Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Redakcijos akiratis
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 15:26 
     
CE kartu reiškia ir „China export“. Bet jo dizainas skiriasi nuo CE, „Conformité Européene“.
 • 0


_________________
Aš už laisvą Lietuvą Rusijos sudėtyje!
I support Putin and green peasants!
Karbauskis rules again! I am with him too!Užsiregistravo: 2010-02-08, 03:13
Pranešimai: 2816
Reputacija: +624
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 15:33 
     
Cituoti:
O čia ne. Yra kaip yra, neturim priežasties lįsti kažkam į šikną. Ukraina lindo, dabar visi matome rezultatus. O verslui kaiptik sveika persiorentuoti iš silpnos (nors ir pelningos) rinkos į konkurencingesnę ir griežtesnę europos rinką. Lietuvos ateitis negali būt pigus produktas skirtas rusijai. Verslininkai privalo orientuotis į konkurencingą ir pažangią europos rinką, ir kurti/parduoti produktus kaip tik jai. Visi verkė, kai į EU stojom, kad kokybės reikalavimai bus dideli (CE), daug kas bankrutuos. Ir ką? Apsiprato ir visi pamatė, kad Lietuva gali gaminti ir kokybiškus produktus su didesne pridėtine verte, tinkamus ir europos rinkai, o ne vien tik pamazgas rusijai.

Tikiuosi Lietuva daugiau niekada nebesidairys į rusijos pusę, o ir toliau nuosekliai žengs vakarų link.


Eh... Net nežinau, nuo ko pradėt.

Žinau tai, jog lietuvių verslas, kuris dabar eksportuoja į Rusiją, niekaip neįsiūlytų savo prekių į Vakarų rinka (pvz. kokių pieno produktų...). Ji - perpildyta, todėl stebuklų nebus. Vadinasi, toks verslas - pasmerktas iš esmės žlugti arba ryškiai susitraukti iki lietuviškų reikmių. Na tai kas belieka - uždraudžiam lietuviams eksportuoti į Rusiją. Nes dabar, gaunasi, kad kaip ir neuždrausta, bet vis tiek savi pagalius pakaišo - bereikalingas nestabilumas. Uždrauskim, bankrutuos, turėsim krūvą bedarbių. Tada dar labiau paaštrės socialinės provincijų problemos - alkoholizmas, bedarbystė. Na, ir galbūt stebuklingai susikurs kitokio tipo verslas (įdomu, kas jį sukurs, gal tu?), kuris eksportuos tik į Vakarus. Bet jis tikrai nesikurs provincijoje. Kursis Vilniuje, Kaune, gal dar Klaipėdoje. Tinka toks scenarijus? Man asmeniškai tinka, nes manęs nepalies. Bet ar tinka visai valstybei?..

Kas dėl Ukrainos lindimo... Niekur ji nelindo. Tiesiog santykiai tokie buvo, po SSRS griuvimo. Vadovas buvo prorusiškas. Ukrainos rytai prorusiški. Tiesiog tokia situacija.

Aš apskritai buvau geresnės nuomonės apie situaciją Ukrainoje. Galvojau, kad didžiausia jų problema ir yra Rusija bei prorusiškas vadovas. Bet pasirodo, toli gražu ne. Tai tiesiog visiškai nesubrendusi valstybė. Finansinės problemos (pvz. skolos, kurių nenori grąžinti), politinės problemos, tautinis susiskaldymas. Korupcija ir t.t. Ten dabar vyksta cirkai, tiek valdžioj tiek visur kitur.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 16:13 
     
Dauguma siūlytojų kalba gražiai, bet visiškai neraukia kas yra realybė. Aišku galime sakyti, jog dedam ignor ant kaimynių (Rusija, Baltarusija, Kazachstanas ar pan) ir orientuojamės į Vakarus. Tačiau pinigai pavaldūs ekonomikai, o ne politikai. Kaimynių rinkos artimesnės (transportavimo kainos mažesnės), lengvesnis įdirbis (tiek kalbinis, kultūrinis, tiek galų gale tos rinkos žino ką reiškia žodis "Lietuva" (turbūt nereikia sakyti, jog prancūzą įkalbėti rinktis sūrio gaminį iš Lietuvos, daug sudėtingiau nei vietoj "Lietuva", būtu Olandija, Šveicarija, Italija... ).
Be to, "Vakarai", perkimšti savos produkcijos, ypač kai dabar užsidariusi Rusijos rinka. Taigi įeiti su nežinomu ženklu be galo brangu, ilgu ir reiktu iškart pranokti kokybe, skonio atitikimu (net jei ne apie maistą šnekam) vietinius.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 16:34 
     
Simplicity rašė:
Ukraina Rusijai į šikną niekada ir nelindo. Šios dvi šalys nuo pat TSRS griūties buvo ir tebėra tampriai susietos ekonominiais saitais. (Dar ne taip seniai karinė Ukrainos pramonė bendradarbiavo su Rusijos karine pramone.) Didžiausia Ukrainos problema yra ne Rusija, o korupcija ir oligarchai. Tai man kartojo ukrainiečiai, apie tai yra kalbama ir Ukrainos radoje ar tam pačiam Europarlamente. Jei ne įsišaknijusi korupcija, tai kremlius teisto Janukovyčiaus nebūtų prezidentu pasistatęs. (Nutik tu man taip, kad sudegtų būtent tas archyvas, kuriame Janukovyčiaus byla buvo saugoma...)


tai kad, kai nustojo lįst, ir tik atsisuko į EU pusę, ir prasidėjo neramumai. Tas pats būtų ir Baltarusijai, jei nustotų pagal rusijos dūdelę šokt.

Simplicity rašė:
Verslas nėra vien tik gamyba. Paslaugos (apgyvendinimas, spa ir t.t.) irgi yra verslas. Paslaugas teikiančiai įmonei (viešbučiui, grožio salonui ir t.t.) visiškai jokio skirtumo ar tas jų turistas iš Rusijos, Vietnamo ar JAV- svarbu, kad turėtų pinigų susimokėti už paslaugas. Rusų turistų ir bendradarbiavimo su Rusija nesigėdija nei Vakarų Europos šalys, ne ta pati JAV. (Kad ir prancūziškų MISTRAL'ių istorija.)


Rusų turisto nieks nelaukia. Laukia tik jų pinigų. Tad skirtumas yra. ;)

Simplicity rašė:
Apie lietuvišką gamybą tu pasakoji teoriškai, kaip galva iš televizoriaus, o aš galiu papasakoti kaip toje virtuvėje besisukinėjęs. Gaminom produkciją dideliems vokiškiems prekės ženklams. Produkcija nuo tos, kuri buvo skirta tai pačiai Rusijai, Baltarusijai ar Lietuvai, skyrėsi tik ženkliuku ant korpuso ir pakuotės. Gaminom mes, nes dėl mažų lietuviškų atlyginimų galėjom konkuruoti su kinais ir vietnamiečiais. Per tuos metus, kuriuos praleidau Airijoje, gamykla nuo >500 darbuotojų susitraukė iki 70-ies ir vos bekruta, nes jau nesugeba konkuruoti su Azijos gamintojais. Kaip elektronščikas galiu pasakyti, kad kai kurie kiniškais (bet visiškai legaliais ir galiojančiais) CE ženkliukais padabinti ir Lietuvoje parduodami kiniški elektros ir elektronikos gaminiai to CE Europoje niekada negautų, nes neatitinka CE keliamų reikalavimų. Šie kiniški gaminiai yra potencialiai pavojingi (per ploni maitinimo kabeliai ir gerokai pavojingesni dalykai), bet jų iš apyvartos niekas neišims, nes čia sukasi dideli pinigai ir reikia išleisti nemažai pinigų, kad gaminį perpatikrintum Europoje. Stiprių ir gerai Europai pažįstamų lietuviškų prekės ženklų mes neturime, lietuviški maisto produktai europiečiams visai neįdomūs. Maistą eksportuojam tik į tas ES šalis, kuriose veikia Rytų Europiečiams skirtos maisto parduotuvės.

Šiaip tai, bergždžia čia ta diskusija, nes dar nesat pakankami druskos suvalgęs ir nesuprantat, kad tarp juodos ir baltos yra dar ir pilkoji zona. :) Jei ir kasdieniam gyvenime teskiriat tik šias dvi spalvas, tai turbūt į kiekvieną ne tokį žvilgsnį atsakot kumščiais ir nagais, nes kitaip gausis jog "nusileidžiat ir į šikną lendat". :D


Dirbu tarptautinėje Lietuvos kapitalo gamybinėje įmonių grupėje. Tik sritis ne elektronika, o maisto produktai. Eksportas tiek į rusiją tiek į visą EU, afriką, bei dabar po truputį į JAV. Tad puikiai žinau kokių kokybės standartų laikosi rusijos rinkai ir kokių europos rinkai. Rusijai įranga perkama nusidėvėjusi, gamybinių cechų nei iš tolo negalima lygint su tais kurie skirti europai. Produkcijos - irgi. taip rusijoje dideli pinigai, bet pati įmonių grupė orientuojasi į europą. Ir jei tu nežinai prekių ženklų tai nereiškia, kad jų nėra europoje. Anyways. ne apie tai mes.

Tavo pavizdys puikiai patvirtina mano poziciją. Kurt pigias prekes Lietuvoje yra rizikinga, nes tai pelninga tik tol kol gamini pigiau už kinus. O rusijos betkuriai pramonės šakai yra turbūt pati nestabiliausia rinka. Todėl dabar ir skundžiasi tik tie, kurie trumparegiškai visą savo plėtrą vykdė rusijos linkme. Ir čia ne politikų kaltė, o jų pačių. Kaltint politiką dėl prastų pardavimų taip pat absurdiška, kaip žemdirbiams kasmet skųstis dėl prastų oro sąlygų ir derliaus, ir reikalauti kompensacijų iš valstybės. Patys gamintojai turi įsivertint riziką.

O dėl to, kad rusija drabstosi putomis ir draudžia importą, tai nuo to blogiau tik jai pačiai. Tiek Europa, tiek Turkija, tiek Ukraina ilgajame periode nieko nepraloš. Čia tik rusija pati seka Argentinos pėdomis, visiškai save izoliuodama.

Prezidentės pozicija rusijos atžvilgiu ne ką čia ir pakeitė, bet bent turime savo tvirtą poziciją, rusijos agresijos atžvilgiu, o ne tik trūkčiojame pečiais kaip daugelis EU valstybių.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-24, 15:39
Pranešimai: 978
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 16:38 
     
Arns rašė:
Dauguma siūlytojų kalba gražiai, bet visiškai neraukia kas yra realybė. Aišku galime sakyti, jog dedam ignor ant kaimynių (Rusija, Baltarusija, Kazachstanas ar pan) ir orientuojamės į Vakarus. Tačiau pinigai pavaldūs ekonomikai, o ne politikai. Kaimynių rinkos artimesnės (transportavimo kainos mažesnės), lengvesnis įdirbis (tiek kalbinis, kultūrinis, tiek galų gale tos rinkos žino ką reiškia žodis "Lietuva" (turbūt nereikia sakyti, jog prancūzą įkalbėti rinktis sūrio gaminį iš Lietuvos, daug sudėtingiau nei vietoj "Lietuva", būtu Olandija, Šveicarija, Italija... ).
Be to, "Vakarai", perkimšti savos produkcijos, ypač kai dabar užsidariusi Rusijos rinka. Taigi įeiti su nežinomu ženklu be galo brangu, ilgu ir reiktu iškart pranokti kokybe, skonio atitikimu (net jei ne apie maistą šnekam) vietinius.


Iš visų visiškai neraukiančių realybėje, tai mažiausiai rauki tu, su savo ultraprorusišku požiūriu. Kuo tau tos rinkos artimesnės, nei europa? Tas kalbinis ir kultūrinis "įdirbis" išdvės su paskutine tarybų sąjungos karta.

O dėl sūrių tai išvis patylėk.

"Tai, kad į Italiją vien pernai nukeliavo 250 mln. Lt vertės sūrių, nieko nebestebina – italams sūrius eksportuoja „Rokiškio sūris“, „Pieno žvaigždės“, „Žemaitijos pienas“.Sūrio šalimi tituluojamai Italijai neužtenka pieno žaliavos, todėl, kaip jau yra rašiusios „Verslo žinios“, šios šalies įmonės iš lietuviško sūrio gamina šviežią „Mozzarella“ ir įvairių rūšių kietą sūrį.Bet kelia nuostabą, jog valgyti lietuvišką sūrį pratinasi gurmaniškoji Prancūzija, 2010 m. prancūzai Lietuvoje nusipirko sūrių už kiek daugiau nei 30.000 Lt, pernai šį kiekį padvigubino iki 60.500 Lt.Vilija Bartkienė, „Žemaitijos pieno“ eksporto administratorė, neslepia, kad nedidukės sūrio „Džiugas“ bandomosios partijos siunčiamos į Prancūziją.„Gali būti, kad statistika fiksuoja mūsų siunčiamas bandomąsias partijas. Nors nuolatinio eksporto kol kas nepradėjome, bandome įžengti į šią rinką“, – neslepia p. Bartkienė."

Plačiau: http://vz.lt/archive/article/2013/6/4/l ... z3wTGvW2oR

Kai tuo tarpu į rusiją 2009-2014 lyg vidutinis visų pieno produktų eksportas buvo ~460mln Lt per metus
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-24, 15:39
Pranešimai: 978
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 17:15 
     
hamann rašė:
Simplicity rašė:
Ukraina Rusijai į šikną niekada ir nelindo. Šios dvi šalys nuo pat TSRS griūties buvo ir tebėra tampriai susietos ekonominiais saitais. (Dar ne taip seniai karinė Ukrainos pramonė bendradarbiavo su Rusijos karine pramone.) Didžiausia Ukrainos problema yra ne Rusija, o korupcija ir oligarchai. Tai man kartojo ukrainiečiai, apie tai yra kalbama ir Ukrainos radoje ar tam pačiam Europarlamente. Jei ne įsišaknijusi korupcija, tai kremlius teisto Janukovyčiaus nebūtų prezidentu pasistatęs. (Nutik tu man taip, kad sudegtų būtent tas archyvas, kuriame Janukovyčiaus byla buvo saugoma...)


tai kad, kai nustojo lįst, ir tik atsisuko į EU pusę, ir prasidėjo neramumai. Tas pats būtų ir Baltarusijai, jei nustotų pagal rusijos dūdelę šokt.


Puikus demagogijos pavyzdys, kai nė vienas tavo žodis neatitinka to ką atseit komentuoji :)

Cituoti:
Rusų turisto nieks nelaukia. Laukia tik jų pinigų. Tad skirtumas yra. ;)

Vėl eilinė demagogija pagrįsta tik asmeninėmis emocijomis.

Cituoti:
Dirbu tarptautinėje Lietuvos kapitalo gamybinėje įmonių grupėje. Tik sritis ne elektronika, o maisto produktai. Eksportas tiek į rusiją tiek į visą EU, afriką, bei dabar po truputį į JAV. Tad puikiai žinau kokių kokybės standartų laikosi rusijos rinkai ir kokių europos rinkai. Rusijai įranga perkama nusidėvėjusi, gamybinių cechų nei iš tolo negalima lygint su tais kurie skirti europai. Produkcijos - irgi. taip rusijoje dideli pinigai, bet pati įmonių grupė orientuojasi į europą. Ir jei tu nežinai prekių ženklų tai nereiškia, kad jų nėra europoje. Anyways. ne apie tai mes.

Tai gal prisistatyk? :) Labai abejoju kiekvienu tavo žodžius, nes 1) pirkti nusidevėjusią įrangą, ją pergabenti, permontuoti, nuolat remontuoti (gero daikto nelabai kas skuba išmesti) brangu 2) Rusijos maisto kontrolė, bent jau su užsienio rinkomis, labai būdavo priekabi. N ir truputis galima pateikti straipsnių, kaip verslininkai laukdavo praeinančių patikrų, tad abejoju ar linijos galėjo būti tragiškos 3) į Rusiją eksportavo, tiek joje pačioje investavo ir pačios didžiausios pasaulio bendrovės, tad beviltiškos kokybės prekių būtu buvę sunku parduoti. Ypač kai pagrindinės rinkos buvo Maskva, Peterburgas, o ne kokie Novosibirskas su Jakutsku.

Cituoti:
O rusijos betkuriai pramonės šakai yra turbūt pati nestabiliausia rinka. Todėl dabar ir skundžiasi tik tie, kurie trumparegiškai visą savo plėtrą vykdė rusijos linkme. Ir čia ne politikų kaltė, o jų pačių. Kaltint politiką dėl prastų pardavimų taip pat absurdiška, kaip žemdirbiams kasmet skųstis dėl prastų oro sąlygų ir derliaus, ir reikalauti kompensacijų iš valstybės. Patys gamintojai turi įsivertint riziką.

Daug demagogijos papilta. Įtartinai primena eilinius komentatorius iš delfi.

Vėl galima sakyti, jog jei verslas - pervežimai, normalu jog lietuvis esantis šalia, kurė atitinkamą verslą. Na nekursi, įkurs lenkas. Vežti tai reikėjo ta kryptimi.

Galima kalbėti apie tam tikrus procentinius verslo pasiskirstymus. Bet matyt ne tau suprasti jog kiekvienas verslas turi savo specifiką. Gaminamą produktą įmanoma diferencijuoti (bent kažkiek), o paslaugos niekaip. Lietuva nėra pasaulio fabrikas.

Cituoti:
O dėl to, kad Rusija drabstosi putomis ir draudžia importą, tai nuo to blogiau tik jai pačiai. Tiek Europa, tiek turkija, tiek ukraina ilgajame periode nieko nepraloš.

Priešingai. Rusija, kaip valstybė, nieko nepralošia sankcijomis, nes skatina vidaus verslą. Tiek turkai tiek ukrainiečiai prarado rinkas. Jiems reikės papildomų išlaidų kažkur įeiti, jų firmoms dideli nuostoliai esamas prekes išparduoti, suplanuoti ateitį.
Kadangi Rusija perka, o ne parduoda, jų įmonės gali patirti tam tikrų nepatogumų, bet ne nuostolių. Atsivėrus rinkoms, būtent importuotojai megzdami kontraktus, užsakydami reklamas, lentynas turės išleisti pinigus.

Kai kalbame apie žmones, tada taip, čia Rusija daugiau pralošia, nes produktai pabrangsta visiem. Šalys praradusios rinkas nukenčia mažiau, labiau paveikia nukentėjusiose įmonėse dirbantys ar juos aptarnaujantys asmenys.

Cituoti:
Prezidentės pozicija Rusijos atžvilgiu ne ką čia ir pakeitė, bet bent turime savo tvirtą poziciją, Rusijos agresijos atžvilgiu, o ne tik trūkčiojame pečiais kaip daugelis EU valstybių.

Eilinį kartą klysti. Taip, jos žodis bevertis esamai padėčiai. Bet žodžiu išlėkęs žodis, vėliau riks visiem daug labiau padirbėti, jei norės su Rusija dėl ko tartis.
Atsiminkime kaip atrodytu nekaltas vadovės susitikimas su Dalai lama mažiausiai metams užvilkino verslininkų leidimų išrašymus eksportuoti produktus į Kinijos rinkas. Techniškai gi lyg ir tebuvo užimta pozicija, nesusijusi su verslu. Net tiesiogiai nebuvo įžeista Kinija, bet Lietuvai tai kainavo labai daug.

Cituoti:
Kuo tau tos rinkos artimesnės, nei europa? Tas kalbinis ir kultūrinis "įdirbis" išdvės su paskutine tarybų sąjungos karta.

Jei kur ir dirbi, tai tikrai ne kokį vadovaujamą darbą, kaip giriesi :)

1) kalbėjau apie logistiką. Kilometrais gana daug, ar sakykim iš įmonės Klaipėdoje ar iš kokio Hamburgo veši pagamintą produkciją. Kaštais tai labai didelis skirtumas. Ir jei produktai įdentiški, klaipėdietiškas atneštu įmonei daugiau pelno
2) kultūrinis aspektas, nori nenori yra buvo ir bus. Tarkim mėsos produktų skonis, paruošimo būdas. Tai ką mėgsta lietuviai, rusai, ukrainiečiai, šiai grupei daug bendriau nei palygunus su pvz ispanais, italais ir prancūzais.

Cituoti:
O dėl sūrių tai išvis patylėk.

1) Pinigai maži
2) Mūsų ūkininkai gauna daug mažesnes pieno supirkimo kainas (vėl gi, dėl to, kad matyt tose rinkose pardavimo marža labai maža ar net minusinė įmonėms)
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 17:22 
     
hamann, tu ryškiai neverslus. Eksportuojam sūrius į Italiją - puiku! Bet ar gyventumėm blogiau, jei eksportuotumėme ir į Italiją, ir į Rusiją? Jei, tarkim, kaip sakai, į Europą vežti gerokai aukštesni standartai, tai į Rusiją tikrai praeis.

Tiesa, kad jau taip apie pieno produktų kokybę ir įrangą - o kokie produktai papuolą į lietuvių lentynas? Prastesni, ar geresni?
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 17:32 
     
arns rimtai kiek tau moka uz komentarus? cia kazkada pamenu per tv viena moteris gyresi,kad gauna 1000e i men uz komentaru rasinejima. poto gailejosi,kad tai dare nes skleide nesantaika ir pan. turbut sazine uzgrauze :D bet tu itariu esi vienas is geriausiu tai darbdavys numeta didesni kaula nei kitiem tavo parankiniam
 • -2
Užsiregistravo: 2015-06-12, 14:47
Pranešimai: 334
Reputacija: -254
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 17:43 
     
hamann, negi tu manai, kad Ukrainos (Tuniso, Ispanijos, Airijos ir t.t) verslininkams reikia tavęs- lietuvio, o ne tavo pinigų? :D Jei turistas neatvažiuoja, tai ir pinigų niekas neatveža.
Kalbant apie maisto eksportą į Vakarus, skirtumas yras tas, kad "Žemaitijos suris" į Rytus vežė savo sūrį "Džiugas", o italams parduoda kokį nors mozzarellos pusfabrikatį, ant kurio italas klijuos savo etiketę ir veš į parduotuves. Kaip ir mano lietuviškos darbovietės atveju, viskas gerai kol yra užsakymų. Jei atsiras kitas gamintojas, kuris tą pusfabrikatį gali pasiūlyti pigiau- ATE! užsakymams, LABAS! prastovoms ir etatų mažinimui. Tas tavo pasakymas apie nusidėvėjusią įrangą, tai toks iš fantastikos srities. :) Vėl viską suabsoliutini iki to, kad "visi taip daro". Jei taip darot jūs, tai nereiškia jog ir kiti tokie turtingi, kad galėtų sau leisti turėti gamybinę liniją, į kurią pastoviai reikia pinigus kišt, kad ji veiktų ir nereikėtų pusę darbo dienos prastovoms nurašyt. Pasak mano šaltinių, Rusijai buvo tiekiami tik aukščiausios kokybės produktai, o mažiau nusisekę produktai likdavo lietuviams.

Kaip ir rašiau- bergždžia diskusija, nes arba turi būti "ultra-pseudo-patriotu" (būti baltu), arba šaukti "Ura, tovarišči!" ir stoti į "vatnykų" gretas, nes "Kas ne su mumis- tas prieš mus." ir nuomonės "per vidurį" negali būti. :) Pasikartosiu ir dar dėl vieno dalyko- jei jūs 100% palaikot visus LR vadovybės sprendimus ir pasisakymus, nes tai yra "patriotiška", tai esat tokia pati vata, kaip ir tie rusai, kurie kryžiumi gulasi po kiekvienu kremliaus sprendimu. Tokie pilieičiai yra patys geriausi- kariauja su menamu išorės priešu ir visiškai nereaguoja į tai, kas tuo metu vyksta jiems po nosimi. Gi, kritikuoti esamą santvarką, kai priešas į vartus beldžiasi, yra taip nepatriotiška ir antivalstybiška. :)
 • +1


_________________
Avast! — turbūt geriausia nemokama kompiuterio apsauga.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-01, 12:48
Pranešimai: 4717
Reputacija: +374
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 17:49 
     
hamann rašė:
Prezidentės pozicija rusijos atžvilgiu ne ką čia ir pakeitė, bet bent turime savo tvirtą poziciją, rusijos agresijos atžvilgiu, o ne tik trūkčiojame pečiais kaip daugelis EU valstybių.


Va man patinka šitas bruožas... Visos EU valstybės - kvailės (ar tikrai?..). Va mes, būdami politiškai įtakingiausi, karine prasme galingiausi ir šiaip turtingiausi visoje EU - galime leisti sau taip elgtis. O gal visgi EU valstybės labiau subrendusios ir ieško naudos sau, ignoruodamos visokias Rusijos provokacijas?

Reikėtų pagaliau suprasti, kad situaciją sprendžia galingiausios Europos ir kitų žemynų valstybės (tuo tikrai nenoriu sumenkinti Lietuvos).

Cituoti:
Kaip ir rašiau- bergždžia diskusija, nes arba turi būti "ultra-pseudo-patriotu" (būti baltu), arba šaukti "Ura, tovarišči!" ir stoti į "vatnykų" gretas, nes "Kas ne su mumis- tas prieš mus." ir nuomonės "per vidurį" negali būti. :)


Šiandien delfyje buvo pokalbis apie propagandą. Šnekėjo vyrai protingai, kad reikia vaikus mokyti kritinio mąstymo, kad netikėtų viskuo, ką perskaito ir tikrintų faktus. Viskas kaip ir ok. Ir po to, vienas užvėlė taip, kad buvo galima suprasti, jog vaikams reikia įteigti, jog yra tik viena "tiesa". Taip išeina, kad ragina į fanatiškumą atsakyti fanatiškumu...
 • +1
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 19:02 
     
Arns rašė:
Cituoti:
Rusų turisto nieks nelaukia. Laukia tik jų pinigų. Tad skirtumas yra. ;)

Vėl eilinė demagogija pagrįsta tik asmeninėmis emocijomis.

jokio čia asmeniškumo. tokia realybė, duok rinktis betkuriam viešbučiui, teikiančiam AI paslaugą, grupę iš skandinavijos ar iš rusijos, ir visi rinksis skandinavus.
1. kaštai rusams didesni
2. skandinavai mokesni.
3. su rusais visad problemos, menka čia paslaptis.

Arns rašė:
Tai gal prisistatyk? :) Labai abejoju kiekvienu tavo žodžius, nes 1) pirkti nusidevėjusią įrangą, ją pergabenti, permontuoti, nuolat remontuoti (gero daikto nelabai kas skuba išmesti) brangu 2) Rusijos maisto kontrolė, bent jau su užsienio rinkomis, labai būdavo priekabi. N ir truputis galima pateikti straipsnių, kaip verslininkai laukdavo praeinančių patikrų, tad abejoju ar linijos galėjo būti tragiškos 3) į Rusiją eksportavo, tiek joje pačioje investavo ir pačios didžiausios pasaulio bendrovės, tad beviltiškos kokybės prekių būtu buvę sunku parduoti. Ypač kai pagrindinės rinkos buvo Maskva, Peterburgas, o ne kokie Novosibirskas su Jakutsku.1. Neapsimokėtų neremontuotų ir nepergabentų. Buvo atvėjų kai naudotą įrangą pirko net iš Islandijos, po šalies "bankroto". Apsimokėjo.
2. Grupei priklausančios įmonės registruotos rusijoje ir fabrikas ten stovi. Tad importui taikoma maisto kontrolė čia neaktuali.
3. Aš nekalbu apie beviltišką kokybę ji nėra beviltiška, bet ji toli gražu net neprilygsta tam kas skirta Europos rinkai. Europiniems standartams ruošti cechus (pvz BRC) yra niekis palyginus su Europinius parduotuvių tinklus ir jų auditus. O rusija yra rusija, ten jokių problemų su tuo niekada nekyla.

Arns rašė:

Vėl galima sakyti, jog jei verslas - pervežimai, normalu jog lietuvis esantis šalia, kurė atitinkamą verslą. Na nekursi, įkurs lenkas. Vežti tai reikėjo ta kryptimi.

Galima kalbėti apie tam tikrus procentinius verslo pasiskirstymus. Bet matyt ne tau suprasti jog kiekvienas verslas turi savo specifiką. Gaminamą produktą įmanoma diferencijuoti (bent kažkiek), o paslaugos niekaip. Lietuva nėra pasaulio fabrikas.


Aš sutinku kad reikia išnaudoti esamą rinką, bet reik ir riziką vertint, diferencijuoti rinkas, kad užsidarius vienai rinkai, nereiktų verkti kad politikai blogi. Ir kalbu dabar apie gamybą, ne paslaugas.

Arns rašė:
Priešingai. Rusija, kaip valstybė, nieko nepralošia sankcijomis, nes skatina vidaus verslą. Tiek turkai tiek ukrainiečiai prarado rinkas. Jiems reikės papildomų išlaidų kažkur įeiti, jų firmoms dideli nuostoliai esamas prekes išparduoti, suplanuoti ateitį.
Kadangi Rusija perka, o ne parduoda, jų įmonės gali patirti tam tikrų nepatogumų, bet ne nuostolių. Atsivėrus rinkoms, būtent importuotojai megzdami kontraktus, užsakydami reklamas, lentynas turės išleisti pinigus.

Kai kalbame apie žmones, tada taip, čia Rusija daugiau pralošia, nes produktai pabrangsta visiem. Šalys praradusios rinkas nukenčia mažiau, labiau paveikia nukentėjusiose įmonėse dirbantys ar juos aptarnaujantys asmenys.


Aha. Argentina vienu metu irgi skatino vidaus vartojimą, ir norėjo visą importą pakeisti vidaus produktu. Niekam nepasaptis kokie buvo to rezultatai.
Aišku kylančios kainos ir tuščios lentynos nėra nuostolis rusijos verslui... sure..
Ukrainos preitą savaitę pasirašyta laisvoji prekybos sutartis su EU irgi win/win abiem pusėms. Ko tarpkitko rusija nenorėjo leisti ir visais būdais trugdė.
Turkijos importo blokavimas labiau žalingas rusijos piliečiams, o turizmas laikinas dalykas. Dalį prarastos rinkos kompensuos kiti turistai, dalis rusų vistiek grįš į turiją, kur daugiau rusai atostogaus? Sočyje? Dar betrūktų konflikto su Tailandu..

Arns rašė:
Eilinį kartą klysti. Taip, jos žodis bevertis esamai padėčiai. Bet žodžiu išlėkęs žodis, vėliau riks visiem daug labiau padirbėti, jei norės su Rusija dėl ko tartis.
Atsiminkime kaip atrodytu nekaltas vadovės susitikimas su Dalai lama mažiausiai metams užvilkino verslininkų leidimų išrašymus eksportuoti produktus į Kinijos rinkas. Techniškai gi lyg ir tebuvo užimta pozicija, nesusijusi su verslu. Net tiesiogiai nebuvo įžeista Kinija, bet Lietuvai tai kainavo labai daug.


Manai neišgyvensim be rusijos? Dabar išgyvenam, ir kuo toliau tuo labiau atsiribojant nuo jos, tiek energetiškai tiek ekonomiškai, ji mums tampa mažiau svarbi. Atsiras proga naudotis rusijos rinka - prašom. Neatsiras, bus ir taip su kuo prekiaut. Pvz maisto pramonei JAV rinka atsivėrė. Derybos vyksta ir su azijos rinkomis, Japonija.

Nepakeičiamų nėra, yra tik nepakeisti.


Arns rašė:

1) kalbėjau apie logistiką. Kilometrais gana daug, ar sakykim iš įmonės Klaipėdoje ar iš kokio Hamburgo veši pagamintą produkciją. Kaštais tai labai didelis skirtumas. Ir jei produktai įdentiški, klaipėdietiškas atneštu įmonei daugiau pelno
2) kultūrinis aspektas, nori nenori yra buvo ir bus. Tarkim mėsos produktų skonis, paruošimo būdas. Tai ką mėgsta lietuviai, rusai, ukrainiečiai, šiai grupei daug bendriau nei palygunus su pvz ispanais, italais ir prancūzais.


Savi pliusai savi minusai. Ar Berlynas ar maskva atstumų skirtumas niekingai mažas, tačiau transportavimas EU viduje lyginant su eksportu į rusiją yra net nelyginamai paprastesnis.
Esant dabartinei globalizacijai, tie skirtumai netokie ir dideli. Taip kultūriškai esame artimesni nei pietiečiams, tačiau nebėr to atotrūkio kuris buvo prieš 20 metų.

Arns rašė:
1) Pinigai maži
2) Mūsų ūkininkai gauna daug mažesnes pieno supirkimo kainas (vėl gi, dėl to, kad matyt tose rinkose pardavimo marža labai maža ar net minusinė įmonėms)

[/quote]

250mln vien sūrių į Italiją nėra tokie maži pinigai lyginant su visa pieno produktų rinka į 460mln į rusiją.

Arthuras rašė:
Va man patinka šitas bruožas... Visos EU valstybės - kvailės (ar tikrai?..). Va mes, būdami politiškai įtakingiausi, karine prasme galingiausi ir šiaip turtingiausi visoje EU - galime leisti sau taip elgtis. O gal visgi EU valstybės labiau subrendusios ir ieško naudos sau, ignoruodamos visokias Rusijos provokacijas?

Reikėtų pagaliau suprasti, kad situaciją sprendžia galingiausios Europos ir kitų žemynų valstybės (tuo tikrai nenoriu sumenkinti Lietuvos).


niekur nesakiau kad EU valstybės kvailės. Tačiau griežtos pozicijos joms trūksta. (mano subjektyviu manymu).

Simplicity rašė:
hamann, negi tu manai, kad Ukrainos (Tuniso, Ispanijos, Airijos ir t.t) verslininkams reikia tavęs- lietuvio, o ne tavo pinigų? :D Jei turistas neatvažiuoja, tai ir pinigų niekas neatveža.
Kalbant apie maisto eksportą į Vakarus, skirtumas yras tas, kad "Žemaitijos suris" į Rytus vežė savo sūrį "Džiugas", o italams parduoda kokį nors mozzarellos pusfabrikatį, ant kurio italas klijuos savo etiketę ir veš į parduotuves. Kaip ir mano lietuviškos darbovietės atveju, viskas gerai kol yra užsakymų. Jei atsiras kitas gamintojas, kuris tą pusfabrikatį gali pasiūlyti pigiau- ATE! užsakymams, LABAS! prastovoms ir etatų mažinimui. Tas tavo pasakymas apie nusidėvėjusią įrangą, tai toks iš fantastikos srities. :) Vėl viską suabsoliutini iki to, kad "visi taip daro". Jei taip darot jūs, tai nereiškia jog ir kiti tokie turtingi, kad galėtų sau leisti turėti gamybinę liniją, į kurią pastoviai reikia pinigus kišt, kad ji veiktų ir nereikėtų pusę darbo dienos prastovoms nurašyt. Pasak mano šaltinių, Rusijai buvo tiekiami tik aukščiausios kokybės produktai, o mažiau nusisekę produktai likdavo lietuviams.


Visiems reik pinigų, bet ūkiškai paimkime. rusas atvažiuoja į Turkiją, sėdi ištisai viešbutyje, geria nemokamą alkoholį, maisto pusę suvalgo pusę išmeta (statistiškai - taip yra, nieks nepaneigsit.) ir palygink su kokiu Italu, išgeriančiu kelias taures vyno (kurias paprastai jie ir nusipeka, nes pigaus nemokamo vyno negeria). Jei abu turistai moka vienodai už apsistojimą, tai kurio išlaikymas viešbučiui yra ekonomiškai pelningesnis?

Džiugas ir veža džiugą į Italiją. Kiti galbūt ir pusfabrikačius. Visgi apimtys nemažos, tokiai nedideliai rinkai kaip Italija (lyginant su rusija).
Ne iš fantastikos, o iš kasdienybės. Kokioje Olandijoje įrangos gal ir neapsimoka taisyti ir restauruoti. Čia - apsimoka, nes laikomos šaltkalvių, elektrikų ir mechanikų brigados ir dirbtuvės.
Ir aš nesakiau kad taip visi daro. Bet jei reikalavimai rusijos rinkai yra pakankamai žemi, tikrai nieks didesnių nei minimalūs ir nesieks. EU reikalavimai yra nesulygintinai aukštesni. Kaip jau minėjau net nekalbant apie distributorių reikalavimus. Bent jau maisto pramonėje.

Aš neesu už konfliktų eskalavimą, tačiau neįžvelgiu nieko blogo kai yra sakoma tiesa. rusija mūsų regione yra pagrindinis agresorius. Ir nereik bijoti tai įvardinti.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-24, 15:39
Pranešimai: 978
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-06, 20:02 
     
Cituoti:
jokio čia asmeniškumo. tokia realybė, duok rinktis betkuriam viešbučiui, teikiančiam AI paslaugą, grupę iš skandinavijos ar iš rusijos, ir visi rinksis skandinavus.

Šiaip jau ne taip lygini nekorektiškai. Itin retas atvejis, kada viešbutis gali rinktis ką priimti, beveik visada būtent viešbučiai suinteresuoti savo kambarius užpildyti.
Jei kalbam apie blogiausius turistus, rusai retai įvardijami kaip pirmi [ur=http://www.businessinsider.com/worst-behaved-tourists-2013-5l]pvz[/url]. Už rusus dažnai girtesni būna anglai, skūpesni ir labiau reikalaujantys kokybės vokiečiai ir t.t Jei žvelgtume kitu kampu, rusai išlaidesni, būtent todėl populiariausiuose maršrutuose dažniausiai geresnius viešbučius visuomet okupuoja rusai. Lietuvius įprastai gabena į ženkliai pigesnius. Nes lietuviai daug taupesni.

Cituoti:
. Neapsimokėtų neremontuotų ir nepergabentų. Buvo atvejų kai naudotą įrangą pirko net iš Islandijos, po šalies "bankroto". Apsimokėjo

Viena kregždė dar ne pavasaris. Jei girdėjai vieną įvykį, nereiškia jog visi taip daro.
Be to, jei įmonė bankrutuoja ir jos įranga tik kelių metų senumo, nereiškia jog ji pasenusi.

Cituoti:
Grupei priklausančios įmonės registruotos rusijoje ir fabrikas ten stovi. Tad importui taikoma maisto kontrolė čia neaktuali.

Ir tada jai netaikomi importo draudimai. Mes kalbam apie įvežamą maistą.

Cituoti:
Aš nekalbu apie beviltišką kokybę ji nėra beviltiška, bet ji toli gražu net neprilygsta tam kas skirta Europos rinkai.

Viena kregždė dar ne pavasaris. Jei girdėjai vieną įvykį, nereiškia jog visi taip daro. Beveik viską lietuviai realizuodavo didžiuosiuose Rusijos miestuose. Ten pat savas produkcijas suveždavo ir suomiai, vokiečiai, prancūzai, olandai... Jei kokybė būtu prasčiausia...

Cituoti:
Aha. Argentina vienu metu irgi skatino vidaus vartojimą, ir norėjo visą importą pakeisti vidaus produktu. Niekam nepasaptis kokie buvo to rezultatai.

Gal tu girdėjai apie Venesuelą? :)

Cituoti:
Aišku kylančios kainos ir tuščios lentynos nėra nuostolis rusijos verslui... sure..

Suprask, Rusijos rinka yra deficitinė, taigi importo sumažinimas tiek valstybei tiek vietiniams gamintojams bei maisto augintojams kaip tik palengvina naštą. Daug mažiau valiutos palieka šalį, tas ypač gerai (valstybei Rusijai), kai krenta naftos kaina, kas yra pagrindinė eksportinė prekė.
Ir priešingai, turkų rinka yra perteklinė, taigi rinkų uždarymas jai kainuoja nemažai, planuotas pelnas eina "velniop".

Cituoti:
Turkijos importo blokavimas labiau žalingas rusijos piliečiams, o turizmas laikinas dalykas. Dalį prarastos rinkos kompensuos kiti turistai, dalis rusų vistiek grįš į turiją, kur daugiau rusai atostogaus? Sočyje? Dar betrūktų konflikto su Tailandu..

Kalbant apie turkiją, reikia žvelgti kitu kampu. Jie akiplėšiškai numušė rusų naikintuvą, jų remiami sukilėliai nužudė pilotą ir jūrų pėstininką, niekas net neatsiprašė, juo labiau nepasiūlė Rusijai atlyginti nuostolius. Taip paliko tris galimus variantus:
a) Rusijos valdžia turi pasakyti (vidaus auditorijai), jog galima nužudyti ir daugiau rusų karių. Na jiems(valdžiai) jokio skirtumo.
b) Įvesti sankcijas, nutraukti kiek įmanoma daugiau ryšių su ta šalimi.
c) Atsakyti jėga (kaip pvz Izraelio atveju, užimti jėga ginčytiną teritoriją, dėl kurios žuvo jos kariai, subombarduoti oro uostą iš kurio kilo turkų naikintuvai, pagrasinti karo paskelbimu jei nebus išduoti atsakingi asmenys)

Kaip matome, nereaguoti į tokį veiksmą nebuvo galima, nes neveiklumas būtu spjūvis į savo armiją ir jos autoritetą visuomenės akyse. Aktyvūs kariniai veiksmai tik be reikalo sugadintu santykius su daugeliu valstybių. Apribojimai buvo optimalus atsakas, mažiausiai pakenkentys visam pasauliui.

Taip, dalį turistų galima pakeisti. Bet pelno maržos mažėja (tai matome ir Lietuvoje padidėjusiomis nuolaidomis į turkų kurortus).

Cituoti:
Manai neišgyvensim be Rusijos?

čia tik tu taip įskaitai...

Cituoti:
Neatsiras, bus ir taip su kuo prekiaut. Pvz maisto pramonei JAV rinka atsivėrė. Derybos vyksta ir su azijos rinkomis, Japonija.

Kaip jau sakiau, rinka nereiškia pelno.

Cituoti:
Nepakeičiamų nėra, yra tik nepakeisti.

Tuo pačiu posakiu vadovaujasi ir Rusija. Tik bėda, kad dėl savo rinkos dydžio, ji visuomet išliks patraukli, net jei ir bus rizikinga.

Cituoti:
Ar berlynas ar Maskva atstumų skirtumas niekingai mažas, tačiau transportavimas eu viduje lyginant su eksportu į Rusiją yra net nelyginamai paprastesnis.

Vaikiškas požiūris. Pelnas yra nuo pardavimo kainos. Tad didesnis klausimas, kur už lietuvišką produktą eitu paprašyti daugiau, vokietijoje ar Rusijoje? Nuo to priklauso kur uždirbsi.
Bet jei produktą gamini tokį patį, o parduodi Maskvoje, bet viena gamykla stovi Vilniuje, kita Berlyne, vilnietiška uždirbtu daugiau.

Cituoti:
Esant dabartinei globalizacijai, tie skirtumai netokie ir dideli. Taip kultūriškai esame artimesni nei pietiečiams, tačiau nebėr to atotrūkio kuris buvo prieš 20 metų.

Vėl vaikiškas požiūris. Pvz lietuvių firmos savai rinkai, Rusijos rūko kumpius, dešras. Ispanijoje rūkytų dešrų, kumpių rasi daug? Ne, jiems priimtinesnis vytintas produktas. Taigi šalia lietuviškos linijos, ispanams reiktu statyti atskirą, nes su rūkytomis dešromis vargu ar užkariautum rinką. Kaip egzotinį produktą, kažkiek parduotumei, bet tai nebūtu gamechangeris.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-18, 13:00 
     
Aš manau,kad reikėtų galvoti apie ateitį
įdomus filmukas apie Lietuvos ateitį
 • -1
Užsiregistravo: 2016-01-18, 12:09
Pranešimai: 6
Reputacija: -11
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-18, 13:07 
     
Modestas1 rašė:
Aš manau,kad reikėtų galvoti apie ateitį
įdomus filmukas apie Lietuvos ateitį http:// www .youtube.com/watch?v=_qBBy4rUcZI


Keistai man žiūrisi šitie pseudo-patriotai. :D
Matosi rublis labai nuvertėjo ir kokybiškesnės propagandos jau neįperka.

Paveikslėlis
 • 0
Užsiregistravo: 2009-07-27, 22:29
Pranešimai: 1747
Miestas: Kaunas
Reputacija: +272
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'