Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Karyba ir technologijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-09, 15:40 
     
Dar vertėtų paminėti, kad dėl tos pačios priežasties pas lenkus atsirado teritorinės gynybos pajėgos (mūsų savanorių pajėgų atitikmuo)
 • +1
Užsiregistravo: 2008-07-14, 10:06
Pranešimai: 2853
Reputacija: +1256
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-09, 16:44 
     
pagal senas rusiu treniruotes lenkija paleidzia branduoline raketa taip sunaikina lenkijos karuomine ir atskiria nuo baltijos saliu nato armija. Idomiu tam galima pasiruosti ir apsiginti?
 • -6
Užsiregistravo: 2016-01-09, 10:27
Pranešimai: 234
Reputacija: -447
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-09, 18:43 
     
Visų pirma, faktas kad tokie kariniai vienetai yra kuriami tiktais dabar yra geras įrodymas, kad Nato šalys nevertino savo gynybos rimtai. Pusė Lenkų pajėgų prieš tai stovėdavo prie Vokietijos sienos dėl kažkokių neaiškių priežasčių. Kas dėjosi prieš tai? Pastovus gynybos biudžeto kastravimas, karybos niekinimas bei laikymas beprasme. Tokie etapai padaro daug daugiau žalos kariuomenei, nei kad galima kompensuoti nauju karinio biudžeto papildymu. Visų pirma yra prarandamas geriausias personalas (gabūs žmonės paprastai nepasilieka organizacijoje kuri merdija), kariuomenės prestižas krenta, technika nėra prižiūrima, ji sugenda ir yra paliekama rūdyti. Nėra perkama nauja amunicija, senoji pasensta ir tampa nepatikima. Kūno šarvai pasensta ir t.t. Yra daugybės mažų dalykų dėl kurių po to tenka mokėti labai daug vien tam, kad gražintum kariuomenę į normalią jos būseną. Yra padaroma tiek "soft", sunkiai matomos žalos, kad kariuomenė turi dešimtmečiais atsigauti. Rusija yra labai geras pavyzdys, tiek rudijančios technikos, tiek gerų žmonių prarado, kad dabar jiems reikia kišti milijardus eurų dešimtmečiais tam, kad jų kariuomenė bei karybos pramonė nebūtų tiktais pajuokos objektas.

Cituoti:
Kaip pagrindinę ginkluotę lenkai naudos savos modernizacijos tankus T-72M1. Šie tankai buvo gaminami Lenkijoje pagal sovietų licenciją. M1 modernizacija apėmė tankų pravažumo, apsaugos ir ugnies galios didinimą. Tikėtina, kad šis tankas turi didesnį efektyvumą, nei rusų naudojami modernizuoti tankai T-72B3, kuriais ginkluota Rusijos kariuomenės Vakarų karinė apygarda – bei priartėtų prie dabar tiekiamų į minėtą karinę apygardą tankų T-90M kurie yra dar tolimesnė rusų tanko T-72 modernizacija“, – aiškina karininkas.

Mane truputi glumina T-72M1 pavadinimas, nes čia tiesiog T-72 eksporto variantas kurį Lenkai gamindavo patys nuo 1983. Gili šio tanko modernizacija vadinasi PT-91 Twardy ir jau yra pačių lenkų produktas, o ne Sovietų technikos kopija. Arba aš čia klystu, bet šis tankas nėra modernizuotas. Modernizuotos versijos yra pervadintos kitais pavadinimais, kad kaip Wilk, Jaguar ar Twardy. Po jais yra visas sąrašas papildomų modernizacijos programų. Aš nebūčiau toks užtikrintas, kad Lenkų modernizuoti tankai yra geresni nei Rusų, dauguma modernizuotų tankų yra labai seni, 1990-2000 technologijos ten. Modernesni tankai žinoma gali būti geresni, bet čia mes neturime pakankamai informacijos apie kokius tankus kalbame, nes T-72M1 yra be galo pasenęs tankas.

Cituoti:
The T-72M1 is the export version of the Soviet-made T-72A MBT. The T-72 was produced under license in Poland since 1983

https://www.armyrecognition.com/july_20 ... _mbts.html

O Lenkai mano manymu pridarė klaidų. Vietoje to, kad palaikytų jie savo šalies industrija ir tenkintusi savo modernizuotais T-72 tankais, jie nubėgo pas Vokiečius, prisipirko Leopard 2 tankų, o po to neturi pinigų modernizuoti savuosius tankus... Žinoma, Leopard 2A4+ modeliai yra geresni tankai, tačiau jie yra brangesni tankai, pirkti naują tanką visados kainuos daug daugiau nei jį modernizuoti. O svarbiausia yra tai, kad vietoje to, kad politikai palaikytų savo industrija ir iš lėto modernizuotų visą savo karinę techniką, jie išvaisto lėšas per kartą, o po to neturi pinigų savai pramonei. Jie netgi nudusino daug žadantį Pl-01 tanką ir geriau pasirinko algas mokėti Vokiečių darbuotojams, nei kad saviems. Būtų protingesni jie, darytų kaip Israelis. Paimtų seną techniką ir visiškai ją perdarytų. Pasenę tankai gali būti perdaryti kaip į kareivių transportą, nusidėvėję vikšrai, variklis, patrankos ir vos ne, bet kuri dalis gali būti modernizuota ir pakeista į naują. Gali būti įdiegti geresni, vakarietiški varikliai, pakeistos patrankos į vakarietiškas tam, kad būtų galima naudoti Nato amuniciją. Šiuos tankus galima perdaryti iš pamatų tiek, kad jie beveik nieko bendro nebeturės su Sovietų sąjunga. Deja, tas yra sunku bei palyginus brangu. Šiais laikais šalys nelabai nori leisti pinigų netgi modernizacijai ir dėl to dažna problema yra ta, kad kompanijos leidžia vieną po kito modernizacijos paketus, bet niekas nenori jų pirkti. Tenka netgi modernizacija piginti ir galvoti ko čia nereikia. Taip buvo su Rusų T-72B3 tankais. Rusai pasipigino su jų modernizacija 2012 metais ir dabar jie išleido antra modelį 2017 metais pavadinimu T-72B3M. Šiame tanke nėra nieko to ko jie negalėjo įdiegti pirmu modernizacijos etapu ir yra klasikinis pavyzdys kaip skūpus moka du kartus. Kitas geras pavyzdys yra Argentinos tankas TAM. Jį bando modernizuoti dešimtmečiais, bet kadangi valstybėje krakas dešimtmečiais, jie geriau naudos visiškai pasenusia techniką, nei ras pinigų nors ir minimaliai jos modernizacijai.


T-72M1 modelis yra naudojamas ir jų yra apie 200 aktyviai naudojamų tankų. Lenkai iš rezervo ištrauks jų daugiau šiam kariniam daliniui suformuoti, jie tankų turi palyginus nemažai, bet jeigu kalba eina apie T-72M1 modelį, akivaizdžiai čia bus tankai iš sandėlio, nes naujų jie neturi šiai divizijai. Deja, šie tankai tėra tiek pat surudije ir beverčiai tiek kiek mes juokdavomes iš Rusų technikos. Jų modernizacija yra numatoma baigti tiktais 2025 tai iki to meto šis junginys vargu ar turės rimtos karinės technikos. Gera iniciatyva, nauja divizija yra būtina, ne tik dėl to, kad dabartinės pajėgos buvo per mažos, bet ir dėl to, kad Rusija pati kūrė naujas divizijas. Nors situacija dabar nėra pagirtina ir yra dešimtmečių apsileidimo simptomas. Galiausiai vis tiek yra gerai ir smagu, kad politikai susiema ir pradeda suvokti kodėl karinė pramonė yra svarbi nors ir rimtai pavėluotai.

https://euro-sd.com/2019/08/news/14250/ ... -upgraded/
 • +2
Užsiregistravo: 2014-03-02, 21:11
Pranešimai: 720
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-09, 19:53 
     
dainius.tamošaitis rašė:
pagal senas rusiu treniruotes lenkija paleidzia branduoline raketa taip sunaikina lenkijos karuomine ir atskiria nuo baltijos saliu nato armija. Idomiu tam galima pasiruosti ir apsiginti?


O tai kaip ten treniruotes vygdo rusiuose? Ir kokio dydžio tas rusys turi būt? Ir dėl ko rusiouse, o ne kambariuose ar kitur. Kažkaip labai nelogiškai skamba....
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-02-06, 14:24
Pranešimai: 1181
Reputacija: +379
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-09, 20:24 
     
Jus pagaliau supraskit kad Lenkija labai bijo Vokietijos, todel ten laike didele kariuomene taciau Amerika nori kad Lenkija butu nukreipta pries Rusija, Lenkija klauso Amerikos stiprina rytine krypti, susidaro vaizdas kad Amerika ruosiasi suoliui i Maskva, tik laukia progos.
 • -3
Užsiregistravo: 2015-02-14, 19:18
Pranešimai: 1468
Reputacija: -1629
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-09, 22:03 
     
Kirtiklis rašė:
dainius.tamošaitis rašė:
pagal senas rusiu treniruotes lenkija paleidzia branduoline raketa taip sunaikina lenkijos karuomine ir atskiria nuo baltijos saliu nato armija. Idomiu tam galima pasiruosti ir apsiginti?


O tai kaip ten treniruotes vygdo rusiuose? Ir kokio dydžio tas rusys turi būt? Ir dėl ko rusiouse, o ne kambariuose ar kitur. Kažkaip labai nelogiškai skamba....Ten ne rūsiai treniravosi, o senos rusės.. juk dar senasis dėdė Leninas sakė, kad įalį gali valdyti bet kuri virėja.. o atominėmis švaistytis iš viso vieni juokai.. tuo labiau tokiom stipriom moterim kaip rusės..
 • 0
Užsiregistravo: 2008-07-14, 10:06
Pranešimai: 2853
Reputacija: +1256
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-09, 23:10 
     
Aš suradau ką šaltinis turėjo omenyje. Kažkodėl ir wikipedia daro tą pačią klaidą ir nepervadina modernizacijos. Tiesiog duoda idiotišką pavadinimą T-72M1 mod. ir sėdi laimingi. Susekiau modernizacijos programą:

Šaltinis:
https://www.milmag.pl/news/view?news_id=3209

Angliškas šaltinis:
https://www.defence24.com/poland-modifi ... handed-off


Neradau šaltinio kur būtų nurodytas modernizacijos modelis, tačiau ieškant per variklio tipą užkliuvau ties PT-91M2 modeliu. Tai yra moderniausias Lenkų tanko modelis ir yra modernizacijos paketas visiems T-72 tankams. Tikriausiai yra modernizuojami T-72M1 modelio tankai į PT-91M2 standartą. Tai irgi paaiškintų, kodėl Lenkai naudoja T-72M1 tanką formuoti divizijai, seni modeliai iš sandėlių dabar yra grąžinami į tarnybą bei modernizuojami. Tačiau praeitais metais buvo modernizuoti 8 tankai. Kadangi šarvuotoji tankų divizija turi nuo 100'to tankų, galime tikėtis apie 20+ modernizuotų tankų per metus. Projektas baigsis 2025 metais tai iki to laiko ši divizija bręs.

P.s: Beje Lenkai "nepirko" Vokiškos technikos. Ji jiems buvo padovanota už 23 milijonus eurus ir po to už 177 milijonus eurų. Vokiečiai atsikratė savo karinės technikos, palaikymo mašinų, sunkvežimių ir kitos ginkluotės. Jie ją pardavę labiai pigiai Lenkams. Pagrinde iš to ateina visa Lenkijos šiuolaikiška technika, be Vokiečių dotacijos jie tokie pat ubagai kaip ir mes, tiktais, kad daug didesnė valstybė. Keista kodėl ir Baltijos valstybės negavo panašių dotacijų. Lietuvai irgi būtų pravertė turėti šarvuotą karinį junginį, kaip vieną batalioną ar bent kuopą. Brigada - 126 (apie pusė Lenkų kuriamos divizijos), Batalionas - 58 tankai, 14 - kuopa, jos būtų ginkluotos Leopard 2A4 tankais.

Nors žinant kokia politinė situacija tuo metu buvo ir netgi mūsų mentalitetą dabar, vargu ar mes apskritai kada būtume paprašė Vokiečių tos dotacijos kai karinė technika buvo dalinama už simbolines kainas. Mes daugiau mėgstame paverkti ir tikėtis Nato, kad apgins mus vietoje to, kad būtume susipirkę modernią karinę techniką už simbolines kainas. Juokingiausia yra tai, kad šiais laikais netgi nebūtų reikėję mokėti už tą karinę techniką. Vokiečiai būtų suorganizavė mums ilgalaikę paskolą jeigu tik būtų buvusi iniciatyva iš mūsų pusės ir būtume susimokėje per penkerius metus be jokio streso.
 • +2
Užsiregistravo: 2014-03-02, 21:11
Pranešimai: 720
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 05:28 
     
Kodel blogai gyveni, todel kad turi didele armija.
 • -3
Užsiregistravo: 2015-02-14, 19:18
Pranešimai: 1468
Reputacija: -1629
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 10:39 
     
Ernestass rašė:
Aš suradau ką šaltinis turėjo omenyje. Kažkodėl ir wikipedia daro tą pačią klaidą ir nepervadina modernizacijos. Tiesiog duoda idiotišką pavadinimą T-72M1 mod. ir sėdi laimingi. Susekiau modernizacijos programą:

Šaltinis:
https://www.milmag.pl/news/view?news_id=3209

Angliškas šaltinis:
https://www.defence24.com/poland-modifi ... handed-off


Neradau šaltinio kur būtų nurodytas modernizacijos modelis, tačiau ieškant per variklio tipą užkliuvau ties PT-91M2 modeliu. Tai yra moderniausias Lenkų tanko modelis ir yra modernizacijos paketas visiems T-72 tankams. Tikriausiai yra modernizuojami T-72M1 modelio tankai į PT-91M2 standartą. Tai irgi paaiškintų, kodėl Lenkai naudoja T-72M1 tanką formuoti divizijai, seni modeliai iš sandėlių dabar yra grąžinami į tarnybą bei modernizuojami. Tačiau praeitais metais buvo modernizuoti 8 tankai. Kadangi šarvuotoji tankų divizija turi nuo 100'to tankų, galime tikėtis apie 20+ modernizuotų tankų per metus. Projektas baigsis 2025 metais tai iki to laiko ši divizija bręs.

P.s: Beje Lenkai "nepirko" Vokiškos technikos. Ji jiems buvo padovanota už 23 milijonus eurus ir po to už 177 milijonus eurų. Vokiečiai atsikratė savo karinės technikos, palaikymo mašinų, sunkvežimių ir kitos ginkluotės. Jie ją pardavę labiai pigiai Lenkams. Pagrinde iš to ateina visa Lenkijos šiuolaikiška technika, be Vokiečių dotacijos jie tokie pat ubagai kaip ir mes, tiktais, kad daug didesnė valstybė. Keista kodėl ir Baltijos valstybės negavo panašių dotacijų. Lietuvai irgi būtų pravertė turėti šarvuotą karinį junginį, kaip vieną batalioną ar bent kuopą. Brigada - 126 (apie pusė Lenkų kuriamos divizijos), Batalionas - 58 tankai, 14 - kuopa, jos būtų ginkluotos Leopard 2A4 tankais.

Nors žinant kokia politinė situacija tuo metu buvo ir netgi mūsų mentalitetą dabar, vargu ar mes apskritai kada būtume paprašė Vokiečių tos dotacijos kai karinė technika buvo dalinama už simbolines kainas. Mes daugiau mėgstame paverkti ir tikėtis Nato, kad apgins mus vietoje to, kad būtume susipirkę modernią karinę techniką už simbolines kainas. Juokingiausia yra tai, kad šiais laikais netgi nebūtų reikėję mokėti už tą karinę techniką. Vokiečiai būtų suorganizavė mums ilgalaikę paskolą jeigu tik būtų buvusi iniciatyva iš mūsų pusės ir būtume susimokėje per penkerius metus be jokio streso.


jei netingi gali pataisyti wiki informaciją, labai lengva ir greita.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-07-13, 13:38
Pranešimai: 4538
Reputacija: +1451
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 11:04 
     
dainius.tamošaitis rašė:
pagal senas rusiu treniruotes lenkija paleidzia branduoline raketa taip sunaikina lenkijos karuomine ir atskiria nuo baltijos saliu nato armija. Idomiu tam galima pasiruosti ir apsiginti?

Ta prasme, Lenkija paleidžia raketą į save pačią ir sunaikina savo kariuomenę?
Ką rūkai?
 • 0
Užsiregistravo: 2008-09-19, 22:34
Pranešimai: 2124
Miestas: Vilnius
Reputacija: +493
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 11:59 
     
Hmz rašė:
dainius.tamošaitis rašė:
pagal senas rusiu treniruotes lenkija paleidzia branduoline raketa taip sunaikina lenkijos karuomine ir atskiria nuo baltijos saliu nato armija. Idomiu tam galima pasiruosti ir apsiginti?

Ta prasme, Lenkija paleidžia raketą į save pačią ir sunaikina savo kariuomenę?
Ką rūkai?


Rusija i lenkija paleidzia raketa ismok skaityti toki buvo karinu pratybiu senarijai aprasyti Lt zinesklaidoja .
 • -5
Užsiregistravo: 2016-01-09, 10:27
Pranešimai: 234
Reputacija: -447
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 12:05 
     
Arunas1948 rašė:
Kodel blogai gyveni, todel kad turi didele armija.


Iš esmės tai tikrai teisybė, užtenka pažiūrėti į Rusiją ir kiek Rusija skiria pinigų jėgos struktūrom.
 • +1
Užsiregistravo: 2009-02-22, 11:50
Pranešimai: 766
Miestas: Vilnius-Utena
Reputacija: +104
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 12:50 
     
Atrodo PT-91M2 nors ir yra moderniausias modernizacijos modelis, jis nėra pats geriausiais. Prieš tai sėkęs PT-17 (Polish tank 2017) modelis buvo geresnė modernizacijos programa, bet ji lenkams pasirodė per brangi todėl jie sukūrę naują modernizacijos paketą PT-91M2 pagal kurį jie pasirinko modifikuoti tankus. Vienas iš skirtumų yra tas, kad kaip rusai su savo T-72B3 modeliu įdiegė daug silpnesnį variklį dėl kainos skirtumų. S1000R ESM-350M variklis* PT-17 modernizacijoje išvysto 1200 (hp) galią. S-12U variklis ant PT-91M2 versijos teišvysto 850 hp. Vietoje naujos Nato standartus atitinkančios patrankos su nauju bokšteliu bus įdiegta modernizuota 125 mm patrankos versija. PT-17 turėjo turėti uždėtą papildomą kompozicinį šarvų sluoksnį tačiau PT-91M2 to visiškai neturi, bus tenkinamasi naujaisiais sprogstamaisiais šarvais. Tikriausiai ir optika bus silpnesnė, bet dėl tankų versijos reikia atlikti detalius palyginimus.

Gerai, kad lenkai modernizuoja savo nudėvėtą bei pasenusią techniką. Leopard 2A4 versija bus modernizuota į Leopard 2 PL. Jų T-72M1 tankai kurie yra visiškai pasenę bus modernizuoti į modernius tankus tačiau kažin ar jie lenks rusų modernizaciją. Lenkai pagaili pinigų tankų modernizacijai dėl to nėra perkami geriausios alternatyvos. PT-17 turi geresnią šaunamąją galią, didesnį mobilumą bei geresnius šarvus. Šis modelis neturi tokios prabangos kaip iš tanko kontroliuojamas kulkosvaidis ar brangių "soft" ir "hard" kill sistemų kuriuos apgintų tanką nuo atskrendančių raketų bei atakuotu netgi prieštankine amuniciją. Žodžiu biudžetinė modernizacija kuri neapima visų reikalingų aspektų, bet dar ir nusipigna su dalykais kuriuos Lenkai modernizuoja.

Nu ką galiu pasakyti, mano požiūriu skūpus moka du kartus. Po to ateityje jie taps vėl pasenę ir neturės ilgaamžiškumo kuri duos gili modernizacijos programa. Iš kitos puses, tankai bus prarandami kare, nes jie nebus tokie geri. Prieš kiekybinį pranašumą reikia atsakyti kokybe. Prieš kokybę reikia atsakyti kiekybe, jeigu negali atsakyti kokybe. Niekas karo dar nelaimėjo taupydamas, dažnai mūšius laimi geriau disciplinuoti, ginkluota ir parengta kariuomėne. Jeigu valstybė negali užtikrinti, kad jos kariuomėne būtų kokybiškesnė, ji renkasi tiesiog turėti jos daugiau. Bet kokiu atveju yra išleidžiami tie patys pinigai (Šaltojo karo metu USSR ir Nato išleisdavo panašias pinigų sumas, USSR investuodavo į kiekybę, Nato orientavosi į kokybę, nors iš pažiūros vaikiškas požiūris, jis yra teisingas. Sovietų sąjunga investavo mažiau į kareivių apmokymą (šauktinių kariuomenė), jų ginklai būdavo pigesni (jie sąmoningai pasirinko negaminti naujos optikos tankams) bei jų koviniai vienetai turėjo daug mažiau palaikymo dalinių). Lenkijos atveju kompromisinis požiūris suteiks kompromisinius rezultatus kare. Nereikia galvoti, kad mes tiesiog laimėsime prieš geriau ginkluotą Rusą, mums reikia patiems būti geriau ginkluotiems jeigu negalime prisilyginti ginkluotės kiekiu.

P.s: Mano nuomone Lenkų kariuomenė turėjo investuoti daugiau į savo tankus. Jie turi pirkti brangesnę įrangą tam, kad užsitikrintų savo pajėgų kokybinį pranašumą prieš Rusus. Šiuo metu deja tai nėra netgi jų prioritetas ir tokia politika pasireiškia per rimtą Lenkijos kariuomenės biudžeto sustiprinimą**.

* https://www.renk-ag.com/en/products-and ... s/esm-350/
** https://www.defence24.com/poland-about- ... introduced
 • 0Paskutinį kartą redagavo Ernestass 2020-08-10, 17:32. Iš viso redaguota 5 kartus.


Užsiregistravo: 2014-03-02, 21:11
Pranešimai: 720
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 13:03 
     
dainius.tamošaitis rašė:
Hmz rašė:
dainius.tamošaitis rašė:
pagal senas rusiu treniruotes lenkija paleidzia branduoline raketa taip sunaikina lenkijos karuomine ir atskiria nuo baltijos saliu nato armija. Idomiu tam galima pasiruosti ir apsiginti?

Ta prasme, Lenkija paleidžia raketą į save pačią ir sunaikina savo kariuomenę?
Ką rūkai?


Rusija i lenkija paleidzia raketa ismok skaityti toki buvo karinu pratybiu senarijai aprasyti Lt zinesklaidoja .


Na, pradžiai, prieš rekomenduojant žmonėm išmokti skaityt reikėtų pačiam bent kartelį perskaityt savo paties parašytą žodžių kratinį. Dabar akivaizdu, kad ne tik rašyti gabumų neturi, bet ir perskaityti nepavyksta, o dar kitus mokai. :)) O kad jau rekomenduojama čia viskas, tai parekomenduosiu google translate'e sakinius dalimis versti, o ne pastraipom, gaaal aiškiau bus skaityti tuos vatinius paistalus.
 • +2
Užsiregistravo: 2019-12-15, 19:28
Pranešimai: 30
Reputacija: +40
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 13:14 
     
dainius.tamošaitis rašė:
Hmz rašė:
dainius.tamošaitis rašė:
pagal senas rusiu treniruotes lenkija paleidzia branduoline raketa taip sunaikina lenkijos karuomine ir atskiria nuo baltijos saliu nato armija. Idomiu tam galima pasiruosti ir apsiginti?

Ta prasme, Lenkija paleidžia raketą į save pačią ir sunaikina savo kariuomenę?
Ką rūkai?


Rusija i lenkija paleidzia raketa ismok skaityti toki buvo karinu pratybiu senarijai aprasyti Lt zinesklaidoja .


Pasiskaityk ką parašei pats ir išmok rašyt ir skaityt berašti.
 • 0


_________________
rasizmas eina koja kojon su kvailumu ir nežinojimuUžsiregistravo: 2011-12-08, 12:40
Pranešimai: 2353
Miestas: Kaunas
Reputacija: +652
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 14:24 
     
sub rašė:
...

Pasiskaityk ką parašei pats ir išmok rašyt ir skaityt berašti.


Už skaitymą rublių nemoka, tik už rašymą.. Klaidos nemanau kad irgi turi įtaką apmokėjimui..
 • +2
Užsiregistravo: 2008-07-14, 10:06
Pranešimai: 2853
Reputacija: +1256
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 15:41 
     
SaMaras rašė:
sub rašė:
...

Pasiskaityk ką parašei pats ir išmok rašyt ir skaityt berašti.


Už skaitymą rublių nemoka, tik už rašymą.. Klaidos nemanau kad irgi turi įtaką apmokėjimui..


Gali būt :)) Bet to trolio ir vardas ir pavardė aiškiai lietuviškai parašyti.
 • 0


_________________
rasizmas eina koja kojon su kvailumu ir nežinojimuUžsiregistravo: 2011-12-08, 12:40
Pranešimai: 2353
Miestas: Kaunas
Reputacija: +652
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 16:11 
     
Ernestass rašė:
[...]Prieš kokybę reikia atsakyti kiekybe, jeigu negali atsakyti kokybe. Niekas karo dar nelaimėjo taupydamas, dažnai mūšius laimi geriau disciplinuoti, ginkluota ir parengta kariuomėne. [...]
Galima užmėtyti priešininką lavonais. Paskaityt "Battle of Prokhorovka" kiek sovietai metė prieš vokiečių tankus. Ar tai buvo "geriau disciplinuoti, ginkluota ir parengta kariuomėne"?

PS klausimuks: kiek atsilaikysit prieš darželinukus? Pirmą dieną išdaužysit visus, antrą dieną pavargsit, ir darželinukai jumis suvalgys. Faktas.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-09-18, 13:48
Pranešimai: 628
Miestas: Vilnius
Reputacija: +59
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 20:58 
     
sub rašė:
SaMaras rašė:
sub rašė:
...

Pasiskaityk ką parašei pats ir išmok rašyt ir skaityt berašti.


Už skaitymą rublių nemoka, tik už rašymą.. Klaidos nemanau kad irgi turi įtaką apmokėjimui..


Gali būt :)) Bet to trolio ir vardas ir pavardė aiškiai lietuviškai parašyti.

Tai čia senas triukas. Kitur gal ne taip akivaizdu, čia kai bendruomenė pakankamai maža labai greitai pasimatė keli trololo su išskirtinai lietuvišku „vardas.pavardė“ ir kai vos lietuviškai sąkinį surezga bet putlerį visi kaip vienas šlovina, tai dažniausiai pamatai tokį ir iš karto į priešų sąrašą, kad net nematytum ką rašo..
Jei netiki pats nueik į vartotojų sąrašą (geriausia pradėk nuo galo, nes paprastai minusiukų turi daug) ir suradęs lietuvišką vardą.pavardę pažiūrėk pranešimus, net temų nereikia skaityti kuriose parašyta, nes žinutė visur panaši, purvo pylimas ir putlerio gynimas.
 • +1
Užsiregistravo: 2008-07-14, 10:06
Pranešimai: 2853
Reputacija: +1256
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 21:53 
     
Jeigu neturi proto bijai isgirsti kitu nuomones, as prie ruso klausiausi ju propogandos bet turejau savo supratima, dabar klausausi lietuviskos propogandos, ji panasi kaip prie ruso irgi turiu savo nuomone o tai nepatinka Lietuvos parsidaveliams.
 • -1
Užsiregistravo: 2015-02-14, 19:18
Pranešimai: 1468
Reputacija: -1629
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-10, 22:18 
     
sunkiu kokia diskusija su jumis daryti. rasau faktus kurie visiems prieinami o jie kaip mazi vaikai apsimeta kad nesupranta. Toke tie doleru trolai...
 • -3
Užsiregistravo: 2016-01-09, 10:27
Pranešimai: 234
Reputacija: -447
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-11, 12:41 
     
dainius.tamošaitis rašė:
sunkiu kokia diskusija su jumis daryti. rasau faktus kurie visiems prieinami o jie kaip mazi vaikai apsimeta kad nesupranta. Toke tie doleru trolai...


Kas čia tau per faktas, kažkokius absurdus rašai ir faktais juos vadini :D
dainius.tamošaitis rašė:
pagal senas rusiu treniruotes lenkija paleidzia branduoline raketa taip sunaikina lenkijos karuomine
 • 0


_________________
rasizmas eina koja kojon su kvailumu ir nežinojimuUžsiregistravo: 2011-12-08, 12:40
Pranešimai: 2353
Miestas: Kaunas
Reputacija: +652
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-11, 13:13 
     
sub rašė:
dainius.tamošaitis rašė:
sunkiu kokia diskusija su jumis daryti. rasau faktus kurie visiems prieinami o jie kaip mazi vaikai apsimeta kad nesupranta. Toke tie doleru trolai...


Kas čia tau per faktas, kažkokius absurdus rašai ir faktais juos vadini :D
dainius.tamošaitis rašė:
pagal senas rusiu treniruotes lenkija paleidzia branduoline raketa taip sunaikina lenkijos karuomine

Jis ne apie faktus rašo, fucktai jo cinkas.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-09-18, 13:48
Pranešimai: 628
Miestas: Vilnius
Reputacija: +59
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-08-11, 13:34 
     
sub rašė:
dainius.tamošaitis rašė:
sunkiu kokia diskusija su jumis daryti. rasau faktus kurie visiems prieinami o jie kaip mazi vaikai apsimeta kad nesupranta. Toke tie doleru trolai...


Kas čia tau per faktas, kažkokius absurdus rašai ir faktais juos vadini :D
dainius.tamošaitis rašė:
pagal senas rusiu treniruotes lenkija paleidzia branduoline raketa taip sunaikina lenkijos karuomine


Panasiu mazai domiesi ka raso zinesklaida .
 • +1
Užsiregistravo: 2016-01-09, 10:27
Pranešimai: 234
Reputacija: -447
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'