Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 3 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Žmogus ir medicina
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2017-03-19, 19:55 

Kaip valdininkai pavojingai taupo gyventojų sąskaita
Legionelių protrūkis Vilniuje - tai ilgo taupymo karšto vandens sąskaita rezultatas.
O buvo taip ;)
1. Kad nesiveistų legionelės - karšto vandens temperatūra sistemoje turi būti 55 laipsnių, šalto - žemiau 20;
2. Operatorius realiai laiko žemesnę temperatūrą ir iš to uždirba:
a) jeigu vanduo karštas, plaudamas rankas daugiau atsisuki pigesnio šalto vandens, o jei šiltas - daugiau sunaudoji brangesnio karšto vandens;
b) mokestis už vandens šildymą skaičiuojamas sunaudoto karšto vandens kiekį padauginus iš apskaičiuoto norminio šilumos kiekio, reikalingo vandeniui pašildyti.
- Operatoriaus sunaudotas šilumos kiekis karštam vandeniui ir šildymui išlieka tas pats, tačiau didelė dalis sunaudotos šilumos persikelia vandens šildymui. Tad realiai už namų šildymą sumoka tie, kurie daugiau prausiasi, o operatorius dar gyventojams giriasi apie už šildymą sutaupytus pinigus. Ale koks patrauklus operatorius.
c) dar vienas klausimas. Jeigu už didžiąją dalį operatoriaus sunaudotos šilumos sumoka karšto vandens vartotojai, tad vartotojai už namų šildymą (už karštą vandenį ir šildymą juk mokama atskirai) mokėdami nustatytą mokestį, realiai jie moka už orą. Nebent operatorius visą sunaudotą šilumą sąžiningai padalina ir karštam vandeniui ir šildymui. Jeigu ne - tai kvepia didele afera.
Išvada Už visas Operatoriaus sąnaudas sumoka karšto vandens vartotojai, o mokesčiai už šildymą yra grynas operatoriaus pelnas.
P.s. tik žaidžiant su statistika apgaudinėjami klientai ir to niekas nepastebėtų, jeigu nebūtų legionelių protrūkio.
Kaip teoriškai galėtų sutaupyti gyventojai? - mažiau prauskitės, bet galite daugiau šildytis, aišku jeigu kiti daug prausiasi. Todėl niekam apie tai nesakykit ;)
http://sveikata.lrytas.lt/ligos-ir-gydy ... elbeti.htm
  • +1

Vartotojo avataras

Reputacija: +202

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-03-20, 10:12 

Galima įsirengti savo boilerį, bet "gyvatuko" mokestis vistiek liks, kai reik mokėt pasirodo, kad tai visai ne gyvatukas, o didelė anakonda. Aš nuosavam name ant elektros (tiesiogiai per teną) dvigubai mažiau išleidžiu vandens šildymui 1,5-2m3/mėn iki +65C nei tai buvo bute su "pigia" centralizuota šiluma ir iki +45C.

Kartą skambinau į namų valdą aiškintis kodėl man kubui vandens priskaičiuota pašildymui dvigubai energijos nei jos reikia ištikro ir čia jau neskaitant anakondos mokesčio. Teisinosi tipo, kad aš perdaug skaičiuoju palei fiziką, sakau mano visatoj veikia visi fizikos dėsniai kurie aprašyti vadovėliuose, sakau o jūs paralelinėj visatoj gyvenat, tada aš ir noriu į tą visatą, kur galima už tiek pat prašyti, kad sumokėtu dvigubai ir tai daryti leistu visi fizikos ir ekonomikos dėsniai ir įstatymai. Tada suprato, kad nepasiginčys sako mes dalį energijos nurašom anakondai ir butų šildymui, tada klausiu kokia man iš to nauda, kad jūs darot neteisingą apskaitą ir apgaudinėjat gyventojus? Nebeturėjo ką atsakyti tik mykė.

Kitą kartą su valda buvau sisiėmęs dėl valdos stumiamos atkatorenovacijos kainos, ji pasirodo po mano kovos sumažėjo imant atskirus atvejus nuo 20 iki 70%, vidutiniškai iškovojau apie -30% mažesnę bendrą renovacijos kainą, o vykstant konkursams, ta kaina dar mažinama pačių konkuruojančių firmų.

Tokios nesamonės darosi, kai nėra namo bendrijos ir nėra išmanančio, sąžiningo ir atsakingo pirmininko, tai teko man pabūti tuo donkichotu. Nieko nepadarysi jei iš poros šimtų namo gyventojų neatsirado nei vieno (išskyrus mane) kuris suprastų apie energijos sąnaudas, apie statybų darbų ir inžinerinių tinklu veikimą ir kainas. Pardaviau butą ir pasijutau, kaip pabėgęs iš to beprotnamio, gaila ten likusių gyventojų, jie nepakovos už save, bet toks gyvenimas durnių ir bažnyčioj muša.

Kiekvienas namas kuris turi gamtinių dujų įvadą, gali atsijungti nuo centralizuotu tinklų, staytis dujinį katilą (nežinau ar tai leidžiama bet manau taip) ir mokės mažiau už visą šiluminę energiją, už 1kWh ~4ct

Gamtinių dujų kaina 0,35 ct jei naudoji virš 20000m3 per metus.
http://www.lrprezidentas.lt/lt/node/256049
Cituoti:
1 kubinis metras (m3) dujų = 10,4 kilovatvalandžių (kWh) arba 1000 m3 dujų = 10,4 megavatvalandžių (MWh).
http://www.alfa.lt/straipsnis/49783626/ ... uvartojima
Reiškia grubiai įvertinus katilų NK ~95%, energiją per 1m3 ir kainą, 1 kWh šilumos pagamintos dujinaim katile su gamtinėm dujom gaunasi šiuo metu apie 3,5ct, nežinau kiek moka gyventojai už centralizuotą šilumą. Instaliuoti vieną galingą, dujinį katilą nemanau kad būtu brangu, padalinus ant daug butų, jei katilas išsimokėtinai vistiek nasigautu 1kWh daugiau nei 4 ct.

http://www.lsta.lt/files/SILUMOS%20KAIN ... ainos.xlsx
Va pagooglines radau, kad KLP centralizuota šiluma kainuoja 5,5ct kWh su PVM, o pasigaminti patiems bus 3,5-4 ct, bet reikės nueiti kryžiaus kelius :))
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +729

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 11 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume