Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 13 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Žmogus ir medicina
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2009-03-09, 19:13 
     
Straipsnis vertas pagyrimo, paliečiantis tipinio lietuvio problemas, kurių jis suprasti, kaip bebūtų gaila, nesugeba.
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-03-09, 19:36 
     
iqtest com
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-03-10, 00:37 
     
Pasirodo, kad pamatuoti savo intelektą reikia JAV Psichologijos korporacijos leidimo...
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-02-13, 16:43
Pranešimai: 972
Miestas: Vilnius
Reputacija: +69
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-03-10, 01:31 
     
Cituoti:
Būdamas vidurinėje mokykloje Albertas Einšteinas (Albert Einstein) iš IQ testo surinko 83. Jau būdamas suaugęs, paklaustas, kodėl jo surinktas įvertis buvo toks žemas, jis atsakė: "Aš niekada nežiūrėjau į testus rimtai".


Tai pats geneliausias atsakymas, kuriam as pritariu :L:. Mano nuomone, proto galia neismatuojama, nes pas visus ji skirtinga ir skirtingai veikia isskyrus tam tikrus zmones turincius protinius sutrikimus. Tai priklauso nuo kiekvieno zmogaus domejimosi ir mokymosi srities, be to, is dalies lemia ir genai, aplinka. Imlumas ir didelis noras leidzia mums tobuleti gal ir vienoje srityje, o gal ir penkiose, bet cia pagal kiekvieno zmogaus galimybes. Beje, musu smegenys pats sudetingiausias ir idomiausias dalykas, o norint isnaudoti jos didziaja dali galios reikia ne prie tv sedeti, o uzsimineti proto manksta, be kurios musu smegenys bunka tuo paciu ir atmintis silpneja. Kad palaikyti smegenu "forma" mums reikia gan daug energijos, kuria suvalgo musu smegenys :) O zmogaus(proto) intelektualuma lemia jo platus ziniu akiratis, patirtis.
 • 0Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12975
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +258
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-03-10, 13:26 
     
Buvo delfyje šitas, nelabai supratau pagrindinės minties šito straipsnio. Įvairių žmonių yra su įvariais sugebėjimais, priklauso ir nuo aplinkos kur jie augo. O Lietuvos pagal protinius sugebėjimus manau negalima kažkaip išskirti juk visur visokie žmonės gyvena
 • 0


_________________
In the sky, there is no distinction of east and west; people create distinctions out of their own minds and then believe them to be true.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-02-25, 16:11
Pranešimai: 549
Miestas: Kaunas
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-07-29, 12:23 
     
Visų pirma:

Lietuvia prarado visas savo teritorijas tik dėl valdžios. Juk tada prie Mindaugo buvo gerai? :) Juk matome tapati ir dabar.

Net ir po 123 metų Rusijos nutautinimo programos, jiems nieko nepavyko. :D

Ir vėlgi, Rusijos nutautinimo programa išvežė daug protingų žmonių į Sibira, bet visgi Lietuvia pasižymi turinti daugybė protingu žmonių.

Dabar duodi vaikystėje iq testa ir pagal jį generuoji programa vaikui. Turbūt A.Einšteinui būtų susilpninta programa, nes jo smegenys paigėsi vystitis jau maždaug universiteto pabaigoje. Jo mokytojas sakė ,,iš jūsų nieko gero neišeis", o universitete dėstitojes atsiliepė: jis turi pasiryžimo, atkaklumo, bet jam trūksta genialumo.O ir T.Edisona buvo išmetė iš mokyklos už tinguma, o paskui jis kekviena diena sugalvodavo kažko naujo. :D Berods jo išradimai siekė kažkur virš šimto. :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-06-15, 18:45
Pranešimai: 1704
Miestas: Joniskis
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-07-29, 16:42 
     
Sako, kad Edisonas ir elektros lemputę sugalvojo..
pasisavint iš kolegos.
 • 0


_________________
Paveikslėlis


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-09-24, 18:37
Pranešimai: 671
Miestas: Kaunas
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-07-30, 15:25 
     
M.Mantas rašė:
Sako, kad Edisonas ir elektros lemputę sugalvojo..
pasisavint iš kolegos.


Visi žymūs žmonės yra bandomi apdrabstyti purvais.... Juk jis buvo absėstas bandant sukurti elektros lempute. Berods yra pasakės, kai jam tai nepavyko padaryti virš 2000 kartų. ,,Man pavyko sužinoti 2000 galimybių, kaip nesukurti tos lemputės". Žodžiai turbūt neatitinka, bet esmė tapati. :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-06-15, 18:45
Pranešimai: 1704
Miestas: Joniskis
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-11, 13:25 
     
Na mano nuomone straipsnio dėmesys yra sukoncentruotas į tą mūsų mažają Lietuvėlę :) Atkreipkit dėmesį į pavadinimą "Mažos šalies vargai dėl proto".
Visa esmė tame, kad mūsų gimtinėje proto pasiūlė žymiai viršija pakalusą. Čia tikrai ne savo tautos liaupsinimas (į lietuvių tautąaš žiūriu labai kritiškai ir objektyviai): lietuviai iš prigimties yra intelektualai - faktas nepaneigiamas. Gyvenimiškas pavyzdys: mūsų mokiniai, besimokantys vakarų vidurinėse mokyklose, Lietuvoje vargais negalais "ištempdavę" iki to simbolinio ketverto, nuvykę ten dažnai tampa pažangiausiais klasėje, neretai mokykloje. Problemos:
1. mūsų švietimo sistema, kad ir kaip gaila pripažinti, daugiau ar mažiau, yra visdar sovietinė. Jau nepirmą kartą griebiamasi įvairių reformų, tačiau esminių pokyčių nėra;
2. kaip jau minėjau, intelekto paklausa daug mažesnė už pasiūlą: jeigu būtų įmnoma į aukštąsiasmokyklas sutalpinti visus norinčius ir galinčius, tai:
1. mūsų vargana ekonomika nesugebėtų išlaikyti tiek aukštųjų mokyklų;
2. didelė dalis asmenų, baigiusių aukštąjį mokslą nerastų darbo pagal specialybę, ar bent jau savo protinius gebėjimus -butume šalis kurioje bakalaurai dirbtų "padavalkomis" ir kasininkėmis, bei "gruščikais" maximoje;
3. pritruktų žmonių, kuri dirbtų darbininkiškus darbus (o jokia visuomenė be darbininkų klasės egzistuoti negali, skamba gal ir negražiai, bet reikia ir tų kurie ir juodus darbus nudirbtų). Tokiai problemai spręsti yra vienintelis būdas - darbuotojų importas iš skurdesnės ekonomikos šalių (Ukraina, Baltarusija, Kinija ir t.t.);
3. Lietuva nesugeba išnaudoti savo intelektualinio potencialo: gabiausieji ir veikliausieji bėga į užsienį - karjeros galimybės mūsų šalyje labai ribotos. Likę Lietuvoje gabūs protai, atleiskite už žodį, vegtuoja. Jaunas žmogus baigęs aukštąjį mokslą susiranda darbą, žemiausioje grandyje, o galimybė pasiekti kažką daugiau yra labai ribota. Žmogus nėra suinteresuotas mokytis toliau (siekti aukštesnio laipsnio), todėl tampame bakalaurų šalimi (geriausiu atveju magistrų). Todėl žmogus, nors ir galintis pasiekti daug daugiau, baigęs mokslus taip ir lieka toje pačioje vietoje, tobulėjimas nebevyksta.

