Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 9 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Automobiliai, motociklai ir traukiniai
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-15, 13:13 
     
Cituoti:
Naudojant daugiau biodegalų, sumažės naftos produktų vartojimas, o tai leis Lietuvai reikšmingai padidinti atsinaujinančių išteklių dalį Lietuvos transporto sektoriuje.
Naftos produktų vartojimas jau sumažėjo dėl pandemijos, tą aiškiai rodo naftos ir degalų kainos. O su biopriedais į degalus (pateiksiu vaizdingą palyginimą) tai yra, taip lyg degintume maistą katilinėse ir šildytume miestus, ekologiška, žalia, nulinė emisija CO2, bet pats maistas tampa prabangos preke nes labai išbrangsta dėl paklausos. Nu OK biopriedai gaminami dyzeliui iš rapsų pagrinde, o benzui iš grūdų, kukurūzų, bulvių, kad ir antrarūšiai tai maisto produktai, bet juos galima naudoti gyvuliams šerti ir gaminti aukščiausios kokybės maistą.

Cituoti:
Taip, vien to nepakaks direktyvos tikslams pasiekti, bet tai galbūt leistų išvengti Lietuvai paskutinės tarp visų ES šalių pagal šį rodiklį vietos. Be to, sumažėtų galimos baudos iš mokesčių mokėtojų lėšų, mokamos už netinkamą direktyvos įpareigojimų įgyvendinimą.
Pasiūlysiu išeitį kaip padaryti, kad atsiknistu euronevispročiai, nuo Lietuvos. Teisiog reikia apjungti visą Lietuvos ūkį ir tada skaičiuoti CO2 emisijas per gyventoją, kartu su viskuo ne tik tarnsportu, tai pat ir atsinaujinančios energijos gamybą, arba el energijos pirkimą kuri buvo pagaminta neteršiant CO2. Lietuvoje yra daug biokuro katilinių kur kūrenama atsinaujinančiu kuru - mediena.
Dar vienas būdas yra reikia prastumti ES tokį dalyką, kad priedas į kurą gali būti tik ne maisto produktas (nes juk patys suprantat afrikoj vaikai badauja čia bajeris jei ką), bet pvz biomasė kaip mediena (visokios šiukšlės šakos spygliai lapai ir tt.), nupjauta žolė, šiaudai ir tt. Jei yra naudojama maisto žaliava tam tikslui, tai neskaičiuoti kaip biopriedo išvis ES mastu.


Cituoti:
Nebuvo atsižvelgta į faktą, kad biodegalai į atmosferą išmeta iki 70 proc. mažiau anglies dvideginio. Be to, vairuotojų už degalus sumokėti pinigai atitenka užsienio šalių naftos pramonei, kai skatindami biodegalų naudojimą remiame vietos gamintojus ir ūkininkus“, - pabrėžė LAIEK vadovas.
O ar buvo atsižvelgta į faktą, kad nestė biopriedams naudojo atogražų miškų palmių aliejų ir padarė sunkiai atitaisomą žalą gamtai. Kai ant visų degalių puikavosi -20% CO2 naudojant neste dyzeliną? O realiai tik naikino mūsų planetos "plaučius". http://www.technologijos.lt/n/technolog ... niu-degalu


Ištikro ateina elektromobilizmas po truputį ir dar pristačius vėjo ir saulės jėgainių Lietuva kokiais 2050-2060 išvis nebeišskirs jokių CO2 emisijų, o gal ir anksčiau tai bus. O iki to laiko jei auto gamintojai ir juo labiau pirkėjai su politikais priešaky jei būtu realiai sąmoningi ir atsakingi galėtu priversti tiesiogiai ir netiesiogiai auto gamintojus montuoti ekonomiškesnius variklius visai net ne otto ciklo (1 litro turbo didžiausias blogis preiš gamtą dėl neilgaamžiškumo ir vistiek didelių realių, o ne "popierinių" sąnaudų) o pvz atkinsono (toyota hibridai pirmasis buvo prius 1995m iki dabar berods), milerio (mazda 1993m), kaikuriam specifiniam transportui netgi stirlingo. Patys automobiliai galėtu būti lengvi kaip kokie GM ultralaite 1992m ir naudojantys 2,5l/100 benzo užmiestyje.
  • +2Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-07-05, 20:14
Pranešimai: 7920
Miestas: KLP
Reputacija: +1815
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-15, 17:01 
     
is principo pasaulyje yra maisto perteklius, todel ir galima perdirbti i biodegalus. afrikoj ir kitur badauja todel, kad jie neisgali nusipirkti, o niekas uz dyka nedalins.
  • 0
Užsiregistravo: 2015-01-11, 16:31
Pranešimai: 407
Reputacija: +158
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-16, 13:30 
     
Idiotizmas. Jei jau taip reikia tą šlamštą iškišt - nu padarykit atskirai - įsipylei kuro ir gauni dar papildoma/privaloma tvarkai aliejaus. Na nžn, kam nors gal į traktorių susipilt atiduot ar pan....
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-01, 21:51
Pranešimai: 3393
Reputacija: +499
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-16, 13:45 
     
bahuriux rašė:
O ar buvo atsižvelgta į faktą, kad nestė biopriedams naudojo atogražų miškų palmių aliejų ir padarė sunkiai atitaisomą žalą gamtai. Kai ant visų degalių puikavosi -20% CO2 naudojant neste dyzeliną? O realiai tik naikino mūsų planetos "plaučius".


Čia LAIEK lobistų "praliotas" - kad jie negali priversti maišyti tik jų šlamšto, kad aliejų galima pilti ir ne tik vietinį, ir jis tikrai nebus pilamas vietinis jei bus brangesnis nei atvežtinis. Ypač didesniais kiekiais (tarkim ten procentą kitą gal ir nevertėjo ieškoti kažkur kitur, tiesiog sukandi dantis ir perki, 10 - jau rimta, jau verta ir tuos afrikos vaikus palikti badauti po palmėm, arba jei pasakys kad palmės blogai - užsėti jų normalius laukus tais pačiais rapsais. Šachas ir matas)
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-01, 21:51
Pranešimai: 3393
Reputacija: +499
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-16, 19:23 
     
Jus neuzmirskit dar tokio fakto, kaip naudoto, atidirbto augalinio aliejaus panaudojimas degalams gaminti. Nustebtumete suzinoje, kokie kiekiai naudotu alieju vaiksto biodyzelino gamyboje, tad kalba eina ne vien apie svieziu rapsu, ar saulegrazu aliejaus panaudojima dyzelino bioprieduose
  • 0
Užsiregistravo: 2011-08-29, 20:34
Pranešimai: 324
Reputacija: +123
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-16, 20:08 
     
Šiaip ES siekiama labiausiai skatinti antros kartos biodegalų gamybą, kas visai nevyksta. Antros kartos biodegalai, tai jau bus iš biologinių atliekų pagamintas kuras.

Kas dėl maisto kainų, dėl rapsų auginimo maistas nebrangs, jei nelaikysi dirbtinų subsidijų. Ir šiaip, jei visos ES subsidijos ūkininkams būtų nutrauktos, o skirtos inovacijų kūrimui, investicijoms į infrastruktūrą ir t.t., tai ne tik kad maisto kainų augimo nepajaustų, bet dar ir santykinai jos sumažėtų. Bet žinoma, ūkininkai visada randa ką apkaltinti. Didžiausia mafija Europoje yra žemės ūkis.

P.S. kuro kainos krenta ne tik dėl paklausos kritimo. Yra to dedamoji, bet tokį didelį kritimą lėmė naftos pasiūlos augimas.
  • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 15333
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2808
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-16, 23:26 
     
immortallt rašė:
P.S. kuro kainos krenta ne tik dėl paklausos kritimo. Yra to dedamoji, bet tokį didelį kritimą lėmė naftos pasiūlos augimas.
Nu jau, iš kur tas pasiūlos augimas, šilta žiema Europoj ir Kinija, kai pradėjo nenaudoti naftos tokiais kiekiais, naftos kainos krito stabiliai, o dabar dar ir vakarai nebenaudos tiek kiek iki šiol, tai pamatysim ant kiek pigi gali būti nafta. Nebent tu kalbi apie santykinę pasiūlą (kai nėra paklausos yra produkto perteklius) tada čia taspats, tik kitaip pasakyta.Na tai ir turi būti naudojama etanoliui bio šiukšlės, o biodyzelinui tik atidirbes aliejus ir ne kitaip.
  • 0


_________________
Jei abejoji nedaryk, jei darai neabejok.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-07-05, 20:14
Pranešimai: 7920
Miestas: KLP
Reputacija: +1815
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-17, 20:24 
     
Naftos paklausa ir šilta žiema Europoje niekaip nekoreliuoja - naftos produktai (apart dujos) nenaudojamos elektrai gaminti ar šilumai Europoje. Na nebent čia sieji su tuo, kad kuro transportas mažiau sunaudoja dėl šiltesnės žiemos, bet tai mizeris.

Kuro kainos priklauso nuo dviejų dalykų: sąnaudų lygio ir maržų lygio.
Sąnaudų lygis, tai pagrinde naftos kaina, kuri krito dėl tiek paklausos sumažėjimo (korona) plius pasiūlos padidėjimo (OPEC ne tik nesutarė mažinti, bet esminis naftos žaidėjas, SA, pasakė, kad didina gavybą). Taip kad ne tik santykinė pasiūla naftos išaugo, bet ir absoliuti pasiūla.
Maržų lygis - čia jau kiek naftos perdirbimo gamyklos konkuruoja. Jei visos naftos gamyklos dirba +- ant max, tai marža gali išaugti ir kuras brangti, net jei nafta pinga. Šiuo atveju ir žaliava pinga, ir paklausa kažkiek traukiasi.
  • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 15333
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2808
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'