Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Energija ir energetika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 00:52 

immortallt rašė:
bahuriux rašė:
To Virtusolar Tai kaip ten gaunasi su tuo +36% (prie suvartotos) energijos atsiskaitymo būdo, čia jau viskas visi mokesčiai, ar dar bus įkaltas, kaip "antibonusas" "Atsiskaitymas už elektrinės instaliuotą galią"?

Taip, čia visi mokesčiai.
Ar apsimoka? Nežinau, čia reikia konkrečiai pagal kiekvieną žiūrėti.
Kai bus pilnai įdiegti išmanieji skaitikliai, tai bijau kad gali būti pravalas. Nors sutartį pasirašius niekas negalės taip paimti ir atšaukti tau plano.

ne visi cia mokesciai :D
ten neblogai parase tas virtusolat ta ilga komentara. tik dar yra ten niuansu visokiu.
as irgi uz ta buda kur atsiskaitymas trecdaliu - jis pagal mane logiskiausias ir geriausias - kol negali pinigais atgaut. nes iranga tikrai gana gerai atpigus. ir tu ja bent turesi (kaip daikta kuri gali issimontuot ir parduot, ar persivezt. ir bent kazka atgaut ateity jei keistusi situacija), o ne kazkokias sutartis kurias vienasaliskai gali keist tinklai, ar ten ikainiu kainodara kas metai ar pusmetis "paderint" tau i nenauda kokia kainu komisija...
galetu dar praplest ta ilgali komentara pvz apie ribotus ivadus - kas vyksta tada :) nes tu 30kw tik teoriskai gali statyt kai nori ir turi pinigu :)
arba pvz praplest komentara apie atsiskaitymus - kai tu dar nesi sukaupes pertekliaus - kas vyksta tada :)
arba esi sukaupes pertekliaus nedaug - ji sunaudoji ir kas vyksta tada :)
metinis nurasymo momentas irgi ten gana idomu, kas vyksta su apskaita :)
ne viskas ten rozem klota ir tipo "nieko nemokesi" :D :D :D
  • 0

Lyderiai:
Nr1. is immortallt - 99+ minusu :D :D :D
Nr2. is utf16 - 50+ minusu :D :D :D
Nr3. ipienius - 50+bbz minusu :D :D :D

Reputacija: -361

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 01:03 

Virtusolar rašė:
Taip, čia vienas iš atsiskaitymo variantų. Kur jūs pažiūrėjot tą variantą už instaliuotą galią, aš to ir neaprašiau, nes man ir pačiam ten visiškas vėjas, neapsimoka jokiu atveju.
O mano atveju gaunasi taip: statau 10kw jėgainę, atgavęs paramą turiu tarkime 3570 eur nuostolį. Ta 10kw jėgainė, tarkime pagamins man 8000kwh per metus. Kitos įmonės drasiai skaičiuoja 9500kwh per metus, bet čia jau patiems spręsti, aš imu pesimistinį variantą ir geriau jei ką bus virš prognozės. Jei nuo tų 8000kwh iškart (metų nuo balandžio 1 iki kovo 31 bėgyje) sunaudoju 20% pagamintos elektros (panašiai tiek sunaudoja pastoviai dirbanti technika), tai 8000*0,8 = 6400kwh. Reiškia 1600kwh jau sunaudojau nepatekus į tinklus, o nuo 6400kwh, kuriuos tinklai pasiglemžė atiduodu 36%, t.y. 2304kwh. Viskas baba, tų kwh nebeturiu. Man lieka 4096kwh nemokamos elektros. Iš viso nuo tų 8000kwh man realiai lieka 1600kwh+4096kwh, 5696kwh, arba 854,4 eurai nemokamos elektros per metus (po 0,15ct/kwh), kuriuos būčiau sumokėjęs bet kuriuo atveju.

Vadinasi, visai pesimistiniu variantu, turiu 3570 eur nuostolį ir 854,4 eur sutaupymą per metus. Padalinus gaunu 4,18 metų. Tai yra būtent tas laikas, per kurį man pesimistiniu variantų atsipirktų 10kw galios jėgainė. Verta ar neverta sprendžia kiekvienas pagal save. Jei labai nesikeis eso sąlygos, kurios ir taip ties absurdo riba - mano nuomone auksinis biznis. Investicija su bene 25% garantuota metine graža.

Jei skaičiuosiu, kaip skaičiuoja kiti pardavėjai ir turėsiu 9500kwh per metus iš tos pačios jėgainės, valio, turėsiu 6764 kwh nemokamos elektros per metus ir tuomet jėgainė atsipirks per 3,52 metus.

va tokiu "astrologiniu prognoziniu" komentaru tai geriau nerasinet...
cia yra paistalai.
vartojimo planu yra visokiu ir vartojimo iprociai skiriasi ir negalima net remtis i tuos 15 centu uz kwh...
paciam suvartojime ir saules jegaines eksplotavime niekada neisgausi idealaus rezultato. ten bus ir pervartojimai, ir gedimai visokie, ar irangos pakibimai... visko nenumatysi...
as isvis manau reiketu kaip minimum dvigubai dubliuota jegaine statytis. kad jei uzsilenkia - puse jegaines tik uzsilenktu. jei viskas ant vieno inverterio - cia prastas variantas.
------------
p.s. su veju - gal jau nebesvaigt reiketu... ten viskas maziausiai 3-5 kartus prasciau.... problemu tiek - kad siulau net neziuret i ta puse... jei jau saules nesugebama pasistatyt - primityvi cia sistemele - apie veja uzmirskit ;:) ten pardavineja 1 metu nelaikanti slamsta...
  • 0

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 01:15 

AAA000 rašė:
immortallt rašė:
bahuriux rašė:
To Virtusolar Tai kaip ten gaunasi su tuo +36% (prie suvartotos) energijos atsiskaitymo būdo, čia jau viskas visi mokesčiai, ar dar bus įkaltas, kaip "antibonusas" "Atsiskaitymas už elektrinės instaliuotą galią"?

Taip, čia visi mokesčiai.
Ar apsimoka? Nežinau, čia reikia konkrečiai pagal kiekvieną žiūrėti.
Kai bus pilnai įdiegti išmanieji skaitikliai, tai bijau kad gali būti pravalas. Nors sutartį pasirašius niekas negalės taip paimti ir atšaukti tau plano.

ne visi cia mokesciai :D
ten neblogai parase tas virtusolat ta ilga komentara. tik dar yra ten niuansu visokiu.
as irgi uz ta buda kur atsiskaitymas trecdaliu - jis pagal mane logiskiausias ir geriausias - kol negali pinigais atgaut. nes iranga tikrai gana gerai atpigus. ir tu ja bent turesi (kaip daikta kuri gali issimontuot ir parduot, ar persivezt. ir bent kazka atgaut ateity jei keistusi situacija), o ne kazkokias sutartis kurias vienasaliskai gali keist tinklai, ar ten ikainiu kainodara kas metai ar pusmetis "paderint" tau i nenauda kokia kainu komisija...
galetu dar praplest ta ilgali komentara pvz apie ribotus ivadus - kas vyksta tada :) nes tu 30kw tik teoriskai gali statyt kai nori ir turi pinigu :)
arba pvz praplest komentara apie atsiskaitymus - kai tu dar nesi sukaupes pertekliaus - kas vyksta tada :)
arba esi sukaupes pertekliaus nedaug - ji sunaudoji ir kas vyksta tada :)
metinis nurasymo momentas irgi ten gana idomu, kas vyksta su apskaita :)
ne viskas ten rozem klota ir tipo "nieko nemokesi" :D :D :D

Su ribotais įvadais yra du variantai, pirmas variantas, jei trūksta įvado galios ir eso turi galimybę nemokamai padidint tavo įvado galią, tada 4eur su centais už kiekvieną kilovatą. Kai neturi galimybės padidint įvado, tada ir visa gatvė gali pamiršt apie jėgaines. Kol gali, gali visi, bet kai visi prisistato, nebeužtenka galios ant linijos ir tada daugiau niekas nebegali. Nebent daug tūkstančių sutinka sumokėti, kad pravestų galingesnę liniją.

Kai nesi sukaupęs pertekliaus? Nelabai supratau klausimo. Jei nieko nepagaminai, tai nepagaminai, jei pagaminai, ir viską suvartojai, laimi į vienus vartus. Jei nesuvartojai ką pagamini, tai arba pasaugojimo mokestis 5ct/kwh arba 36%.

Jeigu pertekliaus neturi ir reikia elektros, perki iš eso standartiniu tarifu, kaip neturėdamas jėgainės.

Metinis nurašymas visai neįdomus reikalas, jeigu turite 10000kwh per metus, o suvartojote tarkime 5000, balandžio 1 dieną atsisveikinate su kitais 5000kwh kuriuos prigaminote, neatlygintinai. Neįdomu visai :)

Todėl mano aprašytas paskutinis variantas su 10kw jėgaine yra realiai pats geriausias variantas, kai sumoki vieną kartą, ir daugiau nebemoki.

Buvau pas konkurentus seminaruose, tai jie skaičiuoja su pasaugojimo mokesčiu (tuo 5ct/kwh), taip gražiau skamba, jei naudojate daug elektros. Išeina taip: pagaminate 9500kwh, į tinklą atiduodate 8000kwh, per metus be elektrinės sumokėsite 1415eur, metinė sąskaita su elektrine 395 eur. Pagal tokius jų paskaičiavimus per metus sutaupote 1020eur, reiškia mano pastatyta elektrinė jums atsipirks per 3570/1020= lygiai 3.5 metai, kas yra keliomis savaitėmis greičiau, nei atiduodant 36% eso dovanų.
  • 0

Reputacija: +4

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 01:25 

AAA000 rašė:
Virtusolar rašė:
Taip, čia vienas iš atsiskaitymo variantų. Kur jūs pažiūrėjot tą variantą už instaliuotą galią, aš to ir neaprašiau, nes man ir pačiam ten visiškas vėjas, neapsimoka jokiu atveju.
O mano atveju gaunasi taip: statau 10kw jėgainę, atgavęs paramą turiu tarkime 3570 eur nuostolį. Ta 10kw jėgainė, tarkime pagamins man 8000kwh per metus. Kitos įmonės drasiai skaičiuoja 9500kwh per metus, bet čia jau patiems spręsti, aš imu pesimistinį variantą ir geriau jei ką bus virš prognozės. Jei nuo tų 8000kwh iškart (metų nuo balandžio 1 iki kovo 31 bėgyje) sunaudoju 20% pagamintos elektros (panašiai tiek sunaudoja pastoviai dirbanti technika), tai 8000*0,8 = 6400kwh. Reiškia 1600kwh jau sunaudojau nepatekus į tinklus, o nuo 6400kwh, kuriuos tinklai pasiglemžė atiduodu 36%, t.y. 2304kwh. Viskas baba, tų kwh nebeturiu. Man lieka 4096kwh nemokamos elektros. Iš viso nuo tų 8000kwh man realiai lieka 1600kwh+4096kwh, 5696kwh, arba 854,4 eurai nemokamos elektros per metus (po 0,15ct/kwh), kuriuos būčiau sumokėjęs bet kuriuo atveju.

Vadinasi, visai pesimistiniu variantu, turiu 3570 eur nuostolį ir 854,4 eur sutaupymą per metus. Padalinus gaunu 4,18 metų. Tai yra būtent tas laikas, per kurį man pesimistiniu variantų atsipirktų 10kw galios jėgainė. Verta ar neverta sprendžia kiekvienas pagal save. Jei labai nesikeis eso sąlygos, kurios ir taip ties absurdo riba - mano nuomone auksinis biznis. Investicija su bene 25% garantuota metine graža.

Jei skaičiuosiu, kaip skaičiuoja kiti pardavėjai ir turėsiu 9500kwh per metus iš tos pačios jėgainės, valio, turėsiu 6764 kwh nemokamos elektros per metus ir tuomet jėgainė atsipirks per 3,52 metus.

va tokiu "astrologiniu prognoziniu" komentaru tai geriau nerasinet...
cia yra paistalai.
vartojimo planu yra visokiu ir vartojimo iprociai skiriasi ir negalima net remtis i tuos 15 centu uz kwh...
paciam suvartojime ir saules jegaines eksplotavime niekada neisgausi idealaus rezultato. ten bus ir pervartojimai, ir gedimai visokie, ar irangos pakibimai... visko nenumatysi...
as isvis manau reiketu kaip minimum dvigubai dubliuota jegaine statytis. kad jei uzsilenkia - puse jegaines tik uzsilenktu. jei viskas ant vieno inverterio - cia prastas variantas.
------------
p.s. su veju - gal jau nebesvaigt reiketu... ten viskas maziausiai 3-5 kartus prasciau.... problemu tiek - kad siulau net neziuret i ta puse... jei jau saules nesugebama pasistatyt - primityvi cia sistemele - apie veja uzmirskit ;:) ten pardavineja 1 metu nelaikanti slamsta...

Visai tikėčiau, jeigu niekada nebūtų tekę važiuoti pas ne pirmus metus saulės jėgaines turinčius žmones, kad pridėti jiems papildomai modulių. Jie tada visai kvaili, jeigu pasistatė neapsimokantį dalyką, pamatė per kelis metus, kad neapsimoka, tada pasikvietė vėl tą pačią įmonę, kad pridėtų papildomai neapsimokančių modulių. Juokingai skamba net, reiškia nelabai tiesa.

Mano nuomone čia ne paistalai, bet kiekvienas sprendžia pagal save. Internete pilna ir medžiagos ir atsiliepimų - bendrą vaizdą susidaryti lengva.

P.S. šiemet apva leidžia gauti paramą nepriklausomai nuo inverterių skaičiaus, galite nors ir 10 prisistatyti kiekvienam kilovatui, tik kainoje klausimas geresnis :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 01:34 

Virtusolar rašė:
Kai nesi sukaupęs pertekliaus? Nelabai supratau klausimo. Jei nieko nepagaminai, tai nepagaminai, jei pagaminai, ir viską suvartojai, laimi į vienus vartus. Jei nesuvartojai ką pagamini, tai arba pasaugojimo mokestis 5ct/kwh arba 36%.

Jeigu pertekliaus neturi ir reikia elektros, perki iš eso standartiniu tarifu, kaip neturėdamas jėgainės.

Metinis nurašymas visai neįdomus reikalas, jeigu turite 10000kwh per metus, o suvartojote tarkime 5000, balandžio 1 dieną atsisveikinate su kitais 5000kwh kuriuos prigaminote, neatlygintinai. Neįdomu visai :)

.

kaip tai neidomu? cia topu topo idomumo vinis yra :)
sakykim pasirenki plana, kur susimoki uz pertekliu. privarai metinio pertekliaus. jie viska perparduoda kitiems. ir ateina "ta diena" - terminas, kai nuraso viska naglu snukiu. tada jokio pertekliaus neturi ir dar vartoji mokedamas pilna kaina :D :D :D
turetu but kokie pereinamieji rezimai kokie, ar kazkas tipo - "nusiraso tik viskas virs sukauptu 1000kwh"... o dabar skatina matai saules energetika tokiais "perlais" :D :D :D pagal mane cia vagia is vartotoju tiesiog...
---------
dar as noriu paklaust - ka tu ten rasei apie ta supirkima po 5 centus? nelabai supratau. yr jau toks planas kur perveda tau realius pinigus uz pertekliu buitiniams elektros vartotojams?
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 01:50 

AAA000 rašė:
Virtusolar rašė:

.

kaip tai neidomu? cia topu topo idomumo vinis yra :)
sakykim pasirenki plana, kur susimoki uz pertekliu. privarai metinio pertekliaus. jie viska perparduoda kitiems. ir ateina "ta diena" - terminas, kai nuraso viska naglu snukiu. tada jokio pertekliaus neturi ir dar vartoji mokedamas pilna kaina :D :D :D
turetu but kokie pereinamieji rezimai kokie, ar kazkas tipo - "nusiraso tik viskas virs sukauptu 1000kwh"... o dabar skatina matai saules energetika tokiais "perlais" :D :D :D pagal mane cia vagia is vartotoju tiesiog...
---------
dar as noriu paklaust - ka tu ten rasei apie ta supirkima po 5 centus? nelabai supratau. yr jau toks planas kur perveda tau realius pinigus uz pertekliu buitiniams elektros vartotojams?

Na aš čia su sarkazmu parašiau. Žinoma, kad visiškas apsurdas, jog nuskaičiuojama visa pagaminta energija, jei nespėjai sunaudot. Bent mokėtų sumą lygią pasaugojimo mokesčiui, o čia išvis nieko :)

Už perteklių nemokam, mokam tik kai reikia susigražinti. O jei nėra iš ko susigražinti, mokam standartiniais tarifais.

Apie tuos supirkimus yra čia parašyta https://www.eso.lt/lt/verslui/elektra_9 ... kimas.html realiai pats nesusidūriau, tik domėjaus kažkada. Kai buvo regulos nustatytos kvotos, buvo privaloma supirkti elektrą iš gamintojų už labai gerą kainą, bet dabar kvotų jau nebėra ir eso jei neklystu moka po 5ct už 1kwh. Bet dėl šito bijau sumeluoti. Ir kai gaunama parama iš apva, 5 metus negalima parduoti elektros niekam, o tik naudoti savo reikmėms.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 08:45 

Ignitis turi sprendimą ir daugiabučių gyventojams https://www.saulesparkai.lt
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 09:32 

apuokas rašė:
Ignitis turi sprendimą ir daugiabučių gyventojams https://www.saulesparkai.lt

Ne tik ignitis turi saulės "parkelių", ir tie patys rangovai pamažu įsijungia į žaidimą :) aišku su atsipirkimu ten kiti klausimai, ne mano daržas tai nediskutuosiu ta tema :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 10:21 

Gal moderatoriai, ar kažkas su didesnėm teisėm šitame forume galėtu perkelti šitą diskusiją tiksliau Q&A į atskirą temą kurnors energetikos skilyje? Pavadinimas galėtu būti "Saulės energetika nuo A iki Z", nu arba kažkas panašaus. Man, tikiuosi ir kitiem, (kaip ir visai gamtai netiesiogiai) labai padėjo šita diskusija.
Ir prie to pačio ištrinkit mano šitą postą.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1607

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 11:09 

del supirkimo. ten verslo subjektas turi but. apsiribokim vartotojais.
vartotojas tai kai jegaine pagal poreikia, o ne i uzdarbi orietuota.
5 centai yra siaip labai daug. didmenine REALI kaina panasios eiles yra kazkur iki 6-8 centu tik.
as manau vartotojam supirkimas turetu but mazesnis uz verslui. jei 5 duoda verslui - nu tai sakykim vartotojams turetu duot bent 3-4 centus uz pertekline kwh. nes infrastruktura ilgesne iki ju. mazuju. bet uztat nuimt biurokratine nasta.
ir butu labai paprasta sistema. o ne kazkokie nesamoningi planai.
ir metu begyje turetu but ne sukauptos elektros pavogimas, o balansinis atsiskaitymas. jei yra perteklius - tinklai sumoka. bet su riba, sakykim iki 1000kwh. arba toki kieki perkelia i kitus metus - jei pagal trecdalio nusavinimo plana.
va taip turetu but. dabartiniai kiti planai - afiora kazkokia...
juk riboja galingumus maziems. ir kiti saugikliai. ir tarifai prasti. kiek galima dusint lietuvos vartotojus?
  • 0

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 20:23 

Prie to pačio ir AAA blevyzgojimus reiktų trinti, but oh wait...

Šiaip yra kitas klausimas, ar siūlote lengvatines paskolas saulės elementų pastatymui?
  • 0

Reputacija: +2353

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 23:16 

immortallt rašė:
Prie to pačio ir AAA blevyzgojimus reiktų trinti, but oh wait...

Šiaip yra kitas klausimas, ar siūlote lengvatines paskolas saulės elementų pastatymui?

Labas vakaras,

Kaip tik prieš kelias dienas su mokilizingu pasirašėme sutartį, 1% sutarties sudarymo mokestis, 3eur mėnesio aptarnavimo mokestis ir 8% metinių palūkanų. Yra facebooke virtusolar puslapis, naujausias postas. Įdomiausias dalykas, kad naudojant už 100e elektros per mėnesį su lizingu 7 metams po paramos atgavimo mokame po 90eur per mėnesį lizingas+elektra, o per 7 metus (moduliams ir inverteriui po 10m veikimo garantija) gaunasi, ne tik, kad už elektrą mokam mažiau iškart, bet po lizingo laikotarpio dar ir jėgainė lieka nemokamai. Kosminis variantas :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-01-31, 23:56 

Taip, su 8% palūkanom labai patrauklu. Finansinius visus modelius esu parengęs, tik kai visa tai dariau, niekas tokių patrauklių palūkanų nesiūlė ;)

P.S. bijantiems, kad pabrangs pasaugojimo mokestis, tai jis brangs proporcingai, kiek brangs tinklo paslaugos (paskirstymo+0,5Xperdavimo). Taigi, atsiperkamumas nukentės labai nedaug, net jei ir toliau brangs tinklo paslaugos. Tačiau įdiegus išmaniuosius skaitiklius, bus galima realiai elektros energiją parduoti dieną, kai ji brangiausia, ir pirkti, kai jinai pigesnė. Taip realiai susitaupys ~3ct/kWh.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-01, 11:34 

immortallt rašė:
Taip, su 8% palūkanom labai patrauklu. Finansinius visus modelius esu parengęs, tik kai visa tai dariau, niekas tokių patrauklių palūkanų nesiūlė ;)

P.S. bijantiems, kad pabrangs pasaugojimo mokestis, tai jis brangs proporcingai, kiek brangs tinklo paslaugos (paskirstymo+0,5Xperdavimo). Taigi, atsiperkamumas nukentės labai nedaug, net jei ir toliau brangs tinklo paslaugos. Tačiau įdiegus išmaniuosius skaitiklius, bus galima realiai elektros energiją parduoti dieną, kai ji brangiausia, ir pirkti, kai jinai pigesnė. Taip realiai susitaupys ~3ct/kWh.

Aš jau paskaičiavau, jei nebebus to apmokėjimo varianto kur priduodi +36% virš to ką sunaudoji, tai šitą žaidimą galima pamiršti. Jei teks mokėti pasaugojimo mokestį ir/arba instaliuotos galios mokestį pinigais, tai nei jokie smart skaitikliai nepadės. Kas nori mokėti savo pinigus ir už tai gauti gargarą ant stogo ir galiausiai tai net nepadengia 100% išlaidų elektrai. Nu man niekaip galai nesuėjo kaip beskaičiavau, tik +36% variantas (ir jokių nesąmonių).

Jei eso "sublūstu" ir panaikintu +36% variantą tada dėsiu pigią sistemikę iki 3kW be sutarties. Ji užmaitins boilerį ir kondyškes, na ir visa kitą kas bus įjungta tuo metu.
Ar yra tokių trifazių inverterių už protingus pinigus kurie gali imti energiją iš atsinaujinančių šaltinių ir iš tinklo, bet iš tinklo tik tiek kiek trūksta?

Kur galėčiau internete pasiskaitinėti pavirkavimų, kad Lietuvos pajūryje neveikia mažos galios vėjo jėgainės, kaip jos pastoviai genda ir neatsiperka. O jei aš įsigysiu mandrą draudimą kuris padengia ir visus prietaisus iki 10 metų senumo?
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-01, 13:18 

Blogai skaičiuoji tada, jei tau atrodo, kad +36% patrauklu :D Įprastam vartotojui, jei neturi elektromobilio, kurį krautų dieną, patraukliausia yra mokėti už fiksuotą elektros energijos kiekį (tiksliau galią).
+36% tai jei tu linkęs susimažinti savo kintamas sąnaudas iki minimumo ir linkęs už tai sumokėti neproporcingai daugiau. Įsivaizduoju tokius žmones, kurie dabar turi pinigų ir pajamas, bet ateityje bijo, kad neturės beveik jokių pajamų.

Tai kad man rodos visi inverteriai, kurie naudojami gaminantiems vartotojams taip ir veikia. Tiesa, labai nesidomėjau, tik iš apskaitos pusės.
Mandrą draudimą iš ko įsigysi? Pvz. Lietuvos draudimas? O jie dengia nuo gedimų ar nuo aplinkos veiksnių? Tada dar žiūrėk, kad turto klasėje būtų. Dvejoju kažkaip.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-01, 15:02 

immortallt rašė:
Blogai skaičiuoji tada, jei tau atrodo, kad +36% patrauklu :D Įprastam vartotojui, jei neturi elektromobilio, kurį krautų dieną, patraukliausia yra mokėti už fiksuotą elektros energijos kiekį.
+36% tai jei tu linkęs susimažinti savo kintamas sąnaudas iki minimumo ir linkęs už tai sumokėti neproporcingai daugiau. Įsivaizduoju tokius žmones, kurie dabar turi pinigų ir pajamas, bet ateityje bijo, kad neturės beveik jokių pajamų.

Tai kad man rodos visi inverteriai, kurie naudojami gaminantiems vartotojams taip ir veikia. Tiesa, labai nesidomėjau, tik iš apskaitos pusės.
Mandrą draudimą iš ko įsigysi? Pvz. Lietuvos draudimas? O jie dengia nuo gedimų ar nuo aplinkos veiksnių? Tada dar žiūrėk, kad turto klasėje būtų. Dvejoju kažkaip.

Dėl dabar turimų pajamų ir negarantuotos ateities tai nevisai taip, aš jei investuoju tai turi veikti ir atsipirkti 100%, tai turi arba generuoti pinigus, arba tai bus investicija į kožkoį daiktą trurintį vertę, arba pinigus turi padėti taupyti tas daiktas pvz kai išlaidos vistiek neišvengiamos (elektros energijos ir transporto atveju). Mano supratimu priešingai nei AAA000 jei tu neišvengiamai turi išleisti pinigus, bet su kažkokiom priemonėm gali to išvengti pilnai arba dalinai ir tas taupymas padengia investiciją per kokius 5 metus ir mažiau tai valio, tai apsimoka ir atsiperka.

Kažkuris iš mūsų kažko nesuprato, kaip veikia +36% planas ar ne? Aš suprantu taip, balandžio 1 esi "pa nuliam" balandžio gale moki už elektrą, tik kiek suvartojai minus tiek kiek pagaminai, jei trūko damoki 10-20€ kuom aš abejoju, nu bet tarkim. Geguže, birželį, liepą, rugpjūti, rugsėjį prisikaupi tinkle pas eso energijos su dideliu pertekliu ir jos turi užtekti su nemažiau +36% metiniu buferiu iki pat kovo 31d. Jei aš negerai suprantu dėstykit, kaip yra ir dėkit nuoruodas.

Aš nesuprantu, kaip tu skaičiuoji atsipirkimą ir apsimokėjimą tokio dalyko kai įsigijęs brangų įrengimą eksploatacijos metu tu dar mokėsi papildamai eso visada visą gyvenimą? Tokio dalyko negalima net svarstyti. O pagaminti 136% ir suvartoti 100% nieko daugiau nemokant, čia gaunasi lygiai taspats jei aš turėčiau belekokio dydžio akumuliatoriu kurio man užtektų metams, akumuliatoriuas krovimo/iškrovimo nuostuoliai būtu labai panašūs, tik nereikia investuoti į jokį akumuliatorių.

Draudimas "er**" labai gerą kainą gavau. Bet neėmaiu pačio brangiausio kuris dengia viską ir nuo visų atvejų ir tai kas nenumatyta netgi ir nuo visko tipo, nu aš ne teisininkas, bet kiek supratau iš trumpo aprašymo (kaininiko) tai taip gaunasi, kaip kasko mašinos draudimo atveju.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-01, 15:23 

bahuriux rašė:
Jei eso "sublūstu" ir panaikintu +36% variantą tada dėsiu pigią sistemikę iki 3kW be sutarties. Ji užmaitins boilerį ir kondyškes, na ir visa kitą kas bus įjungta tuo metu.
Ar yra tokių trifazių inverterių už protingus pinigus kurie gali imti energiją iš atsinaujinančių šaltinių ir iš tinklo, bet iš tinklo tik tiek kiek trūksta?

Kur galėčiau internete pasiskaitinėti pavirkavimų, kad Lietuvos pajūryje neveikia mažos galios vėjo jėgainės, kaip jos pastoviai genda ir neatsiperka. O jei aš įsigysiu mandrą draudimą kuris padengia ir visus prietaisus iki 10 metų senumo?

brangesni inverteriai sugeba neatiduot pertekliaus i tinkla - jei tu nori be sutarties statyt. ten toks daviklis statosi ant ivadinio laido - atbulines sroves tekejimo momenta fiksuoja ir tada riboja jegaines galinguma. ar net visai sustabdo - jei pas tave nera vartojimo. cia reikia specifikacijas konkretaus inverterio ziuret, ar jis sugeba "salos" rezime dirbt. arba tas rezimas "off grid" vadinasi, arba "autonomine atsaka". nezinau kaip tiksliai ten verciasi :D ir nesumaisyk su inverteriais kurie krauna akumus. ten irgi riboja nuo tinklo - bet jiem akumai butini. jie i akumus tada krauna. tau jei nori be akumu - turi moket uzstabdyt saules jegaine (apribot galia iejime is saules bateriju).
kas liecia
"trifazius" - tai ten is esmes visi vienfaziai. tik "trifazis" modelis turi tris vienfazius kaskadus :D ir tiesiog isdalina ant riju aziu apkrova. jei tu nori be akumu ir kad "salos" rezeme - cia jau bus sunku toki rast. nes kai isdalina ant trifazio - tavo suvartojimas irgi turetu but simetriskas - o tas labai sunku padaryt. as manau orientuokis i vienfazi inverteri ir kuris su atbulines sroves davikliu. tada gal rasi lengviau nupirkt :D sita funkcija gana nesenai atsirado - gal kokie tik 5 metai. nes vakaruose tokiu nesamoniu su elektros tinklais nera kaip pas mus; jie stuma i tinkla ir gauna pinigus. ir nesuka galvos - nes ten tinklai neapgaudineja vartotoju kaip cia :D kazkokiom beprasmiskom salygom... ten kiekvienas vartotojas - klientas. o pas mus gi valstybe atskirai - su savo "interesais" :D :D :D
-------
del vejo - jei nori suzinot kas yra su veju, daryk taip: pirma nusiziurek vejo jegaine - kuria tu isivaizduoji - kad ji tau ten kazka gamins :D tada pereik interneta pagal ta modeli - kokie atsiliepimai eksplotacijoje :D :D :D raktiniai zodziai - gedimai, pajungimas, rezultatai ir pan... galesi studijuot :D :D :D as tau garantuoju - tas slamstas kinietiskas - nedirba!!! saules jegaines bent jau dirba. o smulkios vejo jegaines tik varnoms ir kurmiams baidyt... smulkios - as turiu omeny iki kazkur 5kw (kur ten tipo raso - realiai ten net ant galingumo knisa prota...). jei nori problemu - nusipirk veja :D :D :D :D :D
kad kazka isspaust is vejo - labai daug ziniu reikia ir labai daug patirties. desimtmeciu... deja. ir salygu. pvz gyvent vienkiemyje ar bent jau sklype kokiu 50 aru . ten dafiga problemu jau vien pastatyme -aukstingumai ir atstumai ribojami. plius jos triuksma skleidzia, skraido ledo gabai nuo ju, kai luzta - sparnuotes gabalais islaksto, uzsidega reduktoriai, tepalus istasko pvz ant tinkuotu baltai sienu ir pan... :D :D :D ten pz - idomu siaip - jei turi daug laisvo laiko ir megsti issukius... :) bet tikrai jos nepagamins stabiliai elektros. vejas irgi neturi tiek energijos - kaip visi isivaizduoja. tas kur "gamina" yra virs 6-8m/s stiprumo. silpnesnis ten tik gaivina - bet jis neturi savyje energijos. tu paziurek oru prognozes - kokie realiai vejo greiciai yra. kad ten kazkas "dvelkia" - nereiskia kad vejo jegaine suksis gaminimo rezimu. ji tik galbut judins sparnus - bet negamins energijos. stabilus, tinkami elektros gamybai vejai tera tik auksciuose virs 100m. del to i auksti ir orientuojasi verslas. arba i juras - kur nera triukdziu vejui. mazos vejo jegaines deja tik zaisliukai. mazdaug kaip tiketes kad saules zibintai tau prigamins elektros - kai jie nesukaupia net valanadai elektros su tuo mini akumu... o vejo jegaine net be akumo - o tikisi visi daugiau :D :D ;d juokinga ir tiek.
  • +2

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-01, 20:31 

bahuriux, 136% gaminti už įrangą sumokėsi beveik 36% daugiau. Na taip, jei nieko prieš prasiilginti investicijos atsipirkimo laikotarpį, tai galima ir taip daryti, atsipirks. Tik tai nėra nemokama ir santykinai brangiai kainuoja.

Tik nereikia, kaip AAA - jei po investicijos vis tiek reikia bent centą išleisti, tai neatsiperka. Kitaip sakant, neapsimoka pastatų apšiltinti, nes vis tiek šildyti reikės.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-01, 20:47 

immortallt rašė:
bahuriux, 136% gaminti už įrangą sumokėsi beveik 36% daugiau. Na taip, jei nieko prieš prasiilginti investicijos atsipirkimo laikotarpį, tai galima ir taip daryti, atsipirks. Tik tai nėra nemokama ir santykinai brangiai kainuoja.

Tik nereikia, kaip AAA - jei po investicijos vis tiek reikia bent centą išleisti, tai neatsiperka. Kitaip sakant, neapsimoka pastatų apšiltinti, nes vis tiek šildyti reikės.

nu va, net ir buhalterijos reikia didiji ekonomikos buhaalteri mokyt :D
jei nori kad trecdalis energijos butu, kaip apmokejimas uz paslauga, o pats naudotum pilnu poreikiu, pati investicija i elektrine turi but 150% dydzio, o ne 136%.
kelias saules elektrines beja eksplotuoji? :D isvis ka nors energetinio eksplotuoji - nors koki katila bent jau sildymo turi? :D :D :D ar cia irgi kaip ir elektromobiliuose - turi kazkoki vdv kibira, kurio akuma keiti servise ir aiskini apie ateities energijos pasaulini balansavima nudevetu elektromobiliu akumais :D :D :D
vien tas "remimas" - cia kaip su stogu keitimo programa. dengi stoga uz dviguba kaina ir tau grazina trecdali :D ir dar uzdengia - "tiap - liap" specialistai...
saules elektrine gali susipirkt is devetas irangos. kur atkeliauja is vakaru tonomis. jie jau praeje sita pirmini etapa - jie jau keicia savo saules elektrines i siektiek modernesnes. arba naujos realios remimo programos vykdomos. jau sitam etape gali sutaupyt maziausiai puse investicijos - jei tave tas domina. jau yra antrine rinka. o tu cia kliedi savo buhalterinius pezalus ir grafikelius su procenteliais kaisioji... nors net nesuvoki - kad ja ir eksplotuot reikes daugybe metu. o jos devisi - panasiai kaip ir automobiliai... ir ten centu neuzteks veikimo palaikymui. pavazinek po Lietuva - jau ir isdraskytu ir sugriuvusiu ir uzmirstu ir paliktu likimo valiai smulkiu saules elektriniu pilna. o cia verslo marketinga ikisineji... vartotojams. juokinga ir graudu...
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-18, 19:17 

O kaip čia yra su nutolusiais gamintojais? Galėčiau sodyboje statyti. Tik niekaip nesuprantu ESO parašymo, kad negaliu sunaudoti viso pagaminto kiekio. O jei statyti kartu su kaimynu didesnę 20-30kw tai visai nesamonė gaunas.
Cituoju iš ESO puslapio
Pavyzdžiui: jei per mėnesį visa 100 kW galios nutolusi elektrinė pagamino ir pateikė į tinklus 4000 kWh, iš visos jėgainės prie Jūsų vartojimo objekto yra priskirta 5 kW elektrinės galia, o Jūsų vartojimo objekte per mėnesį suvartota 250 kWh, tai:

Jūsų vartojimo objektui per šį mėnesį priskiriamas elektros energijos kiekis yra 4000 kWh (visas elektrinės į tinklus patiektas kiekis) / 100 kW (visos elektrinės galia) x 5 kW (Jūsų vartojimo objektui priskirta galia) = 200 kWh;
Už šias 200 kWh, atgautų iš ESO tinklo nutolęs gaminantis klientas atsiskaito pagal gaminančių vartotojų kainas (žr. „Kokie yra gaminančių vartotojų atsiskaitymo būdai ir kainos?“.
Už likusias 50 kWh gaminantis vartotojas atsiskaito pagal vienos laiko zonos tarifus.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-18, 19:36 

Fatalix rašė:
O kaip čia yra su nutolusiais gamintojais? Galėčiau sodyboje statyti. Tik niekaip nesuprantu ESO parašymo, kad negaliu sunaudoti viso pagaminto kiekio. O jei statyti kartu su kaimynu didesnę 20-30kw tai visai nesamonė gaunas.
Cituoju iš ESO puslapio
Pavyzdžiui: jei per mėnesį visa 100 kW galios nutolusi elektrinė pagamino ir pateikė į tinklus 4000 kWh, iš visos jėgainės prie Jūsų vartojimo objekto yra priskirta 5 kW elektrinės galia, o Jūsų vartojimo objekte per mėnesį suvartota 250 kWh, tai:

Jūsų vartojimo objektui per šį mėnesį priskiriamas elektros energijos kiekis yra 4000 kWh (visas elektrinės į tinklus patiektas kiekis) / 100 kW (visos elektrinės galia) x 5 kW (Jūsų vartojimo objektui priskirta galia) = 200 kWh;
Už šias 200 kWh, atgautų iš ESO tinklo nutolęs gaminantis klientas atsiskaito pagal gaminančių vartotojų kainas (žr. „Kokie yra gaminančių vartotojų atsiskaitymo būdai ir kainos?“.
Už likusias 50 kWh gaminantis vartotojas atsiskaito pagal vienos laiko zonos tarifus.

Kaip suprantu iš šio parašymo, tai skaičiuojama taip:
elektrinė elektrą gamino 4000 kWh/100 kW = 40 h (skaičiuoja maksimumą);
Per tas 40h, vartotojas galėjo suvartoti 40 h* 5 kW = 200 kWh;

Tai tuos 200 kWh ir dengia elektrinė (+ kaštai ir mokesčiai), o kitus reikia pirkti.
Jei nori daugiau pasidengti elektros, reikia galingesnio įvado/plano.

Manau nėra teisinga sistema, nes realiai gali nesutapti perdengimai (daugiausiai gamina dieną, o vartoja ryte vakare), bet yra kaip yra.
  • 0

Reputacija: +708

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-18, 20:27 

Evil Goku rašė:
Fatalix rašė:
Cituoju iš ESO puslapio

Tai tuos 200 kWh ir dengia elektrinė (+ kaštai ir mokesčiai), o kitus reikia pirkti.

Manau nėra teisinga sistema, nes realiai gali nesutapti perdengimai (daugiausiai gamina dieną, o vartoja ryte vakare), bet yra kaip yra.

nesupratai.
cia variantas kai esi nutolusios elektrines dalininkas. jei ta nutolus elektrine tau priklauso visa ir ji pagamino 4000kwh - tai tu gali is tinklo ir pasiimt tuos 4000kwh - priklausomai koki plana pasirinksi pasiemimo.
sistema teisinga. viskas ten gerai. jei truksta kiekio - tu didesne dali elektrines issipirk.
blogai cia tik tas - kad tokie "planai" neskatina nei gamybos, nei atsipirkimo... Lietuvos atsinaujinancios energetikos smulkiems vartotojams siulomi variantai yra visiska nesamone. pasauly tokiu nesamoniu faktiskai niekur nera. cia biurokratai ismaste kaip apknist elektros vartotojus.
pasaulyje uz pagaminta ir priduota elektra yra mokami pinigai. jei tu esi stambus gamintojas - tu tiesiog gauni uz pagaminta ir priduota i tinklus elektra rinkos kaina. arba net laimetu aukcionu kaina, kuri net aukstesne uz rinkos. pagal auksta tarifa tau sumoka. o kai esi smulkus gamintojas - del tokiu neapsimoka organizuot aukcionu. tai tokiems tiesiog turi but nustatyta kazkokia fiksuota supirkimo kaina - zemesne uz rinkos. sakykim trecdaliu ar panasiai. cia ir turi but energetikos ministerijos tiesioginis darbas - nustatyt teisinga supirkimo tarifa smulkiems gamintojams. jie turetu tarifus tvirtint. metodikas tarifo paskaiciavimo tobulint.
vietoj to - kad dirbtu savo tiesiogini darba - jie suda mala. prigalvojo nesamoningu planu, kad tu gamini elektra, ja is taves paima - bet uz tai kad paima - tu dar turi susimoket.... o jei nespeji metu begyje sunaudot - tai dar ir pavagia likuti. kur cia yra atsipirkimas ir energetikos skatinimas? cia energetinio debilizmo politika... cia faktiskai yra dideliu gamintoju ir neaiskiu tarpininku lobizmas - salies konkurencingumo mazinimas (nes riboja rinka be jokiu paaiskinamu priezasciu) - taip par dirbtinis elektros kainu didinimas vartotoju nenaudai (salies zlugdymas ir nacionalinio saugumo pazeidimai, faktiskai sabotavimas). va tuo uzsiimineja musu energetikos ministerija...
o su sitais energetikos elektriniu kolukiais - cia tik nauja biurokratine tvarka - kaip apknist ne konkretu viena vartotoja, o kolektyvine elektros vartotoju grupe. pas mus kolukieciu energetika - kazkoks posovietine imbeciline sistema isgalvota ir tiek... :(
bus kolukietiskos elektrines "saviems poreikiams"...
pasauly vartotojai perka energijos kiekius aukcionuose is gamintoju. ten net smulkiems vartotojams, su nedideliais suvartojamais kiekias - sudaromos galimybes pirkt elektra derantis del MAZESNIO TARIFO. arba pirkt is mazesnio gamintojo, tesusimokant perdavimo mokesti. o pas mus smulkiems leidzia tik pirkt paciam is saves :D :D :D arba tik is monopolio... ir net jei smulkus susivienija ir pasistato didele elektrine - jiem LIETUVOJE DRAUDZIAMA elektra pardavinet. nu kas per nesamone? cia gal koks terorizmas, ar kas - jei gamini elektra. DEL KO LIETUVOJE DRAUDZIAMA???
istojom i ES - bet vakarieciu teisiu iki siol negavom. net Ukrainoje gali smulkus gamintojau gaut grivinas uz priduota elektra. kada baigsis sovietizmo draudimai Lietuvoje elektros energetikoje?
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-18, 21:37 

Kodėl draudžiama pardavinėti ?

Priskiriant vartojimo objektą svarbu įsitikinti, kad būtų tenkinami šie reikalavimai:

Nurodytas vartojimo objektas privalo priklausyti nurodytam objekto savininkui nuosavybės teise, ir nurodytas vartojimo objekto savininkas turi turėti Elektros energijos pirkimo-perdavimo sutartį sudarytą savo vardu;
Vartojimo objektas vienu metu gali turėti priskirtą galią tik iš vienos nutolusios elektrinės;
Priskiriama elektrinės galia negali viršyti vartojimo objekto leistinosios vartoti galios;
Norint elektrinę (ar jos dalį) priskirti kito asmens vartojimo objektui privaloma turėti specialų Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos išduodamą leidimą gaminti, ir jėgainės įranga turi būti neeksploatuota iki šio leidimo gaminti.

Gauni leidimą gaminti ir parduok kam tinkamas ir už kiek nori tik susimoki perdavimo mokesti.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-18, 23:38 

Evil Goku rašė:
Fatalix rašė:
Cituoju iš ESO puslapio

Ne visai į valandas išsiverčia. Išsiverčia į tai, kad įvadas 5kW, taigi, virtualiai gali įsigyti 5kW jėgainę. Nieko nesąžiningo kaip ir nematau, o su 5kW įvadu reikia pasistengti sunaudoti daugiau nei 200kWh per mėnesį, nes turėsi pakankamai aprkovęs laikyti savo įvadą.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-02-19, 05:25 

Fatalix rašė:
Gauni leidimą gaminti ir parduok kam tinkamas ir už kiek nori tik susimoki perdavimo mokesti.

nu tu pirma ji gal gauk :D
jo net neapsimoka gaut - jei smulkus gamintojas. tau nuostolius nes. cia yra diskriminacija tiesiog ir tiek.
--------
immortallt rašė:
Ne visai į valandas išsiverčia. Išsiverčia į tai, kad įvadas 5kW, taigi, virtualiai gali įsigyti 5kW jėgainę. Nieko nesąžiningo kaip ir nematau, o su 5kW įvadu reikia pasistengti sunaudoti daugiau nei 200kWh per mėnesį, nes turėsi pakankamai aprkovęs laikyti savo įvadą.

cia yra uzmaskuotas draudimas. smulkus vartotojas negali normaliai investuot, kad jam apsimoketu. viskas apskaiciuota taip - kad jis vartotu labai apribotom pasirinkimo aplinkybem ir jam kuo labiau nenaudingom salygom. plius mainu sistema biurokratine, o ne rinkos mechanizmas. vykdoma ne per pinigus, o tik energijos kiekiai per ekvivalentinius tarifus. faktiskai Lietuvoje energetikoje isivede naujoviskus apribotu galimybiu virtualius pinigus - "kilovatvattarifius" kazkokius :D :D :D uz kuriuos nieko negali nupirkt ir laisvai disponuot... cia korupcija gryna... ir manau europinio lygio pazeidinejimai - tokia savivale. jokiu cia svarios energetikos remimu net nekvepia... cia tik suktas vidiniu salies vartotoju papildomo apmokejimo planas. pelna dalinsis kazkokie tarpininkeliai. partiniu vagiu gauju manau statytiniai.
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'