"Mažos šalies vargai dėl proto": esmė tame, kad Lietuvoje postai užimami ne pagal sugebėjimus, o manantys kitaip, atleiskit, bet jie yra idiotiški idealistai. Mūsų visuomenė 21 amžiuje visdar archajiška: žmogelis, neaiškio priemonėm ar nusišypsojus liamei, pasiekęs auktesnį postą, įgavęs šiek tiek valdžios ir savarankiškumo yra linkęs samdyti ne gerus specialistus, o giminaičius ir savo artimiausios aplinkos žmones: skeretorės vietą užims žmonos pusseserės dukra, į buhalterius geriausiai tiks draugo Vyto sūnus, nusipirkęs diploma, nes Vytas kažkada paskolino valtį, po ežerą pasiplaukioti, skolingas gi likti negaliu! Na o direktoriaus pavaduotoju taps brolio žentas (žinau, kad kvailas, bet jeinesutiksiu, kaip broliui į akis reiks pažėt?!).
Tokie jau dėsniai galioje mūsų visuomenėje. Bandančius kažką pakeisti galime vadinti tikrais Donkichotais. Aš asmeniškai, net neįsivaizduoju kiekkartų turės pasikeisti, kad kažkas pasikeistų mūsuose. Nesmerkit už radikalų išsireiškimą (radikalus tik išsireiškimas, radikalių priemonių imtis gink dieve neraginu): visų pirma turi "išmirti" sovietinė karta. Dabar dauguma jos atstovai sėdi atsakinguose postuose ir diktuoja sąlygas, kurios tiesiog žlugdo mūsų jauną demokratiją.
Nieko nepasieksime reformomis švietimo sistemoje, teisinėje sistemoje, kol reformos (sakyčiau visos revoliucijos reikėtų) neįvyks tose sudėtingose sistemose kurias kiekvienas ant pečių nešiojamės.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-08-10, 18:01
Pranešimai: 13
Miestas: Alytus-Vilnius
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-11, 17:09 
     
Reikia tvirto vieno vadovo su gera vizija ir gerais patarejais bei daug galios jo rankose. Kaip kad budavo romos imperijoj, uzejus sunkmeciui budavo isrenkamas vienas zmogus "tironas" (tuo metu tironas neturejo neigiamos prasmes) ir jos soste budavo iki 10 metu, tuo metu visa valdzia budavo jo rankose. Ir tai PADEDAVO!

O del intelekto testu, tai ten crap... Uzsigimes fizikas neisspres lingvistiniu uzduociu ar kazko pan. ir jo koeficientas bus ~100, kaip kad ir su Einsteinu...
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 16066
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +3097
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-11, 18:43 
     
Na kas dėl valdžios sutelkimo vieno asmens rankose, nemanau, kad tokių problemos (ir apskritai problemų) sprendimo būdų reikėtų vengti. Kodėl? Žinote kokiu moksliniu terminu tai vadinama? Diktatūra. Sveiko proto turintis žmogus tokios valdymo doktrinos nepropoguotų. Pavyzdys: kaimyninėje Baltarusijoje valdžia sukoncentruota visiems gerai žinomo ūsoto dėdės rankose. Manau pasakoti apie Baltarusijos realijas nereikia, kurią sritį bepaimtum nagrinėti.
Tinkamiems sprendimams priimti reikalingi du esminiai dalykai: atsakomybė ir patirtis. Tam, kad išpildyti irmąjį manominėtą aspektą reiktų teisiškai padidinti (ką čiapadidinti, apskritai tokį dalyką sukurti, nes Lietuvoje jo netgi nėra!) politikų atsakomybę už savo poelgius (taip pat ir rinkiminės kompanijos metu išsakytų pažadų įgyvendinimą ar neįgyvendinimą). Kas liečia antrąjį apsektą, aš asmeninškainematau kitos išeiteis kaip iš užsienio šalių aukštos kvalifikacijos specialistų sudarytą darbo grupę. Dar geriau, skelbkime konkursą valstybinei švietimo reformai vykdyti, o darbo grupės lai pačios formuojasi! Geriausi ir optimaliausi rezultatai pasiekiami esant konkuriancijai.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-08-10, 18:01
Pranešimai: 13
Miestas: Alytus-Vilnius
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-19, 21:49 
     
Cituoti:
Šeimos lygmeniu pasireiškiantį tokį derinį specialistai vadina kultūriniu šeiminiu protiniu atsilikimu.
Čia tai suskėlė. :-D Puikus šeimų, kuriose auga mūsų gezai ir forsai, apibūdinimas. :-D
 • 0


_________________
Alytaus savišvietos grupė: http://alytaussg.wordpress.com/apie-asg/
Dainiaus blogas: http://dainiusbucevicius.blogas.lt/


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-11, 16:30
Pranešimai: 218
Miestas: Alytus
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 23 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'