Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 12 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Įdomusis mokslas
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-27, 15:41 

Blemba. Tinklalapis yra technologijos.lt. Kokius čia burtus aprašinėjat? Į mamyčių forumus arba facebooko neįtikėtinus faktus su tokiu briedu.
  • +1

Reputacija: +351

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-27, 16:42 

Cituoti:
Blemba. Tinklalapis yra technologijos.lt. Kokius čia burtus aprašinėjat? Į mamyčių forumus arba facebooko neįtikėtinus faktus su tokiu briedu.

Visu pirma, tinklalapio pavadinimas dar nieko nereiškia. Jeigu tinklalapis vadinasi technologijos.lt, tai reiškia, kad pusė naujienų bus apie technologijas, pusė ne. Kiek žinau, pusė šio tinklalapio naujienų neturi nieko bendro su technologijomis. Pvz: gali nueiti į skyrelį "Pasaulio paslaptys". Ten naujienos tiesiog kupinos mistikos ir kitų paslapčių.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-27, 16:52 

Cituoti:
Visos temos » Mokslas » Įdomusis mokslas

Galbūt tiktų istorijai ar ezoterikos skyreliui, įdomusis mokslas labiau siejasi su praktiniais bandymais ar bio/fizikos reiškinių paaiškinimais.
  • +1

Reputacija: +1213

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-27, 17:44 

Cituoti:
Galbūt tiktų istorijai ar ezoterikos skyreliui, įdomusis mokslas labiau siejasi su praktiniais bandymais ar bio/fizikos reiškinių paaiškinimais.

Bet tai yra vistiek įdomu. Tuo šis straipsnis ir yra įdomus, nes šis straipsnis paaiškina penktadienio 13 prietaro kilmę. Vien dėl to tikrai yra šiek tiek logikos įtraukti šį straipsnį į skyrelį "Įdomusis mokslas", net jeigu tai ir nėra mokslas. Galbūt šis straipsnis yra įtrauktas į "Įdomusis mokslas" skyrelį vien dėl to, kad šiam skyreliui tinka ir "Ar tiesa, kad?..." skyrelis? Nežinau. Atvirai pasakius: aš manau, kad tai redakcija nusprendžia, kurie skyreliai tinka tam tikram straipsniui. Labai patarčiau nesielgti žmoniems taip, kaip pasielgė vartotojas Eič. Tokie, kaip Eič mano, kad naujienų svetainės pavadinimas būtinai turi atspindėti temą.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-27, 20:45 

Paveikslėlis
Mokslo ir technologijų pasaulis.
Kalbame apie prietarus ir istoriją. Nė vienas iš šių dalykų nėra paminėtas tinklalapio aprašyme.
Istoriją turime tarp kategorijų. Bent jau ten galėjo būti šitas straipsnis. Vistiek. Tikėčiausi, kad istorijos kategorijoje bus straipsniai, vienaip ar kitaip susiję su pasauliu, kurį šitas tinklalapis skelbiasi aprepiantis.
Jei šis straipsnis būtų pasilikęs 15min, nemanau kad kažkas būtų jo pasigedę čia.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-27, 22:28 

Cituoti:
Paveikslėlis
Mokslo ir technologijų pasaulis.

Ir ką tu tuo norėjai pasakyti? Kad nuo svetainės pavadinimo būtinai turi priklausyti naujienų temos? Aš juk jau sakiau, kad:
Cituoti:
Visu pirma, tinklalapio pavadinimas dar nieko nereiškia. Jeigu tinklalapis vadinasi technologijos.lt, tai reiškia, kad pusė naujienų bus apie technologijas, pusė ne.
Specialiai paryškinau svarbiausias detales.
Cituoti:
Nė vienas iš šių dalykų nėra paminėtas tinklalapio aprašyme.

Galbūt dėl to, kad antraštė būtų labiau pritraukianti.
Cituoti:
Jei šis straipsnis būtų pasilikęs 15min, nemanau kad kažkas būtų jo pasigedę čia.

Dar ir kaip būtų pasigedę. Juk daug kam nusibostų, jeigu visos naujienos šioje svetainėje būtų vien apie technologijas. Reikia gi pagaliau kažkokio įvairumo, kažkokios mistikos, paslapčių. Kas būtų, jeigų būtų vien technologijų naujienos? Ogi būtų daug tų gadžetų turgelių, kiniškų technologijų aptarimų ir visos mistinės, paslaptingos, nesusijusios su technologijomis naujienos giliai paskęstų užmarštyje.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-27, 23:53 

Kiniško šūdo reklamų irgi neapkenčiu. Tiesiog nustojau kovoti.
Jei norėsiu įvairumo, nueisiu į delfi. Kai norėsiu ką nors rimčiau paskaityti, eisiu į technologijos.lt. Norėsiu apie krepšinį - krepsinis.net/basketnews. O jei jau įvairumo kišt ir čia, tai kam čia eiti? Delfio metinės pajamos 5-10 mln eurų. Resursai daug didesni palyginus su šituo, vos ne, hobiu. Todėl ir straipsnių įvairovė ten didesnė. Kodėl ten neinu skaityt rimtesnių dalykų?
1. Čia bendruomenė rimtesnė ir labiau orientuota. Kaip ir sporto tinklalapiuose.
2. Straipsniai labiau atfiltruoti, greičiausiai patikimesni. Pasirodo ir Kastyčio straipsniai, ir šiaip bendros mokslo pasaulio naujienos. Nereikia praeit visokio man neįdomaus turinio (nu čia jau irgi problema su šūdinu turgum).

Ar tinklapio pavadinimas turi atspindėti turinį? Taip!
Ar turinys gali truputį nukrypti nuo pavadinimo? Taip!
Ar turinys gali LABAI nukrypti nuo pavadinimo? Ne.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-28, 00:18 

Jei šitas straipsnis technologijos.lt portale būtų prie prasčiausių, tai būtų labai džiugi naujiena - rodytų, kad technologijos.lt lygis dar pakankamai aukštas.

Bet turime šitame portale ir spausdinamų intervių su homeopatais, aprašomi NSO ir kitoks mėšlas. Kur ne tai, kad prastas lygis, bet gėda. Ne tik, kad gėda, bet amžiams jau susigadino vardą save "moksliniu" portalu laikančiam technologijos.lt nuo tos dienos, kai sugebėjo kažkokiu būdu praleisti pseudomokslinį šūdą. O, kadangi ne vienas toks straipsnis sugebėjo prasprūsti, tai rodo, kad čia ne atsitiktinė klaidą, o kažkas iš atsakingų žmonių ne tik pats neturi protelio, kad atsirinktų kas dera su mokslu, o kas ne, bet dar ir negerbia skaitytojų. Tad šitame kontekste straipsnis apie prietaro istoriją yra dar visai kokybiškas. Juk bent jau nerašo, kad penktadienio 13 iš tiesų turi įtaką, rašo tik istoriją apie prietarą...
  • +1

Reputacija: +536

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-28, 00:30 

Humanitariniai mokslai irgi mokslas. O čia aprašoma prietarų kilmės istorija.
  • 0

Reputacija: +675

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-28, 15:58 

Cituoti:
Kiniško šūdo reklamų irgi neapkenčiu. Tiesiog nustojau kovoti.

Aš irgi, bet užtat aš bent jau šiek tiek pripratęs. Vienas kitas kiniškas dalykasarba gadžetų turgelis per dieną tik šiek tiek nervina. Labai nervina nebent tada, kai visos naujos dienos naujienos būna vien tik gadžetų turgeliai ir kiniški dalykai.
Cituoti:
O jei jau įvairumo kišt ir čia, tai kam čia eiti?

Tam, kad būtų daugiau įdomumo. Ar aš nesakiau, kas būtų, jei nebūtų įvairumo?
Cituoti:
Kas būtų, jeigų būtų vien technologijų naujienos? Ogi būtų daug tų gadžetų turgelių, kiniškų technologijų aptarimų ir visos mistinės, paslaptingos, nesusijusios su technologijomis naujienos giliai paskęstų užmarštyje.

Kam čia eiti? Dėl labai gerai išvystytos skyrelių/žymių sistemos. Labai patogu naršyti po įvairius skyrelius/žymes ir susirasti savo skoniui tinkančių naujienų. Naujienas netgi galima rūšiuoti pagal komentuojamus, skaitomiausius, rekomenduojamus ir naujausius. Jokia kita lietuvos naujienų svetainė negali pasigirti tokia"rūšiavimo technologija".
Cituoti:
Nereikia praeit visokio man neįdomaus turinio

Aš tai jau seniai pripratęs, kad beveik kiekviena svetainė turi man neįdomaus turinio. Naturalu, kad man tenka kai kurias naujienas nuolatos "praeidinėti".
Cituoti:
(nu čia jau irgi problema su šūdinu turgum).

Jei jums nepatinka, paprašykite, kad pašalintų. Man mažai skirtumo, bus turgus ar ne.
Cituoti:
Ar tinklapio pavadinimas turi atspindėti turinį? Taip!

Taip, išskyrus tris atvejus:
    Svetainė yra naujienų ir sensacijų.
    Net pusė svetainės turinio sudaro naujienos ne į temą.
    Yra skyreliai/žymės, kurie irgi yra ne į temą.
Cituoti:
Ar turinys gali LABAI nukrypti nuo pavadinimo? Ne.

Dar ir kaip gali, jeigu atreipsime dėmesį į "klikbaitą". "Klikbaitai" ir man nepatinka, tačiau ir tai reikia iškęsti.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-28, 16:16 

Cituoti:
Jei šitas straipsnis technologijos.lt portale būtų prie prasčiausių, tai būtų labai džiugi naujiena - rodytų, kad technologijos.lt lygis dar pakankamai aukštas.

Taigi, kad šis straipsnis pažymėtas skyreliu "Pasaulio paslaptys". Jei jums tokios naujienos kaip ši nepatinka, darykite bent vieną iš šių dalykų:
    Neikite į skyrelį "Pasaulio paslaptys"
    Neikite į šiuo skyreliu pažymėtas naujienas
Cituoti:
Jei šitas straipsnis technologijos.lt portale būtų prie prasčiausių, tai būtų labai džiugi naujiena - rodytų, kad technologijos.lt lygis dar pakankamai aukštas. Bet turime šitame portale ir spausdinamų intervių su homeopatais, aprašomi NSO ir kitoks mėšlas. Kur ne tai, kad prastas lygis, bet gėda. Ne tik, kad gėda, bet amžiams jau susigadino vardą save "moksliniu" portalu laikančiam technologijos.lt nuo tos dienos, kai sugebėjo kažkokiu būdu praleisti pseudomokslinį šūdą.

Kol tokie straipsniai kaip šitie tavo išvardinti pažymėti skyreliu "Pasaulio paslaptys", tol aš čia tame nematau jokios gėdos.
Cituoti:
Juk bent jau nerašo, kad penktadienio 13 iš tiesų turi įtaką, rašo tik istoriją apie prietarą...

Tai va. Čia tame ir yra visa esmė. Tokios svetainės kaip nso.lt apiemistika.lt anomalija.lt tikrai rašytų, kad penktadienio 13 mus veikia.
  • 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume