Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 44 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Apie gamtą
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2008-02-28, 23:43 
     
Rodos, kad kiekvienoj šaly bičių dingimo priežastis kita - pas mus blogas cukrus, ( bet jo Europoj pardavinėt neleidžia - tai rašė bitininkas pinciukas). Vokietijoj mobiliakai trukdo. Amerikoj GMO, o visur kitur pesticidai ir ligos. O svarbiausia, kad niekam galvos dėl to labai ir neskauda - biznis svarbiausia. Kas dėl žmonijos išlikimo, tai manau, kad tik kiniečiai sugebės rankom apdulkinti savo daržoves :(
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-03-02, 20:37 
     
Šiandien buvau bitininkų profesionalų susirinkime. Su naujausiom žiniom supažindino prof. A.Amšiejus. Paprašiau, kad mus supažindintų su naujausiais tyrimais apie dingstančias bites. Laukim įdomaus komentaro šiame puslapyje.
 • 0
Užsiregistravo: 2007-12-27, 03:48
Pranešimai: 944
Miestas: Vilkaviškis
Reputacija: +11
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-03-17, 10:13 
     
Laukiam laukiam prof. A.Amšiejaus komentaro...
O apie dingstančias bites noriu ir aš papasakot. Mano tėtė turėjo (netoli Žuvinto rezervato) keturias bičių šeimas, viena iš jų buvo labai silpna, maitinimo sirupu metu trys šeimos dingo, liko tik ta silpniausia šeima. Dingusių šeimų aviliuose neliko nė vienos bitės - nei gyvos nei mirusios. Naudojam Kėdainių cukrų. Pas netolimą kaimyną (už 300 metrų) dingo absoliučiai visos šeimos (buvo >10).
Visą vasarą bitės elgėsi kažkaip ne taip: spietėsi kaip niekad dažnai, bitės negamino motininių lopšelių, įprastai ramios šeimos buvo tapę agresyviomis ir t.t. Kodėl esant tokiems reiškiniams (ypač nenormaliam spietimuisi) niekas nesiėmė aiškintis ir skambinti visais varpais, o tik po to kai jau visi šaukštai sudėti įvyksta profesionalų diskusija, keista.
Mano nuomone, dėl šito bičių dingimo, galėtų būti kaltas jų kryžminimas, naujų (ligoms atsparesnių, daugiau medaus nešančių) bičių rūšių išvedimas. Nes ir Amerikoje gyvenančios liūdnai pagarsėjusios bitės žudikės, neatsirado iš niekur, kaltas buvo dirbtinis bičių kryžminimas, kurio metu pasikeitė bičių elgsena.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-03-17, 10:11
Pranešimai: 1
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-03-17, 10:59 
     
Cukrus čia nekaltas. Jei kas pasidomėtų,kaip vystėsi cukraus gamybos technologijos, tai supras, kad bitė turėjo išnukti dar rusmečiu( remiantis Ąžuolinio pamąstymu). Pasirodo viskuo kalta varotinė erkė. Senasis bičių priešas prisitaikė prie ilgus dešimtmečius tokio pačio josios naikinimo ritmo. Pakeitė elgseną ir klasikinis vienkartinis erkių naikinimas tapo neefektyvus. Profesorius pasakojo, kaip be chemijos, medunešio metu kontroliuot erkių populiaciją. Erkės ne tik siurbia bičių kraują, bet ir platina virusines ligas. Vasaros pabaigoj, susidarius palankiom sąlygom, bitės apserga ir žūva. Tas žuvimas žinomas jau senų senovėje, tačiau tada dar nebuvo išplitus erkė. Dabar prisitaikius erkei, tų ligų plitimas tapo uraganinis. Taigi bitininkam reikia drūčiai pasitemti, pagilinti žinias ir kilt į karą prieš erkę, kitaip- prognozes skaitėt.
 • 0
Užsiregistravo: 2007-12-27, 03:48
Pranešimai: 944
Miestas: Vilkaviškis
Reputacija: +11
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-03-17, 11:24 
     
OFT: juodas jumoras.
BITEI anti reklama :)
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-03-17, 15:13 
     
Ažuolinis rašė:
Man šimet DINGO 8 šeimos (pirmą kartą per 20 metų). Rugsėjy maitinau žiemai Panevėžio cukraus sirupu. Buvo normalios stiprios šeimos. Valgė gerai, pripildė korius. Po 2-3 savaičių - aviliai tušti, koriai pilni maisto. Pas mano draugus - bitininkus - taip pat. Diskutavau su keliai bitininkais, mūsų nuomone kaltas Panevėžio cukrus (Danų firma). Neoficialiomis žiniomis, Panevėžyje cukrus gaminamas iš danų tiekiamų cukrašvendrių, galimai modifikuotų. Gautas rudos spalvos cukrus balinamas sieros rūgštimi ir kitais chemikalais. Europoje tokį cukrų naudoti negalima, Lietuvoje - galima. Dar matomai Panevėžio cukraus kokybė priklauso ir nuo pagamintos partijos, būna ir normalių nechemizuotų. KODĖL ŠIUO KLAUSIMU TYLI BITININKŲ DRAUGIJA (teko kalbėti su keletu narių, jie tokio cukraus poveikio neatmeta, patys šiuo cukrumi bičių nemaitina). Kaip man pasakė tokioms išvadoms pritariantis (maitino tokiu cukrumi ptieš 3 metus, bitės ding) bitininkas rašytojas v. Petkevičius, dabar žūna bitės, o po kiek tai metų toks cukrus atsilieps ir žmonėms.


nemanau, kad čia dėl cukraus, nes į ameriką Panevėžy gaminamo cukraus tikrai neveža, o ten bitės vistiek dingsta. Turiu pažystamų dirbančių "Danisco Sugar" tai ten tikrai cukrų daro ne iš cukranendrių ar panašiai, o iš lietuvoje, pačių Lietuvos ūkininkų užaugintų cukrinių runkėlių.
 • 0


_________________
Nevairuok išgėręs, taksi pigiau...


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-03-10, 10:55
Pranešimai: 23
Miestas: Panevėžys
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-03-30, 09:52 
     
aš maitinu lenkišku cukrumi jau penkeri metai. Visos šeimos (40- trys skyriai) gerai žiemoja.. atsiprašau, kad nevisai į temą. Beje mano pažįstamas atsisakė mobilių paslaugų jau treji metai- taksistas. ir šiandien vedęs, gyvas, sveikas ir nebadauja.
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-03-30, 12:02 
     
Keista, kad visuomenė apie tokį reiškinį, kaip bičių dingimas, nebuvo informuota plačiau. Prisipažinsiu, dabar pirmą kart apie tai sužinojau.
Tikrai turėtų būti imtasi kažkokių konkrečių priemonių priežastim išaiškinti ir pasistengti jas likviduoti. Juk be bičių būtų ... katastrofa :(
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-03-13, 16:55
Pranešimai: 15
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-03-30, 17:04 
     
pas mus kaime dvi mobiliojo rysio antenos pastatytos zemai 10 m aukstyje 20 -50 metru nuo namu ivairiom ligom susargdino didesne kaimo dali gyventoju buvom apie35 ,per paskutini pusmeti nuo vezio 2 mire ,dar trys veziu sergam .kitiems akiu ,kasos pazeidimai .keletui zmoniu diagnozuota cukralige ,trims sirdies -kraujagysliu sutrikimai . visos ligos atsirado 2-3 metai poto kai buvo pastatytos antenos .siuo metu antenos jau isjungtos-sudorojom ,veike be leidimu, pastatytos ne ten kur galima . tai va nors mes apsirgom bet bites [du kaimynai laiko ] niekur nedingo .bet jie cukrumi nemaitina palieka medaus
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-03-30, 17:18 
     
jo su tom visokiom bangom tai labai negerai cia arba reik ka sugalvot arba kaip nors evoliuciskai prisitaikyt(dabar viskas labai greit vyksta) ,o vat del tu biciu tai jauciu niekur jos visos nedings ir ju, kad ir labai sumazejus jokios katastrofos nebutu, bet aisku ir nieko gero.
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-03-30, 17:27 
     
