Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 114 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-10, 12:16 
     
Žinau kokią problemą turiu, ir ne, nepataikei. Kai laiko yra, leidžiu sau daugiau laiko skirti. Plius, Lietuvos ateitis man aktualus klausimas.

Skandinavija pasaulio lydere tapo ne dėl progresinių mokesčių (pas mus jie jau senai yra. MMA sumoka 110€ mokesčių, 3x daugiau uždirbantis sumoka 7x daugiau mokesčių).

Priedo, Skandinavijos šalys nebuvo okupuotos SSRS (Suomija dalinai), Danija turėjo kolonijų visame pasaulyje. Norvegija turi tik vieną dalyką - baisiai daug naftos. Tad jei dar nori kišti progresinius mokesčius, kaip būdą pasiekti ekonomikos augimą, pateik man priežastingumą. Tai, kad išleis pinigus ne priežastingumas. Išleidžia visi. Turtingi juos nedegina.
 • +1


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 15554
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2894
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-10, 12:39 
     
Del progresiniu mokesciu.

Easy.

Kalba eina apie pinigu "velocity". Grubiai tariant dabar situacija tokia-0.01% turi visus pinigus, kuriuos laiko isaldytus liuksinem NT, paveiksluose, bond'uose ir kituose, pagrinde pasyviuose investicijose. Tas pats ir su korporacijom-visos sedi ant kruvos grynu, bet ju neinvestuoja i produkcija ar R&D. Uzuot isdalina per dividentus (tam paciam 0.01% ) arba perka savo akcijas.

Nieks neinvestuoja i produkcija, nes nera demand! Pardamivai flat, viskas flat arba eina zemyn. Taip yra, nes vartotojai neturi disponuojamu pajamu.

40 metu senumo "Trickle-down economics" neveikia ir niekada neveike. Kapitalas yra investuojamas tada, kai yra demand. Kai vartotojai biedni, nera demand, tada kapitalas isaldomas ypac mazos pridetines vertes investicijose, kuriu pagrindinis tikslas-saugoti pinigus, o ne plesti gamyba.

(pats dirbu su ypac brangiais investiciniais produktais pagrinde skirtais pasyviam kapitalo isaldymui ir paskutinius pora metu business is booming!)

Plius, simtai studiju rodo, po tam tikro lygio, kompensasijos dydis turi nuli koleriacijos su performance.

Progresiniai mokesciai yra mechanizmas perskirtyti daly pasyviai isaldytu pinigu atgal i ekonomika ir vartojima, taip didinant ekonomikos dinamiskuma ir, gale dienos, taip gerinant tu paciu korporaciju ir ju savininku padeti.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-01-08, 18:04
Pranešimai: 958
Reputacija: +227
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-10, 12:56 
     
Oi kiek klysti.
A) Prabangų NT kainavo pastatyti - žmonės gavo darbo vietas. Taip pat jį reikia prižiūrėti ir aptarnauti - vėl darbo vietos.
B) Paveikslo neparduosi atgal ta pačia kaina. Be to, perkant susimokėjo greičiausiai neblogus mokesčius (priklauso nuo šalies). Tinkamai prižiūrėti meno kūrinius taip pat kainuoja labai brangiia.
C) Bond'ai - tie pinigai paskolinti ir išleisti. Jie apyvartoje pilnu tempu. Tiek, kad juos kažkada turės kažkaip grąžinti.
D) Vos kelios korporacijos turi tikrai didelius kiekius grynųjų pinigų. Realiai sugalvoju dabar gal 3 iš kokių 500 kurias metų bėgyje patikrinu. Ir šitų pinigų progresiniai mokesčiai nepaliestų
D.1) Išmokėti dividendai eina į apyvartą
D.2) Išpirktos savo akcijos eina į apyvartą, nes akcininkas gauna pinigus ir juos kažkur leidžia/investuoja.
D.2.a) Investuoti pinigai pirminėje rinkoje eina į įmonės kapitalą, dažniausiai plėtrą.
D.2.b) Investuoti pinigai antrinėje rinkoje, reiškia kažkas pardavė savo finansinį turtą ir gavo pinigus, kuriuos vėl gali leisti.

Kaip tai neinvestuoja į produkciją? Investuoja. Tik populiacija nustojo augti taip sparčiai vakarų pasaulyje. Ar tu sakai, kad vienam vidutiniam žmogui reikia 5 mašinų, 2 namų, ir 10 kepalų duonos per dieną? Ir tai beje nesusiję su progresiniai mokesčiais.

Taip, kapitalas investuojamas tada, kai yra paklausa. Ką siūlai? Išparduoti kapitalą? :D Padaryti kaip Rusijoje, kada paklausa yra, bet nėra kuo gaminti?

Nu man jau įdomu, kas čia per investicija, kuri įšaldo pinigus :? Antikvaras? Meno kūriniai? Surprise surprise, jei kažkas įšaldo pinigus, kažkas juos gauna.

Progresiniai mokesčiai yra skirti ne įšaldytus pinigus grąžinti, o perskirstyti aktyvius.

Beje, nuo kokių pajamų tu įsivaizduoji prasidėsiančią progresiją? 1,000€ jau ta riba? O gal 10,000€ ir realiai tai bus sąrašiukas iki 1,000 žmonių?
Kitas klausimas, o tai sumokėti 7x daugiau mokesčių, kai uždirbti 3x daugiau nei MMA ne progresija?
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 15554
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2894
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-10, 13:22 
     
immortallt rašė:
Dar kartą, tu akcentuoji žirkles, tai yra skirtumas pvz tarp top10% turtingiausių ir bot10% turtingiausių. Jei top10 turi 10mlrd, bot10 turi 1mlrd, tai skirtumas 9mlrd. dabar atimkime iš turtingų 4mlrd, tai top10 turės 6, bot 10 turės 3mlrd (na perskirstymo kaštai, šešėlis, ir tarpe esantys gaus ir skirtumas bus jau tik 3mlrd. Ar šalyje daugiau pagamins? Ne. Ar motyvacija kurti padidės? Oi, tikrai ne.

Nykuma.

Taigi, tie pinigėliai juk eitų ne tiesiogiai vargoliams. Pirmiausia į biudžetą.
Na, skirkim iš tų pinigėlių 1 milijardą švietimui (virš esamo lygio)(tada skeliam klases per pusę + mokytojui padėjėjas + vaikuose skatinami ne tik individualūs gebėjimai, bet ir ugdomi bendravimo, socialumo įgūdžiai /koks nors to švediškas analogas/, užklasinės veiklos, atitinkamai ir atlyginimai ir t.t.)
Ir t.t.

Na, nenorite progresinių mokesčių yra ir dar geresnių (įvairiausio efektyvumo prasme) galimybių.
Steikit visos verslo gildijos savarankišką savivaldos organą.
Sakykim, per viešuosius pirkimus yra pavagiamas koks 1 milijardas – tame (kiekvienoje vagystėje) greta biurokrato privalomai dalyvauja ir verslo vienetas. Tai išsimėžkit tuos verslo žulikus iš verslo gildijos (kas reikštų momentinį fizinį uždraudimą verstis verslu), o tada biurokratas sunyks savaime.
Na, dar yra šešėlis, ES paramos pinigėliai ir t.t.

Na, tai tą pirmąjį (atvoktąjį) milijardą ir skirkim tam pačiam švietimui su aukščiau minėtu jų panaudojimo būdu.
Ir verslo gildija už metų 15 - 20 turės puikių (smarkokai devilkintų) darbuotojų (tiek samdomajame lygyje, tiek verslo turėtojų lygyje).
................. .
Kitą milijardą skirkim...


Žinoma, tam įgyvendinti yra žymiai ir ženkliai kompleksiškesnių sistemų, ...bet šiek tiek abejoju, ar ir šį paprastą „rodymą ant pirštų“ suprasite teikiama linkme.
Būtų (gal net per-) puiku, kad iš to bent suprastumėte, jog vilkiškumo mažinimas bent 1 procentiniu punktu gali irgi suteikti visiems realiai didelę piniginę/komercinę naudą.


Na, ir nelabai linksmas (kiek pašaržuotas) anekdotas pagal paties intencijas kaip stumtis į priekį.
Yra verslo vienetas su 100 darbo vietų.
Jose sėdi 100 vilkų.
Klausimas: o kokį inovatyvų produktą jie gali sukurti?
 • +1


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1296
Reputacija: -119
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-10, 13:39 
     
vilkai nepataps gabūs darbuotojai, jei gaus dvigubai ar keturgubai algos.

Taip, švietimui ir užimtumui reikia pinigų ir būtent švietimas padėtų tuos vilkus padaryti darbuotojais, kuriančiais aukštą pridėtinę vertę.
Tiesa, tai pasiekti geriau ne progresiniais mokesčiais. Tai, ką tu nori pasiekti, daug geriau padėtų padaryti darbo pajamų apmokestinimo sumažinimas ir NT bei automobilio apmokestinimas. Šiuo metu turtingas laikomas ne tas, kuris turi 100kv.m. butą senamiestyje, kelis namus, prabangius automobilius, o tas, kuris uždirba daug darbe. Kitaip sakant, jauna šeima su 1,400€ pajamų yra turtinga, o pensininkas gyvenantis Trakuose, name ant jūros kranto bei nuomojantis butą Vilniaus senamiestyje už 1,200€ yra vargšas. Progresiniai mokesčiai tokių problemų nespręstų, o NT ir auto mokesčiai - taip. Nes už prabangesnį turtą mokėtum daugiau. Jei nieko neturi - nieko ir nemoki.

Darbo pajamų apmokestinimas turi būti sumažintas proporcingai visuotino NT ir auto mokesčio įvedimui, kad vidutinis lietuvis mokėtų daugmaž tiek pat. Tada ne vienas atliekamas milijardas liktų. Namo nepradanginsi, kaip ir mašinos.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 15554
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2894
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-10, 14:02 
     
trumpai, nes siandien uzimta diena.

Taip, viska ka sakai yra tiesa. Jei ismoki dividentus, pinigai nuseda mene, aukse, cash, brangiam NT ir kitur. Tas pats ir su kitais tavo pavyzdziais-zinoma, kad pinigai visada buna apyvartoje ir visada kazkas gauna cut'a, kazkas gauna mokescius ir pan.

Klausimas yra ar tai yra efektyvus pinigu leidimas palyginus su kitom alternatyvom?

Pora grubiu pavyzdziu:

Pvz, galima nusipirkt antikvarini ferrari uz 30 milu arba tuos 30 milu valstybe galetu isleisti vejo ar saules jegainiu statybai idarbinant 1000 zmoniu, juos apmokant, suteikiant uzsakymu statybu, indzinerijos, mokslo ir kitoms imonems. Kekvienam etape, zinoma, valstybe gauna mokescius, imones daro R&D + gerinama bendra salies infrastruktura.

Gale dienos, tie 30 milu tiesiogiai paliecia tukstncius prie statybu dirbusius zmonius, plius n kitu netiesiogiai prie to prsidejusiu ir zinoma, yra patatomas objektas kuris ir ateity dar ilgai nes nauda. Sukuriama daug tiesiogines ir daug pridetines vertes.

Ferrari pardavimo metu, tiesiogiai pinigus gaus aukciono organizatoriai, pardavejai, teisininkai, kiti tarpininkai siek tiek valstybe (priklausomai nuo mokesciu) ir realiai viskas-ratas sustoja. Salies konkurencigumas nuo antikvaro neauga.

Maza grupele zmoniu, kurie dalinsis tuos 30 milu, daug sancu, kad jau ir taip yra turtingi, todel tie pinigai nebus iskart isleidziami vartojimui. Daugiausia sancu, kad jie bus saugai uzsaldyti arba vel isleisti labai mazame liukso sektoriuje, kur didelis sumos eina per maza grupele zmoniu, visiskai aplenkdama didziaja visuomenes dali.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-01-08, 18:04
Pranešimai: 958
Reputacija: +227
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-10, 14:26 
     
svetys rašė:
immortallt rašė:
Aš esu samdomas darbuotojas...

Atleiskite, bet man mažai įdomu kas jūs esate realybėje (verslininkas, samdomas vadovas, brigadininkas, vargolis...), aš diskutuoju su jūsų virtualia role, kuri yra labai panaši į „perspektyvaus verslininko“**** rolę.
immortallt rašė:
Problema, kirmine, yra ta, kad tu įsivaizduoji, kad visuomenė taps turtingesnė, jei tiesiog iš dirbančių atimsi ir atiduosi nedirbantiems/prastai dirbantiems. Šitaip tikiesi, kad atskirtis sumažės, o realiai tik padidės dar labiau šešėlis ir atskirtis dar labiau didės. Oficialiai bus gražu, o realiai.... Aš siūlau tuos, kurie yra apačioje, pastatyti į viršų sudarant visas galimybes to siekti. Apačioje liks tik tie, kurie nieko nedaro dėl savęs. Tau tai nepriimtina, nes darbas turbūt žmogų žemina.

Na, va jau pradeda lysti jūsų klaidingos išvados ir pagieža.
Parašysiu šį tą šiandien, gal kiek blaiviau sureaguosit.
Mane mažai domina ką, kiek ir iš ko reikia atimti.
Mane domina procedūros kaip padaryti taip, kad visi turėtų „10 kart daugiau“*.
O čia jau ir asilui (atleiskite) turėtų būti aišku, kad vien iš vienų atiminėjant ir tai pridedant kitiems – bendra suma nekis ir „10 kart daugiau“ niekaip iš to nepasidarys.
Na, o čia jau ir arkliui aišku, kad tai (kiekvienam 10 kart daugiau)** remiasi tik į visapusiškai efektyvesnį visų*** darbą. Ir be abejo tai ne utopinių norų, teiginių, teorijų sampratoje.
Na, o čia ir arkliui yra aišku kad norint kažką suefektyvinti reikalingos ir vienokios ar kitokios investicijos į tai...

*Pvz. ne taip sunkiai galėjome būti ten kur nesame. T.y., vaizdžiai: bet kuris (kiekvienas) šalies verslininkas šiuo momentu galėjo turėti kart 10 turto (nei turi šiam momentui), o kiekvienas skurdžiausio sluoksnio atstovas kart 100 turto (nei turi šiam momentui)...
viewtopic.php?p=469972#p469972

**o tai automatiškai reiškia, kad ir visas sukurtas bendras nacionalinis (šalies) produktas turi pakilti 10 kartų.

*** - efektyviai turi dirbti visi sektoriai (viešasis, verslo...)
- tik neskaitant to segmento, kuris visiškai nenori, negali dirbti ir nedirbs...


****pvz.: - Ar žmogus žmogui vilkas? Pasižiūrime tarp darbininkų klasės atstovų. Jei tik nusileisi, momentaliai tave apgaus ar tavimi pasinaudos. Jei esi vadovas, bent kartelį pabendrauk kaip su žmogumi ir kolega, tai iškart įsivaizduoja jau įmonės dalininku ir kad gali daryti ką nori. Tokia niūri realybė. Žinoma, vadovų irgi yra daug "perliukų", bet jie iš tų pačių darbininkų klasės "išsprūdę" kažkaip į vadovus ir elgiasi kaip mūžikai. Bet jei tenka dirbti su vilkais, turi tapti vilku, kitaip gyvą suės.
-suprantu puikiai ekonominę logiką ir kaip veikia verslas
-............

P.s.
immortallt rašė:
Šiaip Lietuvoje jau mažiausiai dešimtmetį niekas nekvietė investuotojų, kurie ieškojo pigios darbo jėgos. Jos čia tokios nėra.

Į anekdotą anekdotu:
Lietuvos eksporto produkciją pagrindinai sukuria ne pigi darbo jėga.


Aš labai trumpai: Svety - tau pačiam kas nors aišku. Prie ko čia tie gyvūnai?
 • 0


_________________
rasizmas eina koja kojon su kvailumu ir nežinojimuUžsiregistravo: 2011-12-08, 12:40
Pranešimai: 2464
Miestas: Kaunas
Reputacija: +724
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-10, 14:41 
     
Audrius, efektyvu būtų gyventi 9kv.m. per žmogų, visiems važinėti su tokios pačios markės mašina, apsivilkus tokiais pat rūbais, valgyti tą patį maistą diena iš dienos, ten pat ruoštą, apsieinant be jokių delikatesų. Bet būtent visa tai žmones motyvuoja kažko siekti, kurti.

Sakai nusiperka antikvarinę mašiną ir ratas sustoja, prieš tai pats išvardini, kas gauna pinigus. Taigi ratas nesustojo. Gavo teisininkas, buvęs savininkas, aukcionas, valstybė pinigus, jie kažkur irgi tuos pinigus deda/išleidžia. Į kojinę legaliai gauti pinigai retai kada bekišami. Ypač turtingų žmonių.

Beje, atsisakymas grynųjų pinigų iš viso geriausiai didintų pinigų apyvartumą, AKA "velocity".
 • +1


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 15554
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2894
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-11, 10:02 
     
immortallt rašė:
vilkai nepataps gabūs darbuotojai, jei gaus dvigubai ar keturgubai algos.

Taip, švietimui ir užimtumui reikia pinigų ir būtent švietimas padėtų tuos vilkus padaryti darbuotojais, kuriančiais aukštą pridėtinę vertę.
Tiesa, tai pasiekti geriau ne progresiniais mokesčiais. Tai, ką tu nori pasiekti, daug geriau padėtų padaryti darbo pajamų apmokestinimo sumažinimas ir NT bei automobilio apmokestinimas. Šiuo metu turtingas laikomas ne tas, kuris turi 100kv.m. butą senamiestyje, kelis namus, prabangius automobilius, o tas, kuris uždirba daug darbe. Kitaip sakant, jauna šeima su 1,400€ pajamų yra turtinga, o pensininkas gyvenantis Trakuose, name ant jūros kranto bei nuomojantis butą Vilniaus senamiestyje už 1,200€ yra vargšas. Progresiniai mokesčiai tokių problemų nespręstų, o NT ir auto mokesčiai - taip. Nes už prabangesnį turtą mokėtum daugiau. Jei nieko neturi - nieko ir nemoki.

Darbo pajamų apmokestinimas turi būti sumažintas proporcingai visuotino NT ir auto mokesčio įvedimui, kad vidutinis lietuvis mokėtų daugmaž tiek pat. Tada ne vienas atliekamas milijardas liktų. Namo nepradanginsi, kaip ir mašinos.

Ir vėl nykuma. Net nėra ko komentuoti.
Visiškas nulis prasmės.
Pvz.:
-Darbo pajamų apmokestinimas turi būti sumažintas proporcingai visuotino NT ir auto mokesčio įvedimui, kad vidutinis lietuvis mokėtų daugmaž tiek pat. Tada ne vienas atliekamas milijardas liktų.
Jūs turbūt ir vėl kažką pavartojot.
Jei iš krūvos paimsi dalį, o paskui tokią pat dalį padėsi kitoje pusėje krūvos – tai suma krūvoje (pirminės atžvilgiu) padidės ne vienu atliekamu milijardu!?!
Atleiskite, ar jūs tikrai manote, kad tokie absurdo argumentai gali būti realiai veikiančios sistemos dalis?

-.......

...........
 • -2


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1296
Reputacija: -119
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-11, 10:14 
     
Svetys, apsimeti durniumi ar šiaip nematai, kad trečdalis ekonomikos sėdi šešėlyje? Tabakas, kuras, alkoholis, prekyba be PVM'o, po patentais, individualia prekyba ir pan. kai realios apvyartos viršija nustatytą maksimalią leidžiamą. Algos vokeliuose. Viso to nėra?

Surinktum daug daugiau pinigų iš tų, kurie iki šiol buvo nesąžiningi ir prisipirko turto iš neapmokestintų pajamų. Kaip besidedantis suprantantis ekonomiką, nesugebi suprasti net tokių esminių dalykų.

O šiaip be ad hominem sugebi kažką pasakyti? Ar ties tiek tavo "išprusimas" baigiasi?
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 15554
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2894
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-11, 15:21 
     
sub rašė:
Svety - tau pačiam kas nors aišku.

Ką rašau – aišku visiškai.
O, jums kažkas neaišku? Tai gal daug skaitote akimis ir mažai protu?
sub rašė:
Prie ko čia tie gyvūnai?

Prie konteksto ir niuansų, mielas katinėli :)

P.s. įdomu tokį tekstą http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=72816460 įveikiate akimis, ar protu?
 • -1


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1296
Reputacija: -119
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-14, 12:02 
     
immortallt rašė:
Svetys, apsimeti durniumi ar šiaip nematai, kad trečdalis ekonomikos sėdi šešėlyje? Tabakas, kuras, alkoholis, prekyba be PVM'o, po patentais, individualia prekyba ir pan. kai realios apvyartos viršija nustatytą maksimalią leidžiamą. Algos vokeliuose. Viso to nėra?

Tai argi nematote, kad tame pirmiausia dalyvauja verslo gildija ir tame ji sudaro pagrindinę vogimo ašį.

Mes abu stovime ne skirtingose barikadose, o tik skirtinguose tos pačios barikados kraštuose.
Jūs esat už vilkų (pusiauvagiantį) verslą, o aš 1000 procentų už socialiai atsakingą verslą.

Viskas yra tvarkoj, jūs esat vilkas žvilgančiu kailiu ir akinančiai baltais dantimis ir jums Lietuva mažai terūpi (nors virtualiai deklaruojate priešingai), jums rūpi tik giria, kurioje galima medžioti ir siautulingai suleisti dantis į grobį.

Taigi, verslo barikadoje jūs stovite tame krašte kur yra žvėrių dimensija, o aš kitame krašte kur yra žmonių dimensija.
Na, juk akivaizdu, jog žvėrims sunku suprasti kas yra makroekonominiai veiksniai (interesai juk jų kiti), o ką jau jie begali iškontempliuoti apie makrosocialinį organizmą (valstybę)...
immortallt rašė:
Surinktum daug daugiau pinigų iš tų, kurie iki šiol buvo nesąžiningi ir prisipirko turto iš neapmokestintų pajamų.

Graudu.
Deja, tai turi perdaug toksiškų priedų, keletas pvz.:
- Čia vilkų filosofija nusprendžia apmokestinti prisivogtąjį turtą ir tuo daugmaž įteisinti ir vogimą, ir pavogtą turtą.
Tipo, vilkai medžiokit vokit ir toliau - tik dalį vogtos mėsos (per mokesčius) palikit ir paukščiukams :)

- Vėlgi, epizodiškai (vilkui) šiepti dantis ant savo gaujos narių yra taip žavu ir natūralu (žiūrint iš šono), bet... .

-Atskiras vilkas, ką nors sistemiškai pasakyti apie visą esamą (vilkišką) verslo gildiją, visiškai neturi jokių fizinių duomenų (ką jūs puikiai ir iliustruojat).

- vogimo įteisinimas per mokesčius etc., vėlgi, visoje visuomenėje sukuria demoralizuojantį tvaiką, kurio neapsikentę iš šalies emigruoja ir dalis jos aukso fondo (t.y. ir dalis prigimtinai sąžiningų/ir nebūtinai vargingų/ jos gyventojų)...

P.s.
Taigi, ala bena nočių verslo savininkai yra Lietuvos, ar Rusijos piliečiai?
Ar Lietuvos piliečiai dėl savo asmeninių paskatų gali silpninti valstybės gynybines funkcijas?
Jei negali, tai tokius turėtų teisti karo tribunolas - už sabotažą valstybės gynybinių galių stiprinime (t.y. už lėšų skirtų šalies gynybai grobstymą).
Vat, būtų verslininkai ir Lietuvos piliečiai - tai verslo gildija priimtų savanorišką įsipareigojimą panašų į šį: tiekimas valstybės ginimui negali turėti, sakykim, didesnės nei 5 -10 procentų pelno maržos.

O šiaip dėkui, kad pakišote mintį apie galimą temą, kurią gal kartais ir užvesiu.
 • 0


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1296
Reputacija: -119
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-15, 00:29 
     
immortallt rašė:
Svetys, apsimeti durniumi ar šiaip nematai, kad trečdalis ekonomikos sėdi šešėlyje? Tabakas, kuras, alkoholis, prekyba be PVM'o, po patentais, individualia prekyba ir pan. kai realios apvyartos viršija nustatytą maksimalią leidžiamą. Algos vokeliuose. Viso to nėra?

Surinktum daug daugiau pinigų iš tų, kurie iki šiol buvo nesąžiningi ir prisipirko turto iš neapmokestintų pajamų. Kaip besidedantis suprantantis ekonomiką, nesugebi suprasti net tokių esminių dalykų.

O šiaip be ad hominem sugebi kažką pasakyti? Ar ties tiek tavo "išprusimas" baigiasi?


Svetys, nesulaukęs pripažinimo fizikoje, migruoja į ekonomiką.
 • 0


_________________
Aš už laisvą Lietuvą Rusijos sudėtyje!
I support Putin and green peasants!
Karbauskis rules again! I am with him too!Užsiregistravo: 2010-02-08, 03:13
Pranešimai: 2806
Reputacija: +623
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-18, 11:31 
     
- rašė:
Svetys, nesulaukęs pripažinimo fizikoje, migruoja į ekonomiką.

O varge, ir vėl neatsiklausiau egzperto brūkšnelio leidimo kur ir ką galiu rašyti :)

Šiaip, tai tik egzpertai tokie kaip brūkšneliai, ar aidai nesupranta, kad kiekvienas fizinis reiškinys yra potencialus fizikos objektas. Taigi ekonomika, chemija (viewtopic.php?p=465228#p465228 ) ir t.t., deja, didelei egzpertų nuostabai irgi aprašo fizinius reiškinius (t.y. jie /pažinimo sistemoje – šiuolaikinė fizika/ egzistuoja kaip palaidi, savarankiški , neįjungti į fundamentalios fizikos sistemą fragmentai).
Taigi, deja, šiuolaikinė fizika (SF) tokių fizinių reiškinių negali nuosekliai ir visapusiškai įjungti į fundamentalios fizikos pagrindus.

Na, o Judėjimo Fizika (JF) ( viewtopic.php?p=402235#p402235 ) ir pačiose fundamentaliausiose padėtyse būtent ir nagrinėja tik visų fizinių reiškinių (neišskiriant jokio JL kaip svarbiausiojo ar etaloninio) tarpusavio sąveikas, jų tendencijas, tęstinumus, skirtumus, unikalias pozicijas ir t.t. ir t.t.
 • 0


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1296
Reputacija: -119
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 114 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'