Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Istorija ir archeologija
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-16, 19:25 
     
Trūko dar čia Stalino užtarėjų... Jokių tremčių nebuvo. Sibire labai smagu gyventi, visi savo noru patraukė iš Lietuvos stepių ir derlingas Sibiro žemes. Ar ne algisle?
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-07-29, 22:23
Pranešimai: 908
Miestas: Alytus
Reputacija: +11
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-16, 20:09 
     
To Algisle

Persiprašau, bet sovietai nužudė daugiau žmonių nei naciai, tiek prieš karą, tiek karo metu, tiek po jo (jau rašiau apie tai - nesikartosiu).

Dabar atrandama, kad JAV neskatino lietuvių eiti į miškus, tai buvo pačių lietuvių paskleistas gandas. Teko net girdėti, kad jį paskleidė patys sovietai, norėdami galutinai pribaigti Lietuvos pasipriešinimą.

Į miškus ėjo ne nemastantys jaunuoliai, o inteligentai (būtent jie iš tikrųjų kovojo su sovietų okupantais, o plėšikavo neišprusę žmonės). Taip, kad neskleisk demagogijos, nes paskaičius tamstos komentarus susidaro įspūdis, kad patys Lietuviai kalti, kad buvo okupuoti.

Pritariu Tas_pac.
 • 0


_________________
Alytaus savišvietos grupė: http://alytaussg.wordpress.com/apie-asg/
Dainiaus blogas: http://dainiusbucevicius.blogas.lt/


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-11, 16:30
Pranešimai: 218
Miestas: Alytus
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-16, 23:02 
     
Diskusijos kas nužudė milijonu daugiau ir ar anas masinio kankinimo/žudymo metodas yra humaniškesnis/geresnis/labiau pateisinamas už kitą yra AMORALIOS. Tokie apologetai, kurie diktatūrose ieško gerų dalykų(O Hitleris statė autobanus, o Stalinas statė gamyklas, va...) yra akli, jiems galima palinkėti patiems atsidurti abejose situacijose, kad palygintų(tik vargu ar išgyventų ir ar benorėtų lyginti). Tautoms prikaišioti tokius stereotipus yra lygiai taip pat amoralu - ar tai būtų žydas, ar tai būtų lietuvis, ar rusas.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-10-20, 14:00
Pranešimai: 1100
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-16, 23:25 
     
Aišku, kad svarstyti kas geresnis: velnas ar šėtonas negražu. Tačiau kai girdi sakant, jog Stalinas buvo humaniškesnis nei Hitleris, nes padarė mažiau žalos žydams - kažkaip norisi pasakyti priešingai. Nes Hitleris padarė mažiau žalos lietuviams.

Antra vertus, kai pagalvoji, tas lyginimas nėra jau toks amoralus. Juk reikia įvertinti istoriją ir joje buvusius tironus. Ir kas čia amoralaus jei vienas pasirodo daugiau aibių prikrėtęs už kitą. Juk jeigu lyginsi eilinį žudiką nužudžiusį pora žmonių su tironu, mirčiai pasmerkusiu tūkstančius, nepasakysi, kad jie abu tiek pat blogo padarė. Lyginant Hitlerį su Stalinu tas pats, tik skirtumas daug mažesnis.
 • 0


_________________
Alytaus savišvietos grupė: http://alytaussg.wordpress.com/apie-asg/
Dainiaus blogas: http://dainiusbucevicius.blogas.lt/


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-11, 16:30
Pranešimai: 218
Miestas: Alytus
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-16, 23:40 
     
Tai jei skirtumo tarp jų nėra, tai kam juos lyginti, nuprausiant vieną? Nusileidžiame iki apologėtų lygių - aš nesutinku nei su vienais (kurie sako,kad Stalinas baisesnis už Hitlerį), nei su kitais(Kad Hitleris baisesnis už Staliną) - man tai skamba kaip įžeidimas abejų režimų aukoms. Žmonių skausmo negalima matuoti jų pralieto kraujo bei ašarų uncijomis. Neneigiu, kad tarp abejų režimų būta skirtumų, tačiau jie nėra tokie, vardan kurių mes galėtume vieną ar kitą režimo vadovą išvilkti į geresnę pusę
 • 0
Užsiregistravo: 2009-10-20, 14:00
Pranešimai: 1100
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-16, 23:47 
     
Norėjau pasakyti, kad lyginti verta dėl teorinio žinojimo, o praktiškai tai žinoma, kad lyginti neverta. Nesakiau, kad tarp jų nėra skirtumo, sakiau tik, kad tarp dviejų tironų skirtumas daug mažesnis nei tarp eilinio žodiko ir tirono.

Bet sutinku su tavim - toks lyginimas tikrai gali atrodyti kaip įžeidimas šių režimų aukoms. Tad reikia suprasti ir mane bei kitus, kurie sakė, kad Hitleris, galbūt, humaniškesnis už Staliną. Juk mus žeidžia Izrealio prezidento arba pono Alperavičiaus pasisakymai, kad Stalinas buvo humaniškesnis už Hitlerį.
 • 0


_________________
Alytaus savišvietos grupė: http://alytaussg.wordpress.com/apie-asg/
Dainiaus blogas: http://dainiusbucevicius.blogas.lt/


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-11, 16:30
Pranešimai: 218
Miestas: Alytus
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-23, 21:29 
     
Labas vakar,
Mielieji norėčiau pasakyti, kad negalima sakyti jog A.Hitleris buvo geresnis už J. V. Džiugašvilį ar atvirkščiai kad J. V. Džiugašvilis buvo geriasnis už A. Hitlerį. Tai tiesiog neetiška. Manau kad kalbant apie vinos iš šių istorinių asmenybių vaidmenį apie kitos iš jų dviejų. Ir dar aš nemanau, kad derėtų apie juos kalbant palkti visų faktų į vieną visuma. Pavyzdžiui: kalbant apie nacistinės Vokietijos technologinę pažangą nereikėtų vystyti diskusijos apie antisemitinę šios valstybės politiką. Lygiai taip pat yra ir su komunistine Rusija ir veliau tarybinia socialistinių respublikų sąjungą, kalbant apie technologinį tobulėjimą nėra tikslinga išvystyti didelės diskusijos apie represijas vykusiais šiose šalyse (kažkuriame komentare tai buvo paineta "hitleris statė autobanus, stalinas - gamyklas) Ir atminkite kad tai buvo tik pavyzdys.
Dar manau, kad Sh. Pereso pasisakymas buvo neatsargus ir nekorektiškas, nes žmonės nukentėję nuo J. Stalino vykdytos politikos gali isižeisti. Kalbant apie priškarinės Lietuvos ir okupuotos Lietuvos istoriją irgi nereikėtų maišyti keleto faktų Partizanais buvo vadinami ir partizaninį karą kovoję Lietuviai ir įvairaus plauko kriminalinio pasaulio atstovai. Bet ir vėlgi, aš turiu pastebėti, kad tai neturėtų būtų diskutuotina tema šioje diskusijoje, nes bent aš susidariau tokia nuomonę, kad diskutuojama yra (ar bent turėtų būti) Hitlerio ir Stalino politikos temomis, bet ir toliau, tai irgi neturėtų būti daroma, nes ką sako straipsnio pavadinimas? "Izraelio prezidentas: A.Hitlerio ir J.Stalino režimų nusikaltimų nereikėtų lyginti"
O visu šiuo pasisakymu norėjau pasakyti ir pritarti Sh. Pereso nuomonei, kad šių nusikaltimų nederėtų lyginti ir sukritikuoti jį už tai, visas jo pasisakymas galėjo būti korektiškesnis Stalino rėžimo aukų atžvilgiu.
Ačiū.
Su pagarba Ignas Kazlauskas
P.S. Manau, Plestinos ir Izraelio konfliktas taip pat neturėtų šios diskusijos argumentu
 • 0


_________________
Jei dabar sėdi nieko neveikdamas, neišsigask, gali būti, kad tu dabar galvoji...Užsiregistravo: 2008-02-03, 13:08
Pranešimai: 22
Miestas: Klaipėda
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-12-07, 00:01 
     
Paskaitinėkit nedidukę temą šiame pat portale apie žmogaus protą ir gerumą ... http://www.technologijos.lt/diskusijos/ ... sc&start=0
 • 0
Užsiregistravo: 2008-08-22, 00:00
Pranešimai: 517
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-19, 09:29 
     
Informacija apie faktus:Kremlius,NKVD-KGB struktūros HOLODOMOR metu Ukrainoje badu numarino 11 milijonų ukrainiečių turtingiausiose juodžemio srityse.Kremliuje "vadovai" 80 proc,NKVD struktūrose- 50 proc žydai.Po 1945 metų prasidėjo masinės lietuvių žudynės,"trėmimų"priedanga.Sunaikinta apie milijonas lietuvių,pažeistas genofondas,sunaikinta infrastruktūra.Arvydas Damijonaitis,žydų gelbėtojos vaikaitis
 • 0
Užsiregistravo: 2011-06-19, 09:16
Pranešimai: 6
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-19, 09:33 
     
INFORMACIJA: Nesiduokim mulkinami.Klastingas okupantas masines lietuvių žudynes "pateikia" kaip "trėmimus".Masinės žudynės -įprasta NKVD-KGB struktūrų praktika,nes tai pats PIGIAUSIAS,EFEKTYVIAUSIAS BŪDAS naikinti tautas..Kaip priversti blogio ir melo imperiją Rusiją kompensuoti? Mirusiųjų,nužudytų ,nekaltų lietuvių sielos to reikalauja.Nebaudžiami nusikaltimai skatina kruviną Rusijos imperiją daryti naujus NEBAUDŽIAMUS genocidinius nusikaltimus. LR Seimo tremtinių,politinių kalinių frakcija nedelsiant privalo įkurti darbo grupę koordinuoti teisinius veiksmus dėl kompensacijos už genocidinius nusikaltimus,masines lietuvių žudynes.
 • 0
Užsiregistravo: 2011-06-19, 09:16
Pranešimai: 6
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-22, 20:21 
     
Informacija,vagiama istorija: HOLODOMOR 80 krūvinos paslapties metų,

Raudonieji naciai ( NKVD-KGB ) HOLODOMOR ginkluotos "akcijos" metu, 1932-1933 metais, turtingiausiose juodžemio srityse Ukrainoje numarino badu 11 milijonų ukrainiečių valstiečių. Tuo metu Kremliuje "darbavosi" 80 procentų žydų tautybės bolševikinės Rusijos vadovų. Po 1945 metų Lietuvoje raudonieji naciai (NKVD - KGB,40- 50 proc. žydų tautybės raudonųjų nacių) sunaikino per milijoną lietuvių. Prūsijoje raudonieji naciai, fanatikų propagandistų ( Ilja Erenburg,žydas ) vedami išžudė 1,5 milijono beginklių vokiečių gyventojų,10 tūkstančių lietuvininkų suvarė ant ledo lyties prie Karaliaučiaus ir susprogdino..Šie nusikaltimai neturi senaties termino.Šiuo metu raudonieji naciai toliau "darbuojasi" Kremliuje - masiniai čečėnų žudymai neturi senaties termino.
 • 0
Užsiregistravo: 2011-06-19, 09:16
Pranešimai: 6
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-27, 10:52 
     
Cituoti:
Rusijoje buvo koncentracijos stovyklos, tačiau dujų kamerų nebuvo.

- Taip, ir rusai sakydavo: "Hitleris kvailys, gamino dujas, o tai brangu. Pas mus Jūs nemokamai nugaišit ir dar naudingo darbo mums atliksit."

p.s.
.. iš tremtinių liudijimų.


8.)
 • 0


_________________
(c) by "vvv2".


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-15, 11:54
Pranešimai: 3365
Miestas: Kaunas city
Reputacija: +21
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-02-27, 11:37 
     
Jei Libijos zmonem koks Lietuvos vadovas pasakytu kad Gadafis buvo geresnis uz Stalina cia butu lygiai tokio pat lygio nesamone - skriaudikas lieka skriaudiku nesvarbu ka ir kada neskriaude bet kazka ir nuskriaude. Ir kai tenka tokius marazmaus girdeti is tokio lygio zmonu tai labai pradedu abejuoti ar as kuom prastesnis. Tas kaimynas kurio vaikysteje nemusau sako kad as pats geriausias.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-02-10, 15:38
Pranešimai: 184
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'