cia dabar taip primeciau, kad gal tos visokios bangos padidina laisvuju radikalu skaiciu organizme ir del to visos problemos (kaip nors joniuzouja ora ar kaip nors saveikauja su organizme esanciom medziagom, juk tereikia labai mazo procento, o poveikis labai didelis bus ... ar pagaliau kad ir su maistu .... be to ir tos pacios mikrobanges nera jau tokios nekaltos (man yra buve pvz kad pirmam aukte mikrobange yjungta o antram virs mikrobanges monitorius nesamones rodo)) laisvieji radikalai mano nuomone ir yra tokiu dalyku kaip vezys viena pagrindiniu priezasciu, o prie diabeto irgi gali labaai stipriai prisideti :?
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-03-30, 17:29 
     
atsiprasau kad cia taip ...
bet dar girdejes esu kad visokie wireless`ai irgi kenkia organizmui bei kazkaip ytakoja smegenu auglius tai va bangos blogai ir be ju blogai ....
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-04-28, 18:19 
     
nesvarbu ka tu stebejas bet yra faktas kad rysio bangos kenkia bitems.
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-04-28, 21:29 
     
zmones, jei nezinot nesnekekit, bangos sukelia diabeta, bangos sukelia kraujagysliu ligas... bangos sukelia ta ir ana... buwo bangu ir bus, maziau rukykit gerkit, wisoki chlama i sawe kiskit ir daug gereu bus, o diabetas yra genetine liga.
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2008-11-22, 18:17 
     
Nenoreciau kaltinti Panevezio cukraus.Jau 3 metus maitinau savo bitutes paruostu AMBROZIJA maistu.kuo puikiausi rezultatai.Taip dariau ir siemet.Bites visa maista susikrove i korius.Bet kai lapkricio men. pamaciau kad 3 aviliai tusti netekau zado.Prie aviliu radau nemazai negyvu biciu.Kokios dingimo prizastys? Gal kas zino?
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-03-14, 21:58 
     
sveiki kaime mes radome kory biciu .parsivezeme mes ji i namus i miesta korys tuscias na yra viena kita bite viduje bet sudziuvusios.norejome paklausti ar jos neatsigaus pavasary ar nieko blogo kad kory laikome bute.didelis aciu uz atsakyma
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-03-14, 22:06 
     
Tai kad paprastai bitės žiemos metu nesudžiūva - jos būna apsnūdusios, tingios, bet nesudžiuvusios. O karts nuo karto dar mėgsta aplink avilį išskirsti apžvalgos ratui. Tad sakyčiau, jei jau sudžiuvusios, tai šitam gyvenime turbūt nebeatsigaus...
 • 0Portalo administracija
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-07-07, 18:04
Pranešimai: 2692
Miestas: Kaunas
Reputacija: +59
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-04-20, 22:55 
     
Hm, keisti dalykai pasaulyje vyksta, na ką laukiam 2012 m. :-?
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-16, 21:22 
     
Kas liecia cukru, jo kokybe ir tinkamuma biciu maitinimui. Prasidejo isterija po 2002-2003 metu ziemos , kai pas bitininkus zuvo daug biciu seimu. Kadangi bites zuvo ir pas "iskilius"Lietuvos bitininkus ir buvo jiems ne "onoras" pripazinti savo klaidas, prasidejo kazko kaltinimas o konkreciai cukrus. Bet tais 2002 metais problema buvo kita.
Kas liecia biciu dingima is aviliu rugsejo-spalio men. tai gali buti trachejine erke arba greiciausiai nosema ceranae. Nosema ceranae laboratoriniais tyrimais biciu seima prazudo per 7 dienas , ir liga suaktiveja rudeninio biciu maitinimo metu, nes bites imdamos maista is penetuves perduoda sporas viena kitai , o mirusiu biciu avilyje nera todel , kad orai dar pakankamai silti ir bites skraido , bite niekada nemirsta avilyje , vasara tai nera mirusiu biciu avilyje nors kasdie ju gali mirti iki 2000 vnt. Lietuvoje suinteresuotu asmenu yra teigiama, kad bites stipriai apsestos erkiu isspiecia ( spalio pradzioje palikdamos paskutinius perus ir susinesta maista ziemai ) ,tai skamba primityviai , nes interesas yra tame kad , pirk mano vaistus nuo varootozes ir kuo daugiau . Man neteko matyti kad bites spiestu spalio pradzioje ir neteko girdeti, kad kas matytu tokiu laiku spieciu.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-01-16, 20:12
Pranešimai: 1
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 44 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 14 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'