Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 11 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Istorija ir archeologija
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-18, 23:13 
     
Kaip tik šiuo metu yra paplitęs alternatyvus istorijos interpretavimas. Kur čia ta beprotybė? Manau dėl žemdirbystės, tai tikrai visiems akivaizdus faktas. O šiuo metu esame kitoje stadijoje. Vadinamosiose darbovietėse esate suvaryti ir dar labiau išnaudojami ir suvaržomos teisės ir dar didesnės galimybės iškilti vadeivoms tironams...
  • 0


_________________
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam,
kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę,
teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-08-10, 21:11
Pranešimai: 81
Reputacija: +5
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-18, 23:52 
     
To Che
Kazkur skaiciau, kad dabartiniai laikai, vadinami, modernios vergoves. Net ir pats save pagaunu, kai uz mizerna bonusa, net nepagalvojas sutinku padirbet savaitgali, ar virsvalandzius.
Pats straipsnis geras, bet redaktoriau c'mon... galyma uzsimerkt i gramatines klaidas, bet i sintaksines, nu baikit jau sposus
  • 0
Užsiregistravo: 2013-01-10, 12:44
Pranešimai: 19
Reputacija: +151
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-19, 01:04 
     
Shimelis rašė:
To Che
Kazkur skaiciau, kad dabartiniai laikai, vadinami, modernios vergoves. Net ir pats save pagaunu, kai uz mizerna bonusa, net nepagalvojas sutinku padirbet savaitgali, ar virsvalandzius.


Na aš irgi dirbu viršvalandžius, savaitgaliais, kartais namie pasėdžiu prie PC darbo reikalais, bet dažniausiai tik iš idėjos (ne už pinigus): kaip manai vergas aš ar ne?
Arba žinai gali galvoti, kad gyvenime **** dedasi: čia teroristai "nekaltuosius" sprogdina, čia "barbarai" bombas iš lėktuvų mėto, o dar tos skolos bankui... :D
O gal gyvenimas gražus (kitos priežastys)?

Vergas tu ar ne priklauso tik nuo to
.
Ir nepamiršk, kad anas tironas iš gyvenimo negauna to, ką gauni tu. Tik tai ką gauni tu, jau nelabai pats ir vertini, vertingesni atrodo tirono gaunami dalykai. Bet čia tik tavo paties vertinimas, o ne kažkokia konstanta.
  • 0


_________________
O tai ir šiukšlių dėžėj tvarką reikia palaikyt?Užsiregistravo: 2009-04-13, 19:21
Pranešimai: 1438
Reputacija: +195
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-19, 01:11 
     
Shimelis rašė:
To Che
Kazkur skaiciau, kad dabartiniai laikai, vadinami, modernios vergoves. Net ir pats save pagaunu, kai uz mizerna bonusa, net nepagalvojas sutinku padirbet savaitgali, ar virsvalandzius.
Pats straipsnis geras, bet redaktoriau c'mon... galyma uzsimerkt i gramatines klaidas, bet i sintaksines, nu baikit jau sposus

Džiugu, kad dar yra, vertinančių ne tik rašinio turinį, bet ir formą, tačiau nusiskundimas būtų produktyvesnis, ne vien šauksmas tyruose, jei pastebėtos klaidos būtų nurodomos konkrečiai.
  • 0
Užsiregistravo: 2009-06-28, 02:39
Pranešimai: 5188
Miestas: Vilnius
Reputacija: +1186
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-19, 10:22 
     
Kai kuriu pastraipu pavadinimai priestarauja ju turiniui.
  • 0
Užsiregistravo: 2009-04-28, 07:49
Pranešimai: 878
Miestas: Vilnius
Reputacija: +22
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-19, 13:30 
     
T rašė:
Kai kuriu pastraipu pavadinimai priestarauja ju turiniui.

Žr. aukščiau.
  • 0
Užsiregistravo: 2009-06-28, 02:39
Pranešimai: 5188
Miestas: Vilnius
Reputacija: +1186
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-19, 19:07 
     
Istorija yra faktų rinkimas, o jų interpretacija jau daugiau filosofija.
Norint įvertinti ką galvojo kažkas, visu pirma reikia gerai išmanyti psichologija ir gerai pažinoti tą istorinę asmenybę.

Yra daug faktų kurie nebuvo niekur užrašyti, dar daugiau faktų buvo sunaikinta. Pridedame propagandą ar šiaip melą ir gauname visiškai klaidinga faktų interpretaciją. Todėl iš istorijos galima labai daug prifilosofuoti.
  • 0


_________________
Propaganda


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-29, 19:55
Pranešimai: 5620
Reputacija: +1800
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-19, 20:23 
     
Butent, nes neisigilinus į daug mažų detalių nematysi visos mozaikos. Kad ir apie atominę bomba. Nebuvo tik du varijantai kaip straipsnije. Pridėt reik kiekvieno ambicijas, norą pademonstruot ką sukūrė ir taip išgarsėti, kad tiek darbo ir nepabandžius ir galima rašyti be galo be krašto.

Beja pati geriausia ir apsurdiskiausia versija - numetė bomba tam kad būtų greičiau, nes planuok invazija ir pns, tingumas įveikė - tekst ir baigtas darbas
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-02-06, 14:24
Pranešimai: 1220
Reputacija: +425
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-19, 22:56 
     
Kažkoks totalus briedas visas šitas straipsnis:
10. Romėnai tikrai nebuvo drovuoliai. Iš Pompėjos freskų mes puikiai žinome kad Romėnai bent jau tapyboje ir skulptūrose nesigėdijo detaliai vaizduoti seksualinių anatominių detalių. Taip pat galime pagrįstai spėti kad Pompėjoje veikė plačiai išvystyta seksualinių paslaugų industrija.
9. Visų pirma, jeigu žemdirbystė nebūtų atnešusi naudos, tai žmonės ir nebūtų žemdirbyste užsiiminėję. Maistas tada buvo pagrindinis ribojantis faktorius, o perėjus pire žemdirbystės gyventojų skaičius visur smarkiai pašoko. Jau vien tai rodo gyvenimo pagerėjimą. Vėlgi pastatai indai ir kiti radiniai rodo, kad perėjus prie žemdirbystės atsirado daugiau "laisvo" laiko t.y. nesusiijusio su maisto paieška.
8. Atsižvelgiant kad Kinija 1950-ais (iš esmės iki 1980-ųjų) buvo smarkiai ekonomiškai atsilikusi valstybė, kur dažnai siautė pats tikriausias badas, šis punktas irgi pakankamai ginčytinas.
7. Šešių dienų karo istorija pakankamai gerai žinoma, kad reiktų užsiiminėti kažkokiomis dviaukštėmis sąmokslo teorijomis.
6. Totalus briedas. Tuometinė JAV visuomenė buvo smarkiai "progresyvi" ir smarkiai pacifistinė. Verta prisiminti kad būtent JAV vyriausybės spaudimu buvo įkurta Tautų Lyga, turėjusi "amžiams" padaryti galą karams ir būtent JAV spaudimu buvo priimta 1922 Vašingtono Jūrų Sutartis, smarkiai apribojusi tuometinių pačių galingiausių ginklų - sunkiųjų laivų kiekius. Galų gale kontr-klausimas sąmokslo teoretikams: kokiais ginklais atseit ruošėsi kariauti JAV po Perl Harboro? Per Perl Harboro ataką maždaug 2/3 JAV šarvuočių (battleship) atsidūrė įlankos dugne. Šiais laikais tai prilygtų netikėtam beveik viso JAV branduolinio arsenalo sunaikinimui. Japonai natūraliai tikėjosi kad po tokio triuškinančio smūgio JAV puls maldauti taikos bet kokia kaina, ir sutiks su visomis Japonijos sąlygomis. JAV iš esmės atsitiktinumas: prieš karą abi šalys smarkiai neįvertino lėktuvnešių svarbos, nors abi šalys juos naudojo, todėl japonai pasirinko smūgiui toki momentą kai uoste stovėjo visi šarvuoti laivai, bet visi JAV lėktuvnešiai tuo metu buvo išplaukę į jūrą.
5. Tuo metu Britų Imperija buvo pasiekusi savo dominavimo piką, turėdama pačią efektyviausią ekonomiką ir tiesiogiai valdydama berods penktadalį pasaulio gyventojų. Šiuolaikinei JAV labai toli iki tokio visaapimančio dominavimo. Naturalu kad Hitleris kartu pavydėjo britams ir jų prisibijojo, deja nepakankamai kad atsisakytų karo planų.
4. "Provokacija" buvo standartinis sovietinis propagandinis melas, kai sovietinės agresijos jau nebepavykdavo užmaskuoti kūribingiau.
3. Autoriui patartina peržiūrėti sąlygas kuriomis Japonija siūlėsi 1944 metais "pasiduoti, bet praktiškai nepasiduodant". Ironiška, bet mes puikiai žinome kad dvi atominės bombos (po pirmos išvis Japonija paskelbė kad įvyko gamtinė nelaimė) tik per plauką nusvėrė Japonijos vyriausybės sprendimą kapituliuoti. Prisireikė iš esmės karinio perversmo (su imperatoriaus pritarimu) kad kapituliacijos šalininkai laimėtų.
2. Iki Mangolų įsiveržimo Bagdadas buvo didžiausias pasaulio miestas gyventojų skaičiumi. Po mangolų įsiveržimo iš jo keliems šimtmečiams liko tik griuvėsiai. Kai kurios valstybės kaip Volgos Bulgarija po mongolų įsiveržimo tiesiog išnyko.
1. Britai beveik iki paskutinio momento buvo giliai įsitikinę, kad šitą "sukilimą" Amerikos kolonijose greitai pavyks įveikti.
  • +2
Užsiregistravo: 2010-09-22, 13:41
Pranešimai: 1106
Reputacija: +35
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-20, 11:43 
     
Skeleton gan neblogai apžvelgė kas ir kaip. Žinoma negalima visiškai visko prisirišti, istorija yra tam tikrų dalykų interpretacija pagal žinomus faktus. Jei paaiškėja dramatiškai naujo, visos tiesos gali būti perrašomos. Tai ypač aktualu kalbant apie XX a įvykius. Nemažai šalių savo paslaptis saugo po grifais "slapta" apie 75 metus. Po tokio išslaptinimo, gana daug įvykių tikrai gali kardinaliai pasikeisti.

Kalbant apie senovę, greičiausiai daug tokių pokyčių nulemiančių artefaktų neberasime. Bet išlieka naujasis perrašymas. Pvz jau minėtasis žemdirbystės modelis. Viena vertus niekas nenuginčys, kad tik atsiradus žemdirbystei, žmonės galėjo pradėti gyventi sėsliai, išaugo maisto gamyba ir galėjo atsirasti šalutiniai darbai iš kurių išaugo šiuolaikinė visuomenė. Tačiau žvelgiant per klasių modelį, žemdirbystė beveik visad lėmė turtų nelygybės atsiradimą. Per šitame straipsnyje paminėtą lyčių lygybės modelį, stipriai apsisuko visuomeninės normos, papratai yra laikoma, kad rinkėjų grupėse vyraudavo matriarchatas (moterų vadovavimas).
  • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 
cron

Reputation System ©'