Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 8 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Įdomusis mokslas
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2019-03-19, 12:22 
     
"Netgi saulės skydelius ant stogų montuojantys ar keičiantys gyvenimo stilių, kad sumažintų anglies pėdsaką, dažnai neatsisako kitokio blogo elgesio: ekologiškai netvaraus apsipirkinėjimo, skraidymo lėktuvais ar reguliaraus mėsainių vartojimo."

O kodėl turėtų kažko atsisakyti kai kiti tai toliau darys? Ne įtikinėjimuose esmė, o "lygybėje". T.y. jei skraidymas lėktuvu blogai - tegu nebeskraido niekas, net kokie vadukai į susitikimus tegu joja arkliais, tada bus ok. O būti kraštiniu kuris nieko neturės, bet vis tiek už viską susimokės niekas nenori.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-01, 21:51
Pranešimai: 3921
Reputacija: +608
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-03-19, 12:34 
     
kestutisz rašė:
O kodėl turėtų kažko atsisakyti kai kiti tai toliau darys? Ne įtikinėjimuose esmė, o "lygybėje". T.y. jei skraidymas lėktuvu blogai - tegu nebeskraido niekas, net kokie vadukai į susitikimus tegu joja arkliais, tada bus ok. O būti kraštiniu kuris nieko neturės, bet vis tiek už viską susimokės niekas nenori.

krastiniais visada bus silpniausi ir socialiai pazeidziamiausi, bet tik ne parazituojanti ant visuomenes valdzia ir jos satelitai :D tas matosi pvz is visokiu visuotinio automobiliu apmokestinimo mokesciu stumimo, veiklu ribojimo ir panasiai... valdziai iskart bus isimtys - su priezastim, kad "mum reikia vykdyt parazitavimo funkcijas, kokiu nors "atitinkiamu lygiu"" ir pan... :D :D :D ir dar viska pridengiant po kokias nors "nacionaliniais valstybes interesais" "valstybes paslaptim" ir pan... :D :D :D galutiniam rezultate problema isvis padaroma pasipelnymo saltiniu - kaip pvz nutinka su lesomis skirtomis socialinems reikmems. jos taupomos tiesiog neismokant, o metu gale sutaupymai isleidziami "socialiniu paslaugu teikeju ir skirstytoju (parazitu) gerovei didint", "paslaugu teikimo darbo salygu ir aplinkos gerinimui" ir pan, ir t.t... :D :D :D su klimato kaita lygiai taspac bus ar net jau vyiksta. svarbu tik tinkamas savokas parinkt ir zinot kur ilist. pvz i kokius tarsos leidimu pardavinejimo, tarsos kontroles vykdimo biznelius ir pan... :D :D :D
  • +2


_________________
Surinkai -10 tasku? Tavo ideologija paduoda dauniskumu... sekmes savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.

Lyderiai:
Nr1. is immortallt - 99+ minusu :D :D :D
Nr2. is utf16 - 50+ minusu :D :D :D
Nr3. ipienius - 50+bbz minusu :D :D :DUžsiregistravo: 2016-03-12, 10:09
Pranešimai: 5699
Reputacija: -535
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-03-19, 13:44 
     
Pateiktu faktus, būtu įdomu. Pateikia kažkokias nesąmones, ir nori, kad kažkas patikėtu. Faktai nebėta faktais, kai duomenys išpūčiami, pritempiami, pagražinami ( šios atveju pabaisinami). Kai daroma iš kito galo. Uždrauždia plastikinisus šiaudelius Europoj, kai šiuklių problema yra labiau lokalinė. Ble neposkit man proto, kad išemstas maišelis iškart kruiziniu greičiu plaukia į Indijos pakrantę. Kai laukiniai babajai į pajūrį eina tik pašikt, o upės yra tam, kad pgreit pašalintu atliekas. Tai jei aš neėsiu mėsainio, tas šiukšlynas susitvarkys?
  • 0
Užsiregistravo: 2014-02-04, 17:36
Pranešimai: 24
Reputacija: +216
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-03-19, 16:35 
     
Cituoti:
daroma prielaida, kad publika, kuriai pranešimas skirtas, jaučia faktų deficitą, ir tereikia šiuos faktus pateikti aiškiai, išraiškingai ir pakankamai dramatiškai, kad žmonės jaustų tai ir taip, kaip norite, kad jie jaustų, kaip jaučiatės jūs

Lygiai ta pati daro ir plokščios žemės išpažinėjai. Jie pateikia "faktus" aiškiai, išraiškingai ir pakankamai dramatiškai, kad žmonės jaustų tai ir taip, kaip jie nori, kad žmonės jaustu, kaip jie jaučia.

Cituoti:
Taip yra, nes deficito modelis apeliuoja į protą, o žmonių elgesį valdo ne protas.

Labai teisingai pastebėta, bet...
Kas gali pasakyti, kuris asmuo apeliuoja į protą, o kuris į jausmus?
Cituoti:
Žmonės turėtų būti išsigandę. Štai jums faktai. Jūs irgi turėtumėte būti išsigandęs.

Išgąstis nėra protas, todėl jei globalaus atšilimo išpažinėjai apie jį kalba iš išgąsčio, vadinasi nesivadovauja protu.

Cituoti:
Ir jis išsiaiškino, kad vien faktai yra beprasmiai.

Taip, vien tik faktai yra beprasmiai. Svarbiausia yra ne faktai, o faktu interpretavimas. Jei aiškinsi vakariečiui, kad jei jis mažiau naudos plastiko pakuočių, jų nebeliks vandenynuose yra absurdiška. Kodėl? Nes 99% vakarietiško plastiko perdirbama ir jis niekur negali papulti, bet Kinijoje tik 1% perdirbama, o visa kita tiesiai išmetama į vandenyną. Tai vakariečio plastiko sumažinimas, realiai nepaveiks situacijos.
Vakaruose apmokestino taršą, fabrikai persikėlė į Kiniją ir dar smarkiau teršia, nes nėra jokių taršos standartu, bet vakarietis rodo pirštu į statistika, kaip sumažėjo tarša dėl tokio mokesčio. Kai realiai ji padidėjo, tik kitoje vietoje.

Cituoti:
Mes kiekvieną objektyvios informacijos gabalėlį perleidžame per storą sluoksnį emocinių filtrų, apibrėžiančių kaip šie faktai mus verčia jaustis — ir būtent šis pojūtis apibrėžia šių faktų reikšmę mums ir mūsų elgesiui.

Būtent. Ir kas gali pasakyti, kad straipsnio autorius faktus supranta teisingai, o ne iškraipo praleidęs per savo baimių prizmę?

Cituoti:
daugelis kitų, identifikavo daugiau nei tuziną psichologinių charakteristikų, verčiančių mus perdėtai jaudintis dėl vienų grėsmių ir mažiau nei derėtų – dėl kitų, tarkime, klimato kaitos.

Ir kas dabar objektyviai gali pasakyti, ar autorius pervertina klimato kaitos pavojų ar aš jo neįvertinu?
  • +3


_________________
Propaganda


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-29, 19:55
Pranešimai: 5620
Reputacija: +1800
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-03-19, 19:42 
     
Imkim žmones kurie gyvena kokio ugnikalnio papėdėje kur ugnikalnio išsiveržimo tikimybė yra labai didelė . Žmonės žino ,kad tai gali nutikti bet kada . Tai sakykim tam ,kad užkirsti kelią jie statosi sienas pila aukštus pylimus ,bet ir to po teisybei nedaro . Ir ką išsiveržia ugnikalnis ir kas nespėja pabėgti nušluoja nuo žemės paviršiaus . Klimato kaita ir kova su ja iš principo yra tas pats . Technologijos tokios kaip saulės jėgainės ar panašiai mažina išmetamų į aplinką nuodingų dalelių kiekius . Tokiu būdu žmogus saugo gamtą ir savo aplinką nuo taršos ,bet tai menkai įtakoja klimato kaitą . Dauguma ekspertų tiesiog ima ir interpretuoja žinias ir faktus taip kaip naudinga jiems . Kadangi nemaža dalis žmonių yra labiau emocionalesni tai pasiduoda tokiai propagandai . Tokiu būdu ekspertai matomai pasiekia savo tikslų gauna finansavimą ar panašiai . Savaime tas gal ir nėra labai blogai jei finansuojami nauji išradimai ar investuojama į jau esamų atradimų pritaikymą .Tačiau jei pinigai nukeliauja tik propagandos ir paranojos skleidimui tuomet jau nieko gero .
  • +1
Užsiregistravo: 2018-04-21, 19:40
Pranešimai: 262
Reputacija: +43
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-03-19, 20:41 
     
Shinigami rašė:


Yra gan nemažai trūkumų tavo komentare.

Shinigami rašė:
Lygiai ta pati daro ir plokščios žemės išpažinėjai. Jie pateikia "faktus" aiškiai, išraiškingai ir pakankamai dramatiškai, kad žmonės jaustų tai ir taip, kaip jie nori, kad žmonės jaustu, kaip jie jaučia.


Yra atvirkščiai. Plokščiažemininkai kaip ir klimato kaitos neilgėjai pateikia "faktus", nutylėdami jiems nepalankią informaciją, arba ja tiesiog pakeisdami, kartais tiesiog kvailai interpretuodami reiškinius kurių pilnai arba visiškai nesupranta


Shinigami rašė:
Nes 99% vakarietiško plastiko perdirbama ir jis niekur negali papulti, bet Kinijoje tik 1% perdirbama, o visa kita tiesiai išmetama į vandenyną.

Skaičiai visiškai iš lempos. Tačiau teiginys, kad jei tik vakariečiams nustojus naudoti plastikinę tarą, tarša plastiku neišnyks yra teisingai. Bet jei naudosim mažiau plastikinių maišelių, tai jų gamybai, rūšiavimui ir perdirbimui bus sunaudojami mažiau energijos. O ir ta pati lokali tarša plastiku sumažės.


Shinigami rašė:
fabrikai persikėlė į Kiniją ir dar smarkiau teršia, nes nėra jokių taršos standartu, bet vakarietis rodo pirštu į statistika, kaip sumažėjo tarša dėl tokio mokesčio. Kai realiai ji padidėjo, tik kitoje vietoje.


Yra lokali tarša ir globali tarša, man asmeniškai svarbiau kad oras kuriuo kvėpuoju, maistas kurį valgau ir vanduo kurį geriu butu neužterštas. Jei dėl smogo ir kito brudu Kinijoje per metus miršta tūkstančiai, tai tegul patys griežčiau tvarkosi.

Shinigami rašė:
Ir kas dabar objektyviai gali pasakyti, ar autorius pervertina klimato kaitos pavojų ar aš jo neįvertinu?

Niekas negali. Jei būtum tu VS vienas straipsnio autorius, tai tikrai būtu galima abejoti kas teisus. Bet kai dauguma mokslininkų ir ekspertų ilgus metus dirbančių šiuo klausimu, vienareikšmiškai pripažįsta klimato kaitą, ir tai, kad žmogus prie to stipriai prisideda, tada blaiviai mastančiam lieka mažai abejonių kas teisus.

Tačiau konspiracijų teoretikams, kaip ir radikaliesiems islamistams, niekaip neįrodysi, kad jų požiūris yra neteisingas ir kvailas, kad ir kaip aiškiai dėstytum argumentus. Jie tiesiog šventai tiki savo įsitikinimais, atsisakydami logikos.
  • +2
Užsiregistravo: 2012-09-02, 21:58
Pranešimai: 1574
Reputacija: +911
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-03-24, 16:03 
     
Tikejausi perskaityti jaunos svedes kalbos istrauka , deja straipsnyje to nera , taigi , kam tas pavadininas ir kodel tos ikvepiancios kalbos , kaip straipsnio vinies , nepamaciau?
  • 0
Užsiregistravo: 2013-03-23, 10:00
Pranešimai: 65
Reputacija: +28
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 
cron

Reputation System ©'