Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Geografija
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-05, 15:59 
     
Arthuras, pradėkime nuo to, kad politiko įgūdžiai yra įgyti, ne įgimti. O pateikei Sabonį, 1/3 vaikų NBA. Čia toks Lietuvos vidurkis, kad 1/3 prasimuša bent jau į profesionalų B lygą? :D
Tada tęskime prie to, kad nesakau, kad turi tapti politikais, turi samprata keistis. Gebėjimas priimti sprendimus ir diskutuoti, o ne vienas kitą perrėkti. Atsirasti kultūra ir tradicijos.

Gabrielius suvienijo partiją, sukūrė visą komunikacijos sistemą konservatorių partijoje, pagrindinis dalykas, kurio nebuvo Kubiliaus laikais, ir kodėl jis tiek nekenčiamas, nes elementariai nesuprato žmonės jo sprendimų būtinumo ir alternatyvos.

Gabrielius taip pat buvo viensa iš iniciatorių plano, kaip pagerinti ženkliai situaciją Lietuvoje, ko nė viena kita partija neturi ir tai paremta sėkmingu pavyzdžiu Vilniuje. Gi visi rėkia, kad yra dvi Lietuvos - Vilnius, ir ne Vilnius. Tai vienintelė partija su Gabrieliumi priešakyje ir siūlo pritaikyti tai, ką pritaikė Vilniuje. Kiti tuo tarpu rėkia, kad reikia atimti iš Vilniaus ir tiek.

O jei susigalvoji tokią nesąmonę, kaip aroganciją, kai tiesiog ignoruoja durnius... Na ką aš galiu pasakyti, gal tave ir ignoruoja, kad tau taip pasirodė? O gal principų turėjimą ir su velniu nėjimą obuoliauti laikai arogancija?

Shioks, ir sakau, kad Gabrielius turi daug potencialo, ne kad daug nuveikęs. Ir jis išlindo ne per nepotizmą. Nebent pasakysi, kad vienas iš kitų trijų konkurentų per debatus ar savo vieklą prilygo Gabrieliui.
Tai gal prisijunk prie konservatorių partijos ir išsiaiškink, kaip tie rinkimai vyksta, prieš putodamasis?
Atgavo tai, kas jam pagal įstatymą priklausė ir jau kaltas?
Tai Landsbergis atėjo ir atėmė iš tavo tėvų sodybą ir asmeniškai negrąžino? :D Kartais ne socialdemokratai tą sistemą po to pakeitė? Sklypą kažkas padovanojo ir jau nusikaltimas? :D Stovi neleidžiamoje vietoje, o tikras, kad nebuvo ten pamatų iki tol? Ir čia beje didžiausias korupcijos pavyzdys, kaip jis pasipelnė iš Lietuvos? Tik tiek, net jei tai tiesa? :D

Čia žinai... kaltas dėl to, kad šuo pastipo, vakar lijo bei saulė teka rytuose.


kiesza, nesiūlau balsuoti dinastiniais pagrindais, siūlau balsuoti už idėjas. Tik sakau, kad nereikia kaltinti nepotizmu, kai žmogus išrenkamas visuomenės. Nereikia protestuoti prieš politiką turintį idėjų ir gebantį jas ne tik pateikti, bet ir išanalizuoti makroerkonominiais ir ekonometriniais modeliais vien dėl to, kad jis kito žymaus politiko anūkas.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14844
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2487
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-05, 21:11 
     
Cituoti:
Arthuras, pradėkime nuo to, kad politiko įgūdžiai yra įgyti, ne įgimti.


Tam tikros asmeninės savybės, kurios yra reikalingos tapti bet kuo, pradedant politiku ir baigiant pilotu - yra įgimtos. Tikrai ne iš kiekvieno padarysi gerą politiką, gerą sportininką...

Cituoti:
pateikei Sabonį, 1/3 vaikų NBA. Čia toks Lietuvos vidurkis, kad 1/3 prasimuša bent jau į profesionalų B lygą? :D


Reikia turėt omenyje, kad visi Sabonio sūnūs turi gerus fizinius duomenis. Turėjo pačias geriausias sąlygas. Ir panašų lygį pasieks tik vienas. Pagal tavo nusistatymą, tai turėtų pasiekti visi? Na, gerai, ne NBA, bet bent jau Eurolygą?

Cituoti:
Gebėjimas priimti sprendimus ir diskutuoti, o ne vienas kitą perrėkti. Atsirasti kultūra ir tradicijos.


Tradicijos koncervatoriams reikalingos - jiems jas ir palikim. Reikia sprendimų. Apgalvotų, nuoseklių sprendimų, kuriuos gali pasiūlyti išsilavinę politikai (ir tam visiškai nebūtina, kad tėvas ar senelis būtų politikai!!!). O kultūra... Man giliai nusišvilpt, kaip Seime vyks diskusijos - kultūringai ("utiu tiu"), ar rėkiant. Jei tik rezultate bus priimtas teisingas sprendimas.

Cituoti:
Gabrielius suvienijo partiją


Ne.

Cituoti:
sukūrė visą komunikacijos sistemą konservatorių partijoje


Konkrečiau?

Cituoti:
Gabrielius taip pat buvo viensa iš iniciatorių plano, kaip pagerinti ženkliai situaciją Lietuvoje, ko nė viena kita partija neturi ir tai paremta sėkmingu pavyzdžiu Vilniuje. Gi visi rėkia, kad yra dvi Lietuvos - Vilnius, ir ne Vilnius. Tai vienintelė partija su Gabrieliumi priešakyje ir siūlo pritaikyti tai, ką pritaikė Vilniuje. Kiti tuo tarpu rėkia, kad reikia atimti iš Vilniaus ir tiek.


Baisu, kaip nusišneki. Žinai, kodėl Vilnius gyvena gerai? Paaiškinsiu ant pirštų:

1. Visi gabūs, motyvuoti lietuviai plaukia į Vilnių (automatiškai - yra gabios darbo jėgos).
2. Visos pagrindinės valstybinių įstaigų, įmonių ir t.t. būstinės - Vilniuje (ligoninės, teismai ir kt.)
3. Vilnius yra sostinė, todėl pradedant užsienio ambasadomis, baigiant privačiu ne lietuviško kapitalo verslu - plaukia į Vilnių.

Ir tai prasidėjo nuo Nepriklausomybės atkūrimo ir vyksta iki dabar.

Todėl Vilnius yra absoliučiai ne pavyzdys! Va jei Kauną, Klaipėdą, Šiaulius kas nors paverstų tokiu pat gyvu miestu, kaip Vilnius - tai būtų pavyzdys. O dabar tai tiesiog natūraliai susiklosčiusi būsena ir tiek.

O konservatorių rinkiminiai pažadai - tiesiog atitrūkę nuo realybės. Esu 100 proc. įsitikinęs, kad jei jie būtų valdančiojoje daugumoje, tai nei tų šimtų įmonių į rajonus būtų pritraukę, nei kitus pažadus išpildę. Nes tai yra absoliučiai nerealu padaryti per 4 metus.

Bet nieko keisto. Vieni pakimba ant minimalios algos didinimo pažadų, kiti ant tūkstančių darbo vietų rajonuose. Kam kokios pasakos patinka...
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-06, 10:53 
     
Arthuras, žinoma yra ir įgimtų savybių, turėti dvi rankas, dvi kojas, smegenis ir pan. Bet dauguma charakterio savybių, yra įgyjamos, ne įgimtos. Ir dar kartą, nesakau, kad 100% vaikų bus tada politikai, sakau, kad tokių tikimybė didesnė! Nu kodėl kraipai?
Su Saboniu vėl tas pats, tu kritikuoji, kad va, Sabonio vaikai turėjo visi trys būt krepšininkai geri, aš sakau, kad 1/3 yra gerokai geresnis kiekis itin gerų krepšininkų/sportininkų, nei vidutinėje Lietuvos ar pasaulio šeimoje.

Jo... tau giliai nusišvilpti, ar diskusija vyks, kuris geriau kabliu smugiuoja ir ar vyks derybos pagrindu, kuriuo įstatymu Lietuvai ir Lietuvos žmonėms geriau, ar kur kieno ambicijos užgautos, kuris kurį labiau apdergs ar sugalvos didesnį kompromatą. Tau turbūt jokio skirtumo, ar valdžioje tokio lygio politikai kaip Šustauskas, ar Landsbergis. Turbūt ir Gražulis atrodo tolygus kitiems? Gi taip puikiai ieško geriausių sprendimų rėkdamas iki pamėlynavimo. Kuo garsiau rėksi, tuo teisesnis būsi?

Paaiškinai :D

1) Plaukia ne automatiškai, plaukia, nes čia yra daug gerai apmokamų darbo vietų.
2) O taip, visi važiuoja čia dirbti į valstybines įstaigas už 600€ :D
3) Ir kas kad sostinė? Užsienio kapitalas Vilniuje investavo, nes pagrinde pritraukinėjo paslaugų sektorių. Būtent šitą praktiką galima pritaikyti likusiai Lietuvai. Pritraukti logistines įmones į Kauną ir Klaipėdą, įtvirtinant Lietuvą kaip mod'ą. Taip pat pritraukiant gamybines įmones į regionus. Bet matau per sudėtinga tau idėja.

Natūraliai neatėjo nė vienas užsienio investuotojas į Vilnių. Su visais kažkas dirbo. Tau tik atrodo natūraliai, kai nesusidūręs.

Ai, tai sakai investuok Lietuvoje nieko nepritraukė? Lietuvoje nėra nei Barcleys, nei Western Union, nei dar kitų daugiau nei 20 užsienio kapitalo įmonių, atvestų būtent Investuok Lietuvoje, kurią ant kojų pastatė konservatoriai, KRIZĖS METU!

Aišku, patys pažadai šiek tiek ambicingi, bet pasiekiami. Ir tai realūs su konkrečiais veiksmais pažadais. Už ką chebra balsavo? Už neįvykdomus tuščius pažadus, kurių nei pasekmių analiavo, nei būdų įvykdyti kaip nežino. Tikrai progresas! Atgalios...

Matau ant ko tu pakimbi, negatyvo ir bambėjimo. Progresas yra blogis, anot tavęs. Situacija gerėti negali ir gink die, nieko negalima daryti, kad būtų geriau.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14844
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2487
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-06, 12:08 
     
Sioje temoje turetu kalbeti tie, kurie anais laikais valge kilke is dideles skardines su virtom bulvem. Ir jie gali pasakyti, ka valgo dabar, net su mazu atlyginimu.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-11-30, 19:32
Pranešimai: 2329
Miestas: Klaipėda
Reputacija: +107
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-06, 12:22 
     
immortallt rašė:
Arthuras, žinoma yra ir įgimtų savybių, turėti dvi rankas, dvi kojas, smegenis ir pan. Bet dauguma charakterio savybių, yra įgyjamos, ne įgimtos. Ir dar kartą, nesakau, kad 100% vaikų bus tada politikai, sakau, kad tokių tikimybė didesnė! Nu kodėl kraipai?

Kad didesnė matome. Vieni vaikai tampa pavaduotojais ar patarėjais Seime net nebaigę studijų, kiti kaip Gabrielius iškart gauna ne kokio vicepirmininko, o partijos vadovo postą... Tik ar protekcijos būdu sukelta statistika atspindi įgytus įgūdžius ar tiesiog jie tampa marionetėmis, kad vyresnėliai galėtu keliuose postuose tampyti virvutes?
Cituoti:

Jo... tau giliai nusišvilpti, ar diskusija vyks, kuris geriau kabliu smugiuoja ir ar vyks derybos pagrindu, kuriuo įstatymu Lietuvai ir Lietuvos žmonėms geriau, ar kur kieno ambicijos užgautos, kuris kurį labiau apdergs ar sugalvos didesnį kompromatą.

Jau daug metų būtent įvairios "pažymos" sukasi apie tuos kurie nesutaria su konservatoriais. Ta pati Karabaso pažyma kažkaip lyg ir atėjo lyg ir ne, kalbėjo lygtai Kubilius gavęs iš Ukrainos, lyg ir pradėjus domėtis žiniasklaidai apie kanalus kuriais ji galėjo būti gauta ji tapo kažkokius nematerialiu daiktu...

Cituoti:
Tau turbūt jokio skirtumo, ar valdžioje tokio lygio politikai kaip Šustauskas, ar Landsbergis. Turbūt ir Gražulis atrodo tolygus kitiems? Gi taip puikiai ieško geriausių sprendimų rėkdamas iki pamėlynavimo. Kuo garsiau rėksi, tuo teisesnis būsi?

Razma, Puteikis, Paksas, Juknevičienė, Oželytė tau nieko neprimena? Dar bent keliolika buvusių seimūnų galėčiau atsiminti, tiesiog tingiu, kurie pateko su konservatorių sąrašu. Man nepanašu jog jie turi kažką. Aš nesakau jog Jovaiša ar Juozapaitis blogi, bet akivaizdu jog jie ne idėjomis, o savo praeities krepšinio ir dainavimo pasiekimais gali labiau pasigirti nei ne vieną kadenciją pradirbę Seime.

Cituoti:
1) Plaukia ne automatiškai, plaukia, nes čia yra daug gerai apmokamų darbo vietų.

O jų yra, nes visi plaukia. Jei Barclays atsidarytu sakykime Palangoje. Ar būtu toks darbuotojų pasirinkimas kaip Vilniuje?

Cituoti:
3) Ir kas kad sostinė? Užsienio kapitalas Vilniuje investavo, nes pagrinde pritraukinėjo paslaugų sektorių. Būtent šitą praktiką galima pritaikyti likusiai Lietuvai. Pritraukti logistines įmones į Kauną ir Klaipėdą, įtvirtinant Lietuvą kaip mod'ą. Taip pat pritraukiant gamybines įmones į regionus. Bet matau per sudėtinga tau idėja.

Traukė traukė ir nepritarukė. Ir Seimą valdė ir nemažai savivaldybių kur kelis dešimtmečius tie patys sėdi (pvz Lazdijai). Ar čia be Seimo pirmininko posto tokie dalykai neišsprendžiami jei yra idėja ir ryžtas bei žinios kaip tą padaryti?

Cituoti:
Natūraliai neatėjo nė vienas užsienio investuotojas į Vilnių. Su visais kažkas dirbo. Tau tik atrodo natūraliai, kai nesusidūręs.

Tai išeitu, kad vyriausybė dirbo už savivaldybes ir iki šiol tikslas buvo sukurti Vilniaus, kaip megapolio, liniją sabotuojant norinčius kurtis regionuose? :D

Cituoti:
Ai, tai sakai investuok Lietuvoje nieko nepritraukė? Lietuvoje nėra nei Barcleys, nei Western Union, nei dar kitų daugiau nei 20 užsienio kapitalo įmonių, atvestų būtent Investuok Lietuvoje, kurią ant kojų pastatė konservatoriai, KRIZĖS METU!

Sąlygos ir sutartys paslėptos. Kiek išties naudos apart žinomo vardo labai neaišku. Juolab kaip neprisistatinėjantis verslininku turėtum žinoti, kad geriausia pinigus išleisti krizės metu kai viskas nuvertėja. Va štai dabar, kai rėkiama jog po pusmečio Rusija užpuls arba Astravo AE sprogs priversdama Vilnių evakuotis, ir kylant NK kainoms pritraukti investuoti būtu įdomiau.
Tik žinoma apie šias grėsmes nuolat kalba valdžioje dirbti nenorintys valstiečiai, o ne konservatoriai besistengiantys net iš opozicijos vykdyti savo "planą Lietuvai".

Cituoti:
Aišku, patys pažadai šiek tiek ambicingi, bet pasiekiami. Ir tai realūs su konkrečiais veiksmais pažadais. Už ką chebra balsavo? Už neįvykdomus tuščius pažadus, kurių nei pasekmių analiavo, nei būdų įvykdyti kaip nežino. Tikrai progresas! Atgalios...

Visi kabino makaronus, tik vieni jau siūlė daugkartinius Seimo narius + anūkėlį + jo kelis draugus statytinius (dėl ko skilo konservatoriai, nes leidinukuose vietos atsirado tik tam tikriems partiečiams). Kiti siūlė daugiau paprastų žmonių, žinomų visuomenininkų ar įvairių sričių specialistų (tas pats Skvernelis buvo ne toks jau blogas policininkas ir pakankamai padorus ministras).
Cituoti:
Matau ant ko tu pakimbi, negatyvo ir bambėjimo. Progresas yra blogis, anot tavęs. Situacija gerėti negali ir gink die, nieko negalima daryti, kad būtų geriau.

Arba išrenkami konservatoriai arba viskas anot tavo kalbų atgal link TSRS :))
 • +2


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-06, 17:09 
     
Cituoti:
Arthuras, žinoma yra ir įgimtų savybių, turėti dvi rankas, dvi kojas, smegenis ir pan. Bet dauguma charakterio savybių, yra įgyjamos, ne įgimtos. Ir dar kartą, nesakau, kad 100% vaikų bus tada politikai, sakau, kad tokių tikimybė didesnė! Nu kodėl kraipai?


Visų pirma, kalbėjau ne apie charakterį, o apie gebėjimus. Ir deja, bet asmuo gimsta su tam tikru potencialu, tam tikroje srityje. Iš vieno nepadarysi sportininko, iš kito nepadarysi matematiko. Kad ir kiek pastangų dėtum.

Cituoti:
Su Saboniu vėl tas pats, tu kritikuoji, kad va, Sabonio vaikai turėjo visi trys būt krepšininkai geri, aš sakau, kad 1/3 yra gerokai geresnis kiekis itin gerų krepšininkų/sportininkų, nei vidutinėje Lietuvos ar pasaulio šeimoje.


Sabonio vaikus lyginti su vidutine Lietuvos ar pasaulio šeima - kvaila. Sabonio vaikai gavo rinkinį genų, tinkančių žaisti krepšinį - ūgis, sudėjimas ir pan. Turėjo neeilines sąlygas tobulėti profesinėje srityje, matė pavyzdį ir t.t. Ir tėvo lygio nepasieks, turbūt, nei vienas. Ir tik vienas yra profesionalus krepšininkas.

T.y. jei tėvas yra nuostabus politikas, absoliučiai nereiškia, kad vaikas ar anūkas bus būtent toks. Todėl VISIŠKAI nenoriu, kad Lietuvoje būtų kažkokios teisininkų, gydytojų, politikų ir kt. specialistų kastos. Bet kokį nepotizmą reikia raut su šaknimis.

Ir taip, darbas užsienio reikalų ministerijoje nuo 20m, tuo pačiu studijuojant universitete ir auginant vaikus - nepotizmo reiškinys. Vien jau todėl, kad į valstybines įstaigas iki šiol patenkama per pažintis (jau nebekalbant apie gūdžius 2002m). O kiek Landsbergis yra gabus, kaip jis mokėsi mokykloje, universitete ar kaip dirbo - galėtų pasakyti jo mokslo ar darbo kolegos. Aš tokios informacijos neturiu, todėl vertinti negaliu.

Cituoti:
Jo... tau giliai nusišvilpti, ar diskusija vyks, kuris geriau kabliu smugiuoja ir ar vyks derybos pagrindu, kuriuo įstatymu Lietuvai ir Lietuvos žmonėms geriau, ar kur kieno ambicijos užgautos, kuris kurį labiau apdergs ar sugalvos didesnį kompromatą. Tau turbūt jokio skirtumo, ar valdžioje tokio lygio politikai kaip Šustauskas, ar Landsbergis. Turbūt ir Gražulis atrodo tolygus kitiems? Gi taip puikiai ieško geriausių sprendimų rėkdamas iki pamėlynavimo. Kuo garsiau rėksi, tuo teisesnis būsi?


Tu nesugebi suvokti, kad išsilavinimas ir gabumai nelygu kultūrai. Tokie kaip Gražulis, Šustauskas - jie tiesiog neišsilavinę veikėjai. Negabūs ir neišsilavinę populistai.

Neįmanoma, kad Seime nebūtų ginčų, diskusijų. Toks Seimas - miręs Seimas. Jame ir turi virti diskusijos, aršios ir garsios diskusijos, nes jame yra "tampoma kaldra". Kažkam bus geriau, kažkam bus blogiau - visiems gerai niekad nebus. Ir jei kas mala šūdą Seime, užsiima nelegaliais/nemoraliais rinkėjų atžvilgiu dalykais - tai tegul juos ir kompromituoja jų kolegos Seime. Tegul pateikia žiniasklaidai.

Esminis dalykas, ne kokia forma yra išsakoma, bet KAS išsakoma, kokie argumentai.

Cituoti:
1) Plaukia ne automatiškai, plaukia, nes čia yra daug gerai apmokamų darbo vietų.


Didžioji dalis į Vilnių atplaukia ne dirbti, o pradžioje studijuoti. Vilniuje yra patys geriausi universitetai visoje Lietuvoje - pritraukia geriausius abiturientus. O pabaigę studijas, didžioji dalis, pasilieka. Ir taip vyksta nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo. Tūkstančiai studentų per metus!

Cituoti:
2) O taip, visi važiuoja čia dirbti į valstybines įstaigas už 600€ :D


Geriausios/didžiausios ligoninės (pvz. Santariškėse yra 4400 darbuotojai su 960 eur vidutiniu atlygiu), svarbiausi teismai, valstybinių įstaigų headquarteriai, įvairios ministerijos ir t.t. kur?! VILNIUJE. Ir mes čia kalbame ne apie 600eur... Beje, tokiuose miestuose kaip Panevėžys, Šiauliai - ir tie 600 eur yra daug.

Cituoti:
Užsienio kapitalas Vilniuje investavo, nes pagrinde pritraukinėjo paslaugų sektorių. Būtent šitą praktiką galima pritaikyti likusiai Lietuvai. Pritraukti logistines įmones į Kauną ir Klaipėdą, įtvirtinant Lietuvą kaip mod'ą. Taip pat pritraukiant gamybines įmones į regionus. Bet matau per sudėtinga tau idėja.

Natūraliai neatėjo nė vienas užsienio investuotojas į Vilnių. Su visais kažkas dirbo. Tau tik atrodo natūraliai, kai nesusidūręs.

Ai, tai sakai investuok Lietuvoje nieko nepritraukė? Lietuvoje nėra nei Barcleys, nei Western Union, nei dar kitų daugiau nei 20 užsienio kapitalo įmonių, atvestų būtent Investuok Lietuvoje, kurią ant kojų pastatė konservatoriai, KRIZĖS METU!


Visų pirma, pritaikyti tą patį likusiai Lietuvai - jau vėlu. Tokių rezultatų kaip Vilniuje - niekaip nepasieksi. Didžioji dalis motyvuotų, gabių žmonių išsikėlė iš rajonų į Vilnių ar Kauną, emigravo.

Esminė priežastis, dėl kurios tokios kompanijos kaip Western Union, Barclays atsikėlė į Vilnių - tikrai ne Investuok Lietuvoje. Neneigiu, kad turėjo tam tikros įtakos, čia jau reikėtų analizuoti ir vertinti tos įmonės darbą. Pagrindinė priežastis - didelis kiekis gana kvalifikuotos, bet pigios darbo jėgos. Taškas. Jei darbo jėga bus brangi ar nepakankamai kvalifikuota - visos tos investuok Lietuvoje galėtų per galvas verstis, o rezultatų nebūtų išvis.

Cituoti:
Matau ant ko tu pakimbi, negatyvo ir bambėjimo. Progresas yra blogis, anot tavęs. Situacija gerėti negali ir gink die, nieko negalima daryti, kad būtų geriau.


:D Matai, kitaip nei tu, aš esu nešališkas realistas. O tu esi konservatorius optimistas. Va tokie ir skirtumai...

Arns rašė:
Tai išeitu, kad vyriausybė dirbo už savivaldybes ir iki šiol tikslas buvo sukurti Vilniaus, kaip megapolio, liniją sabotuojant norinčius kurtis regionuose? :D


+1.

P.S. galų gale, kas liečia investicijas. Dar konservatoriai palos, kad rusai puola - investicijas matysime kaip savo ausis.
 • 0Paskutinį kartą redagavo Arthuras 2017-04-06, 17:16. Iš viso redaguota 2 kartus.


Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-06, 17:15 
     
Ir vėl niekas net nepajuto, kaip vata visus po truputėlį nusuko į Landsbergį (kažkurį?) bei Mažeikių naftą, didžiąją didžios tautos dovaną su užsuktu naftos tiekimu ir real politics pamokomis mažąjai Lietuvai :)

What about... pas jus vergovė kažkada buvo!
 • 0


_________________
Veni, vidi, fugi!Užsiregistravo: 2008-04-30, 15:56
Pranešimai: 659
Reputacija: +581
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-06, 17:18 
     
Ar_as? rašė:
Ir vėl niekas net nepajuto, kaip vata visus po truputėlį nusuko į Landsbergį (kažkurį?) bei Mažeikių naftą, didžiąją didžios tautos dovaną su užsuktu naftos tiekimu ir real politics pamokomis mažąjai Lietuvai :)

What about... pas jus vergovė kažkada buvo!


Niekas apie tą Landsbergį nediskutuotų (na gerai, bent jau aš), jei nebūtų veikėjo, kuris Lansbergį piešia kaip Supermeną, Betmeną viename asmenyje. O konservatoriai tai apskritai, pasak veikėjo, tai herojai galintys išgelbėti pasaulį...
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-07, 09:02 
     
Konservatoriai blogiečiai, socdemai+darbiečiai+tvarka ir teisingumas yra geriečiai, žalieji dabar irgi šauniai pradėjo su skandalais. O kad Kubilius kažkurią kadenciją išgelbėjo visos Lietuvos ekonomiką, tai nusišikt. Aišku padarė daug nepopuliarių sprendimų, bet jei ne jis - tai duobėj vis dar būtumėm daug gilensioj nei emigracija.
Lansbergis sugriovė kolūkius, vajei vajei, jei kam riekia kolūkių, pasistatykit ir dirbkit, kas draudžia?
 • +1


_________________
rasizmas eina koja kojon su kvailumu ir nežinojimuUžsiregistravo: 2011-12-08, 12:40
Pranešimai: 2350
Miestas: Kaunas
Reputacija: +650
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-07, 09:25 
     
Arthuras, tai tu sakai, kad gebėjimai paveldimi, tai sakai, kad nepaveldimi. Nu apsispręsk. Sabonio vaikai paveldėjo fizinį pranašumą, o jau politikų vaikai nepaveldi? :D
Iš matematikų šeimoje gimusių 3 vaikų, vidutiniškai vieną matematiką išauginsi? O Sabonio šeimoje? Tu pats sau prieštarauji.

Ambasadoje mano puseserė antram kurse įsidarbino. Pažinčių neturi. Tada dar bendradarbė atliko praktiką, o bendrakursis užsidirbinėjo nuo 3-čio kurso. Taip kad nematau aš čia jokios korupcijos.
Nepotizmas, tai kai pasodina savą, nors darbo atlikti nesugeba. Kai žmogus tinkamas darbui ir puikiai jį atlieka, tai jau ne nepotizmas, tuo labiau, kai jis yra RENKAMAS! Pvz. Gabrielius buvo išrinktas pirmininku tiek savo partiečių, slaptame balsavime, tiek Europarlamento rinkimuose, tiek Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose. Nepotizmo čia būti negali.
Ar Gabrielius turėjo pranašumą? Žinoma. Bet tai ne nepotizmas. Jis išnaudojo savo pranašumą įgytą dėl šeimos, bet nei partijos pirmininku, nei europarlamentaru dėl to netapo.

Jei ne Investuok Lietuvoje, tos įmonės būtų nuėjusios į Rygą, Varšuvą, Krokuvą, Taliną ir pan. Žinoma, reikia gerų sąlygų, bet kol investuok Lietuvoje nebuvo, tol reikalai nejudėjo. Žinai apie įmonės veiklą, nes ten ir dirbti yra tekę. Ir mačiau kokie geri vadovai buvo surinkti tam reikalui atlikti, ir buvo abydna matyti, kai dėl politinių motyvų socialdemokratai atleidžia gerus vadovus ir tada realiai užsiiminėja nepotizmu - pasodina savus, kurie nesugeba atlikti savo darbo.

Šiaip aš liberalas-autokratas, bet tebūnie. Tik nesuprantu, kaip tu sugebi taikyti tą patį principą visiškai skirtingai, jei krepšininkas, tai paveldėti tėvų savybes tikimybė stipriai išauga, jei politkai - tai ne.

P.S. nepotizmas privačiame versle retesnis dalykas, o ir tai dažniausiai baigiasi bankrotais.

Gabrielių čia užsipuolėt jūs, dėl nebūtų dalykų. Jaučiu pareigą atsverti tą melą ir šmeižtą kurį pilat dėl nebūtų dalykų. Palaikau liberalus, bet konservatoriai, su Gabrieliumi priekyje, gali stipriai pasikeisti ir atsikratyti savo talibano, kuris tempia juos žemyn. O juokingiausia, kad kaltinat nepotizmu, nes turbūt senelis nupirko visą partiją bei visą Lietuvą, kad prabalsuotų už anūką net du kartus.

P.S.S. senasis Landsbergis, ypač pastarąjį dešimtmetį, man ne prie širdies.
P.S.S.S. išvardinkit man dabar esnačius geresnius politikus nei G. Landsbergis.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14844
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2487
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-07, 10:19 
     
Cituoti:
Arthuras, tai tu sakai, kad gebėjimai paveldimi, tai sakai, kad nepaveldimi. Nu apsispręsk. Sabonio vaikai paveldėjo fizinį pranašumą, o jau politikų vaikai nepaveldi? :D
Iš matematikų šeimoje gimusių 3 vaikų, vidutiniškai vieną matematiką išauginsi? O Sabonio šeimoje? Tu pats sau prieštarauji.


Ne, tai tu tiesiog nesupranti. Aš sakau, kad įgimtos savybės gali būti paveldimos, bet net ir tai neužtikrina, kad vaikas pasieks toje pačioje srityje tiek, kiek tėvai. Todėl aš nematau jokios prasmės skatinti ir teigiamai vertinti šeimynines profesijas.

Cituoti:
Jei ne Investuok Lietuvoje, tos įmonės būtų nuėjusios į Rygą, Varšuvą, Krokuvą, Taliną ir pan. Žinoma, reikia gerų sąlygų, bet kol investuok Lietuvoje nebuvo, tol reikalai nejudėjo. Žinai apie įmonės veiklą, nes ten ir dirbti yra tekę. Ir mačiau kokie geri vadovai buvo surinkti tam reikalui atlikti, ir buvo abydna matyti, kai dėl politinių motyvų socialdemokratai atleidžia gerus vadovus ir tada realiai užsiiminėja nepotizmu - pasodina savus, kurie nesugeba atlikti savo darbo.


Ryga, Varšuva ir t.t. - ne guminės. O gera laisva vieta visuomet užsipildo, tam didelių pastangų nereikia. Svarbu, kad bent jau būtų nekliudoma.

Dėl Investuok Lietuvoje - meluoji. Įstaiga pradėjo veikti 2010-02. Įmonės pradėjo veiklą:
Barclays 2009-11,
WU 2010-05,
CSC 2008-03
ir t.t.

Todėl man kyla daug abejonių, kiek Investuok Lietuvoje prisidėjo prie šių įmonių atėjimo.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-07, 10:38 
     
Arhuras, ne, tu dar tik ką sakei, kad politikų vaikams tikimybė paveldėti tinkamas savybes tokia pati.
O ar aš kur sakiau, kad reikia skatinti? Aš sakau, kad už tai teisti nereikia.
Aš sakau, kad tai normalus dalykas vakaruose, kur batsiuvių vaikai dažnai tampa batsiuviais, kur stalių vaikai staliais, metalo pramonės darbuotojų vaikais - dirba su metalu. Žinoma, ne prievartiniu mechanizmu ir be spaudimo tai daryti. O tu ateini ir pareiški, ne politikai yra kitokie! Jei gimei politikų šeimoje, tau politika turėtų būt uždrausta! Nesvarbu, kad turi tam gebėjimus, nuo kūdikystės verdi tame katile ir gali suvienyti žmones.

Anksčiau investuok Lietuvoje vadinosi versli Lietuva, kuri veikia nuo 1997, vėliau buvo performuota ir berods išskaidyta į eksportuojančioji Lietuva ir Investuok Lietuvoje. Dar pirmais metais, tik atėjus konservatoriams, stipriai buvo pakeista situacija.

Sakai ne guminės? Ai, tai tokiu atveju iš vis nieko pas mus nereikia, į plyną branduolinių atliekų kapinyną net ateitų įmonės. Bet tai kodėl tada Naujoji Akmenė merdėja, ten dar pigesnė darbo jėga, ir NT?
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14844
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2487
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-07, 10:44 
     
immortallt rašė:
Nepotizmas, tai kai pasodina savą, nors darbo atlikti nesugeba. Kai žmogus tinkamas darbui ir puikiai jį atlieka, tai jau ne nepotizmas, tuo labiau, kai jis yra RENKAMAS! Pvz. Gabrielius buvo išrinktas pirmininku tiek savo partiečių, slaptame balsavime, tiek Europarlamento rinkimuose, tiek Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose. Nepotizmo čia būti negali.

O tai, kad senelio įtaka buvo didelė ir jis viešai ragino balsuoti (gal net žadėdamas, kad anūkėlis manęs klausys) jau nebesiskaito? Maždaug kaip jei ministerijoje darbintusi ministro sūnus, o tėvas(senelis) nusišalintu nuo galutinio sprendimo, būtu itikima jog nebuvo spaudimo pasielgti vienaip ar kitaip? Daugelyje šalių vien dėl to į tokias vietas net neinama, nes interesų konflikto neįmanoma išspręsti.

Cituoti:
Ar Gabrielius turėjo pranašumą? Žinoma. Bet tai ne nepotizmas. Jis išnaudojo savo pranašumą įgytą dėl šeimos, bet nei partijos pirmininku, nei europarlamentaru dėl to netapo.

Kaip tai netapo? Jis tobulai išnaudojo pranašumą, nes turėjo užnugarį kuris jį iškėlė "iš niekur" į aukščiausią postą. Jis gavo pirmuosius numerius rinkimų sąraše. Galiausiai dauguma balsuojančių už konservatorius, balsuos tik už juos. (N metų įvairios analizės ir apklausos šią korealiaciją patvirtino). Dalis tikrai nereitinguoja ir vualia, jis yra.
Kitoje temoje rašiau apie liberalus ir Guogą. Kiek pastarasis domėjosi ir dirbo politikoje? Kiek laiko prieš rinkimus įstojo partijon? Gavo pirmus numerius ir pateko į europarlamentą. Pagal tavo logiką, rinkėjai turėjo detaliai viską įvertinti ir pasirinkti ne pirmus numerius, o tuos kurie geriausiai išmano politiką ir geriausiai atstovaus ne tik partiją, bet ir Lietuvą.

Cituoti:
Jei ne Investuok Lietuvoje, tos įmonės būtų nuėjusios į Rygą, Varšuvą, Krokuvą, Taliną ir pan. Žinoma, reikia gerų sąlygų, bet kol investuok Lietuvoje nebuvo, tol reikalai nejudėjo. Žinai apie įmonės veiklą, nes ten ir dirbti yra tekę. Ir mačiau kokie geri vadovai buvo surinkti tam reikalui atlikti, ir buvo abydna matyti, kai dėl politinių motyvų socialdemokratai atleidžia gerus vadovus ir tada realiai užsiiminėja nepotizmu - pasodina savus, kurie nesugeba atlikti savo darbo.

Visos partijos tą darė. Kai mėgsti kritikuoti IAE ir VAE projektus, nematei jog visi ministrai, visi įmonių susijusių su tuo vadovai yra konservatoriai ar jiems artimi žmonės? Kiek ten darbų neatlikta ir pinigų praplauta. Bet tavęs tai nejaudina ir nekeli klausdimo kodėl partija nei sujudo nei nutraukė tokią veiklą vykdžiusių politinę karjerą.

Cituoti:
Gabrielių čia užsipuolėt jūs, dėl nebūtų dalykų. Jaučiu pareigą atsverti tą melą ir šmeižtą kurį pilat dėl nebūtų dalykų. Palaikau liberalus, bet konservatoriai, su Gabrieliumi priekyje, gali stipriai pasikeisti ir atsikratyti savo talibano, kuris tempia juos žemyn. O juokingiausia, kad kaltinat nepotizmu, nes turbūt senelis nupirko visą partiją bei visą Lietuvą, kad prabalsuotų už anūką net du kartus.

Tik aklas gali nematyti ir negirdėti to kas akivaizdu ir nė neslepiant pačių žmonių buvo sakyta. Tačiau matyt kai suvoki jog jei jį pamatysi tikrą ir duš tavo viltys, verčia viską ignoruoti.

Cituoti:
P.S.S.S. išvardinkit man dabar esnačius geresnius politikus nei G. Landsbergis.

Grįžtam prie esmės, ką jis padarė, ką jis įvedė? Taip jis jaunas, gražus moka kalbėti. Tokie patys buvo ir Paulauskas, Paksas, Gražulis, Uspaskichas, Zuokas net ir Masiulis... Nuo visų išvardintų jis skiriasi tik tuo, kad jis dar niekur neįkliuvo. Bet dabar jo visas "žavesys" ir yra tas šviežumas tų pačių veidų Lietuvos politikoje.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-07, 10:57 
     
Cituoti:
Sakai ne guminės? Ai, tai tokiu atveju iš vis nieko pas mus nereikia, į plyną branduolinių atliekų kapinyną net ateitų įmonės. Bet tai kodėl tada Naujoji Akmenė merdėja, ten dar pigesnė darbo jėga, ir NT?


Atsakymas daugiau nei paprastas - nes ten IT ir kt. kvalifikuotų specialistų nėra.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-07, 11:38 
     
Tai manai labai kvalifikuoti buvo, kai atėjo šios kompanijos? Vyko mokymai, kai kurios įmonės net po 6 mėnesius mokymus vedė ir mokėjo atlyginimą už tai. Iš mano draugų taip 3 įsidarbino.
Beje, nejau manai, kad Varšuvoje ar Rygoje netilptų dabar perkelti visi užsienio investuotojai, kurie atėjo į Vilnių? Laisvai. Specialistų atvažiuotų iš tos pačios Lietuvos.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14844
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2487
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-07, 12:20 
     
immortallt rašė:
Tai manai labai kvalifikuoti buvo, kai atėjo šios kompanijos? Vyko mokymai, kai kurios įmonės net po 6 mėnesius mokymus vedė ir mokėjo atlyginimą už tai. Iš mano draugų taip 3 įsidarbino.
Beje, nejau manai, kad Varšuvoje ar Rygoje netilptų dabar perkelti visi užsienio investuotojai, kurie atėjo į Vilnių? Laisvai. Specialistų atvažiuotų iš tos pačios Lietuvos.


Žiūrint, kaip suprasime epitetą "kvalifikuotas". Barclays, WU ar kitos panašios įstaigos tikrai neruošia specialistų taip, kaip kad ruošia ar turėtų ruošti universitetai (t.y. plataus profilio specialistus). Mokymai yra rengiami tam, kad pritaikyti darbuotoją tai konkrečiai darbo vietai. Ir tarkime, jog specialistas išeina iš tos darbo vietos. Ar jis yra kvalifikuotas? Jis yra kvalifikuotas dirbti būtent toje įmonėje, būtent toje pozicijoje. Ir tas pats, žiūrint iš kitos pusės. Neįmanoma, jog rinkoje jau būtų paruoštų tokio tipo specialistų, kaip kad reikia Barclays ar WU. Per daug siaura, per daug konkretu, tokie specialistai neišgyventų rinkoje.

Manau, kad tilptų dar daugiau ir tarkim Rygoje, tik matai, specialistų kiekis bet kokiu atveju ribotas, kas sukelia darbo jėgos kainą. T.y. pirmesni atėję į tuščias rinkas visada išlošia daugiau. Todėl iš investuotojų pusės, palikti tuščia Vilnių su nemažu kiekiu darbo jėgos - paprasčiausiai neprotinga.
 • +1
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-07, 13:17 
     
Neprotinga, jei yra kur investuoti. Kodėl tada Vilnius stovėjo iki pat 2004 metų be nė vienos paslaugų eksporto įmonės? Specialistų nebuvo? Buvo, ir dar pigesni buvo.
Kodėl Minskas nėra paslaugų sektoriaus eksportuotoja? Internetą turi, darbo jėga pigi, specialistų yra, patys iš ten samdom nuotoliniam darbui?

Nes tam, kad įmonė atidarytų toje šalyje ofiso, yra krūva faktorių, ir buvimas darbo jėgos yra tik vienas iš jų.
Ir kitas klausimas tau, kaip manai, kodėl apstojo tempai investicijų Vilniuje, naujų užsienio kapitalo įmonių atėjimo? Atleido normalų vadovą ir pasodino varną.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14844
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2487
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-04-07, 13:52 
     
immortallt rašė:
Kodėl tada Vilnius stovėjo iki pat 2004 metų be nė vienos paslaugų eksporto įmonės?

Ir kitas klausimas tau, kaip manai, kodėl apstojo tempai investicijų Vilniuje, naujų užsienio kapitalo įmonių atėjimo?


Lietuva į Europos Sąjungą įstojo būtent 2004 metais. Neabejoju, kad tokių kompanijų steigimąsis Lietuvoje palengvėjo.

O į antrą klausimą, tai tikrai turiu atsakymą. Bent jau IT srityje, tai net dabartinės užsienio kapitalo įmonės nebesugeba rasti pakankamo kiekio specialistų, o ir atlyginimai gerokai pakilę, nebe taip pigu.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-07-28, 23:21 
     
paskaiciau kelis komentarus ir atsibodo..visi tokie ilgi ir "iskalbingi"..as pasistengsiu trumpiau..mano nuomone esme tokia,prie ruso visi(beveik visi) voge visi turejo.dabar padetis geresne,bvp geresnis,bet ir vagys geresni...godesni...anksciau voge kas priejo,o dabar vagia grietinele,ir ju gimines.ir gerokai didesniais mastais...tai todel mes nieko ir neturim ir gyvenam kaip ubagai...o zmones dabartineje lietuvoje per menki pasipriesinti siai mafijos strukturai...matet kaip buvo su valstieciais...ateje i valdzia bande kazka daryti,bet nepraejo puse metu sedi ramuciai dabar...naujus durnus mokescius galvoja tiktais kaip ir praejusios valdzios..ilgai netruko nusodinti...
 • 0
Užsiregistravo: 2016-08-11, 15:53
Pranešimai: 9
Reputacija: +8
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'