Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-16, 19:22 
     
Andrius.V

Butent as ta pati pakalvojau perskaites "Nusisneku?" komentara... Beje jis turbut ir pries 2000 mane jog viskam galas...:)
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-16, 19:28 
     
Man keista skaityt kad taip bandot visi atskirti religija nuo mokslo!!!
Kokia yra pagrindine religiju esme, paaiskinti mus supanti pasauli.
O kokia mokslo esme, manau ta pati.
Karas tarp religiju kaip ir karas tarp mokslo ir baznycios :)
Yra tik vienas dievas o moksle yra tik viena tiesa.
klaupiuosi as pries moksla
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-16, 21:59 
     
cia tai laukia reikalas idomus,tik idomu ar zmonijai nepakenks tas saules aktyvumas?itariu bus idomu nes aprasymas tai gan toks siurpokas :)
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-16, 22:15 
     
Ponas blyne tu sakai, kad religiju esme, paaiskinti mus supanti pasauli, o tas aiskinimas skamba taip - "Viska sukure dievas ir todel nieko keist nereikia" nu jo lengvatikiams plaut smegenis :U: . O as sakau, kad dievo nera yra zmogaus vidine, pasamones jega. (Arciausiai to budizmas).

P.S Andrius.V respect :L: ir toliau taip :)
 • 0


_________________
Laikas gydo, bet daktaras greičiau.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-12-15, 18:45
Pranešimai: 47
Miestas: Plunge
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-16, 22:28 
     
Apie Atlantida - http://www.lost-civilizations.net/atlantis.html Šeip tos sienos, kurias minėjau, buvo rasato nardytojų, Karibų jūroje. Bet juk niekam neįrodysi, kad ten Atlantidos sienos, galima tik daryti hipotezę, tai nieks ir nesidomi tyrinėjimais.
2012 žmonija pasikeis religiniu atžvilgiu, šis procesas jau prasidėjo, nes neįmanoma "paimt" ir visų pakeist, tie kas nesikeičia - neišliks, nes įvyks dižiulis kataklizmas, toks kaip Atlantidoje ar Lemūrijoje. Tokia prielaida. Iš tikro, čia jau prasideda religinė diskusija, ir toliau neverta diskutuoti..
Taip seniau, irgi buvo daug "pasaulio pabaigų". Bet nei viena iš jų nebuvo pagrįsta sen. civilizacijos žiniomis, arba jos buvo netikslios - kai kurios tautos juk nebuvo tokios pažangios astronomijoje. Siūlau pasižiūrėti "Kondoro ir Erelio" pranašystę. Negali sakyti, kad kažkuris yra neteisus, kol kasnors neįvyko. Lengva jums dabar sakyti, kad tai dar vienas prasimanymas, kai žinoma, jog daug tokių pasaulio pabaigų - buvo prasimanymai.
Tokių, kurie bando pasipelnyti yra visur. Bet tai nereiškia, jog jie sugalvojo visa tai. Nieks neverčia pirkti visokių knygų ir t.t. - informacija nemokama. Tiems, kas neturi interneto tai galbūt praverstų. mano akimis - didesnė pinigų plovykla - bažnyčia, arba kokia "Scientologija"
Apie planeta X mažai žinau, ir žiūriu skeptiškai - ji netelpa į "kontekstą". Vat ji ir gali būti "išgalvota". Neneigiu šios teorijos, pagyvensim, pamatysim..
"New Age" lyderiai - niekam jų nereikia, kiekvienas žmogus pats sau lyderis. Pažvelkite į bendrą vaizdą - badas, karai, smurtas pasaulyje, korumpuoti lyderiai, klimato atšilimas - kur mes galime toliau eiti ? Pažvelkite į šiandienos gyventojus, gryni materialistai, nei jokių vertybių neturi, nieko negerba, nei į tą pačią bažnyčią eina .. Ir tai tik viena pusė, daug kas yra slepiama valdžios, neviešinama. Man tokiame pasaulyje gyventi bjauru. Galite džiaugtis mokslu, kad buvo sukurtas naujas 5Mpx mobilus telefonas, bet ar tai laimė ? Pasaulis tikrai pasiekė savo paskutinį tašką, baigėsi "Transformation of Matter" baktūnas. :(
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-01-07, 22:23
Pranešimai: 85
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-16, 23:24 
     
Nuoroda apie Atlantidą netinkama, nes tokio tipo puslapius apie bet ką internete pilna. Aš noriu mokslinių straipsnių. Beje, kodėl kažkokios nuolaužs rastos po vandeniu būtinai atlantida? Galų gale Karibai ir Egiptas - tariami Atlantidos palikuonys visai nesisieja. Jau geriau kalbėt apie Viduržemio jūrą.Beabejo, to nereikia atmesti, bet pats faktas jei ir egzistavo kada Atlantida, tai nereiškia, kad ją nuskandino "aukštesnės jėgos" ir kad yra neva kažkoks "civilizacijos ciklas" :) Gal kažkokie dėsningumai ir yra, bet čia jau prasideda filosofija ir vergšės istorijos intepretavimas :(

Neišpranašautos religijų? Pabaigos, minėjau pranašautos religijų :) Vienu vienos datos, kitų kitos. Be to, jūsų teigti Majai pabaigos nepranašauja, visame turimame jų palikime niekur tai neužfiksuota. Tad abejoju ir apie kitas religijas, galima tiksliau pasidomėti. Galų gale net pačioj Biblijoj paskutinė valanda nėra tiksliai apibrėžta kada įvyks. Tiesiog bus pasaulio pabaiga, kuri ir taip neišvengiama, nes Saulė gi negyvena amžinai.

Beje, pinigų plovykla yra bet kokia primetama o ne laisvai pasirenkama religija, bet čia kita diskusijų tema, nesinori tuo diskutuoti, nes kartais norom nenorom kurstoma religinė nesantaika.

Ir galų gale, paskutinis tavo komentaras man labiau pasirodė kalbantis ne apie fizinę kataklizmą, bet daugmaž filosifinę, iš filosofinės pusės. Tai čia nesutikti negaliu. Beabejo, kiekvienas į dabartinį mus supantį pasaulį žiūri savaip: vieni jį laiko tobulumo viršūne, kiti - didžiausiu degradavimu. Čia jau priklauso grynai nuo tavo vertybių sistemos. Ir jei jau ir bus koks "kataklizmas", tai tikrai ne per mėnesį ar metus ir tikrai ne fizinis (na, nebent neatmetant Trečio pasaulinio karo grėsmės... :( )

Tiesa, kataklizmas, be abejo, laukia visai ne už kalnų - tai jau visų minimas klimato atšilimas ir jo padariniai. Bet vėlgi - ne vienadienis ar nevienmetis reiškinys. Tai dešimtys, šimtai ir tūkstančių metų :) Net prisimenant tą nuvalkiotą vargšę Atlantidą niekas nesako, kad jinai prasmego skradžiai žemę akimirksniu.

Taigi, susidariau tokį įspūdį, jog tu esi labai pasipiktinęs didžiaja pasaulio dalimi - ta, kuriai aukščiausia vertybė yra materialūs dalykai. Suprantu, bet įvertindamas tai savo komentarais norom nenorom taip pat radikaliai išaukštini "dvasinę" vertybė. Tai irgi blogai, nes tai taip pat kraštutinumas. Ideliausia būtų materialinio ir "dvasinio" (į šią savoką įeina ne dievai (eukštesnės būtybės), bet žmonių tarpusavio santykiai, savitarpio supratimas ir t.t., na, į "pagonybę" ar rytų kultūras "panašūs" dalykai) pasaulių pusiausvyra - ne per daug vieno, ne per daug kito :)

Ką gali žinot, gal kažkada pasiekus "kritinę masę" ir įvykus kokiai "reakcijai" viskas palaipsniui nusistovės :) Bet tai tikrai niekaip nepamatuojama ir neįmanoma nustatyti tikslios datos. Taip sudėta ta gamta :)

Kaip sakant, "taikos ir ramybės" jums :) Akivaizdu, kad čia yra tik pokalbis tarp mūsų, tad nemanau, jog apsimoka tęsti (kai anksčiau siūlėt). Nebent norit, tai galim visa tai perkelti į kitą erdvę :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-11-14, 01:12
Pranešimai: 501
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-16, 23:38 
     
Bėda tame, kad, kaip minėjau, neteisingai pateikiami realūs faktai. 2012 m. pranašaujama pabaiga paremta senosiomis Amerikos civilizacijomis ir pan, kur ta data (perskaičiavus iš jų į mūsų) žymi ne pasaulio pabaigą, bet kažkokio tai gamtos ciklo pabaigą. Jau minėti Majai (nesikratyk, nes pasaulio pabaigos pagrindas yra jie), Actekai, kurie žymi 26000 metų periodą (bet ne pasaulio pabaigą, o tik periodo pabaigą). Ir t.t. :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-11-14, 01:12
Pranešimai: 501
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-16, 23:40 
     
to Agorks visu pirma tai mokslas dievo nepaneige, o ji palaiko, bet dievui priskiriam tik nepaaiskintus dalykus. Baznyciai tokiu nepaaiskinamu dalyku buvo daug, ko nepasakysi apie siuolaikini moksla.
Filosofijoj tie patys 10 dievo isakymu.
Mokslas- pazangi, kintanti, progresuojanti religija tarsi evolucinavusi religija.
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-16, 23:50 
     
Panašu mums trūko temos susijusios su 2012m., nes kilo tokios stiprios diskusijos. Kritika: Andrius.V per daug šališkai vertini situaciją, iš šono stebint esi per daug isikarščiavęs ir viska bandai atmest. O kiti per daug prisiskaite sumaišytu faktų. Nors bendra nuotaika tai vyrauja: geriau kad atsitiktu kas nors nes taip butu tiesiog idomiau :)
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-17, 00:06 
     
Girdejau gal 10 variantu kas nutiks 2012: nukris asteroidas, priartes nibiru planeta, kazkoks viska naikinantis ukas ar debesis atskris ir isnaikins gyvybe, iskrisim i 7 plejadziu(centrines milky way zvaigzdes) skleidziamą fotonu juosta, saules audra bus tokia galinga kaip niekad, zemes kataklizmai, ir dar velniai zino kas. Bent man atrodo kad zinau tik kelis faktus tikrus su 2012m. tai kad baigesi paskutinis ciklas sumeru kalendoriuje ir berods pats kalendorius kuris uzeme 5000 su kapeikom metu ir kad va saules audra ivyks
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-17, 00:29 
     
Kaip susiję Karibai ir Egiptas ? Manoma, jog "nuskendo", visas žemynas. Turbūt man nepavyks įrodyt šio teiginio moksliškumo ar priežaščių, bet įsivaizduokite, kad taip buvo. Išlikusieji - persikėlė į Afriką, o kiti Į Amerikas(tai paaiškina jų majų, actekų kilmę). Afrikoje jie keliavo ieškoti derlingesnių žemių. Karibų jūroje - buvusio žemyno, jo miesto griuvėsiai. Dabar suprantat, kaip šie du regionai galėtų susiję? Visiškai taspats ir su Lemūrija - Indonezija, Velykų salos, P.Amerika. Rastos tos pačios statulos, kaip ir velykų saloje.
Jūs jau kelis kartus girdėjau tvirtinant , kad majai nepranašavo pasaulio pabaigos. Nesikartosiu - tik pasakysiu, kad praeitame savo komentare, paaiškinau, kodėl yra daroma tokia prielaida.
Sutinku, kad idealiausia - viduriukas tarp dvasinio ir materialinio pasaulio. Toks materialusis išsivystymas, koks buvo antikos epochoje + teisinga religija = rojus žemėje :AG:
Abiejų nutarimu, baigiu diskusija šita tema. Malonu buvo diskutuoti ( nors vargino :)) ), malonu, jog diskusija nesibaigė x100 komentarų "nesamonė" . Jūs esate mokslo žmogų, norėčiau jūsų paklaust paskutinę gyvenimo dieną : ką jums reiškė mokslas, ar pasikeitė nuomonė? Svarbiausia - taikiai išsiskirt :P
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-01-07, 22:23
Pranešimai: 85
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-17, 01:03 
     
Blogiausia, kai kalbėdamas apie Atlantidą nė karto nepaminėjot jokio skaičiaus, kad būtų galima dėti atskaitą :) Ir galų gale paskutinis štrichas šiai istorijai (kaip alternatyvus pamąstymas): nekeista, kodėl Atlantida minima tik pas Graikus? T.y. tik Platono veikaluose, kuriuose jis perteikia Solono poemą apie Atlantidą (o ją jam atseit papasakojo Senovės Egipto dvasininkai, tačiau pas pačius egiptiečius to nėra). Beje, apie jos dydį ir amžių sunku kalbėti vien jau dėl to, jog koja kiša toks dalykas kaip istorijos išvertimas iš egiptiečių kalbos į graikų (jei tai tikrai buvo) :) Neatmetu aš Atlantidos jokiu būdu, tačiau manau, jog ji tiesiog per smarkiai sureikšminama. Juo labiau, kai ji laikoma "žmonijos lopšiu" :) Žmonės vystėsi milijonus metų.

O jei Atlantida buvo, tai ras bet kokiu atveju :) Šioje nuorodoje ( http://en.wikipedia.org/wiki/Location_h ... f_Atlantis ) labai gražiai sudėliotos vietos, kur buvo pasiūlytos Atlantidos buvimo vietos. Akivaizdu, jog daugiausiai dėmesio vis dėl to susilaukia Viduržemio jūros regionas.

"Jūs esate mokslo žmogų, norėčiau jūsų paklaust paskutinę gyvenimo dieną : ką jums reiškė mokslas, ar pasikeitė nuomonė? - Aha, man irgi įdomu ;)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-11-14, 01:12
Pranešimai: 501
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-23, 20:22 
     
Jei domina paskaitykite Vakaru Ekspresa www.ve.lt

Lietuvis pranašauja Trečiąjį pasaulinį karą (51)
2006 m. gruodžio 2 d.


Po dvejų metų žmonės raginami palikti Lietuvą ir bėgti kuo toliau nuo Europos - į Argentiną, Čilę ar Naująją Zelandiją.

Kauno parapsichologijos klubo prezidentas Modestas Klenys pats kreipėsi į mūsų redakciją norėdamas visus perspėti, kad 2012 metais mūsų šalis atsidurs Trečiojo pasaulinio karo epicentre.

Ankstesni parapsichologo siūlymai sustiprinti mūsų šalies apsaugą nuo teroristų ir stichinių nelaimių specialiųjų tarnybų dėmesio nesulaukė.

Kodėl, artėjant gražiausioms metų šventėms, nusprendėte pagąsdinti tautą karu?

Mūsų aiškiaregiai pamatė kraujo klanuose skendinčią Europą. Lemtingoji data - 2012 metų liepos 14-oji. Karas aprėps ir kitas Žemės rutulio vietas - Šiaurės Ameriką ir artimuosius Rytus, tačiau epicentru bus Europa.

Šie duomenys - ne iš piršto laužti, o paremti Saulės aktyvumo ciklu, kurį sudaro 11-12 metų. Mažesni ciklai jungiasi į didesnius ir sudaro 24 metų intervalą.

Maksimalaus Saulės aktyvumo metais padidėja oro temperatūra, suaktyvėja augalų vegetacija, gyvūnai ir žmonės tampa agresyvesni. Paskutiniais tokiais pavyzdžiais gali būti vadinami 2001-ieji, kuriuos paženklino teroristinis išpuolis Niujorke. Taip pat - 1990 metai, kai daug pokyčių išgyveno ne tik Lietuva ir visa Sovietų Sąjunga, bet ir kiti regionai.

Dar vienas pavyzdys - 1936 metai, juk Antrasis pasaulinis karas prasidėjo ne nuo Lenkijos užpuolimo 1939-aisiais, o nuo Miuncheno susitarimo, kai Čekijos Sudetų sritis atiteko Vokietijai. 1914-ieji - taip pat maksimalaus Saulės aktyvumo metai, kai prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas.
 • 0
Užsiregistravo: 2007-11-28, 20:47
Pranešimai: 13
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-01-24, 04:19 
     
va tokia gera dskusija buvau mates senai
 • 0
Užsiregistravo: 2008-01-11, 21:53
Pranešimai: 66
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-11-12, 22:43 
     
Kaip elektronai skrenda aplink branduolį, kaip planetos skrenda aplink 'saulę', taip 'saulės' skrenda aplink 'centrą'.
Majų kalendorius baigiasi 2012 todėl, kad mūsų Saulė bus apskriejusi vienerius 'metus'.
Majai turėjo universalią galaktikos laiko skaičiavimo būdą. Dabartinė žmonija skaičiuoja dirbtinu netaisiklingu laiko mechanizmu.

Šitoks saulė aktyvumas pakyla dėl to, kad įžengsime į fotonų srautą, bet prieš tai atsidursime vadinamoje nulinėje riboje, ko pasekoje turėtų įvykti daugiau žemės stichijų. Ir tai turėtu vykti jau prieš pačia kulminaciją 2012 m. Jeigu pastebėsim kad taip ir yra, atsiranda pagrindas tikėti, kad kaip Majų senoliai sakė ".. tada daugel iš mūsų jau nebebus" Sakoma, kad kol praskries mūsų Saulės sitema pro fotonų srautą praeis 2000 m. tai šviesieji žemės amžiai. Nebebus nakties.

Pasaulio pabaiga, nėra ir jeigu ta pati žemė apsiverstu ar belekas ten jai nutiktu. Nes ji vistiek liks gyvą. Kad žmoniją ir kitas givybės formas apravėja nereiškia, kad pasaulio pabaiga ;)

Šiek tiek filosofijos.
Akivaizdu, kad protu nesuvoksi, kaip sakoma tai tik įrankis fiziniui kūnui valdyti. Tad ką sako mokslas sukurtas proto nėra neginčijama tiesa. O "Religija žmonijai būdinga kaip drėgnumas vandeniui"
Labai įdomiai skaičiau, kad bus tokia akimirka, kai žmogus pajaus lyg būtų įkišęs pirštus į razetą. Bet tai bus tik akimirka. Nes elekromagnetinis laukas bus tikrai stiprus privers vibruoti kiekvieną atomą. Kiek supratau tai ir miegančios žmonių smegenų sritis pabus, ko pasekoje žmogus turės didelį samonės lygį. Sugryš atsiminimas, kas tu ištiesų, kam, kodėl ir iš vis šio klausimo nemoku suformoluoli protu :)
Ką patiria žmogus su aukštense samone, negali parodyti to protu. Taigi palyginimui paimkime šunį ir žmogų. Kiek labai šuo supranta tave? Tu jam gali pasakot apie mokslą ir visą kita bet jis taves nesupras, maximaliai išsidresiruosi jo vardą ir kitus fizinius veiksmus, kad tu jam duosi maisto.
Tas pats ir su žmogumi, jeigu neturime aukštesnio samonės lygio, mes nesuvoksime aukštensių dėsnių, ir aiškinsime viską dabartinio proto lygmenį. Kadangi žmogui ateiant čia su duota laisve rinktis, jo neįtikinsi, kol pats to nenorės ir neieškos.

Bet kokiu atveju aš laukiu. Tik norėtusi viską stebėti, šiek teik baisu, jei neturėsiu garbės toliau gyventi žemėje, kai bus taip įdomu :) O dar baisiau, kad žmonija savo karais viską gali sugadinti dar labiau. Man niekada netilps į mano suvokimo ribas, kaip žmogus gali taip elgtis. Kada su tokiu elgesiu žmonija, gali įeiti į visatos harmonija. Mes neturime teisės žiūrėti aukščiau, jeigu nesugebame apsižiūrėti savęs.


Turiu vieną klausimą.
Turbūt ne vienas esate matę giedrą dangų naktį kai jokio debesies nėra. Bet kas tas šviesenis ruožas skersai dangų? tai matosi visada kai tik giedras žvaigždžių dangus. :)
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-11-13, 00:19 
     
Įdomią diskusiją Jūs čia užvedėt :)

Grįžtant prie temos... Įdomu kiek šis reiškinys paveiks visą elektroniką? Na, rašo, kad paveiks, bet ar eilinis žmogus pajus ką nors, nepaisant galimo ryšio sutrikimo?
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-09-05, 20:57
Pranešimai: 421
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-11-13, 01:18 
     
Cituoti:
Turiu vieną klausimą.
Turbūt ne vienas esate matę giedrą dangų naktį kai jokio debesies nėra. Bet kas tas šviesenis ruožas skersai dangų? tai matosi visada kai tik giedras žvaigždžių dangus.


Mūsų galaktikos plokštumos projekcija dangaus sferoje, vadinamasis Paukščių takas. Tuo pačiu pavadinimu ne tik tas ruožas vadinamas, bet ir apskritai mūsų galaktika (pilnas pavadinimas - Paukščų tako galaktika).

Skaičiau, SciAm yra straipsnis apie itin dideles Saulės audras http://www.technologijos.lt/n/spauda/sc ... t=/449/450 . Bendam vaizdui susidaryti tinka :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-11-14, 01:12
Pranešimai: 501
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-04-28, 19:49 
     
tai ka musu moksliiukai vel klydo :)
 • 0


_________________
Aš esu papirktas naftininkų ir žydų, priklausau slaptai masonų brolijai, padedu NASA'i išlaikyti paslaptis, bei dangstau didžiules koorporacijas tad nepykit dėl ištrintų komentarų.


Moderatorius

Užsiregistravo: 2008-12-11, 00:52
Pranešimai: 1221
Reputacija: +20
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'