Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 23 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 11:27 

Sunku įsivaizduoti tiek galaktikų,tiek planetų ir tokius atstumus bei laiko skirtumus.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 11:43 

Jomajoooooo...tikrai,sunkiai vaizduote isnesa tokius dydzius.
AR DAR KYLA KLAUSIMU KAM DEL NEZEMISKU CIVILIZACIJU EGZISTAVIMO?????
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 12:29 

Man kyla klausimų dėl galaktikų judančių nuo mūsų greitesniu nei šviesos greičiu. Niekas negali judėti greičiau nei šviesa išskyrus erdvę? Kažkoki keisti fizikos dėsniai, net skauda galvą galvojant...
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 14:45 

KeepGoing rašė:
Man kyla klausimų dėl galaktikų judančių nuo mūsų greitesniu nei šviesos greičiu. Niekas negali judėti greičiau nei šviesa išskyrus erdvę? Kažkoki keisti fizikos dėsniai, net skauda galvą galvojant...

Cia manau ta mintis, kad mes tolstame vieni nuo kitu greiciau negu sviesos greitis. Pvz. yra sakykim tas centras mes esame vienoje puseje, o kita galaktika kitoje puseje ir mes judame i priesingas puses sviesos greiciu, tai viena visata nuo kitos tolstame 2x greiciau uz sviesa. Cia bent as taip isivaizduoju :D

Beje toki paziurejus pasidaro aisku, jog kad ir kiek yra civilizaciju yra nemaza tikimybe, kad netgi jos musu dar nera atradusios. Tiek galaktiku, tiek planetu juose.. Kraupu :D
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 15:25 

Kai paziuri toki video,tai supranti,kokie mes esam mazi ir kokie mes nepajegus tokiu toliu isnarsyti.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +84

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 16:41 

kaip sake simtas miliardu galaktiku ?
  • 0

Reputacija: +8

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 16:46 

Mes dabar esame kaip ankstyvų viduramžių jūreiviai kurie bando surasti pasaulio kraštą.Bet jaučiu mes jo nerasim,nes paprasčiausiai jo nėra. :-(
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 16:46 

Man tai atvirksciai,tikimybe,kad yra daug labiau uz mus issivysciusiu civilizaciju atrodo labai itikinama.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 17:18 

ZORO rašė:
Jomajoooooo...tikrai,sunkiai vaizduote isnesa tokius dydzius.
AR DAR KYLA KLAUSIMU KAM DEL NEZEMISKU CIVILIZACIJU EGZISTAVIMO?????
Kyla ir net neabejoju, kad mes ju nerasime :)

Pagaliau susiprotejai pakeisti avataro dydi, dekui uz supratinguma.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo kionig 2009-08-13, 18:35. Iš viso redaguota 1 kartą.

Moderatorius

Reputacija: +251

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 18:02 

Nesiparink kionig...ir tu kada nors juos pamatysi :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 18:44 

ZORO rašė:
Nesiparink kionig...ir tu kada nors juos pamatysi :)
Baltus arklius ? :-D Deja, dar baltoji karstlige man negresia :) Ir sapnai nepranasauja jokiu :nso: Fantazija reikia naudoti tuomet kai ji reikalinga, o ne ten, kur nereikalinga. Bet zmones, kai neturi ka veikt, tai prisigalvoja visokiu dalyku :U:

http://www.technologijos.lt/diskusijos/ ... php?t=7791
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +251

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 18:48 

KeepGoing rašė:

Iš kur ištraukei tokias galaktikas? :D Iš kur ištraukei tokį dėsnį "Niekas negali judėti greičiau nei šviesa išskyrus erdvę?" Ar čia buvo dvigubas klausimas?

Jusc, šviesos greičiai nesisumuoja! Jei aš judu šviesos greičiu į tavo pusę, o tu šviesos greičiu į mano pusę, tai vienas kito atžvilgiu mes judame šviesos greičiu, o ne 2*c. Taip pat jei tolstame 1c + 1c, vienas kito atžvilgiu tolstame tiktai šviesos greičiu.

Jei aš judu aplink žemę šviesos greičiu, man laikas eina lėčiau negu žemėje, kuri nejuda šviesos greičiu. Tarkim aš taip sukuosi savo vieną valandą, per kurią apkeliauju x kartų. Tačiau žemėje praeina daugiau laiko, sakykim 10 valandų. Taigi žiūrint iš žemės aš per 10 val apsisukau tuos pačius x kartų. Taigi žemiečiai mane mato judantį mažesniu negu šviesos greitis. Tai aš judu šviesos greičiu ar ne? :D
Iš esmės viskas "paprasta": išsikreipia laikas, išsikreipia erdvė ir aš jau keliauju aplink žemę keliaudamas ne aplink žemę :D
Arba dar viskas paprasčiau: man pasiekus šviesos greitį, mano kūnas tampa begalinės masės, nuo ko atsiranda begalinė trauka, kuri sutraukia šią "begalinę" visatą per be galo trumpą laiko tarpą, kurio neišeina išmatuoti, nes laikas taip pat iškreiptas :D
  • 0

Reputacija: +195

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 18:58 

Fizikos dėsniai patikimi ne daugiau nei Dievas. Čia ne matematika, čia beveik viskas aprašyta pagal gautus bandymų rezultatus.

Man tokie video tik primena, kad jokio skirtumo ar tu gyvas ar ne. Mūsų planetos net kosmoso šašu negalima pavadint. Taip kad jūsų tikrai niekas nepasiges :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 18:59 

Kaip tikimybė didelė, kad egzistuoja kitos protingos civilizacijos, taip maža tikimybė, kad žmonės jas pamatys, kai tokie dideli atstumai ir tiek daug galimų planetų su gyvybe.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +514

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 20:20 

M.Mantas, yra toks geras posakis kalbant apie "išskirtinių" gyvųjų mirtį: tokių nepakeičiamų pilnos kapinės :D
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 20:35 

O tos šviesos buvo per blankios, kad būtų užviksuotos paprastomis priemonėmis?
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 21:16 

geruks rašė:
Mes dabar esame kaip ankstyvų viduramžių jūreiviai kurie bando surasti pasaulio kraštą.Bet jaučiu mes jo nerasim,nes paprasčiausiai jo nėra. :-(

Kažkada niekam net į galvą neatėjo jog žemė gali būti apvali ir išplaukęs į vieną pusę atplauksi kitoje. Tokia mintis būtų atrodžiusi kaip visiška utopija :) Manau čia taip pat gali būti kažkas panašaus ir ganėtinai paprasto ko tiesiog dar nežinome..
Ir tai parodo jog visa fundamentalioji fizika yra gana ribota(neišbaigta) ir pritaikyta daugiau žemėje galiojančioms taisyklėms.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 21:16 

Aha, su sony ericsson 1.3MPix kamera :D
Gi rašo, kad 10 dienų gaudė fotonus. Aš kaip suprantu, tai tokio vaizdo akimirksniu nepamatysi, nes nepasieks šviesa iš visų galaktikų vienu metu. Įsivaizduok turi popieriaus lapą, ant kurio varva rašalas. Ir po 10 dienų iš tų lašų susidaro vaizdas.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-13, 21:19 

MindaugasV85 rašė:
Aha, su sony ericsson 1.3MPix kamera :D
Gi rašo, kad 10 dienų gaudė fotonus. Aš kaip suprantu, tai tokio vaizdo akimirksniu nepamatysi, nes nepasieks šviesa iš visų galaktikų vienu metu. Įsivaizduok turi popieriaus lapą, ant kurio varva rašalas. Ir po 10 dienų iš tų lašų susidaro vaizdas.

Na taip, čia tiesiog fotografija su 10 dienų užlaikymu :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-14, 15:00 

MindaugasV85 rašė:
KeepGoing rašė:

Iš kur ištraukei tokias galaktikas? :D Iš kur ištraukei tokį dėsnį "Niekas negali judėti greičiau nei šviesa išskyrus erdvę?" Ar čia buvo dvigubas klausimas?

Jusc, šviesos greičiai nesisumuoja! Jei aš judu šviesos greičiu į tavo pusę, o tu šviesos greičiu į mano pusę, tai vienas kito atžvilgiu mes judame šviesos greičiu, o ne 2*c. Taip pat jei tolstame 1c + 1c, vienas kito atžvilgiu tolstame tiktai šviesos greičiu.

Jei aš judu aplink žemę šviesos greičiu, man laikas eina lėčiau negu žemėje, kuri nejuda šviesos greičiu. Tarkim aš taip sukuosi savo vieną valandą, per kurią apkeliauju x kartų. Tačiau žemėje praeina daugiau laiko, sakykim 10 valandų. Taigi žiūrint iš žemės aš per 10 val apsisukau tuos pačius x kartų. Taigi žemiečiai mane mato judantį mažesniu negu šviesos greitis. Tai aš judu šviesos greičiu ar ne? :D
Iš esmės viskas "paprasta": išsikreipia laikas, išsikreipia erdvė ir aš jau keliauju aplink žemę keliaudamas ne aplink žemę :D
Arba dar viskas paprasčiau: man pasiekus šviesos greitį, mano kūnas tampa begalinės masės, nuo ko atsiranda begalinė trauka, kuri sutraukia šią "begalinę" visatą per be galo trumpą laiko tarpą, kurio neišeina išmatuoti, nes laikas taip pat iškreiptas :D

Net neskaičiau viso tavo komentaro, nes iškart pamačiau, kad video nežiūrėjai arba angliškai nesupranti... Niekas nėra apie tai daugiau girdėja?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-15, 19:51 

Viename iš Scientific American lietuviškų numerių buvo trumpai užsiminta, jog kai kurios masyvios galaktikos tolsta didesniu nei šviesos greičiu.
  • 0

Moderatorius
Vartotojo avataras

Reputacija: +59

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-20, 15:37 

Xm... Kažkada klausiau dėstytojo dėl to, kas atsitiktų, jei hipotetinis fizinis kūnas pasiektų šviesos greitį... Bent jau kol kas, pagal Einšteino teorijas tas yra neįmanoma vien todėl, kad bet kokios masės kūnui išbegėti neužtektų visos visatos masės. O dėl video tai tikrai belieka stebėtis žmogaus savisusireikšminimu :) kaip sakė vienas protingas žmogus: "Niekad nežiūrėkit į žvaigždes, nes po truputį pradėsite suprasti savo gyvenimo beprasmiškumą"
  • 0

Reputacija: +7

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume