Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 25 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Informacinės technologijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-08, 20:16 

Bitcoino lubos aukstos tiek pat kiek zemas fiat'o dugnas.
  • +1

Reputacija: -20

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-08, 21:56 

Bet jis senai bankrutavęs ir nieko nevertas. Visi taip sakė prieš du metus.
  • 0

Reputacija: +420

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-08, 22:54 

Tai Bitcoin labai rozikinga investicija ziurint bent pora metu i prieki, ar ne?
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +173

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-08, 23:01 

na bitcoinas vertas tiek, kiek žemė plokščia.
Juk visi žino ir tiki, kad ji apvali. Ar ne?
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +1691

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-08, 23:16 

HardAxe rašė:

Jis vertas tiek už kiek jį parduoda jo turėtojai. Čia ne valiuta, o turtas/nuosavybė.

Visada po masinio viešumo btc nukrenta, visi pasako kad jis bankrutavo, keli žmonės nusižudo, nes praranda santaupas, ir taip viskas vėl kas kelis metus kartojasi.

Pliusai po naujo nukritimo bus pigios "nemininusios" 3080 vaizdo plokštės.

Staska rašė:
Tai Bitcoin labai rozikinga investicija ziurint bent pora metu i prieki, ar ne?

Reikėjo pirkt 2019, kai kainavo 4k usd, arba 2020 kai kainavo apie 8k usd. Dabar reikia parduot.
Jeigu šito natūraliai nesupratai, tai nekišk nosies į šitą reikalą, jis tau per sudėtingas.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-08, 23:18 

HardAxe rašė:

Asmeniskai pastebejau, kad tamsta turit kazkokiu nesuvestu saskaitu su plokscia zeme :-)
Ir taip, Jus visiskai teisus - zino ir tiki, nors ne vienas asmeniskai nemate.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-09, 13:06 

Sekanti riba 50K , stebekim sita pasaka !
  • 0

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-09, 13:21 

conjurer rašė:
Jis vertas tiek už kiek jį parduoda jo turėtojai. Čia ne valiuta, o turtas/nuosavybė.

O ne už kiek perka pirkėjai?
  • +4

Reputacija: +796

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-09, 13:29 

Evil Goku rašė:
conjurer rašė:

O ne už kiek perka pirkėjai?

Dažniausiai už nemažai, nes visi puola pirkti kai BTC pakyla, ir apie jį rašo visi žiniasklaidos kanalai. Kai nukrenta visi puola parduoti atgal, nes ale nuvertėjo. Po to sako kad scamas, nes nenori savęs kaltinti dėl savo kvailų sprendimų, o atpirkimo ožį reikia surasti.

Taigi pamirškit kad btc egzistuoja. Galvokit kad jis senai bankrutavęs, ir yra piramidinis scamas.
  • +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-09, 23:36 

conjurer rašė:

Tau bus labai didelis atradimas, bet valiutos irgi yra viena iš turto ir tuo pačiu nuosavybės rūšių. Kaip kad pats sakei, "Jeigu šito natūraliai nesupratai, tai nekišk nosies į šitą reikalą, jis tau per sudėtingas."

Man tu sudarai įspūdį žmogaus, kuriam per netyčiuką pasisekė ir jis iškart įsivaizdavo save guru. Man irgi buvo pasisekę užsidirbti, investavus į šiukšlines akcijas, bet tai vis viena buvo kvailystė.
  • +3

Reputacija: +532

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-10, 01:52 

Ką turėjau omeny, tai klaidingi teiginiai:
* btc vertas xxx kainos
* btc nėra tuščias reikalas, nes jis paremtas jam suskaičiuoti reikalingais resursais

Su kuo sutinku, tai:
* btc kaina yra susitarimo reikalas, kol yra į btc tikinčių žmonių tol btc turi vertę.

Bruonius rašė:
HardAxe rašė:

Asmeniskai pastebejau, kad tamsta turit kazkokiu nesuvestu saskaitu su plokscia zeme :-)

Galėčiau ir kokį kitokį pavizdį rašyti, bet šitas gal mažiausiai įžeidžiantis ir nepataiko apibūdinti nei vieno vartotojo forume. Turiu omeny, kad BTC turi problemų daugiau negu vertės. Vertas jis tik tiek, kiek už jį nori mokėti perkantys. Kol yra tikinčių į BTC, tol jis turi vertę.

O tikinčių yra visai absurdiškais dalykais, tai BTC kažkokią vertę dar ilgai turės, vertas jis jos ar ne. Nebent mados pasikeis.

Čia kaip ir koks žaidimo item`sas, pvz diablo kardas, kurį žmonės už nemažus pinigus pardavinėja.
Pvz: https://www.mulefactory.com/buy_diablo_ ... cient_set/
Diablo 3 šarvų rinkinys. 500usd. Absurdiška? Na jei tai teikia vertę žmonių grupei, tada kaina diktuoja pasiūlą.

conjurer rašė:
Jis vertas tiek už kiek jį parduoda jo turėtojai.

Nevisai. Vertas tiek, kiek yra pasiruošę mokėti pirkėjai. Pardavėjas gali galvoti kokią nori kainą, bet sandorio kainą nustato pirkėjas arba sandoris neįvyksta.

Su BTC gal labiau biržos taisyklės, bet esmė ta pati.
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-10, 09:31 

HardAxe rašė:
* btc vertas xxx kainos
* btc nėra tuščias reikalas, nes jis paremtas jam suskaičiuoti reikalingais resursais

Su kuo sutinku, tai:
* btc kaina yra susitarimo reikalas, kol yra į btc tikinčių žmonių tol btc turi vertę.

Bruonius rašė:
HardAxe rašė:

Galėčiau ir kokį kitokį pavizdį rašyti, bet šitas gal mažiausiai įžeidžiantis ir nepataiko apibūdinti nei vieno vartotojo forume. Turiu omeny, kad BTC turi problemų daugiau negu vertės. Vertas jis tik tiek, kiek už jį nori mokėti perkantys. Kol yra tikinčių į BTC, tol jis turi vertę.

O tikinčių yra visai absurdiškais dalykais, tai BTC kažkokią vertę dar ilgai turės, vertas jis jos ar ne. Nebent mados pasikeis.

Čia kaip ir koks žaidimo item`sas, pvz diablo kardas, kurį žmonės už nemažus pinigus pardavinėja.
Pvz: https://www.mulefactory.com/buy_diablo_ ... cient_set/
Diablo 3 šarvų rinkinys. 500usd. Absurdiška? Na jei tai teikia vertę žmonių grupei, tada kaina diktuoja pasiūlą.

conjurer rašė:
Jis vertas tiek už kiek jį parduoda jo turėtojai.

Nevisai. Vertas tiek, kiek yra pasiruošę mokėti pirkėjai. Pardavėjas gali galvoti kokią nori kainą, bet sandorio kainą nustato pirkėjas arba sandoris neįvyksta.

Su BTC gal labiau biržos taisyklės, bet esmė ta pati.

Ne taip supratau, sorry. Daugelis taip galvojo ir tebegalvoja, todel dziaugiuosi, kad turiu neiprasta mastyma bei suvokima (дуракам лишь клад дается)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-10, 16:39 

Hmz rašė:
Man tu sudarai įspūdį žmogaus, kuriam per netyčiuką pasisekė ir jis iškart įsivaizdavo save guru. Man irgi buvo pasisekę užsidirbti, investavus į šiukšlines akcijas, bet tai vis viena buvo kvailystė.

Na kodėl per netyčiuką. Aš tuo užsiimu nuo 2014 metų, ir visada išeinu į pliusą. Tik reik kantrybės, ir nedaryt skubotų sprendimų.

HardAxe rašė:
* btc vertas xxx kainos

Na tai yra unikalus skaitmeninis resursas, kuriuo gali persiųsti turtą bet kuriam žmogui, kuris turi prisijungimą prie interneto. Jei tai nesuteikia jokios vertės kriptovaliutoms, tai iš ko laikosi western union? Ar western union irgi laikosi dėl to kad kai kurie žmonės tiki ta firma?

Asmeniškai aš nieko prieš kad yra žmonių taip mąstančių, man dėl to tik geriau. Bet šiap įdomu pasidarė, ar čia tiesiog neapykanta skaitmeniniam turtui, ar neigimas. Nes kaip šias laikais narkotikų nusipirksi be anonimiškų kriptovaliutų?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-10, 19:01 

conjurer rašė:
Hmz rašė:

Na kodėl per netyčiuką. Aš tuo užsiimu nuo 2014 metų, ir visada išeinu į pliusą. Tik reik kantrybės, ir nedaryt skubotų sprendimų.

HardAxe rašė:
* btc vertas xxx kainos

Na tai yra unikalus skaitmeninis resursas, kuriuo gali persiųsti turtą bet kuriam žmogui, kuris turi prisijungimą prie interneto. Jei tai nesuteikia jokios vertės kriptovaliutoms, tai iš ko laikosi western union? Ar western union irgi laikosi dėl to kad kai kurie žmonės tiki ta firma?

Asmeniškai aš nieko prieš kad yra žmonių taip mąstančių, man dėl to tik geriau. Bet šiap įdomu pasidarė, ar čia tiesiog neapykanta skaitmeniniam turtui, ar neigimas. Nes kaip šias laikais narkotikų nusipirksi be anonimiškų kriptovaliutų?

WU gyvena iš paslaugos, ne iš tranzakcijai skirtų ID.

BTC naudojamas tai pačiai paslaugai gauti, bet pats BTC mano supratimu nėra kažkoks turtas. Jis nėra ir resursas, resursas yra BTC palaikantis tinklas ir jį priimančios valiutų keityklos.
Tai tarsi niekuo nepadengta valiuta be šalies. Na crypto currencies panaikina poreikį pasitikėti bankais tranzakcijų vykdymui ir pinigų saugojimui, bet tai nedidina pčios valiutos patikimumo.

Aš esu nieko prieš skaitmeninį turtą, bet kai prasideda pasakojimai kad BTC turi vertę, nes jį kainavo išskaičiuoti ir t.t. tai man kelia juoką.

Kol yra pasitikėjimas ja, tol ji turi vertę. Dėl kylančio tranzakcijų sudėtingumo nematau BTC kaip ilgalaikio instrumento kasdieniniams pavedimams, bet jis gali tapti skaitmeniniu auksu kuriuo bus pagrįstos kitos patogesnės valiutos. Tame viskas ok :)
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-10, 20:19 

HardAxe rašė:
WU gyvena iš paslaugos, ne iš tranzakcijai skirtų ID.

Nelabai supratau ką čia norėjai pasakyti.

HardAxe rašė:
BTC naudojamas tai pačiai paslaugai gauti, bet pats BTC mano supratimu nėra kažkoks turtas.

Įstatymiškai traktuojamas kaip turtas. Arba kaip nelegalus dalykas. Abiem atvejais tai dalykas, kurį gali parduot už pinigus, arba jo nusipirkt už pinigus.

HardAxe rašė:
Jis nėra ir resursas, resursas yra BTC palaikantis tinklas ir jį priimančios valiutų keityklos.

Auksas yra resursas, aukso kasyklos yra infrastruktūra, o jį toliau eina tik logistika. Kriptovaliutos nuo seno tapatinamos su brangiųjų medžiagų kasimu, dėl to vyrauja tokia terminologija. BTC savaime turi baigtinį kiekį vienetų (~21M), kaip ir dauguma kriptovaliutų. Gal žodis resursas ar turtas yra netinkamas tokiai moderniai koncepcijai, bet tada reikia rasti geresnę alternatyvą. Angliškai tai išsireiškiama kaip asset arba commodity.

HardAxe rašė:
Aš esu nieko prieš skaitmeninį turtą, bet kai prasideda pasakojimai kad BTC turi vertę, nes jį kainavo išskaičiuoti ir t.t. tai man kelia juoką.

Tas kas skaičiavo, gali rinktis jo neparduoti, jeigu kaina per maža. Aišku atsiras parduodančių, bet kai tokie žmonės baigsis, jo kaina bus pasmerkta kilti. Tai nėra griežtai pririšta, tiesiog ekonomika.

HardAxe rašė:
Dėl kylančio tranzakcijų sudėtingumo nematau BTC kaip ilgalaikio instrumento kasdieniniams pavedimams, bet jis gali tapti skaitmeniniu auksu kuriuo bus pagrįstos kitos patogesnės valiutos. Tame viskas ok :)

Na jau yra tūkstančiai alternatyvų BTC. O patogumas kyla iš masinės integracijos. O pagrinde visi turi BTC integracija, kurio transakcijos jau per brangios. Šiek tiek juokinga padėtis.
Kažkada dariau eksperimentą, norėjau btc pervesti su kuo mažesniu mokesčiu. Kad pervesti tam tikrą sumą, reikia "atkasti" bloką, įskaičiuojant tą transakciją. Dėl to visi stengiasi atkasti blokus dėdami tik pelningas transakcijas. Tai maniškė liko ignoruojama apie pusę metų. Ir ta suma nebuvo pasiekiama nei iš vienos piniginės.
Galų gale nusprendžiau kažką daryt, ir radau kelis tinklapius, kurie nemokamai padėdavo su tokiom transakcijom. Bet visgi praėjo kelios dienos, kol galų gale pervedimas buvo patvirtintas.
Taigi kuo daugiau pervedimų, tuo labiau visi rinksis skaičiuoti daugiausiai už tai mokančias transakcijas. Tad kylanti pervedimo kaina yra kaip neišvengiamas dalykas populiariose kriptovaliuotose. Dėl to pilnai pritariu kad tai nebus instrumentas kasdieniniams pervedimams, nebent perki narkotikus, iš tamsiojo interneto, kiekvieną dieną. Va ten kriptovaliutos yra geriausias sprendimas.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-10, 20:44 

conjurer rašė:

Na negali bitcoino konvertuoti atgal į skaičiavimus. Tai BTC dengta vien tik tikėjimu. Kaip investicijai gal ir nėra tai blogai, nes daug dalykų brangsta/išlaiko vertę vien todėl, kad žmonės tiki/mano kad ateityje jie bus brangesni. Tačiau fiziniai dalykai (meno kūriniai, brangūs reti automobiliai) turi ir sentimentinę vertę, ar vertę kaip žaliava.

BTC naudoti kaip valiutą yra labai nepraktiška, nes jo vertė smarkiai svyruoja. Tikra atsiskaitymų virtuali valiuta turi būti pririšta prie realios valiutos, arba ją turi visiškai pakeisti.

Dabar kai BTC išgyveno vieną burbulo sprogimą, vargu ar kaina taip drastiškai kris. Niekas nenorės jos parduoti, todėl daug kas liks su įšaldytomis investicijomis.
  • 0

Reputacija: +796

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-10, 21:06 

Evil Goku rašė:
Na negali bitcoino konvertuoti atgal į skaičiavimus. Tai BTC dengta vien tik tikėjimu.

Ne tik. Kriptovaliutos yra naudojamos atsiskaitymams. Kur, jau minėjau kelis kartus šitoje temoje, jei dar paminėsiu, tuoj specialiųjų tyrimų policija belsis į mano duris.

Evil Goku rašė:
Dabar kai BTC išgyveno vieną burbulo sprogimą, vargu ar kaina taip drastiškai kris. Niekas nenorės jos parduoti, todėl daug kas liks su įšaldytomis investicijomis.

Visų pirmą ne vieną. Visų antra naujo sprogimo neišgyveno, kuris neišvengiamai bus šiemet. O pardavinėt puls daug kas, kai kaina pradės ženkliau kristi. Ne pirmas kartas, ir visada vyksta tas pats.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-10, 21:11 

Turėjau omenyje, kad Wester union gyvena iš pinigų permetimo paslaugos. Ne iš virtualaus kodo apibūdinančio įdėtus dar neišimtus pinigus.

Cituoti:
Tas kas skaičiavo, gali rinktis jo neparduoti, jeigu kaina per maža. Aišku atsiras parduodančių, bet kai tokie žmonės baigsis, jo kaina bus pasmerkta kilti. Tai nėra griežtai pririšta, tiesiog ekonomika.

Čia tik todėl, kad yra daug norinčių pirkti. Tame tarpe už nesveikai didelę kainą.
Sakykim aš turiu vienetinį automobilį. Na pasaulyje yra du tokie likę, pas tave antras.
Tai nesvarbu kiek mes už juos norėsim gauti, galim sutarti, kad mažiau kaip 10mln mūsų nedomins.
Bet daugiausiai mokėti pasiruošęs pirkėjas siųlys 2mln. Kokia bus automobilio rinkos vertė, 10mln ar 2mln?

Bus 2, nes už tiek jį galima parduoti.

Arba kitas pavizdys. Aš galiu sukurti savo coin`us ir juos pardavinėti tik labai brangiai. Kadangi juos turėsiu tik aš, tai kainą irgi aš nustatysiu. Kokia bus jų rinkos vertė? Na tokia, kiek žmonės bus pasiruošę mokėti už juos :)

Cituoti:
Na negali bitcoino konvertuoti atgal į skaičiavimus. Tai BTC dengta vien tik tikėjimu. Kaip investicijai gal ir nėra tai blogai, nes daug dalykų brangsta/išlaiko vertę vien todėl, kad žmonės tiki/mano kad ateityje jie bus brangesni. Tačiau fiziniai dalykai (meno kūriniai, brangūs reti automobiliai) turi ir sentimentinę vertę, ar vertę kaip žaliava.

Tą ir turiu omenyje.

Cituoti:
BTC naudoti kaip valiutą yra labai nepraktiška, nes jo vertė smarkiai svyruoja. Tikra atsiskaitymų virtuali valiuta turi būti pririšta prie realios valiutos, arba ją turi visiškai pakeisti.

naudojant pinigų pervedimui viskas ok. Tada niekas ilgai jų nelaiko BTC pavidalu. O spekuliacijom svyravimas nieko blogo. Kažkas laimi, kažkas pralaimi, veiksmas vyksta.

P.s. nepaisant to, kad mano galva BTC atrodo kaip komedija aš suvokiu realybę :) Yra daug į BTC tikinčių žmonių, nemanau kad jis labai greit išnyks ar drastiškai kris jo vertė. Infliacija jam negalioja, viską sugriautų nebent ban`as iš vyriausybių.
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-10, 21:58 

HardAxe rašė:
Sakykim aš turiu vienetinį automobilį. Na pasaulyje yra du tokie likę, pas tave antras.
Tai nesvarbu kiek mes už juos norėsim gauti, galim sutarti, kad mažiau kaip 10mln mūsų nedomins.
Bet daugiausiai mokėti pasiruošęs pirkėjas siųlys 2mln. Kokia bus automobilio rinkos vertė, 10mln ar 2mln?

Vertė bus neapibrėžta nes nei vienas jo neparduosit. O jei kažkas nusipirks kitą už 2M, jis jo neparduos be 3M. Taigi jei saviškio neparduosi pirmai progai pasitaikius, bet gali sulaukti kol visi norės jį pirkti už 10M. Bet jei nori jį greičiau parduoti, ir yra paklausa, tai taip, bus 2M.

HardAxe rašė:
Arba kitas pavizdys. Aš galiu sukurti savo coin`us ir juos pardavinėti tik labai brangiai. Kadangi juos turėsiu tik aš, tai kainą irgi aš nustatysiu. Kokia bus jų rinkos vertė? Na tokia, kiek žmonės bus pasiruošę mokėti už juos :)

Arti nulio. Tą parodė valstybių sukurtos kriptovaliutos. Bet čia labiau centralizuotos kriptovaliutos pavyzdys.

Kai kriptovaliuta yra decentralizuota, ir bet kas ją gali "kasti", tada kai kurie žmonės net neplanuoja parduoti už mažesnę sumą nei kainavo "kasimo" įranga + elektra. Nes jų "nusipirktas" kriptovaliutos kiekis jiems kainavo tikrus pinigus. Kaip ir tavo unikali mašina tau kainavo 1M, bet tu nenori jos parduoti už 0.8M.

HardAxe rašė:
Turėjau omenyje, kad Wester union gyvena iš pinigų permetimo paslaugos. Ne iš virtualaus kodo apibūdinančio įdėtus dar neišimtus pinigus.

Pala jie fiziškai siunčia pinigus? Ne per bankinius pervedimus? Tada ok, jie yra praktiškai pašto tarnyba. Tada kokio velnio žmonės naudoja WU, kai galima banku permesti pinigus?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-11, 00:18 

Ribotai domėjausi crypto, tai pataisykit jei klystu.

Ar nėra taip, kad BTC era baigsis, kai nieks aktyviai nebebandys iškasto naujų Bitcoinų? Mano supratimu kol kokia nors viena serverinė vis dar aktyviai veikia ir kasa bitcoinus, tol visa BTC ekosistema gyva ir gali daryt tuos už'crypt'intus pavedimus. Bet jei nieks aktyviai nekasa bitcoinų - tai ir neveikia? Nes pagal tokią logiką, kažkada ateityje bus metas, kai neiškastų bitcoinų bus labai mažai, ir iškasimo savikaina bus žymiai didesnė nei pačio bitcoino. Kai nieks nebekas - tada ir baigsis bitcoino era? :) Nes tų bitcoinų gali būti tik apie 21mln. Ar aš čia grybauju?
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +118

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-11, 01:01 

Webbus rašė:
Ribotai domėjausi crypto, tai pataisykit jei klystu.

Ar nėra taip, kad BTC era baigsis, kai nieks aktyviai nebebandys iškasto naujų Bitcoinų? Mano supratimu kol kokia nors viena serverinė vis dar aktyviai veikia ir kasa bitcoinus, tol visa BTC ekosistema gyva ir gali daryt tuos už'crypt'intus pavedimus. Bet jei nieks aktyviai nekasa bitcoinų - tai ir neveikia? Nes pagal tokią logiką, kažkada ateityje bus metas, kai neiškastų bitcoinų bus labai mažai, ir iškasimo savikaina bus žymiai didesnė nei pačio bitcoino. Kai nieks nebekas - tada ir baigsis bitcoino era? :) Nes tų bitcoinų gali būti tik apie 21mln. Ar aš čia grybauju?

Jei niekas nebandys aktyviai kasti. Užtenka bent vieno kompo, ar mobiliako kuris juos kastų, kad jų veikimas gyvuotų. Teoriškai. Tie 21M vienetų bus pilnai iškasti po kažkiek laiko. Tada "kasimas" duos tik pervedimų mokesčius, tam kas "iškasa" naują bloką.
Yra bitcoin alternatyvų kurių niekas nekasa, ir jų vertė dažniausiai nukrenta iki tiek, kad neapsimoka su jais žaistis. Berods bitlitas, lietuvių projektas taip užsibaigė.

Dėl kasimo savikainos, tai ji nėra statiška. Dažniausiu atveju, vienam blokui iškasti reikia atitinkamo laiko tarpo. Jei atsiranda daugiau kasančios įrangos, jis iškasamas greičiau. Tada kitam blokui iškeliami didesni reikalavimai. Jei įrangos sumažėja, ir bloką užtrunka iškasti per ilgai, tada reikalavimai mažinami.
Taigi kuo mažiau įrangos dirba su specifine kriptovaliuta, tuo efektyvesnė ji tampa. Bet daug fermų dirba ir tada kai kasimas atrodo nepelningas, nes jos gali daugiau kriptovaliutos vienetų iškasti, ir parduoti tik tada kai ją pirks brangiau. Jei dar nebankrutavo nuo išlaidų elektrai.
  • +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-11, 01:12 

conjurer rašė:

Jei niekas nebandys aktyviai kasti. Užtenka bent vieno kompo, ar mobiliako kuris juos kastų, kad jų veikimas gyvuotų. Teoriškai.

Tai iš esmės, teoriškai, jei viskas jau iškasta, nebėra aktyviai kasančių fermų po 20 metų, o aš turiu bitcoiną ir noriu ten kažkokį nelegalų dalyką nusipirkt kad neatsektų. Tai užkuriu savo mobiliaką tam kartui kol įvyksta sandoris/pervedimas. Dėl to realiai jei gali savo kokį gadgetą tam pajungt, BTC iš esmės neturi galiojimo laiko pasibaigimo? :)

Dar klausimas: Jei noriu tokį pavedimą padaryt. Kokio velnio man jį daryt su brangiu BTC (juk pavedimui 40k kainuojantis bitcoinas sunaudojamas), o ne su kokiu nors Etherium, kurio kaina 1k, kurio kaip suprantu gali būt iškasta daugiau nei 21mln. (berods 18mln per vienus metus), ir kuris savyje laiko "gilesnį šifrą"?
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +118

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-11, 01:36 

Tas BTC "kasimas" nera joks kasimas is esmes.. tai viso labo atlygis ekosistemos palaikyma, gaunamas kriptovaliuta o ne realiais pinigais. Panasiai kaip dirbti kokiam UAB'e ir vietoj tikru pinigu gauti truputi akciju :)
  • 0

Reputacija: +13

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-01-11, 01:52 

Webbus rašė:
Tai iš esmės, teoriškai, jei viskas jau iškasta, nebėra aktyviai kasančių fermų po 20 metų, o aš turiu bitcoiną ir noriu ten kažkokį nelegalų dalyką nusipirkt kad neatsektų. Tai užkuriu savo mobiliaką tam kartui kol įvyksta sandoris/pervedimas. Dėl to realiai jei gali savo kokį gadgetą tam pajungt, BTC iš esmės neturi galiojimo laiko pasibaigimo? :)

Jei neliks aktyvių piniginių, tu net negalėsi susisinchronizuoti saviškės. Jei nebus aktyvių "kasėjų", nebus paskaičiuojami nauji blokai, o tuo pačiu ir nebus patvirtinami pervedimai. Praktiškai jei tinklas sumažės iki tiek, kad vienas "pool" užims daugiau nei 50% viso tinklo, bitcoin nebeliks decentralizuotu, ir tas "pool" galės juo manipuliuot kaip tik norės. Bet teoriškai kol dirbs bent keli kasėjai, ar jų grupės, tol valiuta veiks, o blokas duos tik mokesčius už pervedimus.

Webbus rašė:
Dar klausimas: Jei noriu tokį pavedimą padaryt. Kokio velnio man jį daryt su brangiu BTC (juk pavedimui 40k kainuojantis bitcoinas sunaudojamas), o ne su kokiu nors Etherium, kurio kaina 1k, kurio kaip suprantu gali būt iškasta daugiau nei 21mln. (berods 18mln per vienus metus), ir kuris savyje laiko "gilesnį šifrą"?

Bitcoin'as nėra atominis dalykas, jį galima dalinti į tokias sumas, kurios labiau atitiks tavo pirkinio kainą. Ir BTC nėra toks anonimiškas, yra kitų kriptovaliutų, kurios gali pasiūlyti geresnį anonimiškumą. Jei domina daugiau, ir turi kriptografijos žinių, galiu pateikti informaciją apie tai, bet užtenka žinoti tai kad visi BTC pervedimai yra surašyti jo transakcijų žurnale (600+GB berods jau). O tarkim monero galima padaryti pervedimą į niekur, ir iš to niekur kitas žmogus gali pasiimti (dar sudėtingiau skamba kai skaitai kaip tai matematiškai veikia). Tas suteikia didesnį anonimiškumą.

emexas rašė:
Panasiai kaip dirbti kokiam UAB'e ir vietoj tikru pinigu gauti truputi akciju

Panašiau kaip AB, nes kiek pamenu UAB akcijų negali pardavinėt be akcininkų susirinkimo/patvirtinimo.

Kalbant apie "kasimą", tai jo esmė yra suskaičiuoti bloką, kuris atitiktų tam tikrą sudėtingumą. Šiuo metu už btc bloko atradimą gauni mokestį už transakcijas, ir apdovanojimą. Apdovanojimas yra būdas išdalinti visus tuos 21M BTC. Tas apdovanojimas yra taip subalansuotas kad kas kažkiek metų jis mažėtų dvigubai:

Paveikslėlis

Taigi kai baigsis apdovanojimai, galėsi gauti tik mokestį už pervedimus. Pati frazė "kasimas" manau reiškia tų apdovanojimų išgavimą, nes tai yra vienintelis būdas išgauti likusią BTC dalį, kuris dar neegzistuoja. Po to bus panašiau kaip tu sakai - dalinimasis akcijom, bet papildomų akcijų emisijų.
  • +2

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 25 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume