Mokslininkai iesko alternatyviu energijos saltiniu, suka galvas prie termosintezes reaktoriu, stato dykumose belekokio dydzio saules kolektorius.
Bet kazkaip mazai kam sauna i galva padaryti 10km grezini, suleisti du vamzdzius ir leidziant vandeni, gauta gara, kuris kaistu nuo gelmiu temperaturos, leisti per turbinas.
Sutinku, 10km grezinys, butu jau kaip ir inzinerinis stebuklas, bet juk nafta siurbia is velniai zino kiek km gylio, afrikoje auksa kasa sachtose 5-6 km gylyje.
Manau, kad pasuktu galvas ir tikrai sugalvotu kaip prasigrezti iki karstu zemes sluoksniu.
Gal kas zino, kodel to nedaro?
Buvo kazkokia laida per Discovery, bet nepataikiau paziureti.
0
Užsiregistravo: 2008-06-19, 19:22 Pranešimai: 19 Miestas: Kaunas
Būtų labai gerai.Kažkada buvo kalbėta apie geo šilumos panaudojimą,bet kad labai Lietuvoje ji giliai.Islandai seniai vartoja namams šildyti,bet pas juos geizeriai patys trykšta,dar kažkur Sachaline yra geizerių slėnis.Kažkaip reikia žemės plutos lūžio,ten šiluma arčiau.
jau senaj tokios stovi vln ir arti klaipedos...efektyvumas gan neblogas jai naudojama kaip centrinio sildimo vandens pasildymuj, tik vat kartajs tenka statyt toli nuo miestu, o tai atsiliepia i perdavimo nuostolius. Klaipedos geoterma finansiskai patiria nuostolius ir tai yra brangiau nei iskastinis kuras
man rupi kitoks geotermines energijos panaudojimas va toks
tik iskilo klausimas i koki gyli po zeme geriausia ikasti ta pozemine atsaka rekomenduojama 1,5-1,7m, bet nujauciu kad kuo giliau tuo geriau, bet nesu garantuotas. Visur raso, kad tai saules sukaupta energija, bet esu skaites kad ir pati zeme kazkiek spinduliuoja silumos, neatsimenu kiek.
Čia yra nupieštas šilumos siurblys, jis naudoja Saulės energijos išildytą dirvą ir veikia šilumokaitos būdu, ten yra svarbu pastovi temperatūra ir temperatūrų skirtumas. Labai giliai kasti nereikia, brangiai kainuoja, bet turi būti pakankamai giliai, kad nesijaustų temperatūros svyravimų, dar geriau yra užmerkti tokį daiktą į gilų tvenkinį, jeigu tokį turi http://www.bes.lt/main.php/id/17/
Kaip jau minėta yra geoterminė jėgainė ir Lietuvoje, čia jos tinklalapis http://www.geoterma.lt/ , ten buvo padayta klaidų, trūko investicijų, bet teko skaityti, kad nenuleidžia rankų ir darys geriau, ankasčiau berods ji tiekė tik šilumą ir neveikė turbina del projektinių klaidų ir skundėsi, kad turi bėdų del kainų reguliavimo. Galima susirasti tą informaciją per google, buvo spaudoje.
Kaip silumos siurbliai veikia ir is kur paimti siluma suprantu puikiai, tik nesuprantu protu nesuvokiamos siluminiu siurbliu kainos kai automobiline kondyske palyginus centus kainuoja Kiek issiaiskinau per giliai niekada nebus, bet tada jau geriau grezinius ar sulinius apsimoka daryt.
Dar klausimas kas yra ekonomiskesnis iprastas silumos siurblys, ar stirlingo variklis silumines pompos rezime, o gal teslos turbina geriau naudoti vietoj kompresoriaus?
O ten del Klaipedos geotermines tai nesamone, kad neapsimoka, visiski lopai jie jei nemoka isefektyviai isnaudoti chaliavos silumos.
Jeigu giliai gręši, tai grežinys kainuos daugiau negu siurblys, o užkasant paviršiuje irgi net pusmetris turės didelės įtakos kainai. Aš manau, kad geriau išsikasti didelį tvenkinį, dviguba nauda. Šilumos siurblių kainos tai užlenktos, ten tikrai nėra technikos stebūklas, kolektorius irgi labai paprastas daiktas, visai primityvų nesunku ir pasidaryti, anksčiau kainas užkeldavo didelė paklausa ir subsidijos užsienyje, bet dabar juk krizė, galėtų numesti tas kainas bent 50%. Beto jau gamina ir naujus modelius, o čia pardavinėja nepaskutinį technikos stebūklą http://www.house-energy.com/Heat-Pumps/Accredited.htm Teisybės dėliai reikia pasakyti, kad kieto kuro katilai nėra technikos stebūklas ir nėra ypatingai pigūs, pvz.: http://www.atmos.lt/ čia nuolaidos jau rimtesnės.
Manau, kad apsimokėtų prikti, jeigu ten jie moka instaliuoti ir prižiūrėti tuos siurblius, reikėtų pasiieškoti atsiliepimų apie teikėjus internete, ar tikrai ten jiems pakanka kompetencijos ir, kad neįkištų kokio šlamšto, čia sunku pačiam susigaudyti ką perki ir kaip palyginti tuos produktus, net ir katilą nėra paprasta išsirinkti.
Efektyvumas didziausias jei silumos siurbliu atsaka yra teknciame vandenyje. Jei imesti i pruda kuris nebus lb didelis ir vanduo jame letai keisis arba nesikeis - tai uzsaldysi vandens telkini iki dugno, sugadinsi atsaka ir issilies skystis - Cia jau bus labai labai negerai
Jei kieme vietos nera daug, efektyviausia daryti grezini ir kartu pasidarai vandens tyrima, jei vanduo svarus, salia iskart varai 2 skyle vandeniui geriamam
0
_________________ Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.
tai bet kuriuo atveju reikia dvieju greziniu, jei nori efektyviai isnaudoti gruntini vandeni. O gruntinis vanduo tik keli metrai nuo pavirsiaus pas mus.
O gal turit originaliu ideju, kaip pasidaryti silumini siurbli papigiai ir efektyvu. Pavyzdziui paimi automobiline kondyske, suki ja su elektros varikliu, pajungi keleta termostatu truputi automatikos ir turetu buti gerai. Arba susikonstruoji stirlingo varikli is medziagu kurios kainuoja ~20lt ir rezultatas irgi geras.
Paprasčiausai turbūt pasidaryti pasyvų šildymą, žinoma to nepakaks, bet padaro, kad sutaupytų apie 20% energijos, tipo džo pietinę sieną juodai ir įstiklina, arba šiltnamį galima pasistatyti prie sienos. Aš kuris laikas apie tai mąsčstau, bet dar neprisiruošiu, yra ir kitų darbų kaime ir ten pietinę pusę šiektiek užstoja kitas namas.
Efektyvumas didziausias jei silumos siurbliu atsaka yra teknciame vandenyje. Jei imesti i pruda kuris nebus lb didelis ir vanduo jame letai keisis arba nesikeis - tai uzsaldysi vandens telkini iki dugno, sugadinsi atsaka ir issilies skystis - Cia jau bus labai labai negerai
To skysčio tai negaila, bet karosai matyt išdvėstų, gal ir neverta rizikuoti su prūdu.
tas pats pecius nera tik siurbliukas, ten ta name cirkuliuojanti vandeni susildo kazkur iki 60 laipsniu + vasara jis gali persijungti i condition'a per radiatorius + sildyti baseina O tam skysciui uztenka ten 4laipsniais uzsilti ir wuolia.
Domejausi pats daug ir teko kelionej but kartu su direktorium vienos imones kuri irengineja, prie butelio pasedet, tai atvirai pasake taip (cia buvo pries 3 metus): kad sildymo savikaina gaunasi tas pats kaip su dujom, tik irengimas brangesnis, jei dujos yra atvestos. Jei dujas atsivesti reikia, tada zymiai optimaliau + esi nepriklausomas nuo duju ir turi papildomu pliusu, tokiu kaip siltnamy pradet augint darzoves anksciau
O dabar i kainas pasizejus, tai butu gal net pigiau, bet dar ne tiek drastiskai, kad reiktu pult isirenginet...
0
_________________ Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.
Paprasčiausai turbūt pasidaryti pasyvų šildymą, žinoma to nepakaks, bet padaro, kad sutaupytų apie 20% energijos, tipo džo pietinę sieną juodai ir įstiklina, arba šiltnamį galima pasistatyti prie sienos. Aš kuris laikas apie tai mąsčstau, bet dar neprisiruošiu, yra ir kitų darbų kaime ir ten pietinę pusę šiektiek užstoja kitas namas.
Jo mane sita ideja labai domina, ziema tas butu super ziema pasyla iki 50 laipsniu, pasyla net kai apsiniauke nestipriai. Bet ka daryti vasara, negi uzkloti sienas veidrodine plevele arba balta ir atidaryti to siltnamio langus?
Yra afigienas bajeris kaip vasara atsivesinti nama, pravedi po zeme storesni vamzdi ~10cm diametro, 10-20m, vienas galas i isore, kitas i nama, paskui belieka siurbti su ventiliatorium ora ir turi name vesaus oro vasara, pigiau negu silumini siurbli ar kondicionieriu naudoti.
Ten labai paprasta su pasyviu šildymu, pakanaka stogelio, kad vasarą mestų šešėlį. Vasaros vidurdienį Saulė yra aukščiau, o žiemą šviečia tiesiai į sieną, dar medžių pasodina, vasarą duoda šešėlį, o žiemą nukritus lapams netrukdo.
Kažkaip panašu, kad išdūrinėja Lietuvoje su šilumos siurblių kokybe:
"Naudingo veikimo koeficientas COP -5,58 (10°C / W35°C); COP - 4,27 (0°C / W35°C)"
COP -5,58 yra aukštas, maksimalus teorinis skaičiuojasi pagal formulę T2/(T2 - T1) http://en.wikipedia.org/wiki/Coefficient_of_performance čia kelvinais reikia skaičiuoti, kad nesigautų nesąmonių su neigiamom temperatūrom, bet viskas priklauso nuo temperatūrų skirtumo, kaip suprantu reklamoje skaičiuoja, kad pakanka vandens tempertūrą pakelti 35°C ir jis jau tiks šildymui, didėjant skirtumui, efektyvumas krenta praporcingai tam pokyčiui. Realiai gaunas, kad tas naudingumas beveik dvigubai mažiasnis.
cia yra lentele http://en.wikipedia.org/wiki/Heat_Pump su COP reiksmem. Manau, kag siluminiu siurbliu esminis netobulumas yra issipletimo voztuvas per ji prarandama apie 30% elektros energijos, nes tiesiog neisnaudojamas slegis atlikti darbui. Stirlingo varikliai neturi sito daikto ir del to turetu buti ekonomiskesni, juos naudoja zvejybiniuose laivuose zuviai uzsaldyti.
0
_________________ Jei abejoji nedaryk, jei darai neabejok.
Kiek suprantu Strilingo variklis ir šilumos siurblys yra visiškai analogiški prietaisai, bent jau teoriškai efektyvumas yra vienodas naudojant šilumokaitai, čia tik techninis išpildymas gali skirtis. Nežinau del tų vožtuvų, bet keista jeigu gamintojai yra tokie neišradingi ir nedasigalvoja sukonstruoti tą patį prietaisą šiek tiek kitaip, gal ten del triukšmo ? Anksčiau tuos siurblius labai kritikavo del triukšmo, kol pasiekė, kad jie pradėjo veikti tyliai.
Otto gal padiskutuokim cia man labai idomu, kaip pasidaryti toki bajeri su keletu saldytuvu kompresoriu. Nes uz tokias silumos siurbliu kainas, tai sunkiai atsiperkantis reikalas.
Matai, kompresorių kiekis labai priklauso nuo paimamos temperatūros. Žmogui pasisekė, nes jo gręžinio temperatūra laikosi 12,xx laipsnių, todėl užtenka dviejų kompresorių ir gana nesudėtingos automatikos.
Cituoti:
Manau, kag siluminiu siurbliu esminis netobulumas yra issipletimo voztuvas per ji prarandama apie 30% elektros energijos, nes tiesiog neisnaudojamas slegis atlikti darbui.
Va čia tu klysti, energijos iš ten negali imti, jei ją paimsi, atitinkamai daugiau turėsi duoti iš tinklo. Informacijos (rimtos) internete yra daugiau negu pakankamai, gali pasirinkti patikusį variantą, apsiskaičiuoti poreikius ir kurti savo sistemą. Berods supermenų klube buvau radęs išsamią diskusiją šiuo klausimu.
0
_________________ Išvada gimsta tada, kai nusibosta galvoti
As taip samprotauju kompresorius pumpuoja dujas suspaudzia ir suspaustos dujos kaitina vamzdi, tada issipletimo voztuvas yra kazkiek atidarytas, bet nedaug kad sudarytu didele varza konture, tada kompresorius siurbia tas pacias isretintas dujas ir sukuria kazkoki vakuuma, del to ta vamzdzio dalis sala. Norint gauti didesni temperaturu skirtuma, reikes sudaryti didesne "varza", arba pasipriesinima dujom, tada variklis sukantis kompresoriu yra smarkiau apkraunamas. Realiai saldytuvo kompresorius turi dar kazkokiu daliu, dar nesigilinau, bet pasidomesiu. Mano manymu jei vietoj issipletimo voztuvo stovetu turbina su generatorium, tai ta enrgija pavyktu susigrazinti, nevisa, bet ta dali kuri prarandama del issipletimo voztuvo, o darbas taspats kaip ir to voztuvo. Jei noretum didesnio temperaturu skirtumo, reiketu padidinti apkrova generatoriaus. Aisku sita reikala galima ispildyti mechaniskai be generatoriaus. Issipletimo voztuvas siuo atveju yra reaktyvine tuta kuri netlieka darbo nes stovi vietoj ir nieko nesuka.
Issipletimo voztuvas siuo atveju yra reaktyvine tuta kuri netlieka darbo nes stovi vietoj ir nieko nesuka.
Šitoje vietoje negerai įsivaizduoji; skaityk, kad čia skysčio purkštukas, nes čia išpurškiamas skystis, kuris garuoja ir pasiima šilumą, taigi, atsižvelgiant į tūrių skirtumą, mechaniniai nuostoliai čia minimalūs ir nieko iš to nesusikursi. Slėgių skirtumas taip pat mažas, nes teisingai veikiančioje sistemoje, reikia labai nedaug pakeisti slėgį, kad šaldymo- šildymo agentas virtu, ar kondensuotusi.
0
_________________ Išvada gimsta tada, kai nusibosta galvoti
Gali buti, stipriai nesiginciju, del isipletimo voztuvo, jei slegiu skirtumas nedidelis. Tai kiek % tavo manymu prarandama per issipletimo voztuva? Va radau paveiksliuka kaip Otto rase su slegiu skirtumu, gan nemazai, bet turint galvoj, kad kompresorius pumpuoja tik dujiniam pavidale freona, tai gal ir netiek jau daug tos energijos prarandama skystoj fazej.
Pas mane bus grindinis sildymas, kad reiketu mazesnio temperaturu skirtumo, tarp lauko ir vidaus, kas reiskia aukstesni COP. Kamino, peciaus, zidinio, radiatoriu nebus, "sutaupytos" lesos bus investuojamos i geotermini ir "off-grid" apsirupinima elektra ir siluma, vejo ir saules pagalba.
As galvoju kokius 4-6 senus kompresorius panaudosiu is sroto, su atsarga jei nustiptu vienas kitas, nors to beveik nebuna. Namas pas mane turetu buti arti pasyvaus namo standartu, tipo super duper siltintas, su super duper siltais langais. Paskaiciavau, kad prie -15 reiketu 2kW silumos, palaikyti viduj +22. Jei cop 4 tai tik 0,5kW reiketu kompresoriams, tikiuosi COP 4-5. Silumos paemimui bus paklotas vamzdis zemej, arba 2 greziniai (adatos) gruntinis vanduo 5m gylyje +6-8 laipsniai garantuota visa ziema. O gal apsimoketu ileisti i 6-7m gyli "heat pipe" tipo vamzdzius, skamba egzotiskai kazkaip.
Vienfaziai el. varikliai nera labai ekonomiski, butu neblogai gauti pramoniniu kompresoriu nuo saldymo spintu su trifaziais varikliais, arba masinine kondyske sukti su trifaziu varikliu.
0
Paskutinį kartą redagavo bahuriux 2009-10-10, 22:32. Iš viso redaguota 2 kartus.
Tai kiek % tavo manymu prarandama per issipletimo voztuva?
Bandyk įsivaizduoti taip, kad ten stovi paprastas čiaupas (kranas); suslėgei šaldymo agentą, atėmei iš jo šilumą, tada atsukai čiaupą ir išpylei šaukštą skysčio, na, tiek jo telieka, kai suskystėja, ar tai koks nuostolis?
Cituoti:
arba masinine kondyske sukti su trifaziu varikliu.
Čia jau primena "deguto šaukštą medaus statinėje". Jie nelabai ekonomiški.
Sandarus namas- gerai, bet reikėtu galvoti apie rekuperaciją, tiek ventiliacijos, tiek nuotėkų sistemose. Visa tai daug kainuos, atims laiko, o gyvenimas tik vienas . Su vėju ir pats bandau žaisti, tai daugiau hobis, nors tikiuosi ir praktinės naudos, o toliau.. gal atšils klimatas... gal po žeme bus nešalta..
0
_________________ Išvada gimsta tada, kai nusibosta galvoti
mechaninis vedinimas su rekuperacija zinoma bus. Rekuperatoriu pasidarysiu is daug sluoksniu aliumnio skardos. O del nuoteku silumos panaudojimo pagalvosiu, ar verta, nes nedaug ju buna.
0
_________________ Jei abejoji nedaryk, jei darai neabejok.
O ten del Klaipedos geotermines tai nesamone, kad neapsimoka, visiski lopai jie jei nemoka isefektyviai isnaudoti chaliavos silumos.[/quote]
O čia tai pataikei kaip pirštu į dangų kažkada tie patys ''lopai'' lietuvos kuro kolonėles už vieną litą pardavė kaip nuostolingas, lukoilas po šiai dieną tą ''varganą kryžių neša'' vienas nuostolis
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių
Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume