Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Karyba ir technologijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 09:13 
     
Džiugu jog vis daugiau žmonių pradeda galvoti ir užduoti klausimus. Žmogus nebėra tik baudžiauninkas kuris savo darbo ir savęs nevertina. Tačiau matome vis dar pilna žmonių, kuriems primestas "pareigos jausmas" svarbiau už viską pasaulyje. Taip svarbus, kad net sugeba palyginti mokslo pradmenis su šaukimu į kariuomenę. Bet tai visiška nesąmonė. Du skirtingi dalykai.

Mokslo žinios duodamos ne per prievartą, o per naudą. Visiems naudingiau protingas žmogus, žmogus kuris gebėtu pats savimi rūpintis, galėtu dalyvauti ne tik fizinio darbo rinkoje. Jam pačiam tai ir gyvenimo raktas. Tuo tarpu kariuomenė tėra baisi prievolė, kai viską ką išmokai ir ko reikia pasaulyje turi pakeisti aklu komandų vykdymu, dalyvavimu institucijos veiksmuose, kuriuose tesi dalelė ir jei nori būti nebrokuota, privalai elgtis pagal komandas. Taip, tokios komandos atsirado ne iš pasityčiojimo, o iš šimtmečius trukusio karybos mokslo ir siekio laimėti bei išgyventi. Bet tai gali patikti tiems, kuriems tai pašaukimas. Juk ir policininkais, gaisrininkais, medikais tampama savo noru. Ten irgi yra disciplina ir taisyklės užrašytos krauju. Bet ten suprantama, jog reikia siekti profesionalumo ne per "pareigas", o per norą ir atitinkamą atlygį.

Šauktinių kariuomenė šiais laikais atgyvena. Visi vis mini Izraelį, bet tai šalis kuri nuolat kariauja. Ir ten vyras tarnauja 3 metus, o moterys 2 metus. Per tiek laiko gali įvaldyti šių laikų techniką, pasiekti teorinį tokį lygį, kad būtumei profesionalas. Kai už kampo nuolat tyko ekstremistas, o tūkstančių kilometrų spinduliu vos dvi kaimynės sutinka su tavo teise egzistuoti, ir motyvacija kita. Tuo tarpu Lietuvoje karo nėra, motyvacijos nėra, kelis mėnesius pažaisti nėra karyba ir tą lėšų įsisavinimą reikia pridengti kuo nors. Pavyzdžiui patriotizmu. Tačiau toks patriotizmas tėra paradinis. Koks tikslas tokios ir priemonės. Štai dėl ko į užduotus klausimus nėra atsakoma. Tiesiog argumentų kalba šio sprendimo pagrįsto neįmanoma. Tada ir telieka beletristika.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6319
Reputacija: +152
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 10:15 
     
Skija rašė:
Cituoti:
Vat man nesuvokiama, kaip galima neginti savo namų... Čia gi ne apie Karbauskio ar Kubiliaus gynimą kalba, o būtent apie namų..


Esmė, kad jų dėka tie namai jau darosi nebenamais.. O kai taip vyksta, tai ir to noro nelieka..


Kas juos renka? Jei pasakysi, kad rinkimuose nebuvai, šok pro langą iš 12 aukšto.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 13695
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +1901
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 12:45 
     
UTF16 rašė:
https://kariuomene.kam.lt/lt/tapk_kariu/lietuovs_kariuomenes_rezervas.html rašė:
Į parengtojo rezervo karinius vienetus privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę karo prievolininkai bus skiriami privaloma tvarka arba jiems pareiškus norą. Šie asmenys kartu su kariniu vienetu, kuriam jie yra priskirti, treniruosis 20-30 dienų per penkerius metus ir bus šaukiami atlikti užduotis tik ekstremalių situacijų atvejais.


Taip, ir tai realiai vyksta.


Aš įstatymus skaitau, o ne ką žurnalistai pripainioja. Pagal galiojančią Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo redakciją mokymai numatyti tik parengtojo rezervo daliai - aktyviajam rezervui, į kurį užsirašoma savanoriškai. Likusiems šiuo metu mokymai neprivalomi ir neorganizuojami, elementoriškai išteklių nėra. Ir net jei padarytų kažkiek privalomų mokymų, tame tikrai nieko radikalaus ir griaunančio gyvenimą nebūtų.

Cituoti:
Jei teismas gražiais žodžiais išvartė, kad 29 straipsnis netaikomas, reiškia, netaikomas.


Mano žiniomis, toks klausimas Lietuvos teismuose nagrinėtas nebuvo, o ir tarptautiniuose irgi. Šiuo atveju tokius reikalavimus galėtų pateikti tik Konstitucinės teisenos subjektai (prezidentė, seimo narių grupė arba vyriausybė). Fizinis asmuo negalėtų tokio reikalavimo pateikti, nes neturėtų materialinio suinteresuotumo, vyro teisių ir pareigų moterų tarnyba niekaip nepakeistų, o moterys ir be to turi teisę savanoriškai tarnauti.

Cituoti:
Tavo minėtas apendicitas kelia grėsmę aplinkiniams? Kelia grėsmę nebuvimas šauktiniu?


Apendicitas nekelia, žudytis neuždrausta. Ebola kelia, niekas sutikimo gydymui neklaustų. Nebuvimas šauktiniu kelia grėsmę valstybės saugumui, silpnina armiją, kas savo ruožtu kelia pavojų visiems gyventojams.

Cituoti:
Kiekvienas asmeniškai prisiima atsakomybę už savo gyvenimą. Kiekvienas laisvai pasirenka, su kokiom pasekmėm nori susidurti.


Tik jei tos pasekmės liečia tik jį asmeniškai.

Cituoti:
Aš panašiai vertinu visą jų naują tvarką. Blevyzgos, į kurias rimtai žiūrėti nereikia.


Koks skirtumas, kaip tu ką vertini. Man irgi absoliučiai nepatinka karas, bet toks jau gyvenimas, kad vyksta periodiškai, o mums pašonėje agresyvus neprognozuojamas kaimynas, periodiškai okupuojantis kitas šalis...

Cituoti:
Man kažkaip keista, kad ši interviu dalis tau neužkliuvo.


Kuri?..
Karoblis kalba kaip politikas, jo sritis - skambios kalbos, žmonių įtikinėjimas.
Žukas išskyrus tai, kad šauktiniai naudinga kariniam parengtumui gynybai, nieko nepasakė.

Cituoti:
Jie galbūt nedarė. Bet akivaizdžiai PAdarė. Ir armija joks ne baubas, pasitikėjimo lentelėse kariuomenė pačiam viršuj nuolat būna.
[/quote]

Jei ne baubas, kodėl dauguma taip bijo tarnauti?..
 • 0
Užsiregistravo: 2011-04-19, 23:39
Pranešimai: 1678
Reputacija: +531
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 12:57 
     
kernel_panikuoja rašė:
As manyciau, kad viska galima suprastinti iki elementaraus klausimo: ar "visuotinio" saukimo taikymas vietoje "standartinio" yra adekvatus esamoms ir busimoms gresmems? Nesu sios srities specialistas, bet kaip eilinis pilietis, manau, kad siai dienai tai nera adekvatu, ir visiskai pakaktu "standartinio" saukimo t.y. tokio, kuris buvo eile metu, su numatytomis isimtimis studijuojantiems ir pan.


Net jei pakaktų, visuotinis būtų geresnis, nes nediskriminuotų atskirų grupių, visi "prarastų" lygiai tiek pat laiko. O šiaip tai karinės strategijos klausimas, nei žinom, nei kas mums pasakys. Kaip ten bebūtų, visuotinio šaukimo nebus dėl ekonominių priežasčių.

kernel_panikuoja rašė:
Negana to, esamos kariuomenes optimizavimas man atrodo didesnio prioriteto tikslas. Pastaruoju metu buvo pripirkta nemazai technikos, bet klausimas, ar yra kariu, kurie moka kvalifikuotai ja naudotis, ja priziureti, islikti prengtyje ir pan. Jeigu kilus netiketam poreikiui kazkas menesi laiko surinkines viena motora is dvieju uzkalusiu ir dar savaite skaitys user'io manuala, tai daug naudos is to irgi nera.


Visa ta technika skirta profesionaliai kariuomenės daliai ir ne tiek jau daug jos įsigijo.
 • 0
Užsiregistravo: 2011-04-19, 23:39
Pranešimai: 1678
Reputacija: +531
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 13:06 
     
Arthuras rašė:
Kiekvienam žmogui yra tekę susidurti su nekvalifikuotais specialistais.


Durnių yra visur, jų pagal gamtos dėsnius vidutiniškai ketvirtadalis populiacijos.
Kariškių yra specifika palyginus su likusiu biudžetiniu sektoriumi. Likęs biudžetinis sektorius konkuruoja dėl darbuotojų su privačiu ir tipiškai pralaimi šią kovą, todėl biudžetiniame sektoriuje natūraliai labai didelė durnių proporcija. Karinis sektorius praktiškai nekonkuruoja, nes kariškiai pagal specialybę privačiame sektoriuje beveik neturi kur dirbti. Todėl baigę Vestpointą lieka kariuomenėje, o baigę Oksfordą pabėga į privatų sektorių.

Arthuras rašė:
Ir būtent, turi vykti diskusijos, kuriose dalyvautų tos srities specialistai. Dabar argumentuotų diskusijų šiuo klausimu - nebuvo. Todėl susidaro įspūdis, kad tokie sprendimai yra priimami buldozerio principu.


Diskusijos buvo, yra ir bus, tik jos vyksta už uždarų durų, nes didžioji dalis jose naudojamos info yra karinė paslaptis...
 • 0
Užsiregistravo: 2011-04-19, 23:39
Pranešimai: 1678
Reputacija: +531
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 13:18 
     
Arns rašė:
Tuo tarpu Lietuvoje karo nėra, motyvacijos nėra, kelis mėnesius pažaisti nėra karyba ir tą lėšų įsisavinimą reikia pridengti kuo nors.


Ne, mes neturime pašonėje iki dantų ginkluotos valstybės su artima totalitarinei santvarka, periodiškai okupuojančios kaimynines valstybes ir nematančios jokių problemų dėl kiliminio miestų bombardavimo...
 • +1
Užsiregistravo: 2011-04-19, 23:39
Pranešimai: 1678
Reputacija: +531
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 14:12 
     
Niemand rašė:
Apendicitas nekelia, žudytis neuždrausta.


Tai kam tada reikalingi su tema nieko bendra neturintys palyginimai?

Cituoti:
Nebuvimas šauktiniu kelia grėsmę valstybės saugumui, silpnina armiją, kas savo ruožtu kelia pavojų visiems gyventojams.


Tipiškas pavyzdys, kai per didelį raštą išeinama iš krašto. Buvimas negimusiu arba moterų nešaukimas taip pat. Atsisakymas gimdyti pagal tokią logiką taip pat kelia grėsmę visiems gyventojams, nes į pasaulį neateina potencialus karys, silpnėja armija...

Ir kokios dar ligos be ebolos panašios į karo prievolę? AIDS? Gripas? :)

Cituoti:
Tik jei tos pasekmės liečia tik jį asmeniškai.


Aš tai ir sakau, kad tu prigalvoji palyginimų ne į temą, paskui pats juos paneigi.

Taip, apendicito gydymas liečia tik pacientą ir absoliučiai nepalyginamas su kažkokia prievole. O tu vis tiek lygini ir kažką bandai įrodyti.

Cituoti:
Koks skirtumas, kaip tu ką vertini.


Aš tik parodžiau, kad irgi bet ką galiu įvertinti blevyzgomis ;) Taip pat nėra jokios reikšmės, kad tu asmeniškai šitą interviu laikai „blevyzgomis tautai“, bet nepaisant to tau tokie pašnekovai yra didžiausias autoritetas. Tokie žodžiai man tesukelia šypseną šios diskusijos rėmuose ir man nelabai įdomu, ar kas nors tame įžvelgia kažkokį skirtumą.

Cituoti:
Kuri?..


Ta apie „šventas pareigas“.

Cituoti:
Karoblis kalba kaip politikas, jo sritis - skambios kalbos, žmonių įtikinėjimas.


Manau, kad tie žodžiai neįtikino nė vieno, privertė tik katučių paploti tuos, kurie ir taip tiki visokiom šventom pareigom.

Cituoti:
Jei ne baubas, kodėl dauguma taip bijo tarnauti?..


Didžioji dalis ne bijo, o nenori. Jie nenori, kad jiems būtų įsakinėjama ir grasinama, o į neteisėtus įsakinėjimus ir grasinimus reaguotų tie, kurie specialiai tam buvo ruošti ir turi priemonių (policija, armija ir t. t.). Dauguma sieja savo gyvenimą su kažkokia kita profesija ir nenori nieko bendra turėti su armija taip, kaip dauguma nenori būti gydytojais, informatikais ar filologais. Kitose šalyse yra daugiau tokių privalomų prievolių (pvz., ugniagesių, policijos tarnyba), žmonės irgi neina. Ne todėl, kad bijo gaisrininkų ar policijos. Tiesiog todėl, kad tai ne jų darbas, ne jų gyvenimas.

Cituoti:
Ne, mes neturime pašonėje iki dantų ginkluotos valstybės su artima totalitarinei santvarka, periodiškai okupuojančios kaimynines valstybes ir nematančios jokių problemų dėl kiliminio miestų bombardavimo...


Tu pasijusi saugesnis, jei būreliui visiškai nesuinteresuotų 18-mečių bus per prievartą įbrukti šautuvai į rankas?
 • +6


_________________
„Kol bus skerdyklos, tol bus karai.“©


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-23, 12:43
Pranešimai: 1714
Reputacija: +544
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 16:06 
     
Niemand rašė:
Ne, mes neturime pašonėje iki dantų ginkluotos valstybės su artima totalitarinei santvarka, periodiškai okupuojančios kaimynines valstybes ir nematančios jokių problemų dėl kiliminio miestų bombardavimo...

Neturime kaimynės, kuri de facto būtu paskelbusi mūsų valstybę prieše, o žmones naikintinais objektais. Ne, neteko girdėti jog mus kuri kaimynė būtu aukščiausiu lygiu įvardinusi mus kaip priešus. Bet mes tikrai bent vieną valstybę įvardinome kaip tokią ir pasiryžome bet kokiais būdais regione su ja kariauti visuose frontuose (politiniame, ekonominiame, sutarčių, žvalgybos lygiuose). Savoje ir svetimoje teritorijoje, nepaisant ar yra ten kam įdomu dėl mūsų.
 • -3


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6319
Reputacija: +152
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 18:42 
     
Arnai rasai antraip, ... mes neorganizuojame puolimo pratybu, negabename puolamos technikos prie sienu, nekuriame planu per kiek dienu butu galima uzimti ir laimeti. O kaimynas visa tai daro , ir dar leidzia savo nepraustaburniams sneketi apie galima atomines bombos panaudojima. Kaimynas esantis pasoneje , pasinaudodamas valstybiu laikinu silpnumu atplese po dideli gabala jos teritorijos. Ir siulai nieko nedaryti, sakyti cia viskas gerai, draugaukime. ;)
 • +2


_________________
Kas nežino savo praeities, tas priverstas ją pakartoti. Algimantas Čekuolis.Užsiregistravo: 2014-02-09, 12:39
Pranešimai: 269
Reputacija: +171
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 18:53 
     
Cituoti:
Durnių yra visur, jų pagal gamtos dėsnius vidutiniškai ketvirtadalis populiacijos.
Kariškių yra specifika palyginus su likusiu biudžetiniu sektoriumi. Likęs biudžetinis sektorius konkuruoja dėl darbuotojų su privačiu ir tipiškai pralaimi šią kovą, todėl biudžetiniame sektoriuje natūraliai labai didelė durnių proporcija. Karinis sektorius praktiškai nekonkuruoja, nes kariškiai pagal specialybę privačiame sektoriuje beveik neturi kur dirbti. Todėl baigę Vestpointą lieka kariuomenėje, o baigę Oksfordą pabėga į privatų sektorių.


Em, visų pirma, tai į karo akademiją stoja tikrai ne patys aštriausi. Gali pasieškoti statistikos praeitų metų stojimų.

Visų antra, karinis sektorius, kuris yra užkonservuotas, nes neturi jokio apsikeitimo darbuotojais su privačiu sektoriumi - tikrai nebus aukštesniame lygyje, nei valstybinis sektorius, kuriame bent kažkoks apsikeitimas vyksta. Į valstybinį sektorių iš privataus dar atneša gaivaus oro gūsį. O kas tai daro kariniame sektoriuje?.. Kuo uždaresnė ekosistema, tuo labiau viskas dumblu neša.

Visų trečia, krašto apsauga yra toks unikalus sektorius, kurio darbo rezultatus gali pamatyti tik nelaimei atsitikus - prasidėjus karui. Iki tol darbo rezultatai yra labai abstraktūs - pratybos, pirkta technika ir t.t. Vadų patirtis irgi abstrakti - vadovavimas pratyboms. Šita savybė tikrai neprisideda prie efektyvumo.

Cituoti:
Diskusijos buvo, yra ir bus, tik jos vyksta už uždarų durų, nes didžioji dalis jose naudojamos info yra karinė paslaptis...


Iš kur žinai? Dalyvavai?
Reikia informuoti visuomenę, kas tuose susitikimuose dalyvauja - vardai, pavardės, kompetencijos, patirtis. Kokiais būdais buvo analizuojama situacija. Kad už tuos sprendimus būtų atsakingų asmenų. O dabar?.. Kažkas, kažkaip nusprendė - ir viskas.
 • +1
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 19:30 
     
UTF16 rašė:
Niemand rašė:
Apendicitas nekelia, žudytis neuždrausta.


Tai kam tada reikalingi su tema nieko bendra neturintys palyginimai?


Viskas gerai su palyginimais. Asmenys, besiginčijantys su gydytojais patys nebūdami gydytojais, yra arba idiotai, arba savižudžiai. Abiem atvejais į tokių personažų kliedesius reikia tiesiog nekreipti dėmesio.
Analogiškai jei tu nebūdamas kariškiu ir neturėdamas visos informacijos ginčijiesi su kariškiais, reiškiasi esi elementarus idiotas.

Cituoti:
Tipiškas pavyzdys, kai per didelį raštą išeinama iš krašto. Buvimas negimusiu arba moterų nešaukimas taip pat. Atsisakymas gimdyti pagal tokią logiką taip pat kelia grėsmę visiems gyventojams, nes į pasaulį neateina potencialus karys, silpnėja armija...


https://www.logicallyfallacious.com/too ... o-Extremes

Cituoti:
Ir kokios dar ligos be ebolos panašios į karo prievolę? AIDS? Gripas? :)


Visos lengvai užkrečiamos ir santykinai mirtinos. Aids užkrečiama sunkiai, netyčia praktiškai neįmanoma, o ir gydymo vis tiek nėra. Ispaniško, Paukščių ir jiems giminingų gripų atveju neabejotinai būtų taikomas priverstinis gydymas.

Cituoti:
Ta apie „šventas pareigas“.


Apie šventas pareigas kalba Karoblis - politikas ir diplomatas, ne kariškis. Tai yra normali profesionalaus politiko kalba. Ji neskirta kažką racionaliai pagrįsti, o skirta įtikinti, paveikti emocijas. Gyvenimas rodo, kad tokios kalbos veikia publiką.
http://sixminutes.dlugan.com/pathos-definition/

Cituoti:
Didžioji dalis ne bijo, o nenori. Jie nenori, kad jiems būtų įsakinėjama ir grasinama, o į neteisėtus įsakinėjimus ir grasinimus reaguotų tie, kurie specialiai tam buvo ruošti ir turi priemonių (policija, armija ir t. t.).


Kaip mažas vaikas... Maža, ko aš nenoriu, bet kažkaip tenka.

Cituoti:
Dauguma sieja savo gyvenimą su kažkokia kita profesija ir nenori nieko bendra turėti su armija taip, kaip dauguma nenori būti gydytojais, informatikais ar filologais.
Cituoti:

Po 9 mėnesių niekas tikrai neįvaldo kario profesijos, o ir dirbti kariu neteks :)
Tai tiesiog žinių minimumas, kad karo lauke vadovaujamas profesionalų turėtum galimybę nors kiek prisidėti. Panašiai kaip būtinosios med pagalbos kursai nieko nepaverčia mediku.

Cituoti:
Tu pasijusi saugesnis, jei būreliui visiškai nesuinteresuotų 18-mečių bus per prievartą įbrukti šautuvai į rankas?


Šautuvai čia niekuo dėti, šaudyti gali išmokti ir be jokios armijos. Armija išmokina veikti kaip karinio vieneto sudedamoji dalis, būtent tai yra armijos stiprybė. Kai kuriose sąlygose tokie vienetai veikia labai netgi efektyviai.
 • 0
Užsiregistravo: 2011-04-19, 23:39
Pranešimai: 1678
Reputacija: +531
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 19:32 
     
Arns rašė:
Niemand rašė:
Ne, mes neturime pašonėje iki dantų ginkluotos valstybės su artima totalitarinei santvarka, periodiškai okupuojančios kaimynines valstybes ir nematančios jokių problemų dėl kiliminio miestų bombardavimo...

Neturime kaimynės, kuri de facto būtu paskelbusi mūsų valstybę prieše, o žmones naikintinais objektais. Ne, neteko girdėti jog mus kuri kaimynė būtu aukščiausiu lygiu įvardinusi mus kaip priešus. Bet mes tikrai bent vieną valstybę įvardinome kaip tokią ir pasiryžome bet kokiais būdais regione su ja kariauti visuose frontuose (politiniame, ekonominiame, sutarčių, žvalgybos lygiuose). Savoje ir svetimoje teritorijoje, nepaisant ar yra ten kam įdomu dėl mūsų.


Už tokią juodą propagandą turėtų būti sodinama...
 • 0
Užsiregistravo: 2011-04-19, 23:39
Pranešimai: 1678
Reputacija: +531
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 19:57 
     
Niemand rašė:
Arns rašė:
Niemand rašė:
Ne, mes neturime pašonėje iki dantų ginkluotos valstybės su artima totalitarinei santvarka, periodiškai okupuojančios kaimynines valstybes ir nematančios jokių problemų dėl kiliminio miestų bombardavimo...

Neturime kaimynės, kuri de facto būtu paskelbusi mūsų valstybę prieše, o žmones naikintinais objektais. Ne, neteko girdėti jog mus kuri kaimynė būtu aukščiausiu lygiu įvardinusi mus kaip priešus. Bet mes tikrai bent vieną valstybę įvardinome kaip tokią ir pasiryžome bet kokiais būdais regione su ja kariauti visuose frontuose (politiniame, ekonominiame, sutarčių, žvalgybos lygiuose). Savoje ir svetimoje teritorijoje, nepaisant ar yra ten kam įdomu dėl mūsų.


Už tokią juodą propagandą turėtų būti sodinama...

Bandyk :) Pilnas internetas konservatorių planų "Rusijos sulaikymo strategija", prezidentės žodžiai apie "teroristinė valstybę" įrašyti, komentarus dėl ko konkrečiai stabdomos rusiškų kanalų retransliacijos parašytos (dėl nesutampančio įvykių vertinimo transliuojant naujausias žinias, lyginant su oficialia Lietuvos politika). Oficialiuose pirkimuose oficialiai įtraukti punktai pagal kuriuos draudžiama sudaryti kontraktus su Rusijos ar rusiško kapitalo turinčiomis įmonėmis (pvz LG krano istorija, sraigtasparnių remonto skandalas, duomenų centro statybos sustabdymas...). Galime rasti dešimtis Linkevičiaus komentarų, kuriais aiškiai įvardija jog jo siekis "išplėšti" kiek įmanoma daugiau valstybių iš Rusijos įtakos...
Analogiškų veiksmų iš Rusijos matyti neteko.
 • -2


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6319
Reputacija: +152
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 19:58 
     
Cituoti:
Viskas gerai su palyginimais.


Su palyginimais niekas negerai. Jie neveikia, ir tu pats tai supranti. Ligas lyginti su prievolėm yra nesąmonė, labai šauni tavo paties nuoroda kaip tik šia tema: https://www.logicallyfallacious.com/too ... o-Extremes

Cituoti:
Asmenys, besiginčijantys su gydytojais patys nebūdami gydytojais, yra arba idiotai, arba savižudžiai.


Niekam tai neįdomu. Būti idiotu ar savižudžiu niekas nedraudžia, ginčytis leidžia. Nori nenori, tavo palyginimas bevertis.

Cituoti:
https://www.logicallyfallacious.com/tools/lp/Bo/LogicalFallacies/30/Appeal-to-Extremes


Exception: This fallacy is a misuse of one of the greatest techniques in argumentation, reductio ad absurdum, or reducing the argument to the absurd. The difference is where the absurdity actually is -- in the argument or in the reasoning of the one trying to show the argument is absurd.

Tavo išgalvota žala būtent priveda prie absurdo, kad kiekvienas bandymas negimdyti jau yra kariuomenės pajėgumų mažinimas, todėl tai reikia uždrausti.

Jau nekalbant apie tai, kad nemotyvuotas žmogus ilgus mėnesius beprasmiškai išnaudos kariuomenės išteklius, kas yra visiškai realus kariuomenės pajėgumų mažinimas.

Cituoti:
Visos lengvai užkrečiamos ir santykinai mirtinos. Aids užkrečiama sunkiai, netyčia praktiškai neįmanoma, o ir gydymo vis tiek nėra. Ispaniško, Paukščių ir jiems giminingų gripų atveju neabejotinai būtų taikomas priverstinis gydymas.


Puiku, įrodei, kad karo prievolė panaši į ligas ir jos reikia vengti kaip maro.

Cituoti:
Kaip mažas vaikas... Maža, ko aš nenoriu, bet kažkaip tenka.


Tie liurbiški grasinimai „reikia, nu nes reikia arba gausi į snukį“, derinami su „neklausinėk ir pasitikėk, nes jie ekspertai“ visiškai puikiai eilinį kartą patvirtina tikruosius karinių patriotų motyvus.

Cituoti:
Po 9 mėnesių niekas tikrai neįvaldo kario profesijos, o ir dirbti kariu neteks :)


Visiškai teisingai, derinant visa tai su motyvacijos nebuvimu, tai ir yra praktikoje absoliučiai bevertis dalykas.

Cituoti:
Šautuvai čia niekuo dėti


Klausimas buvo ne šautuvau, o būrelis visiškai nesuinteresuotų 18-mečių, kurie tavęs ginti suvaryti per prievartą.
 • +2


_________________
„Kol bus skerdyklos, tol bus karai.“©


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-23, 12:43
Pranešimai: 1714
Reputacija: +544
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 20:00 
     
Arthuras rašė:
Em, visų pirma, tai į karo akademiją stoja tikrai ne patys aštriausi. Gali pasieškoti statistikos praeitų metų stojimų.


Vidutiniokai stoja, daugmaž kaip į Riomerį ar VGTU: http://www.delfi.lt/news/daily/educatio ... d=72069158
Kariuomenės vadovybės biografijas gali pasižiūrėti kariuomenės puslapyje. Ten beveik visi su studijomis prestižinėse JAV, Vokietijos, Prancūzijos karo akademijose. Man tikrai nekyla jokių abejonių dėl jų kompetencijos savo srityje.

Arthuras rašė:
Visų antra, karinis sektorius, kuris yra užkonservuotas, nes neturi jokio apsikeitimo darbuotojais su privačiu sektoriumi


Užtai turi labai išplėtotą apsikeitimą su NATO šalių kariuomenėmis...

Arthuras rašė:
Visų trečia, krašto apsauga yra toks unikalus sektorius, kurio darbo rezultatus gali pamatyti tik nelaimei atsitikus - prasidėjus karui. Iki tol darbo rezultatai yra labai abstraktūs - pratybos, pirkta technika ir t.t. Vadų patirtis irgi abstrakti - vadovavimas pratyboms. Šita savybė tikrai neprisideda prie efektyvumo.


Tai neturi absoliučiai jokios įtakos efektyvumui. Kariuomenės efektyvumui karininkų lygmenyje pagrindinis faktorius yra dalyvavimas realiose karinėse misijose. Mūsiškiai tą daro gana plačiai.

Arthuras rašė:
Cituoti:
Diskusijos buvo, yra ir bus, tik jos vyksta už uždarų durų, nes didžioji dalis jose naudojamos info yra karinė paslaptis...


Iš kur žinai? Dalyvavai?
Reikia informuoti visuomenę, kas tuose susitikimuose dalyvauja - vardai, pavardės, kompetencijos, patirtis. Kokiais būdais buvo analizuojama situacija. Kad už tuos sprendimus būtų atsakingų asmenų. O dabar?.. Kažkas, kažkaip nusprendė - ir viskas.


Jei biskį logiką pasitelkus, būtų nesunkiai išsamprotaujama, kad kariuomenėje kaip ir bet kur kitur strateginius sprendimus priima vadovybė. Lietuvos kariuomenės vadovybės sąrašus ir t.t. gali rasti jų puslapyje...
 • 0
Užsiregistravo: 2011-04-19, 23:39
Pranešimai: 1678
Reputacija: +531
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 20:17 
     
Cituoti:
Užtai turi labai išplėtotą apsikeitimą su NATO šalių kariuomenėmis...

Ir? Ką gali keliskart didesnius resursus turinti valstybė išmokyti to negalinčius? Taip, gali pasižiūrėti kaip vokiečiai skraido moderniais naikintuvais, gali pasižiūrėti kaip raketas leidžia amerikiečių laivai, kaip atrodo britų povandeninis laivynas, kaip važiuoja lenkų tankai... Tačiau tokios patirties neperkelsi ten kur nieko neturi ir kitokie resursai.

Cituoti:
Tai neturi absoliučiai jokios įtakos efektyvumui. Kariuomenės efektyvumui karininkų lygmenyje pagrindinis faktorius yra dalyvavimas realiose karinėse misijose. Mūsiškiai tą daro gana plačiai.

Spec daliniai truputi kovojo. Dar keli ramiai pasėdėjo "vadovaudami" Afganistane. keli buvo nuskridę į CAR ir prasėdėjo oro uoste. Kada jie kovojo tikrame kare? Atsakymas - niekada, tik atkūrimo misijose kai lietuviai skirstė japonų/danų paramą, o patys sodino kalnuose ąžuoliukus.

Cituoti:
Jei biskį logiką pasitelkus, būtų nesunkiai išsamprotaujama, kad kariuomenėje kaip ir bet kur kitur strateginius sprendimus priima vadovybė. Lietuvos kariuomenės vadovybės sąrašus ir t.t. gali rasti jų puslapyje...

Nesunkiai gali išprotauti jog kol nėra karo, pagrindinius sprendimus priima Valstybės gynybos taryba. Ten karininkų kiek, vienas? Visus pagrindinius pirkimus vykdo KAM, pagal viešųjų pirkimų įstatymą. Tą patį šauktinių grąžinimą iškėlė ir įvykdė Seimas su vyriausybe, kariuomenė tiesiog linksėjo galvomis. Kur matai jų kokius sprendimus? Aš nematau, bet girdžiu ką patys kariškiai sako, ir jie to rezervo panaudojimo nevertina kaip varianto. Tos kelios paros atsilaikyti turėtu iš sukomplektuotų dalinių. Išvada, šis populistinis burbulas naudingas tik politikams ir garsiai rėkiantiems "patriotams".
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6319
Reputacija: +152
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 21:32 
     
Cituoti:
Vidutiniokai stoja, daugmaž kaip į Riomerį ar VGTU: http://www.delfi.lt/news/daily/educatio ... d=72069158
Kariuomenės vadovybės biografijas gali pasižiūrėti kariuomenės puslapyje. Ten beveik visi su studijomis prestižinėse JAV, Vokietijos, Prancūzijos karo akademijose. Man tikrai nekyla jokių abejonių dėl jų kompetencijos savo srityje.


Jei į MRU stoja vidutiniokai, tai aš baleto šokėjas... (nenorėtum pamatyt mano sugebėjimų balete, tikrai...) Taip pat, bent jau prieš keletą metų, tai į VGTU įstot buvo žiauriai lengva. Nežinau, ar taip pat lengva mokytis, turbūt ne.

Ir nereikėtų maišyti studijų užsienyje, su kursais užsienyje.

Cituoti:
Tai neturi absoliučiai jokios įtakos efektyvumui. Kariuomenės efektyvumui karininkų lygmenyje pagrindinis faktorius yra dalyvavimas realiose karinėse misijose. Mūsiškiai tą daro gana plačiai.


Kaip tai neturi? Jei dabar kiltų karas ir pasirodytų, kad mes neturim to ir ano, kad kariams trūksta praktikos ar įrangos, kad karininkai nepasirengę vadovaut - vadinas, iki tol buvo dirbama neefektyviai. Ir realiai, kitaip patikrinti, ar dirbama efektyviai - nelabai įmanoma. Karinėse misijose, kiek žinau iš spaudos, dalyvaujama nelabai intensyviai.

Cituoti:
Jei biskį logiką pasitelkus, būtų nesunkiai išsamprotaujama, kad kariuomenėje kaip ir bet kur kitur strateginius sprendimus priima vadovybė. Lietuvos kariuomenės vadovybės sąrašus ir t.t. gali rasti jų puslapyje...


Teip teip. Kolektyvinė atsakomybė. T.y. jos nebuvimas. Beje, kaip Arnas ir minėjo, sprendimas buvo priimtas net ne kariuomenės iniciatyva. Arba jie pabijojo viešosios nuomonės ir permetė viską ant politikų.

Žodžiu, pabodo diskutuot, bet man yra akivaizdu, kad šitas sprendimas buvo priimtas ne taip, kaip turėtų būti priimami tokio lygio sprendimai.
 • +1
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-18, 23:20 
     
Arnai, o kur rusijos draugiski zingsniai konflikto sureguliavimui?, sankciju nutraukimui? karas Sirijoje? ginklu eksportas ? amzina konfrontacija su kapitalistiniu pasauliu? brexito ir dar visokiu exitu skatinimas ... o kur dar amzinas melavimas ir faktu iskraipymai susije su malaizijos lainerio numusimu... ?, ...
 • +2


_________________
Kas nežino savo praeities, tas priverstas ją pakartoti. Algimantas Čekuolis.Užsiregistravo: 2014-02-09, 12:39
Pranešimai: 269
Reputacija: +171
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-19, 09:57 
     
Instruktorius rašė:
Arnai, o kur rusijos draugiski zingsniai konflikto sureguliavimui?, sankciju nutraukimui? karas Sirijoje? ginklu eksportas ? amzina konfrontacija su kapitalistiniu pasauliu? brexito ir dar visokiu exitu skatinimas ... o kur dar amzinas melavimas ir faktu iskraipymai susije su malaizijos lainerio numusimu... ?, ...


Net nekalbant apie nuolatines puolamąsias pratybas pašonėje ar mojavimą branduoliniu ginklu.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 13695
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +1901
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-19, 11:21 
     
Instruktorius rašė:
Arnai, o kur rusijos draugiski zingsniai konflikto sureguliavimui?

Su Lietuva konflikto nėra. Bent jau iš Rusijos pusės. Jei randi, prašom parodyti, matyt net Lietuvos vyriausybei būtu įdomu susipažinti su aktualijomis.

Cituoti:
, sankciju nutraukimui?

Europa pirma įvedė sankcijas. Rusijos atsakymas nukreiptas ne į konkrečias valstybes, o į visą bendriją. Tad kaip Lietuva vienašališkai negali nutraukti sankcijų tai Rusija lietuviams gali tik meškos paslaugą daryti suteikdami išskirtinį statusą.

Cituoti:
karas Sirijoje?

Oficialiu valstybės kvietimu, oficiali karinė misija. priešingai nei kai kurios valstybės, ginkluotė nėra patikima nepatikrintiems elementams ir neatsiduria savanoriškai Daesh rankose.

Cituoti:
ginklu eksportas ?

Kiekvienos valstybės suvereni teisė vykdyti tokią prekybą. Rusija nepardavinėja ginkluotės šalims, kurioms taikomas JTO ginklų embargas.

Cituoti:
amzina konfrontacija su kapitalistiniu pasauliu?

"Argumentas" kuris parodo greičiau paties subjektyvumus. Gal dar iškelk problemą, kodėl kiekvienas planetos gyventojas iš Rusijos negauna po balerį naftos. Tiesiog šiaip, nes gi galėtu padovanoti.

Cituoti:
brexito ir dar visokiu exitu skatinimas ...

Vėl gi, norėti niekas nedraudžia. Pasaulis kišosi į JAV prezidento rinkimus, linkėdami nelaimėti Trampui. pasižiūrėk kaip Lietuvos URM šnekėjo iki rezultatų. Gal JAV turėtu pagalvoti apie kokia sankcijas Lietuvai? :))

Cituoti:
o kur dar amzinas melavimas ir faktu iskraipymai susije su malaizijos lainerio numusimu... ?, ...

Kaip ten JAV masinio naikinimo ginklai Irake, "tiesiog neskraidymo zonos" įvedimas Libijoje, kaip ten su Irano lėktuvu? Jei rasi valstybę, kuri nė karto dėl savo interesų neiškraipė faktų, tikrai galima drasiai teikti Nobelio taikos premiją.
 • -1


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6319
Reputacija: +152
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-01-19, 19:57 
     
Nesutinku, rasai saliskai viska graziai uzglaistydamas rusijos naudai. Tema yra apie visuotine armija, tai is Jusu komentaru vaizdas susidaro kad tos visuotines armijos mums nereikia. Zvelgiant valstybiniu pozuriu tokios strukturos nebuvimas veda valstybinio luosumo, arba valstybes isnykimo.
Vakar girdejau pokalbi kad kiekvienais metais galetu buti kvieciama po 10, 12 tukstanciu jaunuoliu, bet ir tai is ju tik 50 procentu, sendien atitiktu sveikatos reikalavimus. .... ;)
 • 0


_________________
Kas nežino savo praeities, tas priverstas ją pakartoti. Algimantas Čekuolis.Užsiregistravo: 2014-02-09, 12:39
Pranešimai: 269
Reputacija: +171
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-03-11, 20:55 
     
Tarp kitko, jei armija tokia reikalinga - kur ji buvo, kai rusu tankai traiske zmones Vilniuje???
 • 0


_________________
Paveikslėlis


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2016-02-16, 23:43
Pranešimai: 111
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'