Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 6 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2019-07-20, 15:01 

Dabar aš jau supykau. Galbūt mokslininkai, galbūt žurnalistai skiedžia pasakas apie veidrodines visatas sąmoningai klaidindami skaitytojus.
Bet kuris žmogus, susipažinęs su kvantinės mechanikos pradmenimis žino kas yra tunelinis efektas. Tai reiškinys, kai dalelė "teleportuojasi" iš vienos vietos į kitą. Reiškinys žinomas jau daugybę metų, teorijos puikiai atitinka stebėjimų duomenis, šis reiškinys pritaikytas elektronikoje, specialiuose mikroskopuose, galbūt dar kitur.
Taigi štai dabar grupelė mokslininkų nusprendė kad pavadinimas "tunelinio efekto bandymai su neutronais" skamba negražiai, reikia pavadinti "veidrodinės visatos paieškos". Štai tai mane ir erzina - paimti seną gerą tunelinį efektą, duoti jam įdomesnį pavadinimą ir tikėtis sensacijos.
  • +1

Reputacija: +56

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-07-22, 01:31 

Pas mus seime jau senai paralelinė visata atverta. Ir nieko.
  • +2

Vartotojo avataras

Reputacija: +359

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-07-22, 10:43 

Giedriax rašė:
Dabar aš jau supykau. ... Reiškinys žinomas jau daugybę metų, teorijos puikiai atitinka stebėjimų duomenis, šis reiškinys pritaikytas elektronikoje, specialiuose mikroskopuose, galbūt dar kitur.
...

Kvantinė mechanika tinka elementariosioms dalelėms. Neutronai ir protonai nėra tokios. Todėl neįprastai jų elgsenai paaiškinti ir ruošiamasi vykdyti "pakvaišusį" bandymą.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-07-22, 19:45 

aliektrikas rašė:
Giedriax rašė:
Dabar aš jau supykau. ... Reiškinys žinomas jau daugybę metų, teorijos puikiai atitinka stebėjimų duomenis, šis reiškinys pritaikytas elektronikoje, specialiuose mikroskopuose, galbūt dar kitur.
...

Kvantinė mechanika tinka elementariosioms dalelėms. Neutronai ir protonai nėra tokios. Todėl neįprastai jų elgsenai paaiškinti ir ruošiamasi vykdyti "pakvaišusį" bandymą.

Kvantinė mechanika taikoma viskam, tik makropasaulyje qm efektai plika akimi paprastai nematomi.
  • +2

Reputacija: +664

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-07-22, 21:16 

Giedriax rašė:
Dabar aš jau supykau. Galbūt mokslininkai, galbūt žurnalistai skiedžia pasakas apie veidrodines visatas sąmoningai klaidindami skaitytojus.
Bet kuris žmogus, susipažinęs su kvantinės mechanikos pradmenimis žino kas yra tunelinis efektas. Tai reiškinys, kai dalelė "teleportuojasi" iš vienos vietos į kitą. Reiškinys žinomas jau daugybę metų, teorijos puikiai atitinka stebėjimų duomenis, šis reiškinys pritaikytas elektronikoje, specialiuose mikroskopuose, galbūt dar kitur.
Taigi štai dabar grupelė mokslininkų nusprendė kad pavadinimas "tunelinio efekto bandymai su neutronais" skamba negražiai, reikia pavadinti "veidrodinės visatos paieškos". Štai tai mane ir erzina - paimti seną gerą tunelinį efektą, duoti jam įdomesnį pavadinimą ir tikėtis sensacijos.

Panašiai, tik ne tunelinis efektas, o veidrodinės dalelės (kai kurie standartinio modelio išplėtimai numato tokias, be kita ko, kandidatas į tamsiąją materiją), ir ne mokslininkai nusprendė, o žurnalistai. Mirror matter ir mirror universe nėra tas pats. Žr. https://en.wikipedia.org/wiki/Mirror_matter
  • 0

Reputacija: +664

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume