Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 6 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Fizika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2018-05-16, 21:48 
     
Čia minimas profesorius iš MIT.
Kažkaip jis vis dar nesuranda laiko atsakyti į mano laišką su programa
imituojančia susietumą naudojant paprastą klasikinę bangą vietoj fotono.
Nors žadėjo ... bet matau kompiuteriniai žaidimai įdomiau ;)
  • +1Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-11-10, 21:42
Pranešimai: 1903
Reputacija: +61
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-05-17, 08:41 
     
Tampu rusafobu kai aplankau sita tinklapi.
  • 0


_________________
Visa problema su pasauliu yra ta, kad kvailiai ir fanatikai visada tokie savimi pasitikintys, o išmintingesni – tokie pilni dvejonių.
Žmogus, kuris sako, kad to padaryti neįmanoma - neturėtų pertraukinėti žmogaus, kuris tai daro.Užsiregistravo: 2013-02-17, 16:39
Pranešimai: 399
Reputacija: +25
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-05-17, 15:45 
     
Einšteino lokalumas ir Boro kvantinis susietumas - kas tai?
- Kadangi dalelės sąveikauja sudarydamos mini sistemas (kaip atomai), žmonių gyvenime tokias sistemas aš įžvelgčiau politikoje;
- Lokalumas atitiktų - Diktatūrą;
- Kvantinis susietumas - Liberalią demokratiją. (Juk socialinė demokratija tėra tik modernesnė diktatūros forma. Pvz.: Konservatorių ir Socialdemokratų klanas konkurencijoje su MG Boltik liberalais dėl "Trono Sosto");
Dėstymas
- Kadangi lokalumas akivaizdus mąstant tik lokaliai, kvantinis sisietumas leidžia pažvelgti į lokalų susietumą iš toliau ir sukurti iliuziją jog lokalumas tėra tik iliuzija, tuo pačiu atmesdamas tą faktą, jog pati susietumo idėja lokali kosminiais mąsteliais, tegu mes dar ir nesugebame to aprėpti;
Išvada: Kvantinis susietumas - tėra tik platesnis lokalaus susietumo vaizdas;

Tad kaip tas lokalumas yra susietas, kame jo ribos?
- Įsivaizduokime jog akvariume yra atsitiktinai pagautos žuvys. Į akvariumą įdėjus raudoną ir mėlyną maisto dėžutes, nepamatysime jokios žuvų reakcijos;
Išvada: lokalumas ir kvantinis susietumas NEEGZISTUOJA;
- Dabar įsivaizduokime jog žuvys turi patirties jog raudonoje dėžutėje yra maisto. Ją įdėjus į akvariumą, visos žuvys, nesvarbu didelės ar mažos ir kuriame visatos kampelyje jos yra, akimirksniu kvantiškai sureaguos ir priplauks prie raudonos dėžutės, visiškai ignoruodamos mėlyną dėžutę;
Išvados:
1. Žuvys skiria spalvas - tai lokalus stebėtojo suvokimas (sąmoningoji egzistuojančio pasaulio dalis); Lokalumas slypi tame, jog šviesa joms suteikia informacijos apie spalvą (šviesos greitis galutinis);
2. Žuvys juda link raudonos dėžutės - tai kvantinis susietumas, pagrįstas išmoktu elgesiu.
Apibendrinimas
- Pasaulyje tiek lokalumas, tiek susietumas egzistuoja priklausomai nuo problemos vertinimo mąsto bei sąmoningo arba nesąmoningo gebėjimo replikuoti.
Kame lokalumo ir kvantinio susietumo teorijų paneigimo nauda?
- Tad šių teorijų paneigimas ir visiškos laivės bei nenuspėjamumo pripažinimas galėtų padrąsinti žmones veikti aktyviau, nesižudyti, atsisakyti žalingų įpročių (turiu omenyje jog jie tik imituoja atsipalaidavimą, nes žmogus kitaip nemoka).
Išvada: žmonių laisvė - tai viršininkų galvos skausmas. Kam suteikti laisvę nuo lokalumo ir kvantinio susietumo, o kam ne?
Kaip manote?
-------------------
P.s. Kvanto mechanika man asocijuojasi su istorija, kai kitas tave įtikinėja jog tu sergi, o paskui siūlo gydymą už kurį turi susimokėti.
  • 0


_________________
Padėk Dieve varguoliams.


Paskutinį kartą redagavo vanduo4 2018-07-22, 23:02. Iš viso redaguota 1 kartą.

Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-13, 17:31
Pranešimai: 2571
Reputacija: +233
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-05-18, 10:13 
     
vardasas rašė:
Tampu rusafobu kai aplankau sita tinklapi.

Reiškiame užuojautą.
  • 0
Užsiregistravo: 2009-06-28, 02:39
Pranešimai: 4919
Miestas: Vilnius
Reputacija: +1009
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-06-24, 12:42 
     
Vienas iš būdų įrodyti betką esant teisinga arba klaidinga (priklausomai nuo pradinių nuostatų) yra padaryti įrodymą labai ilgą ir vis sudėtingesnį, nes tikimybė padaryti klaidą (silogizmą arba paralogizmą) auga pagal tuos pačius tikimybinius dėsnius, kuriuos norime patikrinti.
Viena iš galimų tikimybių ir fizikos paradoksų priežasčių gali būti tai, kad viską (bent kol kas) pažįstame santykinai ir neturime tiesioginės ir nepriklausomos nuo mūsų lokalinio suvokimo holistinės informacijos apie mąstomą objektą. Ta reiškia, kad visi išvedžiojimai yra analogiški teiginiams - sviestas yra sviestuotas.
Pagrindinė priežastis gludi mūsų atsitiktinumo sampratoje. Atsitiktinumą suvokiame, kaip indeterminizmą, t. y. procesą, kurio rezultas nenuspėjamas. Tačiau būtent toks ar jam lygiavertis atsitiktinumo apibrėžimas yra deterministinis ir neišreikšta forma remiasi determinizmo sąvoka - apibrėžimas per priešingą teiginį - determinuotumo nebuvimą.
Čia daroma ta pati loginė klaida, kurią daro ateistai bandantys įrodyti Dievo nebuvimą, arba scholastų samprotavimuose apie velnių skaičių ant adatos smaigalio, neįrodžius pačių velnių egzistavimo. Tai kas egzistuoja galima įrodyti perrinkimo būdu, o apie tai, ko nėra, net begalinis perrinkimas neleidžia padaryti galutinę išvadą, todėl nėra įrodymas.
Taigi, jei atsitiktinumo sąvoka yra vienareikšmiai determinuota per determinizmą, ji pati yra determinuota ir taip yra pati sau prieštaraujanti, t.y. paradoksali. Iš prieštaringos prielaidos galima išvesti bet ką.
Tikimybiniai samprotavimai yra patogus instrumentas, nes išvestiniai statistiniai vidurkiai svyruoja mažiau, nei patys įvykiai, tai teikia pasitikėjimo, bet tai nėra įrodymas matematine, logine ir empirine prasme.
Kvantinis susietumas yra susijęs su tuo, kad mūsų modeliavimas remiasi tvermės dėsnio aksioma, o tai reiškia, kad nagrinėjama objektą apibrėžiantys kintamieji yra surišti - tvermės sąlygos apribojimas. Tai reiškia, kad modeliavimo erdvėje objektas aprašomas, kaip n - matis paviršius (daugdara) ir perėjus į kanoninių kintamųjų erdvę du reperiai bus susieti. Tačiau tokia išvada nedraudžia daryti prielaidą apie virtualius lokalinius tvermės pažeidimus ir tai vasada galima padaryti minėtą n-matį modelį "pamerkiant" į pakankamai didesnę modelinę erdvę, kurioje yra begalo daug būdų tų apribojimų išvengti naujuose kanoniniuose kintamuosiuose (Tai yra nekorektiškai suformuluotų matematikos uždavinių (ill-posed problems) pagal J. Hadamard'ą sprendimo metodika). Taip atsiranda "paslėpti parametrai". Tai didina tikimybę, kad susietumas yra tik asimptotinis, t. y. teisingas (pasireiškia) tik ilguoju laikotarpiu (galioja tik virtualiems vidurkiams). O tai reikia, kad paslėpti parametrai galimi.
Šiame ginče A.Einšteinas turėjo neabejotiną patirčių pranašumą, nes jis pirmasis suprato, kad šviesos spinduliavimas vyksta kvantais, o tirdamas reliatyvumą nuo pat pradžių rėmėmsi Lorenco tranformacijos apibojančia sąlyga, kuri susiejo konfiguracinę geometriją, laiką ir masę kas reiškė, kad šie dydžiai nėra kanoniniai kintemieji, o susieti. Būtent todėl jo teorijos ilgai nesuprato dogmatiški protai ir jos nepriėmė.
Kvantinės mechanikos kūrėjai ignoravo energijos ir kitų tvermės dėsnių analogiškus apribojimus, todėl juos "atidavė" į "atsitiktinumo" rankas.
Dabar mes tą darome savo uždirbtus pinigus atiduodami į vertybinių biržų bei politikų valdomos infliacijos rankas, nors ir ten viską lemia "paslėpti parametrai". Tareikia išmokti jais pasinaudoti. Oligarchija yra vienas iš galimų būdų :)
Čia tarp fizikos, finansų, ekonomikos bei politikos yra tamprus ryšys - modeliavimo metodologija.
  • 0
Užsiregistravo: 2018-06-24, 11:54
Pranešimai: 1
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'