Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 6 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Apie gamtą
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2016-12-08, 18:58 

Tai ką gi daba valgyti socialiai jausmingam veganui, jei net ir figos pasirodo besą žiaurios žudikės, persisunkusios gyvūninių streso beigi mirties hormonų?
  • +4

Reputacija: +404

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-12-08, 22:04 

Galbūt pirmas toks straipsnis iš Lryto, kurį galima skaityti su įdomumu. Jei tai ir vertimas iš vaizdo siužeto, bet vis tiek bent jau šis tas ką galima perskaityti įdomiai ir suprantamai.

P.S. Kam tie susireikšminę veganai iš viso rūpi?
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +263

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-12-08, 22:09 

rwc rašė:
Tai ką gi daba valgyti socialiai jausmingam veganui, jei net ir figos pasirodo besą žiaurios žudikės, persisunkusios gyvūninių streso beigi mirties hormonų?

Pasijuokime kartu. Kadangi figose nukenčia vabaliukai, nieko tokio pjauti kiaules? Tuo savo juokeliu būtent tai nori pasakyti?
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +621

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-12-09, 00:45 

O tau vabaliukų negaila?
Tau negaila kai miške vilkas pjauna kiškutį?
Negaila Arkties lokio, alkanu pilvu laukiančio vasaros?

Vien todėl, kad kiaulė turi antropomorfinių bruožų ir kažkoks apsirūkęs hipis nemato skirtumo tarp savęs ir konkrečią prasmingą funkciją gyvybės rate atliekančio gyvūno, aš nežadu to gyvūno sudievinti [greičiau priešingai: hipio įvaizdis jam pageidaujant gali devalvuotis iki kiaulės].

Visa kiaulių giminė turėtų būti mums dėkinga už didžiausią dovaną, kokią tik gali gauti gyvas organizmas. Mes iš jų nieko neprašome, joms tereikia tik ėsti ir miegoti. Mes neatėmėme iš jų laisvės ar garbės, nes be mūsų jų apskritai nebūtų žemėje. Daugybė žmonių gyvena sunkiau už jas, mielai pasikeistų, kad nereiktų kiekvieną dieną kovoti dėl maisto, pastogės, vergauti sistemai. Daugybė laukinių gyvūnų išmainytų savo kasdienę baimę dėl gyvybės ir kančias, kurias reikia ištverti norint sulaukti rytdienos.

Apskritai, kiekvienas gyvas individas yra besąlygiškas savo genomo vergas, rūšies tęstinume yra bene vienintelė bet kurio individo gyvenimo prasmė. Genomas aptinka nišą su palankiomis išlikimui sąlygomis, jai prisitaiko, ir neklausia individo, ar jis tokių būtent sąlygų norėjo.

Musių genomo tęstinumas priklauso nuo yrančių organinių atliekų. Skruzdėlių – nuo vergystės motinėlei. Koalų – nuo eukaliptų lapų virškinimo. Manai joms tai patinka? Aš manau, kad jos laimingesnės už mus, nes joms nekyla eretiškų minčių apie padėties suknistumą gimus būtent tokios rūšies atstovu.

Gi kiaulių kaip rūšies [nesigilinant į skirtingų apibrėžimų niuansus] egzistencija priklauso nuo to, kad mes norime jas valgyti. Man asmeniškai būtų žymiai liūdniau, jei visas šitas tūkstantmetis evoliucijos eksperimentas pasirodytų bevertis, o vargšė paskutinioji kiaulaitė skaičiuotų bergždžius metus iki skerdyklos, suvokdama, kad ji yra niekam nereikalingos lūzerių rūšies atstovė, ir su jos žvygtelėjimu pasibaigs visa garbinga kiaulių dinastijos istorija – kad ištisos kartų kartos gyveno beprasmiai, ir galų gale jai tenka pripažinti pralaimėjimą prieš tobulesnes rūšis – tokias kaip tarakonai, žvirbliai ar E.coli.
  • +1

Reputacija: +404

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-12-09, 01:46 

rwc rašė:
O tau vabaliukų negaila?
Tau negaila kai miške vilkas pjauna kiškutį?
Negaila Arkties lokio, alkanu pilvu laukiančio vasaros?

Man jų netgi labai gaila, todėl su peiliais po miškus nelakstau ir gerklių nepjaustau... Taip pat nesėdžiu internete ir nesigiriu, kaip puiku išpjauti kiaules, nes miške vilkas papjovė kiškutį.

Ką tai turi bendra su straipsniu?

Cituoti:
Vien todėl, kad kiaulė turi antropomorfinių bruožų ir kažkoks apsirūkęs hipis nemato skirtumo tarp savęs ir konkrečią prasmingą funkciją gyvybės rate atliekančio gyvūno, aš nežadu to gyvūno sudievinti.

Žinai, tos mėsos apsiėdžiusių sapalionės pamažu ima užknisti iki gyvo kaulo. Jos visos daugmaž vienodos ir visos yra sapalionės. Šita, pvz., reiškia: „kam aš neperpjoviau gerklės, tą sudievinau“. Nu ir ką? Ir nieko, žmogus, turbūt su aukštuoju, ateina į internetą ir pyškina vieną nesąmonę po kitos. Galiu tik pakomentuoti, kad neperpjaudamas tau gerklės aš tavęs tikrai nesudievinau, ir rekomenduoju tai įsidėmėti.

Kitą kartą nepamiršk išmesti kozirio „bet juk morkytėms irgi skauda,“ bus kaip vyšnia ant pyrago.

Cituoti:
Visa kiaulių giminė turėtų būti mums dėkinga už didžiausią dovaną, kokią tik gali gauti gyvas organizmas… nes be mūsų jų apskritai nebūtų žemėje. Daugybė žmonių gyvena sunkiau už jas, mielai pasikeistų, kad nereiktų kiekvieną dieną kovoti dėl maisto, pastogės, vergauti sistemai.

Daugybė žmonių sutiktų kiekvieną dieną gyventi konclageryje savo pačių šūduose maždaug iki 10 gimtadienio (ar koks ten žmogaus amžius atitinka pjaunamų kiaulių amžių) ir užbaigti savo nuostabų gyvenimą perpjauta gerkle? Parodyk pavyzdį. Tiesiog imk, palik savo išpindėjusį gyvenimą (kurio metu veganams gali prikaišioti, kokie jie išpindėję), atsistok nuo kompo ir užbaik jį taip, kaip linki eilinei kiaulei.

Cituoti:
Musių genomo tęstinumas priklauso nuo yrančių organinių atliekų. Skruzdėlių – nuo vergystės motinėlei. Koalų – nuo eukaliptų lapų virškinimo. Manai joms tai patinka? Aš manau, kad jos laimingesnės už mus, nes joms nekyla eretiškų minčių apie padėties suknistumą gimus būtent tokios rūšies atstovu.

Labai gražu čia pasiskaityti tavo minčių apie ekologiją ir tarprūšinius santykius, man tik maga paklausti – kur TU įsipaišai į visą šitą paveikslą, ypač į tą dalį, kurioje būtinai reikia pjauti kitus, kad būtų gera gyventi? Kokiu pagrindu jis galioja skruzdėlėms ir kiaulėms, bet negalioja tau?

Cituoti:
Gi kiaulių kaip rūšies [nesigilinant į skirtingų apibrėžimų niuansus] egzistencija priklauso nuo to, kad mes norime jas valgyti.

O šunų, kačių, kanarėlių, žiurkėnų egzistencija irgi priklauso nuo to, kad mes juos valgom?

Cituoti:
Man asmeniškai būtų žymiai liūdniau, jei visas šitas tūkstantmetis evoliucijos eksperimentas pasirodytų bevertis

Bent pripažintum, kad jas valgai tikrai ne dėl to ir kad kažkokie evoliuciniai eksperimentai tau yra pačioj paskutinėj vietoj.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +621

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 22 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume