Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Istorija ir archeologija
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2015-12-16, 17:05 

Po antrojo pasaulinio karo jokio permušimo nebūta. Tiesiog atsirado branduoliniai ginklai kurie sustabdę ateinantį karą, tačiau karas perėjo tiktais kitoms valstybėms kaip Korėjai ar Vietnamui. Mūsų veiksmai mažai tepasikeitė, taip pat ir pasaulis. Kas antras musulmonas nori mus pavergti ir kas ketvirtas nori mus bausti smurtu. Mes tuo metu naikiname šalis aplink pasaulį subombarduodami jų infrastruktūrą, kurstydami civilinius karus bei remdami, bet kokius sau palankius lyderius. Tiesa pasakius, nematau kur tas esminis progresas. Netgi viduramžiuose atsirado supratimas, kad negalima tiesiog pulti kaimynų dėl įvairiausių menkniekių ir po 100'to metų karo, šalys tapo gerokai civilizuotesnės.

Tačiau JAV kariniai veiksmai ir mūsų bendra politika ties ja parodo kokie hipokritiški esame ir čia buvo diskusijos prasmė. Kodėl mūsų spauda neloja ant JAV taip pat kaip ir ant Rusijos? Kodėl Nato neišpiria jos iš savos organizacijos? Kodėl nėra dedamas ekonominis embargas ant jos? Priežastys aiškios- jos grynai savanaudiškos ir veidmainiškos. Mes ramiai negalime laikyti vienos šalies didesniame moralinėje lygyje ar vertinti ją pagal specialias taisykles. Kadangi yra sukurtas presedentas mūsų pačių, dėl to ir Rusijos politika yra pateisinama geo-politiniame lygyje.
Tuo noriu pasakyti, kad mes neturime moralinio autoriteto teisti Rusiją. Taip, ji nesielgia tinkamai, tačiau perspektyvoje, mes ne ką geresni už ją.

Ir ką matote? Šalys nori nuimti sankcijas Rusijai. Jai tereikia gražiai elgtis per ateinančius mėnesius, neįsivelti į naujas bėdas ir bam, sankcijos sušvelnės. Tai ką tai reiškia jeigu ne EU vertybių neturėjimą?

Rusija po USSR žlugima buvo bankrutavusi valstybė. Jos finansiniai resursai išvogti ir JAV pradėjo jai vaikščioti ant galvos. Jai duoti pažadai sulaužyti ir jokios pagarbos jos interesams jei iš karto nebeliko. Teigti, kad šalis turi laikytis įsipareigojimų kurios ji pasirašė per prievarta man yra fundumentaliai neteisu. Čia lygiai tas pats kaip teigti, kad Vokietija turėjo laikytis Versalio sutarties vien dėl to, kad ant jos yra jos parašas.

Miestų bei valstybės demografija nekinta smarkiai įprastai. Normaliu atveju ji pakinta per daugybę kartų per kurias įsitvirtina kitataučių papročiai bei kultūra. Mes negalime staiga imti ir tvirtinti kad ilgai Vokiečių valdytas Memel'is staiga yra Klaipėda, nes jis kažkada priklausė mums. Tai visų pirma buvo vokiškas miestas su vokiečiais gyvenantiems ten. Mūsų teisės ten buvo grynai istorinės ir pasiimdami Memel'į sau, mes pavertėme daugelį jo gyventojų švetimšaliais savo pačių mieste.
  • 0

Reputacija: -19

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-12-16, 17:39 

Ernestass rašė:
Mes negalime vertinti šių laikų Rusijos veiksmų neigiamai pirma nevertinant savos istorijos taip pat. Joje mes buvome dar labiau neteisūs, nei Rusai šiuo metu. Pavyzdžiui: tuo metu mes neturėjome netgi demografinio argumento, Vilnius bei Klaipėda jau nebebuvo lietuviški kraštai.

Kas čia per nesąmonės??? Galim ir privalom. Vat būtent taip putino propaganda ir dirba kaip tu parašei "ai aš už, bet putinas geras, nes kiti irgi negrus muša".

Kad kažkada kažkas priėmė su teisę prasilenkiantį sprendimą mūsų istorijoje nepadaro Rusijos intervencijos Ukrainoje teisėta. Niekaip. Čia nepasiteisinimas. Aš irgi ateisiu tau namo langų išdaužt, nes kažkoks chuloiganas maniškius išdaužė. Ir tu neturėsi teisės reikalaut mane nubaust.

Kitaip sakant nebeapsimetinėk Ernetsai, naudoji tipišką vatnikų argumentuotę suplaki tiltus su miltais, sakai, kad "kiti kažką trečius skriaudžia todėl ir rusija gali visus skriausti kada panorėjus, bet šiaip aš už Lietuvą" :D nu nejuokink

ir dar kartą prašau, nenukrypkim nuo temos! Straipsnis visai argumentuotas, teisingas. Prie ko čia JAV? Paminėjus šią valstybę staiga straipsnis pasidaro neteisingas? Gal nereikia tokių nesąmonių?
  • 0

Reputacija: +194

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-12-16, 17:46 

Viskas su jumis aišku :) Kaip iš vadovėlio sukalbėjot tamsta. Informacijos nuoroda.
  • 0

Reputacija: +85

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-12-23, 21:12 

Pjovėjas rašė:
Kas čia per nesąmonės??? Galim ir privalom. Vat būtent taip putino propaganda ir dirba kaip tu parašei "ai aš už, bet putinas geras, nes kiti irgi negrus muša".

Ne viskas kas daroma yra teisinga. Jeigu mes nenorime laikytis dvigubų standartų tuomet reikia paaiškinti mūsų pačių elgesį tokiomis pačiomis moralės normomis kaip ir tuomet.

Pjovėjas rašė:
Kad kažkada kažkas priėmė su teisę prasilenkiantį sprendimą mūsų istorijoje nepadaro Rusijos intervencijos Ukrainoje teisėta. Niekaip. Čia nepasiteisinimas. Aš irgi ateisiu tau namo langų išdaužt, nes kažkoks chuloiganas maniškius išdaužė. Ir tu neturėsi teisės reikalaut mane nubaust.

Žinoma, kad tai nėra teisėta, tačiau kalba eina apie tai, kad visa kaiminystė tėra chuliganai. Mes patys išdaužėme langus Prancūzams vos gavus progai ir dabar elgiamės kaip angelėliai kai Rusija daro tą patį ką ir mes.

Pjovėjas rašė:
Kitaip sakant nebeapsimetinėk Ernetsai, naudoji tipišką vatnikų argumentuotę suplaki tiltus su miltais, sakai, kad "kiti kažką trečius skriaudžia todėl ir rusija gali visus skriausti kada panorėjus, bet šiaip aš už Lietuvą" :D nu nejuokink

O tu įsiskaityk į ką rašau. Sulygink tu precedentus ir atitinkamai lygink Krymo atvejį kaip eilinį įvykį arba nuteisk Smetonišką valdžią už neteisėtus kovinius veiksmus bei teritorijos pasisavinimą.
  • 0

Reputacija: -19

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'