Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 4 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Įdomusis mokslas
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-24, 10:31 

Ne fizikas, tai persiprašau, jei nusišnekėsiu... Man šitam spinduliavime nesuprantamas vienas dalykas - jis remiasi tuo, kad atsiranda dvi dalelės ties įvykiu horizontu, viena nulekia į juodą skylę, kita tolyn, ir tai vadinama spinduliavimu. O kas pasakė, kad tos dvi dalelės randasi iš juodosios skylės ? Jei aš kišenėj turiu 10 eurų, randu 2, 1 pasiimu, kitą atima žmona, ir taip kartojasi kiaurą dieną - ar mano kišenė tuštėja (spinduliuoja) ar pilnėja ? O jei tos dalelės randasi iš juodosios skylės, tai vadinasi mes visi spinduliuojam Hawkingo spinduliavimu ?
  • 0

Reputacija: +6

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-24, 17:48 

UltimaTimatum rašė:
Ne fizikas, tai persiprašau, jei nusišnekėsiu... Man šitam spinduliavime nesuprantamas vienas dalykas - jis remiasi tuo, kad atsiranda dvi dalelės ties įvykiu horizontu, viena nulekia į juodą skylę, kita tolyn, ir tai vadinama spinduliavimu. O kas pasakė, kad tos dvi dalelės randasi iš juodosios skylės ? Jei aš kišenėj turiu 10 eurų, randu 2, 1 pasiimu, kitą atima žmona, ir taip kartojasi kiaurą dieną - ar mano kišenė tuštėja (spinduliuoja) ar pilnėja ? O jei tos dalelės randasi iš juodosios skylės, tai vadinasi mes visi spinduliuojam Hawkingo spinduliavimu ?

Čia kvantinės mechanikos klausimas ir energijos tvermės dėsnio klausimas. Dalelės yra ir bangos, o bangos turi energiją, o energija ekvivalentiška masei. E=mc²

Spinduliavimas sklinda ne iš pačios JS, o nuo įvykių horizonto.
Yra du požiūriai.
JS gravitacijos energija panaudojama virtualios dalelės ir antidalelės poros pavertimui realiomis dalelėmis. Pusė šios energijos (arba masės) nukeliauja į aplinką, tad JS masė sumažėja.

Antras požiūris
Dėl vakuumo fluktuacijų dalelės-antidalelės pora atsiranda šalia JS įvykių horizonto. Viena dalelė krenta į JS, todėl tolimo stebėtojo atžvilgiu, jos energija – neigiama, o JS išspinduliavo dalelę ir taip neteko masės.
  • +2

Reputacija: +788

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-24, 22:30 

punktyras rašė:
UltimaTimatum rašė:

Čia kvantinės mechanikos klausimas ir energijos tvermės dėsnio klausimas. Dalelės yra ir bangos, o bangos turi energiją, o energija ekvivalentiška masei. E=mc²

Spinduliavimas sklinda ne iš pačios JS, o nuo įvykių horizonto.
Yra du požiūriai.
JS gravitacijos energija panaudojama virtualios dalelės ir antidalelės poros pavertimui realiomis dalelėmis. Pusė šios energijos (arba masės) nukeliauja į aplinką, tad JS masė sumažėja.

Antras požiūris
Dėl vakuumo fluktuacijų dalelės-antidalelės pora atsiranda šalia JS įvykių horizonto. Viena dalelė krenta į JS, todėl tolimo stebėtojo atžvilgiu, jos energija – neigiama, o JS išspinduliavo dalelę ir taip neteko masės.

Ačiū :)
  • 0

Reputacija: +6

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume