Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 15 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Įdomusis mokslas
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-24, 14:38 

Straipsnio autoriui grįžt į Facebooką siūlyčiau ir nebelįst iš ten niekada.
  • +2

Reputacija: +347

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-24, 15:43 

Mano manymu atsakymas yra teisingas, ji kogero nete rado, bet atsakymo aiskinimas man primena dvejetukininko uzdavinio sprendima, kada atsakyma jis is kazkur nusirase ir megina sprendima prie atsakymo privest, o gaunasi kazkokia nesamone.
Nei ieskojau papildomos info kazkur, nei ilgai sukau galva, bet speju kad raktas i atsakyma yra teiginiu apie dezes turini uzraso pozicija.
  • 0

Reputacija: +31

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-24, 15:52 

Galvojam nuo pradžių - ar gali automobilis būti pirmoje dėžėje? Negali, nes išeitų, kad pirmi du sakiniai teisingi. Tada akivaizdu, kad trečias sakinys teisingas, nes jis patvirtina išvadą, kad pirmoje dėžėje automobilio nėra. O kad pirmi du sakiniai būtų neteisingi, o trečias teisingas, auto turi būti antroje dėžėje.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +100

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-24, 16:10 

miiinnde rašė:
Mano manymu atsakymas yra teisingas, ji kogero nete rado, bet atsakymo aiskinimas man primena dvejetukininko uzdavinio sprendima, kada atsakyma jis is kazkur nusirase ir megina sprendima prie atsakymo privest, o gaunasi kazkokia nesamone.
Nei ieskojau papildomos info kazkur, nei ilgai sukau galva, bet speju kad raktas i atsakyma yra teiginiu apie dezes turini uzraso pozicija.

Man tavo šis aiškinimas primena dvejetukininką.. Viskas gerai su uždaviniu, atsakymu ir jo paaiškinimu.
  • +1

Reputacija: +109

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-24, 16:51 

Man nepavyko.

Mano sprendimas buvo toks: kadangi ant kiekvienos dezes nupiestas automobilis, o uzrasai "kabo" kazkur ore, o ne ant dezes, reiskiasi uzrasus ignoruoju, o automobiliai yra visose dezese.

Think outside the box = FAIL.
  • 0

Reputacija: +22

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-24, 17:29 

Nukainotas rašė:
Galvojam nuo pradžių - ar gali automobilis būti pirmoje dėžėje? Negali, nes išeitų, kad pirmi du sakiniai teisingi. Tada akivaizdu, kad trečias sakinys teisingas, nes jis patvirtina išvadą, kad pirmoje dėžėje automobilio nėra. O kad pirmi du sakiniai būtų neteisingi, o trečias teisingas, auto turi būti antroje dėžėje.

Kodel antras sakinys turi būti neteisingas, ir kodėl trečiojo įrodymui, negalime pasitelkti, trečiosios dėžės pasirinkimo? Kad jau pradėjai tai paaiškink iki galo.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-24, 23:27 

sodininkas rašė:
Nukainotas rašė:

Kodel antras sakinys turi būti neteisingas, ir kodėl trečiojo įrodymui, negalime pasitelkti, trečiosios dėžės pasirinkimo? Kad jau pradėjai tai paaiškink iki galo.

Tau pačiam sunku kiek galvą pasukti žiūrint į tą paveikslėlį? Sąlyga nurodo, kad tik vienas sakinys teisingas.
2 - teisingas? ok, tada 1, 3 neteisingi. Tai rask logiką tarp šių sakinių su sąlyga, kad jie abu neteisingi!
Automobilis yra pirmojoje dėžėje
Automobilio nėra pirmojoje dėžėje
  • 0

Reputacija: +195

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-25, 00:30 

Laurynas19 rašė:
miiinnde rašė:

Man tavo šis aiškinimas primena dvejetukininką.. Viskas gerai su uždaviniu, atsakymu ir jo paaiškinimu.

Nepatingejau ir perverciau neta. Jus teisus, ponuli.
O zinot kodel tik 37% atsake i si klausima teisingai? Tai paprasciausia matematine tikimybe atsakyti i idiotisko galvosukio tris variantus, plius dar keli procentai tu kurie sukciavo ir zinojo atsakyma is anksto.

As asmeniskai nesukciaudamas, skyres minute pamastymui, kita metodika remdamasis pataikiau i teisinga varianta.
  • 0

Reputacija: +31

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-25, 01:00 

:D
siaip be antros dezes ir trecioje dezeje irgi yra automobilis :D :D :D jie isviso du.
  • 0

Lyderiai-
Nr1. is immortallt - 99+ minusu :D :D :D
Nr2. is utf16 - 50+ minusu :D :D :D
Nr3. ipienius - 50+bbz minusu :D :D :D

Paskutinį kartą redagavo AAA000 2016-11-25, 01:08. Iš viso redaguota 1 kartą.

Reputacija: +73

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-25, 01:02 

miiinnde rašė:

Tiesą pasakius iš pradžių ir aš užkibau ant to paties kaip ir tu - atrodė viskas kažkaip idiotiška :D Ir tik paskui atkreipiau dėmesį į tą salygą: tik 1 sakinys teisingas. Tai iš principo čia tiek sąlyga, tiek paaiškinimas yra aiškūs ir suprantami. Manau čia problema atsiranda pačio žmogaus psichologijoje, t.y. kokiame kontekste pateikiamas šis uždavinys. Noriu pasakyti, kad atėjęs į technologijos.lt (kaip ir kiti facebook'e) aš nebuvau pasiruošęs spręsti kažkokių uždavinių: tikslas buvo prikimšti smegenis reikšmingos/nereikšmingos informacijos iš įvairių straipsnių. Buvo straipsnis apie tai, kodėl mes mėgstame skaityti daug skirtingų dalykų į nieką labai daug neįsigilinus - smegenys taip ilsisi :) Straipsnio antraštėje žodis "paprastas" smgenims gal būt suteikė dar didesnį "poilsio režimą", tad perskaičius straipsnį paskui viskas atrodo kiek chaotiška. Ir jeigu paimsi FB aplinką - chaoso tikimybė galvoje tik dar labiau padidėja.
Manau būtų galima atlikti kokį tyrimą: šitą uždavinį duoti spresti kelioms grupėms žmonių:
Vienai po kokio kvailo žaidimo, kur nereikia galvoti, o tik rinkti vaisius (taškus), o kitai grupei po kokių matematinių uždavinių sprendimo. Manau tada ir paaiškėtų ar čia žmonės durni, ar čia žmonėms p* ant to automobilio dėžėje :D
  • 0

Reputacija: +195

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-25, 11:07 

Spręsti reikia logikos būdu: yra galimos skirtingos 8 variacijos (True/False). Kiekvienai variacijai reikia patikrinti, jeigu vienas sakinys laikomas True arba False, ar kiti atitinka teisybę.
Galutiniam variante ir lieka vienas teisingas variantas.
  • 0

Reputacija: +26

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-25, 12:35 

O tai kurioje salygos vietoje parasyta kad "tik 1 sakinys teisingas"?
  • 0

Reputacija: +152

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-25, 14:04 

devnull rašė:
Man nepavyko.

Mano sprendimas buvo toks: kadangi ant kiekvienos dezes nupiestas automobilis, o uzrasai "kabo" kazkur ore, o ne ant dezes, reiskiasi uzrasus ignoruoju, o automobiliai yra visose dezese.

Think outside the box = FAIL.

Ironiška, bet tau šioje vietoje kaip tik ir reikėjo pažiūrėti outside the box
Matyt kartais reikia ne Think outside the box, bet Look outside the box.
  • 0

Reputacija: +52

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-11-25, 21:38 

dzo rašė:
O tai kurioje salygos vietoje parasyta kad "tik 1 sakinys teisingas"?

Paveikslėlis
  • 0

Reputacija: +643

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 15 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume