Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 10 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Energija ir energetika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-07, 08:43 
     
ka jie cia svaigsta? pirma tegu bent perteklines atsinaujinancios supirkima uz PINIGUS prisijungimo planus padaro.
balansavimas yra labai paprastas dalykas - kai truksta ebergijos - pakeli supirkimo kainas ir pakeli pardavimo kainas. galutiniams vartotojams-gamintojams. tada visi PATYS prisistatys balansavimo irenginiu.
isjunginet smulkaus vartotojo prietaisus is kazkokio centralizuoto valdymo yra visiskai beprasme ir pertekline nesamone. su smulkiais vartotojais reikia dirbt TIK per pinigus. ikurt jiems energijos saskaitas ir ju kaupimo-laikymo banka. va tokia yra operatoriaus paskirtis. daba vogs is mazuju ir dar trukdys jiems vartojima... ir vadina tai "balansavimu" - kai reiketu vadint elektros vartojimo salygu bloginimu ir sutarciu netesybomis... smulkiam sudetingumo ir kazkokiu papildomu isipareigiojimu sutartyse nereikia.
o bet kuris tinklas moderneja - kai jis PLECIAMAS. o daba galias apriboja, tiekimo salygas sudinenes padaro, balansavimo nastas uzkraus, visai smulkius aplamai atjungineja...
tai kada smulkieji gamintojai-vartotojai gaus pinigu? is sito...
  • +3
Užsiregistravo: 2016-03-12, 10:09
Pranešimai: 5896
Reputacija: -520
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-07, 18:18 
     
Na straipsnis apie kompensavimo priemones kai nieko nesąkoma kokios tos kompensavimo priemones. Maždaug taip: rinka išspręs. Mes paskelbsim ir kažkas kažką padarys. Manote kad elektros akumuliavimas ir atidavimas atgal į tinklą bus pigus? Aš taip nemanau. Gali būti pigiau pastatyti atominę elektrinę negu saulės vėjo parkus su akumuliavimo priemonėmis.O siūlomos kažkokios mažareikšmės priemonės kurios gal bus gal nebus ir priklausys nuo vartotojo malonės.
  • +1
Užsiregistravo: 2013-01-28, 13:08
Pranešimai: 490
Reputacija: +122
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-07, 22:14 
     
arduain rašė:
Numanydamas būsimas problemas su elektros tiekimu, jau turiu įsigijęs generatorių, saulės panelį ir bateriją su 220V lizdu. Bet kuris žmogėnas, turintis elementarų supratimą apie elektros ūkį, šiandiena yra pakraupęs - parduotuvėje paprasti virduliai jau 3 kW galingumo, el. auto ir šiaip visas gyvenimas be elektros beveik neįmanomas, o generacija iš klasikinių šaltinių (atomas, dujos ir anglis) naikinama. Ir ką darysime ilgais žiemos mėnesiais, kai nepučia vėjas ir nėra saulės? Niekam nerūpi - naudosime el. auto baterijas. Realiai - zombių apokalipsė... Gal to ir siekiama?

elektros tinklai yra viesas visuomenes interesas. ju vienintele paskirtis - generuot patoguma. nauda ar pelnas yra antraeile funkcija. visuomene atiduoda monopoli mainais uz patoguma. ir cia ieina visokios sudedamosios tame tarpe ir ekologija. visuomene moka siektiek brangiau - kad elektra butu prieinama visur ir visiems - mainais gaudama ir ekologija. tu kai kureni generatoriu - tu pazeidi visuomenes poreiki ekologijai. bet elektros tinklai pazeidzia tavo poreiki i patoguma ir prieinamuma. kai sunkina prisijungimo ir vartojimo salygas. o dabartinis modelis - kai ikure PAPILDOMUS tarpininkus - kuriu is esmes tikslas - pelnas - aplamai yra faktiskai nusikaltimas ir visuomenes interesu pazeidimas. jei tu priverstas uzsiiminet tokiom nesamonem su generatoriais - tai Lietuvos energetikoj jau kazkas nenormalu... perteklinis ivado galiu ribojimas irgi is esmes yra pazeidimas - kur cia aiskina kad "optimizacijas" daro - tai cia daro dvi Lietuvas. prisijungusius ir ne. kazkokie minimumai turi but - zemiau kuriu jau negalima gaidint elektros tinklo. dabartine energetikos "politika" jau is esmes kazkokia gyventoju segregacija pasidare...
ypac tas skaidymas i vartotojus pagal suvartojima. cia jau kazka reikia sodint - kas tai ivede. pazeidineja zmoniu teises i energetini apsirupinima.
-----
gytis13 rašė:
Na straipsnis apie kompensavimo priemones kai nieko nesąkoma kokios tos kompensavimo priemones. Maždaug taip: rinka išspręs. Mes paskelbsim ir kažkas kažką padarys. Manote kad elektros akumuliavimas ir atidavimas atgal į tinklą bus pigus? Aš taip nemanau. Gali būti pigiau pastatyti atominę elektrinę negu saulės vėjo parkus su akumuliavimo priemonėmis.O siūlomos kažkokios mažareikšmės priemonės kurios gal bus gal nebus ir priklausys nuo vartotojo malonės.

nezinau kokiu tikslu cia tas propagandas rasineja - bet elektros tinklai turetu but pleciami atsizvelgiant i artejanti elektromobilizma. o tam reikia didint minimalu ivada daugiabucio butui+ parkavimo vieta bent iki 4-6kw, miesto namui su sklypu 3-6arai bent iki kokiu 10-12kw minimum su trifaziu, su namo sklypu 6-20 aru ar sodybai bent iki 20-25kw su trifaziu ir t.t. topologija tinklo itvirtint. pvz kad nestatytu nauju daugiaauksciu ar renovacijos be elektrifikuoto parkaviomo ir pan. nepriimt namo naujo - jei nepastato.
ir toliau skatint detis saule ant stogu. su apmokejimu uz pertekliu. nebijos tada zmones vartot - kai pinigais gaus. ir statys maksimumus pagal ivada. o ne kazkokias nesamones pagal ribojimus paramos. Lietuvoje pirmiausia reikia skatint elektros suvartojima - nes mes energetiniam skurde esam... o tam turi but graza + pletra/ tada naturaliai ir elektromobilizmas ateis masiskai. ir ekologija. su tais "taupymais" ir "optimizavimais" toliau generatoriukus birbins ir su vdv vazines... jei moketu pinigais zmones gamintu pvz vandenili ir kurentu vandenilio jegaines - tomis valandomis kai superka maksimaliai. Vokietijoje ant duju deginimo panasius projektus daro - del to niekaip to vamzdzio neuzkisa :D :D :D nes ekologiska dujas degint. nulinis ar net pliusinis balansas. liuto dali tersia naftos sunkiosios frakcijos. principe dujas degint tas pats kaip spiritu kurent. beveik "vandeniline" technologija :)) pas mus kaip visada visur atsilike 20-30 metu... energetika irgi... daba energetikoje valdzioje ne vystytojai - o kazkokie tarpininku prikisinejimo vadybininkeliai...
  • +1


_________________
Surinkai -10 tasku? Tavo ideologija paduoda dauniskumu... sekmes savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.

Lyderiai:
Nr1. is immortallt - 99+ minusu :D :D :D
Nr2. is utf16 - 50+ minusu :D :D :D
Nr3. ipienius - 50+bbz minusu :D :D :DUžsiregistravo: 2016-03-12, 10:09
Pranešimai: 5896
Reputacija: -520
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-07, 23:51 
     
AAA000 rašė:
ka jie cia svaigsta? pirma tegu bent perteklines atsinaujinancios supirkima uz PINIGUS prisijungimo planus padaro.
Ir dabar nebūtina būti gaminančiu vartotoju. Gali būti gamintoju, jei nori pinigų.
AAA000 rašė:
balansavimas yra labai paprastas dalykas - kai truksta ebergijos - pakeli supirkimo kainas ir pakeli pardavimo kainas.
Ir tai yra - jeigu užsiregistruosi gamintoju, o vartojimui pasirinksi planą pagal nordpool kainą.
AAA000 rašė:
isjunginet smulkaus vartotojo prietaisus is kazkokio centralizuoto valdymo yra visiskai beprasme ir pertekline nesamone. su smulkiais vartotojais reikia dirbt TIK per pinigus.
Visų pirma tie "mažieji" suvartoja daugiausia. Tiek EU apskritai, tiek Lietuvoje konkrečiai, didžiausia elektros kaina ne dieną darbo metu, o dažniausiai tarp 19-20 val, kai visi grįžta namo ir įsijungia virykles, kompus ir visa kita.
AAA000 rašė:
daba vogs is mazuju ir dar trukdys jiems vartojima...
Straipsnyje šiaip jau buvo minėti pramoniniai įrenginiai ir elektromobiliai, kuriems nėra didelio skirtumo ar 6 valandas krautis 8 A ar 3 valandas 16 A.
AAA000 rašė:
ir vadina tai "balansavimu" - kai reiketu vadint elektros vartojimo salygu bloginimu ir sutarciu netesybomis... smulkiam sudetingumo ir kazkokiu papildomu isipareigiojimu sutartyse nereikia.

Pala, taigi prieš keletą sakinių pats rašei, kad reikia reguliuoti vartojimą per pinigus. O didžiausi vartotojai vakare ir yra tie mažieji, nes nu nėra nieko mažesnio už namų ūkius. O ir dieną dėl savo kiekio įvairūs ofisiukai, kirpyklos, kepyklėlės, kavinukės susumavus netgi labai juntamas procentas.
AAA000 rašė:
nezinau kokiu tikslu cia tas propagandas rasineja - bet elektros tinklai turetu but pleciami atsizvelgiant i artejanti elektromobilizma. o tam reikia didint minimalu ivada daugiabucio butui
Ir kam? Per balkoną numesi prailgintuvą iki elektromobilio? Beje, realus įvadas yra kur kas galingesnis nei sutartyje ir neteko girdėti, kad ESO taikytų kokias sankcijas, jei kelioms valandoms naudoji net trigubai viršydamas. Sankcijų gauni jei dieną-naktį srebi daugiau nei įvado galia sutartyje.
AAA000 rašė:
miesto namui su sklypu 3-6arai bent iki kokiu 10-12kw minimum su trifaziu, su namo sklypu 6-20 aru ar sodybai bent iki 20-25kw su trifaziu ir t.t. topologija tinklo itvirtint.
Nu pas mane trifazis, bet būtų kur kas patogiau, jei būtų ne 3x25A, o 1x40A. Dauguma elektromobilių vis dar kraunami viena faze. Namuose 3,3 kW kraunamas elektromobilis naudojant naktinę elektrą nuo 0 val iki 7 pasikrauna energijos ~120-140 km. Turint galvoje, kad vidutinis lietuvis per dieną važiuoja ~20 km... Beje, neteko girdėti, kad mieste esančiam sklypui ESO neleistų pasikelti galios bent iki 10 kW. Čia jei tikrai yra toks poreikis, nes prie tokių galių trumpam viršijus net keliagubai ESO nekreipia jokio dėmesio.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-05-05, 16:52
Pranešimai: 580
Miestas: Kaunas
Reputacija: +150
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-08, 00:40 
     
:)
  • +1Paskutinį kartą redagavo vytautas50 2021-11-07, 16:39. Iš viso redaguota 1 kartą.


Užsiregistravo: 2010-02-06, 00:34
Pranešimai: 1727
Reputacija: -13
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-08, 15:57 
     
Atėjo nieko nenuraukiančios turgaus bobos padiskutuoti apie elektros tinklus.
Vokietija pasigamina arti pusę elektros pasigamina iš atsinaujinančių, energijos tiekimo patikimumas išaugo.

Gamyba iš dujų nenaikinama, eina į antrinį ir tretinį rezervą.

Elektros tiekimas sprendžiamas bus kol kas kaip ir dabar - perdavimo tinklai, demand response market, akumuliatoriai, rezerviniai gamybos pajėgumai (Pirminis, antrinis ir tretinis).

Stacionarus akumuliatorių kiekis labai sparčiai pradės augti, kai nusidėvėjusių iš automobilių akumuliatorių kiekis išaugs. Na maždaug po 5-7 metų pasijus reikšmingai.

Atominė elektrinė yra brangiau nei mix'as vėjo, saulės ir akumuliatorių. T.y. antrasis variantas tiek elektrą pigiau, su mažesne parama ir didesnę metų dalį, nei atominė. Kodėl reikalinga parama? Nes rinkoje absoliuti didžioji rinkos pajėgumų išvystoma su parama. Tiesa, jei statai tik vėją, paramos jau nebereikia. Statyti tik saulę, paramos tuoj irgi nebereikės verslui. Statyti akumuliatorius dar reikia, bet ir nebeilgai. O statyti atominę ar dujas - reikia ir reikės vis daugiau.

Akumuliatoriai jau dabar yra pigiausia pirminio rezervo alternatyva, todėl Lietuvoje ir bus statomi akumuliatoriai, o ne dujų turbina nuolat suksis ir 10% laiko gamins elektrą.

Akumuliatoriai krovimo stotelėse bus naudojami tam, kad optimaliai išnaudoti elektros kabelius. Krovimo stotelės su akumuliatoriais bus tiek prie magistralinių kelių, tiek prie parduotuvių, ofisų ar daugiabučių. Akumuliatoriai automobiliuose irgi gali būti panaudoti, bet labiau skeptiškas dėl šios galimybės.

Išmanieji skaitikliai svarbi tinklo dalis, kuri leis sumažinti svyravimus ir elektros nuostolius bei, kartu su akumuliatoriais, įgalins microgrids, taip dar didinant tinklo stabilumą, kai įvykus avarijai ar kažkam kitam nenumatytui, atskiros tinklo dalys galės tiekti elektrą kurį laiką, priklausomai nuo mikrotinklę esančių įrenginių, pasiūlos ir paklausos mix'o. Naudojant išmanius įrenginius pagrindiniams energiją vartojantiems įrenginiams, tą laiką galima dar labiau ištęsti.

Ir čia kalba neina apie fantastinius įrenginius, kurių nėra. Jie jau yra dabar, tik dar masiniam naudojimui nėra pritaikyti.

Ne 500 kW krovimo stotelė fūrai nėra iš ateities, ir tai nėra riba. Krovimo stotelė viena gali eiti ir 30 MW, tik turės daugiau nei vieną jungti. Ta krovimo stotelė bus dalis tinklo stabilumo užtikrinimo priemonė. Tinkamai parinkus stotelių išsidėstymą, dydžius ir t.t., elektros tinklas toje vietoje bus apkrautas vidutiniškai 80-90%, taip mažinant tinklo išlaikymo kaštus per 1 kWh. Rezultatas - santykinai pigesnė elektra.

Ir dar daug visokių smulkių dalykų yra, kuriuos surašyti reikėtų savaitės.
  • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 16420
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +3271
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-08, 20:33 
     
Pasirodo energetikos ateitis tai senos automobilių baterijos... Ši vizija bent linksmai atrodo. Šrotai gelbsti pasaulį...
  • -2Paskutinį kartą redagavo gytis13 2021-09-08, 21:40. Iš viso redaguota 1 kartą.


Užsiregistravo: 2013-01-28, 13:08
Pranešimai: 490
Reputacija: +122
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-08, 21:11 
     
Ridiculum ad absurdum tik sugebi išspausti?
Gal tau ir juokinga, kad automobilius vakaruose perdirba 90%+? Ar kad elektros laidus perdirba irgi arti 100% (varį 99+%)? Ir turbūt strategai važinėja ir išrinkinėja iš seno laužo varį, jį patys lydo, tada vynioja laidus, juos ištampo po šalį.

Jei nesidomi sritimi, nebandyk teiginiais mėtytis, kurių net esmės nė iš tolo nesupranti.
  • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 16420
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +3271
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-08, 21:39 
     
sigun rašė:
Ir dabar nebūtina būti gaminančiu vartotoju. Gali būti gamintoju, jei nori pinigų.

pas tave sita "ideja", tai mazdaug tokio lygio - nori ekologiskesnio automobilio - nusipirk automobiliu fabrika... o pats su "ekologais" kliedi kad uzdraust vdv ir pan...
mano tikslas nera pinigai uz elektra. mano tikslas yra tvari energetika ir ekologiska aplinka gaminant elektra. o tam pasiekt geriausias budas kai vartotojas gauna pinigu. uz tai kad i tokia energetika investuoja. o vaikytis pelno as nesiruosiu. ar kurt verslo energetikoje. kam man to reikia? jei man rupetu pelnas, nu tai kokia anglimi kurenama elektrine pirkciau ir tau sikciau po nosim - nes juk tu man ta irt taip siulai. verslo tikslas daryt pelna. jei tu agituoji uz versla - tai nesupranti kam to reikia net - moket pinigus gaminanciams vartotojams :)
cia ne verslo subjektai. tikslas - gamintis elektra vietoje pagal poreiki - kas yra maziausi nuostoliai transportavime ir logiskiausia elektros tinklu pletra. dabar visas elektros tinklu ukis suprojektuotas butent pelno generavimui. ir didelis balansavimo poreikis yra sito tikslo salutine pasekme. ir sanaudas uzmeta vartotojams - nors problema sukure butent gamintojai... ir tu dar skatini is esmes tokia nesamone... :))
-----
as tau galiu pakomentuot, kur energetikoje sitos nesamones yra paslepta :)
pvz yra galiu paskirstymas. bendra liniju galia ir ivadu galiu paskirstymas. nu sakykim turi 10 vartotoju 6kw ivadus ir pora 10kw ivadus. sitie ivadai yra paskaiciuojami pagal tiekejo tiekiama energija iki galutinio vartotojo.
nu ir daba aiskinama, kad yra balansavimo poreikis. nu tai sumini pralaiduma turim - bet va gaminantiems vartotojams uzdeta nelogiskas ribojimas. gamint jie gali tik puse savo ivado galios - ta prasme 50% tik nuo paskaiciuoto. 50% vistiek turi pirkt is tiekejo, nors galetu labiau balansuotis tarpusavyje - jei gamintusi pagal ivado galias. nu tai sutartyse is esmes net draudziama 100% balansuotis... o cia propaganda - "mes pirksim" vos ne balansavimo paslaugas. ir net pinigu nesiulo... viskas isvirs tiesiog i koki nors papildoma abonentini mokesti... didziausia dalim apiplesiant maziausiai vartojantiems. kad tarpininkai galetu pasimt koki nors papildoma tarpininkavima. ir tai vadinama energetikos stiprinimu. jei tu nesupranti - kad tave cia mulkina - nu tai tavo beda :)) tarpininkai suinteresuoti tik bereikalingo tarpininkavimo didinimu. kad kuo ilgesne linija prasisuktu energetine apyvarta ir jie gautu daugiau procentu. o pazangus tinklu balansavimas jiem nenaudingas. ypac jei gaminantys vartotojai tarpusavyje susibalansuos. galima kliedet tokiuose straipsniuose - kad jie uz balansavima - bet jie tai suvokia kad vartotojai mokes, o jie statys balansavima kazkur afrikoje - kur vartotoju teisiu kontrole nepasiekia :D
va kame cia reikalas.
kai turetu dirbt su apskaita ir galutiniu liniju pajegumo kelimu. o patogiausia tas butu per pinigu sistema. pinigai cia tik del patogumo. ir tas yra standartas pasaulyje. o pas mus ivedineja kazkokias nesamones, pasaugojimus, pavogimus-nurasymus, perkilojimus i kazkokius "savininku" kitus energetinius objektus... visiskas debilizmas... nu tau patogu ten kazkur kazka nusipirkt sodyba ir formint kazkokias nesamones su elektros tinklais - kad tau kazka i kruva sujungtu apskaitas? ar patogiau nusipirkt objekta su laisva sutartim ir gaut-moket pinigais. kaip normaliam pasaulyje? :D
tas tai ka dabar isgimde - tai isivaizduok kad turi 5 automobilius ir tau sukure kazkoki virtualu 5 tavo masinu baka... ir perki kura atseit bendrai per viena saskaita... ir tipo "turi galimybe" uz papildoma mokesti persipilinet is pilnesnio i tustesni uz puse kuro kainos . ir cia privatininkui sita nesamone... pvz pavogs tavo viena masina ir vagis pirksis kura - o tu mokesi per ta bendra baka... ir cia tipo HIGT TECH galimybes :D :D :D cia gi issikalinejimas is vartotoju - tokios nesamones...cia is esmes nuomos versla ikure... ant monopolio... :( eilinis papildomas parazitavimas ir tiek...
sigun rašė:
Pala, taigi prieš keletą sakinių pats rašei, kad reikia reguliuoti vartojimą per pinigus. O didžiausi vartotojai vakare ir yra tie mažieji, nes nu nėra nieko mažesnio už namų ūkius. O ir dieną dėl savo kiekio įvairūs ofisiukai, kirpyklos, kepyklėlės, kavinukės susumavus netgi labai juntamas procentas.

kazka ne taip supratai. as minty turejau padaryt adekvacia rinka. valandinius tarifus. o ne dienini-naktini. apskaita ismani jau. o tokio paprasto balansavimo nesugeba padaryt. jei pikas yra - nu tai uzkeliam kaina piko kilowatvalandes. bet ir gaminantiems - jei tuo metu gamina pertekliu irgi uzkeliam supirkima. tada pvz saules jegaines suorientuos i rytinius ir vakarinius pikus pakreipima. o ne i maksimali kwh kieki - kaip dabar. ar akumuliatorius-kondensatorius statysis - kurie atidavines dienos energija kada brangiausia. va tame ir veikia balansavimas per pinigus. daba negali nusipikt reikiamos irangos. niekas uz sukauptas kwh jos neparduoda. tipo nezinojai gal? :)) tu ju net kaimynui negali parduot is esmes...
. dabartine sistema neskatina balansavimo gaminime. butent galiniams vartotojams. labiau DRAUDZIAMA ir ribojama. o straipsny skiedzia atvirksciai. tu nepastebi sito? :)) kazkokios suinteresuotos nesamones diegiamos...
jei tas ir toliau tesis ispletota elektromobilizma ir pazangia energetika nematysit Lieytuvoje dar 50+ metu... :(
  • 0


_________________
Surinkai -10 tasku? Tavo ideologija paduoda dauniskumu... sekmes savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.

Lyderiai:
Nr1. is immortallt - 99+ minusu :D :D :D
Nr2. is utf16 - 50+ minusu :D :D :D
Nr3. ipienius - 50+bbz minusu :D :D :DUžsiregistravo: 2016-03-12, 10:09
Pranešimai: 5896
Reputacija: -520
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'