Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 200 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Žmogus ir medicina
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-22, 20:17 

sub rašė:
"UTF16", "Atk" ir "Kitesabove" vieni vartai, mėsa nėra didžiausias blogis. .

Aš ir nerašiau, kad mėsa yra didžiausias negėris. Aš net parašiau, kad kai kam geriau tęsti ją vartoti. Nes su švaresniu, plonesniu maistu žmogus pats sujautrėja ir atsakomybė jo padidėja, ne visiems ta atsakomybė pajėgi, jų psichika neišlaikys, nepakels tokios naštos, todėl geriau jiems tęsti vartoti mėsą. Žmogus vartodamas mėsą netampa būtinai negeras. Bet norin kilsteltis vienu laiptu į priekį reikia atsisakyt žudomo maisto ir rimtai tada labai pažiūrėt į vystymąsi dvasinį. Žudomas maistas, nes kas bus jei suvalgysi soją ir kas bus jei ją pasodinsi? Iš jos išaugs augalas. Mėsą jei pasodinsi, iš jos nieko neišaugs, tik sliekai nebant pasakys "ačiū". Todėl nužūdytas maistas - mėsa yra negyvas. O augalinis maistas dar kurį laiką turi programą gyvybės. Aš pavyzdžiui pirkau soją paprastą, pupeles, sodinau kaime ir išaugo normalios sojos. Arba arbūzą buvau nupirkęs, sėklas išspjaudžiau. pasodinau ir buvo išaugę arbūzai.
  • -1

Reputacija: -30

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-22, 20:22 

Rimvydas rašė:
Taip pat, ne iš tavęs,bet tikrai ne svetimas veganų terminas diskusijoje yra lavoniena, taip stengiantis sukelti kitiems šleikštulį.

Iš kur tu žinai, ką tau nori sukeltį? Tu jo klausei, ką jis tau nori sukelti? Nepaklausei ir jau pradėjai juodai galvoti apie jį.
O ką jis vartoja, ne lavoniena? Gyvų gi nevalgo mėsėdžiai? Vadinasi lavonus valgo. Tai gal tiesiog padės greičiau apsispręsti, kas ko ieško.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-22, 20:25 

immortallt rašė:
Atk rašė:
O patiktų mėsėdžiams, jei juos dundukais, idiotais, kvailiais vadintų? Čia grubus įžeidinėjimais jei jie taip vegetarus vadina.
Nesinori pripažinti, kad klysta, tai reikia apjuodinti kitus. Primityvus egoizmo principas.

Kol vegetarai, veganai, žaliavalgiai ir pan. nepradeda piršti savo tikėjimo kitiems ir neišsigalvoja nesąmonių, niekas jų tokiais nevadina.

Kur būten aš kam nors piršau? Kur nesąmonės? Man reikia konkrečių citatų ir argumentų, kodėl tai nesąmonės. Aš irgi galiu pasakyt, kad ding iš čia su savo nesąmonėm, su savo piršimu man nuomonės. Bet aš tau to nesakiau.
  • +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-22, 20:43 

Atk rašė:
sub rašė:
"UTF16", "Atk" ir "Kitesabove" vieni vartai, mėsa nėra didžiausias blogis. .

Aš ir nerašiau, kad mėsa yra didžiausias negėris. Aš net parašiau, kad kai kam geriau tęsti ją vartoti. Nes su švaresniu, plonesniu maistu žmogus pats sujautrėja ir atsakomybė jo padidėja, ne visiems ta atsakomybė pajėgi, jų psichika neišlaikys, nepakels tokios naštos, todėl geriau jiems tęsti vartoti mėsą. Žmogus vartodamas mėsą netampa būtinai negeras. Bet norin kilsteltis vienu laiptu į priekį reikia atsisakyt žudomo maisto ir rimtai tada labai pažiūrėt į vystymąsi dvasinį. Žudomas maistas, nes kas bus jei suvalgysi soją ir kas bus jei ją pasodinsi? Iš jos išaugs augalas. Mėsą jei pasodinsi, iš jos nieko neišaugs, tik sliekai nebant pasakys "ačiū". Todėl nužūdytas maistas - mėsa yra negyvas. O augalinis maistas dar kurį laiką turi programą gyvybės. Aš pavyzdžiui pirkau soją paprastą, pupeles, sodinau kaime ir išaugo normalios sojos. Arba arbūzą buvau nupirkęs, sėklas išspjaudžiau. pasodinau ir buvo išaugę arbūzai.

Gyvūnai irgi iš sėklos gimsta, bet čia jau kita istorija.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +374

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-22, 21:00 

Rimvydas rašė:
...Todėl labai laiku jas reikia pamelžt. O ką daryti su pienu? Nejaugi išpilti? Aš nesuprantu pieno negėrimo priežasties.

Aš žinau tokią nuomonę ar faktą, kad pienas įsisavinamas tik vaiko, jis ten turi kažkokius dalykus tam tikrus dėl ko jo organizmas gali įsisavinti pieną, kai žmogus užauga, tada tie dalykai išnyksta. Dar toks argumentas sakomas, kad kur tu matei, kad kokia nors karvė ar arklys gertų pieną, jis tik mažas būdamas geria.
Bet ten tiesos yra. Dar skaičiau, kad kai kurie žmonės maždaug daug gėrė pieno ir jų organizmas prisitaikė, todėl išgėrus pieno jiems nekyla viduriavimas, o kitiems kyla, kas nepripratintas prie pieno. Man irgi kyla, kai jo dažnai negeriu. Jis nepasisavina gerai organizmo.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-22, 21:16 

Atk rašė:
Rimvydas rašė:
...Todėl labai laiku jas reikia pamelžt. O ką daryti su pienu? Nejaugi išpilti? Aš nesuprantu pieno negėrimo priežasties.

Aš žinau tokią nuomonę ar faktą, kad pienas įsisavinamas tik vaiko, jis ten turi kažkokius dalykus tam tikrus dėl ko jo organizmas gali įsisavinti pieną, kai žmogus užauga, tada tie dalykai išnyksta. Dar toks argumentas sakomas, kad kur tu matei, kad kokia nors karvė ar arklys gertų pieną, jis tik mažas būdamas geria.
Bet ten tiesos yra. Dar skaičiau, kad kai kurie žmonės maždaug daug gėrė pieno ir jų organizmas prisitaikė, todėl išgėrus pieno jiems nekyla viduriavimas, o kitiems kyla, kas nepripratintas prie pieno. Man irgi kyla, kai jo dažnai negeriu. Jis nepasisavina gerai organizmo.

Pieno produktai taip pat yra iš gyvūnų ir taip pat turi daug riebalų, cholesterolio, augimo hormonų, kurie padidina vėžinių ląstelių dauginimąsį. Šiaip kūdikiai turėtų gerti savo mamos pieną, kaip kad veršeliai geria karvės pieną, kam eiti prieš gamtą. Visuomet rūgštis pakildavo ir su virškinimu blogai būdavo nuo pieno produktų, netgi testa dariau prieš tris metus ir parodė stiprią alergiją jam. O vegane tapau 100% dėl gyvūnų, palaipsniui per pusantros savaitės atsisakiau visko palaipsniui, kol užgraužė sažinė visiškai ir prieš akis vis stovėdavo tie vaizdai, kur žiauriai elgiamasi su gyvūnais. Vieną rytą pabudau ir iškart nusprendžiau nuo tos dienos nebvalgyt jokių gyvūlinių produktų.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-22, 21:24 

Rimvydas rašė:
Na, žmogus iš prigimties yra medžiotojas, kaip tigras, liūtas, vilkas ar kitas plėšrūnas.

Tarkim, katės. Šiais laikais jos gyvena uždarytos namuose ir neturi kur medžioti. Jų to niekas nemoko ir neleidžia. Bet jos instinktyviai žaidžia medžioklę nuo pat mažų dienų, be jokių skrupulų gaudo muses ir kregždes visokias, net jei dubenyje pilna ėdalo. Katė, tikra medžiotoja, savo aukų niekada negaili.

Argi medžiotojui iš prigimties būtų sunku varlę nužudyti?

Cituoti:
Todėl man asmeniškai atrodo pakankamai natūralu,kad mes auginame sau maistą.

Patikslink, ką turi omeny. Auginti maistą yra kažkas natūralaus, todėl gerai? Koks gyvūnas, be žmogaus, augina sau maistą?

Cituoti:
Bet situacija ekologiškai nėra tokia jau prasta, kalbant apie mėsos pramonę. Viskas kontroliuojama.

Tau taip atrodo todėl, kad matyt gyveni šalyje, kurioje mėsos pramonė per pastaruosius 25 metus susitraukė kelis kartus. Buvo atauginta kažkiek miškų, sumažėjo žemės ūkio plotų ir atitinkamai tarša. Bet globali tendencija yra priešinga.

Net ir Lietuvoje, kur žmonės prie gyvulių dvoko pratę, gyvulininkystės plėtros nelabai mėgsta.

Cituoti:
Aš pats negalėčiau gyvūnui atimti gyvybės… Negalvoju ir neapkraunu savo minčių kaip jaučiasi gyvūnas iki tol kol atsidūrė ant mano stalo. :)

Tu šią filosofinę problemą išsprendei ją ignoruodamas, t. y. jos nespręsdamas. Ne visiems toks sprendimas priimtinas.
  • +1

Prisijungęs
Vartotojo avataras

Reputacija: +621

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-23, 00:02 

(facepalm) tikrai galima gyventi be mėsos, bet kokias jūs nesąmones skiedžiat, tai net baisu. Jau kaip kulto pasekėjai kalbat.
Atk, tavo kiekvienas postas yra brukimas ir melas.
  • 0

Reputacija: +3121

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-23, 01:12 

UTF16 rašė:
Patikslink, ką turi omeny. Auginti maistą yra kažkas natūralaus, todėl gerai? Koks gyvūnas, be žmogaus, augina sau maistą?

[

Skruzdėlės - Mycocepurus smithii.

Plačiau - http://www.technologijos.lt/n/mokslas/g ... psnis-7176
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +424

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-23, 03:53 

UTF net gyvūnai nėra vienodi. Yra gyvūnų,kurie kaupia maistą atsargai, taip pat yra,kurie jo nekaupia. Žmogus yra toks sutvėrimas,kad jis sau gali auginti maistą, nesvarbu,kad kiti gyvūnai to nedaro.. Žmogus taip pat vienintelis važinėja mašinomis, dviračiais ir t.t. Ko joks kitas gyvūnas nedaro..

Ir vėl, nebus taip,kad visi ims ir taps žaliavalgiais ar vegetarais.. O,kad žmogus pats sau augina maistą,tai tik sveikintinas dalykas.. Nejau būtų geriau jeigu žmogus nebeaugintų gyvulių maistui, o eitų į miškus medžioti? Tai daug geriau,kad augina sau maistą, o ne išeina į miškus medžioti. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +24

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-23, 08:46 

Rimvydas rašė:
UTF net gyvūnai nėra vienodi. Yra gyvūnų,kurie kaupia maistą atsargai, taip pat yra,kurie jo nekaupia. Žmogus yra toks sutvėrimas,kad jis sau gali auginti maistą, nesvarbu,kad kiti gyvūnai to nedaro.. Žmogus taip pat vienintelis važinėja mašinomis, dviračiais ir t.t. Ko joks kitas gyvūnas nedaro..

Ir vėl, nebus taip,kad visi ims ir taps žaliavalgiais ar vegetarais.. O,kad žmogus pats sau augina maistą,tai tik sveikintinas dalykas.. Nejau būtų geriau jeigu žmogus nebeaugintų gyvulių maistui, o eitų į miškus medžioti? Tai daug geriau,kad augina sau maistą, o ne išeina į miškus medžioti. :)

Neskaitai kas tau yra rašoma. Oponuojanti stovykla aiškiai sako, kad žudyti ar išnaudoti gyvūnus maistui yra neetiška. Tai yra pagrindinis leitmotyvas, o vėžys, diabetas, nutukimas ir veršelių ašaros yra skirti nuotaikai sustiprinti.
Nereikia ieškoti objektyvumo ir veltis į beprasmes kalbas apie kertamus miškus, dirbamus plotus ir t.t., nes oponentai jums siūlo ne diskusiją "Mėsos privalumai ir trūkumai", o neginčijamą tiesą, kad mėsos valgymas yra blogai.

p.s.
Jau bandau įsivaizduot kas nutiktų, kai veganų įkalbėti išpjautumėm visus mėsinius ir pieninius galvijus, naminius paukščius, nustotumėm reguliuot miško gyventojų populiaciją. Pagal idėją, reikėtų dar ir visus šunis, kates, terariumus ir akvariumus pamiršt, nes ir tuos turim tik iš savanaudiškų paskatų.
  • +2

Vartotojo avataras

Reputacija: +374

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-04-23, 13:44 

Rimvydas rašė:
Ir vėl, nebus taip,kad visi ims ir taps žaliavalgiais ar vegetarais..

Niekas nežino, kaip gali ir negali būti. Tai, kas gali būti pas kitus žmones ar negali, mano asmeninių sprendimų nemotyvuoja. Gal ir nebus taip, kad visi žmonės ims ir nustos kariauti. Bet kiekvienam asmeniškai stengtis lyg ir reikėtų. Nesutinki?
  • +1

Prisijungęs
Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-10, 21:05 

Vakar vėl išsityriau. Hemoglobinas dar labiau pakilęs, gliukozė nuo 4.80 nukrito iki 3.90. Tik sakė mažokai folio rūgšties, keista, nes labai daug visko valgau su folio rūgštim, bet matyt ne kasdien. Taip nesinori gerti tų tablečių su konservantais.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-11, 12:30 

Kitesabove rašė:
...Taip nesinori gerti tų tablečių su konservantais.

Ir negerk.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-12, 18:00 

UTF16 rašė:
Rimvydas rašė:
Ir vėl, nebus taip,kad visi ims ir taps žaliavalgiais ar vegetarais..

Niekas nežino, kaip gali ir negali būti. Tai, kas gali būti pas kitus žmones ar negali, mano asmeninių sprendimų nemotyvuoja. Gal ir nebus taip, kad visi žmonės ims ir nustos kariauti. Bet kiekvienam asmeniškai stengtis lyg ir reikėtų. Nesutinki?

Kodėl reikia stengtis jeigu manau,kad neteisinga atsisakyti visiškai mėsos? Dėl to,kad maža dalis pasaulio žmonių įsitikinusi,kad tai teisinga? :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-12, 21:32 

Rimvydas rašė:
Kodėl reikia stengtis jeigu manau,kad neteisinga atsisakyti visiškai mėsos?

Neteisinga visiškai nepritarti procesui to, kam tu pats asmeniškai nepritari ir, kaip kažkada rašei, to pats negalėtum? Kiek toli galima su šitokia logika?

„Kodėl reikia stengtis nesmurtauti, jeigu manau, kad visiškai taikiai gyventi neteisinga?“

„Kodėl reikia stengtis nevogti, jeigu manau, kad kartais vogti yra teisinga?“

„Kodėl reikia stengtis neprievartauti, jeigu manau, kad visiškai to atsisakyti neteisinga?“

Dėl to, kad tu ir kažkiek žmonių (gal net dauguma) yra įsitikinę priešingai?
  • +2

Prisijungęs
Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-13, 00:02 

slack rašė:
jurgisgl rašė:
Vegano parašytas straipsnis, kuriam nepaminėti neigiami dalykai nustojus valgyt mėsą. Iš kur pvz. žiemos metu gaut vitamino D jeigu ne iš mėsos? dėl sveikatos tai irgi klausimas ar nepablogėtų. Medikai kažkodėl nerekomenduoja atsisakyt mėsos.

80% vitamino D3 gaunamas iš saulės. Ne visos rūšies mėsoje yra D3.Vitamino D3 galima gauti iš pieno produktų,kiaušinių.

Mėsa neturi vitamino D
https://pbs.twimg.com/media/Ckx3q08WUAAz9LH.jpg
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-13, 11:24 

UTF16 rašė:
Rimvydas rašė:
Kodėl reikia stengtis jeigu manau,kad neteisinga atsisakyti visiškai mėsos?

Neteisinga visiškai nepritarti procesui to, kam tu pats asmeniškai nepritari ir, kaip kažkada rašei, to pats negalėtum? Kiek toli galima su šitokia logika?

„Kodėl reikia stengtis nesmurtauti, jeigu manau, kad visiškai taikiai gyventi neteisinga?“

„Kodėl reikia stengtis nevogti, jeigu manau, kad kartais vogti yra teisinga?“

„Kodėl reikia stengtis neprievartauti, jeigu manau, kad visiškai to atsisakyti neteisinga?“

Dėl to, kad tu ir kažkiek žmonių (gal net dauguma) yra įsitikinę priešingai?

Kol kas mėsą valgyti yra įstatymiškai leidžiama. :) Todėl tavo palyginimai yra toli toli už ribų išeinantys ir net absurdiški.. Net nežinau ar verta tęsti su tavimi bet kokį kitą pokalbį.. Aš pasakysiu kokį dalyką,kuris tau nepriimtinas nors įstatymiškai leidžiamas, bet tu iš savo pusės kontraargumentą pateiksi kokį terorizmo atvejį.. Be to, visus tavo palyginimus laaaabai didžioji pasaulio žmonių dalis smerkia ir laiko neteisingai.. Plius įstatymai tai draudžia. Iš tikro net absurdas man komentuoti šituos tavo teiginius... Nustebinai.. Iki šiol dar visai protingai diskutavai ir buvo įdomu paskaityti tai ką rašei ištraukęs iš interneto. Buvo įdomu kol tai nebuvo tavo mintys, o +/- moksliniai pamąstymai iš tikrų mokslininkų hipotezės ir teorijos. Bet kai dabar savo mintis pradėjai reikšti, absurdas... Tiesiog absurdas.. Prilygino mėsos valgymą su prievartavimais, vagystėmis.. Dar netikiu,kad tokių kraštutinumų ėmeisi. :D
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-13, 12:09 

Rimvydas rašė:
Dar netikiu,kad tokių kraštutinumų ėmeisi.

Kam šita pompastika, sudaranti tavo 90 % atsakymo? Būtų užtekę pasakyti „Tingiu kažką galvoti, nenoriu užsiiminėti kažkokiom diskusijom“. Būtum sutaupęs mano ir savo laiko.

Cituoti:
Kol kas mėsą valgyti yra įstatymiškai leidžiama. :)

Įstatymiškai buvo ir yra leidžiama visokių kuriozų, patys baisiausi nusikaltimai žmogiškumui buvo įstatymiškai visiškai teisėti ir vyko ne per seniausiai. Mušti vaikus Lietuvoje įstatymiškai irgi leidžiama ir daug kas pas mus to nelaiko nusikaltimu, o normalia auklėjimo praktika. Yra šalių, kuriose įstatymiškai galima mušti žmoną, yra kuriamos net tam specialios taisyklės, kaip teisingai tai daryti.

Kiek suprantu, tu visam tam pritari, nes įstatymai leidžia?

Cituoti:
Aš pasakysiu kokį dalyką,kuris tau nepriimtinas nors įstatymiškai leidžiamas, bet tu iš savo pusės kontraargumentą pateiksi kokį terorizmo atvejį..

Nepyk, ničnieko nesupratau. Kodėl aš turiu paneiginėti, kad įstatymiškai leidžiamas dalykas gali būti man nepriimtinas?

Cituoti:
Be to, visus tavo palyginimus laaaabai didžioji pasaulio žmonių dalis smerkia ir laiko neteisingai..

Specialiai neskaičiavau, kokia dalis žmonių gyvūnų neskerdimą laiko neteisingu ir kokia dalis žmonių patys užsiima skerdimu. Taip pat nežinau, kokia dalis žmonių pasisako už gyvūnų kankinimą. Spėju, kad labai nedidelė, atsižvelgiant į tai, kaip publika reaguoja į mylimų gyvūnų žudymą.

Negana to, tu pats pripažinai, kad tau pačiam tai yra nepriimtina, tu tiesiog be jokios priežasties ir be jokio paaiškinimo manai, kad nevartoti žudymo produkto yra neteisinga. Tai man kyla klausimas, pagal kokią logiką nežudymas gali būti neteisingas. Aš taip pat pateikiau keletą absurdiškų pavyzdžių, kurie tiesiogiai išplaukia iš tavo logikos, kuriems tu visiškai nepritari.

Vienintelis tavo argumentas buvo tai, kad mano pavyzdžiai yra neteisėti, o tavo – teisėtas. Kaip aš ką tik parodžiau, mano pavydžiai irgi yra ir dažnai būna visiškai teisėti.

Kaip tik naujas straipsnis apie tai, kaip didžioji dalis žmonių pasaulyje „smerkia“ smurtą ir prievartą: http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pa ... -konflikte

Cituoti:
Iš tikro net absurdas man komentuoti šituos tavo teiginius...

Būtent, iš tavo racionalizavimo išplaukia tokios absurdiškos pasekmės, kurių net nesinori komentuoti. Būtent tai ir reikėjo įrodyti.

Cituoti:
Prilygino mėsos valgymą su prievartavimais, vagystėmis..

Tavo oponentas kalbėjo apie gamybos procesą, o tavo kalboje iš kažkur atsirado „mėsa“. Na, truputį pameluoti dėl šventos ramybės nieko tokio, ar ne?
  • 0

Prisijungęs
Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-13, 16:17 

UTF16 rašė:

Tavo oponentas kalbėjo apie gamybos procesą, o tavo kalboje iš kažkur atsirado „mėsa“. Na, truputį pameluoti dėl šventos ramybės nieko tokio, ar ne?

Vėl tiek nesąmonių prirašei,kad atleisk. Atskirai jau jų net nenagrinėsiu.. Tik paskutinę, kurioje vėl bandai kažką išsukti.

Tu juk lygindamas karus ir vegetarus paminėjai,kad visiems reikėtų stengtis nustoti kariauti karuose, lygiai taip pat paminėjai,kad reikėtų stengtis tapti vegetarais.. Tokiu atveju apie jokį gamybos procesą nekalbėjai.. Tiesiog apie galutinį produktą mėsą.. Ar mėsa dar kaip nors kitaip atsiranda ant stalo?

Su gamybos procesu iš dalies sutinku,kad gyvūno kankinti negalima ir kaip įmanoma reikia humaniškiau paskersti ar kitaip pasiųsti myriop. Reikėtų tau nepamiršti fakto,kad žmogus yra visaėdis. Taip, žmogus yra tokia nuostabi būtybė,kad gali praktiškai prisitaikyti prie visokių sąlygų. Bet jis yra visaėdis. Todėl nori to, ar nenori to mėsą reikės pateikti ant stalo. Ir vienintelis dalykas turėtų būti kaip viską padaryti humaniškiau. Bet lyginti mus valgančius mėsą su prievartautojais, žudikais ir t.t. Kvaila ir iš tikro tame galima įžvelgti ir mūsų niekinimą. :))

Taip, pasaulyje yra daug dalykų, kurie vienoje šalyje draudžiami, kitoje leidžiami, vieniems suvokiamas vienoks teisingumas, o kitiems kitoks. Bet žmonų mušimai, vaikų mušimai ir pnš. dalykai civilizuotose šalyse jau seniai nebeleidžiami. Tai liko tik pavienės šalys, galbūt labiau tik su tam tikrais religiniais nusistatymais. Aišku dar pirštu parodytum į afriką, kas ten vyksta, bet ten žmonės dar gyvena laukiniais įstatymais. PAsaulis seniai uždraudė tai kas amoralu, likusios šalys yra asocialios, daugiau ar mažiau. Bet mano žiniai dar nei viena šalis net nesvarstė būdo uždrausti mėsą.. Taip, uždrausta yra kankinti gyvūnus ir nors lėtai viskas vyksta, bet jau net pas mus Lietuvoje daugėja baudžiamų žmonių už tai. Bet nėra pasaulyje tokios šalies,kuri draustų žmogui valgyti mėsą. Aišku, tu irgi nedraudi.. Bet tie teiginiai,kad tavo pasirinkimas yra vienintelė tiesa ir vertybė... Tikrai nepriimtinas. Ar aš kada paminėjau,kad tu neteisingai darai jog atsisakei mėsos? Bet kodėl tu teigi, kad aš elgiuosi neteisingai?

Ar pasirašytum už kiekvieno žmogaus sveikatą atsakomybės laišką,kad jam atsisakius mėsos jo gyvenimas pagerės,o ne pablogės? Vargu, nes kol nejauti atsakomybės tol rėki. Jeigu jaustum atsakomybę tada dar pradėtum galvoti,kad gal tam žmogui sveikiau yra mėsa. :)

O įstatymų bazę tau reikėtų atsinaujinti

Cituoti:
Mušti vaikus Lietuvoje įstatymiškai irgi leidžiama

Ar tikrai? Ar bandai kažką čia apgauti,kad apgintum savo tiesą? http://www.vmotnam.lt/specializuotos-pa ... istatymas/

Pasiskaityk įstatymus ir tada kalbėk. Kuo tolyn tuo labiau nusišneki..
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-13, 17:42 

Rimvydas rašė:
Vėl tiek nesąmonių prirašei,kad atleisk.

Man atrodo, kad tavo tie padejavimai neįdomūs praktiškai niekam.

Cituoti:
Tu juk lygindamas karus ir vegetarus paminėjai,kad visiems reikėtų stengtis nustoti kariauti karuose, lygiai taip pat paminėjai,kad reikėtų stengtis tapti vegetarais..

Nieko panašaus aš neminėjau. Uždaviau klausimų, į kuriuos atsakyti nesiteikei.

Cituoti:
Tokiu atveju apie jokį gamybos procesą nekalbėjai.. Tiesiog apie galutinį produktą mėsą..

Cituoju save: „Neteisinga visiškai nepritarti procesui to, kam tu pats asmeniškai nepritari ir, kaip kažkada rašei, to pats negalėtum?“

Cituoti:
Su gamybos procesu iš dalies sutinku,kad gyvūno kankinti negalima

Kankinti negalima, nes tu asmeniškai tam nepritari?

Cituoti:
kaip įmanoma reikia humaniškiau paskersti ar kitaip pasiųsti myriop.

Kas yra „humaniškas pasiuntimas myriop“? Tarptautinių žodžių žodynas rašo: humãniškas [lot. humanus], žmoniškas, mylintis žmones. Iš pavadinimo sprendžiu, kad tai yra toks pasiuntimas myriop, kuris būtų tinkamas ir žmonėms.

Neįsivaizduoju – eutanazija gal kokia nors? Pvz., žmogus ar koks kitas gyvūnas labai sunkiai ir nepagydomai serga, kankinasi. Manau, kad paskersti būtų humaniška tiek vieną, tiek kitą. Daugiau „humaniškų“ situacijų neįsivaizduoju.

Na, ir galų gale, aš asmeniškai tam nepritariu.

Cituoti:
Reikėtų tau nepamiršti fakto,kad žmogus yra visaėdis… Todėl nori to, ar nenori to mėsą reikės pateikti ant stalo.

Kodėl ir kam tai yra svarbu?

Cituoti:
Taip, žmogus yra tokia nuostabi būtybė,kad gali praktiškai prisitaikyti prie visokių sąlygų.

Ir šita būtybė yra tokia nuostabi, kad niekaip negali prisitaikyti gyventi be žudymo produkto?

Cituoti:
Ir vienintelis dalykas turėtų būti kaip viską padaryti humaniškiau.

„Reikėtų tau nepamiršti fakto, kad žmogus yra seksualinis gyvūnas. Todėl nori to, ar nenori, prievartavimai turės vykti. Ir vienintelis dalykas turėtų būti kaip viską padaryti humaniškiau.“

Cituoti:
Bet lyginti mus valgančius mėsą su prievartautojais, žudikais ir t.t. Kvaila ir iš tikro tame galima įžvelgti ir mūsų niekinimą. :))

Man nereikia jokio niekinimo. Tu esi tas, kuris reikalauja pagarbos tiems, kurie be jokios priežasties palaiko „pasiuntimą myriop“, t. y. žudymą, ir pats labai teisingais žodžiais visa tai įvardija. Vienintelis, kuris save niekina, esi tu.

Cituoti:
Bet tie teiginiai,kad tavo pasirinkimas yra vienintelė tiesa ir vertybė...

Dėl šventos ramybės pameluoti ir prikurti nebūtų dalykų visada yra gerai, ar ne?

Cituoti:
Bet nėra pasaulyje tokios šalies,kuri draustų žmogui valgyti mėsą.

Apie šitą apeliavimą į daugumą esu jau kalbėjęs. Kažkada kažkas lygiai tą patį būtų pasakęs apie vergovę – tu taip pat būtum buvęs už?

Cituoti:
Bet mano žiniai dar nei viena šalis net nesvarstė būdo uždrausti mėsą..

Identiškas argumentas apie gėjų santuokas. Prieš 30 metų situacija buvo tokia:

https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia ... World6.svg

Šiuo metu ji tokia:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... y_laws.svg

Ir galų gale – dideli socialiniai pokyčiai prasideda nuo labai mažų žingsnelių: https://en.wikipedia.org/wiki/Palitana#Vegetarianism

Cituoti:
Ar aš kada paminėjau,kad tu neteisingai darai jog atsisakei mėsos?

Tai, žinoma, būtų absurdas, nes toks sprendimas yra logiškai pagrįstas ir etiškas.

Cituoti:
Bet kodėl tu teigi, kad aš elgiuosi neteisingai?

Todėl, kad tu savo poziciją grindi oksimoronais „humaniškas skerdimas“, nors pats ta veikla užsiimti negalėtum; nieko nereiškiančiu teiginiu, kad žmogus turi fiziologinę galimybę virškinti mėsą (todėl, kiek suprantu, privalo tai daryti, kas yra akivaizdus melas, nes milijonai žmonių puikiai išgyvena ir be mėsos); teiginiu, kad gyvūnų kankinti negalima, bet aktyviai palaikai akivaizdų gyvūno kankinimą jį visą gyvenimą laikant aptvare ir akivaizdų smurtą („pasiuntimą myriop“) jo atžvilgiu, t. y. palaikai veiklą, kurios pats savo kailiu tikriausiai išgyventi nenorėtum; apeliuoji į daugumą, kad pagrįstum praktiką, kuriai pats nepritari; įstatymo nereikalingumą grindi įstatymo nebuvimu; iš savo teiginių išplaukiančias absurdiškas išvadas laikai absurdiškomis ir jas ignoruoji; į oponento lūpas dedi žodžius, kurių jis niekada nesakė; visa tai darai be jokios racionalios priežasties.

Cituoti:
Ar pasirašytum už kiekvieno žmogaus sveikatą atsakomybės laišką,kad jam atsisakius mėsos jo gyvenimas pagerės,o ne pablogės?

Čia tai bent intelektiniu požiūriu sąžininga pozicija :) O tu pasirašytum už kiekvieno žmogaus sveikatą atsakomybės laišką, kad jam neatsisakius mėsos jo gyvenimas gerės, o ne blogės?

Cituoti:
Ar tikrai? Ar bandai kažką čia apgauti,kad apgintum savo tiesą? http://www.vmotnam.lt/specializuotos-pa ... istatymas/

Pasiskaityk įstatymus ir tada kalbėk.

Labai džiugu, kad Lietuva prieš porą metų žengė šitą žingsnį. Bet prieš tai mušti vaikus buvo teisinga ir moralu, kiek suprantu? Atsakysi į šitą klausimą ar pabėgsi, kaip visada, pabrukęs uodegą?
  • 0

Prisijungęs
Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-13, 22:04 

Cituoti:
Todėl, kad tu savo poziciją grindi oksimoronais „humaniškas skerdimas“, nors pats ta veikla užsiimti negalėtum; nieko nereiškiančiu teiginiu, kad žmogus turi fiziologinę galimybę virškinti mėsą (todėl, kiek suprantu, privalo tai daryti, kas yra akivaizdus melas, nes milijonai žmonių puikiai išgyvena ir be mėsos); teiginiu, kad gyvūnų kankinti negalima, bet aktyviai palaikai akivaizdų gyvūno kankinimą jį visą gyvenimą laikant aptvare ir akivaizdų smurtą („pasiuntimą myriop“) jo atžvilgiu, t. y. palaikai veiklą, kurios pats savo kailiu tikriausiai išgyventi nenorėtum; apeliuoji į daugumą, kad pagrįstum praktiką, kuriai pats nepritari; įstatymo nereikalingumą grindi įstatymo nebuvimu; iš savo teiginių išplaukiančias absurdiškas išvadas laikai absurdiškomis ir jas ignoruoji; į oponento lūpas dedi žodžius, kurių jis niekada nesakė; visa tai darai be jokios racionalios priežasties.

Aš pats vengsiu pasiųsti gyvūną myriop, kol man tai nėra būtina, bet jeigu kada man trūks maisto. Pasiklysiu kokiame sibire ar antarktidoje, aišku, tai nėra tikėtina labai, kur joks augalas neauga,kurį galėtum suvalgyti ir išgyventi. Tikrai susimedžiočiau sau gyvūną, nes aš visaėdis ir jei reikės man dėl to galvoti arba gyvūnas mirs, arba aš, tai tikrai pasirinksiu gyvūną, nebent jis pats mane pribaigs. :)) Lygiai taip pat kaip tigras ar liūtas nepasigailėtų manęs.. Ar koks šernas, jeigu įžengsiu į jo teritoriją, arba briedis.. Na vardinti galima kiek nori. Net tie patys paukščiai.. Nors gyvenu nuosavame name, kur tai yra mano teritorija, o paukštis(kregždė) sulipdė savo lizdą pastogėje. Net vaikštant po savo kiemą juos pasiruošusios iškabinti tau akis, o jeigu būtų didesnės ir stipresnės,tai tiek ir beliktų iš to žmogaus,kuris vaikšto po neva jų teritoriją ar šalia jų teritorijos.. Visi kovoja už savo išlikimą. Taip pat ir žmogus. Dabar tik kitaip. Žmogus nebeina medžioti, nors kai kurie medžioja dėl pramogos(esu prieš), dabar žmogus ir pats gali išsiauginti sau maistą(tą patį gyvūną) taip apsaugodamas likusią populiaciją nuo išnaikinimo. Galvok ką nori, mes esame visavalgiai, todėl mes turime pasirinkimą ką valgyti. Tu pasirinkai savo ir tai sveikintina, nesmerk kitų,kurie nevalgo taip kaip tu.

Cituoti:
Čia tai bent intelektiniu požiūriu sąžininga pozicija :) O tu pasirašytum už kiekvieno žmogaus sveikatą atsakomybės laišką, kad jam neatsisakius mėsos jo gyvenimas gerės, o ne blogės?

Aš nepasirašyčiau ne todėl,kad nepritariu vegetarizmui, aš pritariu, kad žmogus turi laisvą valią pasirinkti ką valgo. O nepasirašyčiau tik todėl, nes nebūčiau tikras,kad tai jam geriausias sprendimas, visiškai atsisakyti mėsos. Lygiai taip pat nepasirašyčiau ir tam,kad žmogus valgytų mėsą ir tik mėsą. Mano nuomone ir moksliniai tyrimai tai patvirtina,kad geriausia yra subalansuota mityba, kurioje yra mėsos, nei per daug, nei per mažai. Yra žmonių,kurie netoleruoja mėsos, nors jų labai mažai. Bet yra žmonių,kurie netoleruoja ir riešutų ar kitų augalinių produktų.. Bet juk niekas nesako,kad augalai blogis. :)

Cituoti:

Labai džiugu, kad Lietuva prieš porą metų žengė šitą žingsnį. Bet prieš tai mušti vaikus buvo teisinga ir moralu, kiek suprantu? Atsakysi į šitą klausimą ar pabėgsi, kaip visada, pabrukęs uodegą?
Savo pažįstamų patirtimi, galiu pasakyti,kad tai jau seniau priimta. Buvo toks atvejis kai tėvas pastūmė savo dukrą už tai,kad ji šoko jam į akis kai tėvas paprašė kažkokį darbą padirbti, mergaitė buvo dar jauna, paauglė. Čia kokie 6-7 metai atgal. Už tai,kad ją tėvas pastūmė nuėjo į policiją ir parašė pareiškimą. Tėvas susimokėjo baudą.. Gal tais laikais nebuvo įvardinta įstatyme kaip smurtas prieš vaikus, bet įstatymas galiojo jau ilgai. Todėl būtų gerai,kad prieš ką nors skelbdamas pasidomėtum.

O gėjai, prievartavimai, žmogžudystės man kažkaip nesulyginami dalykai su gyvūno panaudojimu maistui. Arba aš dar nesu toks protingas kaip tu,kad suvokčiau skirtumo nebuvimą. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-13, 23:16 

Rimvydas rašė:
Aš pats vengsiu pasiųsti gyvūną myriop, kol man tai nėra būtina

Man visa tai aišku. Man tik nelabai aišku, ką tai turi bendra su mūsų dabartine situacija. Sako, kad Sibire ar Antarktidoje daugelis gal ir žmogų suvalgytų, kad tik išgyventų. Nes būtent tą akimirką yra toks neatidėliotinas poreikis ir jis nebūtų neetiškas, netinkamas ar dar koks nors. Bet tai niekaip nereiškia, kad toks poreikis yra dabar, šią akimirką. Šią akimirką toks poelgis būtų neetiškas.

Vadinasi, poelgio vertinimas priklauso nuo aplinkybių.

Cituoti:
Net vaikštant po savo kiemą juos pasiruošusios iškabinti tau akis, o jeigu būtų didesnės ir stipresnės,tai tiek ir beliktų iš to žmogaus,kuris vaikšto po neva jų teritoriją ar šalia jų teritorijos..

Nelabai matau, kuo visiškai nesusijusių kiaulių ar karvių valgymas turi bendra su kregždutėm…

Cituoti:
Galvok ką nori, mes esame visavalgiai, todėl mes turime pasirinkimą ką valgyti.

Labai teisingai pasakyta – kiekvienas asmeniškai renkasi, į kurį Maximos skyrių eiti ir kokią praktiką paremti savo pinigine.

Bet mes ne apie tai. Mes apie teiginį, kad žmonės turi žudyti (ar ką tu nori pasakyti). Kas visiškai nedera su „pasirinkimo“ sąvoka. Teisingas apibūdinimas būtų – žmonės savanoriškai renkasi žudyti.

Cituoti:
Tu pasirinkai savo ir tai sveikintina, nesmerk kitų,kurie nevalgo taip kaip tu.

Na, aš maniau, kad mes čia susirinkome padiskutuoti apie įvairius mėsos gamybos ir vartojimo aspektus, o ne apie kiekvieno iš mūsų valgymo įpročius ir kas yra sveikintina. Tavo atveju matau ne argumentus, o maldavimą pasigailėti.

Cituoti:
Mano nuomone ir moksliniai tyrimai tai patvirtina,kad geriausia yra subalansuota mityba, kurioje yra mėsos, nei per daug, nei per mažai.

Teisybės sumetimais reikėtų paminėti, kad moksliniai tyrimai ir patys mokslininkai patvirtina, kad subalansuota mityba, kurioje nėra nė lašo ne tik mėsos, bet ir pieno, kiaušinių ir medaus, yra bent lygiai taip pat gera visais gyvenimo etapais ir visiems žmonėms (įskaitant kūdikius ir sportininkus) kaip ir mityba, kurioje yra visų šių produktų; netgi daugiau – bemėsė mityba turi didelį potencialą apsaugoti nuo kai kurių rimtų ligų.

Cituoti:
Savo pažįstamų patirtimi, galiu pasakyti,kad …

Iš savo asmeninės patirties galiu patikinti, kad ne visiems taip pasisekė kaip tavo pažįstamiems. Mano laikais, kurie buvo ne taip jau seniai, į tokius iškvietimus policija praktiškai nereaguodavo. Ir apskritai – negi tu nori pasakyti, kad vaikų mušimas tapo amoralus tik tada, kai kažkas priėmė įstatymą?

Cituoti:
O… žmogžudystės man kažkaip nesulyginami dalykai su gyvūno panaudojimu maistui.

Tu šitai pakartojai jau kelis kartus. Nejaugi norint palyginti žudymą su žudymu reikia lyginamosios lentelės?
  • 0

Prisijungęs
Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-13, 23:57 

Aš iš dalies su tavimi sutinku tik dėl gyvūnų kančių ir žudymų. Stengiuosi tai ignoruoti,nes mėsa man yra labai svarbi mityboje. Ateis diena kai nereikės nieko žudyti ir mėsą išaugins mėgintuvėliuose ne prastesnę, o gal dar ir geresnę ir sveikesnę nei,kad gyvulio mėsa. Kol taip nėra ir nėra kito būdo gauti mėsos, aš tai pateisinu. Tik tas nužudymas turėtų būti toks greitas,kad gyvūnas net nesuprastų kas jam nutiko ir net neįtartų. :)

Negaliu viskam prieštarauti kai pusei teiginių tau pritariu dėl smurto prieš gyvūnus. Bet nemanau,kad subalansuota vegetariška mityba yra geresnė už subalansuotą mišrią mitybą. Kai mėsą išaugins mėgintuvėliuose ir ją bus galima valgyti,tai tokia ir rinksiuosi,o ne tą, dėl kurios nužudoma. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-14, 01:01 

Rimvydas rašė:
Ateis diena kai nereikės nieko žudyti ir mėsą išaugins mėgintuvėliuose ne prastesnę, o gal dar ir geresnę ir sveikesnę nei,kad gyvulio mėsa.

http://beyondmeat.com/faqs

http://veggo.lt/lt/produktai/tofu-seitanas-soja/
  • 0

Prisijungęs
Vartotojo avataras

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 200 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 31 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'