Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-30, 21:19 
     
svetys rašė:
Cituoti:
Pasiekėme tašką, kur palūžta ir pačios geriausios mūsų teorijos. Akivaizdu, kad mums reikia kokios nors naujos idėjos. Kažko apie Visatos veikimo principus nesuprantame“, – sakė Oksfordo universiteto (JK) astrofizikas Jamie Farnesas.

Svarbu prisiminti, kad fizikams atradus naują mėgiamiausią teoriją – kad ir kaip daug naujų idėjų ji suteiktų į stagnaciją įpuolusiai mokslo sričiai – būtina, kad turimi duomenys tai teorijai neprieštarautų. „Visatai visai nerūpi, kad teorija būtų elegantiška ar nuostabi. Nerūpi, ar teorija yra madinga. Vyručiai, Visata gali būti siaubingai nyki“, – tvirtina J.Farnesas.


Na, va, bahurėlis (ir krūva kitų jo minties brolių) diskusijose jau pora metų klykauja: „visokios JF yra tik beprasmės perteklinės funkcijos“; vietoj to, kad džiūgautų, jog yra įžvalgūs kaip Farnesai ir teigtų (žiūrėdami į JF): „... atradus naują ... teoriją ... būtina, kad turimi duomenys tai teorijai neprieštarautų.

Na, tai pažiūrim, jei Farnesas deklaruoja mokslo idėjų badą - tai kokių idėjų pilną aruodą siūlo bahurėliai, niemandai, punktyrai, mysliai ir t.t.???

Svarbiausia, matomai, jiems čia yra choru reikštis: visos naujos idėjos yra visiškas blogis :)
Juk ale SI vienetai rūlins amžinai :)
Ką gi, prognozuojasi tylos pauzė ...prieš naują nepakantumo pliūpsnį.


Tyla dėl to buvo, kad mes tau davėm progą protingai patylėt, o tu ją praleidai, tai negi mes kalti dabar? :)

Mes ilagi ir kantriai laukėm kol pateiksi kažkokį apčiuopiamą fizikos problemos (uždavinio) sprendimą pasitelkiant JF iš betkurios fizikos pakraipos pvz. elektrostatikos, elektrodinamikos, termodinamikos, klasikinės mechanikos, QM, reliatyvumo ar betkas tokio, tik be meškiukų dauginimosi įpatumų prašyčiau. Gali remtis arba ne, betkokiais fizikos matavimo vienetais Si imperiniais ar dar bala žino kokiais, bet kad galiausiai tavo atsakymą eitu išversti į fizkoj suprantamus ir priimtinus vienetus ir terminus.

Jei rimtai, tavo hipotezės neatlaiko pagrystos kritikos iš fizikos perspektyvos ir tu nepajėgi išpresti jokio fizikos uždavinio net mažiausio ir paprasčiausio. Net jei truputį ir pakoregavai dėsnius pritaikydamas prie savo JF, bet nauda iš to 0, nes negali parašyti formulių, vienetų ir neturi alternatyvių sprendimo būdų. "meškiuko vs jo tėvų" (tipo sena vs nauja būsena) atvejo neužskaitom, kaip fizikos objektų ir su tuo susijusių problemų sprendimo, nes tai biologijos ir (gyvūnų) socialinė sritys. JF pripažinti kaip fiziką būtu, maždaug toks pat nonsensas, kaip rimtu veidu tyrinėti Jėzaus vaikščiojimo vandens paviršiumi "faktą" iš fizikos perspektyvos, nes tai, bažnyčios, pasakų, išsigalvotų, arba smarkiai paražintų istorijų rašytojų ir galbūt net filosofų ir istorikų sritis, o ne fizikos. Va tu ir nematai savo esminės klaidos, tavo veikalas yra NE FIZIKA. Sutinku, kad tavo JF hipotezės yra mokslinio tipo pvz filosofija, o ne grožinė literatūra https://lt.wikipedia.org/wiki/Mokslas bet dar kartą tai ne fizika ir taškas, tai
Cituoti:
Filosofija (gr. φιλοσοφία < φιλο – „myliu“ + σοφία – išmintis) – mokslas apie bendriausius, universaliausius principus ir dėsningumus, instrumentarijus kitiems mokslams, visų pirma humanitariniams (taip kaip matematika – tiksliesiems mokslams).
https://lt.wikipedia.org/wiki/Filosofija tavo JF pilnai atitinka filosofijos apibūdinimą.

Labai klysti sudarinėdamas mano/mūsų psichologinius portretus, tipo mes tikim mokslo dogmom, kaip religiniai fanatikai. Tai klaidingas teiginys pats iš saves, mokslu negalima tikėti, juo reikia abejoti čia yra esminis mokslinio metodo principas ir patikrinus empiriškai milijoną kartų, dar keli šimtai patikrinimų tikrai nepakenks, galbūt yra ką patikslinti, patobulinti, rasti ribinius atvejus kai teorija nebeveikia tiksliai, atmesti, ar sukurti naujas hipotezes ir teorijas. Nes jei būtu kitaip mokslas būtu kaip religija, geriausiu atveju, kaip filodofija, neduotu mums jokios naudos išskyrus sielos ramybę. https://lt.wikipedia.org/wiki/Mokslinis_metodas

Gaila kad nepameni, kai mes diskutavom tavo berods sukurtoj temoj "skylės termodinamikoj", matyt labai smarkiai buvai užsiėmęs savo JF promotion'imu. Aš nurodžiau kokiais ribiniais atvejais mikro ir makro dydžių prietaisuose 2 termodinamikos dėsnis gali būti pažeistas. Yra keletas eksperimentų atlikta ta tema rašiau toj temoj ir bent vieną mikro lygyje aš sugalvojau, kaip patikrinti 2 termodinamikos dėsnio neatitikimą realybei.
https://lt.wikipedia.org/wiki/Termodina ... %C4%97snis
Dėl gravitacijos ir erdvėlaikio turiu abejonių konkrečiau dėl juodosios energijos ir materijos, bet aš to nepatikrinsiu, tai ir negaliu daug šakotis.Tavo diskutavimo stilius apgailėtinas iš mokslinio metodo požiūrio taško. Iš pradžių aktyviai stumi savo JF (tas nėra blogai taip veikia mokslinis metodas), tuo pačiu menkini ir neigi fizikos ir apskritai mokslo pasiekimus kaip menkaverčius palyginus su JF (tokie veiksmai iškarto kelia abejonių dėl autoriaus kompetencijos), kai tavo ne fizkos teorija (čia esminė klaida, kad taikai į fiziką) neatlaiko fizikos kritikos nei ant jokio kanto, pradedi neigti/nematyti, ar nenorėti matyti neatitikimų ir menkinti tavo "recenzentus", t.y. mus ir visą fiziką su visais SI vienetais ir formulėm.
Keli mums juoką ir nedaugiau.

Jei nieko protingo apart papilstymo nesugebi parašyti įjungiu ignorą ant JF ir jos "vienaragių" matavomo vienetų sistemos, daugiau nekritikuosiu tavo filosofijos veikalo OK?

P.S Kas per filosofas tas Farnesas, googlas apie tokį man nieko nepapasakojo?
Cituoti:
Na, tai pažiūrim, jei Farnesas deklaruoja mokslo idėjų badą - tai kokių idėjų pilną aruodą siūlo bahurėliai, niemandai, punktyrai, mysliai ir t.t.???
 • +2


_________________
Jei abejoji nedaryk, jei darai neabejok.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-07-05, 20:14
Pranešimai: 7683
Miestas: KLP
Reputacija: +1694
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-31, 10:28 
     
bahuriux rašė:
............

Hmm... na, tai yra (ir vėl 99,9%) tik jūsų vaikiškas naivumas, klaidingi įsivaizdavimai, atviras melas, nusišnekėjimai ir pan. (daugiau link to ką deklaruoja JF ir pan.)
Pvz. nors temos straipsnyje parašyta „Oksfordo universiteto (JK) astrofizikas Jamie Farnesas“ – jums tai vis tiek filosofas Farnesas :)

Net, jei jūsų visus teiginius esančius tame komentare mechaniškai performuluoti priešingai – tai net tada jis labiau atitiktų realybę, nei šis esamas.
 • -1


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1235
Reputacija: -102
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-31, 12:54 
     
Savaip įdomi yra Funkcinės ir Mechanistinės klasių sandūra.

Pvz.: pagrindinis, esminis, pirmaeilis uždavinys visoje Mechanistineje (K, R, K mechanikos) klasėje yra atsakymo radimas į klausimą:

Kodėl pavienės sąveikos jungiasi į sąveikų sistemas (materiją, metagalaktikas ir t.t.)?
O ne laikosi viena nuo kitos per pagarbų atstumą?

Jei sąveikos nesijungtų į sąveikų sistemas tai nebūtų tokių pasekmių, t.y. nebūtų: ne tik Mechanistinės klasės, ne tik mechanikų joje, ne tik mokslo, ne tik civilizacijos, ne tik Žemės ir Saulės, ne tik galaktikų ir t.t. Čia net nebeaišku būtų kur rastųsi ta „nebuvimo riba“.

Ale bahurėlių šauksmus, jog svarbiausias klausimas yra „kur rasti SI vienetus?“ – bent jau aš net nenagrinėsiu.
Kaip irgi nenagrinėsiu ale niemandams svarbiausio klausimo „kur yra matematinis modelis?“. (juk jie abu čia tik apie sub-instrumentus sukiojasi).

Taigi, ar gali pati iš savęs Mechanistinė klasė atsakyti į tą esmingiausią klausimą?
Teoriškai gali – praktiškai to dar nepadarė (net tokio klausimo sau nesusiformulavo).
Taigi, kaip čia skamba tiek Mechanistinės, tiek Funkcinės klasių tarpusavyje susisąveikautas atsakymas?
Na, o čia jau ir arkliui yra aišku, jog net jų abiejų atskiri atsakymai jau gali papildyti vienas kitą.
Ir pvz. tų papildymų (atsakymų tarpusavio sąveikos) jau gali užtekti, kad išspręsti gravitacijos, juodosios medžiagos, energijos esmines problemas...

Jau nekalbant apie tokius mažmožius, jog atsakymas į esmiškiausią klausimą kartu yra ir esmiškiausias dėsnis...
 • -2


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1235
Reputacija: -102
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-31, 17:50 
     
svetys rašė:
Taigi, ar gali pati iš savęs Mehanistinė klasė atsakyti į tą esmingiausią klausimą?


Tam jokių klasių nereikia, atsakymas ir taip žinomas - 42.
Nori kalbėti apie fiziką, malonėk bent jau vartototi fizikos terminologiją. O su savo fantazijomis gal dafai neteršk forumo.
 • +3
Užsiregistravo: 2011-04-19, 23:39
Pranešimai: 2144
Reputacija: +798
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-31, 18:02 
     
svetys rašė:

Na, o čia jau ir arkliui yra aišku, jog net jų abiejų atskiri atsakymai jau gali papildyti vienas kitą.

Tik tos pačios krypties atsakymai gali vienas kita papildyti, nes jeigu atsakymai skirtingi, tai jie vienas kita suvalgys, kaip ir matematikoj -10 praris 10, o 10 ir 10 jau turės teigiamą rezultatą. :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2018-06-17, 17:58
Pranešimai: 148
Reputacija: +76
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-01, 09:28 
     
Niemand rašė:
Tam jokių klasių nereikia, atsakymas ir taip žinomas - 42.

Hmm... turbūt čia parodėte įstabią įžvalgą ir atsakėte į klausimą „koks skaičius eina po 41?" :)
Nors viskas čia lyg ir gerai: koks protas - toks ir atsakymas.
Nors, vėlgi, iš jūsų tikėjausi kažko daugiau, nei šaltkalvio mentaliteto.
Niemand rašė:
Nori kalbėti apie fiziką, malonėk bent jau vartototi fizikos terminologiją.

Šiaip, aš esu daugiau linkęs bendrauti su mąstančiais žmonėmis, o ne su robotais, kuriems menkiausias žingsnelis „nuo jų įsisavinto (girdėto, skaityto, įdiegto, įsidiegto...) šablono“ degina visus saugiklius iš eilės.
Niemand rašė:
Nori kalbėti apie fiziką, malonėk... neteršk...

Na, aš nesu jūsų mažametis sūnelis. Tai gal jau tujinkite ir nurodinėkite jam :)
Jums neatrodo, kad sau kiek per daug leidžiate?
Niemand rašė:
O su savo fantazijomis gal dafai neteršk forumo.

Hmm... ne veltui sakoma, jog „nuo meilės iki neapykantos yra tik vienas žingsnis“. Jūsų atveju, jums „nuo meilės mokslui iki neapykantos mokslui irgi yra tik vienas žingsnis“.
Juk yra akivaizdu, jog „klausimas apie svarbiausią klausimą moksle“ jums kelia į paviršių neapykantą.
Manote, jog neapykanta mokslui padės jums tobulėti profesiškai, žmogiškai?
Drįstu tuo abejoti.
 • -3


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1235
Reputacija: -102
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-01, 14:26 
     
svetys rašė:
Niemand rašė:
O su savo fantazijomis gal dafai neteršk forumo.

Hmm... ne veltui sakoma, jog „nuo meilės iki neapykantos yra tik vienas žingsnis“. Jūsų atveju, jums „nuo meilės mokslui iki neapykantos mokslui irgi yra tik vienas žingsnis“.
Juk yra akivaizdu, jog „klausimas apie svarbiausią klausimą moksle“ jums kelia į paviršių neapykantą.
Manote, jog neapykanta mokslui padės jums tobulėti profesiškai, žmogiškai?
Drįstu tuo abejoti.
Svety sukūrei pseudomokslinį* (jei taikai į fiziką) veikalą ir drįsti jį vadinti moksliniu? Ištikro tai kažkiek mokslo yra bet ne iš fizikos srities, o iš filosofijos todėl, sakau jei taikai į fiziką tai bereikalo švaistai savo laiką kurio ir taip didžiulę dalį iššvaistei kol tai sukūrei 1985-2008, 2019? Ir gadini visiems nervus, juk neigiamą įvertinimą gavai pakankamai aiškiai tinklapy
https://sites.google.com/site/bendrojis ... ija-atrodo
https://sites.google.com/site/bendrojis ... timo-budai
http://www.st-evoliucija.lt/
 • +1


_________________
Jei abejoji nedaryk, jei darai neabejok.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-07-05, 20:14
Pranešimai: 7683
Miestas: KLP
Reputacija: +1694
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-02, 11:15 
     
Grįžtant prie esmingiausio klausimo.

Taigi, kuri mechanika (Klasikinė, Reliatyvumo ar Kvantinė) iš Mechanistinės klasės sugebės atsakyti į esmingiausią klausimą?
O gal visos kartu? O gal...? O gal esmingiausias klausimas yra visai kitas?

Čia perpasufleruosiu vieną užuominą, kad kiek susiaurinti jums paieškų plotą (tai skaityti tik smalsiems ir veiksniems).
Taigi, atsakymas į esmingiausią klausimą turi būtinai neprieštarauti turimiems esminiams duomenims, kurie yra nusistovėjusiose mechanikose (tai yra ir nepažodinė Oksfordo fiziko Farneso pozicija).

Na, o jei ale bahurėliai čia labai purkštaus apie perteklines/pasikartojančias atsakymo reikšmes ir pan. – tiesiog nekreipkite į tai dėmesio.
 • -1


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1235
Reputacija: -102
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-02, 12:43 
     
svetys rašė:
Grįžtant prie esmingiausio klausimo.

Taigi, kuri mechanika (Klasikinė, Reliatyvumo ar Kvantinė) iš Mechanistinės klasės sugebės atsakyti į esmingiausią klausimą?
O gal visos kartu? O gal...? O gal esmingiausias klausimas yra visai kitas?

Čia perpasufleruosiu vieną užuominą, kad kiek susiaurinti jums paieškų plotą (tai skaityti tik smalsiems ir veiksniems).
Taigi, atsakymas į esmingiausią klausimą turi būtinai neprieštarauti turimiems esminiams duomenims, kurie yra nusistovėjusiose mechanikose (tai yra ir nepažodinė Oksfordo fiziko Farneso pozicija).

Svety! filosofija neatsakys į klausimus, reikia apčiuopiamų įrodymų. Jei neturi įrodymų, tai tavo filosofija bevaisė. :)
 • +2Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2018-06-17, 17:58
Pranešimai: 148
Reputacija: +76
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-03, 09:51 
     
professor XXX rašė:
Tik tos pačios krypties atsakymai gali vienas kita papildyti, nes jeigu atsakymai skirtingi, tai jie vienas kita suvalgys, kaip ir matematikoj -10 praris 10, o 10 ir 10 jau turės teigiamą rezultatą. :)

Pvz. ši pabraukta jūsų frazė rodo, jog jūs:
- skaitydami komentarus chaltūrinote savyje
- galvodami chaltūrinote savyje
- rašydami komentarą chaltūrinote savyje.

Nes hierarchijoje tarp laiptų gali būti tik teigiamas rezultatas. Ir to kituose komentaruose neperskaitėte, nesupratote ir komentaro tekste minėtų klaidų neištaisėte.
Taigi, jei ir toliau taip chaltūrinsite tai galite netyčiomis patapti „profesor 3 x chaltūrščikas:)

professor XXX rašė:
Svety! filosofija neatsakys į klausimus, reikia apčiuopiamų įrodymų. Jei neturi įrodymų, tai tavo filosofija bevaisė.

Ir vėl triskart suchaltūrinote:
- neįsiskaitėte, jog Mechanistinė klasė jau turi SI vienetus. O jų net bahurėlis nelaiko filosofijos dalimi :)
- esate net nesupratę kas yra Mechanistinė klasė
- na, ir savo chaltūrą užtvirtinote raštu.

--- ---

P.s. Na, o bahurėlis šaunuolis (čia apie jo du paskutinius komentarus). Matosi, kad vaikis įdėjo triūso galvodamas (galvojime mažiau chaltūrino).
Taigi, čia, gal net ne avansu, galima jam rašyti, kad savo darbą jis atliko ne 3 x chaltūros lygiu, o tik 2,5 lygiu...
Na, ir jei tai toliau progresuotų taip pat - tai po 10 komentarų chaltūra pas jį būtų lygi 0!
 • 0


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1235
Reputacija: -102
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-08, 09:18 
     
Vėl grįžtant prie esmingiausio klausimo.

Praėjo veik savaitė - žiūrim ar kas nors pasistūmė esmingiausio klausimo aplinkoje?
Tuštuma, anei jokių idėjų ar hipotezių – tai tada vėl pasiaurinsiu paieškos plotą. Dabar žiūrim tik ką galima nuveikti ta kryptimi įprastesnėje mechanikoje, t.y. Klasikinėje mechanikoje.

Na, ir kokio gi esmingiausio klausimo (pavirsiančio dėsniu) toje mechanikoje labiausiai trūksta?
Taigi, pvz. kaip Klasikinėje mechanikoje skambėtų atsakymas į klausimą „Kodėl pavienės sąveikos jungiasi į sąveikų sistemas?“
Ir ar atsakymas į tą klausimą gali būti bendresnis dėsningumas už visus joje (Klasikinėje mechanikoje) jau žinomus dėsningumus*?

Taigi, ką atskirose fizikos dalyse reikia keisti, kad ji dar ilgai nekapituliuotų?


*Na, ir privalomai tas dėsningumas turėtų pritapti/neprieštarauti jau esamiems šios mechanikos dėsniams, tuo pačiu jis galėtų/turėtų operuoti SI vienetais ir t.t. ir pan. Tai yra paminėta dėl to, kad bent keliais komentarais vėliau ale bahurėliai pradėtų dejuoti kaip ten viskas yra negerai ir pan.
 • -1


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1235
Reputacija: -102
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-14, 11:54 
     
Vėl grįžtant prie esmingiausio klausimo.

Praėjo vėl veik savaitė - žiūrim ar kas nors pasistūmė esmingiausio klausimo aplinkoje?
Vėl tuštuma, anei jokių idėjų ar hipotezių – tai tada vėl pasiaurinsiu paieškos plotą. Dabar žiūrim tik ką galima nuveikti Klasikinės mechanikos Termodinamikoje.

Na, ir kokio gi esmingiausio klausimo (pavirsiančio dėsniu) toje Termodinamikoje labiausiai trūksta?
Taigi, pvz. kaip termodinamikoje skambėtų atsakymas į klausimą „Kodėl pavienės sąveikos jungiasi į sąveikų sistemas?“
Ir ar atsakymas į tą klausimą gali būti bendresnis dėsningumas už visus joje (termodinamikoje) jau žinomus dėsningumus*?

Taigi, ką šioje fizikos dalyse reikia keisti, kad visa fizika dar ilgai nekapituliuotų?

*Na, ir privalomai tas dėsningumas turėtų pritapti/neprieštarauti jau esamiems Termodinamikos dėsniams, tuo pačiu jis galėtų/turėtų operuoti SI vienetais ir t.t. ir pan. Tai yra paminėta dėl to, kad bent keliais komentarais vėliau ale bahurėliai pradėtų dejuoti kaip ten viskas yra negerai ir pan.
 • 0


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1235
Reputacija: -102
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-14, 13:35 
     
svetys rašė:
Praėjo vėl veik savaitė - žiūrim ar kas nors pasistūmė esmingiausio klausimo aplinkoje?
Vėl tuštuma, anei jokių idėjų ar hipotezių – tai tada vėl pasiaurinsiu paieškos plotą.

Jeigu dėžę atidaręs nieko nerandi- nebeverta vėl jos atidaryti. :)
 • +1Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2018-06-17, 17:58
Pranešimai: 148
Reputacija: +76
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-14, 14:03 
     
Fizika ne filosofija, tai eksperimentinis mokslas, tad pati antraste yra is Rusio Siaubo Pasakeliu sekcijos. Fizika nekapituliuoja del to, kad yra neatsakytu klausimu. Neatsakyti klausimai tikriausia yra amzinas kelias tolyn. O hipotezes gali buti paneigiamos gaunant daugiau duomone. Esamos hipotezes nebutinai tampa neteisingomis, tiesiog jos is "absoliutaus galiojimo" tampa lokaliai galiojanciomis ar teisingomis pleciantis eksperimento riboms.

Ir nieko daugiau cia nera ir jokiu nesamoniu burti nereikia. Zodziu - nuostalgija tu laiku, kai tik startavo sis portalas.
 • +1Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-11-10, 20:18
Pranešimai: 1158
Reputacija: +221
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-14, 14:10 
     
Toliau nesamones is autoriaus perliuku: "Mokslininkai, žiūrėdami per teleskopus, rado begalę įrodymų, kad egzistuoja tamsioji medžiaga."

Visu pirma, nieks neieskojo irodymu, paaiskinti tamsiosios medziagos. Priesingai, tamsioji medziaga yra stebejimu pasekme, o ne priezastis (nors veliau galejo buti ir priesingai), kitaip tariant tai nezinomas ar kintamasis esamose lygtyse Kodel jis taip pavadintas, nes pagal charakteristikas tai galetu buti kazkas tokio. Pabreziu "galetu buti".

Toliau nesamone: "rado begalę įrodymų, kad egzistuoja tamsioji medžiaga". Uztenka rasti pakankamai irodymu, kad patvirtinti fakta. O cia rado dar daugiau irodymu, negu pakankama, kad ezgistuoja, bet patvirtinti egzistavimo fakto negali. Kazkas nesirisa, ar man su logika negerai....
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-11-10, 20:18
Pranešimai: 1158
Reputacija: +221
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-17, 10:19 
     
professor XXX rašė:
svetys rašė:
Praėjo vėl veik savaitė - žiūrim ar kas nors pasistūmė esmingiausio klausimo aplinkoje?
Vėl tuštuma, anei jokių idėjų ar hipotezių – tai tada vėl pasiaurinsiu paieškos plotą.

Jeigu dėžę atidaręs nieko nerandi- nebeverta vėl jos atidaryti. :)

Ne į tą koncentruojate savo mintį.
Žiūrėkite į tai kas gali būti dėžėje, o ne į tai kas ją atidarė ar neatidarė....
 • -1


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1235
Reputacija: -102
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-17, 11:51 
     
svetys rašė:
professor XXX rašė:
svetys rašė:
Praėjo vėl veik savaitė - žiūrim ar kas nors pasistūmė esmingiausio klausimo aplinkoje?
Vėl tuštuma, anei jokių idėjų ar hipotezių – tai tada vėl pasiaurinsiu paieškos plotą.

Jeigu dėžę atidaręs nieko nerandi- nebeverta vėl jos atidaryti. :)

Ne į tą koncentruojate savo mintį.
Žiūrėkite į tai kas gali būti dėžėje, o ne į tai kas ją atidarė ar neatidarė....
Svety teksto suvokimo problemos?
 • +1


_________________
Jei abejoji nedaryk, jei darai neabejok.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-07-05, 20:14
Pranešimai: 7683
Miestas: KLP
Reputacija: +1694
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-18, 13:20 
     
bahuriux rašė:
Svety teksto suvokimo problemos?

Ne.
Tai pas jus problemos suprasti platesnį kontekstą.
Jei kažkas mano, jog dėžėje nieko nėra – tai nebūtinai taip ir yra :)
 • -1


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1235
Reputacija: -102
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-03-13, 13:34 
     
Tiems fizikams turbūt galima leisti pakartoti kursą nuo pradinių klasių, kur aiškinama erdvė, energija, aritmetika, logika ir kitos laukinės bei naminės gyvenimo charakteristikos, kaip tiesa.
 • -3
Užsiregistravo: 2019-02-06, 02:23
Pranešimai: 0
Reputacija: -84
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'