Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 8 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Informacinės technologijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-08, 15:57 
     
"Galima, aišku, išlaidas ir padidinti. Pavyzdžiui, surengus kokį nors referendumą prieš žemės grimzdimą ir dujų gavybą. Įdomu, ką pasirinktų palydovo duomenis apie savo žemelę gavusi Lietuva?"

Lietuvoje iki tokio pasirinkimui nebūtų galimybių. Nes pas mus bet kokia resursų gavyba blokuojama norinčių gyvent geriau, bet nenorinčių, kad kažkas būtų daroma.
  • 0
Užsiregistravo: 2013-08-09, 20:12
Pranešimai: 563
Reputacija: +379
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-14, 11:30 
     
Referendumas dėl žemės grimzdimo gali ir nepraeiti. Bet va profsąjungų mitingą prie Seimo suorganizuoti tiesiog būtina!
  • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-14, 14:08 
     
rwc rašė:
Referendumas dėl žemės grimzdimo gali ir nepraeiti. Bet va profsąjungų mitingą prie Seimo suorganizuoti tiesiog būtina!

O kodėl jie skęsta? Straipsnyje atsakyta, dėl jų vykdomos ūkinės veiklos išgaunant dujas, druska... Pagalvokim, jei pradėtu skilinėti vamzdynai Lietuvoje, tai būtu valstybės rūpestis dėl jos sudarytų kontraktų ar gyventojų, kuriems "nepasisekė"? Toks ir yra mažas skirtumas tarp lietuvių ir olandų projektų palaikymo.
  • +1


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-15, 01:31 
     
Sakau, kad reikia suorganizuoti mitingą, kuris uždraustų žemės grimzdimą. O tu vėl politikuoti – prie ko čia kažkokios tai suknistos dujos?

Kažkoks tu nenuosekliai lietuviškas. Gi dangus griūva žemė grimzta. Daryk, Butkevičiau, ką nors, o tai tuoj paskęsim: runkelius užsems, visas tautos žiedas po airijas išsilakstys ir privažiuos babajų ryžių augint!

Jeigu dar nesupratai, lietuviai niekuomet nereikalauja to, ką būtų galima realiai ir nesipykstant su logika pakeisti. Pakelt algas! Grąžint pensijas! Atpigint kalafijorus! Gerai, dar, kad mūsų Butka skystesnių kiaušų nei lenkų TTP – bo dar būtų susišvietę išstot iš eurozonos ir litą devalvuot.

STOP žemės išpardavimui užsieniečiams! – lyg tie nemokėtų išsinuomoti 99 metams už eurą iš statytinio bomžo „savininko“. STOP Astravo AE! – lyg Lukašenkai nebūtų dzin.

Užtat turintys ilgalaikių planų mato: arba eini buldozeriu ir susitvarkai popierius avansu, kol niekas nesuuodė (net nežinodamas, ar to reikės), arba pasinaudojęs avinų valdžios populizmu įkiši nosį, susirenki viską, ką gali išsinešti ir tepi slides, arba išvis neprasidedi.

Gerai jau, skalūnai. Lyg ne mūsų žemė ir ne mes turėtume derėtis, ką investuotojams leidžiame, ką gauname mainais, ir ką pažadame. Geriau sėdėsime kaip šunys ant šėko, o paskui pavydėsime kaimynams. Uždrauskime geologiją, archeologiją ir t.t. – bo tie visur rausiojasi ir kas galėtų paneigti, kad nesitaiko subjauroti Karbauskio ganyklos kraštovaizdžio, užnuodyti Balsio šulinio ar sugadinti Vaišvilos genų.

Ne, mes ne mažesni kietakakčiai už vengrus. Ateis amerikonas, pyst adatą ir susileis mūsų dirvonai kaip balionas. Išvaikyt! Kas tokiom sąlygom norėtų investuot: kol kiekvienas iš miesto emigravęs kaimietis paprotestuos, tai dvidešimt antras amžius ateis. Visas pasaulis bus priklausomas nuo ličio, osmio, cold fusion energijos – o mes galėsime įsteigti etnografinį muziejų ir apmūturiavę geltonkases languotais sijonais hipiams demonstruoti, kaip tvirtos dūšios baltų žemdirbiai išsaugojo vienintelį civilizuotame pasaulyje naudingųjų iškasenų telkinį neištyrinėtą.

Nors ne, tam tikra prasme parašei labai lietuviškame mentalitete: jei kažkas apskritai vyksta (žemės grimzdimas, globalinis atšilimas, Mėnulio fazių kaita...), tai turi kyšoti arba supuvusio kapitalisto, arba ruso ausys. Kaip gi be geopolitikos ir priešų ieškojimo. Kad tik kartonas transparantams nepasibaigtų...

Man niekad nebuvo prie širdies nei mišrios šeimos, nei skandinaviška gyvensena, ale gal ir nebūtų blogiausia, jei lietuvaitės prisirūkytų žolės ir nutekėtų už olandų. Kad pas juos Zelandija skęsta – tai akivaizdus faktas, išplaukiantis dar ir iš geologinių įrodymų, jog prieš kelis tūkst. m. tokia Šiaurės jūra neegzistavo, o Baltija tebuvo ežeras (o kas skęsta pas mus?). Kad grimzti labiau linkusios teritorijos, kur vystoma tam tikra veikla – irgi akivaizdu.

Ar viską iškenčiančiam lietuvių mužikui užtektų valios investuoti į tyrimus? Paaukoti centą nuo soc. pašalpos, N metų laukti rezultato, neįtarinėti, kad už to tyrimo kyšo kažkieno ausys – kad neplaunamos babkės ir projekto nefinasuoja suinteresuotos pusės? Ne, baltų mužikas pirmiau protestuos, rėks, kad perrėktų kitus, kad negautų įsiterpti mąstantis ramiau (nes tasai „vynioja į vatą“ – taigi, priešų šnipas pagal apibrėžimą).

Olandai, suprasdami, kad negali po visa žeme pastatyti pontonų, dabar turi priemonę išmatuoti, kas vyksta, kiek, kur ir kodėl. Suvokdami, kad situacija per dieną nepasikeis, jie gali prisitaikyti prie nūdienos ir ateities iššūkių, išmokti gyventi susiklosčiusioje situacijoje. Kol kas pas juos dar niekas į gerąją pusę nepasikeitė, tačiau jie džiaugiasi susikūrę sąlygas ateityje pakeisti. ...Ir tam atvejui, jei ateityje kažkas piktybiškai nenorės keistis, jie turės sukaupę neatremiamus faktus.

Prisipažink: kada paskutinį kartą matei, kad valstybinės reikšmės investicija į viltį po N*10 metų kažką pakeisti geryn Lietuvoje praeitų be protestų, mitingų ir kaimo lygio referendumų?
  • +2Paskutinį kartą redagavo rwc 2016-06-15, 04:49. Iš viso redaguota 1 kartą.


Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-15, 03:27 
     
Tarp kitko, dėl kažkokių mistinių „savininko teisių“. Ne Aliaskoj, Sibire ar Sacharoj gyvenam. Su visais vandens telkiniais, keliais, komunikacijom, draustiniais, pasieniais, miestais, valstybinės reikšmės objektais statistiniam gyventojui tenka, kiek primečiau, juokingas 140x140m sklypelis. Jei dabar grįžtų juodieji prichvatizacijos laikai, apskritai būčiau linkęs pamiršti, kad egzistuoja tokia sąvoka kaip žemės nuosavybė privatiems/juridiniams asmenims.

Blemba, reikia praplatinti tiltą, kuriuo kasdien važinėja dešimtys tūkstančių. Reikia įrengti kapines bent dvidešimčiai metų. Reikia LEZ, kad ekonomika nepadvėstų. Reikia nutempti elektros liniją, dujotiekį, pastatyti artezinį grežinį, sukurti rekreacinę zoną, kur miestiečiai galėtų maudytis, žvejoti, sportuoti ir su vaikais žaisti. Ne, sėdi perekūpas ir postringauja apie savo neliečiamą aptvarą.

Teritorija yra ribotas ir neatsinaujinantis valstybės resursas, ir valstybės pareiga yra pasirūpinti, kad jis neštų naudą piliečiams. Gerai žydai buvo sugalvoję su Šabo metais.

Žiū, tuoj mūsų šlėktos pareikalaus kompensacijos, kad virš jų sklypų GPS palydovai skraido. Ė, ne: turi teisę naudoti paviršinį sluoksnį, tik jį. Statyk ant jo pastatus, sodink medžius, kas šulinius. Esi įsipareigojęs neteršti nieko po juo, esi įsipareigojęs nestatyti per aukštų statinių. Erdve virš ir žemiau savo sklypo gali naudotis, kol nepažeidi teisėto naudos gavėjo – valstybės – interesų. Tai ir tu gink savo teisę kaip naudos gavėjas: lai valstybė apdraudžia tavo pastatus, medžius, šulinius ir kitą turtą, tegu įsipareigoja nesugadinti tavo sklypo vertės, tegu moka tarnyboms, kad jos stebėtų grunto užterštumą, triukšmo ir t.t. normas. Naudokis, kad yra visokie Strasbūrai. Jie negins tavo šuns būdos, jų nesugraudinsi ir kaimynus transparantais apdalinęs. Tačiau surink įrodymus, kad per aplaidumą kilo ekologijos problemų ar pan. – ir tai, kad tau keletą metų nereikės ieškotis darbo, tik mizeris.

Pagrindinis mūsų priešas – trumpažiūris egoizmas. Kaip pavienis ūkinis subjektas su savo asmeniniais interesais, esi šiukšlė. Ir tavo kaimynas, su tokiais pat interesais, yra šiukšlė. Ir geresnio statuso nenusipelnysit, kol tąsysitės kaip Krylovo pasakėčioj kiekvienas su savo transparantu. Kol jums bus dzin, kad kaimyno tvartas dega, kol jūs užsimerksite, kad valstybės atstovai engia kitą bendrapilietį, kurio nei jūs pažįstate, nei turite ką nors bendro.

O tuo tarpu dabartinėje situacijoje mano ir dar 3 mln. piliečių interesus pažeidinėja grupuotė rėksnių, be jokios analizės ir argumentų stabdančių bet kokią iniciatyvą. Jeigu jiems svarbiau ganykla, nei sužinoti, kokį bendrą turtą ir galimybes turi visa valstybė – tegu nusikasa savo ganyklas, susirenka savo trobesius ir išsiveda karves ten, kur ir kitiems neįdomu. Aš jų karvių neskerdžiu, neriboju jų teisės rupšnoti žolytę – tai ir jie lai būna malonūs ir neužkerta kelių galbūt valstybei papildyti biudžetą vienu-kitu nekenksmingu milijonu, iš kurio nubyrės kapeika mano vaikų darželiams.

Avinai nesės prie stalo, nekvaršins sau smegenų svarstymais, kaip investuoti su minimalia rizika (šiuo atveju, kaip užtikrinti tyrimų saugumą). Nesvarbu, kad jiems tai nieko nekainuos ir kad kiti prisiims atsakomybę. Didžiausia baimė – sužinoti, kad baimė nepagrįsta. Kad reikės išmokti užuot gėdijusis pralaimėti diskusiją, pasveikinti oponentą ir su juo dirbti išvien.

Jėzau, koks pažeminimas: galėjau uždirbti eurą vienas, o uždirbome po šimtą visi.


Rašai, neva straipsnyje pasakyta, kad žemė skęsta dėl ūkinės veiklos. Stabdyk demagogiją, brolyti.

Pirma, skendimo faktas ir priežastys tėra kontekstas. Pagrindinės naujienos yra: (a) kad olandai sukūrė priemonę išmatuoti, kartografuoti ir palyginti grunto žemėjimą centimetrų tikslumu. (b) Kad jie tokia investicija džiaugiasi, dar nesulaukę grąžos. Mes džiaugtumės gavę žuvies. Olandas džiaugiasi, nusipirkęs meškerę. (c) Kad jiems problemos supratimas yra vertingesnis nei skubotas bėgimas nuo jos.

Antra, faktas, kad ne ūkinė veikla gramzdina Olandiją, nebūkim hipiai. Ne ūkinė veikla sukūrė Šiaurės ir Baltijos jūras.

Tektoninių plokščių judėjimas. Su šituo nieko nepadarysi, bet jį pažinoti naudinga tiek todėl, kad gali į jį atsižvelgti planuodamas ateitį, tiek todėl, kad jį atmetęs gali pamatuoti kitus faktorius.

Globalinis atšilimas. Atidėkime ginčus dėl jo priežasčių, ir pamatuokime, kiek bendri grimzdimo tempai pakito. Va dabar, galime nupiešti kreives ir suskaičiuoti įvairius scenarijus, kas pasikeistų, pasauliniu mastu sumažinus emisijas ir pan.. Kadangi vien Olandijos ūkio sustabdymas problemos neišspręs, remiantis gautais skaičiais reikia investuoti į pasaulinio masto kampanijas – žinant, kiek ir kur. Turint pagrįstus skaičius ant stalo ir sukūrus sektiną precedentą (nelaukime, kol Kinija uždarys gamyklas: parodykim, kad ir be jų įmanoma kurti klestinčią ekonomiką), galima argumentuoti.

Ūkinė veikla viso labo paaštrina situaciją tam tikruose regionuose. Kiniečių negalime sustabdyti, juoba tektonikos. Užtat galime ūkinę veiklą perkelti į regionus, kuriems užtvindymas artimiausiu metu negresia. Antraip nuostoliai bus tragiški.

Kaip matai, rūpinimasis dėl ūkinės veiklos įtakos grimzdimui iš esmės turi tik ekonomines priežastis. Gamtosauga čia ne prie ko. Užtat, ir avis sveika (žalieji patenkinti, kad prie jiems aktualių tyrimų prisideda kiti), ir vilkas sotus (pramonė gauna rekomendacijas, kaip saugiai uždirbti, plius susilaukiant katučių iš žaliųjų).
  • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-15, 08:03 
     
Arns rašė:
rwc rašė:
Referendumas dėl žemės grimzdimo gali ir nepraeiti. Bet va profsąjungų mitingą prie Seimo suorganizuoti tiesiog būtina!

O kodėl jie skęsta? Straipsnyje atsakyta, dėl jų vykdomos ūkinės veiklos išgaunant dujas, druska... Pagalvokim, jei pradėtu skilinėti vamzdynai Lietuvoje, tai būtu valstybės rūpestis dėl jos sudarytų kontraktų ar gyventojų, kuriems "nepasisekė"? Toks ir yra mažas skirtumas tarp lietuvių ir olandų projektų palaikymo.


Olandijos skendimas toli gražu ne ūkinės veiklos ar dujų išgavimo rezultatas. Su šiaurės jūra jie kovojo, jau šimtus metų iki dujų gavybos pradžios. Ir beje sėkmingai ir toliau kovoja.


  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-24, 15:39
Pranešimai: 978
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-15, 20:10 
     
rwc, gal pradėdami nuo valstybingumo imkime ir atsakykime į paprastesnius klausimus, pavyzdžiui žmonių pasitikėjimas valstybe, politikais, priimamų sprendimų teisingumu? Arba ar valstybė išties tinkamai atlygina patiriamą žalą?

Pilnai sutinku jog Lietuvoje nėra jokio projekto dėl kurio nekiltų aistros, bet sąžiningai, jei jis eitu per tavo kiemą, tu vis dar būtum 100% jį palaikantis? Svetimo kieme tai suprantu, jog visi už, bet jei pats nenori ar reikia stebėtis atsirandančiais kitaminčiais?

Aš manau, jog pavyzdžių yra sočiai. Kai tiesiamas koks be galo svarbus projektas, jis beveik visada nueina vingiuotais keliais, bet į rajono elito kontroliuojamas valdas. Bet kai kas nors abejotino, bandoma užversti ant gyventojų pečių (pvz nesenas pavyzdys Railbaltica ir Neveronys, kai akivaizdus stumimas vien verslo naudai). Koks žmogus stutiktu su smarkiai nuvertėjančiu turtu ir be jokios kompensacijos?

Dar vienas reikalas, žemės išpirkimo kainos. Bent žinai įkainius? Jie keliskart mažesni nei rinkos kaina. Tai nėra nei teisinga nei skatinanti prisidėti. Iš tavo pozicijos suprantu jog dėl geresnio kelio tu pritari prievartai, bet ar pats norėtum jog tavo turtą nusavintu, pamestu kelis skatikus ir pasiūlytu pasigerėti kaip visiem gerai jog nukentėjai tu, o jie "nemokamai" gavo kažką, pavyzdžiui platesnį kelią.
  • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'