Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 13 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Žmogus ir medicina
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-20, 14:45 

Esu veganas (tai ne dieta, o gyvenimo būdas)jau kokie 6 metai. Būdamas 65 metukų, sėkmingai kartą per savaitę vieną dieną minu savo dviratį 107 km per 6 val. Tai nėra pasaulio rekordas, bet kažkodėl nieko iš savo aplinkos negaliu prikalbinti sudalyvauti mano treniruotėje, netgi vaikai atsisako, laukiu kol anūkas paaugs...
Iš anksto ryto išgeriu beveik litrą šarminio vandens ir nieko nevalgau, kolei negrįžtu iš treniruotės. Ir viskas gerai, nejaučiu jokių sveikatos problemų, atvirkščiai - seniai nesijaučiau taip gerai, nebent kažkada jaunystėje.
Tiems, kam nepatinka mano gyvenimo būdas, nieko nesiūlau, nebent pasidomėti veganizmu, kai sveikata sušlubuos - gal dar nevėlu?..
Visą gyvenimą buvau vegetaras iš prigimimo, bet reikia pripažinti, kad tai nieko neduoda sveikatai, gal tik negauni keptos mėsos kancerogenų.
Ir dar kartą - nepatinka daržovės, valgyk ką nori. Kiekvienas turi teisę nuodytis taip, kaip jam patinka :)
  • 0

Reputacija: +21

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-20, 15:26 

arduain rašė:
Esu veganas (tai ne dieta, o gyvenimo būdas)jau kokie 6 metai. Būdamas 65 metukų, sėkmingai kartą per savaitę vieną dieną minu savo dviratį 107 km per 6 val. Tai nėra pasaulio rekordas, bet kažkodėl nieko iš savo aplinkos negaliu prikalbinti sudalyvauti mano treniruotėje, netgi vaikai atsisako, laukiu kol anūkas paaugs...
Iš anksto ryto išgeriu beveik litrą šarminio vandens ir nieko nevalgau, kolei negrįžtu iš treniruotės. Ir viskas gerai, nejaučiu jokių sveikatos problemų, atvirkščiai - seniai nesijaučiau taip gerai, nebent kažkada jaunystėje.
Tiems, kam nepatinka mano gyvenimo būdas, nieko nesiūlau, nebent pasidomėti veganizmu, kai sveikata sušlubuos - gal dar nevėlu?..
Visą gyvenimą buvau vegetaras iš prigimimo, bet reikia pripažinti, kad tai nieko neduoda sveikatai, gal tik negauni keptos mėsos kancerogenų.
Ir dar kartą - nepatinka daržovės, valgyk ką nori. Kiekvienas turi teisę nuodytis taip, kaip jam patinka :)

Pas mane požiūris gal šiek tiek kitoks. Sveikai gyvensi sveikas numirsi... Gal ir nelabai tinkamas, bet aš kaip mėsėdis nelabai įsivaizduoju savo pietų be keptos ar troškintos mėsos. Su mielu noru būčiau veganas, ar vegetaras, bet kai pagalvoji atsisakymas skaniai troškintų šonkaulių, kepto karbonado ir kitų patiekalų tai tiesiog noras dingsta būti veganu ar vegetaru, aukoju aš tuos kelis savo gyvenimo metus, vien tik tam kad patirčiau malonumą valgant skanius šašlykus iškeptus ant žarijų... mmmm.... gyvenu tik kartą ir tie keli metai ilgiau man senatvėje gali nesuteikti tiek malonumo kiek malonumo gausiu visą tą laiką vartojant mėsą...
  • +5

Reputacija: -18

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-20, 16:02 

Galiu pasakyti tik tiek - svečiuose aš nesimaivau - suvalgau šašlą ir išgeriu alaus, man tai nekenkia, nes tai nėra mano kasdienis racionas.
Dar daugiau - esu prarūkęs ne vienerius metus, taipogi nespiaudavau į šnapsą :)
Visokių priklausomybių yra begalė - nuo lošimų iki interneto, nuo valgio iki narkotikų ir visi jie trumpina arba kitaip gadina gyvenimą ir tu esi kažko vertas tik tada, kai sugebi viso to atsisakyti. Tai yra sunkus procesas ir ne kiekvienam duota jį sėkmingai įveikti - dažnam blauzdos per skystos...
Bet verta - tai duoda pilnavertiško gyvenimo pojūtį ir prideda ne kelis metus, o dešimtmečius. Kas nenorėtų būti sveikas ir žvalus, perlipęs per savo šimtą metukų? :)
Patikėk, be šašlų yra dar vienas milijonas gerų dalykų, kurie suteikia ne tik malonumo, bet ir sveikatos.
O numirti sveikam - Dievo dovana, kurios dar reikia nusipelnyti, dažnas prieš mirtį serga ilgai ir sunkiai.
  • +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-20, 16:09 

arduain rašė:
Galiu pasakyti tik tiek - svečiuose aš nesimaivau - suvalgau šašlą ir išgeriu alaus, man tai nekenkia, nes tai nėra mano kasdienis racionas.
Dar daugiau - esu prarūkęs ne vienerius metus, taipogi nespiaudavau į šnapsą :)
Visokių priklausomybių yra begalė - nuo lošimų iki interneto, nuo valgio iki narkotikų ir visi jie trumpina arba kitaip gadina gyvenimą ir tu esi kažko vertas tik tada, kai sugebi viso to atsisakyti. Tai yra sunkus procesas ir ne kiekvienam duota jį sėkmingai įveikti - dažnam blauzdos per skystos...
Bet verta - tai duoda pilnavertiško gyvenimo pojūtį ir prideda ne kelis metus, o dešimtmečius. Kas nenorėtų būti sveikas ir žvalus, perlipęs per savo šimtą metukų? :)
Patikėk, be šašlų yra dar vienas milijonas gerų dalykų, kurie suteikia ne tik malonumo, bet ir sveikatos.
O numirti sveikam - Dievo dovana, kurios dar reikia nusipelnyti, dažnas prieš mirtį serga ilgai ir sunkiai.

Visavalgė dieta vidutiniškai yra sveikesnė už vegetarišką ar juo labiau veganišką, bet kiekvieno organizmas individualus.
Gyvenimą reikia gyventi, o ne kažko atsisakinėti ir užsiminėti mazochizmu (jei esi mazochistas, tada biškį kitaip gaunasi :) ). Gyvenimo trukmė pati savaime tikrai nėra kažkokia vertybė, geriau gyventi trumpiau, bet neprievartauti savęs apsimetant karve. O ir šiaip - be paveldimumo, su kuriuo nieko nepadarysi, pagrindinis ligų šaltinis - nervai.
  • +5

Reputacija: +596

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-20, 16:32 

Išduosiu paslaptį, tik niekam nesakyk...
Kokybiško gyvenimo trukmė daugiausiai priklauso nuo trijų dalykų:
1. Pozityvus mąstymas (religija, filosofija, etc.)
2. Fizinis aktyvumas (darbas, sportas - kasdien)
3. Maistas (veganiška mityba - vaisiai, daržovės, riešutai, aliejus, prieskoniai, medaus produktai, etc.)
Visa tai mano paties išbandyta praktika per ligas ir nesėkmes, per kraują ir nubrozdintas alkūnes. Bet patarimai duodami būtent tam, kad jų niekas neklausytų, antraip turėsime daugiau šimtamečių, nei normalių žmonių :)
  • +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-21, 14:20 

arduain rašė:
Kokybiško gyvenimo trukmė daugiausiai priklauso nuo trijų dalykų:
1. Pozityvus mąstymas (religija, filosofija, etc.)
3. Maistas (veganiška mityba - vaisiai, daržovės, riešutai, aliejus, prieskoniai, medaus produktai, etc.)
Visa tai mano paties išbandyta praktika per ligas ir nesėkmes, per kraują ir nubrozdintas alkūnes. Bet patarimai duodami būtent tam, kad jų niekas neklausytų, antraip turėsime daugiau šimtamečių, nei normalių žmonių :)

1. Pozityvus mąstymas +30 procentų laiko dadės sutinku. Nuo religijos mano amžius sutrumpėtu 30 procentų, nes nelaikytu nervai paistalų, nuo flosofijos sutrumpėtu 10 procentų, taip pat paistalai, tik netokie baisūs.
2. Fizinis aktyvumas, nebent tik mankštos, labai lengvas mėgėjiškas pasitreniravimas ant turniko ir štangų, ar ten jogos pratimai (atmetus religines nesamones), viskas kas su didelėm apkrovom sanariams bus tik blogiau.
3. Vaisius, daržoves, riešutus ir viską ką išvardinai mėgstu, bet saikingai, nes iškart paleidžia vidurius nuo tų produktų, jau nekalbu apie aliejų. Todėl valgau viską ir labai įvairiai taip kaip gamtos nustatyta, o mano virškinimo sistemai geriausiai yra jogurtai ir orkaitėj kepta/troškinta mėsa su daržovėm. Galit sakyt ką norit, bet nuo žolių, aliejų ir vaisių man kažkokia alergija.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1294

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-21, 14:46 

arduain rašė:

pagal mokslo bėgiojimas prideda kelis metus, bet tu ~tiek pat laiko skiri bėgiojimui.
Tai kaip ir nelabai apsimoka, nebent dėl geresnės savijautos apskritai + tai patinkanti veikla.
  • +3

Reputacija: +796

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-22, 20:15 

arduain rašė:

Pažįstu asmenį kuriam jau virš 70 metų. Visa gyvenimą valgė mėsą. Alkoholių ne piktnaudžiauja, bet vartoja per visas šventes ar kitus susibūrimus kur jis vartojamas. Dėl rūkimo nežinau, bet dabar nerūko. Bet sėkmingai keliaują po pasaulį, po kalnus ir kitas vietas po kurias vaikščiodamas eilinis 30-metis gautu "pompą". Tad veganizmas ir panašus dalykai su ilgu ir sveiku gyvenimo būdu neturi nieko bendra. Jei dabar surinktume visus Lietuvos pensininkus ir suskaičiuotume koks procentas iš jų yra veganai, ką gautume? Ar veganu butu >50% ar <50%. Aš spėju kad veganu tarp pensininkų butu <50%. Todėl statistiškai tai reikštu kad veganizmas trumpina gyvenimą :D
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1446

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-22, 23:24 

Kai pradejau valgyt be gliuteno is karto priaugau 10 kg, per pora menesiu. Beveik vien raumenu, nes sportuoju, Tai ka zinau, nesamone ka cia raso, galima naudot ryziu ir kukuruzu miltus, ir labai neblogai viskas
  • -1

Reputacija: +17

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-24, 16:12 

arduain rašė:

Nesu veganas ar vegetaras, visiems iš savo aplinkos siūlau šokti su parašiutu. Niekas nenori, įdomu ar tai yra susiję su mano maisto racionu ar su tai kad nevisi esą tokie drąsus ir bebaimiai ir mėgsta tokius dalykus?

Niekam neįdomu ką tu ten valgai, nėra tikslo minti 107 km tik dėl to kad numint 107 km. Nori kompanijos? Junkis į dviračių entuziastų bendruomenę ar klubą ir atsiras krūva žmonių kurie mins pastoviai visur ir visada. Tik žiūrėk kad sveikatos užtektų...
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +248

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-24, 16:57 

jordanbn2 rašė:
Kai pradejau valgyt be gliuteno is karto priaugau 10 kg, per pora menesiu. Beveik vien raumenu, nes sportuoju, Tai ka zinau, nesamone ka cia raso, galima naudot ryziu ir kukuruzu miltus, ir labai neblogai viskas

Kokius steroidus naudojai? xd Net 2kg per mėnesį liesos raumenų masės sunku užsiauginti, o tu čia kalbi apie 5kg
  • 0

Reputacija: +27

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-02, 10:55 

Berserkas rašė:
jordanbn2 rašė:

Kokius steroidus naudojai? xd Net 2kg per mėnesį liesos raumenų masės sunku užsiauginti, o tu čia kalbi apie 5kg

Na 10 kg mazdauk per puse metu. Laikesi sportuojant 90, dabar pastoviai 100. Ir be jokiu steroidu. Man mase priaugti trugde maisto netoleravimas. Net su steroidais daugiau 95 nepavykdavo priaugti. Kai pasikoregavau mityba per puse metu iki 100 kg be jookiu steroidu.
  • 0

Reputacija: +17

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume