Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 48 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Informacinės technologijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 13:29 

kernel_panikuoja rašė:
Toks poziuris buvo pagristas iki kokiu 2002-2006m, kuomet nebuvo user-friendly distribuciju ir cross-platforminiu paketu.

Praėjo 10–14 metų ir pastarųjų vis dar nėra...

Cituoti:
Tokios populiarios programos kaip Chrome, Firefox, VLC, Skype etc. yra cross-platformines ir ju UX vistiek nesiskiria nuo kitu OS - o juk paprasti vartotojai cia dauguma laiko ir praleidzia (kai kuom dar geriau, pvz linux'inis skype'as be reklamu).

Aš kalbu apie ne tokias populiarias programas kaip Trados Studio, Vectoworks, Avisynth, Anglonas, Frankonas...

Cituoti:
Zodziu mano sito monologo mintis yra ta, jog siai dienai yra mitas, jog Linux'as tinkamas tik pprogrameriams, hacker'iams ar siaip IT'ishnikams - jis puikiai tinkamas bet kokiai namu seimininkei, dar labiau nei W10.

Aš galutinai atsisakiau Ubuntu ne tik dėl to, kad ten neveikia mano mėgstami žaidimai ir reikalingos programos, bet ir dėl tokių problemų kaip negalėjimas klaviatūros išdėstyme apibrėžti savo asmeninius (o ne sistemoje hardkodintus) mirusius klavišus, kas Windows padaroma keliais paspaudimais; nenormaliai sudėtingo programų diegimo (reikia įdiegti ne tik pačią programą, bet ir jos priklausomybes, kas kartais nesuveikia, net jei įvyksta automatiškai, o pagalbos tu iš nieko negausi); dėl to, kad vėliausios distribucijos pradėjo nebepalaikyti vaizdo plokštės ir po kiekvieno didesnio atnaujinimo įjungus kompiuterį pasitikdavo darkyto ekrano vaizdas, kas reiškia, kad sistemą reikia diegti iš naujo; ir labai daug kitų smulkių, bet įkyrių nepatogumų.

Cituoti:
Dauguma siu zmoniu techniskai negali naudoti Linux'o del aplinkybiniu priezasciu… o ne todel, kad pati Linux OS butu kazkuom vienareiksmiai prastesne nei kitos savo sandara ar kodu.

Negali sakyti, kad aš nebandžiau...
  • +1

Vartotojo avataras

Reputacija: +579

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 14:30 

UTF16 rašė:
Praėjo 10–14 metų ir jų vis dar nėra...

Tai, kad asmeniskai tau nera user-friendly distribuciju dar nereiskia, kad tokiu nera apskritai. Tai subjektyvu. Subjektyviai man, tai Windows user-friendly prasme degraduoja su kiekvienu release'u nuo Windows 2000.

UTF16 rašė:
Aš kalbu apie ne tokias populiarias programas kaip Studio, Vectoworks, Avisynth, Anglonas

Tai neturi nieko bendro su buvimu user-friendly. MacOS irgi neturi daugumos Windows'iniu maziau populiariu programu - tai pacios ekosistemos niuansai. Apie tai jau rasiau - Linux nera sprendimas visoms situacijoms.

UTF16 rašė:
Aš galutinai atsisakiau Ubuntu ne tik dėl to, kad ten neveikia mano mėgstami žaidimai ir reikalingos programos, bet ir dėl tokių problemų kaip negalėjimas klaviatūros išdėstyme apibrėžti savo asmeninius (o ne sistemoje hardkodintus) mirusius klavišus, kas Windows padaroma keliais paspaudimais; nenormaliai sudėtingo programų diegimo (reikia įdiegti ne tik pačią programą, bet ir jos priklausomybes, kas kartais nesuveikia, net jei įvyksta automatiškai, o pagalbos tu iš nieko negausi); dėl to, kad vėliausios distribucijos pradėjo nebepalaikyti vaizdo plokštės ir po kiekvieno didesnio atnaujinimo įjungus kompiuterį pasitikdavo darkyto ekrano vaizdas, kas reiškia, kad sistemą reikia diegti iš naujo; ir labai daug kitų smulkių, bet įkyrių nepatogumų.

Butent todel, kad i Ubuntu nera prikista kruvos visokiu GUI konfiguratoriu visokioms 1% vartotoju aktualioms problemoms spresti, kaip kad asmeniniu klaviaturos layuot'u kurimas, jis yra user-friendly. Ten nera milijono meniu, mygtuku, langu languose, dar daugiau langu ir paneliu ir butinai tab'u, visokiu abeceles tvarka isvardintu objektu paspaudus ant start meniu ir kitu nesamoniu.
Programos Ubuntu diegiamos paprasciausiai is visu OS. Tam uztenka nueiti i ubuntu "store", susirast programa ir paspaust Install. Jokiu "next next", jokiu freeware/shareware sudapuslapiu su maliciuos kodu, jokiu crack'inimu ir daemon tools siuntimu. Jeigu is lokalaus turinio - paspaudi ant deb paketo ir ji suinstalina per ta pati store. Visa kita, kaip papildomu saltiniu pridejimas, kompiliavimai etc. yra atskiri atvejai. Reikia RAR'o - atsidarai terminala, ivedi "apt-get install unrar" - viskas. Arba nueini i store, i paieska suvedi rar ir paspaudi install. Jokiu ejimu i linkomanija, jokiu WinRAR siuntimu, joki ucrackinimu ir jokiu 50 papildomu WinRAR ikonu atsiradimo ant kontekstinio meniu by-default po instaliacijos.
Vaizdo plokstes, kitos hw problemos - siuos atvejus reikia analizuoti individualiai. Intel'io platformos palaikomos gerai - absoliuciai daugumai to uztenka. NVIDIA vaizdakortes palaikomos gerai su proprietrary draiveriais. AMD GPU siuo metu ne kazka, bet nera tragedijos, tiesiog zaidimu nepazaisi. Viskas priklauso nuo konkretaus atvejo - pas mane pastaruju ~7metu Intel ir NVIDIA produkcija veikia po Ubuntu be priekaistu.
Ikyrus nepatogumai - irgi subjektyvu. Daug atveju tai daznai reiskia ne "maziau patogu" o "ne taip kaip buvau priprates". Del sios priezasties daug prie Gnome2 pripratusiu zmoniu nekente UNITY aplinkos, nors pacios UNITY koncepcija labai artima macOS'ui, kur niekas neverkia del nepatogumo. Paprasciausiai kitoje puseje esantys langu mygtukai, globalus meniu bar'ai ir pan. sprendimai yra naujas UX, prie kurio reikia priprasti.
  • +2

Reputacija: +542

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 15:00 

Cituoti:
Tai, kad asmeniskai tau nera user-friendly distribuciju

Mano atsakymas neturi nieko bendra su „user-friendly“. Aš kalbu apie „cross-platforminius paketus“. Jų nėra ne tik kad specializuotoms, bet ir bendro pobūdžio programoms, tokioms kaip žodynai ar VMI deklaracijų programos.

Cituoti:
Butent todel, kad i Ubuntu nera prikista kruvos visokiu GUI konfiguratoriu visokioms 1% vartotoju aktualioms problemoms spresti, kaip kad asmeniniu klaviaturos layuot'u kurimas, jis yra user-friendly.

Šiaip jau GUI konfigūratoriai skirti būtent tam, kad sistema būtų user-friendly :D

Na, o pats požiūris „tavo problema praktiškai niekam neįdomi, todėl mes jos nespręsim“ nėra labai skatinantis naudotis šitom sistemom apskritai.

Kad Ubuntu diegiama paprastai, tai čia savaime suprantama. Esu diegęs daugybę įvairių sistemų – tiek Windows, tiek Linux, jos visos diegimo požiūriu yra daugmaž vienodos, ten kažkokių ypatingų žinių paprastai nereikia.

Cituoti:
AMD GPU siuo metu ne kazka, bet nera tragedijos, tiesiog zaidimu nepazaisi.

Kodėl negalėjimas panaudoti įrenginio pagal paskirtį nėra tragedija?

Dar yra ir kitas aspektas – Linux sistemos kol kas man negali pasiūlyti beveik nieko geresnio negu kad siūlo Windows, išskyrus kainą. Įdiegus Linux didžiąją dalį visada tekdavo praleisti desperatiškai mėginant įjungti funkcijas, kurios Windows yra visiškai elementarios ir jokio spec. konfigūravimo nereikalauja, pvz., internetinė kamera, bevielis tinklas stacionariam kompiuteriui, šešiakanalis garsas (kad veiktų visur, ne tik gurdesnėse programose) ir t. t. Ir visa tai tik tam, kad gautum BENT tą patį funkcionalumą, kuris yra Windows.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo UTF16 2016-11-16, 16:11. Iš viso redaguota 1 kartą.

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 15:51 

kionig rašė:
Atk rašė:
<..> tiesa, kad nereikia antivirusinės, registrų valytuvų ir viskas stabiliau veikia <..>
+ nereikia spaudinėti next, next, next.. 10 kartų, norint įrašyti programą. Nereikia ieškoti crack'ų(ne kreko, žinoma) kiekvienai programai, kai yra OSS. Nereikia laukti kas kartą įjungiant ar išjungiant kompiuterį kol įsirašys kvaili atnaujinimai. Viskas vyksta, akimirksniu, retu atveju prašoma sistemos perkrovimo.

Džyzes...
Koks gi po velnių skirtumas, kaip technologiškai tobulai ten viskas tame Linux'e realizuota (su tais naujinimais ir pan.).
Jeigu šiandien neina pasinaudoti kasdieniam gyvenime* - metam tokią OS per tvorą ir viskas.

*Nes tai kažkas su garsu, tai tray icon'os nėra, tai programa užsidaro be jokio įspėjimo, tai milijonas kitų nesąmonių, tai...
  • 0

Reputacija: +33

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 16:01 

Išbandęs daug OS - Debian, Ubuntu nuo 8.04, Ubuntu netbooko versijas, puppylinux ir daug variantų Ubuntu pagrindu - xubuntu, kubuntu, lubuntu, wattos, peppermint, Bodhi linux, tai labiausiai patiko pagal stabilumą Lubuntu LTS versijos.
  • +1

Vartotojo avataras

Reputacija: +42

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 16:06 

AP0323 rašė:
Išbandęs daug OS - Debian, Ubuntu nuo 8.04, Ubuntu netbooko versijas, puppylinux ir daug variantų Ubuntu pagrindu - xubuntu, kubuntu, lubuntu, wattos, peppermint, Bodhi linux, tai labiausiai patiko pagal stabilumą Lubuntu LTS versijos.

Aš irgi daug išbandžiau (beje.. mažiau nei tu).
Kol kas geriausia OS - Windows 10. Kainavo visiems mano kompiuteriams tiek pat, kiek Linux (t.y. 0€).

:D
  • 0

Reputacija: +33

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 16:22 

UTF16 rašė:
Mano atsakymas neturi nieko bendra su „user-friendly“. Aš kalbu apie „cross-platforminius paketus“. Jų nėra ne tik kad specializuotoms, bet ir bendro pobūdžio programoms, tokioms kaip žodynai ar VMI deklaracijų programos.

Galiu tik pakartoti - daug ko nera ir ant MacOS'o. To priezastis yra ne pati OS, o PI kureju apsispredimas jos nesupportinti. Tokiais atvejais yra trys keliai: arba naudoti FOSS alternatyva, arba bandyti nepalaikoma PI leisti per compatibility layer'i, pvz Wine, arba naudoti kita OS. Tai aplinkybiu kontekstas, kuris yra unikalus kiekvienam user'iui ir pacios OS vienareiksmiskai necharakterizuoja.

UTF16 rašė:
Šiaip jau GUI konfigūratoriai skirti būtent tam, kad sistema būtų user-friendly :D

Siaip jau ne, nes lyginam ne GUI su CLI, o viena GUI su kitu GUI. Sia prasne labiau user-friendly yra tas, kuri geriau supranta paprasti zmones, kuris yra patogesnis, kuriame atlikti dazniausioms uzduotims reikia maziau operaciju, kuris informacija pateikia glaustai, logiskai ir tiek - kiek reikia. Kuriame nera prideta daug funkciuonalumo, kuris reikalingas mazumai ir maisosi po kojom daugumai.

UTF16 rašė:
Na, o pats požiūris „tavo problema praktiškai niekam neįdomi, todėl mes jos nespręsim“ nėra labai skatinantis naudotis šitom sistemom apskritai.

Cia net nera problemos. Linux'e galima override'int visus key-bind'ingus, tik tam dazniausiai nera default GUI irankio, o yra add-on'inis GUI tool'sas ar CLI ar config failas. Poziuris yra netgi labai teisingas: i default GUI nekisti to, ko reikia tik vienetams. Taves vieno gal neskatina, bet vieto taves skatina 3 kitus, kurie iesko paprasto, neapkrauto GUI, kam ir buvo kurta distribucija.

UTF16 rašė:
Kodėl negalėjimas panaudoti įrenginio pagal paskirtį nėra tragedija?

Nes kompiuteris veikia, tik be naujausios 3D akseleracijos arba ji prastesne nei po windoze. Irenginys veikia, tik ne maksimaliu efektyvumu ar feature set'u. Jeigu naudoji Linux, tai ir taip aisku, kad nesi gamer'is, nes tai nera PC game'ingo platforma. Bent kolkas. Jeigu tau yra fundamentalus skirtumas, ar galesi zaisti 1% ar 0% PC zaidimu - tada gal ir tragedija butent tau. Kadangi hw gamintojai skiria mazai demesio Linux'ui, perkant aparatura reikia i tai atsizvelgti, kad nebutu analogisku problemu.

UTF16 rašė:
Dar yra ir kitas aspektas – Linux sistemos kol kas man negali pasiūlyti beveik nieko geresnio negu kad siūlo Windows, išskyrus kainą. Įdiegus Linux didžiąją dalį visada tekdavo praleisti desperatiškai mėginant įjungti funkcijas, kurios Windows yra visiškai elementarios ir jokio spec. konfigūravimo nereikalauja, pvz., internetinė kamera, bevielis tinklas stacionariam kompiuteriui, šešiakanalis garsas (kad veiktų visur, ne tik gurdesnėse programose) ir t. t. Ir visa tai tik tam, kad gautum BENT tą patį funkcionalumą, kuris yra Windows.

Nezinau kada ir kaip ir ka tu naudojei, bet dauguma wifi kameru, wifi, bt veikia out-of-box'e ir ten nieko apskritai daryti nereikia. Labiau priesingai: nereikia siustis jokiu draiveriu ir ju instalint, nereikia ieskotis virusuotu freeware sudu ar crackintu paketu tokiems elementariems dalykams kaip PDF skaitymui, RAR archyvams, ISO montavimui, vide/audio ziurejimui ir kt.
  • +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 17:15 

kernel_panikuoja rašė:
Galiu tik pakartoti - daug ko nera ir ant MacOS'o.

Puikiai pasakyta. Būtent todėl MacOS mes ir nenaudojame. Nes ten daug ko nėra.

Cituoti:
Sia prasne labiau user-friendly yra tas, kuri geriau supranta paprasti zmones, kuris yra patogesnis, kuriame atlikti dazniausioms uzduotims reikia maziau operaciju, kuris informacija pateikia glaustai, logiskai ir tiek - kiek reikia.

Paimk praktiškai bet kokias instrukcijas, kaip kažką įjungti ar išjungti Ubuntu, openSUSE ar dar kokioj nors panašioj sistemoj ir sąžiningai pasakyk, kad ten tikrai nereikės su klaviatūra rašinėti komandų. Tai kur čia paprastumas, kur čia glaustumas ir suprantamumas?

Cituoti:
Kuriame nera prideta daug funkciuonalumo, kuris reikalingas mazumai ir maisosi po kojom daugumai.

Kalbant apie klaviatūrų kūrimą, programėlę reikia siųstis atskirai, jos sistemoje pagal nutylėjimą nėra ir ji niekam nesimaišo.

Cituoti:
Cia net nera problemos. Linux'e galima override'int visus key-bind'ingus

Taip, viską galima padaryti, jei esi programuotojas. Aš jau iš pat pradžių minėjau, kad šios sistemos skirtos profesionaliems programuotojams.

Mirę klavišai yra „hardkodinti“, o norint modifikuoti jų apibrėžimus ar susikurti savo reikia mokėti programuoti.

Cituoti:
Nes kompiuteris veikia, tik be naujausios 3D akseleracijos…

Kitaip tariant, neveikia taip, kaip turi veikti.

Cituoti:
Jeigu tau yra fundamentalus skirtumas, ar galesi zaisti 1% ar 0% PC zaidimu

:) Kas čia per skaičiukai? Taip, yra skirtumas, ar galėsi žaisti >90 % žaidimų rinkoje, ar viso labo 0,5 %.

Cituoti:
tada gal ir tragedija butent tau.

Tik man problema, kad dauguma žaidimų Linux aplinkoje nepasileidžia ir gamintojai į šias sistemas rimtai nežiūri?

Cituoti:
Labiau priesingai: nereikia siustis…

Bat0nas labai gerai pasakė:

Bat0nas rašė:
Jeigu šiandien neina pasinaudoti kasdieniam gyvenime* - metam tokią OS per tvorą ir viskas.

*Nes tai kažkas su garsu, tai tray icon'os nėra, tai programa užsidaro be jokio įspėjimo, tai milijonas kitų nesąmonių, tai...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 18:09 

kernel_panikuoja rašė:
UTF16 rašė:

Galiu tik pakartoti - daug ko nera ir ant MacOS'o. To priezastis yra ne pati OS, o PI kureju apsispredimas jos nesupportinti. Tokiais atvejais yra trys keliai: arba naudoti FOSS alternatyva, arba bandyti nepalaikoma PI leisti per compatibility layer'i, pvz Wine, arba naudoti kita OS. Tai aplinkybiu kontekstas, kuris yra unikalus kiekvienam user'iui ir pacios OS vienareiksmiskai necharakterizuoja.

Visada skaitant apie Linux vs Windows diskusijas sukasi tos pačios melodijos:
1. Programų nėra - kūrėjai kalti. Linux puiki.
2. Draiverių nėra - gamintojai kalti. Linux puiki.
3. Programos nepavyksta įsidiegti/kažkas neveikia - vartotojai durni ir kalti. Linux puiki. (čia dar kartais prideda linką į x+1 puslapio forumą, kuriame yra tavo problemos "sprendimo" variantas per terminalą, iki kurio aš net nenoriu žinot kaip reikia prieit).

Prieš 7 metus pirmą kartą pamėginau ubuntu (nežinau, kokia tuo metu versija buvo stabili) - neveikė wifi, prasiknisau pusę dienos toliau neveikė, grįžau į windows. Vakar paskaičiau, nusprendžiau vėl pamėgint - neveikė touchscreenas, pagailo man laiko knistis, grįžau į windows. Praeis kokie 5 metai, pamėginsiu vėl, nes esu entuziastas :)

Ir ištikrųjų - gali būti, kad Linux tikrai yra puiki. Be visa tai man primena gerą pasakymą:
Begemotas labai blogai mato, yra ganėtinai kvailas, nerangus. bet su jo mase, tai jau ne jo problemos.
  • +2

Reputacija: +527

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 18:31 

sub rašė:
Aš asmeniškai meščiau Win 10 ir eičiau prie Linux, jei ten yra galimybės instaliuoti Spotify, Fruity Loops ir VLC. Kažkokie analogai šiam softui man netinka, asmeniškai. O šiaip, gal net mielai pereičiau prie Linux, ir net tikiuosi mano i3 transformeris pagreitėtų bent kažkiek. Tai kaip kolegos komentatoriai, yra galymybė naudoti šias programas ant Linuxo, ir ar bus lengva instaliutoi, nes nesu pažengęs linux vartotojas.

Frooty lups galima paleisti per Wine - windows programų leistuvę. Daugelis programų paprastų pasileidžia, kai kurios gali stiginėti. Pavyzdžiui aš pastėbėjau, kad ant wine Richedit nors ir veikia, bet labai lėtai ir jei raidės didėls išvis stipriai stabdyt pradeda. Niekaip jie normalaus Richedit negali padaryt (Richedit naudoja wordpadas pavyzdžiui). Daugelis senų, nereiklių programų per wine man veikia, iš esmės visos, kurių man reikia. Ir winrar naudoju windowsinį per winę, bet jau dažniau linuxinius archivatorius. Kai kurios programos idealiai veikia, tas pats kas ant windowsų.
Dar nėra ant linuxų, bent nėradau normalios piešimo programos, tokios paprastos ir patogios kaip paint. Tai bagai visokie, tai per sudėtinga ir nepatogi, prikišta funkcijų nereikalingų, o reikalingų nėra. GIMP man persudėtinga ir ilgai kraunasi, norint kokį niekutį paredaguot. Video redagavimo programą viena naudoju, gera, bet būna gad pastringa ir pakimba, todėl atsargiai su ja, o ji turi vieną gerą funkciją, kuios neturi nei muve makeris windowsinis, nei daugelis kitų windowsinių programų. Bet nemokama ji, tai tikėtis super kokybės nereikia.
  • 0

Reputacija: -31

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 20:38 

Ar_as? rašė:
Prieš 7 metus pirmą kartą pamėginau ubuntu (nežinau, kokia tuo metu versija buvo stabili) - neveikė wifi, prasiknisau pusę dienos toliau neveikė, grįžau į windows.
Čia standartinė problema galim sakyt, užtenka pajungti internetą per pvz kabelį, ar dar kitu būdu per kokį ten 4g usb ir po updeitų viskas pasileidžia. Bent man taip būna 50% atvejų, kai instaliuoju šviežiai linuxus. O kai windowsuose pusė įrenginių neveikia "out of the box" maža to dar ir kietieji diskai ir riekia sukišti draiverius neretai per prievarta per subinę praktiškai, tai čia kaip ir norma?
  • +1

Vartotojo avataras

Reputacija: +1533

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 20:55 

UTF16 rašė:
Puikiai pasakyta. Būtent todėl MacOS mes ir nenaudojame. Nes ten daug ko nėra.

Saunu. Tam ir egzistuoja ivairios OS, kad zmones galetu pasirinkti jiems tinkamiausia pagal aplinkybes.

UTF16 rašė:
Paimk praktiškai bet kokias instrukcijas, kaip kažką įjungti ar išjungti Ubuntu, openSUSE ar dar kokioj nors panašioj sistemoj ir sąžiningai pasakyk, kad ten tikrai nereikės su klaviatūra rašinėti komandų. Tai kur čia paprastumas, kur čia glaustumas ir suprantamumas?

As negaliu atsakyti uz visus imanomus atvejus, kadangi viskas priklauso nuo konkrecios situacijos. Galiu pasakyti tik tiek, kad asmeniskai as namuose kompiuteriu naudojuosi kaip eilinis paprastas zmogus - internetas, muzika, filmai, skype, office baze, email, torrent. Viskas, kas susije su siais dalykais ir kas susije su man reikalingais OS nustatymais, paprastai sureguliuojama/idiegiama/browsinama/vaizduojama GUI pagalba ir gerokai paprasciausiai, nei Windows 10. Keli zmones, kuriems idiegiau Ubuntu ir kurie naudoja PC analogiskiems dalykams, man pasake ta pati. Mano point'as sioje temoje nera irodyti, kokia Linux tobula ar geresne uz visa kita - taip nera. Mano tikslas yra parodyti, kad toks kai Ubuntu gali buti labai tinkamas eiliniam zmogui - ne programeriui ar IT profui. Jeigu zmogui reikia didelio GUI funkciuonalumo - taip, tiketina, kad be terminalo jis neapsieis, arba reikes atitinkamai kito GUI, pavyzdziui, KDE.

UTF16 rašė:
Taip, viską galima padaryti, jei esi programuotojas. Aš jau iš pat pradžių minėjau, kad šios sistemos skirtos profesionaliems programuotojams.

Kaip ka tik rasiau - su tuo nesutinku. Paprastiems dalykams uztenka GUI. Absoliuciai daugumai GUI pagalba neissprendziamu problemu isspresti uztenka suvesti kelias BASH komandas ar paredaguoti tekstinius failus - tam nereikia buti programuotoju ir tas aktualu ne paprastiems, o specifiniams user'iams. Programuotoju turi buti, jeigu nori atlikti didelius sisteminius pakeitimus - tada taip, tokiu atveju teks kazkiek suprasti BASH,PERL,LUA keiciant OS skriptus, ar ta pacia C, jeigu reikia pakeisti kazka kodo lygyje. Siais laikais ta daro faktiskai isimtinai tik distribuciju leidejai ar linux fanatikai.

UTF16 rašė:
Kitaip tariant, neveikia taip, kaip turi veikti.

Taip. Kadangi aparaturos gamintojas nepadare tvarkykles is viso, arba ja padare kreiva. Siuo atveju vienintelis sprendimas yra is anksto pirkti linux-friendly iranga.

UTF16 rašė:
:) Kas čia per skaičiukai? Taip, yra skirtumas, ar galėsi žaisti >90 % žaidimų rinkoje, ar viso labo 0,5 %.

Linux native zaidimu yra labai nedaug, ir sneku apie tuos, kuriem reikia gero 3D spartinimo. Siai dienai steam'e ko gero is tokiu yra tik Deus Ex, Alien Isolation, Metro 2033, Seriuos Sam 3, Mass Effect. Gal yra dar kazkas, ko nepamenu, bet is AAA title'u bus kokia iki 10. Taigi, su Linux bet kuriuo atveju negalesi zaisti beveik nieko, isskyrus kelis - nematau tragedijos, jeigu tas 10 taps 2 ar 1 su prastai palaikoma vaizdo plokste. Jeigu aktualu zaidimai - automatiskai naudoji Windows.

UTF16 rašė:
Tik man problema, kad dauguma žaidimų Linux aplinkoje nepasileidžia ir gamintojai į šias sistemas rimtai nežiūri?

Kaip minejau - jeigu aktualus zaidimai - automatiskai naudoji Windows. Ten snekejom apie konkretu atveji su AMD GPU, kai FOSS draiveriu uztenka naudotis sistema, bet neuztenka zaisti steam'o AAA title'us. Kadangi ju yra tik iki 10, o linux apskritai nera industry PC gaming OS'as, tai as ir nematau cia tragedijos.

UTF16 rašė:

Zmones ta daro nuolat. Dauguma "metanciu" per borta meta Windows ir renkasi MacOS arba Linux.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 21:07 

Ar_as? rašė:
kernel_panikuoja rašė:
UTF16 rašė:

3. Programos nepavyksta įsidiegti/kažkas neveikia - vartotojai durni ir kalti. Linux puiki. (čia dar kartais prideda linką į x+1 puslapio forumą, kuriame yra tavo problemos "sprendimo" variantas per terminalą, iki kurio aš net nenoriu žinot kaip reikia prieit).

Prieš 7 metus pirmą kartą pamėginau ubuntu (nežinau, kokia tuo metu versija buvo stabili) - neveikė wifi, prasiknisau pusę dienos toliau neveikė, grįžau į windows. Vakar paskaičiau, nusprendžiau vėl pamėgint - neveikė touchscreenas, pagailo man laiko knistis, grįžau į windows. Praeis kokie 5 metai, pamėginsiu vėl, nes esu entuziastas :)

Ir ištikrųjų - gali būti, kad Linux tikrai yra puiki. Be visa tai man primena gerą pasakymą:
Begemotas labai blogai mato, yra ganėtinai kvailas, nerangus. bet su jo mase, tai jau ne jo problemos.

Linux vs Windows cia nera temos esme. Abi sistemos ir ekosistemos turi savu privalumu ir trukumu, arbi gali buti ir puikios ir prastos tam tikrose situacijose. Jei nepastebejai, pats rasiau, kad linux nera tobula ir tinkama visiems. Mano diskusija su UTF16 buvo apie tai, ar paprastas vartotojas gali naudotis Ubuntu linux'u.
  • +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 21:37 

Jeigu nori PC / notebooko naršymui ir filmams-muzikai, dar kokį dokumentą paredaguoti - perki biudžetinį ~230 EUR, meti Lubuntu 16.04 LTS ir sėdi ramus. Instaliuota 5 kartus, su Lan laidu, atsinaujino, visi draiveriai vietoj. Iššūkis buvo kaip megėjui Samsung daugiafunkcinį printerį paleisti, bet Samsung oficialioje svetainėje jie buvo ir reikėjo komandinę eilutę naudot. Tėvui 61 metai ir naudojasi be problemų, net wlan usb adapterį atpažino OS. Windows 10 turiu tik dėl vaikų žaidimų ir atnaujinimai kai kurie po pusvalandį atsibosta, ko lubuntu nebūna. Beje LXDE vartotojo sąsaja turėtų patikti minimalistams ir windows 98 jaučiantys nostalgiją :)
  • +1

Vartotojo avataras

Reputacija: +42

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 22:51 

bahuriux rašė:
O kai windowsuose pusė įrenginių neveikia "out of the box" maža to dar ir kietieji diskai ir riekia sukišti draiverius neretai per prievarta per subinę praktiškai, tai čia kaip ir norma?

Čia kalbama apie tai, kas būna „in the box“. Jeigu mano HDMI capture card Linux neveikia ir turbūt niekada neveiks, kad ir per kurį galą tu ją kištum, tai jau labai didelis minusas sistemai...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 23:19 

UTF16,

Niekas nesako, kad imk Linux ir tau tiks. Jei tau reikia kažkokio specifinio hardware'o(hdmi capture card) ar kokių nors paprastam vartotojui net negirdėtų programų, tai prašom - naudok tai, kur visa tai palaiko. Bet nesakyk, kad tavo minimi dalykai yra aktualūs daugumai. Paprastas žmogus, sugedus klaviatūrai, nueis ir nusipirks naują ar seną susiremontuos, o ne ieškos kažkokių programų, kurios mygtukus vietom sukeistų.

Jei kalbant būtent apie "in the box", tai Linux'ai turi daug dauiau. Bent jau mano patirtis tokia.

Kaip sakot, wifi neveikia, tai su Windows 10 visiškai internetas neveikia 2012 metų Acer laptop'e. Tuo tarpu, Ubuntu visus 4 metus be problemų sukasi.

Universitete prie spausdintuvo greičiausiai sugebėjo prisijungt taip pat mano laptop'as su Ubuntu - net MacBook pro to nesugebėjo be interneto pagalbos.
  • +2

Vartotojo avataras

Reputacija: +313

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-16, 23:57 

bat0nas rašė:
Koks gi po velnių skirtumas, kaip technologiškai tobulai ten viskas tame Linux'e realizuota (su tais naujinimais ir pan.). Jeigu šiandien neina pasinaudoti kasdieniam gyvenime* - metam tokią OS per tvorą ir viskas.

O vat didelis ir labai skirtumas, kaip techniškai efektyviai įgyvendinta sistema. Visų pirma skirtumas kaip diena ir naktis. Kuo efektyviau įgyvendinta, tuo geriau, kuo labai atsilieka W10.

Vat būtent, kad windozė ir yra ta OS, kurią reikia mesti per tvorą. Nei ji ten surašo draiverių normaliai, kuriuos po to reikia rankomis ieškoti ir sukalti, kad veiktų koks nors HW. Pasitaiko ir dažnai.

Paprastam vartotojui įdavus į rankas kompą su pliku W10, pažiūrėčiau kaip jis parašytų dokumentą be nesančio Wordo. Ir iš kur Wordą gautų labai įdomu. O jei Wi-fi neįsirašo? Ethernetas irgi? USB'o driveriai? Ir basta.

Tuo tarpu, Ubuntu tas pats Suse, vartotojas sugebėtų greitai peprasti UI, prisijungti prie Wi-fi, parašyti dokumentą, ir išsiųsti docx'u ar pdf etc.

Programa užsidaro be įspėjimo? Taip, būna tų crash'ų, kai kurios programos lūžta, bet tau rodo įspėjimą ir kad gali pranešti kūrėjams. Nereikia ten googlinti 0x000000*** klaidos kodo, nes vis tiek nesužinosi nei ten tau reikia kaip paprastam vartotojui žinoti.

Su garsu kaip tik nėra jokių problemų, gal tik nustatymuose programų reikia pažiūrėti pirmiau kokie numatytieji leidimo įrenginiai. Aš asmeniškai turiu erzinantį dalyką su BT ausinėmis, automatinis prisijungimas pasimeta, kai poruoji su kitu įrenginiu. Neišbaigta arba pačio ausinių gamintojų HW programinis neišbaigtumas. Bet iš esmės veikia.
  • +3

Moderatorius

Reputacija: +210

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-17, 00:09 

UTF16 rašė:
Čia kalbama apie tai, kas būna „in the box“. Jeigu mano HDMI capture card Linux neveikia ir turbūt niekada neveiks, kad ir per kurį galą tu ją kištum, tai jau labai didelis minusas sistemai...
Atvirkščiai - didelis minusas HDMI kortos gamintojui, kad neteikia palaikymo Linux. Nepirk tokio produkto, kuriam neteikia palaikymo Linux.

Cituoti:
Aš kalbu apie ne tokias populiarias programas kaip Trados Studio, Vectoworks, Avisynth, Anglonas, Frankonas...
Na nereikia tikėtis, kai programos rašomos tik windows, kad veiks ir ant Wine.

1. Trados studio - http://alternativeto.net/software/trado ... form=linux
2. Vectoworks - nelabai yra alternatyvų, neaišku kam naudojama. Galbūt Blender gelbėtų arba Freecad.
3. AviSynth - http://alternativeto.net/software/avisy ... form=linux
4.
Anglonas DUK: rašė:
Ar Fotonijos programas galima diegti į Linux operacijų sistemas?

Mūsų platinamos programos diegimui ir naudojimui su Linux OS nepritaikytos. Tokiems vartotojams rekomenduojame pasinaudoti e. žodynų paslauga veikiančia internetinėje erdvėje.

5. Tas pats Frankonui kaip Anglonui. Ta pats gamintojas, nenusiteikęs pritaikyti savo versijų linux.
  • +1

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-17, 00:32 

Ar_as? rašė:
Žinai, koks pirmas klausimas įrašius tiksliau perrašius Windows? Kokią antivirusinę rašyti.. Na bent jau ant 7 MSE veikdavo pagal nutylėjimą, bet ar ji kažką gero padarydavo aš nežinau, dabar jau Windows Defender. O Prisirašo žmonės visokių Avirų ir kitokio plauko nesąmonių.. Ir vis tiek, kas nors ateis su prašymu perrašyti langines, nes kompas virusuotas, lagina ir dar su prašymu neįrašyti W10. Gali įsivaizduoti?

Cituoti:
Čia kaip jau ir aukščiau minėjo, praėjo tas laikas, kada reikėdavo bash'inti labai intensyviai. Dabar viskas daroma GUI, išskirtinais atvejais reikia naudotis terminalu. O be to, nieko sunkaus ir sudėtingo nėra, kai duotos instrukcijos. Keletą eilučių nukopijuoti-įklijuoti, paspausti enter ir suvesti slaptažodį, o ne spaudinėti kvailo UAC'o klausimą ar paleisti nepatikimo PĮ gamintojo setup'ą ir nežiūrint spaudinėti next.
  • +2

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-17, 13:50 

Cituoti:

1) O kas kuria programas? Linux kūrėjai ar tu programų kūrėjai? Kodėl linux turėtu būti kaltas, kad programų kūrėjai nesukuria savo programų ant linux? Kas kaltas, kad Rovio nesukurė žaidimo Plunder Pirates nei ant windows, nei ant linux, nei ant Mac OS? Šios OS? Ar šio žaidimo kūrėjai?
2) Kodėl linux turėtu būti kaltas jei gamintojai net tik nekuria tvarkyklių linux OS. Bet dar uždaro savo tvarkykles, kad niekas kitas jų negalėtu sukurti. Arba kaip neseniai buvo čia straipsnis dėl kompiuterio kūrėjo ir windows susitarimo, kad ne tik nesakys kaip sukurti linux tvarkykles, bet dar ir trukdys jų kūrimui?
3) Lygiai tas pats galioja ir windows vartotojams. Kiek dažnai mačiau ir teko tvarkyti, kai windows vartotojas instaliuoja kažkokia programą rasta internete spausdamas next, next, next, o paskui užsiėmęs už galvos verkia, kodėl jo paieškos sistema pasikeitė. Kodėl namų puslapis pakeistas. Iš kur papildoma įrankių juosta naršyklėje ir t.t. O kas svarbiausia kai kuriuos šiuos dalykus labai sunku pašalinti iš windows.
Gan dažnai man tenka tikrinti kodėl neveikia elektroninis parašas. Ir t.t. ir t.t. Kas dėl to kaltas? OS ar tarpinė tarp kėdės ir ekrano?
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1622

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-17, 20:44 

Šiandien kaip tik tėvai paskambino. Sako, nėra garso ant Windows. Tai paaiškinau, kaip Linux'us įjungt.

P.S. pats sugadinau, nes naujesnis kernelis neveikė pas juos, tai 5 minutes užtrukau, kol paaiškinau, kaip senesnį kernelį naudot. Jei Windows'ai po atnaujinimo neveiktų, abejoju, ar per dieną pavyktų atstatyt į veikiančią būseną.

P.P.S. Net ir paprastas vartotojas su minimaliu kiekiu veikiančių smegenų sugebėtų tokią informaciją susirasti internete.

1. Į google įveda "ubuntu does not start after update"
2. pirmam link'e parašyta "Reboot your PC, hold shift while boot load and select previous kernel"
3. vsio, veikia
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +313

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-17, 23:40 

[Part I]
Dėl bendros statistikos pasidalinsiu gerąja patirtimi. Offise pasistatėm naujus 8 workstationus iš kurių 3 grafines stotis su 4TB RAID1, SSD, 32 GB RAM, Hexa Core I7 Intel CPU 6800K ir dual 980 GTX. Kituose dėjome įvairiai - nuo 970 GTX iki 1070 GTX. Visur NIVDIA - kažkaip iš patirties geriau draugaudavo su linux. Visur - Debianas (daug metų naudojau Ubuntu, bet tiesa pasakius paskutiniu metu kažkaip erzino su Unity tai sudėjau visur Debianus 8 Jessie su Gnome Shell). Susiinstaliavo gražiausiai - be jokių ožių ar fokusų - netgi su tuo pačiu RAID1 kurį kūriau pirmą sykį gyvenime. Ok, Gnome standartinis icon setas man nelabai - patiuninau su "Faenza". Atrodo profesionaliai ir gražiai. Veikia stabiliai. Blenderis skraido renderinant, o Web ir Mobile developinimui daugiau nieko ir nereikia.

[Part II]
Kita istorija. Sūnaus PC. 1TB, 970 GTX, i7-4790, 8 GB RAM. Konfigūracija analogiška, motina tokia pat kaip aukščiau minėtuose workstationuose. Debianas susinstaliavo - niekas net nekriuktelėjo - Out of The Box. Puiku. Sekantis žingsnis Dual bootas su Windows7 (sorry, Win8-10 mano galva visiška beskonybė, kažkoks visų prieš tai buvusių versijų mixas.) - kad įpėdinis galėtų išbandyti tėvo ilgus metus kauptą žaidimų kolekciją. Susisintaliavo - no worries. Viskas puikiai. Pasileido... Mmmmm jau kvepia geimai... vaiko akys net blizga. Reikia grafinių draiverių žinoma. Kuria čia tas internetas... NO INTERNET. Whaaaaaaat? 20 metų tobulinta, milijardus vartančios korporacijos OS nepažįsta ELEMENTARIOS TINKLO PLOKŠTĖS. Yep. "Revoliucija" kaip sakant. Žiūrim giliau - Device Manager krūva įrenginių iš viso nerasta. Vienu žodžiu nepaleisti grafinės - na dar galiu suprasti, bet nepaleisti po defaultu elementaraus tinko mano galva - gėda. GarbageOS - tiesiogine ir netiesiogine prasme. Kitaip nepavadinčiau.

[Epilogas]
Istorija žinoma baigėsi gerai - po ranka senas, geras, patikimas notebookas (su Ubuntu žinoma) tai netrukus motinos draiveriai buvo vietoje ir viskas susitvarkė.

P.S.
Meluočiau jei sakyčiau, kad nėra buvę, kad Linux ar garsas koks neveikia ar kokia WiFi. Būdavo - neveikia. Ypač notebookuose. Stacionaruose kažkaip geriau. Pasiknisu - sutvarkau. Daug ko išmokau tvarkydamas. Patirtis taip sakant. Nepykstu kad neveikia. Tai softas galų gale. Džiaugiuosi tik tuo, kad kai Linux veikia - veikia stabiliai, o ne tai kad USB įkiši ir BSOD pasipila (Yep, atspėjote - tas pats sūnaus PC ant Win7).

Gero vakaro :)
  • +1

PROGRAMUOTOJO KARJERA sumaniems studentams - Įdomūs projektai, algoritmai ir iššūkiai: Debesų kompiuterija, Interaktyvūs sprendimai, Vaizdo technologijos ir Grafikos programavimas, Virtuali ir Papildyta realybė

Paskutinį kartą redagavo infoguru 2016-11-18, 00:06. Iš viso redaguota 1 kartą.

Vartotojo avataras

Reputacija: +26

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-18, 00:02 

MacOS vartotojas, skaitau diskusiją

http://giphy.com/gifs/reaction-watching ... CIzO1XlnUI
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +43

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 48 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 8 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'