį "team lead" patirties, ir kokius 10 mid-level programuotojų, bei galiausiai 9 junior'us? Akivaizdu, kad pastarasis atvejis yra geresnis negu pirmasis. Pirmu atveju bet koks IT projektas susimautų, žlugtų ir verslas blogiausiu atveju vien todėl bankrutuotų, nes junior'ai dažnai mano esą už visus protingesni, gudresni, ir pernelyg susitelkia į technologijas, programavimo kalbas, kai iš tiesų reikėtų susitelkti į kuriamą vertę klientui, kokybę ir projekto gyvavimo ciklo prailginimo užtikrinimą. Galų gale, reikia sugebėti palaikyti ir bendravimą, ryšį su klientu, o ne vaidinti, kad viską geriau žinai, ką mėgsta daryti pradedantys junior'ai. Antru atveju 19 developer'ių to gali nesuvokti, bet 9 mid-level tą kažkiek jau pradės matyti ir stengsis pasiekti tokį lygį, kad sugebėtų tą užtikrinti praktiškai. O senior'as tokioje vietoje ką darys? Realiai turbūt mažai programuos, bet mokys tiek mid-level, tiek junior'us gerai ir efektyviai dirbti bei pasiekti klientų tikslų. Žinoma, čia yra gan supaprastintas atvejis, bet jis iš esmės pasako, kaip viskas vyksta IT sektoriuje siekiant sukurti sėkmingus projektus, ir kas verslui labiau apsimoka.

Ir IT sektoriaus apsimokėjimą mano minėtu atveju įvertinkime bent jau apytiksliais skaičiais. Senior'as laisvai gali prašyti ir 3000 EUR/mėn atlyginimo, atskaičius mokesčius. Mid-level gali tikėtis kokių 1500 EUR/mėn. O junior'as pradžioje būna vertas kokių 600 EUR/mėn. Tai va, pirmu atveju verslas turėtų investuoti 60000 EUR/mėn vien atlyginimams ir susimautų, o antru - 23400 EUR/mėn, ir dar pasiektų reikiamus tikslus. O praktiškai tai būna daug pigiau. Jau geriau, pigiau ir efektyviau pasamdyti 1 senior'ą + 9 mid-level negu 100 junior'ų. Kitaip sakant, tie papildomi junior'ai įmonei reikalingi labiau juos užauginti, išpuoselėti ir paversti produktyviais ir lojaliais darbuotojais ateityje, o ne sukurti realią vertę. Bet čia priklauso nuo įmonės finansų. Vienos įmonės turi tokias galimybes, kitos samdo tik tiksliai tai, ko joms iš tiesų reikia, ir net negalvoja apie kompetencijos gerinimą kažkokiems junior'ams.

Ir ką dabar konkrečiai noriu tuo pasakyti? Ogi tai, kad joks verslininkas nekontroliuoja darbuotojų karjeros augimo tiesiogiai. Darbuotojai, jeigu yra sąmoningi, patys tą daro. Tai yra, jeigu jie stipriai pažengia, patobulėja, patys laukia metinės (arba dažniau, pagal pageidavimą netgi) peržiūros, po kurios atitinkamai jiems pakeliamos pareigos, atlyginimas ir visa kita. Taip elgiasi protingi verslininkai, norintys išlaikyti gerus darbuotojus. Na ir jeigu esi geras specialistas, tokius verslininkus rasti nebus problema, nes:
1. Atpažinsi gerus verslininkus.
2. Jeigu išties esi geras specialistas, tokie verslininkai patys ieškos tavęs.

Aišku, ne visiems iškart pasiseka, ir netgi geri specialistai pakliūna tarp tokių verslininkų, kurie elgiasi idiotiškai. Tiesiog visur yra idiotų - tiek tarp verslininkų, tiek tarp darbuotojų. Bet geras darbuotojas tą galiausiai supras, net ir tokioje aplinkoje sugebės tobulėti ir pereis kitur, kur sąlygos bus geresnės. Kitaip sakant, tiek darbuotojai, tiek verslininkai elgiasi savo nuožiūra, kuria vertę ir prasigyvena.

Tad tokia ir yra esmė. Jokiame sektoriuje niekas nekalba apie pinigus, pelno dalybas iškart. Tiesiog kaip apie tai gali kalbėti, jeigu to dar neuždirbai? Pirmiausia yra kalbama apie vertės kūrimą, o jau po to apie jos dalijimąsi iš gauto pelno. Tai yra, po galais, pagaliau laikas suprasti, kad atlyginimai atsiranda iš sukurtos vertės, jos realizacijos, o ne skinami nuo medžių kaip čia kai kam atrodo.

Auksine Logika rašė:
Siaip tai ne - verslininkas turintis darbuotoju turi atsakomybe uz darbuotojus. Todel pagal bendra logika jis privalo parupinti pakankamai pneumatiniu plaktuku jei tam yra galimybes, nes tada ne tik pats daugiau uzdirbtu bet ir darbuotojai kurdami daugiau vertes galetu daugiau uzsidirbt ir geriau gyvent.

Verslas nėra darželis ir kiekvienas turi pirmiausia atsakyti už save. O kiek verslininkas atsako už darbuotoją, tai tokius dalykus reikia susitarti iš anksto, o ne sutikti su viskuo, ką tau siūlo potencialus darbdavys, įsidarbinti ir po to spjaudytis, kaip tau blogai dirbti. Galų gale, verslo atsakomybę už darbuotojus teisiškai aprašo Darko Kodeksas, ir to pilnai pakanka. Nors iš kitos pusės, to netgi per daug, nes ir darbuotojams, ir verslui kyla dėl to problemų, bet čia jau būtų kita tema.

Auksine Logika rašė:
Bet deja protingu verslininku yra reta. Paciam yra teke dirbt pas toki skrudza kuris sau nauju masinu kolekcija prisipirkes skundziasi kokie sunkus laikai. Nors galejo uz maza 20k litu investicija padidint visu darbo nasuma 500%+

Tai būk protingesnis ir kurk savo verslą, jeigu matai, kad verslas, kuriame dirbi, kažką daro akivaizdžiai kvailai. O ką? Tu sukursi, atliksi reikiamas investicijas, ir nukonkuruosi esamą verslą, nes galėsi pigiau pagaminti prekes. Jeigu tikrai galima padidinti našumą 500% kaip mini, tai tu gali netgi imti paskolą verslui, investuoti į iškart tavo numatomą našumą, ir iš to užsidirbti.

Kita vertus, su tokiu požiūriu galima kažkiek ir sutikti. Nes galbūt tu nenori kurti verslo. Tačiau net ir tokiu atveju visada yra pasirinkimas. Nepatinka dirbti pas vieną verslininką - išeini ir įsidarbini kitur. Jeigu tavo išėjimo priežastys bus pagrįstos, niekas į tave net nežiūrės kaip į kažkokį nepatikimą darbuotoją. Pačiam yra tekę išeiti iš vienos IT įmonės vienu metu ir įsidarbinti kitur vos po pusmečio darbo dėl prastai organizuojamo darbo ir nekokių sąlygų. Tai tiesiog man užteko per darbo pokalbį bendrai nusakyti situaciją, pademonstruoti turimas žinias, parodyti darbų pavyzdžių, ir buvau suprastas, priimtas ir iki dabar dirbu toje pačioje įmonėje daug geresnėmis sąlygomis negu būčiau buvęs praeitoje ir kentėjęs sukandęs dantis.

lape rašė:
Atsiprašau, kad patrumpinau citatą, bet turiu kausimą - kiek uždirbtu pats kiečiausias verslininkas ar specialistas negyvenamoje saloje? Tam, kad jie galėtu gauti algas ar kaupti turtus, turi būti iš ko juos numelžti. Ir iš ubagų daug neišmelši, bet ne visiem tai suprantama.

Koks klausimas, toks bus ir atsakymas. O atsakymas dėl uždarbio dydžio yra toks - BEGALYBĖ. Tiesiog ką tu laikai kietu verslininku, specialistu? O dėl negyvenamos salos šiek tiek nusikalbėjai. Ir toje saloje yra resursų, kuriuos galima naudoti pragyvenimui susikurti. Yra medžių (būstas, kuras), galbūt kažkokių gyvūnų (maistas, drabužiai). O tai jau yra kuriama vertė. Pinigų tokioje situacijoje, aišku, nebūtų, bet jeigu gyveni vienas saloje, tai toks ekvivalentas praranda savo egzistencijos prasmę. Kita vertus, jeigu negyvenama sala tebūtų tik smėlis, tada atsakysiu kiek ciniškiau - tokiu atveju mirtum. Tačiau esmė yra tokia - tau nebūtina iš kažko numelžti kažką, kad būtum pats turtingas. Kad būtum turtingas, turi kurti vertę kitiems rinkos dalyviams. O va už sukurtą vertę verslas gauna pajamas, iš kurių, protingai valdant finansus, išeina ir pelnas. Taip pat iš to darbuotojai gauna ir atlyginimus.

Aišku, yra tokių spekuliatyvių schemų, kur pinigai iš tiesų numelžiami. Pavyzdžiui, piramidė, kai, supaprastintai tariant, tu pervedi eurą, kitas tris eurus, tu gauni du, o tu apie tai praneši kitiems, kad galima iš to daug uždirbti. Tada visi masiškai pradeda vesti pinigus į tą piramidę, o koks nors sukčius susirenka pelną ir, kai mato, kad piramidės išlaikyti nebeįmanoma, nusiplauna ir su likusiais pinigais, dėl ko pats užsidirba ir, jeigu nesusiduria su teisinėmis problemomis, dar ir gerai prasigyvena. Tokiu būdu vertė tikrai nesukuriama, žvelgiant tik į pirminį pinigų gavimo būdą (sakau, kad pirminį todėl, jog tie gauti pinigai gali būti vėliau protingai panaudoti kuriant tikrą vertę, tačiau čia jau tik galimo varianto nusakymas, ir realiai būtų visaip), tačiau tokie modeliai šiais laikais ilgai neužsilaiko, ir yra gana greitai išaiškinami, nes finansinis raštingumas lyg ir auga.
  • +4Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-10-05, 12:06
Pranešimai: 65
Reputacija: +59
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-05, 00:28 
     
Parasysiu Lapei trumpiau.
Pirminiai ekonomikos resursai yra gamtos istekliai ir zmoniu darbas kuriant verte is tu istekliu.
Pas ka koncentruojasi kapitalas, tame tarpe ir sukurtos vertes ekvivalentas pinigai, yra ne vien ekonomikos, bet ir socialinio teisingumo klausimas. O tai reiskia, kad tai yra gilus filosofinis klausimas. Ir vienareiksmio atsakymo i ji nebus, nes visi turime skirtingu interesu.
Ekonomikos dalykai ir socialinis teisingumas nebutinai sutampa.
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-11-30, 19:32
Pranešimai: 2329
Miestas: Klaipėda
Reputacija: +107
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-05, 09:06 
     
Auksine Logika rašė:
hamann rašė:
o vat ką verslininkas daro su savo verslu tai yra tik jo pačio reikalas ir niekeno kito. tau juk nieks neaiškina kur algą turėtum išleisti. Kai tu įkursi verslą ir pirksi meilužėms bmw, tau irgi nieks neturės teisės aiškint kaip elgtis su savo nuosavybe.

Siaip tai ne - verslininkas turintis darbuotoju turi atsakomybe uz darbuotojus. Todel pagal bendra logika jis privalo parupinti pakankamai pneumatiniu plaktuku jei tam yra galimybes, nes tada ne tik pats daugiau uzdirbtu bet ir darbuotojai kurdami daugiau vertes galetu daugiau uzsidirbt ir geriau gyvent.
Bet deja protingu verslininku yra reta. Paciam yra teke dirbt pas toki skrudza kuris sau nauju masinu kolekcija prisipirkes skundziasi kokie sunkus laikai. Nors galejo uz maza 20k litu investicija padidint visu darbo nasuma 500%+


Paradoksalu, bet pas auksinę logiką su logika prastai.

Šiaip tai darbdavio ir darbuotojo, darbo santykius, pareigas ir teises reguliuoja darbo kodeksas ir kiti darbo teisiniai dokumentai. O pats verslas yra privati nuosavybė ir savininkas su juo elgiasi kaip tinkamas (įstatymų ribose). Ir tikrai ne darbuotojas sprendžia ar jam reikia pniaumatinio plaktuko ar ne. Sprendžia verslininkas, ar jam tas plaktukas atsipirks ar ne, jei atsipirks tai kada atsipirks ir pan.

Negaliu analizuot konkretaus atvėjo, nes daug nežinomūjų, tačiau jo naujų mašinų kolekcija nėra tavo reikalas, nes:
1. Jos gali būt visiškai iš kitų pajamų.
2. Mašinų kolekcija nepadaro, verslo lengvesniu, tad gal išties sunkūs reikalai versle dėl išaugusios konkurencijos ar pan.
3. Prie ko čia išvis jo mašinos? tai yra jo privati nuosavybė. Tau gi darbdavys nesako: "tau nereik didesnio atlyginimo, nes ir taip su brangiu laikrodžiu vaikštai".

Kas liečia darbą, jei jautiesi nevertinamas - keiti darbą.
+ Artojo ir kyborg argumentai į tavo eilinę rašliavą.
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-24, 15:39
Pranešimai: 978
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 34 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'