Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 5 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Žmogus ir medicina
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2016-09-07, 14:12 

- Kaip ten bebūtų, jeigu sąnariui judant formuojasi vakumo židiniai, vadinasi pats sąnarys ergonomiškai neteisingas. Todėl kaulai ir juda ne vienas kito paviršiumi, o stumdamiesi vienas nuo kito.
- Aišku organizmas susitvarko su tokiu trūkumu, tad geriau būtų iškelti klausimą - kodėl vieniems žmonėms traška, o kitiems ne?
- Beje, jeigu traškančius sąnarius netraškinsi, ilgainiui traškėjimas išnyksta (kiek aš žinau).
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +257

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-09-07, 19:10 

vanduo4 rašė:
- Beje, jeigu traškančius sąnarius netraškinsi, ilgainiui traškėjimas išnyksta (kiek aš žinau).

Čia iš patirties sakai ar iš kur tokios žinios? Pas mane žandikaulis traška, pana traškium vadina, ale girdi kai bučiuojamės :D Tai vis galvoju kaip šitą bug'ą pašalinti :D
  • 0

Reputacija: +195

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-09-07, 22:26 

vanduo4 rašė:
- Kaip ten bebūtų, jeigu sąnariui judant formuojasi vakumo židiniai, vadinasi pats sąnarys ergonomiškai neteisingas. Todėl kaulai ir juda ne vienas kito paviršiumi, o stumdamiesi vienas nuo kito.
- Aišku organizmas susitvarko su tokiu trūkumu, tad geriau būtų iškelti klausimą - kodėl vieniems žmonėms traška, o kitiems ne?

Aš ir maniau, kad vieniems traškyt eina, o kitirms ne, nes pačiam neįšeidavo. Tiksliau bijojau per stipriai sulenkt, bet kai sutraškinau tai nuo to laiko priklausomas tapau. :D
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +278

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-09-08, 15:34 

MindaugasV85 rašė:
vanduo4 rašė:

Čia iš patirties sakai ar iš kur tokios žinios? Pas mane žandikaulis traška, pana traškium vadina, ale girdi kai bučiuojamės :D Tai vis galvoju kaip šitą bug'ą pašalinti :D

- Čia panašiai kaip ir su perdimu. Iš pradžių tai bajeris, o paskui problema, nes dujos gaminasi tiesiog masiškai. Bet kai gauni nuo aplinkinių masiškai "pyzdi", tada bandai sulaikyti perdimą. Pasiekiamos toks vidinis slėgis jog atrodo "galva sprogs". Bet nuosekliai dujas sulaikant ir išleidžiant jas tik susikaupus, dujų gamyba mažėja;
Išvada: organizmas puikiausiai prisitaiko prie tavo gyvenimo būdo, jeigu jam tai nėra kenksminga ir neišvirsta komplikacijomis.
- Tas pats ir su traškėjimu. Ar tėvai tau niekada nedraudė traškinti rankų sąnarius sakydami, kad vėliau bus problemų. Kiek pamenu, tai atėjo netgi iš senelių ir manau kad iš dalies tai tiesa.
- Tarkim gavus traumą piršte atsiranda nepatogumas, pirštą pasukus girdim traškėjimą. Jeigu pastoviai traškinsi tai jis niekur nedings, bet jeigu tiesiog išguisi iš galvos tą "nepatogumo jausmą" ir kurį laiką pats fiziškai netraškinsi, traškėjimas TIKRAI išnyks.
- Kaip tai pašalinti? Pakontroliuok save, kokį judesį atliekant tau sutraška ir pasistenk jo nekartoti.
Išvada: norėdamas pokyčius paversti natūraliais, pirmiausiai turi priversti save išmokti gyventi kitomis sąlygomis.
- Pokyčiai atsiranda pirmiausiai nugalėjus psichologinį barjerą (nepatogumo jausmą), o vėliau ir fizinį (priežastį). Tikriausiai tavo žandikaulis yra sveikas, tiesiog ilgainiui tu išmokai sukąsti dantis neteisingai. Gal tiesiog raumenų grupės sudirba ne ta seka ir viskas. Galbūt kažkadais tau gerai užvožė per žandą, patyrei traumą ir išmokai žandikaulį judinti kita tvarka. Ištaisyk "genetinę" klaidą ir problema išnyks.
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/z ... tine-forma
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +257

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Majestic-12 [Bot] ir 9 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume