Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 15 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Įdomusis mokslas
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-14, 11:56 
     
Dabar pakeičiame šiame straipsnyje žodžius "vaiduoklis" su "rožiniai drakoniukai" ir gausime dar vieną išsamų pilstymą iš tuščio į kiaurą apie rožinių drakoniukų problemą. pvz:
Cituoti:
Kiti mokslininkai teigia, kad pagrindinė priežastis, kodėl iki šiol negauta įrodymų apie rožinių drakoniukų egzistavimą, yra ta, jog paprasčiausiai neturima tinkamos technologijos rasti arba aptikti rožinių drakoniukų pasaulį. Tačiau tai taip pat negali būti teisinga: arba rožiniai drakoniukai egzistuoja ir pasirodo mūsų fiziniame pasaulyje (ir todėl gali būti aptikti ir įrašyti nuotraukose, vaizdo ar garso medžiagoje), arba jie neegzistuoja. Jeigu rožiniai drakoniukai egzistuoja ir gali būti moksliškai aptikti ar užfiksuoti, tuomet turėtume turėti tvirtų to įrodymų, tačiau neturime. Jeigu rožiniai drakoniukai egzistuoja, tačiau negali būti moksliškai aptikti ar užfiksuoti, tuomet visos nuotraukos vaizdo ar garso įrašai, kurie, kaip teigiama, yra rožinių drakoniukų egzistavimo įrodymai, negali būti laikomi įrodymais.


Gal tik gal vienintelis skirtumas nuo vaiduoklių, kad mažiau kas rožiniais drakonais tiki. Bet sunku patikėti, kad 43 proc. amerikiečių tiki vaiduokliais? Gal čia kokia apklausa buvo ar apskritai žino apie tokį dalyką ar pan, bet ne realiai tiki, kad vaiduokliai egzistuoja :/ Sunku man patikėti, kaip apskritai suaugęs, nesergantis šizofrenija ar panašiom rimtom ligom žmogus galėtų tikėti realiu vaiduoklių egzistavimu. 43% tai beveik kas antras žmogus.
Aišku, dar suniau patikėti, kad kažkas galėtų rimtai tikėti, kad Žemė yra plokščia... Tai po plokščiažemininkų jau ir vaiduokliai nestebina. Ar yra kas nors iš forumo, kurie tiki vaiduokliais?
 • 0
Užsiregistravo: 2017-11-17, 12:26
Pranešimai: 558
Reputacija: +572
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-14, 12:23 
     
Čia nerašo, bet neabejoju, kad yra tiesioginis ryšys tarp žmogaus egzistuojančio pasaulio fizikos supratimu ir žiniomis.
kuo mažiau žmogus nusimano fizikoje, tuo didesnė tikimybė, kad jis tikės vaiduokliais.

Perfrazuojant: too stupid to understand science? Try religion.
 • +2
Užsiregistravo: 2011-02-26, 20:30
Pranešimai: 232
Miestas: Riga
Reputacija: +157
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-14, 12:27 
     
Nors ne vien ir stupidity čia rodiklis, žmonės yra skirtingi ir jų informacijos apdorojimas skiriasi (MBTI, cognitive functions)

Tarkim, ESTJ charakteris yra labai aktyvus realiame pasaulyje, todėl jis gebės išsitraukti ir perskaityti mokslinį straipsnį.

o va, INFP, introvertiškas mastytojas, todėl jis neskirs daug dėmesio mokslininkų analizėm, verčiau, atsakymus formuos per vidinę nuojautą ir savo vidiniu tikėjimu.
 • 0
Užsiregistravo: 2011-02-26, 20:30
Pranešimai: 232
Miestas: Riga
Reputacija: +157
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-14, 12:32 
     
Monochamus rašė:
Bet sunku patikėti, kad 43 proc. amerikiečių tiki vaiduokliais?


Kažin, ar čia tik amerikiečių problema. Jei Lietuvoj padarysi tokią apklausą, turbūt gausi kažką panašaus.

Eiliniam žmogui tikėjimas ar netikėjimas vaiduokliais didelės reikšmės kasdieniam gyvenimui neturi. Turiu omeny, vaiduokliais tikintis žmogus gali daryti sėkmingą karjerą daugelyje sričių, kurti šeimą. Mokyklose ir universitetuose tokio kurso, kuris specialiai dėstytų vaiduoklių nebuvimo faktą, nėra. Žinoma, kad jeigu imsi logiškai dėstyti, kodėl vaiduoklių nebūna, dauguma žmonių jais ir netikės, bet kas tuo suinteresuotas? Pats žmogus turi aktyviai apie tai mąstyti ir, naudodamas sveiku protu, pats turi prieiti prie tokios išvados. O dauguma gi nėra fizikai ar inžinieriai, neturi jokios motyvacijos patys daryti kažkokias išvadas apie tai ir pasitiki tuo, ką aplinkui žmonės šneka. Ko jau ko, bet bažnyčių ir būrimo salonų Lietuvoj (kaip ir JAV) ir atitinkamai kalbų apie pomirtinį gyvenimą tai tikrai netrūksta.
 • +1


_________________
„Kol bus skerdyklos, tol bus karai.“©


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-23, 12:43
Pranešimai: 1837
Reputacija: +600
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-14, 12:42 
     
Na ką reiškia netikėjimas.. kai komfortinėmis sąlygomis gyveni ir nėra dėl ko nerimauti tada ir netiki.. bet pažiūrėjus siaubo filmą apie vaiduoklius ir vienam miegoti šiurpiame apleistame name.. manau nebūtų jauku, nors ir netiki.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-04-27, 18:51
Pranešimai: 133
Reputacija: +24
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-14, 13:27 
     
Kažkoks paradoksas.

43% !!!

Aš tikėjimą ir netikėjimą vaiduokliais susiečiau su religija. Jai esi tikintis žmogus, ir tiki kad yra tas kitas pasaulis, vadinasi gali daryti ir prielaidą, kad tam tikromis ypatingomis sąlygomis gali įvykti kontaktas, tarp šio ir to kito pasaulių.
O jai nesi tikintis, tai iš kur tas vaiduoklis gali atsirasti. Arba aš nesuprantu kas yra vaiduoklis...

O dabar įdomu kiek tu Amerikiečių yra tikintys. Tikrai manau mažiau negu 43%.
 • +1
Užsiregistravo: 2012-02-20, 13:01
Pranešimai: 297
Reputacija: +98
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-14, 14:59 
     
peeplt rašė:
Kažkoks paradoksas.

43% !!!

Aš tikėjimą ir netikėjimą vaiduokliais susiečiau su religija. Jai esi tikintis žmogus, ir tiki kad yra tas kitas pasaulis, vadinasi gali daryti ir prielaidą, kad tam tikromis ypatingomis sąlygomis gali įvykti kontaktas, tarp šio ir to kito pasaulių.
O jai nesi tikintis, tai iš kur tas vaiduoklis gali atsirasti. Arba aš nesuprantu kas yra vaiduoklis...

O dabar įdomu kiek tu Amerikiečių yra tikintys. Tikrai manau mažiau negu 43%.


Geras pastebėjimas su religija. Gal jei žmogus jau yra kartu su religija įtikėjęs pomirtinio pasaulio ir sielos egzistavimais tai taip paruoštom smegenims įtikėti dar ir vaiduoklių egzistavimu yra daug paprasčiau. Man ateistui tai reikėtų įrodinėti ne tik vaiduoklių egzistavimą, bet pradžioje apskritai sielos (tokios, kokia suprantama religiniuose vaizdiniuose) egzistavimą, pomirtinį gyvenimą ir t.t.

Kaip ir tikėjimas plokščia žeme manau ateina ne į normalias smegenis, bet prieš tai žmogus turbūt jau tiki visokiais Masonų sąmokslais, NASA apgaulėm dėl mėnulio ir panašiom konspiracijos teorijom.

Tikinčių JAV yra apie 80% (pagal wikipediją), tai suapvalinus kas antras tikintis tiki ir vaiduoklių egzistavimu.
 • 0
Užsiregistravo: 2017-11-17, 12:26
Pranešimai: 558
Reputacija: +572
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-14, 16:30 
     
o kas yra vaiduokliai ar apibrezem? jei nezinom kas jei tai kaip galim teigt kad ju nera? Ar zmogus gali matyt ko nera? aisku kad gali, kai smegenyse kazkas sutrinka, gal net pacioj aky kazkas sustreikuoja. tad jei kazka mato tik 1 zmogus, ta verta atmest kaip dazniausiai nepatikima. O jei vaiduokli mato keli zmones is karto? Turim atmest grupinius hipnozes variantus, apsinuodijima cheminem medziagom, narkotikus ir jei vistiek mato? vadinasi kazkas egzistuoja. o kas tas yra mokslas kazkada issiaiskins- mes juk nesam viska pasauly istyre. foto matricos irgi visokiu mums nematomu dalyku prifiksuoja, tik mes laikom kad jei matrica mato daugiau nei zmogaus akis vadinasi brokuota matrica, nes perdaug reaguoja i triuksma. o kas tas triuksmas? Triuksmo nera, tai informacija kurios mes tiesiog nemokam interpretuot. Gal kazkieno smegenys ta triuksma interpretuoja, tik pavercia vaizdu, garsu ar dar kazkokiu pojuciu, nes kaip daugiau ta info pateikt samonei? Tik per eilinius pojucius, nes kito kelio juk nera. Vadinasi taip ir pamatom ko nera, nors is tikro galbut tik gama kvantas ar alfa spindulys praejo per regejimo zona ir neuronai grizineja i ramybes busena
 • 0
Užsiregistravo: 2010-06-17, 13:11
Pranešimai: 1466
Reputacija: +47
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-14, 21:53 
     
Apklausa apklausai nelygi. Priklauso kaip rimtai suformuluosi ir kaip rimtai paklausi. Dauguma amierikiečių (nepamenu kiek) yra prieš arabiškų skaičių mokymą mokykloje.
Kodėl? Nes arabai gi teroristai, kodėl vaikai turi jų skaičius mokytis?
Jei paaiškintum kas tas yra ir ko klausi, rezultatai būtų kitokie.
Ar ten tikinčių Dievu. Kike lietuvoj tikinčių katalikų? O kiek realiai poterius moka ir į bažnyčią eina?
 • 0
Užsiregistravo: 2009-07-13, 13:38
Pranešimai: 4666
Reputacija: +1522
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-14, 22:24 
     
Daugybės dalykų mokslas negali paaiškinti ir užfiksuoti . Vien todėl ,kad nežinai kas tai ir nesupranti kaip veikia nereiškia ,kad to nėra. Pati sąvoka vaiduoklis gal labiau žmonių mistifikavimo ir pramanų lygio apibūdinimas. Nes ir patys negali paaiškinti nei ką matė nei kas tai galėtų būti .Kažką bendrais bruožais nupasakoja ir iš to vėliau daromos spėlionės. Foto aparatu radijo bangų nenufotografuosi ,net pilno šviesos spektro žmogaus akis be specialių prietaisų negali matyti. Taip pat be prietaisų negali girdėti visų garsų . O jei viską matytų ir girdėtų gal ir aplinkoj orientuotis nebegalėtų . Nes paprasčiausiai tai trukdytų . Tai sakykim ,kad vaiduokliais galima būtų vadinti kažkokį reišknį .Bet kol nėra galimybių jo tirti tai ir sužinoti kas tai ir kaip veikia galima tik prikuriant spėlionių teorijų ir savo fantazijų . Šuo mirus šeimininkui staugia . Kaip tai veikia mokslas jokių paaiškinimų neturi .Ir kodėl šuo nestaugia jei tai ne šeimininkas ar šeimo snarys ar tai tik sutapimas ? Vadinasi yra kažkas daugiau ko negali užfiksuoti jokie šiai dienai turimi ar žinomi prietaisai. Turbūt informacija gali sklisti daug greičiau nei šiai dienai gali paaiškinti mokslas. Kad ir kvantiniai kompiuteriai ir jų veikimo principas. Skamba kaip kažkoks nesusipratimas ar prasimanymas .Bet va neperpratus sunku sakyti kaip yra iš tikro.
 • 0
Užsiregistravo: 2018-04-21, 19:40
Pranešimai: 102
Reputacija: +23
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-14, 22:45 
     
Atsakysiu į antraštė klausimą:

Cituoti:
Daugybė žmonių tiki vaiduokliais - ar mokslas yra pajėgus juos surasti?


Taip, mokslas yra pajėgus surasti žmones kurie tiki vaiduokliais.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-09-02, 21:58
Pranešimai: 1344
Reputacija: +744
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-15, 08:54 
     
mobilunkas rašė:
foto matricos irgi visokiu mums nematomu dalyku prifiksuoja, tik mes laikom kad jei matrica mato daugiau nei zmogaus akis vadinasi brokuota matrica, nes perdaug reaguoja i triuksma. o kas tas triuksmas? Triuksmo nera, tai informacija kurios mes tiesiog nemokam interpretuot. Gal kazkieno smegenys ta triuksma interpretuoja, tik pavercia vaizdu, garsu ar dar kazkokiu pojuciu, nes kaip daugiau ta info pateikt samonei? T


Mintis apie triukšmą, ir mūsų ribotas galimybes priimti informaciją įdomi.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-02-20, 13:01
Pranešimai: 297
Reputacija: +98
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-15, 09:06 
     
[/quote] Tikinčių JAV yra apie 80% (pagal wikipediją), tai suapvalinus kas antras tikintis tiki ir vaiduoklių egzistavimu.[/quote]

Tikintis nėra tas pats, kas oficialiai pakrikštytas, ir bažnyčioje savo santuoką užregistravęs žmogus. Aš pvz nesu tikintis, bet man tai netrukdo švęsti nei Kalėdų nei Velykų. Aš ir į bažnyčia savo vaikus nuvedu. Ir per mišias persižegnoju. Aš tai suvokiu kaip tradicijas kurias gerbiu. Bet aš esu netikintis katalikas.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-02-20, 13:01
Pranešimai: 297
Reputacija: +98
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-10-16, 11:08 
     
peeplt rašė:
Cituoti:
Tikinčių JAV yra apie 80% (pagal wikipediją), tai suapvalinus kas antras tikintis tiki ir vaiduoklių egzistavimu.


Tikintis nėra tas pats, kas oficialiai pakrikštytas, ir bažnyčioje savo santuoką užregistravęs žmogus. Aš pvz nesu tikintis, bet man tai netrukdo švęsti nei Kalėdų nei Velykų. Aš ir į bažnyčia savo vaikus nuvedu. Ir per mišias persižegnoju. Aš tai suvokiu kaip tradicijas kurias gerbiu. Bet aš esu netikintis katalikas.

Viskas yra nepalyginamai paprasčau: jei tuo metu kai buvo visuotinis surašymas save priskyrei prie tikinčių, tada bendroje statistikoje esi priskiriamas prie tikinčių. Jei nurodei, kad netikintis, tada priskiriamas prie netikinčių. Ir būtent surašymo duomenys naudojami kai kalbama apie tikinčiųjų skaičių, o ne kiek oficialiai pakrikštytų, kiek santuoką registravusių per bažnyčią ir t.t. Bent jau Lietuvoje taip, spėju taip pat ir Amerikoje ir daugumoje ne teokratinių valstybių.
 • 0
Užsiregistravo: 2017-11-17, 12:26
Pranešimai: 558
Reputacija: +572
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 15 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'