Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 65 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Redakcijos akiratis
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 10:45 
     
Jei rimtai, straipsnio nesupratau.
 • +1Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-29, 19:55
Pranešimai: 5384
Reputacija: +1606
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 11:05 
     
Tai kad visiška lempa. Argumentų 0. Lygiai taip pat galima bet ką apkaltinti dėl brexit.
 • +1
Užsiregistravo: 2012-03-27, 21:17
Pranešimai: 171
Reputacija: +7
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 11:51 
     
Shinigami rašė:
Jei rimtai, straipsnio nesupratau.

Cituoti:
Migracijos, suverenitetai, elito atotrūkis nuo masių – tik plika akimi įžvelgiami daug rimtesnės ligos simptomai.

Kai liga atsiranda nuo netinkamo gyvenimo būdo, tiek jos priežastis nustatyti, tiek skirti gydymo kursą labai paprasta. Ko nors nesupranti – daugiau skaityk ir klausinėk. Kas nors nesiseka – bandyk ką nors kita, ieškok, kas arčiau širdies. Kas nors itin siutina – užsimerk ir suskaičiuok iki dešimties.

Deja, visi šie receptai mažai gali padėti, kai ligos priežastys menkai tepriklauso nuo žmogaus režimo ir įpročių. O į dabartinę būseną mus panardino iki šiol neregėtas vienu metu vykstančios ketvirtosios technologijų revoliucijos ir globalizacijos tempas.

Jis atvėrė milžiniškas galimybes tiems, kurie gimę prie jos prisitaikyti, ir kartu panardino į didžiulę įtampą tuos, kuriems prisitaikyti sunku, vėlu ar tiesiog neįmanoma.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-06-28, 02:39
Pranešimai: 4643
Miestas: Vilnius
Reputacija: +834
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 11:56 
     
Kalba vyksta apie technologinį skląstą. Visuomeninę atskirtį tarp gebančių naudotis naujausiomis technologijomis ir tų kurie ne tik, kad sunkiai su jomis draugauja, bet ir neturi fizinės galimybės to daryti.
 • 0
Užsiregistravo: 2014-02-03, 19:19
Pranešimai: 83
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 12:01 
     
straipsnis visiskas BS..

Su kuo sutinku, tai, kad brexit pagrinde buvo neartikuliuotas protesto balsas pries UK ir ES elita ir bendrai pries status quo. Dirbancioji klase visus labai norejau pasiusti na**** tai ir pasiunte.

Manau brexit, le pen, trump'as ir n kitu "populistu/radikalu" yra pastaruju 40metu neo liberal ekonomikos eksperimento galo pradzia.

Per daug zmoniu jauciasi like uz borto, groteskiska turtine atskirtis musa visu laiku rekortus, visuomene turi per daug itampu-status quo testis negali ir jis nesites. JAV, pvz heroino ir savizudybiu epidemija tarp baltu vidutines amziaus vyru. Europa kencia nuo chronines bedarbystes, visas jaunimas yra pas tevus gyvenantys freelanceriai..

Susikaupusios itampos bus islaisvintos arba taikiai, t.y. per grand projektu isirimus (brexit), sienu uzsidarymu ir bendru regionu susiskaldymu, nacionalizmu, protekcionizmu ir pan.

arba

kaip istorija rodo, susikaupusi energija issilaisvins karu. Potencialiu pasaulinio karo scenaru-kiek tik nori, pradedant Kinijos jura, baigiant Ukrainom.

ziurim kaip cia bus. Mano pinigai ant karo.
 • +1
Užsiregistravo: 2010-01-08, 18:04
Pranešimai: 921
Reputacija: +219
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 12:14 
     
kausiukas rašė:
Kalba vyksta apie technologinį skląstą. Visuomeninę atskirtį tarp gebančių naudotis naujausiomis technologijomis ir tų kurie ne tik, kad sunkiai su jomis draugauja, bet ir neturi fizinės galimybės to daryti.

Ne tame šanknys. Jau senai kalbama jog vakaruose nyksta vidurinysis sluoksnis, lieka tik skurdžiausi ir turtingiausi, nes nemažos dalies darbininkijos darbo vietas užima robotai, mašinos ar iš vis jos panaikinamos(daiktai nebetaisomi, pardavimai persikelia į internetą, vis mažiau reikia regioninės spaudos ir t.t.). Būtent šis sluoksnis lieka "apgautas" pažangos, nes užuot gerėjusios sąlygos tik prastėja. Nesvarbu ar žvelgtume į Brexit ar Trump'o ar Clinton rinkėjus, ar į tą pačią Lietuvą, matytume jog aktyvesni ir lengviau pasiduodantys darbus žadančioms idėjoms vidutinio amžiaus žmonės. Būtent jiems skirtų darbų mažėja, bet paslaugos brangsta, pensijos tolsta. Pridėk matomus imigrantus, kurie visur dirba ir gauname pasipiktinimo mišinį.
 • +1


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 12:24 
     
O to viena iš priežasčių ir yra technologinis skląstas.
 • 0
Užsiregistravo: 2014-02-03, 19:19
Pranešimai: 83
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 12:33 
     
kausiukas rašė:
O to viena iš priežasčių ir yra technologinis skląstas.

Taip, bet tu akcentuoji jog žmonės nemoka naudotis, kai iš tiesų jie nebegali. Jei būtu tik tavo variantas, visos problemos sprendimas, kaip buvo juokaujama iškart po Brexit, palaukti kelis metus kol seniai išmirs. Bet jei iš tiesų pagrindas technologijos kaip pačios, problemos tik gilės nesprendžiant jų. Dabar verslas optimizuojasi sau, o optimizavimo liekanos paliekamos valstybei. Jei jai labiau patinka verslas, paliktieji ir ieškosi mesijų, kurie jais pasirūpintu.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 12:43 
     
Arns rašė:
Jau senai kalbama jog vakaruose nyksta vidurinysis sluoksnis, lieka tik skurdžiausi ir turtingiausi, nes nemažos dalies darbininkijos darbo vietas užima robotai, mašinos ar iš vis jos panaikinamos(daiktai nebetaisomi, pardavimai persikelia į internetą, vis mažiau reikia regioninės spaudos ir t.t.). Būtent šis sluoksnis lieka "apgautas" pažangos, nes užuot gerėjusios sąlygos tik prastėja. Nesvarbu ar žvelgtume į Brexit ar Trump'o ar Clinton rinkėjus, ar į tą pačią Lietuvą, matytume jog aktyvesni ir lengviau pasiduodantys darbus žadančioms idėjoms vidutinio amžiaus žmonės. Būtent jiems skirtų darbų mažėja, bet paslaugos brangsta, pensijos tolsta. Pridėk matomus imigrantus, kurie visur dirba ir gauname pasipiktinimo mišinį.

Kiek aš iš šono matau, tai darbo vietas vakaruose dažniau užima ne robotai o lietuviai imigrantai kurie dirba už dvigubai mažiau.
Turtingas ir vargšas yra reliatyvus dalykas. Afrikoje vargšas yra tas kuris uždirba 10 dolerių per mėnesi, o turtingas - kuris uždirba 50 dolerių per mėnesi. Bet Lietuvoje jis butu žemiau skurdo ribos. Tuo tarpu Lietuvos vidutinis sluoksnis vakaruose butu vargšai. Vadovaujantis tokia logika vidurinis sluoksnis gali nikti keletą atvejų. Kai žemesniojo ir vidurinio sluoksnių pajamos nesikeičia (lieka tiek pat turtingi kaip ir buvo anksčiau. Bet turtingasis sluoksnis smarkiai praturtėja. Tada skirtumas tarp vidurinės klasės ir turtingos klasės tampa toks didelis, kad lyginant atskirti tarp žemesnės klasės ir vidutinės klasės juos galima apjungti į viena klasę. Nors jų turtingumas nepasikeitė. Kitas vidurinės klasės išnykimas gali atsirasti dėl žemesnės klasės praturtėjimo. Jei žemesnioji klasė taps tiek pat turtinga kaip ir vidurinioji, tada neliks žemesniosios klasės. Bet kadangi atskaita yra nuo žemesniosios klasės iki aukštesniosios klasės. Tada vidurinė klasė pereina į žemesne klase ne dėl to, jog neteko turto, o todėl, kad nebeliko kas užimtu žemesnę klasę. Čia tas pats kas liniuote perlaužti pusiau. Nors anksčiau 20 cm buvo liniuotės vidurys, bet perlaužus ją pusiau ir nebelikus pirmai pusei, vidurys taps pradžia ir bus lygus 0 cm. Nors ir bus užrašyta 20 cm.
O šiaip, visa žemesniąją dalį vakaruose sudaro imigrantai iš trečiųjų šalių. Kurie galvojo jog vakaruose aukso upės teką. O atvažiavę suprato, kad kaip buvo ubagai taip ir liko ubagai. Nors gyvena geriau nei savo šalyje.

Darbų nemažėja, bet keičiasi jų pobūdis. Nebeliko darbų fabrikuose kuriuos gali atlikti nemastantis robotas. Bet atsirado darbų tu robotų priežiūrai, jų tobulinimui ir naujų kūrimui. Tereikia persikvalifikuoti.
 • +7


_________________
Propaganda


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-29, 19:55
Pranešimai: 5384
Reputacija: +1606
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 12:51 
     
Shinigami, taip, atsirado naujų, bet pripažink, naujoje gamykloje dirba kiek, 2000 žmonių? Senoje dirbdavo ir po 10-15 tūkstančių (pvz automobilių pramonėje). Jei žmonių nemažėja, tie likę tūkstančiai priversti dirbti žemesnės kokybės darbus (tarkim tiesiog pardavėju), kurie apmokami mažiau ir jo perkamoji galia nukrenta. Arba fabrikas iš vis iškeliamas iš šalies ir visi lieka be darbo.

Dabar peržvelkim labiausiai kritiškai nusiteikusius į liberalus ir jų politiką, koks amžiaus vidurkis? Toks, kurie dar atsimena kaip dirbo ir kokios jiems buvo galimybės. Jie labiausiai ir apeliuoja į pablogėjusi gyvenimą. Jaunimas nežino ir nesiskundžia, nes mano kad taip ir turi būti. Grįžkim kelis metus atgal, kokia buvo dominuojanti ES tema? Taip, jaunimo nedarbas, pietinėse valstybėse siekiantis iki 50% (Ispanija, Graikija). Ir ką ten renka? Tuos taip peikiamus kairiuosius ir populistus, žadančius jei ne grąžinti praeitį tai bent jau kažkaip rasti darbo.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 13:01 
     
Taip, bet tu akcentuoji jog žmonės nemoka naudotis, kai iš tiesų jie nebegali.

Visuomeninę atskirtį tarp gebančių naudotis naujausiomis technologijomis ir tų kurie ne tik, kad sunkiai su jomis draugauja, bet ir neturi fizinės galimybės to daryti.
 • 0
Užsiregistravo: 2014-02-03, 19:19
Pranešimai: 83
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 14:22 
     
Priėjimas prie technologijų lengvas kaip niekad, noras dirbti ir mokytis kaip niekad mažas. O masėms geriausia tai kaip prie sovietų buvo. Kad dirbantis turėtų tiek pat, kiek šūdą malantis, o kas jau turi daugiau, tai taip tyliai po šluota gyvena, kad masės ir nemato to geresnio gyvenimo - tada viskas būna nuostabu.

Žmonės yra valdomi pavydo, bet vietoje to, kad bandytų pasiekti patys, jie nori atimti. Taip paprasčiau.
 • +6


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14272
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2212
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 15:35 
     
Taigi, labiausiai nepatenkinti yra vyresnį asmenys. Bet tie vyresni asmenys taip ar taip pakratys kojas dėl senatvės. Bet prieš pakratydami kojas nori ir jaunimui sušiktį gyvenimą.

P.S. jei neandertaliečiai atkeliautu į dabartinius laikus ir jie nesugebėtu išgyventi šiuolaikinėje technologijų ir informacijos visuomenėje:
a) visa žmonija turėtu nusiristi iki neandertaliečių lygio?
b) žmonija palauktu kol visi neandertaliečiai išmirs nesugebėję prisitaikyti?
 • +1


_________________
Propaganda


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-29, 19:55
Pranešimai: 5384
Reputacija: +1606
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 15:47 
     
Shinigami rašė:
Taigi, labiausiai nepatenkinti yra vyresnį asmenys. Bet tie vyresni asmenys taip ar taip pakratys kojas dėl senatvės. Bet prieš pakratydami kojas nori ir jaunimui sušiktį gyvenimą.Gera tema palietei.
Visas intikas jau savaite verkia, kaip vargseliai jaunimas buvo nuskriausti seniu vaje vaje...Taip sakant W-T-F?

Referendumas buvo? Buvo! Menesiai agitacijos buvo? Buvo! Galejo visi nuo 18 balsuot? Galejo! Tai ko nebalsavo?! Brexit ivyko vos del keliu procentu persvaros, butu ne facebook'e sh male, o eja balsuot ir kitus atsivede-dabar nebutu asaru.

Apgailetinai man visi sitie verkimai atrodo..

O siaip tai isvis, UK likimas dabar visiskai priklausys nuo paciu UK pilieciu. Gales priimt tokius sprendimus, kokius nori. Kame problema?
 • +1
Užsiregistravo: 2010-01-08, 18:04
Pranešimai: 921
Reputacija: +219
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 16:21 
     
Kai pries keliolika metu mokiausi ekonomika, aiskino, kad ateity daugeli darbu is zmoniu perims robotai, automatika, zmoniu darbo reikes vis maziau. Del to darbo efektyvumas dides - islaidos darbo jegai mazes, pajamos/pelnas imonems dides. Taip pat pabreze ir pasekmes. Tie zmones, kuriu darbo nebereiks, niekur nedings, jie vistiek tures is kazko pragyvent, bus reikalinga nauja strategija, kaip visus aprupinti pajamomis pragyvenimui, nepaisant to, kad sumazes dirbanciuju arba ju darbo kruviai sumazes. Labai logiska bus, jei imones pasidalins didesne dalimi uzdirbtu pajamu su vis maziau dirbancia liaudimi. Tiesa pasakius, geresnes iseities lyg ir nera - galutinis pinigu stokotojas bus netekes darbo ar uzdirbantis maziau, o padidejusias pajamas/pelna tures darbdavys. Paprasciausias ir tiesiausias sprendimas jiems pasidalyti pelnu. Visi kiti pasunkinti, su tarpininkais dalijimosi variantai veda irgi link to pacio, tik jau maziau efektyviai (kuo daugiau vingiu, tuo maziau pinigu atkeliaus nuo imones iki stokojancio zmogaus).

Ka matom siandien? Verslas neblogai isisavina automatizavima, robotizavima, veiklos efektyvinima. Taciau su to pasekmemis niekas neskuba tvarkytis ir dalintis padidejusiais pelnais.

Taigi, nors susidariusios situacijos sprendimas akivaizdus, destomas ekonomikos bakalauro studijose jau seniai, bet praktiskai juo pasinaudot niekas neskuba.

Reiskia lieka maziau efektyvus kelias dalinantis (per daugybe ivairiu tarpininku ir sudetingu sistemu) arba lieka laukt kol itampa pasieks kritini lygi ir... kas bus tas bus (o gero turbut nelabai bus).

P.S. ypac turima galvoj stambus verslai ir situacija globaliu mastu.
 • 0
Užsiregistravo: 2014-10-03, 07:18
Pranešimai: 79
Reputacija: +45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 16:32 
     
Dažnas verslininkai nemato prasmės automatizuodamas procesą išlaikyti prieš tai dirbusius žmonės teigdami jog nenori jiems mokėti. Tačiau jie pamiršta, kad ne patys sukuria tuos pinigus kuriais yra skatinami dalintis, o mašinos, robotai ar automatai. Klaida nėra enomikoje ar socialinėje sistemoje, ji yra mąstyme. Aibrokštas, bet galimybėms pasiekusioms 21 amžiaus technologinį lygį jos yra taikomos su 19 ar 20 amžiaus mentalitetu to paties laikotarpio tikslams pasiekti.
 • +1
Užsiregistravo: 2014-02-03, 19:19
Pranešimai: 83
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 16:55 
     
Beje, nauja Lietuvos darbo kodeksa matau ne kaip kitaip, kaip prisidesianti prie dar spartesnio finansines atskirties didinimo. Jis suteikia dar daugiau laisviu darbdaviams ir maziau laisviu dirbantiems. Juk gyvenam realiam pasauly ir matom kaip "geranoriskai" elgiasi stambus darbdaviai ir kaip "noriai" jie prisideda prie VISUOTINES geroves gerinimo. Tik dar daugiau laisviu jiems ir truksta, juk itampa visuomeneje dar nepasieke sprogimo ribos.
 • 0
Užsiregistravo: 2014-10-03, 07:18
Pranešimai: 79
Reputacija: +45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 20:43 
     
autorius įdomiai žvelgia. Galiu sakyt, kad netgi taip pat, kaip aš - čia esmė mūsų tarpusavio santykiai, kurie, reikia pripažint, kritinės būklės. Ankščiau, viską valdant kumščiu, elitui buvo lengva (iš šios perspektyvos žiūrint), bet dabar, eiliniams vis labiau suprantant savo teisę į teisingumą, ar masių galią, elitui darosi riesta. Žmonės tiesiog, nebebijo, o tik baimė ir leido juos laikyt už pavadžio. Ir sutikim - elitas gyvena iš eilinių vargo. Taip, jie elitas, dažniausiai, ne be reikalo - ne dundukai. Bet galų gale vis tiek prieinama prie išnaudojimo, nes, gi, dundukus lengva išnaudot ir koks ne dundukas nepasinaudotų tokia galimybę išnaudot dunduką..? Bet čia ir kilpa kaba - vidurinioji (o ir žemiausioji su Šustausku priešaky) ima bruzdėti ir pykti. Ir pripažinkim - ne be reikalo - iš jų tyčiojamasi ir tai yra kultūros įpatybė - juoktis iš skurdaus, buko žmogystos, paniekinamai į jį žvelgti. Tai kuria didelę neapykantą. Nesakau, kad reikia lankstytis prieš varguolius, reikia pirma juos gerbti. Kaip žmones, kaip tokius, kurie GALI PASIKEISTI ir svarbiausia - TO NORĖTI. Norėti jų gerovės ir esant progai netgi padėti. Kiekvienas ubagas, šiais laikais, gali išlipti iš duobės. Jeigu tik jo nesmukdytų kiti, iš aukštesnio socialinio sluoksnio. Čia ne vien politikai, ar strasbūras koks, čia jau mūsų elitas, būdamas elitu, turi ir rodyti elitišką pavyzdį. Varguoliai liks varguoliais - svajos to, ką elitas daro
 • 0
Užsiregistravo: 2015-05-25, 16:37
Pranešimai: 38
Reputacija: +24
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 20:59 
     
Arns rašė:
Shinigami, taip, atsirado naujų, bet pripažink, naujoje gamykloje dirba kiek, 2000 žmonių? Senoje dirbdavo ir po 10-15 tūkstančių (pvz automobilių pramonėje). Jei žmonių nemažėja, tie likę tūkstančiai priversti dirbti žemesnės kokybės darbus (tarkim tiesiog pardavėju), kurie apmokami mažiau ir jo perkamoji galia nukrenta. Arba fabrikas iš vis iškeliamas iš šalies ir visi lieka be darbo.


Tai gal tada iš vis uždarom fabrikus ir kepam duoną ant laužo? Vienas žmogus iškeptų vieną duoną per pusę paros, tai kad visi žmonės paėstų, turėtume visi dirbt non stop. Var ir milijardai darbo vietų! Suprask viena - bet koks darbo procesų optimizavimas yra Į NAUDĄ žmonijai. Net ir jeigu Juozas praranda savo darbą. Suras kitą, jei ne kreivarankis. Pagal tavo logiką, tai ir šiukšlint visur būtų valia, nes kažkas turės sušluot ir gaut darbo..? wtf?

Arns rašė:
Dabar peržvelkim labiausiai kritiškai nusiteikusius į liberalus ir jų politiką, koks amžiaus vidurkis? Toks, kurie dar atsimena kaip dirbo ir kokios jiems buvo galimybės. Jie labiausiai ir apeliuoja į pablogėjusi gyvenimą. Jaunimas nežino ir nesiskundžia, nes mano kad taip ir turi būti. Grįžkim kelis metus atgal, kokia buvo dominuojanti ES tema? Taip, jaunimo nedarbas, pietinėse valstybėse siekiantis iki 50% (Ispanija, Graikija). Ir ką ten renka? Tuos taip peikiamus kairiuosius ir populistus, žadančius jei ne grąžinti praeitį tai bent jau kažkaip rasti darbo.


Čia įdomi išvada. Dar negirdėjau tokios. Bet pripažink - tik dalis sneių taip mąsto, o jaunimas, praktiškai visas mąsto teigiamai. Tad, ta dalis senių, matyt, natūralios atrnakos dėka neprasimuša niekur ir neišlipa iš savo siauro supratimo - pasaulis pastaruoju metu keičiasi daug sparčiau, negu bet kada ankščiau
 • 0
Užsiregistravo: 2015-05-25, 16:37
Pranešimai: 38
Reputacija: +24
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 21:23 
     
pilietis rašė:
Beje, nauja Lietuvos darbo kodeksa matau ne kaip kitaip, kaip prisidesianti prie dar spartesnio finansines atskirties didinimo. Jis suteikia dar daugiau laisviu darbdaviams ir maziau laisviu dirbantiems. Juk gyvenam realiam pasauly ir matom kaip "geranoriskai" elgiasi stambus darbdaviai ir kaip "noriai" jie prisideda prie VISUOTINES geroves gerinimo. Tik dar daugiau laisviu jiems ir truksta, juk itampa visuomeneje dar nepasieke sprogimo ribos.


ne viskas taip paprasta, deja. Engti verslą tik dėl to, kad jis verslus yra klaida. Naujas darbo kodeksas jokia tai blogybė - sumažino išeitines (kurios buvo KOSMINĖS ir vedančios SMULKŲJĮ verslą į bankrotus), pakoregavo atostogas (smulkmė visiška) ir padarė nulinę darbo sutartį (kas, šių dienų realijomis, nėra darbdavio įrankis išnaudoti darbuotoją, o tik priemonė efektyvesniai veiklai). Dabar darbų abstu - niekas nesileidžia išnaudojamas - nepatinka, sakai eik n... ir eini kitur, Sodros knygutės jokių įrašų nekaupia Ūnėr ir tų knygyčių :) ) Darbuotojas yra tas, kuris gali apspjaudyt darbdavį, ne atvirkščiai. Pamėgink statybininkus įdarbint (elektrikus, santechnikus ir pan.) Kodėl tiek broko statybose? Kodėl tiek aplaidaus darbo? Nes NĖRA pakankamos konkurencijos. Darbuotojai yra graibstomi ir saugomi kaip kokie deimančiukai dar ir dėl to, kad atleist jį reikštų skelbt restruktūrizavimo planą įmonei.Nereikia taip banaliai keikt - geresnės teisės dabrdaviams, tai vienareikšmiškai blogis. Reikia pažiūrėt ir plačiau. Taip, reikia kelt algas. Dėl to sutinku. Reikia kelt vidutinį uždarbį - be abejonės. SPast verslą, kad tai darytų, bet būt paranojikams tikrai nereiktų...
 • 0
Užsiregistravo: 2015-05-25, 16:37
Pranešimai: 38
Reputacija: +24
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 21:32 
     
pilietis rašė:

Ka matom siandien? Verslas neblogai isisavina automatizavima, robotizavima, veiklos efektyvinima. Taciau su to pasekmemis niekas neskuba tvarkytis ir dalintis padidejusiais pelnais.

Taigi, nors susidariusios situacijos sprendimas akivaizdus, destomas ekonomikos bakalauro studijose jau seniai, bet praktiskai juo pasinaudot niekas neskuba.


kaip studijavęs ekonomiką, turėtum suuprast, kad investicijos atsipirkimui būtinas pakankamas laiko tarpas. Tas automatizavimas, realiai, vyksta dabar, tad jo vaisius skinsime tikrai ne rytoj. Šiaip, Lietuvoje, sakyčiau, yra bene vos rankų ir kojų pirštus viršijantis įmonių skaičius, efketyviai optimizavęs darbo procesus, robotams pakeičiant žmones. Na, programėlės taip pat duoda vaisius, bet ir jos dar visai neseniai pradėjo mus valdyt, tad nereikia iš kart skųstis, kadsriuba dar karšta ir negali valgyt
 • -1
Užsiregistravo: 2015-05-25, 16:37
Pranešimai: 38
Reputacija: +24
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 21:45 
     
Geras Žmogus rašė:
pilietis rašė:
Beje, nauja Lietuvos darbo kodeksa matau ne kaip kitaip, kaip prisidesianti prie dar spartesnio finansines atskirties didinimo. Jis suteikia dar daugiau laisviu darbdaviams ir maziau laisviu dirbantiems. Juk gyvenam realiam pasauly ir matom kaip "geranoriskai" elgiasi stambus darbdaviai ir kaip "noriai" jie prisideda prie VISUOTINES geroves gerinimo. Tik dar daugiau laisviu jiems ir truksta, juk itampa visuomeneje dar nepasieke sprogimo ribos.


ne viskas taip paprasta, deja. Engti verslą tik dėl to, kad jis verslus yra klaida. Naujas darbo kodeksas jokia tai blogybė - sumažino išeitines (kurios buvo KOSMINĖS ir vedančios SMULKŲJĮ verslą į bankrotus), pakoregavo atostogas (smulkmė visiška) ir padarė nulinę darbo sutartį (kas, šių dienų realijomis, nėra darbdavio įrankis išnaudoti darbuotoją, o tik priemonė efektyvesniai veiklai). Dabar darbų abstu - niekas nesileidžia išnaudojamas - nepatinka, sakai eik n... ir eini kitur, Sodros knygutės jokių įrašų nekaupia Ūnėr ir tų knygyčių :) ) Darbuotojas yra tas, kuris gali apspjaudyt darbdavį, ne atvirkščiai. Pamėgink statybininkus įdarbint (elektrikus, santechnikus ir pan.) Kodėl tiek broko statybose? Kodėl tiek aplaidaus darbo? Nes NĖRA pakankamos konkurencijos. Darbuotojai yra graibstomi ir saugomi kaip kokie deimančiukai dar ir dėl to, kad atleist jį reikštų skelbt restruktūrizavimo planą įmonei.Nereikia taip banaliai keikt - geresnės teisės dabrdaviams, tai vienareikšmiškai blogis. Reikia pažiūrėt ir plačiau. Taip, reikia kelt algas. Dėl to sutinku. Reikia kelt vidutinį uždarbį - be abejonės. SPast verslą, kad tai darytų, bet būt paranojikams tikrai nereiktų...


Na auksciau pats rasei koks yra elito poziuris i visus kitus zemesnius. As ta pati desciau, tik kitais zodziais :) Ir keliose vietose pabreziau, kad turiu galvoj stambuji versla, smulkieji tai jau prie visu kitu, ne prie elito.
 • 0
Užsiregistravo: 2014-10-03, 07:18
Pranešimai: 79
Reputacija: +45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 21:49 
     
Geras Žmogus rašė:
pilietis rašė:

Ka matom siandien? Verslas neblogai isisavina automatizavima, robotizavima, veiklos efektyvinima. Taciau su to pasekmemis niekas neskuba tvarkytis ir dalintis padidejusiais pelnais.

Taigi, nors susidariusios situacijos sprendimas akivaizdus, destomas ekonomikos bakalauro studijose jau seniai, bet praktiskai juo pasinaudot niekas neskuba.


kaip studijavęs ekonomiką, turėtum suuprast, kad investicijos atsipirkimui būtinas pakankamas laiko tarpas. Tas automatizavimas, realiai, vyksta dabar, tad jo vaisius skinsime tikrai ne rytoj. Šiaip, Lietuvoje, sakyčiau, yra bene vos rankų ir kojų pirštus viršijantis įmonių skaičius, efketyviai optimizavęs darbo procesus, robotams pakeičiant žmones. Na, programėlės taip pat duoda vaisius, bet ir jos dar visai neseniai pradėjo mus valdyt, tad nereikia iš kart skųstis, kadsriuba dar karšta ir negali valgyt


Kaip kazkas komentavo, tai tendencijos tokios (nenoras dalintis padidejusiu pelnu su kitais) vyrauja globaliu mastu, ir kur technologijos pazenge toliau musiskes, ne tik Lietuvoj. Tik tos proporcijos gal ne visur vienodos, bet bendros tendencijos panasios.
 • 0
Užsiregistravo: 2014-10-03, 07:18
Pranešimai: 79
Reputacija: +45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 22:03 
     
Geras Žmogus rašė:
Arns rašė:
Shinigami, taip, atsirado naujų, bet pripažink, naujoje gamykloje dirba kiek, 2000 žmonių? Senoje dirbdavo ir po 10-15 tūkstančių (pvz automobilių pramonėje). Jei žmonių nemažėja, tie likę tūkstančiai priversti dirbti žemesnės kokybės darbus (tarkim tiesiog pardavėju), kurie apmokami mažiau ir jo perkamoji galia nukrenta. Arba fabrikas iš vis iškeliamas iš šalies ir visi lieka be darbo.


Tai gal tada iš vis uždarom fabrikus ir kepam duoną ant laužo? Vienas žmogus iškeptų vieną duoną per pusę paros, tai kad visi žmonės paėstų, turėtume visi dirbt non stop. Var ir milijardai darbo vietų! Suprask viena - bet koks darbo procesų optimizavimas yra Į NAUDĄ žmonijai. Net ir jeigu Juozas praranda savo darbą. Suras kitą, jei ne kreivarankis. Pagal tavo logiką, tai ir šiukšlint visur būtų valia, nes kažkas turės sušluot ir gaut darbo..? wtf?


Na taip, kai kas kitur ras darba, uzsiims kita veikla. Bet kai nerandanciu kitos veiklos (kuo toliau, tuo maziau reikia darbuotoju) susikaups kritine mase, valgyt noret tai jie nenustos, kaip ir nenustos kitu poreikiu, kas tada? Sakyciau rizikingas zaidimas.
Na as cia is valstybes vadovu perspektyvos zvelgiu. Kam rupi valstybe, manau turetu taip ziuret i situacija.
Verslininku akimis aisku vaizdas bus kitas, bet verslininko toks ir tikslas rupintis savo verslo gerove. Kita vertus, stambus/globalus verslas ir ziuret turi globaliai, kazkas panasaus i valstybes vadovu poziuri, jam turetu but svarbi ir aplinka, kurioje vystosi jo verslas.
 • 0
Užsiregistravo: 2014-10-03, 07:18
Pranešimai: 79
Reputacija: +45
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 65 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'